SPORT BINNENLAND beter verzorgd en toch voordeliger vraag ons offerte en monsters Fa. van den Munckhof VENRAY dat het trouwens niet in de macht lag van het plaatselyk bestuur de statuten te wijzigen, daar dat alleen tot de competentie behoort van het hoofdbestuur. Toen het voorstel van het bestuur in stemming kwam by zitten en opstaan gebeurdo wat niet ver wacht werdDe meerderheid der aanwezige leden roes van de stoel omhoog en gaf daarmede te kennen tegen het voorstel van verhoging der aansprakelijkheid te zyn. Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur Dr. BLOEMEN Telef. 465 Alléén voor spoed gevallen. Vfsites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. GROENE KRUIS Donderdag 20 September GEEN Consultatiebureau voor zuigelingen GEEN controle van de POKKEN- INENTING. Dekenaal Soc. Char. Centrum. Spreokuren van de sociale werkster: 's Maandags van 11-12 uur 's Woensdags van 9—10 uur '8 Vrijdags van 5—6 uur Verder volgens afspraak. BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders der gemeente Venray, brengen ter open bare kennis, dat zy, zulks ter uit voering van het raadsbesluit van 17 October 1946, aan de Vereniging tot oprichting en instandhouding van de R.K. Bijzondere Lagere School „St. Antonius" te Venray-Veulen, uit de gemeentekas ter beschikking heb ben gestold een bedrag van f 1378 voor de heraanschaffing van diverse leer- en hulpmiddelen, welke tenge volge van het oorlogsgeweld verloren zyn gegaan, terwijl door hen in natura een kachel ter beschikking is gesteld, een en ander ten behoeve van do onder het bestuur dier ver eniging staande R.K. Lagere School „St. Antonius" te Venray-Veulen. Venray, 5 September 1951. BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders der gemeente Venray brengen tor alge- mone kennis, dat bij besluit van Gedeputeerde Staten van Limburg van 11 Augustus 1951, -ie Afdeling, no. B. 18920, is goedgekeurd het besluit van de raad der gera. Venray van 26 Juni 1951, No. 384, tot ont trokking aan het openbaar verkeer van de Hiepterbosweg, voorkomende onder no. 41 op de wegenlegger dezer gemeente. Ingevolge het bepaalde in art. 12, 2e lid. van de Wegen wot ligt dit goedgekeurde raadsbesluit vanaf 10 September 1951 gedurende veertien dagen voor eenieder ter secretarie dezer gemeente ter inzage. Hierbij wordt de aandacht er op gevestigd, dat ingevolge het bepaalde in artikel 11a der Wegenwot voor iedere belanghebbende uiterlijk tot op de dertigste dag na de datum van deze aankondiging van de be slissing van Gedeputeerde Staten beroep open staat bij de Kroon. Venray, 5 September 1951. Burgemeester en Weth. voornoemd, Mr. A. H. M. JANSSEN, Burgem. H. VORST, Secretaris Eerste H. Mis Morgen Zondag zal in de Grote Kerk pater Fr. Gossens, Redemptorist om 10 uur zyn eerste plechtige H. Mis opdragen. Pater Gossens werd j.l. Woensdag door Mgr. Dr. G. Lem- mens in het Redemptoristenklooster te Wittem priester gewyd. De buurtbewoners aan do Markt zijn reeds dagon lang bezig met de voorbereiding van dit grote feest, om deze nieuwe Venray se priester zo waardig mogelijk te ontvangen. Vergadering van lectoren In hetPatersklooster begon Dinsdag een grote bijeenkomst van de lectoren der Paters Minderbroeders in Neder land en Vlaams België. Ruim 40 paters namen hieraan deel. Vrijdagavond werd deze bijeenkomst die onder leiding stond van Pater Pontianus Pollman uit Wychen met enige plechtigheid gesloten. Benoemingen Tot hoofd van de Lagere Meisjes school in Leunen werd benoemd Mevr. Vorst, als opvolgster van Mevr. Timmermans-Winters. Aan dezelfde school werd als onderwijzeres be noemd mej. Vollebergh uit Castenray. Verder werd aan de lagere school te Venray-Veulen benoemd Mevrouw Wabe-Kleuskens. Bezoek aan kerkhoven Zondag bracht een gezelschap van 70 oud strijders met hun familie een bezoek aan de Engelse kerkhoven in Overloon en Venray. In Overloon was het museumbestuur ter begroe ting aanwezig en werd het gezel schap rondgeleid door het museum en museumpark. Ook a.s. Zondag zal weer oen gezelschap, ditmaal van 120 oud-stryders een bezoek aan deze kerkhoven brengen. Volksconcert Zaterdagavond zal Venrays Har monie, voor het laatst in dit soizoen, het volksconcert houden. 25-jarig kloosterjubileum Op 22 September a.shoopt de Eerw. Br. Ignatius (C. Bonauts) te Heel, de dag te herdenken, dat hy 25 jaren geleden werd geprofest in de congregatie van de H. Jozef. Benoemd. Tot onderwiizer aan de R.K. Lagere School te Helden-Grashoek is benoemd de heer M. v.d. Heuvel. Week-agenda van V.V.V. Zondag 16 en Maandag 17 Sept. wordt er op de Heide een Hei-feest georganiseerd ten bate van de kerk aldaar. Aanvangsuren Zondag 2 uur Maandag 5 uur. MANNENKOOR. A.s. Zondag 16 September na de Hoogmis bijeenkomst op de markt voor seronade aan neomist Fr. Gossens. Donderdag 20 September, repetitie om 9 uur. Hondenwedstrijd De j.l. Zondag gehouden Politie- hondenwedstryden door de Venrayse Hondendresseerclub „De Verdediger" georganiseerd, trok niet die belang stelling, die men van dit nationaal gebeuren had mogen verwachten. Toch was er ook hier weer veel te zien en te beleven en de jury had geen gemakkelijke taak bij de ver deling der punten. Do jury bestond uit de heren Peters uit Yenlo en Holtackers uit Steyl. De uitslagen waren 1. Oosterhout, Hoensbroek 282.s p. 2. v.d. Sande, Tilburg 276.5 p. 3. Oosterveen, Eindhoven 272 p. 4. van Eek, Hilversum 258 r- 5. Schrijver, Tilburg 240 p. Met een sympathiek speecbjereikte Dr. Hillebrandt na afloop de prijzen uit. Extra pryzen werden uitgereikt voor de beste steller, n.l. aan Ooster veen uit Eindhoven, voor revierwerk aan Oosterhout uit Hoonsbrook en voor algemeen appel, na loting, aan v.d. Zandt uit Tilburg. Jaarvergadering Ka jotters Vry'dag j.l. hielden de Kajotters van Venray een drukbezochte jaar vergadering, waarbij °-a- °°k aanwezig was de commissaris der Kring de heer W. Mariens uit Leunen. Bij de bestuursverkiezing bleek, dat de aftredende voorzitter P. Ingenpas en de secretaris J. Janssen zich niet meer herkiesbaar stelde, waarna H. Beerkens en P. Janssen by acclamatie werden gekozen; terwijl de scheiden de bestuursleden een herinnering werd aangeboden. De heer M. Voesten zal voortaan de voorzittershamer hanteren. Besloten werd tot oprichting van een figuurzaag- en muziekclub, terwijl verder een Kerstavond zou worden voorbereid. Processie naar Oostrnm Zondag trokken in erote getale, begeleid door Venrays Harmonie de gelovigen uit de parochie St Petrus- Banden, in processie naar de Behou denis der Kranken te Oostrum. In Oostrum werd door kapelaan Keyzers een plechtigo hoogmis op gedragen, terwyl kapelaan Lemmen de feestpredicatie hield. Lid Derdo Orde Raad Tot lid van de Derde Orde Raad district Nijmegen is benoemd mevr. Ebberink, alhier. Directeur Derde Ordehnis Onze vroegere dorpsgenoot Pater Flores Claassen O.F.M. werd door de H.E. Pater Provinciaal benoemd tot directeur van het Derde Ordehuis te Alverna. Minderbroeders Juvenaat bevolkt Maandag j.l. is het nieuwe Minder broeders Juvenaat, dat gebouwd werd aan de St. Antoniusstraat, bevolkt. Met een 15-tal jongens van 14—18 jaar werd gestart. Op 4 October 'a s. zal het Juvenaat door Pater Provinciaal op plechtige wijze worden ingezegend. Muziek en zang in Venray Venray's Harmonie, het Dameskoor en Venray's Mannenkoor hebben be sloten gezamenlijk een muzikale avoDd te geven en wel op 7 October a.s. in zaal Wilhelmina te Venray. De bedoeling is meer belangstelling te wekken voor de toonkunst in eigen plaats en als gevolg hiervan het werven van nieuwe leden, want mensen met muzikale aanleg zijn er in Venray nog genoeg. Om iedereen in de gelegenheid te stellen van die avond te genieten is de toegangsprijs zo laag mogelyk gesteld, nl. drie kwartjes per persoon. De drie gezelschappen verwachten Nog goed afgelopen De wykverpleegstor uit Maashees die met een tamelijke vaart op haar bromfiets de Smakterweg afkwam, reed tegen een juist passerende vrachtauto van do heer J. E. Zij bekwam een hoofdwonde en lichte kneuzingen aan haar rechterbeen. De bromfiets werd ernstig beschadigd. Bekendmaking aan aardappeltelers De Provinciale Voedselcommissaris voor Limburg maakt bekend aan aardappeltelers, die meer dan 1 ha consu mptioaardappelen verbouwden en deze na de Mei inventarisatie 1951 wegens misgewas geheel of gedeeltelijk hebben moeten omploegen of door misgewas niet kunnen rooien dat zy hiervan vóór 25 September opgave dienen te doen aan hun pl. bureauhouder, onder opgave van de grootte en ligging hunner percelen. Na dien datum wordt de areaalhefiing opgelegd er. is onthef fing of verlaging niet meer mogelijk. Toneeluitvoering Toneelgroep „Vondel" te Castenray heeft besloten haar eerste winter uitvoering te geven op Zondag 11 en Maandag 12 November a.s. De studie's van een bijzonder aan grijpend stuk n.l. ..Verzegelde lippen" zyn reeds in volle gang. Ongeluk De hoek Langeweg-Merseloseweg eiste wederom slachtoffers. Een vracht wagen van de fa. van A. botste tegen een luxe wagen en veroorzaakte nogal wat materiële schade. De bestuurders kwamen met de schrik vrij. Pater Dr. Cassianus Hentzen in liet goud Maandag 17 September zal de ook in Venray bekende priester-socioloog en onderwijsdeskundige, pater dr. Cassianus Hentzen o.fm., pastoor van de St. Jozefskerk te Delft zyn gouden kloosterjubileum vieren. Z. Ew. was 'vroeger enkele jaren leraar aan het Gymnasium en tevens directeur van het Jongenspatronaat te Veniay. Apenjaclit in Overloon Zondagmorgen bleek een der grootste apen uit het dierenpark in Overloon genoeg te hebben van opgesloten te zitten en nam bijgevolg de bonen. Enkele uren daarna had hy al op verschillende plaatsen ijat gegapt en zat de lieve jeugd van Overloon de boosdoener al volop achterna. Hy trok zich echter terug in de bossen, nadat hij eerst een achter volger nog met een gestolen jampot had bewerkt. Ten lange leste heeft hy zich echter maar overgegeven en peinst nu weer in zyn kooi over zyn trieRt lot. Limco-fabrieken blijven te Weert gevestigd. Het jaarverslag van de Keurings dienst voor vee en vlees in de kring Weert maakt melding, dat de Limco te Weert gevestigd zal blyven. De fabrieken te Weert zo wol als te Boxtel behoeven uitbreiding, en daarom werd overwogen om één giote fabriek te Eindhoven ofwel te Weert ,te bouwen. Niet minder dan 21970 dieren werden ter keuring aangeboden, waarvan er 14738 in het grossiersbe- dryf te Weert zijn geslacht. Uit een vergelijking met voorgaande jaren blijkt, dat het aantal slachtin gen in de Limco is toegenomen. Het verschijnsel, dat van het hier voor genoemde aantal geslachte dieren 15468 varkens zyn, tekent de groei van het Limcobedryf. Linibnrgse gemeenten vergaderen Bezwaren tegen vervroegd wettelijk huwelijk. Onder voorzitterschap van de Bur gemeester van Weert, mr. Kortman, vergaderde de afdeling Limburg van de Vereniging van Ned. Gemeenten ten stadhuize van Maastricht. De Burgemeester van Schaesberg, mr. van Banning bracht ter sprake de bezwaron, die er zyn tegen een vervroegd wettelijk huwelijk, lang voor het kerkelijk huwelijk wordt gesloten, om eerder voor een woning in aanmerking te komen. Men zal het vraagstuk onderzoeken en zien of iets daartegen te doon valt. Uit de vergadering werd ook aan gedrongen op billijker toewijzing uit de ondernemingsbelasting. Hierna hield de secretaris inspecteur van de Stichting het Limburgs Landschap, ir. van Schaik, een voor dracht over de verhouding van de gemeente en het landschap. Spr. merkte op, dat niet alleen de economische belangen mogen wegen, er zyn ook ideële. De schoonheid van Limburg wordt van alle kanten belaagd, ook van de zyde der jeugd, reden waarom hy een beroep deed op de opvoeders, Gemeentebesturen dienen de waarde van het landschap te erkennen. Ir. van Schaik wees dan een reeks van middelen aan om 't te bevorderen. Na enige gedachtenwisselingen verenigden de deelnemers zich aan een gemeenschappelijke lunch. Met een excursie naar kasteel Neercanne werd de samenkomst besloten. dat Zondagj.l. zulk een opmerkelijke overwinning behaalde op Venl. Boys. Dus ook het 2e elftal zal op haar tellen moeten passen. Het derde elftal begint Zondag vol goed6 moed met haar competitie en we hopen slechts, dat zy dit jaar beter resultaten mag bereiken, dan vorig jaar. Dit zal echter voor het overgrote deel van de jongens zelf afhangen, die hier a.s. Zondag tegen Hegelsum 2 kunnen bewijzen, dat hun ernst is. Wij wensen allen veel succes in de komende wedstrijden. P.S. Denk er aan, dat Maandag a.s. om half 8, de Engelse trainer komt en dat Woensdag inplaats van Don derdag de tweede training is, in ver band met het triduum. S.V.V .-vergadering Vorige week Zaterdag hield S.V.V. haar competitie-vergadering, waarin het Bestuur o a. de leiders en ver zorgers van de elftallen aanwees. Tevens werd op deze vergadering afscheid genomen van de heren J. Gommans, P. Schellen, A. Janssen en M. Poels, die de voetbalschoenen voortaan met rust laten. Hen werd een kleine herinnering aan hun voet- baltyd aangeboden. Bij enkele huiselijke puntjes bleek het Bestuur ook een nieuwe regeling ontworpen te hebben voor het mee reizen van supporters, waarvoor de reiskaartjes Zaterdagsmiddags ver krijgbaar zijn in het sportlokaal. Kinderen beneden de 16 jaar kunnen niet meer meereizen Op deze geanimeerde vergadering gaf KapelaaD van Leipsig nog enkele practische punten ter overweging. Daarna besprak de heer J.Hendriks nog eens de nieuwe spelregels. Schaaknienws In het verenigingslokaal aan de Paterslaan (Hotel Gitzeis) werd dit jaar vroegtijdig het nieuwe schaak- i'zoen ingeluid. Zouden het de verstoorde vacantie- dagen zijn of maken de Venrayse ridders van de wit-zwarte velden zich bezorgd om de komende strijd? Wie zal het zeggen. Feit is, dat het hun rivalen een lief ding waard zou zyn, als het hun dit jaar eindelijk eens zou lukken, Venray dat schijnbaar vastgeroest zit aan de kampioenstitel van de troon te stoten. De beste onder de Venrayse spelers die deze titel hebben te verdedigen, willen de resterende tyd nog benutten als voorbereiding op de komende strijd. Niet alleen het behalen van titels, promoties e.d. is het hoofddoel dezer vereniging. Veeleer het beoefenen van het schaakspel in bredere kring voor eenieder mogelyk te maken. Begin ners én gevorderden, allen zyn daar nog steeds welkom 1 De jaarvergadering wordt gehouden op Vry'dag 21 Sept. a.s., om 8 uur precies, in het verenigingslokaal. Sportdag Jonge Boeren te Ysselsteyn Op het voetbal terrein van „Victoria" te Ysselsteyn, zal Zondag een sport dag worden gehouden voor de Jonge Boeren uit de kring Venray. Het programma der verschillende wedstrijden die om 1 uur beginnen vermeldt naast een gymnastiek- demonstratie nog volley-wedstrijden tussen de verschillende afdelingen 100, 1500 en 3000 meter hardlopen, kogelstoten, 4 x 100 meter estafette, touwtrekken, verspringen en hoog springen. S.V.V.-nieuws. We moeten eerlijk bekennen, dat de wedstrijd van j.l. Zondag tegen Wittenhorst ons is tegengevallen. Wy hadden van het eerste zeker wat beters verwacht. Want hoewel deze wedstrijd vele spannende mo menten bood en er vooral op het einde hard gevochten is, bleek toch wel duidelijk, dat S.V.V. niet genoeg strijdlust bezat, om evenals Horst, te blyven vechten voor een overwinning van do eerste tot de laatste minuut. Bovendien werden vele fouten ge maakt door het slecht plaatsen van ballen. Fouten, die door de dubbele training reeds lang tot het verleden moesten behoren. Al met al leverde S.V.V. veel teleurstellingen op en heeft zij jammer genoeg 2 punten aan Horst moeten afstaan. Zowel voor training als voor de leden zelf een duidelijke waarschuwing dat het zo niet door kan gaan. Zondag a.s. gaat het naar Boxmeer, dat vriend en vyand heeft verrast, door een 2—1 overwinning op Pan- ningen. Ook uit andere bron bereikte ons het bericht, dat Boxmeer dit jaar veel sterker speelt en dat stelt S.V.V. voor een moeilijke opgave in de toch al zware uitwedstrijd tegen Boxmeer. Ook hier geldt weer, wat al zo dik wijls gezegd is, voetballer, van de eerste tot de laatste minuut, dan kan er winst behaald worden. Aangezien wij verwachten, dat na Zondag bet elftal wel enigszins ge wijzigd zal zyn, hopen wy op een overwinning, wil men in de running blijven. S.V.V. 2 schijnt weer haar oude gang gevonden te hebben, want Zon dag bracht zy V.V.V. 3 op eigen ter rein een 5—3 nederlaag toe, in een kalme wedstrijd, waarin zy echter tot de laatste minuut bleef voetballen. Het tweede zal Zondag een zware wedstrijd krijgen tegen "Wittenhorst 2, Geen verdere prijsverandering ia textielgoederen verwacht Op het ogenblik is de textielbranche min of meer op een vry stabiel punt beland. De fabrikanten zijn tot enige normale prijsverlagingen overgegaan, maar een belangrijke daling wordt verder niet meer verwacht. Evenmin vreest men in deze kringen voor een prijsstijging in het najaar of van de winter. Het grote probleem is nog altyd de liquiditeit, niet alleen by de kleinhandel, maar ook by de groothandel. Voor 81.7 millioen export naar Dnitsland De invoercommissie van de West- Duitse regering heeft thans 81.7 mil lioen gulden vrijgegeven voor de invoer. Uit Nederland mag boter ter waarde van 4,56 millioen gulden, kaas ter waarde van 5,7 millioen gulden en vers fruit ter waarde van 3,8 mil lioen gulden worden ingevoerd. Ambonees gezin kost f 7000 per jaar De Nederlandse regering en dus het Nederlandse volk getroost zich zeer grote offers voor de Ambonezen. Zy kosten de Nederlandse staat dit jaar ongeveer f 7000 per gezin, exclusief de overtocht van Indonesië naar Ne derland. Van het salaris wordt 60 pet inge houden voor kosten van woning, voeding en kleding. De werkzaam heden binnen de kampen moeten zy thans ook zelf verrichten. Zevendnizend soldaten over de Dnitse grens Donderdag is de 31e regiments gevechtsgroep bestaande uit 7000 man, naar Duitsland vertrokken die Neder land zullen vertegenwoordigen tydens de grote internationale militaire oefe ningen, die op 18 September op de Luneburger heide in de omgeving van Hannover zullen beginnen. De mannen behoren allen tot de lichting 1950II en zyn thans ongeveer een jaar onder de wapenen. Pleidooi voor afgchafftng van réis-visa De Nederlandse Kamer van Koop handel voor Duitsland te 's Graven- hage heeft zich, mede namens de Kamers van Koophandel en Fabrieken Fabrieken te Arnhem, Heerlen, Hen gelo, Maastricht, Meppel, Nijmegen, Roermond, Veendam, Venlo en Zut- phen alle Kamers van Koophandel en Fabrieken welker gebied aan Duitsland grenst met een schrijven tot de minister van Buitenlandse Zaken gewend, waarin wordt aange drongen op een vergemakkelijking van het reizigersverkeer tussen Ne derland en West-Duitsland en met name op afschaffing van het visum. Een afschrift van het schrijven is gezonden aan de ministers van Eco nomische Zaken en van Justitie. Nieuwe schoolgeldregeling voor H.B.S. en gymnasium Het jongste Staatsblad bevat de nieuwe regeling voor het schoolgeld voor middelbaar en gymnasiaal onder wijs die een verlaging van 30 pet. meebrengt. Het schoolgeld bedraagt nu f 15 per jaar, vermeerderd met 7 pet. van de aanslag in de directe belastingen (loon-, inkomsten- en vermogensbelasting) voor zover die aanslag de f 60 te boven gaat en naar beneden afgerond op een veelvoud van f 20. Het maximum bedraagt f 600 per jaar. Het aldus berekende bedrag wordt met een vierde verminderd, wanneer twee of drie, en met de helft, indien vier of meer kinderen uit hetzelfde gezin in hetzelfde tijdvak onderwijs volgen op een school voor lager onder wijs, kweexschoolonderwys, middel baar onderwys, voorbereidend noger onderwijs of hoger onderwijs. De nieuwe regeling krygt haar eerste toepassing op het schoolgeld jaar 1950—1951. Enige voorbeelden mogen een en ander verduidelyk6n: Bij een aanslag van f 250 in de directe belastingen betaalt men derhalve f 15, vermeer derd met 7 pet. van f 250—f 60 is f 190, afgerond op een veelvoud van f 20 is f 180, derhalve f 15 en f 12 60 is f 27.60. Aanslag dir. Schoolgeld belastingen f 250 f 27.60 500 45.80 1000 80 8p 1500 115.80 2000 150.80 5000 300.80 NIEUWE ENCYCLIEK VAN PAUS PIUS XII. Paus Pius XII roept in een ency cliek aan alle bisschoppen en prelaten van de Kerk, alle christenen ter wereld op om „samen onder één vlag te strijden tegen de aanvallen van de duivelse vyand. De encycliek werd uitgegeven ter gelegenheid van de 150ste verjaardag van het Concilie van Chalcedon. ,;Wie beziet niet met afschuw de haat en wreedheid, waarmee de vij anden van God in vele landen alles wat goddelijk en christelyk is dreigen uit te roeien „Tegen deze verenigde benden kunnen al degenen, die door de doop gehouden zyn de strijd van Christus te strijden, niet verdeeld en geschei den blijven." In het Concilie van Chalcedon defi nieerden de bisschoppen van de Kerk de tweeledige natuur van Christus menselijk en goddelijk. Deze uitspraak leidde ertoe, dat de Kopten Armen iërs en de Syrische Jacobieten zich van Rome afscheiden. In hun kbrken schrijft men aan Christus één natuur toe met twee wezens. De Paus doet in het bijzonder een beroep op deze kerken zich weer met Rome te verenigen. De Paus zeide: „de ketenen, mar telingen en het bloed van allen bekend en onbekend, een menigte zonder getal die geleden hebben en nog lijden voor het behoud van hun deugd en het belijden van het christelijk geloof, roepen tot allen met een steeds dwingender stem, om deze heilige eenheid der Kerk tot stand te brengen". De encycliek is „Sempiternus Rex" geheten. DE MELKPRIJS WORDT NIET VERHOOGD. Minister Mansholt heeft geen aan leiding kunnen vinden tot een ver hoging van de garantieprijzen voor melk, welke door de Stichting van de Landbouw gewenst werd in ver band met de loonsverhoging van Maart 1951, Uit een berekening van het Land bouw Economisch Instituut blijkt, dat de stijging van de kostprijs van melk, welke voortvloeit uit deze loonsverhoging, wordt opgevangen door de verhoging van de vleespryzen 1 deelt de minister mede. Want, hoewel de lonen inderdaad gestegen zyn en er dus een voor de boer ongunstige wijziging kwam, ingevolge van het overheidsingrijpen kwam er echter een voor de boer gunstige wijziging in een andere kostprysfactor: de vleesprys. En deze voor de boer gunstige wijziging ontstond eveneens door overheidsingrijpen, namelijk de hogere garantieprijs voor baconvarkens. En aldus de minister hogere varkenspryzen gaan op lange termijn in het algemeen gepaard met hogere vleespryzen. „Uitgaande van de algemene ge dragslijn, dat geen doorberekening van de 'oonsverhoging per 1 Maart j.l. in de prijzen der agrarische producten zal plaats vinden, is de minister van oordeel, dat in het algemeen dan de melkprijs zou moeten worden gewijzigd, indien de gevolgen van loonsverhoging by gelykgebleven garantieprijs voor de veehouders zodanig zouden zyn, dat aan het red9lyk bestaan voor de veehouders, tekort zou worden gedaan, hetgeen in de huidige omstandigheden niet het geval is" zo zegt de minister. Nederlandse boter naar Canada. Vijfhonderd ton Nederlandse boter zal op contract naar Canada worden geleverd. Dit land stelde een inschrijving open, omdat men het bestaand en komend tekort niet geheel kon of wilde laten dekken door traditionele leveranciers als Nieuw Zeeland. Hoewel Nederland een optie voor extra leverantie boven de 500 ton kon krijgen, is deze niet aanvaard, omdat men deze extra leverantie waarschijnlijk niet zou kunnen ho noreren. Ook Denemarken zal, zoals bekend aan Canada leveren. „Een goddeloze wet.' Om principiële redenen wilde de 72jarige veehouder v.D. uit Woerden die twee koeien heeft, zich niet aan sluiten by de provinciale gezond heidsdienst Zuid Holland. De oude baas,die voor de rechtbank te Rotterdam terechtstond, was door de kantonrechter veroordeeld tot een geldboete van f 15. Hy verklaarde van geen enkele vereniging lid te zyn. „Ik ben lid van de enige ware kerk, waar Jezus Christus hoofd van De president betoogde, dat als de man koeien hield, de wet het lid maatschap van de gezondheidsdienst voorschreef. Dan is het een goddeloze wet", repliceerde de veehouder. Ik moet de wet toepasson" zei daarop weer de president. „Ook u zult eenmaal voor de rechter moeten verschijnen" was't antwoord. De officier van Justitie vroeg be vestiging van het vonnis. Iu de winter op de bromfiets. Het is gebleken, dat het berijden van een bromfiets by velen, die zich hierop onvoldoende hadden gekleed, aanleiding tot ziektegevallen heeft gegeven. Nu de herfst weer voor de deur staat, meent de Toeristenbond ANWB dan ook, mede naar aanleiding van verzoeken, welke de Bond van me dische zijde ontving, een waarschu wing te moeten laten horen. Daar de bromfietser constant met een grotere snelheid pleegt te rijden, dan de gewone fietser en daarby stilzit, heeft hy van regen en koude veel sneller last. Wil men zyn kostbare gezondheid sparen, dan zal men door het kiezen van warme, winddichte -kleding hier mede rekening dienen te houden. De ervaring heeft overigens geleerd dat zelfs speciale motorkleding in het koude jaargetijde op de bromfiets niet geheel voldoet. De motorrijder is nl. gewend de panden yan zyn leren jas tussen de benzinetank en knieën te klemmen waardoor een goede winddichte af sluiting ontstaat. Op de bromfiets ontbreekt deze mogelijkheid echter uiteraard. En speciaal het voortdurend op en neer waaien van de jas kan bij kou en nattigheid de bromfietser die zich niet zoals de fietser door gesta dige trapbewegingen warm houdt, heel wat narigheid bezorgen. Verschillende vindingrijke dames lossen dit probleem op, door een uit een oude regenjas vervaardigd ..voor schoot" over haar mantel te binden, De Nederlandse industrie besteedt overigens zo deelt de ANWB mee reeds aandacht aan deze vraag stukken en brengt zelfs al speciale bromfietskleding in de handel. BURGERLIJKE STAND van 7 t/m 13 September 1951 GEBOREN Spee Wilhelmus, Oude Oostr.weg 16 Hendriks Ferdinand, Langstraat 33 Classens Martha, Oirlo, noodwoning Derkx Mathieu, Veulen H 28 Smits Peter, Leunseweg 16 Claessens Johanna, Leeuwstraat 5 ONDERTROUWD van de Water Herman P., 32 jaar, timmerman te Meerlo en Arts Petro- nella M. M., 23 jaar te Venray. GETROUWD: Janssen Martinus G oud 29 jaren, magazijn knecht en Achten Gertruda H. Ch., 27 jaren, beiden te Venray. Jenmskens Antoon H. M., 32 jaren, onderwijzer te Tegelen en Verblakt Josephina Fr. M., 27 jaren te Venray. Bos Johannes C27 jaren, brood bakker te Beugen en Janssen Jacque- lina C. P., 23 jaien te Venray. van Zwamen Wilhelm, 28 jaren, kapper te Venray en Claessens Anna E., 23 jaren te Tegelen. KERKELIJKE DIENSTEN PAROCHIEKERK St. Petrus-Banden PAROCHIE-ACTIEOns inzetten voor de uitbreiding van het Rijk van God in ons zelt en in onze medemens. Priester v. d. week: Kap. Keijzers 18de Zondag na Pinksteren, 5de Zondag t.e.v. S. Gerardus, 6 uur lm overl. fam. Willems—Janssen; 7 uur tot zekere intentie; 8 uur voor de parochie; 9 uur kindermis; 10 uur pl. eerste H. Mis door Weleerw. Pater Fr. Gossens. Geen kinderlof en geen vergadering van Christel, moeders; 4 uur pl. Lof en verering van relikwie van S. Gerardus. Maandag, H. Lambertus, 6 30 ziel mis voor alle overl. parochianen; 7 uur leesmis overl. fam. Michels Seijkens; 7.30 overl. ouders Verblakt Hendriks; 8.15 gest. jd. Jozef Roussau Wilhelmina Crommentuyn en dochter Maria (2kl); 7 u< z Dinsdag, H. j'ob leesmis; 7.30 gest (iH); 8.15 S. Cg alle overl. priestei Woensdag, H. Jg 6.30 lm.; 7 uur 0* Seijkens; 7.30 lm.; Piet, Jozef en Mai Donderdag, h, 6.30 en 7 uur lm hoogmis, leiding gez. jd. Mgr. D ouders (sol ikl) Vrijdag, H. Mat en 7.30 leesmis; s. Amps, ouders eu Zaterdag, H. Ma 6.30 O L.Vrouwho< 7.30 lm. Gerardt 8.15 gest. jd. G Mosmans (iH); 7 Rozenhoedje. PATER ïsde Zondag n Wilhelmina van 1 Miepie Arts; n4- Hoogmis overl. 1 Geen processie vai 't H. Jaar-triduum 5 uur Lof. Comm: beginnen, ie eollee 2e collecte voor dc MaandagFeest van St. Franciscus Derdo Orde. 7 uur mis; 4 uur gez. Vc Dinsdag6 uur Allerheiligste. Vc Jean Loenen; 7.3. 8 uur Hendrika I 7.30 Hoogmis t.e.v Lof t.e.v. St. Auto Woensdag: 7 ui Yzendoorn; 7.30 Ge Wijnhoven. Woen Zaterdag Quaterten vasten- en onthoui Donderdag: 7 's avonds s uur op triduum met Von katie; na 't Lof biechten. Vry'dag: 7 uur Yzendoorn; 7.30 7.30 Maria Ambrosi 8.30 t.z.intentie;^ v.h. H. Jaar-tridu legenheid om te bi Zaterdag7.30 p voor alle Minderbro gewoond en gewi -8 uur gelegenhi Iedere dag 'n weldoeners. DERDE Om 8 uur H. M voor de Jonge M om 3 uur verg. vo« kapel van Yeltum. Van Donderdag in Venray 't H. Ja den om 8 uur in d om 8 uur in de Pa De predikaties in gehouden door Pat» blin uit ons bic Niedorp. Samen g Jubilé-aflaat verdie Voor de Derde i géén apart Triduui wy rekenen er 05 sen dit H. Jaar-Tri maken. PAROCHIEH. Ca 18de Zondag na H. Mis voor Peter Peter Willemse; 1 de leden en weldoe heid. Onder de H.E collecte voor de voor 3 Kindsheids Jongensschool; 3 u der kinderen. Maandag 7.30 gei echtgenote en over Dinsdag 7.30 gesf ten en familie. Woensdag 7.30 le van Soest. Donderdag 7.30 Versleyen. Vry'dag 7.30 lm. Zaterdag 7.30 lm biechten van 5-7 1 Woensdag, Vryds Quatertemperdagen en onthoudingsdagc RECTORAAT St. 18de Zondag nal Maria Rutten -Geu voor Christina Koe: missen collecte voo 3 uur Lof met roze Maandag 7.30 lm. vd. Heijden; 7.30 vc Dinsdag 6,30 vooi 7.30 vöor P. A. K uur Mariagarde j Woensdag, 6.30 e van 't H. Hart; va Zaterdag Quaterten uur plechtige eeur Br. Clemens Hoveo Donderdag 6-3tv, Beekman en mej\7 voor overledene. Vry'dag 6.30 lm. moeilijke zaak; 7.30 Zaterdag 6.30 lm. ben; 7.30 gez. b. b L. Vrouw; 7 uur I PAROCHIEKEB isde Zondag na H. Communie; 7.3C HH. Missen; 3 uirl Maandag 7.30 btf Verrijdt Dinsdag 7.30 best overl. fam. Vermen! Woensdag 7.30 Verkoeyen en Anna rozenkrans voor c hun geloof. Donderdag 7.30 Wed. Katers Vrijdag, 3de Yr dus Missievrijdag, 7 Jos. Gooren; waan Communie van do Missie. Zaterdag ".30 bes fam. Thielen-Steeg Woensdag, Vryda Q uatertemp erd3ge& RECTOBAA 18de Zondag oa bijzondere intentie;

Peel en Maas | 1951 | | pagina 2