Landbouw in gareel voor productie slag Rond de Herfstmaand 46 prijzen vallen bij de Gruyter De dreigende werkloosheid in de bouwbedrijven Inmaakglazen F. W. Hendriks VIS BINNENLAND Vijf jaar Oorlogsgravenstichting BEL BIJ BRAND 392 Hendriks' Verf dor Duitsers op de Westelijke Maas oever, en als zodanig toentertijd zeer zwaar gehavend, kent men niet moer terug. Daar is met groots élan de wederopbouw aangepakt en heeft men van het oude dorp een kleine stad gemaakt, mot brede singels en goede wegen, met moderne zaken- panden en grappige noodwoningen. Vooral 4eze laatsto trekken de vreem deling aan, onbekend als men hier in Holland met dat soort bouw is. Ze z\jn gemaakt van eternitplaton met cement bestreken van binnen en van buiten en de mensen vinden dat ze best wonen. Maar ook deze plaats kent weer zijn grote problemen. Daar is een zeer groot kindertal en er moeten scholen worden gebouwd. Men moet industrialiseren, er moet 'n ambachts school komen, kortom men is nog lang niet aan het einde van de wen sen, die hoewel zeer gerechtvaardigd door de nood der tijden niet opgelost kunnen worden. En daarover klagen het meest de winkeliers, die grote risico's hebben genomen maar nu de toekomst don ker inzien. Ze zeggen dat juist deze streken de zwaarste klappen hebben gekregen, zodat ze wel wat extra's hebben verdiend, ook al omdat ze door de verwoestingen jaren teruguit zijn gezot. Dat hoort men trouwens overal in deze stroken. Bij het schone nieuwe, wat hier wordt gebouwd en op vele plaatsen constateert men geluk kig dat ook de moderne bouwstijl goed kan worden aangepast aan het streekeigene heerst een zekere onrust. Bij de boeren groeit met de dag de landhonger, die door het weinige wat ontgonnen wordt in de wijde Peel niet kan gestild worden. Bij de middenstand vreest men evenals by de arbeiders de toekomstige werk loosheid, omdat industrie nog zo weinig te betekenen heeft in deze streken. Is het daarom een wonder dat zovelen uittrekken naar andere landen en wy zo flinke werkers kwyt raken, die in eigen land geen emplooi kunnen vinden. Het weerzien na zes jaren heeft een bijzondere bekoring gehad. Ik heb de mensen weer terug gezien uit mijn onder- duiker8tyd en ik heb er weer terug gevonden de taaie Noord-Limburgse boer, de Noord-Limburgse arbeider, met zyn groot hart en zyn liefde naar een borrel. Al die verschillende mensen weer, die duizenden onder duikers nooit gevraagd hebben om geld of vergoeding, die geen gevaren kenden als het ging'om de evenmens te helpen en die allen een ding gemeen hadden en hebben. By hun vele of weinige fouten hebben ze toch altyd in hun hart nog plaats voor anderen. En daar kunnen de „koude Hollanders" nog wat varr leren. Het onlangs aangekondigde pro gramma van een algehele productie verhoging in West-Europa, zal voor een groot deel neerkomen op de land en tuinbouw. Nog steeds moest West-Europa 25 percent van de voedselbehoeften door import op peil brengen. Ook voor de Nederlandse land- en tuinbouw zal de hernieuwde eis tot uitbreiding van de agrarische produc tie hoge eisen gaan stellen aan de boeren, ofschoon de voortbrenging van de landbouwproducten in ons land, in vergelijking met vóór de oorlog, reeds is toegenomen. Het gunstige effpct van deze toe name, die voor West-Europa op tien percent kan worden geraamd, is echter teniet gedaan door de uitbrei ding van de bevolking met een gelijk percentage. Veeroederwinning punt een Zoals bekend, verwacht men, dat, indien de voortbrenging met 25 pet. toeneemt, de economische situatie aanzienlijk zal verbeteren. Direct na de oorlog is reeds een belangrijke productieverhoging in de Nederlandse landbouw doorgevoerd, zoals bly'kt uit de index van de productie voor men selijke consumptie. Deze index wordt voor i95i-'52 geraamd op 130 tegen 100 voor 1948-'49. Daarbij komt dan nog, dat het pro ductieniveau in Nederland reeds hoger was dan elders. Volgens de cijfers lag dit niveau in ons land wanneer men de waarde van i ton tarwe op ïoo stelt vóór de oorlog reeds op 392 en thans op 495, tegen 337 in Denemarken, 188 in Frankrijk, 271 in Duitsland en 210 in Groot-Brittannië, alles per ha. Nederlands aandeel Het aandeel van de Nederlandse landbouw in het nieuwe productie programma, zal grotendeels op het terrein van de veevoederwinning liggen. Dank zy het hoge technische peil van de landbouw in ons land is in de laatste jaren reeds een aan merkelijke verhoging van de vee voederproductie doorgevoerd. Bij verdere uitbreiding van de vee stapel kan het importpercentage van veevoeder niet worden verhoogd; er is in tegendeel alles aan gelegen, dit te verminderen. Deze vermindering zal kunnen wor den bereikt door een rationele gras- landverpleging en het scheuren van grasland ten behoeve van de uitbrei ding van de verbouw van hakvruchten. Wil de Nederlandse landbouw ten volle kunnen profiteren van een sta biele veevoedervoorziening, dan zal het grasland-areaal in verschillende streken moeten worden ingekrompen. Naar schatting zouden zelfs 200 duizend hectare moeten worden ge scheurd en dienstbaar gemaakt moeten worden aan de meer produc tieve verbouw van veevoedergewassen. In weerwil van het nog steeds gunstige seizoen kampt het bouw bedrijf reeds met toenemende werk loosheid, schrijft „de Volkskrant". De door minister In 't Veld slechts schoorvoetend en nog lang niet geheel opgeheven bouwstop, maar vooral de onmogelijkheid van de gemeenten om woningbouw te financieren zyn hier van de directe oorzaak. Bovendien leert de ervaring, dat bouwvergunningen voor andere wer ken zoals kloosters, kleuterscholen en fabrieken die niet voor export werken slechts spaarzaam en dan nog uiterst traag worden verleend. Tenslotte is daar nog het feit, dat particuliere opdrachtgevers niet zelden hun opdracht intrekken; een ver schijnsel, dat stellig een gevolg is van de dalende welvaart. Ofschoon, naar verluidt, het Ryks- arbeidsbureau in Den Haag eerst dezer dagen landelijke cijfers over de stand van zaken in het bouwbedryf zal geven, volgt hieronder reeds een aantal uit verschillende provinciale centra verzamelde gegevens. Daaruit blijkt, dat vooral in het Zuiden de zaken er minder gunstig voorstaan. Uit het feit, dat de meeste werk lozen gevonden worden in de groepen timmerlieden en metselaars valt af te leiden, dat de bedryrsslapte vooral voorkomt in de woningbouw. In Amsterdam is een betrekkelijk groot aantal heiers werkloos. Dit wyst erop, dat weinig nieuwe werken onder handen worden genomen. Enkele heiersploegen zyn vertrokken naar Sumatra, waar 2y by waterwerken aan de slag zyn. In Amsterdam wordt op het ogen blik met man en macht gewerkt om de onderhanden zynde woning com plexen vóór de winter onder de k; te hebben. Als het zover is zullen veel Amsterdamse bouwvakarbeiders zonder" komen. Ongunstige cijfers in bet Zuiden Uit Brabant en Limburg vooral worden ongunstige cijfers gemeld. In het district Maastricht van het Gewestelijk Arbeidsbureau vertoont de ly'st van werkloze bouwvak arbeiders de laatste weken een plot selinge stijging. Ondanks dat velen uit dit district werk zoeken in België waar het ook al minder gaat worden lopen in de stad Maastricht reeds 120 met selaars en timmerlieden zonder. Voor het eerst na de oorlog zyn hier vak bekwame arbeiders by. In Venlo zijn, volgens het G.A.B., 200 bouwvakarbeiders werkloos. Dit aantal zou veel hoger zijn, ware het niet, dat zeker een honderdtal ar beiders uit Roermond en Weert welke plaatsen vallen onder het dis trict Venlo van het G.A.B. werk heeft gevonden op het in aanleg zynde vliegveld Breughel in België. Naar België In Eindhoven staan sinds 3 weken een isotal bouwvakarbeiders tim merlieden, metselaars en stucadoors, van wie de meesten bekwame vak lieden als werkzoekend ingeschre ven. Ook hier proberen een aantal arbeiders aan de slag te raken in België, waar de beste krachten hier en daar twee gulden per uur kunnen verdienen. Het G.A.B.-gewest Den Bosch telt ruim 160 werkloze bouwvakarbeiders; alleen de stad Den Bosch reeds by na honderd. In Tilburg is praktisch iedereen nog aan de slag. Daarentegen meldt Breda een honderdtal werklozen. Dit ondanks het feit, dat in het district Breda vrjj veel industriebouw onder handen is. Bovendien heeft een aantal ongeschoolde Bredanaars werk ge vonden in de Rotterdamse haven. Dat men eigener beweging zo ver van huis gaat, wyst erop, dat de arbeiders zelf reeds inzien, dat zodra de industriebouw gereed is, de werk loosheid in het vak plotseling zal invallen. Ook in Rotterdam en omgeving minder bouwwerken onderhanden. Dat hier praktisch nog geen bouw vakarbeiders werkloos zyn, komt doordat de ongeschoolden gemakke lijk werk vinden in de haven en de oplevende industrie. Vakbekwame bouwvakarbeiders vinden nog steeds werk in hun eigen beroep, maar wel moeten zy op de ene plaats uitgewerkt soms langer dan normaal zoeken naar een nieuwe baas. Voor de Rotterdamse schilders is de toestand gunstiger dan vorig jaar door de toevallige omstandigheid, dat veel schepen een nieuw verfje nodig hebben. Aan stukadoors is in Rotterdam nog altyd een tekort. In Schiedam staan de zaken er vry wel eender vooralsin Rotterdam; in Vlaardingen is vry veel werk, terwyl in het Dordtse bouwbedryf nog geen werkloosheid heerst. in tegenstelling tot een jaar geleden thans zeer moeilijk aan de slag komen. In het algemeen mag men zeggen dat het aantal werkloze bouwvak arbeiders in het land nog veel groter zou zyn, indien niet vele bouwpatroons op hoop van drukkere tyd een vaste kern van arbeiders in dienst hielden. Desnoods, zoals dat vaak gebeurt, met improductief werk als materiaal onderhoud en anderszins. Defensiewerk voor bouwvakarbeiders. Op het gewestelijk arbeidsbureau te Rotterdam is de laatste dagen grote vraag naar bouwkundige op zichters en tekenaars voor defensie werken in het Oosten van het land. Deze bevestiging van een gerucht, dat de Regering voornemens is, onder andere in de omgeving van Nijmegen en elders langs de Oostgrens houten en stenen barakken te doen bouwen is een klein lichtpunt in het weinig rooskleurig vooruitzicht voor het bouwbedryf in Nederland. Werkloze bouwvakarbeiders uit 't Zuiden, Oosten en Noorden van het land kunnen namelijk te zyner tyd op' deze defensiewerken worden te werk gesteld. Ook het Noorden Ook in het Noorden van ons land, met name in de provincie Groningen loopt de bedrijvigheid in het bouwvak sterk terug. Het geldt ook hier vooral de woningbouw. Dat het aantal werklozen nog niet bijzonder groot is, komt omdat velen nog bezigheid vinden by onderhouds werk. Zonder werk zyn echter al een ongewoon groot aantal grondwerkers en metselaars, terwyl de slapte reeds doorwerkt in de groep timmerlieden. Als de onderhanden zynde woningen binnenkort zyn opgeleverd, valt ook in Groningen vry grote werkloosheid te vreezen. Ofschoon de Rykswerkplaatsen in de stad Groningen en in Winschoten normaal doorgaan met de scholing van bouwvakarbeiders, staat 't vast dat zy die de Rijks werkplaats verlaten 1/2,3/4, 1, i1/», 2 literflessen 30 33 42 47 52 ct per stuk met deksel, zonder ring. Nu de grote inmaak voor de deur staat, is het zeer aan te bevelen niet te wachten met kopen van flessen, om straks niet teleurgesteld te wor den. Dus op naar Langstraat 46 De vroege avondschemering, die over de velden valt, de killer worden de nachten en zilveren nevelsluiers die zich des morgens als een mooi geheimzinnig waas over de sloten huiven, wyzen er op, dat het najaar aanstaande is. Aan bomen en struiken voltrekt zich reeds het merkwaardig verkleu ringsproces van de bladeren. Toch breekt nog meermalen een Septemberdag open in alle pracht en staatsie, waarop het kleurenspel van de stervende zomer onweerstaanbaar het oog van de natuurliefhebber boeit. Een 'onjuiste benaming. De naam September betekent eigenlyk zevende maand en by de Romeinen was ze dit ook in hun tijdrekening. Op onze kalenders neemt ze echter de negende plaats in in de maandenry, zodat de bena ming voor ens taalkundig gevoel onjuist is. Desondanks is de oude Romeinse naam gehandhaafd ge bleven. In de tijd van Karei de Grote sprak men van „herfstmaand", welke benaming tot op de huidige dag is bewaard gebleven. Ook de naam „fruitmaand" werd toen gebezigd. De landman zag verlangend uit naar de oogsttijd der boomvruchten die hy omzichtig plukte, om er hoge pryzen voor te kunnen maken. Hy wist het wel: „Eén rotte appel in de mand Maakt heel het gave fruit tot schand' Wanneer de takken zwaar bogen onder de last der overvloedige vruch ten, verschenen des avonds appelpap of appelpannekoek op de dis. Moesten onze Germaanse voorouders zich oudtyds nog tevreden stellen met in het wild groeiende vruchten, die klein en wrang waren, na de komst der Romeinen werd de fruit teelt zeer verbeterd en werden ook nieuwe soorten ingevoerd. Een nieuw gewas, In de 18de eeuw verving de aard- _>pel meer en moer de boekweit, die daarna volksvoedsel werd. De armen aten soms driemaal per dag van de voedzame knollen, die in azy'n of vet, koolzaadolie of karne melk werden gedoopt. Erg smakelijk is dat gerecht vast niet geweest. Dan smaakten de „knorhanen", dat zyn in olie gebakken kleine aardappelen, beter In 1845 werd de aardappel door een ziekte zo sterk aangetast, dat de oogst zowel in ons land als in mislukte en nameloze ellende het gevolg was, Velen zyn er aan hongeroedeem bezweken De boeren in Brabant en Limburg zagen in de aardappelziekte Gods straffende hand. Buursma maakte toentertijd twee „Liederen op de tegenwoordige droeve en drukkende omstandigheden" en zag als oorzaak daarvoor de „hemeltergende zonde", geconcretiseerd in de pas geïmpor teerde polka, die met veel enthousias me ten onzent werd gedanst! Nog jaren later wist men elkaar van dit vreselijk hongerjaar te ver halen. Volksweerkunde Ook in de volksweerkunde neemt de maand September een belangrijke plaats in. Het volk rymde „Als September geeft veel donder, Sneeuwt men met Kerstmis onder," 1: „Septemberregen Komt de boer gelegen". Belangrijke merkeldagen zijn 17, 21 en 29 September. Schynt de zon op eerstgenoemde datum, dan zal 't een droog voorjaar worden Zoals de wind waait op 21 September, zal hy de gehele herfst blazen. Spaart de prachtige plaatjes voor Albert Heijn's Cinderella-album. De 29ste September, gewijd aan St. Michiel, beschouwt men als het beginpunt der herfstperiode. Men rymde „Draaie, draaie, wielke, t' Avond komt Michielke, Komt Michielke t' avond niet, Hy en komt de hele weke niet." Was het deze dag mooi weer, dan sprak men van de Michielszomer. 8 September (Maria Geboorte), werd in Vlaanderen wel de „zwaluwen- afscheidsdag" genoemd. Dé avond te voren dronk men een stevige borrel op de gelukkige vlucht der snelle vogels en rymde men: „Met O.L.Vrouwe gebooit' Trekken de zwaluwen voort." De nachtegaal zoekt per 1 Sept., volgens het volksgeloof, warmer streken op. Volgens dit geloof vergezelde een zwaluw de Moedermaagd op haar reis naar Egypte en sinds vertoonde de vogel zich telken jare opnieuw in haar nabijheid, terwijl hy een der Maria-feestdagen als datum voor de trek naar het Zuiden hield. De legende verhaalt tevens van een groep zwaluwen, die alsmaar rond een holle boom te Gent vlogen. Toen men de stam onderzocht, bleek er een O. L. Vrouwebeeld in verstopt te zyn, dat er tijdens onrustige dagen in de ïöe eeuw in verborgen was. Volksgeneeskunde Heilzame werking is, volgens de volksgeneeskunde te wachten van planten en kruiden, in September geplukt. Een afkooksel van alant- wortels is een probaat middel tot genezing van wonden, een van de gentiaan bevordert de spijsvertering, terwyl valeriaan koortsen bedwingt. Hiervoor is evenwel ook de bast van een paardenkastanje te gebruiken. Ge stampte peterselie schenkt verzach ting van pijn na een bijensteek. Op St. Lambertus openden de im kers gewoonlijk de korven, om de „bie te slachten", d.w.z. de honing uit de korven te halen en een ge deelte der diertjes te doden, om vol doende voedse1 in de winter te hebben voor de overblijvende bijen. Andere werkzaamheden. Aangeraden wordt noten op Sint Michielsdag te oogsten en de vruch ten af te slaan, opdat de boom het jaar daaropvolgende meer zou op brengen. Inzake het zaaien op deze dag waren de meningen der boeren ver deeld. Sommigen zeiden „Op Sint-Michielsdag gezaaid zaad, Is niet te vroeg en niet te laat", maar anderen beweerden „Sint Michielskoren Is half verloren", en wy menen, dat t.a.v. deze kwestie nog geen algehele overeenstemming is bereikt. In voorraad prachtige soorten koud- water vis, aquaria, vangklokken, vulhevels, thermometers, gla2 voederringen, Tubefix glaasjes, marmerslag, enz. Beleefd aanbevelend, F. W. HENDRIKS Langstraat Na aanrijding overleden. Op de Wilhelminasingel in Roer mond reed Zondagnacht, na afloop van de Landbouwtentoonstelling, een vrachtwagen de he9r V. Ver heggen uit Maasniel aan, die ernstig gewond naar het ziekenhuis werd vervoerd. Hier is hij in de vroege morgen van Maandag aan de gevolgen overleden. De bestuurder van de wagen had eerst gestopt, doch was vervolgens doorgereden, zonder zich verder om zyn slachtoffer te bekommeren. Keert spaarzin terug? Blijkens de cijfers van de spaar banken in onze drie grootste steden, Amsterdam, Rotterdam en Den Haag, is in Augustus, na een meer dan een jaar geduurd hebbende ontsparing, een kentering in het spaarwezen opgetreden. Bij al deze drie spaar banken werd n.l. in de afgelopen maand meer ingelegd dan terug betaald. Industrie uit 26 landen op de Najaarsbeurs. Voor de komende Utrechtse Jaar beurs van 11-20 September hebben exportindustriën uit 26 landen een standruimte gehuurd. Fabrikanten behorende tot 45 branches nemen aan de najaarsbeurs deel. In het Yredenburgcomplex zullen voornamelijk consumptie-artikelen en lichte gebruiksgoederen worden ten toongesteld, terwyl technische artike len en de agrarische afdeling zyn ondergebracht op het terrein aan de Croe8elaan. Door hun omvang en hun speciale wijze van inrichting zullen de inzen dingen van enkele branches een bij zonder karakter krijgen. Op het Yredenburg kunnen hiertoe worden gerekend de inzendingen van meubels, schoenen en lederwaren en In Nederland ruim 5000 oorlogsgraven 13 September zal het vyf jaar ge leden zyn, dat op initiatief van dr. A. van Anrooy de Oorlogsgraven stichting werd opgericht, met als doelstelling de verzorging van alle Nederlandse oorlogsgraven waar ter wereld ook. Het Nederlandse volk in al zyn geledingen heeft in de afgelopen vyf jaren zeer belangrijke bijdragen ter beschikking gesteld voor het fonds der stichting, die oorspronkelijk be schikte over 4 werkkrachten en die is uitgegroeid tot een instelling, waaraan een personeel van 23 betaalde en 5 vrijwillige leden is verbonden. Ter gelegenheid van dit vijfjarig bestaan heeft de stichting een bij zonder mededelingenblad uitgegeven, waarin o.m. enkele korte artikelen staan van dr. W. Drees, minister van Maarseveen, minister Staf, minis ter Joekes, en de voorzitter van het Nederlandse Rode Kruis, ir. F. C. Baron van Tuyll van Serooskerken van Zuvlen. Uit dit mededelingenblad blijkt o.m., dat alle rijksgraven in Neder land thans door de Oorlogsgraven stichting van het ministerie van Oorlog zijn overgenomen. Nog dit jaar zullen zij definitief zijn ingericht. Er zyn in Nederland gelegen894 militaire rijksgraven, 232 civiele rijks graven, 66 stichtingsgraven, 961 mili taire particuliere graven en ca 3000 civiele particuliere graven. In Duitsland heeft de stichting be moeienis met de graven van politiek betrouwbare Nederlanders, die gedu rende de jaren 1940—1945 zyn weg gevoerd of aldaar verplicht te werk zyn gesteld en daarby zijn omgeko men in concentratie-, gijzelaars- of arbeidskampen, alsook de in krijgs gevangenschap gestorven militairen. Van deze graven zyn er thans ïeeds 15000 bekend. Verder bevinden zich in het buiten land nog 800 graven van leden, behoord hebbende by het personeel van de Nederlandse koopvaardij, ver spreid over de hele wereld. op het Croeselaanterrein de afdelingen machinerieën en werktuigen voor de landbouw, machines voor de zuivel bereiding en voedingsmiddelenindus trie, de grafische industrie en de tabak verwerkende industrie. Dit laatste mede in verband met het Wereld congres voor Tabak, dat van 17 tot 24 September te Amsterdam wordt wordt gehouden en door buitenlandse gasten uit vijftig landen zal worden bezocht. Deze inzending zal 'n internationaal karakter dragen en een aantal novi teiten op het gebied van de verwer king en verpakking van tabak be vatten. Bruintje in de val. Eindelijk is het dan gelukt de ondanks zyn jeugdige leeftijd reeds door een iedere Nederlander gekende Piet Bruin te vatten. Dank zij enige tips die men gekregen had, bleek 't zo goed als zeker te zijn, dat de gezochte zich aan de Zuidfranse kust ophield. Twee nederlandse inspecteurs, ver gezeld door een franse collega hebben de geslepen dief gearresteerd, toen hij rustig in een klein tentje lag te snurken aan het strand van de Ri viera. Toen zij hem wekten en verzochten met hen mee te gaan, was het enige wat hy als een „groot" man zei: „Ik heb gespeeld en verloren", 't Klinkt als een echt drama. Maar het ergste is, dat van het gestolen geld nog niet veel terecht is. Waar heeft hy het gelaten Men is er nog niet zeker van. Heeft hy het opgemaakt Op een bank gezet Het onderzoek zal het uiteindelijk uitwijzen. Wy zullen maar afwachten. De hoofdzaak is, dat hy gearresteerd is. Gezien het feit, dat de politie meerdere tips heeft gekregen, die juist bleken te zyn, zal er nog wel een strijd ontbranden over de vraag, wie recht heeft op de uitgeloofde duizend gulden. Wy zien het slot van dit spel met belangstelling te gemoet. Een goede dag Een goede dag had een politieman uit de Duitse stad Keulen. Hy won de hoofdprijs in een voetbalpool, door dat hy er in slaagde de twaalf ge vraagde uitslagen juist te voorspellen. Dit bracht hem het peuleschilletje van 384.000 mark op, hetgeen in Ne derlandse munt op ongeveer 320.000 guldentjes komt. De winnaar is zestig jaar en kan zonder bezwaar vervroegd met pen sioen gaan. Wolprijzen 50 pet. lager in Zuid-Afrika Op de eerste wolveiling van dit seizoen, die in Z.-Afrika te Kaapstad gehouden werd, waren de wolpryzen ruim 50 procent lager dan die van het vorige seizoen. De pry's voor fijne wolsoorten was 75 pence per pound, terwyl het hoogtepunt van het vorig seizoen 160 pence per pound was. Een vooraanstaande wolmakelaar was van mening, dat de prijsdaling groter was dan men verwacht had. In feite zyn de nieuwe pryzen vry wel op dezelfde basis gekomen als Australië. ADVERTENTIEN Hengelsportartikelen prachtsortering zeer mooie Werp hengels, Snoekhengels, Schepnetten, enz. Komt zien, U bent welkom, niets verplicht U. Beleefd aanbevelend, F. W. HENDRIKS Langstraat 46 Eenmaal gesmeerd, blijft begeerd Aanbevelend, Schildersbedrijf F. W. HENDRIKS Langstraat 46 Telefoon 713 Vermicelli, middel, fijn van 50 voortaan 48 ct. per 500 gr. Draadjes- en Figuur-vermicelli van 32 voortaan 30 ct. per pak. Engelenhaar-vermicelli van 34 voortaan 32 ct. per pak. Macaroni en Spaghetti van 34 voortaan 32 ct. per pak. Hoorntjes-macaroni van 32 voortaan 30 ct. per pak.

Peel en Maas | 1951 | | pagina 4