m ptifienóódóq vakófiteidinq WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN TWEEDE BLAD. Opruiming Problemen bij de BEL BIJ BRAND 392 BUITENLAND 'n Advertentie in PEEL EN MAAS Noodregeling kinderbijslag voor kleine zelfstandigen. ZATERDAG 14 JULI 1951 No. 28 TWEE EN ZEVENTIGSTE IAARGANG Druk en Uilgave Firma van den Munckhol Drukkerij Kantoo'boekkandal Venray Telefoon K4780-512 Postrekening 150652 PEEL EN MAAS Advertentieprijzen worden op aanvraag gaarne verstrekt. Losse mm-prijs 8 cent. Abonnementsprijs p. kwartaal: voor Venray f 1.10 buiten Venray f 1.39 uitsluitend bij vooruitbetaling. Als U dezo krant onder ogen krijgt staan we aan het begin van de half jaarlijkse opruiming in de textiel branches. Een maand lang, tot 15 Augustus, kan men profiteren van de diverse koopjes. In Venray zijn we nog lang niet zo ver als in de grote steden, waar de lange ry wachtenden voor de ma gazijnen herinneringen wekken aan soortgelijke drommen mensen in de oorlogsjaren. En nu dit alles vanwe ge de prijzenoorlog, die vooral in de textiel op dit ogenblik woedt. Het gekste is nog niet gek genoeg. Men krijgt er by aankoop van een costuum een regenjas of „prima" fo totoestel cadeau. Eveneens gouden horloges, gratis reizen en kinderspeel goed. Allemaal attracties waarmede men de kopers lokt Het zyn niet al leen cadeaux, we kennen inmiddels ook zaken met halve pry zen. Zover zyn we in Venray nog niet, gelukkig, want deze toestand is niet normaal. Men kan het fyn vinden 'n koopje te hebben aan een of ander „groot stuk", doch het feit blijft dat deze gehele prijzenoorlog iets onna tuurlijks is, en dat de zaken tenslot te zo niet kunnen blijven draaien. De oorzaak van deze vaak krank zinnige - prijsdalingen, in een tijd dat juist de pry zen steeds meer stij gen, moet men zoeken in een teveel aan goederen by de handel en een tekort aan geld by de kopers en ook by do handel. By de handel moet hoe dan ook geld komen voor de aanschaffing van winterartikelen. Thans dwingt men als het ware het publiek om hun geld te besteden. *Er komt nu inderdaad gold, maar meestal met verlies voor de winkelier. Dit kan niet voortduren en onher roepelijk gaan hier slachtoffers vallen. De ellende die hier weer uit voor komt kunnen we slechts raden. Nogmaals, in Venray zijn we zover (nog) niet, al blazen we onze partij ook wel meo. Kortingen tot 25 pre. hebben we hier ook al gezien, even als halve prijzen, zij 't dan ook voor het tweede stuk. Zo zaten we dus al feitelijk enkele weken in de prijzenoorlog ook in onze gemeente en nu komt daar nog de officiële opruiming' by. Blijkens achterstaande advertenties biedt ook deze moeder de vrouw weer kans om tegen ver verlaagde prijzen het hoogstnodige weer wat aan te vullen en te vernieuwen. Hoe nodig dat dikwijls is, weten velen maar al te goed, maar ook hier ontbreekt daarvoor dikwijls het geld. Men zou nu kunnen gaan filosoferen hoe het toch mogelijk is, dat in het tijdverloop van enkele jaren de toe stand zo radicaal heeft kunnen ver anderen, maar daar schieten we weinig moe op, het enige wat we doen kunnen is, voor zover het mogelijk is en onze nu benauwd ge worden portemonnaie het toelaat van de verschillende koopjes by de oprui ming te profiteren. Onze Venrayse textielhandelaren gaan met hun tijd mede, al gaat het dan niet op een dergelijke manier als hun grote broeders in de steden, maar ook zij hebben gezorgd voor een uitgebreide collectie koopjes en het zal zaak zyn voor de venrayse huisvrouw daarvan te profiteren. Zowel kopers als handelaren zij in deze opruimingsmaand alle succes toegewenst. Nog enkele weken en de school deuren gaan dicht. Voor de meeste jongelui begint de vacantie, maar vele andere staan voor het grote probleem om nu een richting te bepalen, die voor practisch hun gehele leven zal gelden. Immers, veel kinderen verlaten de schoolbanken om ze te verwisselen met iets wat zij veelal zelf nog niet weten en kennen. Zy moeten een studierichting zoe ken, zij moeten een vak gaan leren, kortom, zy en met hen hun ouders staan voor de vooral in deze tijd zo moeilijke opgave een toekom stige positie te kiezen. Men praat hierover weinig, maar menige ouder heeft er al een slape loze nacht aan toegeschreven. En dit is geen wonder, want er is steeds meer aanbod van werkkrachten en weinig vraag. In onze eigen gemeente is de land bouwgrond bijna op. Enkele ontgin ningen in de Peel bieden nog beperk te mogelijkheden, maar het gros der landbouwersjeugd zal elders emplooi moeten vinden. De ambachtsschool biedt dit jaar al zeer weinig vooruitzichten omdat de bestaande gebouwen nu eenmaal te klein zijn, en er ondanks het ploegenstelsel praktisch geen man meer by kan. Wat dan Een goede gelegenheid voor wat meer algemene ontwikkeling biedt de Mulo, terwijl „wiskunde koppen" hier een goede springplank hebben voor de Middelbaar Techn. School. Het Gymnasium biedt evenzeer 'n gedegen algemene ontwikkeling maar is feitelijk een basis voor de univer sitaire studie, zodat dit slechts voor een enkeling is weggelegd. Voor de meer algemene ontwikke ling kan men hier in Venray dus vol terecht maar anders is het met le specifieke vakopleiding. Hierboven schreven we reeds over plaatsgebrek in de ambachtsschool. En toch zal ie vakopleiding voor de meeste jon gelui de enige aangewezen opleiding zyn. Daartegenover staat, dat enige figemeno ontwikkeling vóóraf zeer wenselijk is. Insiders zyn er zelfs sterk voor, dat na de lagere school eerst do Mulo en dan de ambachts chool bezocht moet worden. Het robleem van de vakopleiding blyft chter bestaan. Niet alleen in Venray zit men met dit probleem, overal elders hebben ouders en jongelui dezelfde moeilijk heden. Maar houden we ons bii onze eigen gemeente, dan zien we dat we met do ontwikkelingsmogelijkheden vast lopen. De verschillende vestigingsdiplomas moeten ofwel elders ofwel via een schriftelijke cursus behaald worden. De vakopleiding kan zij het op beperkte schaal eveneens via een schriftelijke- of avondcursus behaald worden ofwel door een leerlingen stelsel by een patroon. Deze tijd vraagt arbeidsspecialisatie en kiest men vaders vak niet, dan weten de goede mer.sen dikwijls met geen mogelijkheid wat er verder te koop is. De voorlichting, vooral op dit gebied laat nog zeer veel te wensen over en het kost menig zweetdruppel om nu de juiste oplei ding voor ebn of ander vak aan de weet te komen, alsmede de mogelijk heden voor onderricht e d. Dit schrikt vele ouders af, en men laat meer dan men denkt Gods water maar over Gods land lopen en laat de jongen maar by de een of andere baas in de leer gaan, want dan is hy in ieder geval van de straat af. Dat zo de kiem gelegd wordt voor dertien ongelukken en twaalf am bachten is meermalen in het ver leden bewezen. Gelukkig heeft de psychologische test op de lagere school de opgave wat lichter gomaakt voor de goed willende ouders en hebben zy nu enig houvast aan deze cijfers, al moet het ons wel van het hart, dat deze test wel een zeer schamel beeld gaf van de verstandelijke vermogens van onze jeugd. Bovendien eisen de schrif telijke en avondcursussen van de jongelui dat ze zelfstandig gaan werken. Zelfstandig in die zin, dat zy zelf thuis hun stof moeten bestu deren, zelf hun opgaven moeten maken etc. etc. En nu is het zo, dat wat jeugd is graag speelt en dat het nu eenmaal prettig voor hen schijnt 's avonds met vrienden er op uit te trekken, en „lol te maken", dan sommen en opgaven uit te werken. En ook hier moeten de ouders weer ingrijpen. Hier zullen zy de misschien zelfs weerspannige jongen moeten wyzen op zyn plicht en op zyn toekomst, dingen, die hy mis schien niet direct zal begrijpen of wil begrijpen. Dan zyn daar verder de mogelijk heden het geleerde vak uitte oefenen, ook hier kan Venray weinig geven. Met een jeugd, die ieder jaar" meer en meer uitbreidt, kunnen we jaar op jaar minder bieden. Industrie is dus wel bitter harde noodzaak. Men heeft zo weinig aan vaklui, als er geen plaats is voor deze en zy naar elders moeten trekken. Het is misschien een vervelende kwestie, maar niet genoeg kan ge hamerd worden op een doelmatige vestiging en uitbreiding van industrie, waardoor de vakspecialisatïe beter worat en de plaatsingsmogelykhoid groter. We hebben onlangs een hoogge plaatst heer hier horen beweren, dat industrie een gevaar kan vormen voor de geestelyke volksgezondheid van deze streken. We durven te beweren, dat de geestelijke volksge zondheid nog veel grotere schade zal ondervinden als ook hier geen grotere industriemogelijkheden komen, om de doodeenvoudige reden, dat men hier gewoon zal verpauperen. Al deze problemen komen vanzelf naar voren op het moment dat de jeugd een stap moet gaan Z6tten die beslissend is voor het loven. Eigen wensen spelen daarbij een zeer be langrijke rol, maar niet genoeg kan vooral tegen de ouders gezegd worden, dat zij nooit doorslaggevend mogen zyn. Hun oordeel zal getoetst moeten worden aan de inzichten van derden, die veelal betere raadgevers kunnen zyn dan de naaste familie. En dat zyn vooral de onderwijzers, het arbeidsbureau, de testen. En laat men vooral de mogelijkheden van het te kiezen beroep eerst goed onder ogen zien en eenmaal besloten, na onderling overleg en overleg met derden, die kansen aangrijpen, die de tegenwoordige vakontwikkeling op alle gebied inderdaad nog biedt. We zitten hier enigszins in een hoek gedrongen, ver verwijderd als we zyn van de centra op dit gebied, maar laten we het weinige wat we bieden kunnen ook aangrijpen met beide handen en uitbreiden. Ook in deze zullen en de jeugd en de ouders hun taak moeten verstaan en daarna handelen. Dan zullen de moeilijkheden en dat zyn er vele die vandaag aan de dag by de keuze van een vak naar voren komen, overwonnen wor den, tot heil van de jongen en tot heil ook van de gemeenschap waartoe hy behoort. 4jet iekenhiduum Vader Bisschop bezocht de zieken. Gelukkige uren voor de minstbedeclden. Het actie Ziekentriduum Comité, de Zusters van St. Anna en de ver pleegsters, Pater Gilbertus Lohuisen de talryke andere mederkenden, die zich hierbij verdienstelijk hebben gemaakt, kunnen weei eens met vol doening terugzien op de drie dagen, waarop een honder vijftigtal zieken en ouden van dagen uit onze ge meente in St. Anna het Zieken triduum bijwoonden. Het zijn voor de zieken kostbare dagen geweest: dagen van troost en opbeuring en vooral dagen van gees telijke versterking, want de woorden welke Pater Lohuis tot hen richtte, waren door hun eenvoud en oprecht heid ontroerend; de zorgzame activi teit van helpsters en helpers en alle medewerkenden stemden de -zieken tot dankbaarheid. De mooie plechtigheden, opgeluis terd door Zusterskoor, Jongenskoor en Fraterskoor, heeft hen tot diep in het hart getroffen. Het hoogtepunt van dit Zieken triduum werd wél gevormd door de komst van Vader Bisschop, die Woensdagmorgen een H. Mis opdroeg voor onze zieken, welke door hen allen met bijzondere aandacht werd gevolgd. Voor zyn vertrek diukte Vader Bisschop de zieken nog eens een voor een de hand en wenste allen kracht en sterkte toe. In zyn kort afscheidswoord spoorde hy de zieken aan tot een krachtig gebed. Straks, zo zeide hy, wanneer ieder weer naar zyn eigen omgeving is teruggekeerd en de sfeer van dit triduum is verdwenen, dan komen de lange dagen en nachten weer. Dan begint de nawerking van dit triduum, de herinnering er aan en de veelvuldige genaden die over dit triduum werden uitgestort. Dan is het zaak om te bidden, zo dröng de Bisschop aan, en vooral dan bidden om meer priesterroepingen. Vader Bisschop sloot met de aansporing trouw te blyven aan het Geloof, blyft geloven en vertrouwen op Gods goedheid en op Maria's liefde, waar mede bijzonder de zieken dagelijks zijn omringd. Wie deze dagen niet heeft mede gemaakt, kan het zo moeilijk begry- pen wat het voor vele zieken betekent weer eens een H. Mis by te wonen, opgedragen door de heer Deken, opgedragen door Pater Gardiaan. Hy kan zo moeilyk de zin begrijpen van de handoplegging der priesters, iedere dag opnieuw, en hem zegt zo weinig de zegening der zieken met het Allerheiligste. Maar voor deze minstbedeelden is het zo'n wonderschone gebeurtenis, drie dagen lang en dat is wel de grootste dank die men aan allen over kan brengen. Het simpele geluk van deze mensen is telkenjare opnieuw een aansporing hen te helpen en te blyven steunen door het mooie werk van het Ziekentriduum. INGEZONDEN Wanneer men hier in Venray de rapporten van de, door de gemeente aangestelde schoolarts en daarin o.a. de getallen over de lichamelijke hou dingsafwijkingen van de lagere schooljeugd bekykt, zal het moeilyk vallen zyn verbazing hierover te onderdrukken. Uit het schoolrapport aangaande het medisch onderzoek over het jaar 1949—1950 blijkt, dat ongeveer 60— 70 pet. van de lagere schooljeugd aan een slechte lichaamshouding en voet gebreken lydt. Thans wordt by het medisch onder zoek aan elk onderzocht kind een foldertje uitgereikt, waarin o.a. oefe ningen worden aangegeven, ter voor koming en ter verbetering van de lichamelijke houding en van voetge- breken. Door het Ryk is - ook voor de lagere school sinds i Sept. 1940 de gymnastiekles als 'n VERPLICHT leervak, te weten: tweemaal per week een les van 45 minuten voorgeschre ven. Wat er hier op de lagere school echter van gemaakt wordt, is een aanfluiting van wat is voorgeschre ven Een klein deel van het onderwij zend personeel, men kan ze zien op de sportvelden aan de Leunseweg, verricht uitstekend werk en het is verbazend, wat ze met een klas van schrik niet lezer ongeveer 50 leerlingen weten te bereiken. Een ander deel van hen is echter nooit te zien op het sportterrein, tenzij blijkbaar by heel erg mooi weer de stank van het volgepropte leslokaal hen naar buiten drijft. Tenslotte zyn er nog onderwijzers, die het weten te presteren om van een les van 45 minuten met een klas io minuten op het sportveld aanwezig te zyn. Als men bedenkt, dat de ouders juist in Venray zoveel schoolgeld moeten betalen en van de schoolarts een briefje krijgen, waarop hun ge zegd wordt hoe zy zelf de houding van hun kind kunnen verbeteren of het advies krijgen: „ga maar eens met 'n gymnastiekleraar praten", dan zal men beseffen, dat dergelijke wan toestanden op zyn minst een over peinzing waard zyn. Misschien een mooi punt om be middelend op te treden voor de commissie voor Hygiëne van V.V.V. Misschien een actiepunt voor de Bond voor het Gezin Of regelrecht iets voor het school bestuur en gemeentelijke autoriteiten? In ieder geval, late men bedenken dat een slappe lichamelijke houding uitdrukking is van oen slappe wil en karakter. W. de S. KOREA Toen Zondag jl. de missie van de V.N. en die van de communisten elkaar by Kaesong ontmoetten en overeenkwamen dat een regeling zou worden getroffen, opdat Dinsdag hun superieuren over een wapenstilstand zouden kunnen onderhandelen, werd overdreven optimisme aanstonds ge temperd door waarschuwingen van beide zyden. Amerika zei, dat nog geon aanwijzingen voorhanden waren dat het overleg zou slagen en radio- Peking ging voort te waarschuwen tegen het Amerikaanse imperialisme. Men vergete niet, dat een staken van het vuren, hoewel het voor duizenden en tienduizenden burgers en soldaten een kwestie is van leven en dood, nog weinig verandert aan de internationale situatie. Ook ge scheiden door een bufferzone blyven twee legers tegenover elkaar staan. Do Ver. Naties hebben dan Zuid- Korea gered, de Noordelijken houden een groot Amerikaans leger vast op een onbetekenend front. Die afleidings manoeuvre blyft bestaan zolang geen werkelijke vrede is verkregen. Niets nu is zo moeilyk als een regeling over de gehele linie. Men kan aannemen, dat de Chinezen, die kennelijk niet kunnen rekenen op Russische hulp, hun voortgaande ver liezen niet kunnen dragen. Maar zy hebben toch Noord-Korea behouden en met dat prestige blyven zy erken ning eisen van hun regiem, waaraan dan Formosa zou moeten worden overgelaten. Dat wordt een netelige kwestie, maar de eerste jaren schijnt zy nauwelijks oplosbaar. De Amerikanen hebben n.l. aange kondigd dat er in September te San Frarcisco gelegenheid zal zyn, vrede te sluiten met Japan. By voorbaat staat vast, dat de V.S. een verdrag zullen sluiten en bases zullen behou den in dit land. "Wie het daarmee niet eens is, kan aan het voldongen feit niets veranderen, terwijl de huidige toestand aan de Amerikanen ook bases verleent. Dat Moskou en Peking die situatie zouden goekeuren is echter niet aan nemelijk. De andere geallieerden uit de oorlog zullen pogen garanties te bedingen tegen een nieuw Japans gevaar of te felle concurrentie. Zo zal Londen tegen een te grote Japanso handelsvloot en mededinging op de textielmarkt waarborgen eisen, Australië, Nieuw-Zeeland en de Phi- lippijnen krijgen van de V.S. door een defensief pact een bescherming tegen Tokio. Maar wat gebeurt er met Formosa, dat voorheen Japans was en is toegezegd aan China? Voorlopig blyft de zaak ongeregeld. De staten die Peking hebben erkend en de andere, die dat niet deden, zullen er verschillend over denken. Het is dus niet waarschijnlijk dat het staken van het vuren spoedig zal leiden tot een terugtrekken van de geallieerde legers uit Korea. By gebrek aan vrede! NABIJE OOSTEN De communistische tactiek zou dus toch een belangrijke macht van het Westen blyven binden in het Verre Oosten, terwijl het Nabije Oosten straks zeer belangrijk kan worden. Daar spelen Perzen en Egyptenaren een hoog spel. In de eerste plaats willen zij de Ver. Staten, die grote strategische en oliebelangen hebben in dit deel der wereld uitspelen tegen de Britten. Men weet dat de Amerikanen had den gewild dat de Anglo-Irania veel eerder concessies zou hebben gedaan, toen de Engelsen Voor-Indië moesten verlaten. Dat Amerikaanse oliekrin gen gaarne olie willen kopen van een genationaliseerd bedrijf. Dat de V.S. aan Teheran geld, wapens enz. heb ben verschaft en de gesloten vriend schap niet graag in gevaar brengen. Ten tweede is voor de arabische landen het bestaan van Israël nog altijd een doorn in het vleesdus heeft Perzië zyn vertegenwoordigers uit Israël teruggeroepen om Arabische sympathie te wannen. Egypte wil het verdrag met Enge land (dat troepen mag houden bij het Suezkanaal) opzeggen en probeert de andere Arabische landen al evenzeer teger. Londen op te zetten. Irak en Jordanië zyn nauw verbonden met de Britten en zouden worden geiso leerd als de andere leden der Arabi sche liga zich met Egypte tegen Londen keren. Maar nu begint men toch ook in de V.S. bang te worden van dit wilde spel Het Perzische olieconflict roept krach ten op, welke men straks niet meer kan bezweren. Als er geen geld meer binnen komt uit de oliewinning, werkloos heid en onrust zal ontstaan, loopt Perzië ook gevaar. Truman heeft dus aan de Perzen bemiddeling aangeboden, door een speciale ambassadeur te zenden. Ook heeft Truman de Perzen be zworen, de uitspraak van het Intern. Hof om voorlopig zolang het proces hangende is de oude toe stand te bestendigen, te handhaven. Er zou dan een gemengde commissie van toezicht kunnen komen. Perzië heeft als lid van de V.N. het Int. Hof erkend en zou dus een overeenkomst schenden, die met het Hof is aangegaan op grond van het Handvest der V.N. Een breuk van landen van het Nabye Oosten met het Westen zou in zulke gebieden tot chaos leiden en tot kans op communistische staats grepen. Amerika moet dus wel ingrypen. Intussen erkent Perzië de uitspraak niet en heeft Truman's bemiddelings voorstel afgewezen. De toestand is dus wel zeer ernstig. Eisenhower. Verleden week heeft generaal Eisen hower in Londen een rede gehouden, waarin hy naar het hart van vele Europeanen sprak. Hy erkende, dat de V.S. en het gemeentebest (met Engeland) twee machten vormden met eigen belan gen, maar riep de naties van het westeuropese vasteland op, een derde machtige federatie te vormen binnen de atlantische gemeenschap en vooral economische eenheid na te streven om het levenspeil te verhogen. Wat hy niet zeide, maar zeker betoogde is, dat in zulk een geval de Fransen zich eerder zullen ver zoenen met gelyke rechten voor de Duitsers, die een westeuropese poli tiek zullen moeten voeren als zy zyn ingevoegd in breder verband. In Frankrijk gaan er stemmen op, de europese positie van het moeder land te versterken door te streven naar een wapenstilstand in Indo China, als zulk een bestand slaagt in Korea. De opneming van Spanje, onder leiding van Franco is echter niet waarschijnlijk. De socialisten willen er niet van weten en nu hebben zy de steun gekregen van de amerikaanse vakbe weging. Het viel op, dat men in Amerika praat over de grote zwakte van Franco, die nauwelijks meer op zyn generaals zou kunnen steunen. Natuurlyk zou opneming van Spanje in de West Europese Unie van veel belang zyn, maar niemand zou een tweede burgeroorlog willen reskeren. Blijkbaar wordt er echter rekening gehouden meteen hervorming, welke de steun zou hebben van de generaals, die niet op goeden voet staan met de Falango. keelt steeds Succes Formulieren aanvragen bij de Raad van Arbeid. Reeds werd dezer dagen gepubli ceerd, dat op 1 Juli jl. de Noodregeling Kinderbijslag voor Kleine Zelfstan digen in werking is getreden. Zy, die menen, als gegadigden voor kinderbijslag krachtons deze wet in aanmerking te kunnen komen, kun nen thans by de Raad van Arbeid tot welks district zy behoren, een formuliervan aanvrago om kinderbij slag afhalen of schriftelyk verzoeken. Het is echter goed kennis te nemen van onderstaande aanwijzingen, opdat niet nodeloos aanvragen worden ingediend. Om als zelfstandigen in de zin der wet te worden beschouwd, moet men Nederlander zyn, hier te lande woon plaats hebben en een bedryf of beroep uitoefenen. Hy, die krachtens arbeids overeenkomst werkzaam in, valt derhalve niet onder de wet voor de kleine zelfstandigen. De kinderbijslag wordt verleend vanaf het derde kind. De zelfstan dige, die slechts twee kinderen te zynen laste heeft, kan op dit ogen blik dus geen kinderbijslag aanvra gen. De toestand op do eerste dag van elk kwartaal is beslissend voor het recht op kinderbijslag. Kinderen in de zin van de wet zijn: wettige of gewettigde kinderen beneden de leeftijd van 16 jaar en ook kinderen, die uitsluitend of in belangrijke mate voor rekening van de zelfstandige worden onderhouden (eveneens beneden io jaar) Met zulke kinderen worden gelijk gesteld kinderen van iö tot en met 20 jaar, wier tyd geheel of groten deels in beslag wordt gonomen door of in verband met het volgen van onderwijs aan een inrichting voor algemeen vormend of vakonderwijs. Voorts komen ook in aanmerking kinderen van 16 tot en met 20 jaar, die blijvend invalide zyn. Wil de zelfstandige recht op kin derbijslag kunnen doen gelden, voor zyn kinderen vanaf het derde kind, dan mag zyn inkomen niet meer bedragen dan f 2400 per jaar. Voor het recht op kinderbijslag overeen kalenderjaar wordt als maat staf genomen het inkomen over het voorafgaande kalenderjaar. Bedraagt het inkomen meer dan f 2600, doch minder dan f 2800, dan wordt van af het vyfde kind bijslag gegeven en zo verder by elke f 200 die het inkomen meer bedraagt. De kinderbijslag zal voor. 't eerst worden uitgekeerd na 1 October '51, over het kwaï taal 1 Juli 1 Oct. Met het bovenstaande voor ogen kan de zelfstandige zelis reeds enigermate nagaan of het aanvragen van een formulier Aan aanvrage voor hem betekenis heeft. Wordt een aanvraag ingediend, dan volgt daarop bezoek van een ambtenaar van de Raad van Arbeid, die de gegevens zal opnemen met betrekking tot het bovenbedoelde inkomen van de zelfstandige. Ten hoofdkantore van de Raad van Arbeid te Venlo kunnen overigens alle gewenschte inlichtingen wórden verkregen. Bij „huiswerk" GEEN ANGST VOOR INKTVLEKKEN HEER Geef de schooljeugd uitwasbare Parker Quink, de inkt die speci aal voor huis- en schoolgebruik bestemd is. Dan hindert het nieo «Is er eens een ongelukje ge beurt, want inktvlekken van de Uitwasbare Parker Quink ver dwijnen direct voor watel en 6eep De uitwasbare Parker Quink •alleen verkrijgbaar in de kleur Royal Blue- bevat, evenals alle Parker Quink, Solv-X dat clkq Vulpen onder het schrijven rey pigt waardoor deze nooit vcX» Stopt taakt. Z oz. prijs f 0.75 5.T4 oz. prijs f 1.10 20 qz. prijs 3.95 Keep nog heden Quink met SOLV-X torn blue UITWASBAAR i) la. v. d. ïïlunckkol KANTOORBOEKHANDEL

Peel en Maas | 1951 | | pagina 1