muziek Hazenconcours PAROCHIE-RETRAITE voor MA1ES BINNENLAND Verruiming werkgelegenheid in Café Verbeek Hoenderstraat. Legerkleding Verpleegstersschorten net dienstmeisje Wat denkt ge van de van 31 October, 's avonds vóór Allerheiligen, tot 3 Novem ber, in VENLO. Zeg nietdat is niets voor mij, maar Geef U nog op en doe mee I BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders der gemeente Venray brengen ter open bare konnis, dat by besluit van de raad dier gemeente van 25 September 1951, nr. 6ii, aan het Bestuur van do R.K. Lagere Meisjesschool, Maas- hoseweg 1, Venray, zyn beschikbaar gesteld 18 tweepersoons banken ten behoeve van de 7e klasse dier school, zulks ter vervanging van de oude banken. Venray, 26 September i95i. Burgemeester en Weth. voornoemd, Mr. A. H.M.JANSSEN, Burgem. H. VORST.. Secretaris GEVONDEN: Herenjas, M. van Berlo, Nieuwen- oind 287, Bakel; kindertas m.inhoud, portier St. Servatius; vulpen en zak- kam in ótui, A. Peters, Scheide K 97; vulpen, Lucassen, K 2, Leunen; heren regenjas, J. Min, Ivempweg 26; een damesportemonnaie m. inh J. Spee, Wilhelminastraat 23; vulpen, Hubers, Veltum L 83; zilveren ring en vulpen Stevens, Oude Oostr.weg 22; bril, van Bergen, Langeweg 70; portemonnaie mot inhoud, Stevens, Merseloseweg 9; hondenriem, Hendriks, Oostrum C 26; capuchon, Gielen, Stationsweg 37a; padvinders portem. met inhoud, Ryks politie kazerne; aangel. hondje, van Dyck, Langstraat 13a; shawl, Bouten, Langeweg 34; damesglacó, Janssen, Langstraat 25; kruis met ketting, Pluim, Charles Ruysstr.; vulpen en dop autowiel, Cup, Stationsstraat 51; duimstok, Philipsen, Schoor K 30; kinderzakdoek en kam, Engels, Vlak- waterweg nw 7; portemonnaie met inhoud, J. Duflkers, Castenray G 35; contactsleutel, Rijkspolitie kazerne; portemonnaie met inhoud, Claessens, Langstraat; windjack, Min, Deken Thielenstraat 2; wasmachineriem, Fol- bers, EinJstraat 16; ry wiel tas met inhoud, Seuren, Hofstraat nw.; dames portemonnaie met inhoud, Gielen, Stationsweg 37a; tas met sleutels. J. Gomman8, Tuinstraat nw. 2; autoped, H. Derks, Merseloseweg; ceintuur, Dijkman, Oostrum C 24. Aanbesteding Alhier had de aanbesteding plaats van de herbouw van de winkel en bakkerij voor rekening van de firma Casters. De uitslag was als volgt J. Raedts, Oostrum f 37.450 Haegens, Horst f 38 800 Gielen, Merselo f 39.280 M. Keizers, Horst f 39.386 Gebr. Verstraelen f 39.400 J. Houwen, Oirlo f 39.490 Akerboom, Venray f 40.750 J. Verhoeven f 42 800 Gebr. Janssen f 43.000 Franssen, Blerick f 43.150 L. Oudenhoven f 43.914 Th. Maessen f 44.000 Gebr. Oudenhoven f 44 350 Architect Colsen. Begroting f 40.114 Geslaagd Te Utrecht slaagden voor het examen Apothekers-assistent onze dorpsge noten mej. A. Verheugen en Broeder Nemegius van Huize St. Servatius Do laatste cum laude. I'ftterTerentius Potten o.f.m f In het Minderbroedersklooster te Nieuwe Niedorp overleed 10 October plotselmgPater Terentius Potten OFM. Peter Antonius Hubertus Potten, werd geboren te Venray, 31 Juli 1879, trad 3 October 1898 in de Orde van de Minderbroeders en werd in 1905 priester gewijd. Vele jaren arbeidde hy als kapelaan te Gouda, Delft en Franeker, om daarna vanuit de kloosters te Vorden en te Nieuwe Niedorp, assistentie te vorlenen. R.IP. FEEST-PREDICATIE voor alle moeders van Yenray Donderdag j.l. vierde de H. Kerk het feest van Maria's Moederschap. In heel het Bisdom werd en wordt dit feit herdacht met een Feestpredicatie voor de Moeders. In onze Parochiekerk wordt deze gehouden as. Zondag om half vier (dus niet om 4 uur). En wel door de bekende predikant pater BENJAMIN BERGMANS. A L L E Moeders worden dus verwacht. "Wegens het belang van de zaak wordt dan tevens gehouden de ver gadering van Christelijke Moeders. Er worden enkele mededelingen gedaan over onze Moodermaal-actie, de Doop- doos, het Uitleen-bureau van Doop- goed en de Vragenbus. Achter in de kerk staat dan die Vragenbus opgesteld, waarin de moeders dus vóór de bijeenkomst een briefje kunnen werpen met nieuwe ideeön of vragen. Nieuw veldkrnis op de Boshuizen. Op initiatief van enkele jongeren op de Boshuizen is daar door de bewoners geld bijeengebracht voor een nieuw veldkruis, dat jl. Zondag plechtig werd ingewijd. Na de hoogmis vertrok uit Oostrum oen grote stoet naar de Boshuizen, waaraan o.a. deelnamen verschillende jeugdbewegingen, het werkcomité en Oostrums Harmonie. Met een korte plechtigheid werd door Pastoor As- selbergs het nieuwe kruis ingezegend, waarby hy de vele belangstellenden wees op de betekenis van dit veld kruis. De heer Janssen aankte de heer Pastoor namens de buurt en verder de Schoonheidscommissie van Venray Vooruit, die by de totstandkoming van dit nieuwe kruis hun volle medewerking hebben verleend. Namens Oostrums Harmonie, die deze plechtigheid met muziek op luisterde, sprak de heer Lemmens een woord van felicitatie. Namens de Schoonheidscommissie sprak Pater Briels, die vooral de jeugd vroeg het oude schone gebruik van oprichting en instandhouding van veldkruisen en kapellen ook in de toekomst in ere te houden, daar dit een van de schoonste dingen van ons Limburg zyn. De plechtigheid werd gesloten met een tractatie van de kinderen. Het kruis was ontworpen door Architect Colsen. 3e Eeuwfeest Gymnasium I.C. Zondag 21 Oct. zal het 3e Eeuw feest van het Gymnasium gevierd worden met een pontificale hoogmis van een oud leerling van Venrays Gymnasium, Mgr. J. Goumans, rustend bisschop van Bandoeng. Om 11 uur zal voor genodigden een plechtige aulazitting plaats hebben terwijl van half een tot half twee de officiële receptie is. '8 Avonds om 7 uur voor genodigden het Limburgs beroepstoneel „Hamlet" opvoeren. Wy komen hierop nader terug. Mond- en klauwzeer In onze Gemeente zyn enkele lichte gevallen van mond- en klauwzeer voorgekomen. Dit schynt zyn oorzaak te vinden en afkomstig te zyn van het Duitse grensgebied, waar veelvuldig mond en klauwzeer heerst. Overbrenging door het wild van deze ziekte zyn al bekend. In verband met andere gevallen in Noord-Limburg zyn ook de Woensdag j.l. gehouden jongveekeuringen in Wanssum af gelast, terwijl zelfs proces-verbaal werd opgemaakt. VTaus8um8e kermis Op de voorbije Wanssumse kermis heeft de politie druk werk gehad. Niet alleen waren ér vechtpartijen, maar bovendien bleken er verschil lende dynamo's van fietsen gestolen te zijn, terwijl bovendien nog een persoon op heterdaad betrapt werd by het stelen van vis. S.Y.V.-nieuws. S.Y.V. 2 zal morgen, na een rust periode van 3 weken, haar competitie voortzetten tegen Sportclub Irene 2 Dit is altijd een van haar sterkste tegenstanders geweest, maar gezien de tot nog geleverde prestaties van bet tweede achten wy hen wel in staat, ook deze wedstrijd tot een goed einde te brengen. Het vierde elftal zal volgende week Zondag de competitie beginnen. De tegenstanders zyn America 3; Hegelsum 3 en 4; Griendtsveen 2 en 3; Kronenberg2; Wittenhorst 5; D.I.S 3. RKVYV-Oostrum Zondag toog Oostrum I naar Horst om daar Wittenhorst 3 te bekampen. In de eerste was de strijd op en neer gaand en wist Oostrum uit 'n scrimage voor het doel (niet helemaal zonder geluk) een doelpunt te scoren. In de tweede helft wisten de enthou siast spelende Wittenhorsters hun overwegende meerderheid uit te druk ken in twee doelpunten. 2—1. Toen merkten de rood-witten nog precies op tyd, dat zij wel eens kon den verliezen en wisten in de laatste minuten de stand op 2—2 te brengen. Oostrum 2 wist tegen D.I S. 2 een gelyk spel uit het vuur te slepen, dank zij het goede werk van de achterhoede. Zondag zyn beide elftallen vry, evenals de jeugd-elftallen. Nieuwe koffiebonnen Het Bedry fschap voor Granen, Zaden en Peulvruchten heeft bon 508 alge meen (a-en b kaarten) en bon 516 algemeen (d kaart) aangewezen voor het kopen van 125 gram koffie. Deze bonnen kunnen met ingang van Vrijdag, 12 October 1951 worden ge bruikt en blyven geldig voor het kopen van koffie by de detaillist tot en met 27 October 1951. Het rantsoen moet dienen voor zes weken. De eerstvolgende bonaanwij zing zal op 22 November 1951 plaats hebben. Yerhuisgoed van emigranten ondervindt stagnatie De achterstand by de verscheping van verhui8goed van emigranten naar Australië is onder meer ontstaan doordat de „Johan van Oldenbarne veldt" en de „Sibajak", welke over een zeer ruime ladingscapaciteit be schikken, wegens verbouwing tot emigrantenschip op het ogenblik niet beschikbaar zyn. Zodra zij weer in de vaart komen, kan worden verwacht, dat reeds na de eerste reis dier schepen de achter stand zal zyn ingehaald, indien ook de regelmatige Nederlandse vracht- lijnen op Australië een redelijke hoe veelheid ruimte voor het vervoer van verhuisgoederen beschikbaar blyven stel'.en. Dit deelt de minister van Verkeer en Waterstaat mede op vragen van het Tweede Kamerlid de heer Peters (K.V.P.) Door tractor orerreden engodood Toen te Zoetermeer de 70-jarige Van der M de motor van zyn tractor wilde aanzetten, had hy er geen ver moeden van, dat de motor in de versnelling stond. Het gevolg was, dat toen de motor aansloeg, de tractor dadelyk voorwaarts ging. Hierdoor geraakte van de M. onder de tractor en vond daardoor vry wel onmiddellijk de dood. Limburgse Jagers begroetten hun vaandel Het vaandel van Regiment Lim burgse Jagers heeft Dinsdag zijn plechtige intrede gedaan in het Lim burgse land. Om half elf rukten het eerste en het tweede instructiebataljon, resp in Roermond en in Venlo in garnizoen uit voor een mars door Roermond. Het vaandel met zyn trotse op schriften „Quatre Bras" en „Waterloo 1815", „Tiendaagse Veldtocht 1831 en „Citadel van Antwerpen" wapperde fier en breed in de straffe najaarswind, terwijl honderden zware soldaten schoenen in een dreunende cadans neerkwamen op de klinkers en het asfalt van de Roermondse straten. Invoer van varkens in Duitsland vrjj. De Westduitse regering heeft be sloten alle invoerrechten op varkens en varkensvlees voorlopig op te heffen. Dit besluit, dat nog door het par lement moet worden goedgekeurd, beoogt uitbreiding van de invoer, waardoor het aantal varkens in West Duitslad zal verminderen en de boeren minder aardappelen als varkensvoer zullen gebruiken. Aardappelen zyn op het ogenblik in sommige streken van West Duits land schaars, waardoor de pry zen voor aardappelen zijn gestegen van 71/» pf- per pond tot 10 pf. 300 Arbeiders bij Bata op wachtgeld Maandag zullen in de schoen- en lederfabiiek Bata te Best enkele werkplaatsen worden stil gelegd, waardoor 300 arbeiders op wachtgeld komen. Ook in de 4 grootste schoenfabrie ken in Nijmegen hebben ruim 100 arbeiders ontslag gekregen. Een op- bloeiïng in deze industrie wordt in het komende voorjaar eerst verwacht. Toor f8000 opgelicht Te Venlo is een pensionhoudster voor f 8000 opgelicht door een persoon uit Tilburg en zyn zg. secretaresse. Hij gaf voor spion te zyn, die personen moest schaduwen enz. Woensdag zyn beiden naar het Huis van Bewaring te Roermond overgebracht. Schilders zien met zorg winter tegemoet „Maak geen ongelukken in het bedrijfsleven", deze waarschuwing richtte de algemene voorzitter van de Ned. Kath. Bond van Schilderspatroons „St. Lucas", de heer H. Kok uit Eindhoven, tot de regering en volks vertegenwoordigers, in de rede, waar mee hy Dinsdag het tweedaagse najaarscongres van déze vakorgani satie in het Parkhotel te Amsterdam opende. „Wy zijn blij", aldus de heer Kok, „dat in de laatste troonrede moer dan gewone aandacht wordt besteed aan de moeilijkheden van de middenstand, maar wy zyn zeer be nieuwd, welke maatregelen de regering nu gaat nemen om de middenstand te helpen. Vooral duizenden schilders patroons zien met grote zorg het komende winterseizoen tegemoet. De financieel economische politiek van de regering treft juist de mid denstand zeer zwaar. Dit geldt ook voor de voorgenomen beperking van de credietverlening. Laten de volks- tegenwoordigers ophouden met het betonen van een platonische liefde voor de middenstand, maar door daden laten blijken, dat het hun ernst is ons belang te dienen. Het is wel opmerkelijk, dat vlak voor de ver kiezingen maar vry laat opeens een grotere belangstelling voor de middenstand, zelfs by de P. v.d. A., blijkt te bestaan." Ruim zeven en tachtig millioen meer voor woningen in 1952 Dit heeft Minister In 't Veld Don derdag medegedeeld op de in Heerlen belegde bijeenkomst ter viering van het veertigjarig bestaan der woning bouwvereniging „Ons Limburg". In aanmerking nemende dat het totale bedrag bestemd was voor de financiering gedurende twee jaar, blykt uit deze mededeling, dat voor het bouwprogramma 1952 de helft van het voor een jaar bestemde le ningbedrag, zy'nde 87 en een half mil lioen gulden, extra beschikbaar komt voor de woningbouw. Een productie van 50000 woningen ly'kt daardoor een verheugend feit voor 1952. Noord-Liraburg krijgt f800.000 uit pot van 51 millioen De minister van Economische Zaken heeft aan de Tweede Kamer een wetsontwerp aangeboden, betreffende de deelneming van het Ryk in de uitvoering van de eerste phase van de ontwikkelingsplannen voor Z.W.- en Oostelijk Groningen, Oostelijk Friesland, N.O. Overysel, Oostelijk West Friesland (N H.), Z.W. en N.O. Noord-Brabant en Noordelijk Limburg. De totale kosten van deze ontwikke lingsplannen die de industriële ont sluiting der betrokken gebieden tot doel hebben, bedragen rond f 51 millioen. De kosten voor de eerste phase belopen ruim f 11 millioen, waarvan door het Rfjk te dragen f 9.146 millioen; door de betrokken gemeenten f 1.662 millioen; en door de provinciën f 288 000. Van de volledige kosten der ont wikkelingsplannen (ruim 51 millioen) is voor N.O. Noord-Brabant f 2.6O6.100 uitgetrokken en voor Noordelijk Lim burs f 816.625. Dit omvat de gemeenten Mook en Middelaar, Ottersum, Gennep en Bergen. Voor rond 2000 man zal er in de komende 20 jaar werkgelegen heid moeten worden gevonden. Zondag 14 October BURGERLIJKE STAND van 5 t/m 11 October 1951 GEBOREN de Römph Antonette LHagelweg 2 Janssen Johanna A. M., Heide L 54b v.d. Munckhof Johanna, Langstr. 60c Gerrits Maria J. L., Stationsweg 49 Giliam Wilhelmus M.B. Hoenderstr. 96 Spee Lamberdina P.L. M., HeideL. 35 van Lankveld Jozef A. G. M., te Oploo Tyssen Hermanus J. P., Oirlo F 8 Tyssen Wilhelmina J. P., Oirlo F 8 Kuiers Huberdina C., Oirlo E 1 OVERLEDEN Martens Mechgelina, echtgenote van Muysers Sibertus Hubertus, 72 jaren, Heide. Schechlin Hendrina M., echtgenote van Berbers Wilhelmus, 67 Jaren, Veltum. ONDERTROUWD: Gommans Jozef L. R., 26 jaar, ver tegenwoordiger spaarkas en Pouwels Petronella H. M23 jaar, beiden te Venray. GETROUWD: van Hoof Antonius G. H., 25 jaren, arbeider zuivelfabriek en Wilmsen Wilhelmina M., 24 jaren, beiden te Venray. Brok Theodorus L., 28 jaren, schoen maker en Verschuuren Martina G., 25 jaren, beiden te Venray. Aangifte Burgerlijke Stand van vorige week zie Tweede Blad. Steunt (Deniaijs Qigelfonds KERKELIJKE DIENSTEN PAROCHIEKERK St. Petrus-Banden PAROCHIE-ACTIEOns inzetten voor de uitbreiding van het Ryk van God in ons zelt en in onze medemens. Priester v. d. weekKap. Keysers 22e Zondag na Pinksteren, laatste Zondag t.e.v. St. Gerardus, 6 uur lm voor de parochie; 7 uur tot zekere intentie; 8 uur voor overl. familie Janssen—Michels; 9 uur kindermis; 10 uur hoogmis voor Gerarda Janssen- Griesel, besteld door personeel van Gebr. Janssen; 2 uur kl. congregatie; 2.45 kinderlof; 3.30 vergadering van christelijke moeders, met preek over 't Moederschap van Maria, ook niet- leden zyn welkom; 5 uur vergadering van de H. Familie; 7 uur rozenhoedje lof en verering reliquie St. Gerardus. Maandag, H. Theresia, 6.30 zielemis voor alle overl. parochianen; 7 uur leesmis; 7.30 best. jd. overl. fam. Rongen—Pingen; 8.15 gez. gest. jd. voor Pastoor Pascal Schmeits. Dinsdag, feest van Kerkwijding en St. Gerardus, 6 30 leesmis; 7 uur lm. t.e.v. St. Gerardus, besteld door de Kleermakersbond; 7.30 t.e.v. St Gerar dus; 8.15 gest. jd. Anna M. Jenniskens- Spreeuwenberg (iH);9u.pl.huwelyks- mis voor bruidspaar Hermens—Kuy- pers; 9,30 pl. huwelijksmis bruidspaar Camps—Spee; 7 uur pl. lof, rozen hoedje en verering reliquie van St. Gerardus. Woensdag, H. Margarita, 6.30 lm tot zekere intentie; 7 uur overl. fam. Hermens—Kuypers; 7.30 Carolus Rut ten en Hendrina Wismans; 8 15 gest. jd. Henricusvd. Bogaart en Theodora Janssen (sol.iekl) Donderdag, H. Lucas, 6.30 plechtige hoogmis voor de oorlogsslachtoffers; 7 uur lm Christina Wetterhahn en overl. fam 7.30 H. Sacramentshoog- mis, leiding jongens; 7.30 (zijalt.) lm. voor schilderspatroonsbond St. Lucas; 8.15 gest. jd. Thomas Michels en Anna G. Janssen (iH); 7 uur plechtig lof, rozenhoedje en processie naar het monument van oorlogsslachtoffers. Vry dag, H. Petrus van Alcantara, 6.30 lm overl. ouders Verdyk— Voes- ten; 7 uur lm; 7.30 Aloys Jeuken; 8.15 best. jd. Maria Tillemans—Ver boeten. Zaterdag, H Joannes Cantius, 6.30 O.L.Vrouwhoogmis; 7 u lm; 7,30 lm Ger%rda. Janssen Grisel; 8.15 gest. jd. Hendrina Smulders (2kl); 9 uur pl. huwelyksmis bruidspaar v.Eek- van de Laar. Hedenavond Jengd H. Familie Heden Zaterdagavond om 8 uur precies byeenkomst in de Parochie kerk. We beginnen op tyd, dan kan het ook op tyd afgelopen zyn, d.w.z. om kwart voor 9. Handboekjes mee brengen. Het is de bedoeling dat de jongens de 2e Zondag van de maand ook te Communie gaan, liefst onder, de H. Mis van 7 uur. Er is daarom nu Zaterdagavond ook nog gelegen heid om te biechten onmiddellijk na het Lof van 7 uur. RECTORAAT HEIDE 228te Zondag na Pinksteren; 8 uur byz. intentie; 10 uur hoogmis als jaarg. voor Thomas Michels; 3 u. lof. Maandag: 7.30 MechelinaMuysers— Martens. Dinsdag7.30 voor de levende en overl. leden vd. Boerinnenbond. Woensdag: 7.30 P.A. van Heyster. DonderdagH. Lucas; 7.30 gez. jaarg. voor Wilh. Voesten. Vry dag: 7.30 H. Huisman—Pouwels. Zaterdag: 7.30 Johanna en Petro nella Litjens; 5.30 biechten; 7 u. lof. VELTUMDonderdag 7 uur leesmis voor Johanna Volleberg. KATECHISMUS: de 3e en 4e klas leren deze week de 9e en 10e les; de hoogste klasse de 12e en 13e les. OCTOBERMAANDiedere avond om 7 uur Lof en Rozenhoedje en gebed tot St. Jozef. PATERSKERK. 22ste Zondag na Pinksteren. 5.45 t.z. intentie; 6.30 overl. fam. Vullings- Billekens; 7.45 Johan Boom; 9 uur Hoogmis; communiceren achteraan beginnen; 1 e collecte R K. Universiteit 2e collecte voor de Paterskerk; 4.20 gez. Vespers; 5 uur Lof en Rozen hoedje. Maandag7 uur overl. echtgenote; 7.30 Willem Kessels. Dinsdag6 uur uitstelling van het allerheiligste, Volle aflaat. 7 uur t.e.v. H. Gerardus uit dankbaarheid; 7 uur overl echtgenote; 7 30 Christ. Stappers; 7.30 Leo Tonen; 7.30 hoogmis t.e.v. St. Antonius. Woensdag7 uur overl. echtgenote; 7.30 Wynand Greefkens; 8 30 Mathys Goemans. Donderdag7.30 Hendrik Holtackers Vrijdag: 7.30 Mathys Goemans; 7.30 Hoogmis. Zaterdag: 7 uur Maria Ambrosius en overl. ouders. Van 3—8 uur biecht horen. Iedere dag een H. Mis voor onze weldoeners. PAROCHIE H. Catharlna, LEUNEN 22ste Zondag na Pinksteren. 7 uur leesmis voor wed. Loonen-Weys; 8.30 leesmis voor de parochie; 10.15 hoog mis voor Piet van Meyel; collecte voor de doofstommen en andere liefde werken; 3 uur Lof; 3 30 H. Familie der mannen. Maandag7 uur gest. jrg. Johannes en Martinus Beurskens en overleden ouders; 7.30 gez. jaarg. Leonardina Voesten-Claessens. Dinsdag: 7 uur gest. jrg. Engelbert Janssen-Wismans en overl. kinderen; 7.30 hoogmis t.e.v. St. Gerardus Majella tot intentie. Woensdag: 7.30 gez. jaarg. voor de vrouw van Willem Wismans; 9 uur hoogmis v. overl. fam. Geerets Loenen. Donderdag: 7.30 gez. jaarg. Helena Verkoeijen. Vrydag: 7.30 gest. jaarg. Hendrina Smits, Hendricus 6n Gerardus Claes sens. Zaterdag7.30 gest. jrg. voor alle oorlogsslachtoffers 19401945 van Leunen. Biechten van 5—7 uur. 7 uur Lof t.e.v. O.L. Vrouw. A.s. Zondag, Missie zondag, collecte voor de Voortplanting des Geloofs. PAROCHIEKERK OOSTBUM Zondagvandaag 22ste Zondag na Piuksteren; 7 u. H. Communie; 7.30 en 10 u. de beide H. Missen; 3 u. lof. Maandag7.30 gest. gez. H. Mis voor Willem van de Voort. Dinsdag7.30 gest. gez. H. Mis voor Johannes van Rooy. Woensdag: 7.30 gest. gez. H. Mis voor Nel la Hoex; 7 .30 rozenkrans voor de vervolgden om hun geloof. Donderdag: 7.30 gest. gez. H. Mis voor Helena Verkoeijen. Vrydagderde Vrydag v.d. maand, dus Missievrijdag voor de jeugd; 7.30 jest. gez. jaarg. voor vr. Mart. Ver- leijen; onder deze H. Mis gen. H. Communie van de kinderen voor de Missie. Zaterdag7.30 gest. gez. H. Mis voor Theod. Houba; 7.30 Marialof. a.s. Zondag Missiezondag. PAROCHIEKERK ÏSSELSTEYN 22ste Zondag na Pinksteren. 7 uur esmiö uit dankbaarheid voor familie Claessens-Muyzers; 8.30 kindermis; 10 uur hoogmis voor de parochie; 3.30 H. Familie v.d. mannen; 4 uur Lof. Maandag7.30 leesmis voor de fam. Buise-Maessen. Dinsdagfeest v.d. H. Gerardus. 7.30 leesmis voor Gerard Janssen. Woensdag: 7.30 gez. jrg. v. Maria Ingenbleeck en Jan van Well. Donderdag: 7.30 gez. jaarg voor Johannes Litjens. Vrydag7.30 maandd. voor Willem Jacobs. Zaterdag7.30 leesmis voor Lambert Poels en Anna Maria Emonts; 6.30 Marialof. RECTORAAT St. Jozef, Smakt: 228te Zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis voor overleden vader; 10 uur hoogmis t.e.v. O.L. Vrouw; 4 uur Lof met Rozenhoedje. MaandagFeest van onze H. Moeder Theresia; 6 30 leesmis voor overleden ouders; 7 30 leesmis tot zekere int '8 avonds 7 uur Maria-Garde jongens. Dinsdag 6 30 leesmis v. byz. gunst; 7.30 leesmis v. Peter Antoon Koenen. Woensdag6.30 leesmis voor Th. Coppis; 7.30 leesmis t.e.v. St. Joseph; 's avonds 7.30 rozenkrans en lof. Donderdag: 6.30 en 7.30 leesmis tot zekere intentie. Vrydag: 6.30 leesmis uit dankbaar heid; 7.30 leesmis voor zegen in gezin. Zaterdag6.30 leesmis voor M. A. Keursten-Houben; 7.30 leesmis t.e.v. O.L. Vrouw; 's avonds 7 uur Lof t.e.v. O.L. Vrouw. Van 5 7 uur biechtge legenheid. Rectoraat St. Antonius van Padua YIULEN 22ste Zondag na Pinksteren. 6.30 uur gelegenheid tot communiceren; 7 uur leesmis voor Jan Reintjes en echtgenote; 10 uur hoogmis tot int.; onder beide H. Missen is de twede collecte voor doofstommen en andere liefdewerken; 2.30 Lof. Maandag7.30 leesmis voor overl. fam. Nyssen-Coolen. Dinsdag: 7.30 leesmis v. Jan Rein tjes, besteld door de buurt. Woensdag7.30 leesmis voor Aide- gonda Kuypers-Lenders. Donderdag7.30 leesmis t.e.v. de H. Brigitta tot intentie. Vrydag: 7.30 leesmis voor Gerard Janssen. Zaterdag7.30 leesmis voor Willem van Ooi. Biechtgelegenheid van 3-4 en van 6—7 uur. 7.30 Lof t.e.v. Maria. Woont zoveel mogelijk het Zaterdag avondlof by, vooral gy, die u bijzon der aan Maria hebt toegewijd. Deze week triduum v.h. H. Jaar. Op Vrydag en Zaterdagavond om 7.30 Lof waaronder preek en Zondag na de hoogmis bidden van voorgeschreven gebeden met kerkbezoek en na de middag processie naar Oostram alwaar om 2.43 Lof met sluitingspredikatie. VOEDSELBUREAU YENRAY Henseniusplein 16 Tel 416 Aardappeltelers De Voed8elcommis8aris voor Limburg maakt bekend, dat binnen enkele weken de aanslagen voor de areaal- heffing pootaardappelen resp. con sumptieaardappelen aan de telers worden verzonden. De areaalheffing pootaardappelen bedraagt f 75.— per ha en wordt geheven over de gehele, door de Keuringsdienst definitief te velde goedgekeurde oppervlakte. De areaalheffing consumptieaard appelen bedraagt f 30— per ha en wordt geheven over de totale opper vlakte aardappelen opgegeven by de Mei-inventarisatie 1951, verminderd met de voor pootgoed definitief goed gekeurde oppervlakte, alsmede met de oppervlakte vroege aardappelen, geteeld op gewone of bijzondere tuin bouwteeltvergunning. Geen heffing is verschuldigd: a. door de teler, die na aftrek van goedgekeurd pootgoed en vroege aardappelen op tuinbouwteeltvergun ning geteeld, een ha of minder ver bouwde. b. door de teler, wiens heffing, na aftrek van restitutie voor vee, minder dan f 10— bedraagt. Van de heffing voor consumptie aardappelen wordt afgetrokken een bedrag van f 1.50 per stuks rundvee boven 1 jaar, elk varken boven 25 kilo en elke 100 stuks volwassen kippen op het bedrijf van de teler aanwezig by de Mei inventarisatie, terwijl voor varkens eventueel hogere aantallen aanwezig by de December- registratie 1950 of de varkensopgave in Maart 1951 voor vermindering meetellen. Voor de bovengenoemde vermin dering van heffing wordt geen reke ning gehouden met de eerste 2 stuks per ha geteelde aardappelen. De PBH. H. EMONTS. ADVERTENTIEN Hartelijk dank, ook namens vrouw en kinderen, voor de belangstelling by myn ambts jubileum. W. van Waaijenburg Voor de blijken van belangstelling, ondervonden by myn terugkomst uit Korea, zeg ik mede namens myn familie hartelijk dank speciaal dank aan Thuisfront Venray en de buurt. G. Spee Onderlinge Paarden- verzekering Venray. Premiebetaling Zondag 14 October vm. van 11 12 uur by Wed. van Rhee, Castenray De premie bedraagt 1 grote sortering A. Scheepers, Schoolstr. 22 Handboogschutters, neemt deel aan 't te St. Anthonis op Zaterdag 13 en Zondag 14 October. prima zware kwaliteit royaal model c OC alle maten Magazijn De Zon, Venray Mevr. Dr. Havermans zoekt een net 2e meisje leeftijd ca. 16 j. v.d. of d. en n. Stationsweg 47. (Herplaatsing wegens misstelling). GEVRAAGD wegens ziekte der tegenwoordige flinke hulp in de huishouding of dagmeisje in gezin van 3 personen. Adres bureau van dit blad. GEVRAAGD net werkmeisje voor Vrijdagsmiddags. Adres bureau dezer. Voor enige dagen appelplukker gevraagd Grotestraat 2. GEVRAAGD slagersknecht Slagerij Poels, Grotestraat. Biedt zich aan R. K. Meisje liefst boerengezin omgeving Venray. Br. onder letter T bureau dezer. Mevr. Luyben, Veestraat 22, Hel mond, vraagt voor dag en Dacht. Eventueel inlichtingen by Ver schuuren, Julianasingel, Venray. GEVRAAGD wegens huwelijk der tegenwoordige flinke dienstbode Mevr. Rutten, Eindstraat.

Peel en Maas | 1951 | | pagina 2