Dodenherdenking. BINNENLAND Wat doet de Katholieke Kond „Voor het Gezin" Sientje komt... Donderdag werd alhier op eenvou dige doch treffende wijze de bevrijding van Venray herdacht. 'e Morgens om half 7 werd in de Parochiekerk een plechtige H. Mis voor de oorlogsslachtoffers opgedragen. '8 Avonds was er een plechtig Lof met dodenherdenking, waarna een grote stoet onder klokkengelui naar het Herdenkingsmonument trok. Hier bad de Heer Deken Vijf Onze Vaders en Vijf Weesgegroeten voor de zielerust dor gesneuvelden, terwijl de Heer Burgemeester in enkele treffende woorden de 250 Venrayse gevallenen herdacht en de talrijke aanwezigon uitnodigde iedere dag even voor deze mensen te bidden. Na afloop der plechtigheid legde de Heer Burgemeester namens het ge meentebestuur een bloemenkrans aan de voet van het monument, een voorbeeld dat door velen, vooral door de jeugd, werd gevolgd, zodat in korte tijd een heel bloementapijt zich voor het monument uitstrekte. Overgeplaatst In Venray zijn gedetacheerd by de Rijkspolitie, Opperwmr. Temme en wachtmeester ie klas C. Prins. T.B.C.-vrije markt Met Venrays T.B.C.-vrye markt gaat het goed. De aan voer van beesten stijgt gestadig, evenals het bezoek aan deze markt, terwijl goede prijzen geboden werden. Ook de biggenmarkt heeft grote aanvoer (52 korven) en ook hier was de handel zeer levendig. K.A.B.-Toneel By gelegenheid van de herdenking der Grote Pauselijke Encyclieken Quadragesimo Anno en Rerum Nova rum heeft de K.A.B. aan de bekende schrijver Kees Spierings opgedragen een toneelspol te schrijven, waarin de grote verdiensten van deze Encyclie ken naar voren kwam. „Als de kinderen maar eens groot zyn" is het spel wat geschreven is en wat blijkens de critiek algemeen geslaagd mag heten. De toneelafdeling van de Venrayse K.A.B. heeft dit stuk ingestudeerd, dat volgend weekend zal worden opgevoerd. Drie avonden kan men dan dit goede stuk zien en hopenlyk zullen velen daarvan gebruik maken. Ballonwedstrjjd Blijkens de achterstaande uitslag zyn de ballonnen van het Leunense Tuinfeest nu eindelijk uitgezworven. De verste is in Fiirstenberg (Dtl.) terechtgekomen, een afstand van by na 520 km. De meeste balonnen zyn in Duitsland terecht gekomen, o.a. in Saksen en Hannover. AGENDA Maandagavond 8 uur in zaal Wil- helmina repetitie van het dameskoor Polyhymnia, tevens aanmelden van nieuwe leden. Dodenherdenking in Overloon Zondag herdacht Overloon de jaar dag van zyn bevrijding en by die ge legenheid werd op het Engelse kerk hof een grootse dodenherdenking gehouden, waaraan naast de plaat selijke autoriteiten ook vertegenwoor digers van de Imperial War Graves Commission deelnamen. Na een plechtige hoogmis voor de gesneuvelden, was er een stille tocht naar het Engelse kerkhof, waaraan alle inwonersvan Overloon deelnamen, evenals do fanfare van Holthees en het zangkoor uit Groeningen. Door verschillende sprekers werden de doden herdacht, terwijl en fanfare en Zangkoor toepasselijke muziek ten gehore brachten. Door de kinderen werdeo op alle graven bloemen gelegd. Kerkwijding in Maashees Maandag a.s. zal Mgr. Mutsaerts, Bisschop van 's Hertogenbosch de nieuwe kerk van Maashees plechtig komen inwijden. Mgr. Mutsaerts zal Zondag in Maas hees arriveren en daar op plechtige wijze worden ingehaald door autori teiten, verenigingen en gelovigen. Maandag zal Mgr. het H. Misoffer opdragen in de Kapel te Holthees, waarna de plechtigheid der kerkwij ding een aanvang neemt. Burgemeestersbenoeming. Tot burgemeester van Kessel is benoemd de heer W. J. Wuts uit S wal men. Ongevallen met bromfietsen Wettelijke regeling nodig Er gebeuren thans vrijwel dagelijks ernstige ongevallen met bromfietsen. De huidige toestand geeft reden tot grote bezorgdheid. Deze ongevallen worden volgens de A.N.W.B voor een belangrijk deel mede veroorzaakt door het feit, dat de bromfietser nog geheel in onzekerheid verkeert over zyn rechten en plichten. Reeds een jaar lang ijvert de A.N. W.B. er voor, dat de bromfietsen wettelijk met het rijwiel zullen wor den gelijk gesteld en naar het fietspad zullen worden verwezen. Als maatstaf voor die gelijkstelling zou een maximum cylinderinhoud van vijftig cc moeten gelden, terwijl de A.N.W.B. voorts de aanwezigheid van twee onafhankelijk werkende remmen verplicht zou willen zien gesteld. Alle records geslagen In Zuidlaren in Drenthe werd Dinsdag weer de beroemde paarden- en veemarkt gehouden (de grootste paardenmarkt van Europa). De bezoekers werden op 175.000 geschat, vorig jaar 130.000. Een 85 j. boer uit de buurt bezocht 70 jaren achter elkaar deze markt. Er werden 2024 paarden en 070 koeien aange voerd. Vorig jaar resp. 1853 en 978. ONGELUKKEN In de mijn Oranje Nassau te Heer- lerheide is een 37-jarige houwer onder vallend gesteente geraakt. Toen hy werd bevrijd, bleek hy reeds overleden. Hy was vader van twee kinderen. Op de Rijksweg Den Bosch Utrecht te Deil-Waardenburg is een auto door de mist en te hard rijden tegen een vrachtwagen opgereden. Van de vier inzittenden zijn er drie overleden. De vierde zal het misschien overleven. Het waren jonge mannen uit Den Bosch, Vught en St. Michiels Gestel, die naar Utrecht moesten voor examen te doen als aannemer. Kuim 25 pet. van Ned. jengd volstaat met L.O. Het C.B.S. heeft berekend, dat 27 pet. van de Nederlandse jeugd na de lagere school geen verder onderwijs ontvangt. Regionaal liggen hier grote ver schillen. In de Peel is dit percentage 42, in het Westland 41, in 's Graven- hage 11. Zy die wel voortgezet onder wijs gaan volgen, bezoeken vooral HBS, Lyceum of Gymnasium, indien ze wonen in de stedelijke centra of forensengemeenten. Zo gaat b.v. in Amsterdam en Rot terdam 15 pet. der kinderen naar deze tak van onderwijs over, terwijl dit percentage voor hot gehele land 8 be draagt. Het ULO trekt naar verhou ding veel leerlingen tot zich in Gro ningen (30 pet), Friesland (25 pet) en Noord-Holland (27 pet). De belangstelling voor technisch onderwys loopt in de diverse industriegebieden sterk uiteen. Groot is zy in Twente, Eindhoven en de Zaanstreek, gering b.v. in Tilburg en omgeving. Lening met woningaanwijzing als attractie. Met ingang van Woensdag heeft de gemeente Apeldoorn de inschrijving opengesteld op een 4 pet. obligatie lening, in stukken van f ïooo en f 500. Deze lening zal tegen de koers van uitgifte (100 pet.) worden afgelost in dertig gelijke jaarlijkse termijnen. Er is een woningaanwijzing als attractie aan de lening verbonden. Ieder die voor f20000 inschrijft, krygt het recht, een gegadigde aan te wy'zen voor één woning. Schrijft men bijv. voor f oo.ooo in, dan heeft men dus het recht, voor drie wonin gen gegadigden aan te wijzen. Maar ook de kleinere inschrijvers hebben een kans. Zy, die voor bedragen onder de 20 000 inschrijven ontvangen nl. voor elke f 500 een lot. Per f 20.000 van het totaal dezer inschrij vingen wordt éénmaal het recht verloot, een gegadigde voor één woning aan te wy'zen, met het voor behoud evenwel, dat niemand van de kleine inschrijvers meer dan eenmaal recht verkrijgt. De verloting zal onmiddellijk na 31 December, de datum van storting, geschieden ten overstaan van een plaatselijke notaris. Najaars-oriënteriogsrit De Gemert8e motorclub „Sint Christoffel" houdt Zondag voor auto's en motoren haar najaars oriënterings- rit. De tocht, die over goed berijdbare wegen voert, heeft een lengte van ongeveer 85 kilometer. Om 1 uur wordt gestart by hotel „De Keizer" in Gemert. DAF bouwt militaire auto's De ECA-commis8ie in ons land heeft bekend gemaakt, dat de Ame rikaanse regering haar goedkeuring heeft gehecht aan het voorstel van de Nederlandse regering tot finan ciering van de productie van mili taire motorvoertuigen, tot een bedrag van 175 millioen gulden uit de tegenwaarderekening der Marshall- gelden. Het gaat hier om de bekende order van de DAF te Eindhoven. Dit is waarschijnlijk de eerste maal dat de ECA haar goedkeuring heeft gehecht aan het gebruik van tegen waardefondsen voor militaire pro ductie buiten de begroting. Voor het gemelde bedrag zal de DAF twee soorten militaire motor voertuigen leveren. Het ene is een moderne middelbare artillerietrekker, welke door de DAF werd ontworpen. Het andere is een driekwart ton „weapons carrier", een vrachtauto voor het vervoer van wapens met een afneembaar boven stuk. De Marshallgelden zullen op de normale wijze worden gebruikt om de DAF te voorzien van de bestand delen van Ameiikaans fabrikaat in hoofdzaak motoren welke nodig zy'11 voor het completeren van de productie. Technische vernieuwing bij Tan Gend Loos De N.V. Van Gend Loos, die sinds kort haar domicilie heeft ge kregen in het gebouw der Nederlandse Spoorwegen aan het Moreelsepark te Utrecht, gaat zich toeleggen op de technische vernieuwing van haar bedryf. De na de oorlog tweedehands aangekochte legerwagens worden thansdoor nieuwe wagens vervangen. Naast het moderne wegvervoer van de onderneming blijft voor kortere afstanden de paarden tractie, die voor de stad voordeliger is, gehandhaafd. De stukgoederenbehandeling in de diverse loodsen wordt gemechaniseerd. In samenwerking met het T.N.O. (Technisch Natuurwetenschappelijk Onderzoek) in Delft propageert Van Gend Loos doelmatiger verpakking Het voorbeeld van Amerika is hierbij richtinggevend. De Kinderpostzegels roor 1951 worden van 12 November tot 31 December verkrijgbaar gesteld. De serie omvat dit jaar vyf waarden en geven jongens en meisjes te zien met op de achtergrond de omgeving waarin zy wonen of werken. De kleur van de zegels is reap, groen, grys, sepia, roodbruin en blauw. VJjf gulden per jaar voor een grenspas Verblijfsvergunningen (voor vreem delingen in Nederland) en grenspassen (voor familiebezoek in het buitenland) gaan geld kosten. De bedragen zyn nog niet bekend, maar de Regering spreekt over een bedrag van vyf gulden voor een grenspas, die een jaar geldig is. Aldusde Volkskrant. De Tweede Kamer beeft zich accoord verklaard met het betreffende wets ontwerp, waarin wordt gezegd, dat de uitgaven voor het toezicht op de vreemdelingen en van de grensbe waking in ieder geval ten dele ten laste moeten komen van hen, die dezo kosten veroorzaken. Van regeringszijde werd toegezegd te bezien of de kosten van een grens pas niet lager kunnen worden dan vyf gulden. Men zal „welwillend staan" tegenover de grensarbeiders en tegenover politieke vluchtelingen, die behoeftig zijn. De felicitatie-ziekte een nieuwe kwaal. Enige tyd geleden heeft een heer te Rotterdam niet minder dan 1800 handen moeten schudden, toen hy zyn zilveren jubileum by een grote onderneming vierde. Zakenrelaties en vrienden stonden uren in een lange ry te wachten om het hoofd van de Civiele Dienst de hand te kunnen drukken. Naar het Alg. Handelsblad thans meldt, zyn de gevolgen voor de jubilaris niet alle even prettig geweest. Nadat men achttienhonderd maal zyn hand had omknelt, begon deze zienderogen te zwellen. De volgende dag moest hy een arts raadplegen en deze constateerde, dat bovendien een pees in zyn rechterarm vyj centi meter langer was geworden. Na een maandenlange behandeling, waaraan zelfs een masseur en een Röntgenapparaat te pas moesten komen, is de volledige genezing nu byna een feit. Ook nu nog moet deze heer uit hoofde van zyn functie dagelijks tientallen bezoekers de handdrukken maar telkens vraagt hy zyn gasten dit voorzichtig te doen. De schrik zit er nu eenmaal in. Duizend Nederlanders werken in de Kempische mijnen Op een vergadering van de Christ. Belgische Mynwerkersbond te Hasselt heeft de bondsvoorzitter M. Thomas sen medegedeeld, dat er in de Kem pische mijnen thans ruim duizend Nederlanders werken. De meesten van hen komen uit Noordbrabant. Hy wees er op, dat de Nederlandse mijnwerkers voordelige arbeidskrach ten zyn. De Italianen en andere buitenlandse mijnwerkers in België moeten namelijk gehuisvest worden, terwyl de Nederlanders met klein grensverkeer heen en weer reizen. Dood door sclinld De Haagse rechtbank achtte de 62jarige arts L. uit Rijswijk scnuldig aan de hem ten la9te gelegde dood dooi schuld en veroordeelde hem deswege tot 1 maand gevangenisstraf voorwaardelijk en f 1000 boete. Hem was tenlaste gelegd, dat het aan zyn schuld te wyten was geweest dat op 1 November 1950 een inwoner uit Zevenhoven niet meer is ontwaakt uit een zg. „evipanslaap", die hem vóór het trekken van zyn tanden was toegediend. Aanvankelijk had men gemeend, dat de dood van de patiënt te wijten was aan het toedienen van een te grote dosis narcose. Een sectie op 't lijk wees echter uit, dat zich in de ademhalingsorganen van de patiënt een prop watten bevond, waardoor hy gedurende de behandeling gestikt was. De officier van justitie had 14 dagen geleden vier maanden tegen de dokter geëist. Zeven vrouwelijke Kamerleden Het aantal vrouwelijke leden van de Tweede Kamer is Dinsdag tot zéven uitgebreid. Twee dames ston den tegelijk voor de voorzitter om de belofte af te leggen Mevrouw Ploeg— Ploeg (P.v.d.A.) en mevrouw Lips— Odinot (C.P.N.) Deze laatste komt in de plaats van J.H. Hermans uit Vaals, die in Juli „om gezondheidsredenen" ontslag nam, en die dezer dagen uit de com munistische party is getreden. Mevrouw Ploeg—Ploeg neemt de zetel in van oud-premier Schermer- horn, nu lid van de Eerste Kamer. Bloemkool gaat vlot De grote aanvoeren van bloemkool vinden op de Venlose veiling vlot hun weg, nu behalve Duitsland ook België daarvan flinke hoeveelheden schijnt te kunnen gebruiken. Met de tomaten gaat het nog steeds voor de wind. Engeland blijkt zelfs bereid een dubbeltje per kg meer te betalen dan Duitsland. Minder belangstelling geniet op het ogenb ik de kas sla, die een flinke prijsdaling te doorstaan kreeg. Daar tegenover „doet" de knolselderij het weer uitstekend. Andijvie en savoye- kool kwamen even in de knel, zodat zelfs geringe hoeveelheden door draaiden. Mond- en klaawzeer De in "West Duitsland voorkomende gevallen van mond- en klauwzeer worden veroorzaakt door een nieuw virus, aldus wordt van deskundige zyde verklaard. Dit is op zichzelf een reden tot bezorgdheid, maar men acht de uit werking van dit virus op ons vee gering. De redenen voor deze gevolg trekking zyn dat het vee in ons land in zekere mate immuun is tegen dit nieuwe virus. Anderzijds is het door toediening van een andere dan de tot dusverre gebruikelijke dosering moeelyk het nieuwe virus met veel effect te be strijden. Bovendien staat de staltijd voor de deur. In de stal zyn de dieren uiteraard minder besmettelijk dan in het weiland. Door deze maatregel is er goede hoop op het beperken van het gevaar der besmetting en van de ziekte zelf Een jaar voor kind doodrijden Te Maastricht werd een jaar ge vangenisstraf geëist en 2 jaar intrek king van het rijbewijs, tegen een fruitkoopman uit Valkenburg, die onder invloed van sterke drank een vrachtwagen bestuurde, waarmede hy een kind doodreed. Dit jaar geen lagere vleesprijzen meer Ofschoon elk najaar de vleesprijzen wegens de grotere aanvoer van runderen op de elachtveemarkten in gewone omstandigheden dalen, deze herfst zal dit niet gebeuren, zo deelt de Federatie van Nederlandse Slagers patroonsbonden mede. Wegens de vleesschaarste in de ge hele wereld heeft het Bedrijfschap voor Vee en Vlees geadviseerd, een binnenlandse vleesreserve te vormen, om eventuele vleestekorten in het voorjaar '52 op te vangen. Bovendien liggen de prijzen der slachtvarkens nog belangrijk boven de richtprijzen van regeringswege vastgesteld, waardoor de vraag naar rundvlees sterk is toegenomen. Monteur gegrepen door lioogspanning Als gevolg van een dodelijk onge val in het nieuwe schakelstation van het PNEM op de hoek Lynbeok straat- Harmoniestraat he» ft Donderdagavond een groot deel van Eindhoven van half 10 tot 11 uur zonder licht ge zeten. Monteur De Brouwer kwam in aanraking met de hoogspannings leiding waarop een spanning stond van 10000 volt en werd onherkenbaar verminkt. Een tweede monteur liep ernstige brandwonden op aan gezicht en handen. Z H. Paus Pius XII vroeg de ge zinnen onder elkander te verenigen in een krachtig front, dat bewust is van zyn kracht. De Katholieke Bond „Voor het Gezin" heeft reeds meer dan 30 jaren gewerkt aan de verheffing van het gezin, zo dringend door Z H. gevorderd. Hy is er in geslaagd de mentaliteit in ons land ten gunste van het gezin om te zetten, maar voltooid is dit werk geenszins Andersgerichte stro mingen zyn nog machtig en invloed rijk. Maak de Katholieke Bond „Voor het Gezin" sterk. Treed toe als lidl Geef de Bond Uw sympathie en Uw daadwerkelijke steun Centraal Bureau Katholieke Bond „Voor het Gezin" Nassaustraat 20 Helmond De Katholieke Bond „Voor het Gezin" komt op voor „de behartiging van de stoffelijke belangen van het gezin en van het grote gezin in het bijzonder". Daarom bepleit zy bij Regering en/of Gemeentebesturen: invoering van een progressieve kinderbijslag voor wie in loondienst zyn, met het oog op het voorsomen van een relatieve achterstand in inkomen der kinderrijke gezinnen; invoering van een kinderbijslag voor zelfstandigen, om deze groep der be volking met loontrekkenden gelijk te stellen; handhaving van een billijke kinder aftrek, bij wijziging van loon- en inkomstenbelasting; afschaffing van tarief I A by de loonbelasting, die practisch vooral het grote gezin treft; afschaffing van het vermenigvuldigingscyfer by de schoolgeldheffing, waardoor in som mige gemeenten het tarief willekeurig wordt verhoogd; kortjng op het schoolgeld by gelijk tijdig schoolbezoek van meer dan één kind uit hetzelfde gezin; woningbouw voor grotere gezinnen, ook onder de huidige omstandigheden; verhoging van de loongrens, waarby de ver plichting tot verzekering tegen ziekte vervalt; ruime geldelijke steun aan Gezinszorg en Gezinshulp, werken ondernomen tot ondersteuning der moeders; subsidiëring van het kleuteronder wijs, zodat dit onderwys kan worden uitgebreid ter ontlasting van druk kende kinderzorgen, waar een dienst bode ontbreekt; subsidiëring van vacantiescholen en andere dergelijke instellingen, op dezelfde gronden; ondersteuning van elke poging tot betere voorbereiding van het meisje op haar toekomstige taak der huis vrouw en moeder; ondersteuning van maatregelen ter bevordering van de hygiëne in het gezin; bevordering van de weder invoering van gezinstarieven by de Nederlandse Staatsspoorwegen. De Katholieke Bond „Voor het Gezin" komt op voor de natuurrech ten van het gezin. Dit was het thema, dat werd behandeld op het Gezins congres, gehouden Mei 1948 te Utrecht en opwekkende tot verdediging van het recht op bescherming van de gaafheid van het gezin, zyn eenheid en onverbreekbaarheid; het recht op bescherming van het moederschap; het recht op de opvoeding der kin deren; het recht op handhaving van een evenredig levenspeil der kinderen in gezinsverband; het recht op bescherming der jeugd tegen immorele maatschappelijke toe standen; het recht op zelfstandigheid en onafhankelijkheid der gezinnen tegen over dè staatsmacht. 'De Katholieke Bond „Voor het Gezin" bevordert in eigen kring het godsdienstig zedelyk leven van zyn leden door het houden van Maria avonden, GezinszondageD, Geweste lijke Congressen; hy streeft er naar het inzicht te verdiepen in de grote waarden van het huwelijk- en gezins leven en de wil te sterken, die onverminderd te handhaven. Hy wil vooral de ouders steunen by het vervullen van hun voornaam ste taakde opvoeding der kinderen. Daarom geeft de Bond een veertien daags tijdschrift uit: „HET GEZIN" dat erkende paedagogen onder zyn medewerkers telt en hen practische voorlichting geeft ter zake van een goede en doeltreffende opvoeding. Maar ook naar buiten treedt de Katholieke Bond „Voor -het Gezin" optegenover het gezinsverval, dat in steeds wijder kring om zich grypt, bevordert hy het gezinsherstel in christelijke geest. Zo is op de onlangs in samenwerking met de Vlaamse organisatie „Familieleven" gehouden Vlaams-Nederlandse Studie dagen de grote betekenis van de vrouw en moeder voor de welstand van het gezin in het volle licht komen te staanhaar te steunen in haar zware en gewichtige taak is als een drin gende plicht 6rkend. Hulp aan de moeder is de redding van het gezin. S.V.V.-nieuws. Dat het nu een bepaald aantrek kelijke wedstrijd was tegen Sevenum, kunnen we niet zeggen, het terrein is daar nu niet bepaald denderend, maar toch hebben we er goede dingen gezien. Vooral in de tweede helft, toonde Venray's voorhoede zich weer eens ouderwets vechtlustig, waar dan ook een tweetal doelpunten uit voort kwamen. De middenlinie bleef nog teveel in de verdediging en steunde de voor hoede te weinig. Maar al met al zyn hier twee kostbare punt j9s gewonnen en zyn we weer enkele plaatsen hoger gekomen op de ranglijst. Uit alles blijkt, dat S.V.V. de weg terug gevonden heeft en getuige de standen- lijst werd dat ook de hoogste tyd. Zondag komt Arcen op bezoek en evenals in het verleden is D.E.V. ook nu weer een moeilijke opgave. We zijn benieuwd of de verbetering ten goede, ook Zondag a.s. gehand haafd blijft. De wedstrijd in Sevenum toonde dat het kan, dus we hebben goede hoop. Het tweede elftal heeft Zondag een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tegen Irene, omdat de scheidsrechter niet was opgekomen. De uitslag was 3—2 en het publiek heeft een wer kelijk goede wedstryd kunnen zien. Zondag as. moet het tweede uit tegen Irene 3, nog altyd een geduchte tegenstander. Venray 3 speelt hier tegen Sevenum. Indien er gewerkt wordt, is een over winning zeker. Jongens, veel succes Zondag zal dan ook een vierde elftal van S.V.V. weer het veld be treden, n.l. te Hegelsum, waar zy de rood-witte kleuren zullen verdedigen. Dit nieuwe elftal zy alle succes toe gewenst. Bengelnieuws Evenals andere jaren, werd Zondag j.l. door de N.LB.B, de algemene jaarvergadering gehouden, voor de a.s. competitie. De indeling bleef hetzelfde als vorig jaar. bij de boeren op 't land. SIENTJE is. de meest productieve 'aardappel. Wilt U weten wat SIENTJE pres teert, koopt dan du pootgoed klasse A of B. Pootgoedhandel van den Boom, Leunen, Tel. 243 Woensdag H. Aartsengel Raphaël 6.30 lm Peter H. Derckx; 7 uur lm; 8.15 ge8t. jaard. Gerard Ambrosius Cath. v. Tervelden en dochter Maria (3 H.) DonderdagH. Chrysanthus en Daria; 6 30 lm tot zek. int.; 7 uur lm Jacob Smits en overl. familie; 7.30 H. Sacramentshoogmis, leiding meis .jes; 8.15 gest. jaard. v.d. Bogaart en Theodora W. Janssen (sol. ikl.) Vrydag: H. Evaristus; 6.30 lm t.e.v. H. Brigitta; 7 u. Mathilda Poels, be steld door de buurt; 7.30 lm; 8 15 gest. jaard. Johanna Wismans, Leonard Wismans en Petronella Jenneskens (2e kl.) Zaterdag Vigilie van H. Judas en Simon; 6 30 O.L Vrouwhoogmis; 7 uur lm voor vrouw van Martin Jeuken; 7.30 lm Gerarda Janssen Grise!; 8.15 gest. jaard. Gerard Custers, echtgenote, ouders, broer en zuster. MISSIE-ZONDAG: Zondag 21 Oct. is Missie zondag. Onder de H. Missen preek en 2e collecte voor de Missie. KATECHISMUS De kinderen van de 3e en 4e klas leren deze week de 11e en 12e les; de hoogste klassen leren de 140 en 15e les. VELTUM Donderdag 7 uur leesmis Hendrina Berbers-Schechün. K.A.B.Zondag 28 October om zes uur leesmis met algem. H. Communie voor de K.A.B. Morgen Missie-Zondag De H. Vader vraagt van ons allen gebed en offer voor de bekering van de heidenwereld. We kunnen een volle aflaat verdienen als wij na ge communiceerd te hebben bidden voor het Missiewerk. Offert mild en royaal by de collecte voor de Voortplanting des. Geloofs. Wordt lid van het Ge nootschap tot Voortplanting van het Geloof, zoals de Paus dat van allen graag zou zien. Meisjes-retraite De meisjes, die mee willen doen aan de retraite van 6—9 November in Roermond kunnen zich volgende week nog opgeven bij de propagan disten van de Kath. Actie en ook by de zelatricen van de Retraitepenning. PATERSKERK. BURGERLIJKE STAND van 12 t/m 18 October 1951 GEBOREN Verstegen Maria P., Overloonseweg 31 Rongen Henricus G., St. Jozef weg 2 Willems Maria P. J., Heide M 80a Muijsers Leonardus J. M., Heide I 4 Pluk Maria Chr. Oostrum D 37 Flinsenberg Peter J. G. M., Ysselsteyn Heidens Leonardus J. G. M., Schoor Jaspers Wilhelmina Th. A., Bergen(L OVERLEDEN: Haenraets Johanna Goud 71 jaren, Grotestraat. Arts Johanna M., echtgenote van van Maris Peter J. wed. van v. Boven Lambertu8, oud 87 jaren, Broekweg. ONDERTROUWD Baeten, Hendrikus J. 30 jr, chauffeur en Hendriks, Maria C.P., 20 jr, beiden te Venray. GETROUWD Geerets, Johannes G.L., 31 jr, land bouwer en Loenen, Arnoldina P.M., 29 jr, beiden te Venray Van den Beuken, Gerardus J.J., 30 jr, landbouwer en Geerets, Wilhelmina M.H28 jr, beiden te Venray. KERKELIJKE DIENSTEN PAROCHIEKERK St. Petrus-Banden PAROCHIE-ACTIEOns inzetten voor de uitbreiding van het Ryk van God in ons zelt en in onze medemens. Priester v. d. week: Kap. v. Leipsig. Zondag: 23ste Zondag na Pinksteren; 6 u. lm. Johannes vd. Crommenacker; 7 u. lm Antoon Huisman en beide zoons; 8 u. Pontificale Hoogmis by ge legenheid van 300 jarig bestaan v.d. LatyDse School; géén kindermis; 9.45 lm overl. ouders vd. Heuvel—Barents; 10.30 lm Petronella Nooyen—Seegers en zoon Simon; 3 u. kinderlof; 7 uur rozenhoedje, lof en gebed tot de H. Jozef. MaandagH. Mis van Kerkwijding. 6.30 zielemis voor alle overleden parochianen; 7 u. lm voor levende en overl. leden v.d. schoenmakersbond St Crispinus; 7.30 lm Martinus Maas echtgenote en dochter; 8.15 best. jaard. Albert Janssen, echtgenote en zoon Jacob; 7 u. zielelof en rozenhoedje en gebed tot St Jozef. Dinsdag: octaafdag van Kerkwijding; 6.30 lm Peter A. Minten en dochter Petronella; 7 u. lm Petronella Nooyen- Seegers en zoon Simon; 7.30 lm; 8 15 uitvaart Wed. v. Boven; 9.30 pl. hu welijksmis voor bruidspaar Boonen van Lipsig. 23ste Zondag na Pinksteren, Zondag; iste H. Mis 5 45; 6 30'tot int.; 7.45 jaarg. voor Mathijs Jeurissen; 9 uur hoogmis v.d. overl. leden van het Koordje; in alle H. Missen voor geschreven preek over de Missie; ïste collecte paterskerk; 2e byz. noden; Communiceren vooraan beginnen; 5 uur lof en rozenhoedje. Maandag: wydingsfeest der Kerk; 7.30 Johan Boom; 7 uur Bernard Hen driks als lid der D.O. Dinsdag6 uur uitstelling van het Allerheiligste; volle aflaat; 7.30 Ar nold Coenders; 7.30 overl. familie Sybers—Stoks; 8 u. Mathys Goumans; 7.30 hoogmis t.e.v. St Antonius. Woensdag6 uur tot zek. int.; 7.30 overl. ouders Pouwels—Friesen. Donderdag: 7.30 Chnstiaan Stappers; 7.30 Marinus v. Es en overl. familie; 8 u. Johanna Haenraets als lid der D.O. Vrijdag6 30 overl. vader; 7 uur overl. vader; 7.30 pl. zieledienst voor Johanna Haenraets. Zaterdag: 6 uur overl. vader; 7.30 Maria Nas—Bruyn; van 3—8 uur ge legenheid om te biechten. iedere dag een H. Mis voor onze weldoeners. Op de werkdagen om 6 30 lof en rozenhoedje. PAROCHIE; H. Catharlna, LEUNEN 238te Zondag na Pinksteren, Missie- Zondag, collecte voor de voortplanting des geloofs, 7 uur H. Mis voor de parochie; 8.30 voor Piet Claessens; 10.15 hoogmis voor de leden en wel doeners van de voortplanting des geloofs; 3 uur Lof; 3.30 H. Familie der vrouwen. Maandag 7.30 gez. jg. Mart. Peeters Dinsdag 7.30 gez. jg. Martin van Dyck; 9 uur huwelijkshoogmis voor bruidspaar Janssen Martens. Woensdag 7.30 Martinus de Ryck; 8 30 gez. zieledienst voor overl. fam. Janssen—Martens. Dondordag 7.30 sol. gest. jg. voor Theodora Derks. Vrydag 7.30 sol. gez jg. voor Peter Joh. van Rens en Aleida Poels. Zaterdag 7.30 gez. jg. Jean Willemse Biechten 5—7; 7 uur Marialof. A.s. Zondag, feest van Christus Koning, bloemenhulde door de school kinderen en de RK. Jeugdbeweging. PAROCHIEKERK OOSTRUM 238te Zondag na Pinksteren en Missiezondag. 7 uur H. Communie; 7.30 en 10 uur de beide H. Missen; 245 Lof met preek voor het Rectoraat Veulen. Maandag7.30 best. zielmis voor Jean Hendriks. Dinsdag: 7.30 best. zielmis voor Maria Derks Poels. Woensdag: 7.30 best. zielmis voor Peter Jeuken en echtgenote; 7.30 rozenkrans voor de vervolgden om hun geloof. Donderdag: 7.30 leesmis t.e.v. O.L. Vrouw van Oostrum tot zek. intentie. Vrydag: 7.30 best. zielmis voor de overl. fam. Houwen-Kleuskens. Zaterdag: 7.30 gest.gez.jaarg. voor Lamberdina Derks; 7.30 Maria-lof. A.s. Zondag feest van Christus Koning. RECTORAAT St. Jozef, Smakt; Zondag. 23e Zondag na Pinksteren 7 30 lm tot zek. intentie; 10 u. hoog mis voor Voortplanting des Geloofs; 4 u. lof m. rozenhoedje. Onder de H. Missen collecte voor missiewerk. Maandag 6 30 lm om uitkomst in moeilijke zaak; 7.30 lm fam. Nellen, 's avonds 7 u Maiia Garde meisjes. Dinsdags 6.30 lm zek. intentie; 7.30 lm Peter Antom Koenen; 's avonds 7.30 Maria Congregatie meisjes. Woensdag 6.30 en 7.30 lm ter ere van St. Joseph; 's avonds 7.30 lof en rozenhoedje. Donderdag 6.30 gez. jrd. P. Antoon Philipsen; 7.30 lm t.z i. 's avonds om 7.30 Maria Congregatie jongens. Vrydag 6.30 lm overl. ouders; 7.30 lm voor bijzondere gunst. Zaterdag 6 30 lm M.A. Keursten Houben; 7.30 lm ter ere van Onze L Vrouw; van 5-7 biechten, 7 u. Maria Lof.

Peel en Maas | 1951 | | pagina 2