Plaatsgebrek Kringvergadering L.L.T.B. te Venray WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Uit „Peel en Maas" Financiering boerderijbouw. INGEZONDEN SPORT Hometrainer-wedstrijd ORGELnOEKJE ZATERDAG 17 NOVEMBER 1951 No. 46 TWEE EN ZEVENTIGSTE JAARGANG Druk an Uiigava Firma van den Munckhof Drukkerij Kantoorboekhandel Grootaltraat 28 Talatoon K 4780-512 Poitrekening 150652 PEEL EN MAAS Adverienfleprljxen worden op aanvraag gaarne verstrekt- Losse mm-prljs 8 cent. Abonnementsprijs p. kwartaal i voor Venray I 1.10 bulten Yenray I 1.30 uitsluitend bij voor-uitbetaling We hebben de laatste lyd in de Paterskerk erg met plaatsgebrek te kampen. De lijst voor liefhebbers voor een vaste plaats wordt steeds langer. Een enkele keer komt er wel eens een stoel vry, maar het aantal gegadigden neemt voortdurend toe. Toch is er goed beschouwd meer plaatsengebrek dan plaatsge brek. Ik bedoel dat, terwyl er 's Zon dags velen achter in de kerk blijven staan, er toch nog wel wat stoelen gedurende de hele Mis onbezet blij ven. Maar ja, 't is niet leuk om als de H. Mis of het Lof eenmaal begon nen is, voor een ander moeten opstaan. Opgejaagd" wordeD is zowat het ergste wat je in de kerk overkomen kan en daarom blyft men maar staan. Ik heb er lang over geprakkiseerd om hiervoor een oplossing te vinden. 't Beste en meest christelijke zou zy'n alle vaste plaatsen af te schaffen, maar eerlijk gezegd, durf ik dit niet aan. Verschillende familie's hebben al zo lang een eigen stoel in de Paterskerk, dat dit op sterk verzet zou stuiten. Ook hebben we met broeder koster en broeder-timmerman al eens lopen passen en meten om te zien of er nog een bank of een rjj stoelen bij te plaatsen was, maar dat gaat ook al heel bezwaarlijk. Van verschillende kanten is ons nu een regeling aangeraden, die in sommige kerken gevolgd wordt od daar zeer goed voldoet. Eigenlijk is die regeling heel een voudig. 't Komt hierop neer, dat wanneer eenmaal de H. Mis of een andere oefening begonnen is, het recht op eigen plaats vervalt en iedereen kan gaan zitten waar hy wil. In enkele kerken heeft men daar voor een rood of groen lampje laten aanbrengen. Gaat dat lampje aan, dan is 't sein, dat vanaf dat moment alle plaatsen vrij &yn. Eerlijk gezegd, voel ik niet veel voor zo'n lampje als signaal. Een kerk is geen station 1 Broeder-koster heeft me trouwens een ander signaal aan de hand gedaan. We hebben in 't koor een prachtklok, die tot achter in de kerk goed hoorbaar is. Heeft dio klok nu eenmaal geslagen bij het begin van de H. Mis, dusby'v kwart voor 8 of 9 uur, of by 't begin van een andere oefening, dan kan van dat moment af, ieder gaan zitten waar hij wil, zonder bevreesd te hoeven zijn, opgejaagd te worden. Wat denkt U ervan Men zegt, dat deze regeling een heel goede invloed heeft op 't op tijd in de kerk komen I 1 Ik wil hier ook nog eens Uwe aandacht vestigen op onze fietsen stalling langs de Oud Oostrumseweg. Hebt U al gezien wat een pracht lantaarn we daar gekregen hebben Neen, niet van de gemeente, die komt nog. 't Is alleen jammer, dat er nog niet voldoende fietsenrekken staan. Maar ja, daar is nog geen geld voor. Er zijn er nog te veel, die per week maar één cent voor de kerk over hebben en al is 't een KERK CENT, je doet er toch geen wonderen mee 1 Maar wat ik U vragen wil, zolang er nog niet voldoende rekken zijn, moet U Uw fiets toch niet tussen de planten van de zgn. „Smartenhof" langs de kerk zetten. Wilt U er aan denken PATER GARDIAAN. voor 50 jaren terug No. van 23 No?. 1901 De Yenrayse markt was on danks het ongunstige weer op 20 November buitengewoon druk be zocht. Omstreeks 250 stuks rundvee stonden aan de lijn. Het Gemeentebestuur verkocht drie fokstieren, namelijk aan Wed. Camps, Oostrum voor f 126.—; aan M. Geurts, Scheide voor f 116.— en aan Wed. Poels, Merselo voor f 87.— Op 17 November werd een alge mene vergadering van de afdeling Limburg van de Vereniging tot be vordering der Bijenteelt in Nederland te Venray gehouden. De heer Eug. Kruytzer werd by acclamatie tot kantonale afgevaardige herbenoemd. Bericht wordt, dat de brave en ijverige veldwachter Th. Sanders op 11 December 35 jaren by de gemeen tepolitie werkzaam is. R. Franssen bericht zyn vestiging voor eigen rekening als Mr. Kleer maker. Hy was gediplomeerd vakman en de enige uitvoerder van de Ameri kaanse snymethode in deze streek. Ook was hy ten zeerste op de hoogte met het vervaardigen van toga's en overjassen voor heren geestelijken. .^®Dri Michiels, Frontespiesstraat biedt heerlijke en pittige sigaren aan m alle kwaliteiten vanaf f 11.— tot £60.— per 1000 stuks, verpakt in kistjes van 30 en 100 stuks. Alle afdelingen van de Kring, uit gezonderd Oirlo, waren Dinsdag aan wezig op de Kringvergadering der L.L.T.B. in Hotel de Zwaan. Bovendien waren daarop aanwezig de heren Dings en Anient, die niet alleen de vergadering opluisterden door hun tegenwoordigheid, maar beiden ook zeer interessante voor drachten hielden. De heer Dings lichtte na de opening van de Voorzitter het winterprogram- ma toe. Het hoofdbestuur was van mening dat het werk van de stands organisaties beter belicht en gekend moest worden. Al te veel boeren gaan hun LLTB zien als een zuiver commerciële in stelling, die hun financiële belangen behartigd en ook alleen rekening er. verantwoording krygen van alle mo gelijke commerciële organisaties, maar voor de rest niets horen of zien. Hy spoorde de afdelingen aan ook de ontwikkeling en ontspanning der leden te helpen bevorderen door cur sussen e.a., en het contact met de leden te versterken, zodat zij zich meer bewust gaan worden van hun standsorganisatie. De LLTB zelf is begonnen met op Ons Eigen Erf secretarissen cursussen te geven en hoopt, dat deze bij mogen dragen tot groter activiteit in de af delingen. Laat men eens rustig een kring vergadering houden, waar nu eens niet alleen over geld gesproken wordt, maar over andere dingen, die de boeren evenzeer ter harte moet gaan. Jubileumtentoonstelling Namens het Hoofdbestuur bracht de heer Dings, dank aan alle kringen en afdelingen, die de Jubileumtentoon stelling tot zo'n uitzonderlijk succes gemaakt hebben. Het boven verwachting groot aantal bezoekers, heeft hiereen goede indruk gekregen van het sociale en culturele leven onze Limburgse boeren en het hoofdbestuur was allen, ook boerinnen- bonden e.a., daarvoor veel dank ver schuldigd. Wat de financiële kant van de zaak betreft, de inkomsten waren hoger dan geraamd was, maar ook de uitgaven. De juiste cijfers zyn er nog niet, maar er zal zo om en naby de 5000 gulden bijgelegd worden. Zoals bekend is, hebben de afdelin gen 10 pet van hun nettowinst voor het Jubileumfonds afgestaan, ofwel f 30 000,—, alsmede heeft de LLTB zelf nog f 12.000,— gegeven, zodat dit rond f 42000,— groot was. De officiële opening met maaltijden gedenkboeken en-gedenkteken, hebben dit bedrag niet nodig gehad. Wat overblijft wordt terugbetaald aan de kringen. Begroting L.L.T.B. By de begrotingsbehandeling bleek er weinig nieuws te zijn. Ondanks een stijgende lyn in de kosten zal de contributie voor de landbouw het zelfde blijven. De fruittelers moeten iets meer be talen, maar misschien dat dit wordt achterhaalt door een betere opgave als in de afgelopen jaren, daar telkens het aantal ha minder wordt, terwyl een leek zelfs kan zien, dat er meer bomen komen. De landelijke ruitersport loopt ook terug, tenminste wat contributie- betalers betreft en als dit zo door gaat, zal het Bestuur zich moeten beraden, of nog wel subsidie voor een en ander gegeven moet worden. De Jonge Boerinnen staan verder niet meer vermeld, aangezien zij zijn opgenomen in de Jeugdgemeenschap van Meersen, hetgeen de heer Dings betreurde. Voor de Emigratiedienst was dit jaar f 7000,— uitgetrokken, dus f 1000,— hoger als vorig jaar. Naar aanleiding hiervan meende de heer Dings goed te doen er op te wijzen, dat er ieder jaar 12 900 jonge boeren bijkomen, terwyl ontginningen en industrialisatie deze lang niet op kunnen vangen. Het is dus bittere noodzaak, dat de jongeren gaan emigreren en daar is ook niets op tegen, mits zy maar be hoorlijk zyn voorbereid. De talryke cursussen die gegeven worden, geven daartoe de gelegenheid en hy raadde dan ook dringend aan om die cursussen te volgen. Volgens insiders, die het kunnen weten, kan men in Canada, mits men twee jaren zich veel ontzegt en flink werkt, beginnen met een eigen bedrijf en kan men voldoende crediet krijgen van de Canadese regering. Is het dan niet dwaas, dat onze jonge boeren hier maar blijven zitten wachten. Als ze niet te lui zyn om te werken, als zy iets presteren kunnen, laten zy dan een cursus volgen en emigreren. Hier moet men in de^er- schillende afdelingen eens goed over praten. Dit voorlichtend werk moet gedaan worden. Verder bleek uit de begroting, dat men in Horst en Valkenburg een nieuwe proefboerdery gaat stichten. Hier heeft men beheersgronden aan kunnen kopen en men zal zo spoedig mogelijk beginnen. Wat niet op de begroting staat, maar waarvan de plannen eerst nu gereed gekomen zyn, is, dat men het Fokstation in Horst wil veranderen in een Proefstation. Aspecten voor de landbouw. Dan hield de heer Dings een zeer interessante inleiding over de ver schillende prijzen, die afgelopen weken zijn vastgesteld. Hoewel hy gaarne zou praten over het wetsontwerp „vervreemding van landbouwgrond", dat door het vele gepraat en geamendeel veel van zyn waarde heeft ingeboet voor katho lieke boeren, terwijl verder het los laten van de waarde van de grond, even goed een interessant probleem is, alsmede de vaststelling van de tarwe- en suikerbietenprys ook een bespreking waard is, moet spreker jammer genoeg, al deze, toch urgente problemen laten vallen, aangezien hy over de vaststelling van de melkprijs meer dan genoeg te zeggen heeft. Do melkprijs. Uit een beschrijving elders in ons blad kuut U lezen, hoe men gekomen is tot de vaststelling van de melkprijs. De heer Dings wist hierover be langrijke mededelingen te doen. Het bleek, dat de Minister voor 't eeist in zyn loopbaan direct accoord gegaan was met het L E.I.-rapport, maar over de vaststelling van deze melk prijs waren sommige niet zo tevreden. Deze zouden liever gezien hebben, dat voor de consumptiemelk, welke 1 derde gedeelte van de totale melk bedraagt, op 21 cent was vastgesteld, terwyl de rest, de zgn. industriemelk op rond 19 cent zou komen, waardoor een betere afzet van boter enz. ge waarborgd is. Wat er ook van zy, de pry's staat nu op 20 cent voor zyn geheel als minimum en de vraag is wat de Tweede Kamer zal doen. De yarkensprjjzen. De Minister had zich wel zeer sterk uitgedrukt over de pry's van het varkensvlees. Hy garandeerde 15 maanden voer en een goede pry's, maar eiste van de andere kant, dat er voldoende bacon kwam. En al mag het waar zijn, dat de zwaardere varkens op het ogenblik duurder zyn, het bacon- contract-, dat 35.000 ton vraagt aan f 2 70, is de haak waaraan de andere varkenspryzen hangen. Voldoet men dus niet aan het baconcontract, dan is de kans groot, dat men met de andere pry zen ook scheef uitkomt. Daarom deed spreker een beroep op alle landbouwers om te zorgen, dat er voldoende bacon komt. De kippenhooderjy De meeste landbouwers in deze streken zyn zich niet bewust van de consequentie der nieuwe kuikentoe wijzing. Spreker raadde daarom dringend aan de boeren, die hun kaart maar zo, zo hadden ingevuld en zich niet gestoord hadden aan de 25 pet., dit alsnog te veranderen. Deze regeling is fout, want niet alleen kan nu iedereen, die maar aardappelen of maïs teelt, kippen gaan houden, maar hier krijgt de boer precies opgediend, wat hy moet verbouwen en dat is principieel fout. De boer moet vry' blijven. Daarom zal ook geprotesteerd worden tegen de nieuwe varkens- voerregeling, die eenzelfde systeem voorstaat. Nu krygt men per varken 80 kilo meel, maar in de toekomst wil men dat veranderen, Zo krygt men by 5 varkens slechts 60 kilo, by 15 stuks 70 kg. en bij 30 stuks 80 kg., of men moet aardappelen verbouwen in geweldige kwantums. Ook hier weer dezelfde principiële fout. Bij de kippentoewyzing moest men er zich by neerleggen, maar dit neemt de boer niet. Spreker is er van overtuigd, dat er voldoende aardappelen zullen komen, mits men de heffing op aardappelen minder groot maakt of doet ver dwijnen. In dien zin werd ook door de vergadering een motie aangenomen. Terzekering tegen de pseudo-vogelpe8t. De heer Ament, directeur der on derlinge brand- en hagelverzekering, gaf dan een korte uiteenzetting over de nieuwe verzekering van pseudo- vogelpest. Deze is bedoeld als schaderegeling, die de bedryfschade vergoedt, welke ontstaat door het uitvallen van de kippen. Men schat de winst op f 5 per kip en per jaar en de verzekering keert uit 80 pet. of f 4 per kip. Deze uitkering wisselt naar kwar talen en geldt zowel voor de dode kippen als voor hen, die worden afgemaakt. Tot 1 Dec. is er geen wachttijd, na 3i Dec. is het 14 dagen. Er gelden geen afstandsbepalingen en de premie bedraagt 5 cent per kip per jaar. De schade wordt vastgesteld door plaatselijke commissies en direct uitbetaald. Over deze verzekering werden veel vragen gesteld en zelfs verbeteringen aangegeven, die verder by de ver zekering zullen worden besproken. Door de Commissie Grondverbruik van de Stichting van de Landbouw is by de Regering geprotesteerd tegen de intrekking van de 40 pet subsidie die aanvankelijk werden gegeven voor.de bouw van nieuwe boerderijen op gemeentelijke ontginningen. Zoals bekend, zyn hier in Venray verschillende boerderijen met behulp van deze subsidie gebouwd te Yssel- steyn, maar door het intrekken is het onze gemeeme en vele andere, die ontginningsgronden hebben, on mogelijk gemaakt, op deze ontginnin gen boerderijen te stichten. De Stichting voor de Landbouw grondvest haar protest op het feit, dat de Regering wel in de door haar ontgonnen gebieden als in de Zuider zeepolders subsidies geeft in de boer derijbouw, maar de gemeenten rustig laat modderen. In deze polders en ook op de vele domeingronden worden grootse nieuwe boerderijen gebouwd wel met steun van de Regering, en daarom vraagt de Stichting zich af, waarom dit niet kan in de door de lagere overheden ontgonnen gronden. Mocht dit protest inderdaad succes hebben, dan kan ook eindelijk eens iets gedaan worden tegen de wan toestanden, die hier byv. heersen in Peelplan—Zuid, waar elke nieuwe ontginning tevens een nieuw „kip- penhokgeval" oplevert. Verder bestaat er dan ook kans, dat de ontginning van de Vredepeel een betere kans van slagen krijgt. Maar allerwege wordt gevreesd, dat ook in dit geval Minister Lieftiack op zyn lege schatkist zal wyzen. De vraag mag dan echter met rede gesteld worden: "Waarom in de Zuidoostpolders wel en hier niet De broek ran vader Het is een van die traditionele leraarsmoppen die my te binnen schiet, terwyl myn blik uit het venster rust op de zo onvolprezen „Julianasingel". Studenten kennen die traditionele moppen wel, traditioneel in dezelfde klas aangehoord, waarom door hun, op straffe van in ongenade te vallen, traditioneel gegrinnikt dient te wor den, al heeft die nog zo'n baard. De mop komt hierop neer In de klas. Het heeft meester al larg gehinderd dat Pietje alty'd met de neus in de wind loopt. Op een goede keer vraagt hij de reden daar van aan Pietje. Prompt luidt, het antwoord„Zal wel zyn Meester, zou U dat niet doen als U met een jasje moest lopen, uit Vader's broek geknipt". Het wil me voorkomen dat onze Vroede Vaderen ook nog zo'n oude broek hadden, het z g. Droalströtje. Uit elkaar getornd, links en rechts wat er aan geplakt of er af genomen, hier en daar wat uitgestukt en klaar is de jas. Nu nog een mooi naampje als versiersel. Zó, dat kan er weer een paar jaartjes tegen Nu we het er toch over hebben. Nog bedankt voor de Strooiavond Nog net hebben wjj een paar hoopjes zand zien verdrinken in de modder poel voor onze deur. De pap was inderdaad nog wat dun. Nu kunnen we tenminste over „brei" spreken. Mocht Gemeentewerken soms be sluiten tegen het eind van het jaar opruiming te houden van afgedankte werklaarzen, mogen wy die dan misschien hebben voor by de jas van Vader's broek JULIANASINGEL BEWONER S.Y.Y.-nienws. Na een verdiende week van rust, gaat Zondag de voetbal weer aan het rollen. S V.V. I krygt Mill op bezoek en we hopen slechts, dat men met hetzelfde enthousiasme zal spelen als tegen Panningen, dan bly'ven de puntjes zeker in Venray. Venray 2 krijgt Irene 3 op bezoek, een herhaling dus van de wedstrijd zonder scheidsrechter. Het tweede zal beter moeten aanpakken en heeft nog al eens het hoofd laten zakken de laatste tijd. De toen gespeelde vriend schappelijke wedstrijd heeft bewezen, dat er gewonnen kan worden, maar dan is het aanpakken. Het vierde gaat by Hegelsom op bozoek. Het gaat met onze benjamins al beter, de laatste twee wedstrijden werden reeds gewonnen. By flink aanpakken bestaat er wel kans op winst. We willen nog even herhalen, wat Zondag j.l. op de vergadering werd bekend gemaakt. Daar is allereerst het vertrek van trainer Kliphuis, die wegens financiële redenen moest werden bedankt. De neer Kliphuis heeft in de 2 jaren, dat hy trainde, vooral het uithoudings vermogen van onze jongens stukken omhoog gebracht en het is jammer, dat S.V.V. vanwege de financiële zyde van het geval niet langer van zyn diensten gebruik kan maken. Aangezien ook de Engelse trainer om diezelfde redenen is bedankt, ligt het dus aan onze jongens zelf, of SVV in de toekomst nog hoger op zal komen. De mogelijkheid is er ge lukkig nog, daar P. Schellen zich bereid verklaard heeft te trainen, totdat bovengenoemde moeilijkheden zyn opgelost. Dus jongens, het ligt aan U of deze moeilijkheden waarvoor de club staat, inderdaad in de toekomst zullen worden opgelost. Dat kan alleen als er goed getraind en goed gevoetbald wordt. Punt 2 vermelde de instelling van een sportraad, die zal proberen de jongens te helpen by de verschillende moeilijkheden, die er zien kunnen voordoen. Via het bestuur zal daar in de toekomst voor gewerkt worden. Supportersclub 'Hans Voesten' Aangezien er geruchten de ronde doen dat deze wedstrijd, welke mor gen in zaal Schellen gehouden wordt niet door zou gaan, willen wy' het publiek er op attent maken, dat deze wedstry'd zeker door zal gaan De Supportersclub „Hans Voesten" is er n.l. ingeslaagd een zeer select gezelschap van een 30 tal renners aan de start te krijgen. De renner Plantasz zal niet starten daar hy op die datum een contract met de Gentse baandirectie had, hiervoor is echter een zeer goed ren ner voor in de plaats gekomen. Vervolgens heeft de kampioen van Limburg, Schoenmakers de winnaar van een 15 tal wedstrijden, zonder aarzelen zyn papieren getekend. Aangezien er in de voor verkoop van plaats bewijzen veel belangstelling bestaat raden wy ieder die deze wed strijd wil zien aan, zich tijdig van plaatsbewijzen te voorzien. Kaarten zyn verkrijgbaar Zondagmorgen van 10-1 en '8 avonds aan de zaal van F. Schellen. Wielernieuws De aangekondigde home-trainer wedstrijd van de Venrayse wielerclub, die nu Zaterdag in de Wilhelmina- zaal gehouden zou worden, gaat niet door, omdat hier van hogerhand geen verlof voor gegeven wordt. De wedstry'd op {Zondag a.s., die georganiseerd wordt door de suppor tersclub Hans Voesten, in zaal Schel len, gaat wel door. De vrijheid verdienen II Een volk, dat niet bereid is voor zijn vryheid te vechten verdient deze niet. Nog nooit heeft een volk de vryheid cadeau gekregen. Straks zal er ook in onze gemeente een beroep worden gedaan op hen die buiten de dienstplicht vallen om zich te verenigen in een plaatse lijk oefenverband van de Nationale Reserve. Deze mannen kunnen dan laten zien of zy de vryheid waard zyn. Hij die inziet, wat er op het spel staat, heeft maar een keusmee doen. Wij twijfelen er niet aan of de besten onder ons zullen graag aan deze oproep gehoor geven. Overal in Limburg worden thans verbanden Nationale Reserve opge richt. Wy' zullen hier niet achter blijven. Niet iedereen kan tot de Nationale Reserve toetreden. Er moeten nu eenmaal verschillende eisen worden gesteld. Zy echter, die om een of andere reden niet mee kunnen doen, zullen straks met trots kunnen opzien naar een keurtroep die op waardige wyze onze ge meente vertegenwoordigt in het gezamenlijk westerse streven naar behoud van de vryheid. Majoor Schouten spreekt over dit onderwerp op: Maandag 19 November, 's avonds half 8, Patronaat Leunen voor de Jonge Boeren. 9 uur café Sanders voor de fabrieksarbeidersbond. Dinsdag 20 November, 's avonds half 8 te Merselo, café Janssen voor de Jonge Boeren. 9 uur te Hejjde, café Nellen voor de Jonge Boeren. 10 uur Hotel de Zwaan, voor de Middenstand. Woensdag 21 November, 's avonds 8 uur te Ysselstevn in zaal Janssen v.d. Jonge Boeren. V0ED8ELBUREAU Henseniusplein 16 YENRAY Tel 416 Kuikentoew^jzing 1952 By het nazien der aanvrageformu- lieren voor kuikens blijken verschil lende pluimveehouders volgens opgave niet voornemens te zijn 25 pet. van hun bouwland te bestemmen voor de teelt van aardappelen of mais. Dit zal voor velen ook wel heel bezwaarlijk zyn, zeker althans voor de bedrijven boven de 12 ha. Was destijds de verwachting dat dit seizoen als overgangsjaar hieraan nog niet volledig voldaan zou behoe ven te worden, achteraf blykt dit echter niet het geval te zijn. Zodat elke pluimveehouder, wil hy" dezelfde toewijzing kuikens als verleden jaar ontvangen, 25 pet. van zyn bouwland met mais of aardappelen zal moeten betelen. Pluimveehouders welke hieraan niet voldoen zullen 75 pet. van het aantal kuikens van 1951 krygen toegewezen. Hebt U ze gezien, de mooie orgel- pijpjes, aan weerszijden by de ingang van de kerk of beter gezegd by de uitgang, daar ze dan direct opvallen. Zy' herinneren U aan datgene, wat in onze kerk nog ontbreekt. Zy nodigen U tevens vriendelijk uit Uw gave te storten in het offerblok. Loop daarom niet ACHTELOOS aan die orgelpypjes voorby', maar geef een offer hetzy' groot, hetzij klein. Ook het PENNINGSKE der WEDUWE is welkom. Bouw mee aan Uw orgel I Mochten er nog pluimveehouders zyn die hun aanvrageformulier willen wyzigen, in die vorm dat men meer aardappelen of mais wil telen dan onlangs op het formulier is opgegeven, dan is hiervoor de laatste gelegen heid op Maandag 19 November op het bureau. Na die datum kan geen enkel formulier meer gewijzigd worden. De PI. Bureauhouder H. EMONTS het dekkehe. tniddeJL /ƒ-<?, tcj^ojA v&*kaud&eid <^o0, Nieuws uit Venray en Omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur Dr. BLOEMEN Telef. 465 Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. GROENE KRUIS Donderdag 22 November: Consultatiebureau voor zuigelingen uit de KOM Bekendmaking Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemene kennis, dat zal worden overgegaan tot ver pachting van de kavels 17 en 18 van vak II en 8, 9 en 10 van vak I in Peelplan—Zuid, welke kavels pl.m. 12 ha groot zyn. Gegadigden kunnen zich in de loop der volgende week doch uiterlijk tot 25 November 1951 schrift6lyk tot ge noemd college wenden. Venray, 14 November 1051. BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders der gemeente Venray brengen ter kennis van belanghebbenden, dat zy voorne mens zyn aan de raad dier gemeente een voorstel te doen tot het onttrek ken aan het openbaar verkeer van de Lange Pasdwarsweg, voorkomende onder nummer 200 op de wegenleg ger dezer gemeente, welke weg is gelegen tussen de percelen kadastraal bekend gemeente Venray, Sectie H, nummers 1227 en 1228. Belanghebbenden worden tot tien dagen na heden in de gelegenheid geateld van dit voorstel kennis te nemen ter gemeentesecretarie,afdeling IV, en hun bezwaren daartegen aan de gemeenteraad in te dienen. Venray, 14 November 1951 Burgemeester en Weth. van Venray, A. H. M. JANSSEN, Burgem. J. VAN DEN BOOM, Secretaris Agenda: Dinsdag 20 Nov. a.s. is door de Jonge Boeren afd. Venray—Heide een vergadering belegd in zaal Litjens Heide, aanvang halfs Kolonel Schou ten zal op deze vergadering het een en ander vertellen over de Nat. reserve. Verder staat op de agenda het be spreken van de jaarlijkse feestavond. Het bestuur hoopt, dat alle leden deze vergadering by wonen. Is men ver hinderd, stuur dan even een bericht aan één van de bestuursleden.

Peel en Maas | 1951 | | pagina 1