Hazepaeper Palthe Venray A Arcen A OCTAAF H. Machutus HIOOB „Kijk 'n beetje uit, George" Jac. Schaeffers ca. 1 50 ha. grond Taxi nodig inlijsten van foto's fa. M. J. Vollcbergh Zn. fa. M. J. Vollebergh Zn. M. Dl TH Huisvrouwen oordelen Bij CENTRA direc S. Claassens, Gr( F. Laurense, Maat Prijskaarten te Oostrum WOLLEN DEKENS Tandarts Ynllinghg 25 jaar tandarts Maandag herdenkt tandarts Vul- linghs de dag, dat hy voor 25 jaren het tandartsdiploma verwierf, in Utrecht. Deze „Sevenumse" Venrayenaar, is sinds 1937 in Venray werkzaam Voor dien lag zyn „ambtsgebied" in Hel mond. Het zal tandarts Vullinghs onge twyfeld niet aan belangstelling ont breken op deze dag, daar hy buiten zyn praktijk veel sympathie heeft verworven, ook in het Venrayse ge- meenschaps en verenigingsleven. Benoeming Tot onderwyzer aan de lagere school te Ysselsteyn, is benoemd de heerfi. Staal uit Vlodrop. Mond- en klauwzeer Het zo gevreesde mond en klauwzeer, breidt zich ook in onze gemeente steeds meer uit. In Ysselsteyn zyn reeds vyftien bedrijven besmet. De veeart8enykundige dienst doet al het mogelijke om uitbreiding te voorkomen, o.a. door het inspuiten van nog gezonde dieren. Mya ontploft. De 23-jarige chauffeur G. uit Seve- num is Donderdagmiddag, toen hy een landmijn wilde onderzoeken en deze tot ontploffing kwam, ernstig gewond. G. vervoeide puin, dat bij het schoonmaken van een sloot langs de weg Venray Horst onder Castenray uit de sloot werd opgehaald. Zyn aandacht werd getrokken door een mijn, een soort booby trap, die ver moedelyk uit de sloot afkomstig was. Terwyl hy daar wachtte tot de arbeiders zyn wagen weer gevuld hadden, onderzocht hy de booby trap, die daarbij tot ontploffing kwam. G werd ernstig gewond aan linkerhand en linkerschouder en bovendien door verscheidene scherven in zijn onderlyf getroffen. Hij is naar het ziekenhuis te Horst overgebracht. Brand Zondagmiddag weid de brandweer gealarmeerd voor een brand in de opslagplaats en schuur van de land bouwer V. in Peelplan Zuid. De brand weer kon niet verhii.deren, dat ver schillende landbouwmachines en de oogst verloren gingen. Verzekering dekt de schade. Jonge boeren Oirlo De jonge boeren in Oirlo, hebben in hun vergadering gesproken over het winterprogramma, dat bestaat uit verschillende lezingen en ontspan ningsavonden. Zij hebben de zorg op zich genomen voor het herstel van het kerkhof, in verband met het gereed komen der nieuwe kerk. Pater Leander sprak verder op deze vergadering over de taak van de jonge boer en de toekomstverwachtingen St Willibrordus-feest in Geijsteren Woensdag was het de dag van St Willibrordus en vierde men in Geys teren, het feest van hun patroonheilige. Ondanks het slechte weer trokken vele inwoners van Geysteren en ook vele vreemdelingen naar de kapel in de Geysterse bossen, van de Smakt was er zelfs een hele bedevaart. Ook de fraters van bet patersklooster in Venray trokken ter bedevaart naar de kapel. Het emlgrantenvervoer naar Canada Dit jaar zyn er met verschillende schepen via de Holland-Amerika Lyn te Rotterdam zestienduizend emigran ten naai Canada vertrokken. In totaal zyn er elf emigranten- reizen geweest, negen met de„Volen- dam", één met de „Zuiderkruis" en één met het door de regering ge charterde schip „Castelbianco' Men is op volle kracht aan het werk om de komende emigranten- reizen naar Canada voor te bereiden. Er hebben zich naar schatting vijf duizend personen by de H.-A. L. aangemeld. De „Ryndam" en de „Ve6ndam" zullen het volgend jaar enkele malen rechtstreeks naar Halifax varen. Deze schepen kunnen dus, naast passagiers voor de V.S., een aantal emigranten meenemen. Voorlopig zijn reeds de volgende afvaarten uit Rotterdam vastgesteld Halifax: de „Rijndam"op22Februari 21 Maart, 18 April, 16 Mei en 12 Juni, en voor de „Veendam" op 2 Februari en 30 Mei. Daarnaast ligt het in de bedoeling van de regering het volgend jaar een van de tot emigrantenschepen ver bouwde troepenschepen in te scha kelen voor het vervoer van emigran ten naar Canada. De Holland-Amerikalijn zal speciale maatregelen nemen om de wachtlijst met nog vijfduizend gegadigden voor Canada zo spoedig mogelijk af te werken. Grote Yeldnmizenplaag dreigt. De plaag van veldmuizen, die reeds enige jaren de Nederlandse oogst teistert, zal, indien de komende winter zacht zal zijn, aanzienlijk in omvang toenemen. Reeds thans zyn tekenen aanwezig, dat de muizen „een goed jaar" hebben gehad. Onder winter koren en koolzaadplanten wordt reeds danig huisgehouden. Enige brandpunten van de muizen plaag zyn de Bommelerwaard, som mige delen van Brabant en de Noord oostpolder. Steeds wordt by de boeren aange drongen op doelmatige vernietiging van veldmuizen. Ook tegen ratten wordt voortdurend gewaarschuwd. Beide soorten knaagdieren brengen Nederland voor millioenen guldens per jaar schade toe. Aan het begin van deze winter zal oon uitgebreide actie worden gevoerd om alle Nederlanders tot verdelging van ratten aan te sporen. Kleurige affiches zullen tot die pro paganda bijdragen. Botersmokkel naar België 1 millioen kilo per maand Volgens het Belgische blad „Het belang van Limburg" wordt maan delyks een millioen kilo boter, dat is een achtste gedeelte van het totaal Belgisch verbru'k, uit Nederland naar Belgiö gesmokkeld. De douanediensten staan tegenover deze goed georganiseerde smokkel op grote schaal machteloos; nog geen 2 tot 3 procent kan in beslag genomen worden. De boter wordt meestal verpakt als Belgisch product en dikwyls met minderwaardige vetten vermengd. Onontwarbaar probleem Het aantal bromfietsen kan thans op ongeveer 170000 wprden gesteld. Dit grote aantal, dat in korte tyd op de weg is verschenen, is een pro bleem op zich zelf. De minister hoopt hiervoor zeer binnenkort een regeling te kunnen treffor.. Tengevolge van het feit dat dit vraagstuk echter byna onontwarbaar is, zal wel nim mer aan alle verkeersdeelnemers volledige bevrediging worden ge schonken. Byna 100.000 werklozen In de afgelopen maand steeg het aantal werkloze mannen van 69 586 tot 84 150, te weten 64 093 geheel werklozen (vorige maand 55.083), 19.570 D U.W.-arbeiders (14 034) en 487 wachtgelders (469). Het aantal werkloze vrouwen steeg van 9.468 tot 9 615. Deze stijging is in de eerste plaats het gevolg van de afloop der seizoenwerkzaamheden, hetgeen een jaarlijks terugkerend verschijnsel is in de maand October. Door de verminderde bouwactiviteit nam voorts de werkloosheid niet alleen toe onder de bouwarbeiders, maar ook onder de losse arbeiders. De V.N. bijeen Dinsdag is te Pary's de assemblee geopend van de Yer. Naties, terwyl ook de Veiligheidsraad daarbyeen is. Er staan daar tientallen punten op de agenda, welke wy alle kennen ze betreffen bekende conflicten. Een der voornaamste is wel, dat de assem blee met meerderheid van twee derden en met instemming van drie van de Grote Vyf de leden zou kun nen aanbevelen, namens de V.N. in actie te komen tegen een agressor, indien de Veiligheidsraad door een veto is verhinderd, zulks op te dragen aan de leden. De assemblee zou dan ook een regionaal verbond zoals dat der Atlantische landen kunnen invi teren, in te grijpen namens de V.N., en zy zou kunnen verzoeken, perma nent troepen gereed te houden voor geval zich ergens agressie zou voor doen. Dit voorstel zou aan de koud« oorlog niet veel veranderen. Maar de beperking der bewapening enz. na tuurlijk wel. BURGERLIJKE STAND van 1 t/m 8 November 1951 GEBOREN Verblakt Johannes, Stationsweg 37a Litjens Gertruda H. H., Leunen K 20 v. Spanje Catharina, Mersel.weg nw 37 Crooymans Hendriea,St. Antoniusstr. Janssen Leo, Vierlingsbeek Janssen Gerardus J. M Merselo M 32 Sassen Leonard us, Fr. Michelsstr. 17 Direks Petronella J. H., Oirlo C 82 OVERLEDEN Meyer Gerarda J., wed. v. Verkley, oud 75 jaren, Oostrum. ONDERTROUWD de Groot Bernardus P., oud 31 jaar, landbouwer te Bakel en Milheeze en van Well Maiia J, oud 30 jaar, wed. van Muysers Wilhelmina M. H„ te Venray. GETROUWD Huybers Johan Maria, oud 29 jaar, magazijnbediende te Vierlingsbeek en Berkens Gertruda M. L., oud 21 jaar, te Venray. Boom Jacobus Houd 31 jaar, land bouwer te Arcen en Velden en van Lipzig Johanna C. M., oud 25 jaren, te Venray. ADVERTENTIËN Frieda Heesen Piet Bom geven kennis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de inzegening zal plaats hebben Zaterdag 1 December 1951. Boxmeer, Steenstraat 112 Venray, Charles Ruysstraat 14 Dagadres: Boxmeer, Steen straat 112. Receptie 12 2 uur. ter ere van de aangeroepen tegen zenuwziekten en ziekten onder de kinderen te OIRLO van 15 tot 22 November Op de werkdagen de H. Missen om half 8 en 9 uur. Zondag in de Octaaf de H. Missen om 7 uur en half 9. Om 10 uur pl. Hoogmis met feestpredikatie. Op St. Machutusdag Donderdag 15 Nov. inzegening van de nieuwe kerk door de HoogEerw. Heer Deken om 9 uuf. Na de inzegening plechtige overbrenging van het Allerheiligste van de noodkerk naar de nieuwe kerk. Half 4 Receptie ter hedenking van het zilveren jubiló van de Z.E. Heer Pastoor, in de noodkerk. Doopgelegenheden en Bruiloften Bel BOM 418 Venray Heden overleed vry plotseling, voorzien van de H Sacramenten der Stervenden, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Gerarda Johanna Meijer weduwe van Johannes Gerardus Verkley in de ouderdom van ruim 75 j. Wy bevelen de ziel van de dier bare overledene in Uw godvruch tige gebeden aan. Cedar Grove (Indiana U S.A B. M. Verkley M. Veikley LaCroix en kinderen WellS. van Bommel-Verkley J. van Bommel en kinderen 'sGravenhage C W Verkley M. Verkley-vd Zalm en kind Bergen op Zoom A. Messemaeckers-Verkley G. Messemaeckers en kindn. Bergen op Zoom, l Nov. 1951 Fortuinstraat 26 De plechtige uitvaart had plaats Maandag 5 Nov. te half 10 in de Farochiekerk van db H. Maagd Maria, waarna de begrafenis. (Enige en algemene kennisgeving voor Oostrum). Dankbetuiging. Aan allen, die hulp verleenden bij het redden van de inboedel of zich op welke wijze dan ook verdienste lijk maakten by de brand in onze woning, zeggen wij hartelijk dank speciaal dank aan de heer Breukers uit Broekhuizenvorst, de buurt en de brandweer. (am. 4f. llSióitiatt6-ïlööijen Castenray G 30 l\,ukU&i[stamL. A. F. M. VAN HAAREN, oud secretaris is thans wederom geregeld te con sulteren omtrent rechtszaken, spe ciaal betreffende publiek recht en administratie. Vaste spreekurenelke werkdag van 9—n uur. Verder steeds, ook in de avonduren en op Zondag, volgens afspraak. Zondag 11 Nov. half 3 Entrée 25, 10 ct. Terrein Oostsingel Opening Toneelseizoen Zondag 18 November met het lachsucces Muziek Peelzwervers. Zaal SchaefOrs Depot fa. WINTERS, Hofstraat 2 Biedt zich aan net meisje 17 jaar Adres bureau van dit blad. Onderlinge Paarden- verzekering Venray. Premiebetaling Zondag 11 November van 11 12 uur in café van Gasselt te Veulen. Premie 1 DE GROOTSTE KEUS BIJ Hier vindt U, naast de juiste glazen, ook een verantwoord montuur in verschillende maten en uitvoeringen Iedere rechtgeaarde ienwoner van Rooy kumt Zondag den lie van den 11e um 8 uur 11 ien Zaal Wilhelmina op de De Raod van Ellef gift dor en uutgesproke kolder-revue, waoran mitwerke de Roodse Blaoskopel mit jodel-zangeressen, Neertands jongste accordeonclub, 't Gemengd Mannekoër ,,Gaef um van ketoen" en veul andere. Verder wert angeboje: 't Afcheid van Prins Cas I, 11 x 11 is 11, en keuze van 't Vastelaoveslied 1952. Kom dat kieke 1 Kom dat kieke Iedere bezuuker hit kans op enne vetten haas. Entrée: 11 x u en 11 ct. Vurverkoëp vandaag Zaoterdag van 2—5 uur bej. fa. v.d. Munckhof. Biedt zich aan net werkmeisje voor enkele dagen in de week. Adres bureau van dit biad. Biedt zich aan meisje voor halve dagen Adres bureau van dit blad. GEVRAAGD 2000 gulden voor anderhalf jaar. Adres bur. dezer. GEVONDEN een dekzeil tussen Venray en Horst. Tegen bet. dozer adv. terug te bek. by J. Bex- kens—Bom, Landweertweg 8, Venray4 GEVRAAGD boerenknecht voor direct of Mei, voor dag en nacht. P. J. Janssen, Maashees B 86. TE KOOP Bellefleur appelen J. Claessons, Boshuizen C 61. TE KOOP houten autogarage 6 x 3.50 M zo goed als nieuw. Brieven onder nr. 811 bureau van dit blad. Te koop zware biggen P. J. Rongen, Leunen K 37. Te koop goed onderh. klein fornuis H Thyssen, Hoenderstraat 37. Te koop Bellefleur appelen P Giezen, Veltum L 13. Te koop partij zware biggen H. Cremers, Castenray G 3. Te koop 10 zware biggen H. van Osch, Beek-Meiselo. Te koop 11 biggen L. Janssen, Kempkensberg. Te koop keukenkast in goede staat M. Goorts, Veltum M 73. In pacht gevraagd voor boomkwekerij. By voorkeur met loods of berg ruimte. Jacq. Hermus, Oostsingel. Odd* St. llicólaaócadeau 6 laagste prijzen. A. Scheepers Schoolstraat 22 TE KOOP 2 voldragen JvR zeugen op Fokdag bekroond. Gebr. van Meyel, Heide. TE KOOP tractor merk Ford omgebouwd op petroleum, compleet met dorspoelie, hefinrichting en aan hangwagen. Zeer geschikt voor klein bedrijf. Te bevr. Deken Thielenstraat 16. Legerkteding grote sortering A. Scheepers Schoolstraat 22 TE KOOP wegens overcompleet Etna kachel z g a n. en een keukenkast Oostrum C 24. Stofceintuurs Stofknopen Stofgespen klaar terwyl U wacht, 't Knopenhuis A. Scheepers Schoolstraat 22 Bel BOM 418 Venray Te koop mandoline Henseniusstraat 17. Te koop jonge zeug 15 w. dracht Jos. Duykers, Castenray G 35b. Te koop zwaar maalkalf Ant. van Ryswyck, Merselo. Te koop 6 zware biggen Lo'enen-Verschuuren, Leunen K 44. Te koop dragende vaars 9 Nov. voldr., tbc vrije stal. Kind. vd Heuvel, Merselo M 95. Te koop wegens ophouden van bedrijf landbouwinvenfaris als kar op luchtbanden, lange kar, Wigard ploeg, maaimachine, tweescharige ploeg, drievelds egge, giervat en pomp, wanmolen, bietenmolen, kruiwagen, melkkannen, melkwagen, verder schuur- en akkorgereedschap. Wed. J. Jenniskens, Leunen K 28 Voor het nog altyd het oudste adres voor Venray Meubelfabriek Te koop vet huisslachtingsvarken 250 kg H. Wismans, Castenray G 30. Te koop 3 zware stierkalveren S. H. Moorrees, C 5ia, Oostrum. Te koop ledikant met matras, grote spekkuip, kleine kuip, wandelwagentje Schoolstraat 24. Te koop partij beste biggen H. vd Hulst, Laagheidseweg B 28a. Mevr. van Liebergen-van Wylickte Venlo vraagt een net degelijk 2e meisje Inl. J. Thoma8stn, Grotestraat. gelden êesckikêaaï uoól ecïite lujpotlxceh Assurantiekantoor Kruysen-Meesters Venray Oostsingel 12 Telef. 462 Molton Dekens 5.95 2persoon8, yzersterk Thomassen Sckldmddïi[dm St. Annagilde Zondag 11 November in de cafés Buitenlust, Jos. Sanders en Wed. Schellen. Pryzenhazen en konijnen. Prachtige Naaiboxen, Ligstoelen, Ligstoelkussens, Radiotafeltjes voor St. Nicolaas brengt U Deze week prima tricot dames- en herenhemden 1.28 Profiteert hiervan. THOMASSEN Ondergetekende, M. DIRCKX, Leunen,- Schoenhande! en Schoenmt gedaan aan TH. Onder dankzegging voor het jarenlang.^ ik myn opvolger in aller gunst aan. Refererende aan bovenstaande, beveelj volger en hoop genoemde Schoenhandel t aller voldoening te kunnen blijven uitoefenen Beleefd aanhef Deze week van 10 t.m. 1 Zandschuitjes 'n heerlijk sprits; Vlugkokende Havermout los Chocoladehagel Droprollen Bekers Appelstroop 1 fl. azijn, 1 glaasje mosterd en 1 Luycks Lunapark Bezuinig Jet Centra-kru VOOR Haarden, Haard kachels Gascomforen, Gasfornuizen, Petromax en andere verlichtings-en verwarmings artikelen £N BlNNtNVERlNö MATRASSEN MET VROLIJKE IJZER STERKE OVERTREK Fa. COOPMANS. Langstraat t.b. van de Harmonie Zondag 11 November van u 1 uur vm. en 7 11 uurnm by J. Verheyen, Wed. G. Camps L. Linders en M. Cremers. VOORRAPIG. jjy PRIMA KWALITEIT. KOOPT ZE NU. BETER GEKLEEP '"'"VOER BESTtfc'

Peel en Maas | 1951 | | pagina 2