Inmaa kg lazen 10 °|o korting Gebr. Lucassen MEUBELEN Gymnasium I.C. H. JANSSEN-SMEETS PARKER VULPENNEN |a. uan den Vlfluncklu)(, fa. v. d. Munckhof GERRIT SLUYS Schoenen, Pantoffels en Rubberlaarzen Hallo Eindstraat 12 De zaak van nieuwe en gebruikte Hotel- Café- en Restauranthouders I Oproeping ter Vergadering Oersterkso*n JUMBO overall! eb^erink zal worden en s af. We zyn gen, waar men we kankeren ,n niet te na te veel leiden, slechts wor- iiend is, maar 5g eens niets, is er voor dit ins de handen ,t of dat ver it beter doen, jm het beter eeft ieder lid e plicht voor op de wereld nidden in uoeft ook iet werk, f nut gedaan mens te zijn, et contributie lichtingen voor de rest als het Amerikaanse leger niet langer is gebonden in Korea. De oorlog daar was in Noord Amerika onpopulair. Mac Arthur, die zeide dat de oorlog nooit zou eindigen, zonder China zelf aan te vallen, heeft dan ongelijk gekregen. Amerika zal dan weer meer aandacht kunnen schenken aan Europa. Dat zal nodig zyn, want Moskou zal zijn verlies aan prestige zeker pogen goed te maken door het resultaat in Korea een succes van zy'n vredescampagne te noemen en zich nu keren tegen het Atlantisch Pact. Met name de Duitse kwestie zal dan weer op de voorgrond treden, Het is niet onwaarschijnlijk dat een conferentie van de Grote Vier over Duitsland weer ter sprake zal komen als Rusland gaat vrezen, dat Duitse herbewapening urgent worde. In elk geval heeft Truman bereikt dat een op Europa georiënteerde poli tiek in de V.S. heeft gezegevierd. Daar wordt het nieuwe diplomatieke offensief der Russen verwacht. PERZISCHE OLIE. Zaterdag heeft het Int. Gerechtshof in Den Haag een verzoek aangehoord van Londen, om aan de Perzische regering te verbieden, de Anglo- Iraanse oliemaatschappij te hinderen of beslag te leggen op kantoren of gelden, zolang het proces tussen Perziö en de maatschappij hangende is. Perziö erkent de competitie niet van het Hof, omdat het hier geen geschil tussen staten betrelt, maar tussen een regering en een particu liere maatschappij. Er zijn echter belangen van buitenlanders bij in het spel en in zo'n geval komt het inter nationaal recht in h6t geding. Nu het Hof zich competent ver klaarde en Perziö zich niets aan zijn uitspraak laat gelegen liggen, kan Londen de zaak voorleggen aan de Veiligheidsraad. Perziö heeft de anti sabotagewetten, die Britse deskundigen bedreigden, indien zij zich niet onderwierpen aan bevelen der regering, ingetrokken. Het wenst dat de experts doorwer ken. Dat willen deze wel doen voor de Anglo Iranian, maar niet als die maatschappij niet meer bestaat. Het werk in de raffinaderij ging gedeelte lijk door, maar tankschepen haalden de olie niet meer weg. De Ver. Staten pogen nog steeds te bemiddelen, maar ze zitten in een moeilijk parket. Enerzijds leveren zij wapens en geld aan Perziö, anderzijds is Engeland hun bondgenoot. Washington hoopt dat de Sjah ten slotte zal ingrijpen om met be houd van de nationalisatie aan Britse wensen tegemoet te komen. Er is overigens haast bij een regeling want als in Perziö werkloosheid en geldgebrek ontstaat, zou ookMossadeq de situatie misschien niet meer be heersen. KERKELIJKE DIENSTEN PAROCHIEKERK St. Petrus-Banden PARÓCHIE-ACTIEOns inzetten voor de uitbreiding van het Ryk van God in ons zelt en in onze medemens. Priester v. d. week: Kap. v. Leipsig. Zondag, 8e Zondag na Pinksteren, 6 uur leesmis tot zekere intentie; 7 uur leesmis Guill. Jetten, lid der H. Familie; 8 uur leesmis voor de parochie; 9 uur kindermis; 10 uur hoogmis voor de vruchten der aarde en andere openbarenoodwendigheden 2 uur kleine Congregatie; 3 uur kin derlof; 5 uur vergadering der H. Familie; 7 uur rozenhoedje en lof. Maandag, H. Martelaren v. Gorcum, 6 30 zielemis voor alle overleden parochianen; 7 uur leesmis; 7.30 lm.; 8 15 best. jd. J. Stoot en echtg.; 7 uur zielelof 611 rozenhoedje; 8 uur vergadering der H. Familie. Dinsdag, H. Zeven gebroeders en Rufiua en Secunda, 6 30, 7 uur en 7.30 leesmis; 8.15 gest. jd. Z.Ew. Heer Henricus Rongen (3H); 9 uur pl. hu welyksmis voor bruidspaar Sanders— van der Heijden. Woensdag, H. Pius, 6 30 leesmis; 7 uur leesmis overl. ouders Janssen— Lemmen; 7.30 best. jd. Engelbert Oudenhoven en echtgenote; 8 15 gest. jd. Hubert Janssen en zuster Johanna (sol ïekl) Donderdag, H. Joannes Gualbertus, 6.30 en 7 uur leesmis; 7.30 H. Sacra mentshoogmis, leiding jongens, 8.15 gest. jd. Egbert, Hendrik, Gertrudis, Maria van den Berg (3kl) Vrijdag, H. Anacletus, 6 30 leesm.; 7 uur leesmis Maria Huisman; 7.30 gest. jd. Antoon van Ryswyck, echt genote en overl. kinderen (iH); 8.15 gest. jd. Johanna Grutters, Hendrik vd. Wildenberg en kinderen (2kl) Zaterdag, H. Bonaventura, 6.30 O. L.Vrouwehoogmis; 7 uur en 7.30 lm.; 8.15 best. jd. Cornelis Linders; 7 uur Marialof en rozenhoedje. VELTUM Donderdag 7 uur lm. Jeugd H. Familie Vandaag, Zaterdagavond om 8 uur precies is er weer bijeenkomst in de Parochiekerk. Geen vergadering, maar kerkelijke bijeenkomst, dus precies om 8 uur wordt er begonnen. Kom dus op tyd Liever 5 minuten te vroeg als 1 minuut te laat. Kaarten handboekje meebrengen. Nieuwe leden zullen de opdracht doen. Er zal gesproken worden over de nieuwe weg, die ingeslagen zal worden en wat voor plannen we hebben. Dus allen present 1 Maandag: Bid- en Boetedag voor de jeugd. Naar aanleiding van het jongste proces tegen Mgr. Grosz, Aartsbis schop van Hongarije en zyn lotgeno ten, roepen de Katholieke Jeugdraad voor Nederland en de Beweging „Dit is leven", de katholieke jeugd van Nederland op tot gebed en boete op a.s. Maandag 9 Juli, feestdag van de H.H. Martelaren van Gorcum. 1 Wy verwachten, dat de jeugd van Venray ook aan deze oproep gehoor zal geven en byv. de H. Mis by woont en de H. Communie ontvangt met bijzondere intentie. PATERSKERK. Zondag, 8e Zondag na Pinksteren, leesmissen 3.45,6.30 voor Wilhelmina van Yzendoorn; 7.45 voor Joh. Boom,- 9 uur hoogmis. Communiceren: ach teraan beginnen, ie collecte voor de Paterskerk, 2de voor byz. noden; om 4 20 gez. vespers; 5 uur lof. Maandag, feest van de H.H. Mar telaren van Gorcum, patronen van de Nederlandse Minderbroedersprovincie, 6.30 H. Mis voor overl. vader; 7 uur voor Petronella Litjens; 7.30 voor Piet Jeurissen en kinderen Cor en Nel; 7.30 gezongen Terts, waarna hoogmis voor Albert van den*Boogaart; 4 uur gez. vespers; 6.30 pl. lof. Dinsdag 6 uitstelling Allerheiligste te verdienen volle aflaat; 6.30 H. Mis voor overl. vader; 7 uur voor Joh. Boom, als lid Derde Orde; 7.30 J. Janssen; 7.30 hoogmis t.e.v. Sint Antonius; 6 30 lof t.e.v. St. Antonius. Woensdag 7 uur voor Wilhelmina van Yzendoorn. Donderdag 6 30 voor overleden echt genoot. Yrydag 7.30 Hubertus Spee als lid van het Koordje; 6.30 oefening van de H. Kruisweg. Zaterdag, H. Bonaventura, kerk leraar; 7.30 H. Mis voor Wilhelmina van Yzendoorn; 7.30 plechtige hoog mis; 4 uur gezongen vespers; 6 30 lof; 3-8 biechtgelegenheid. RECTORAAT HEIDE 8e Zondag na Pinksteren, 8 uur H. Mis voor overl. familie Willems Tijssen; 10 uur hoogmis; 3 uur lof. Maandag, H. H. Martelaren van Gorcum, 7.30 Peter Ewals. Dinsdag 7.30 P. A. van Heyster. Woensdag 7.30 uit dankbaarheid Donderdag 7.30 bijzondere intentie. Vrijdag 7 30 overleden ouders. Zaterdag 7.30 H. van Soest en overleden dochters; 6 uur biechten; uur lof. PAROCHIEH. Catharlna, LEUNEN 8ste Zondag na Pinksteren; 7 uur H. Mis voor Peter Loonen: 8.30 voor Hendrik Koenen; 10.15 hoogmis voor de vruchten der aarde; 3 u. lof; 3.30 H. Familie der mannen; ïste collecte St Pieterspenning, 2de kerk. a.s. Zondag ïste en plechtige H. Communie; 7 uur lm; 8.30 hoogmis; 10.15 lm; de kinderen worden om 8.15 afgehaald aan de Meisjesschool door fanfare, schoolkinderen, bruidjes en geestelijkheid. Maandag: 7.30 sol. gest. gest. voor overl. fam. Schreurs—Verdellen. Dinsdag: 7.30 lm voor wed. Loonen Weys. Woensdag: 7.30 lm voor Jacob Buggems en Gertrudis Camps. Donderdag: 7.30 lm. voor Mathijs Goemans. Vrijdag: 7.30 lm voor Hendrik van Soest. Zaterdag7.30 lm voor Martinus Verheyen; biechten van 6—7.30; 7.30 lof t.e.v. O.L.Vrouw. Deze week eiken dag na de H. Mis oefening van voorbereiding in de kerk d. kinderen der ïste H. Communie. Woensdag, Donderdag en Vrijdag Triduum van voorbereiding van de Plechtige H. Communie. PAROCHIEKERK OOSTRUM 8ste Zondag na Pinksteren; 7 uur H. Communie; 7.30 en 10 u. de beide H. Missen; 3 uur lof. Maandag7.30 best. zm voor Edm. Vandevenne. Dinsdag7.30 gest. gez. jaarg. voor Marie Feijen. Woensdag7.30 gest. gez. jaarg. voor Ger. Jenneskens en echtgenote; 8 uur rozenkrans voor de vervolgden om hun geloof. Donderdag7 30 H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw van Oostrum. Vrijdag: 7.30 best. zm. voor Lamb. Pij Is. Zaterdag 7 30 best. zm. voor Mart. Jacobs en kinderen; 7.30 Maria lof. PAROCHIEKERK ÏSSELSTEYN Zondag, 8e Zondag na Pinksteren, 7 uur H. Mis voor Gertrudis Winnen Arts; 8 30 kindermis; 10 uur hoogmis voor de parochie; 8 uur lof. Maandag 7.30 voor Willem Jacobs. Dinsdag 8.30 gez. H. Mis voor de levende en overledene leden van de Boerenbond. Woensdag 7.30 voor byz. intentie. Donderdag 7.30 uit dankbaarheid vd. fam. Vergeldt—Custers. Vry'dag 7.30 uit dankbaarheid vd. fam. Smeets—Vergeldt. Zaterdag 7.30 uit dankbaarheid vd. fam. Spreeuwenberg—de Bruyni; om 8 uur Marialof. RECTORAAT St. Jozef, Smakt: 8ste Zondag na Pinksteren; 7.30 lm uit dankbaarheid; 10 u. hoogmis voor de vruchten der aarde; 3 u. lof. Maandag 6 30 lm. voor genezing van 'n zieke; 7.30 lm.v. J.F.M. May. Dinsdag: 6.30 lm v. Pieter Antoon Koenen. Woensdag6.30 lm. t.e.v. St Jozef; 7.30 lm. voor byz. gunst. Donderdag6 30 lm. v. 'n overledene; 7.30 v. fam. Kersten Geurts. Vrjjdag6.30 gez. jaarg. v. Pastoor Henri Asselberghs; 7.30 v. Theodorus de Haard. Zaterdag: 6.30 tot zek. int.; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L.Vrouw; 7 uur lof t.e.v. O.L.Vrouw. Van 3 7 uur gelegenheid om te biechten. Rectoraat St. Antonius van Padua VEULEN 8ste Zondag na Pinksteren, feest hem. der doopbeloften i.o. Rectoraat. 7 uur worden de kinderen aan school afgehaald, 7.15 de H. Mis waaronder hernieuwing der doopbeloften en pl. H. Communie. Deze H. Mis is een Hoogmis, welke wordt opgedragen tot intentie der communieeanten; 10.15 leesmis voor vrouw Drabbels; 3.30 u. Lof met toewijding der kinderen aan Maria waarna Te Deum. De 2de collecte is voor de R.K. Emigratie stichting. Maandag7.30 uur tot dankzegging Dinsdag7.30 uur voor Hendrikus Litjens overleden te Merselo. Woensdag7.30 uur t. gen. v.e. zieke Donderdag7.30 uur v. vr. Drabbels Vry'dag: 7.30 lm. tot byz.int. t.e.v. O.L. Vrouw van Altydd. Bijstand. Zaterdag7.30 hoogmis t.e.v. Maria tot byz. intentie. Biechten van 3 tot 4 uur en van 6.30 tot 7.30 uur. 8 uur Lof t.e.v. Maria. A.s. Zondag is onder beide H. Mis sen preek met collecte voor het Soc. Char. Centrum. Priesterstad iefondg Over het studiejaar 1950—1951 ver leende het Priesterfitudiefonds aan 599 priesterstudenten een bijdrage tot een totaal bedrag van f 39.786.99. Het voorafgaande jaar was het alge meen gemiddelde f6631. De aanvra gen komen uit alle lagen van de bevolking van Limburg. In ons bis dom volgen 1404 studenten de priester opleiding in 54 verschillende inrich tingen. De studie-inrichtingen kampen veelal met tekorten, omdat de exploi tatiekosten zyn gestegen. Verschillen de ouders kregen hierdoor een hogere rekening, en het P.S F. ontving meer brieven, die dringend vroegen om een hogere bydrage. Terwijl het vorig jaar al een ople ving viel te constateren van de activiteit van de parochiële comité's werd er dit jaar nog meer actie gevoerd. De ontvangsten aan collecten, hoofdzakelijk kerk collecten, bedroegen dit jaar f 26 873.40 (V j f 27.987 95). In totaal ontving het Priester- studiefonds f 38 0ii.43 en dit jaar f 42.939.95. Voor uw advertenties in PEEL EN MAAS staan u meer dan honderd verschillende fraaie cliché's, zonder kosten, ten dienste. Vraagt ons afbeeldingen BURGERLIJKE STAND van 29 Juni t/m 5 Juli 1951 GEBOREN Koenen Henricus, St. Antoniusstr. 8 van Tilburg Peter J., Merselo N 14 Peeters Theodora J. W., Heide L 36a v. Bracht Petronella, Stationsweg C4a vd. Berg Lambertus, Hoenderstraat 14 Janssen Maria, Buitenweg 5 Lenssen Martinus, Brukske C 80 Heidens Eleonora, Schoolstraat nw 14 Berghmans Wilhelmus Mers.wegnw9 Leenders Lodewyk, Stationsweg 29 OVERLEDEN Koch Mathias J., echtgenoot van Ripkens Hendrina, 59 jaren, landarb. te Bergen. Arts Willem, weduwn. van Niessen Gertrudis, 85 jaren te Leunen. Poels Gerardus, echtgenoot van Heiligers Huberdina, 40 jaren, landb te Ys8elsteyn. Steeghs Peter, ongehuwd, 37 jaren, te Castenray. ONDERTROUWD Minten Hendrikus, 27 jaren, landb. en Swinkels Anna, 22 jaren, beiden te Venray van Beersum Theodorus, 25 jaar. leerling machinist spoorwegen, te Maastricht en Pouwels Anna, 23 jaar winkeljuffrouw. Jeurissen Petrus Mathias L. A., 28 jaren, chauffeur en Kengen Petronella E. H., 25 jaren, beiden te Venray. Fransen Theodorus J., 22 j., myn- ambtenaar te Eindhoven en Hanen Mathilda P.. 21 jaar te Venray. Jans-Beken Arnoldus A., 30 jaar, dakdekker en Thuyls Petronella J. M. 25 jaar, naaister, beiden te Venray. GETROUWD Zwanenberg Wilhelmus M., 18 jaar, handdrukker op' een katoenweverij te Helmond en v. Ryt Maria Ch., 19 j., fabrieksarbeidster te Venray. Janssen Martinus Th. H., 30 jaren, landbouwer te Vierlingsbeek en Noyen Johanna W., 34 jaren, te Venray. Heesen Hendrikus W. P., 27 jaren, landbouwer en van Soest Maria J., 25 jaren, beiden te Venray. Rongen Joseph P., 33 jaren, land bouwer en Litjens Louisa A. H., 29 jaren, beiden te Venray. Janssen Johannes J. A., 31 jaren, groentehandelaar te Horst en van Meyel Theodora L., 33 jaren, Venray. Bij „huiswerk" GEEN ANGST VOOR INKTVLEKKEN MEER Geef de schooljeugd uitwasbart Parker Quink, de inkt die speci aal voor huis- en schoolgebruik bestemd is. Dan hindert het niet als er eens een ongelukje ge beurt, want inktvlekken van de uitwasbare Parker Quink ver dwijnen direct voor watet en Keep De uitwasbare Parker Quink •alleen verkrijgbaar in de kleur Royal Blue- bevat, evenals alle Parker Quink, Solv-X dat elke Vulpen onder het schrijven rej? «ligt waardoor deze nooit vei* Stopt raakt. 2 oz. prijs f 0.75 éoz- prij. fl.10 20 02. prijs f 3.95 Koop nog heden Qu/Vwt met SOLV-X BOYAi blue UITWASBAAR bj Kantoorboekhandel ADVERTENTIËN Op 22 Juli hopen onze geliefde Ouders P. Billekens P. Billekens-Giebels de dag te herdenken dat zy 25 jaar geleden in het huwelyk werden ver bonden. Dat God hen nog lang mogo zege nen, is de wens van hun dankbare kinderen Dagadres Hotel Gitzels. Hierby betuigen wij onze hartelijke dank aan allen die blyk hebben ge geven van hun medeleven by de begrafenis van onze geliefde man en vader Antoon Martens overleden in Duitsland. In het bijzonder onze welgemeende dank aan zyn mede-lotgenoten, Be grafenisonderneming „Goumans", de Fanfare Leunen en de buurt. Wed. A. Martens en kinderen Dankbetuiging. Aan Heren Geestelijken, buren en vrienden betuigen wy onze hartelijke dank voor de blijken van belang stelling, betoond bij ons 40jarig huwelijksfeest. M. Martens-Tol kinderen en kleinkinderen Dankbetuiging. Aan allen, die op enigerlei wyze hebben medegewerkt tot het wel slagen van de grote Gildefeesten, onze beste dank. Heel bijzonder dank aan de milde schenkers van prijzen, de politie, de juryleden, de Harmonie en üe Ruiter- club. St. Anna Gilde By ons vertrek naar Nieuw-Zeeland aan alle vrienden en bekenden hartelijk vaaiwel. Onze dank aan de heer Willems, vertegenwoordiger van Ruys Co., die onze emigratie verzorgde en die wy dan ook ieder kunnen aanbevelen. Ben v.d. Hulst-Janssen Jac. v.d. Hulst-Reintjes Kawakawa, Nieuw-Zeeland. De leveranciers en allen die nog iets van de studenten te vorderen hebben, worden verzocht vóór Dins dag 17 Juli hun rekeningen in te dienen by Pater Econoom Fancy-Fair te Overloon ten bate van de Missie van Pater JAC. HENDRIKS, Maiombe, Portug. Afrika. Hiermede zeggen wy hartelijk dank aan allen, die door hun giften en medewerking, in welke vorm dan ook, deze fancy-fair voor dit mooie doel hebben doen slagen. Namens het Comité VENLO Roothaanstraat 4 Tel. 4207 VENRAY Hotel De Zwaan Tel. 279 Kersenontpitters Alluminium Vogelverschrikkers, Komkommerschaven Boner.molentjes, Koolmessen. HET WARENHUIS fa. Th. Pouwels en Zn. Hofstraat Telefoon 509 TE KOOP pr. zwart herencostuum m.48 regenjas en knopaccordeon met 30 bassen, alles z g.a.n. Langstraat 8. TE KOOP transportfiets met mand en 2-wietig karretje J. Poels, Maashescweg 41. Te koop of te ruil dragende en gekalfde koeien met witte bewijzen., Wed. G. Camps, Oostrum. HEYE, GERRIX en ANfelLAARGANS Koopt het beste, koopt inmaakglazen met een wereldnaam, ze zyn bovendien niet duurder dan andere I 0.5 0.75 1 1.50 2 liter 40 42 44 52 58 cent Ook VEGLA glazen voor dikke ringen in voorraad 0.5 0.75 1 1.50 2 liter 30 33 42 47 52 cent Emaille Inmaakketels vanaf f 15.95 Gegalv. Inmaakketels, thermometers, veren, ringen, enz. Bekende merken, goede merken. Alles wordt thuisbezorgd. Leunen Telef. 485 Wegens verandering in zaken geven wij tot en met 14 Juli op al onze soorten Langstraat Telefoon 747 apersoons ledikanten 15—60 gld. 1 prima slaapkamer bestaande uit kleerkast met spiegel deur, ledikant, wastafel, 2 nachtkastjes, tafel en 2 stoelen 275 gld. Huiskamer bestaande uit 4 stoelen en 2 arm stoelen met pluche of leer, uittrektafel, dressoir 235 gld. Spinnewiel, tafelkleden, divan- en vloerkleden, gummi matten voor buitendeuren, keukenstoelen, dressoirs 55 gld., zomer ligstoelen 7.50 glü. handdoekrekjes, radioschapjes enz. enz. VOOR TERSTOND GEVRAAGD net dienstmeisje voor boerenwerk J. Lemmens, Merselo M 56 op Dinsdag 10 Juli 8 uur in café H. Swaghoven. Bespreking Verhoging accijns gedistilleerd. zyn een bezit voor uw leven. Wy bieden U een ruime collectie onder volle garantie. f 85.— f 67.50 f 33.50 f 31.— f 29.50 f 20.50 Parker „51" Goldfilled dop Parker „51" Lustraloy dop Parker Duofold Parker Demi Duofold Parker Lustraloy Parker Victory van de breedste tot de fijnste penpunten. Ook in andere bekende merken vindt U bij ons een ruime keuze in alle prijzen. VOOR UW NIEUWE VULPEN: MA JF "UREN y '.Y

Peel en Maas | 1951 | | pagina 5