SPORT Van links en rechts Adverteren verhoogt de omzet Bijvoegsel PEEL EN MAAS Zaterdag 10 November 1951 No. 45 S.V.V.-nieuws. SVV I voetbalde Zondag alle prog noses omver, die op 'n enkel gelijk spel na, alle een nederlaag voor Venrayin het vooruitzicht stelaen. Het is echter anders gelopen. We hebben Zondag S.V.Y. in een veranderde gedaante gezien, met een voorhoede, die als een stormram het vijandelijk doel steeds weer op nieuw openbeukte en vijfmaal de Panning8e keper het nakijken gaf. Menig supportershart is weer op geleefd, toen hy dit dikwijls uitste kende combinatiespel zag, dat telkens opnieuw de vijandelijke achterhoede uiteenrukte en wat meer zegt, vijfmaal achter elkaar, hiervan profijt wist te trekken. Dat wil niet zeggen, dat nu alles foutloos was, maar we zagen Zondag een voorhoede aan het werk, die enthousiast wist te spelen, iets wat we zo lang gemist hebben. De nieuwe achterhoede was niet erg trapvast en gaf de buitenspelers teveel vrij spel, maar de stopperspil wist in moeilijke gevallen nogal op luchting te brengen. We zijn er van overtuigd dat men nu, zij het dan wat laat, op de juiste weg is. WIELRENNEN De favorieten komen in Venray: Sjefke Janssen, Lambrichts, Vinken en Schweitzer Zaterdag 17 Nov. as., zal Yenray uitlopen naar zaal Wilhelmina, waar prof wielrenners op een home-trainer hun capaciteiten gaan tonen. De wielerclub Venray heeft het aangedurfd, deze bekende profs naar Venray te halen, waardoor iedereen van dichtbij, deze knapen aan het werk kan zien. Het viertal, dat op een home-trainer, de bekende fiets op rollen, tegen elkaar aan de slag zal gaan in zaal Wilhelmina, bestaat uit niemand meer of minder dan Sjefke Janssen uit Elsloo, Jan Lambrichts uit Bunde, Hub Vinken uit Geleen en Schweitzer uit Maastricht. Iedereen zal zich nog de daverende prestaties herinneren, die „Sjefke" in verschillende grote rondes wist te behalen, de plotselinge opgang van een Jan Lambrichts in de Tour de France, waar hij plotseling tot ver over de grenzen beroemd werd. En wie zou niet gehoord hebben van de rennerskwaliteiten van Vinken en Schweitzer, coureurs, die hun naam gemaakt hebben en over wie de Ven- rayer tot nog toe alleen maar horen of lezen kon, zonder dat hij ze eens persoonlijk met eigen ogen aan het werk kon zien. Dit zal dan volgende week Zaterdag te beleven zijn in Venray, als eerste home-trainer wedstrijd, ooit in deze omgeving gehouden. Deze vier „knapen" elkaar bekampen en be vechten in 1 km tijdrit, het zo beruchte gevecht tegen de klok, een achter volging over 5 km, een sprint-wed strijd en een lange afstandsrace van 20 km, een programma dus, dat er zijn mag. Ook de aangesloten plaat selijke renners kunnen eens tonen, wat zij waard zijn. Al met al heeft de Wielerclub Ven ray met deze sportieve primeur iets groots aangedurfd en brengt zij Ven ray en omgeving een programma, dat men hier maar zelden te aan schouwen zal krijgen. Cross-Country Op het Zondag j.l. gehouden Cross country te Well, behaalde J. Lucassen uit Venray de eerste prijs, met het paard van A. v. Dyck uit Leunen. De tweede prijs werd behaald door C. Noren uit Well. Op de lemen baan Onder Ons en Ons Genot boekten hun eerste winstpunten. Onder Ons had Ons Plezier op bezoek en wist met weinig inspanning een 7—1 overwinning te behalen, in de A-klasse. Onder Ons B startte ook goed en won met 6—2. Ons Genot had De Knippers op bezoek en wonnen in beide klassen met 5—3. Woensdag as. 14 November,begin- nummer 5, hebben beide verenigingen een uitwedstrijd, n.l.Onder Ons moet naar O DL Kronenberg, en Ons Genot naar Kiek Oet, Sevenum. Dit is voor beide een zware opgaaf, maar kunnen het toch wel tot een gelijk spel brengen. Veel succes! VV Oostrnm In een matig gespeelde wedstrijd mocht het Oostrum gelukken de beide punten in Arcen te bemachtigen. Reeds spoedig na de aftrap kwam Arcen's doel herhaalde malen in ge vaar, doch met enig fortuin kon erger worden voorkomen. In de twintigste minuut was het eindelijk raak toen Kessels zijn kans schoon zag. Het eerste doelpunt werd spoedig opge volgd door een tweede van midvoor Fleurkens, die eeri. doorgestoken bal handig langs de keeper manoeuvreer de. Deze voorsprong (2—0) werd tot het einde gehandhaafd, dank zy onze achterhoede, die zoals gewoonlijk prima speelde. Had daarentegen Oos trum iets meer geluk gehad, dan zou de stand aanzienlijk zyn opgelo pen, ofschoon het behaalde resultaat zeer bevredigend te noemen is. A.8. Zondag zyn alle elftallen vrij vanwege de tweede Zondag. Tenslotte (vervolg SVV-nieuw8) SVV 2 verloor van Blerick 2 met 2—0. SVV 3 ging eveneens ten onder. Het vierde behaalde haar eerste overwinning. 2—0. A.s. Zondag 11 Nov. is er om 11 uur in het clublokaal een dringende ver gadering voor alle spelende leden, behalve het 4e elftal, daar deze om half 1 moeten spelen. Aan hen worden de besluiten medegedeeld. Volgens minister van Maarse veen in de Tweede Kamer zijn de pry'zen van levensmiddelen sinds half Juli niet meer gestegen, eerder zelfs een beetje gedaald. Wel zyn de pry'zen der brandstoffen omhoog gegaan. De regering wil zorgen voor goedkopere brandstoffen door grotere invoer van eierbriketten. De West-Duitse autoriteiten hebben een bedrag van 1.2 millioen dollar beschikbaar gesteld voor de invoer van boter uit Nederland. Zondag 11 Nov. zal te Eind hoven de eerste zangersdag gehouden worden, georganiseerd door het ge west Noord-Brabant van het Kon. Nederlands Zangersverbond, dit ter gelegenheid van het 80-jarig bestaan van het Eindhovens Mannenkoor „La Bonne Esperance". Te Roermond werd zeven jaren geleden door de Duitsers een herders hond meegenomen. Thans is het trouwe dier by zyn oude baas terug gekeerd. In België is bekend gemaakt, dat een achtste gedeelte van het totale Belgische boterverbruik uit Nederland naar België gesmokkeld wordt. De boter wordt hier gekocht voor 58 francs per kg. en brengt in België 98 francs op. 400.000 ouden van dagen vallen onder de noodwet Ouderdomsvoor ziening. In 1950 is voor de Noodwet Ouderdomsvoorziening uitgegeven 102 millioen galden, voor 1951 is f 178 millioen en voor 1952 ƒ200 millioen uitgetrokken. Een 42 jarige, houder van een agentschap van de P T.T., te Deventer, die tevens een sigarenhandel dreef, is gearresteerd verdacht van verduis tering van ongeveer f 20.000. Broodbakkers op St. Nicolaas en Kerstmis In broodbakkeryen mag, onder be paalde voorwaarden, de voorarbeid op Woensdag 5 December twee uur vroeger beginnen, op Maandag 24 Dec. vijf uur vroeger, op Maandag 31 Dec. drie uur vroeger dan normaal. Op 27 December en 2 Januari mag een persoon om 00.00 uur beginnen met ovenstoken. Bakkersgezellen mogen op Woensdag 5 December ten hoogste tien uur, op 24 en 31 December ten hoogste dertien uur werken. Sernm tegen hoenderpest Ter bestrijding van de hoenderpest kunnen de pluimveehouders hun kip pen thans laten inenten met een serum, dat door de Veeartsenykun- dige Dienst wordt beschikbaar ge steld. Deze vaccinatie, die niet ver plichtend is gesteld, kan door dieren artsen geschieden. Op bedrijven die reeds zyn besmet, wordt echter uit sluitend ingeënt door de Inspectie van de Veeartsenykundige Dienst. De kippen op de besmette bedrijven zullen voortaan niet meer worden af gemaakt. Onder bepaalde voorwaar den kan de burgemeester toestemming verlenen tothet vervoeren van kippen van besmette bedrijven naar slach terijen.

Peel en Maas | 1951 | | pagina 5