Dinghs naar Creemers.nu onderhand eens opgeknapt werd, daar deze zeer slecht is en toch in 1951 op de be groting stond. De VOORZITTER wyst er dan op, dat deze begroting nog steeds niet is goedgekeurd zodat er niets gebeuren kan. Rustig wachten is de enige op lossing. Dan sloot de VOORZITTER de ver gadering, waarin nog de geloofsbrieven van de heer Oomens als opvolger van de heer van Haaren werden onder zocht en in orde bevonden, zodat ons College de volgende bijeenkomst weer voltallig kan zijn. Na sluiting werd de vergadering weer heropend, omdat nog een punt vergeten was. De Gebr. Janssen hebben op hun bouwterrein aan de Kampweg, in verband met de bouwvoorschriften, nog 174 m2 grond nodig langs een der huizen. Zij zou deze graag kopen en de welstandscommissie heeft daar niets op tegen. De Raad vindt het best, als ze maar dezelfde pry zen betalen, als voor de onteigening gelden. Dan wordt er definitief een punt achter gezet en gaat de Raad uiteen. Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur Dr. v. d. HOMBERGH Oostsingel 6 Telefoon 393 Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. GROENE KRUIS Donderdag 5 Juli Consultatiebureau voor zuigelingen uit de KOM Vrystelling van de dienstplicht wegens broederdienst Voor de lichting 1952 gelden de volgende bepalingen. Aan wie vrijstelling wordt verleend: 1. De vrijstelling wordt verleend aan de ingeschrevene, die ten minste drie broeders heeft of gehad heeft, die dienen of gediend hebben by de land macht, by de zeemacht of by de over zeese krijgsmacht. 2. In een van deze gevallen wordt geacht te verkeren de broeder, die vóór November i95i a. ten minste 30 dagen in werke lijke dienst is geweest, of b. ten gevolge van een na 31 Dec. 19-15 verleend uitstel van eerste oefening nog niet of nog geen 30 dagen in werkelijke dienst is geweest, of c. in het genot van militair pensioen is gesteld, of d. gedurende zy'n verblijf in wer kelijke dienst is overleden. 3. Als broederdienst blijft buiten aanmerking: a. dienst als vrijwilliger by de nationale reserve; b. dienst als vrijwilliger bij de reserve-grensbewaking. 4. Voor vrijstelling wegens'broeder dienst worden onder broeders verstaan wettige broeders en wettige half broeders. 5. Als werkelijke dienst wordt ook beschouwd de dienst van hem, die op grond van gewetensbezwaren is te werk gesteld by een burgerlijke tak van staatsdienst. Indienen van de aanvraag. i. Door of vanwege de ingeschre vene, die voor vrijstelling wegens broederdienst in aanmerking wenst te komen, wordt daartoe aanvraag gedaan bij de burgemeester van de gemeente, voor welke hij voor de dienstplicht is ingeschreven. •2. De aanvraag moet worden ge daan vóór is Augustus 1951.Ontstaat het recht eerst na 14 Aug. 1951, dan moet de aanvraag binnen 14 dagen na het ontstaan worden gedaan. 3. Aanvraagformulieren zy'n be schikbaar ter gemeentesecretarie. Gelijktijdig in dienst treden van twee of meer broeders. Indien twee of meer broeders be stemd zyn om ongeveer in dezelfde tyd in dienst te treden en twee andere broeders reeds dienen of gediend hebben, kunnen belanghebbenden aan do Minister van Ourlog een verzoek richten om vrystelling van de dienst plicht wegens aanwezigheid van een bijzonder geval van één of meer hunner, ten einde te voorkomen, dat meer dan drie broeders zouden be hoeven te dienen. Venray, n Juni t95i. De Burgemeester van Venray, Mr. A.H.M. JANSSEN Gevonden portemonnaie, J. Holtackers, Over- broek; witte handschoenen, dames, parapluie en blauwe alpino-muts, P- Reintjes, Leunen; gekleurde speelbal J. Peeters, Kruitweg zwarte por temonnaie met inhoud, W. Janssen Langeweg 4i; vulpen, H. Gerrats Hoenderstraat 59; schaar, J. Custers, Hagel weg 6; portemonnaie met inhoud H. Stevens, Maasheeseweg 39a; zilver bon, C. Verhoeven, Markt; zilverbon A. Janssen, Markt; armband, G.v. As Veltum, L h; kinderschoentje, L. Thyssen, Langstraat; rozenkrans, de Haan, Grotestraat sb; ceintuur, Ka zerne; zilveren gildeplaat, H. Oden- liovan, Overloonseweg 4; 3 zilverbons Mandors, Leunen K 52; gouden oorbel Wed. Wismans, Leunseweg 17; bruine portemonnaie met inhoud, A. Jochijms Hoofdstraat 27, Blitterswyck; vulpen (gev. op sportterrein), St. Servatius; heren-regenjas, Linskens Oirlo F 15a. Geslaagd Te Venlo slaagde voor het eindex amen HBS afd. A aan 't St. Thomas College P. Poels alhier. Voor het diploma Botermaker, vanwege de Kon. Ned. Zuivelbond te Den Haag, slaagde te 's Hertogenbosch de heer J. Boormans te Leunen, werkzaam aan de Coöp. Zuivelfabriek te Venray. Mutaties fiscus VerplaatstJ. D. Kousemaker, con troleur, van Venlo naar Venray. WEEKAGENDA „Venray Vooruit" REPETITIE MANNENKOOR: Zondag 1 Juli, zaal Schaeffers. 11.30 uur geheel koor Woensdag 4 Juli, café Verbeek. 8 uur 2e tenoren, 9 uur ie tenoren Donderdag 5 Juli, zaal Schaeffers. 8 uur geheel koor Zaterdag 7 Juli, zaal Schaeffers. 8 uur ie en 2e tenoren, 9 uur ie en 2e bassen. REPETITIE DAMESKOOR Maandag 2 Juli, zaal Schaeffers 8 uur Dinsdag 7.45 uur. Vrijdag 8 uur. Kermis Merselo i,- 2, 3 en 4 Juli. Kwartjes-actie kerkenbouw Het is nu vyf maanden geleden dat Vader Bisschop begonnen is van ieder Limburgs gezin een kwartje per week te vragen voor de bouw van nieuwe kerken. Nu blijkt, dat practisch 80 pet. der Limburgse gezinnen hieraan meedoet, zodat einde Mei in totaal rond 512 000 gulden was binnengekomen voor het fonds der nieuwe kerken. Hierbij is dan tevens inbegrepen de collectes voor bijzondere noden, die ook voor dit doel worden gehouden. Zoals bekend zal in vyf jaren millioen gulden voor kerkenbouw moeten worden bijeengebracht en blykens bovenstaande is men het eerste half jaar al over het halve millioen heen. De tijden worden echter slechter en vyf jaren is een hele tyd. Het is dan ook te hopen, dat deze zo dringend nodige actie blijft doorwerken, zoals ze in het eerste halfjaar heeft gewerkt. T.B.C.-wed vlucht De Zwaluw Kermis-Zondag 5 Augustus a.s. zal in 't teken van de t.b.c.-bestryding staan. De Postduivenver. De Zwaluw houdt dan haar jaarlijkse t.b c.-vlucht. De opbrengst hiervan is alleen be stemd voor de Venrayers, die lijdende zyn aan deze slopende ziekte. Daar om rekent de Postduivenvereniging „De Zwaluw" dan ook op de volle medewerking van alle inwoners, zo dat succes niet kan uitblijven. Ónze t.b.c.-patiönten hebben dan ook een prettige kermis en zullen U er dank baar voor zyn. Auto over de kop Door onverklaarbare oorzaak sloeg op de Smakterweg een bestelauto over de kop. De materiële schade wa» groot, maar porsoonlyke ongevallen deden zich niet voor. Rotsing Dinsdagmiddag botsten op de Leun seweg twee luxe auto's by het uit wijken tegen elkaar. Wonder boven wonder bekwamen de bestuurders en inzittenden geen letsel, alleen de materiële schade was groot. De Ver keerspolitie stelt een onderzoek in. Kindje viel in teil water Maandagmiddag viel het 1 Va-jarige dochtertje van de familie v. R. aan de Kruisstraat op een onbewaakt ogenblik in een teil met water. De kleine was bewusteloos en men vreesde het ergste. De ijlings ontbo den geneesheer paste kunstmatige ademhaling toe en al mocht dit aan vankelijk niet baten, later had men nog succes. Uit voorzorg werd de kleine naar het ziekenhuis overge bracht, maar zy zal geen nadelige gevolgen van dit bad ondervinden. Zilveren kloosterfeest Zondag herdacht in het klooster in den Bosch de Eerw. Zuster Martinia (Johanna Heeze uit Veltum) in intieme kring haar zilveren kloosterfeest. Melkersexamen te Smakt en Oostrum Vanwege 't Ryszuivelconsulent in Limburg had te Smakt en Oostrum het examen plaats van de melkers cursus, georganiseerd door de Coop. Zuivelfabriek „Venray" De practische lessen en het examen voor de Smakt hadden plaats op de boerderij van J. v.d. Winkel te Smakt. De theoretische 'essen werden gegeven doorH. Baltus- sen te Leunen en de practische lessen door G. Hubers te Overloon. De geslaagden waren hier de dames: M. en L. Geurts; F. en L. Kersten; B. en F. PhilipsenM. en A. Verstegen M. Seykens en M. v. d. Winkel. De Heren H. Basten; H. Janssen L. KerstenH. PhilipsenH. Rutten J. VerstegenH. M. en J. v. d. Winkel. Het examen en de practische lessen te Oostrum hadden plaats op de boer derijen van W. van Dy'ck en Jos Thielen te Oostrum. De theoretische lesser, werden gegeven door H. Bal- tussen te Leunen en de practische lessen door Fr. Cuppen en K. Jenr.is- kens, beiden te Wanssum. Hier waren de geslaagden, de dames. J. en J. van Dijck; C. Fleurkens; G: Keijzers M. van OschG. Moorrees G. en M. Pauwels; P. Peeters; A. Tacken; M. Thielen en J. Verheyen. De herenL. en P. van Dy'ckP; Dirick8; F. Fleurkens; M. Goumans; M, en P. Jenniskens; A.Janssen; H. en P. KeyzersH.A.en M Moorrees J. van OschH. PetersA. Pauwels; J. PeetersJ. Thielen en Th. Verheyen. Landjuweel Jonge Boerinnen Zondag werd aan de Willibrordus- kapel te Geysteren het Landjuweel gehouden der Jonge Boerinnen uit de kring Venray. 's Morgens werd door Pater Adriaan aan de kapel een H. Mis opgedragen, waaronder predi cate. De verdere dag werd gevuld met een pic-nic, volksspelen en sport wedstrijden. Na afloop hiervan had een prijs uitreiking plaats, terwijl de afdeling Merselo een openluchtspel uitvoerde. Mgr. Jenniskens de Diocesane Direc- HAAK-IN ACTIE Langzaam maar zeker gaat het idee veld winnen, dat het Haak-In huis er komen kan, als we allemaal meedoen. Een huis kost nu eenmaal veel geld en de meesten meenden dat we het zover wel nooit zouden breDgen. Nu we echter al een aardig eind in de richting zyn, beginnen van alle kanten toe zeggingen binnen te komen. Dat moet ook, want al zyn we mooi op weg, we zyn er nog lang niet. Afgelopen week bracht het Haak-In orgel. De Burgemeester draaide het eerste mopje, en liet in een klein speech je nog eens duidelijk merken, daf ook de Overheid het streven van de Venrayse Haak-In afdeling hoog waardeerde. Dat deden ook het personeel van verschil lende bedrijven, die alles by elkaar ook een ruime gift bin nenbrachten. Maar nogmaals, we zyn er nog lang niet. Het echte enthousiasme voor dit mooie doel ontbreekt nog te dikwijls. Daarom nog eens flink aan de slag. Officieel is er niets te doen men zegt dat dit de stilte voor de storm is maar zorg dat ook volgende week het onderstaande lijstje mét enkele flinke bijdragen weer groter geworden is. Bouwt ook komende week mee aan het Haak-In huis. Personeel Zuivelfabr. f 75.— Opbr. wielerr.,ysverk. f 70.20 Draaiorgelcollecte f 193.— Bruiloft Janssen, Bosh. f 6 69 Vorige verantw. f 2286 19 Totaal f 2631.08 teur der K.A. bracht ook een bezoek aan dit Landjuweel en sprak de meisjes toe, waarbij hy hen wees op de plichten van iedere vrouw in dit tijdsbestek. Nationale Motorterrein- wedstrijden te Overloon Naast Rietman en Baudoin ook de bekende Belgisch internationaal René Baeten aan de start. Berichten wij reeds, dat aan de motorterrein wedstrijden te Overloon de beste Nederlandse motorterreinren- ners zouden deelnemen, thans kunnen wij nog mededelen, dat naast Rietman Baudoin, Jonkers, van Heukelom, Mobi Vierdag en vele andere Nederlandse renners ook de bekende Belgische in ternationaal René Baeten aan de wed strijd zal deelnemen. Baeten is een van de beste Belgische renners en maakt deel uit van de A.M.C. Herentals. Naar men ons mede deelde is hij van de klasse van Riet man en Baudoin, zodat in de hoofd klasse een zeer spannende wedstrijd te gemoet gezien kan worden. In to taal hebben circa 50 renners ingeschre ven. In de hoofdklasse 125 cc. zal o.m. starten Meynen uit Utrecht op Eijsmk Meynen heeft reeds het kampioenschap in zyn klasse voor 1951 op zyn naam staan. Het circuit is gelegen achter het Nationale oorlogsmuseum en heeft een lengte van circa 1750 meter. Het is vol afwisseling; heuvels en kuilen zullen veel vergen van de rijkunst van de renners. Vermeld zy nog, dat het nationale Oorlogsmuseum te Overloon voor de winnaar in de hoofdklasse boven de 125 cc. een extra pry's in de vorm van een beker beschikbaar heeft gesteld. Het belooft Zondag a.s.. (de wed strijd vangt aan om 2 uur) een prach tige middag te worden voor de lief hebbers van de motorsport. Opening dierenpark te Overloon Op sobere wy'ze zal Zaterdag 30 Juni te Overloon het vogel- en dierenpark geopend worden, dat naby het Natio nale Oorlogsmuseum zal worden ge ëxploiteerd door de heer Van Valken burg uit Den Bosch. Hiermede is dan reeds een der doelen bereikt, waardoor beoogd wordt van Overloon een rustig vacantie-oord te maken. De officiële opening vindt om 2 uur plaats in het museumrestaurant. Tot besluit zal de exploitant aan genodig den een Brabantse koffietafel aan bieden. DE LIMCO TE WEERT IN 1950. Hoewel de schapenhouderij zeer winstgevend is, gaat deze de laatste jaren in ons land zienderogen ach teruit. De rundveestapel daarentegen is weer op vooroorlogs peil en het aantal varkens is zelfs hoger dan het laatste jaar voor de oorlog. De ontwikkeling voor de paarden- stapel is bepaald verontrustend. Hoe langer hoe meer wordt het trekpaard verdrongen door de traotor. In een jaar tyds werd de Neder landse paardenstapel met 25.000 stuks verminderd. Er zyn joo 000 paarden minder dan in 1930. Men mag er niet aan denken hoe kwetsbaar ons land wordt, als door onvoorziene omstandigheden de brandstof voorziening voor trac toren zou stagneren. Deze mededelingen deed de voor zitter van het Bedrijfschap voor Vee en Vlees, J. de Veer, Dinsdag tijdens de jaarvergadering van de Slachtvee Centrale van de L.L.T.B. Hy liet een ernstige waarschuwing horen aan de varkenshouders. Het is verstandiger de varkens bij een gewicht van rond 100 kg. als bacon- varken te verkopen, dan deze verder te mesten. Nu voor spek weinig belangstelling bestaat en hele partijen onverkocht blijven, is de baconprys (f 2.38 per kilo) hoger dan de prijs voor zware varkens (f 2.25 per kilo) Hy iwenste de coöperatie veel suc ces toe en gaf haar de raad om nu reeds haar omzet te vergroten. Mocht in de toekomst weer con- tingentering nodig zyn, hetgeen te verwachten is nu de Engelse markt langzamerhand verzadigd raakt, dan zal de omzet der laatste jaren als basis gelden en niet die van 1932, toen de Nederlandse Veecentrale werd opgericht. Directeur Luyben.gaf op grond van het jaarverslag als zyn mening te kennen, dat de Limco een goed jaar achter de rug heeft. Het ledental en de omzet stegen, er kon een rente van 3 procent over het ledenkapitaal worden vergoed en 1 pet. nabetalimg worden gèheven. Ook gaf hij een antwoord op de aanklacht, dat de coöperatie te groot zou worden voor de boer en te ver van hem verwijderd komt te staan. Dit valt aldus de heer Luyben niet te vermijden, nu de boer niet meer produceert voor zyn onmidde- lyke omgeving, doch voor de wereld markt. Als eenling brengt de boer het bij binnen- en buitenlandse instanties niet verder dan by de portier, de organisatie dringt door tot in de werkkamers, waar de beslissingen vallen. Over de plannen ten aanzien van de fabriek te Weert kon nog niets worden medegedeeld. Hiervoor wordt te zyner tijd een buitengewone ledenvergadering opge roepen. De fabriek bereikte verleden jaar een omzet van 19 millioen gulden en heeft 16O personen in dienst. Prijs van borrel Maandag omhoog Maandag 2 Juli wordt de borrel duurder. De accijns op gedistilleerd, welke thans 320 gulden per hectoliter van 50 pet. bedraagt, wordt dan voor lopig op 475 gulden gesteld. Hiermee treedt een deel van het Benelux- acéynsverdrag in werking. Te zyner tyd, wanneer dit volledig wordt uitgevoerd, gaat de accijns nog eens met 121,50 gulden omhoog, en wel tot 596,50 gulden per hectoliter van 50 pet. De Staten-Generaal heb ben ook hieraan reeds hun goed keuring gehecht. Van het gedistilleerd, dat op 2 Juli nog in grotere hoeveelheden dan 25 liter in voorraad is, wordt het ver schil van 155 gulden per hectoliter nog nagevorderd. Dat geldt ook voor voorraden van particulieren. Met deze maatregel wil minister Lieitinck het hamsteren in de laatste paar dagen tegengaan. De belanghebbenden voldoen aan de voor schriften door de aanwezige voorraden gedistilleerd, die onder de navordering vallen, schriftelijk aan te geven by de ontvanger der accijnzen. Er zal echter geen navordering wor den geheven van reuk- en toiletwater, dat is vervaardigd met gedistilleerd, waarvoor gedeeltelijk vrijdom van accijns is toegestaan. Ook blyven verloflikeuren zoals wijn-advocaat, wijn-likeur en dranken met 'n alcohol gehalte beneden 15 pet. buiten na vordering. Nederland garant voor kolonie in Brazilië De Tweede Kamer gaat ermee ac- coord, dat de Staat der Nedei landen tot een bedrag van 2,5 millioen gulden borg zal staan voor een sanering van de Nederl. landbouwkolonie „Coöpera- tiva Agro Pecuaria Holambra" te Mogi Mirim (Brazilië). De kolonie is opgericht- door de Katholieke Nederlandse Boeren- en Tuindersbond. Het wetsontwerp werd zonder hoofdelijke stemming aange nomen De minister van Sociale Zaken zal door middel vaneen commissaris enig toezicht uitoefenen op de gang van zaken in de kolonie, welke de laatste tyd in financiële moeilykheden was geraakt. De verantwoordelijkheid blijft in handen van de Boeren- en Tuinders- bond. S.V.V.-nieuws. In verband met de plaatsruimteen omdat het tweede Zondag toch vrij is, wachten we tot volgende week met onze wedstrijdbeschouwing. Denkt allen aan de boeteplichtige jaarvergadering, die vanavond om 7.30 in het clublokaal begint. Geen een lid kan zeggen, dat SVV veel vergadert, zorgt er de ene keer dat dit gebeurd, dan ook te zy'n. Concours-Hippique te Oirlo Het eerste Concours-Hippique in deze streken is Zondag j l. onder grote belangstelling in Oirlo gehouden. Ondanks het feit, dat het weer niet meewerkte werden alle nummers toch vry vlot afgewerkt en de paarden liefhebbers hebben dan ook kunnen genieten van deze mooie sport. De jury had soms moeilijk werk, maar wist zich behoorlijk van haar taak te kwy'ten. De uitslagen waren als volgt: Dressuur klasse A: 1 Meterik, 2 Castenray, 3 Wanssum. Klasse B: 1 Venray, 2 Horst, 3 Meerlo. Klasse C: 1 Lottum, 2 "Veltum, 3 Leunen. Ind. dressuur klasse A1 A.C. Nooren, Well; 2 W. Geerets, Casten ray; 3 P.Gielen, Wanssum. Klasse B: 1 J. Litjens, Meterik; 2 L. Swemers, Well; 3 Berkens, Venray. Klasse C 1 H. Reynen, Well. 2 P. Verstappen Meterik; 3 H. Jenniskens, Horst. Springen middel1 Wismans, Cas tenray; 2 Gommans, Leunen; J. Peters Velden; 4 Geurts Velden; 5 Claessens Castenray. Springen zwaar: 1 J. Willemsen, Velden; 2 Deckers, Lottum; 3 A. Geurts Horst; 4 H. Jenniskens, Horst; 5 C Nooren, Well. Draven1 J. van Dy'ck, Leunen; 2 Derks, Amerika; 3 A. Claessens, Cas tenray. (Wegens regen moest dit program ma worden ingekort). Patrouille1 Velden; 2 Castenray, 3 Lottum; 4 Well. Hoofdinstructeur Baltzer leidde de gehele wedstrijden, terwijl na afloop de heer Th. Peters, de prijzen aan de winnaars overhandigde. BURGERLIJKE STAND van 22 t/m 28 Juni 1951 GEBOREN Linders, Hendrika A., Overloonsw. 18 Backus, Henricus G.J. Stationsweg 23 de Vos, Henricus A., Schoolstraat 10 Lenssen, Henricus M.M., Wanssum Vermeulen, Johannes, Vlakw.weg 12 Vullings, Christina J.P. Leunen Ki5b OVERLEDEN Maassen, Eleonora H., echtgenote van Heidens, Leonardus, 66 jaren, Steegsbroek Janssen, Johannes P.H., echtgenoot van Janssen, Johanna, 75 jr, smid Merselo Wyers, Jozef H.M., 13 d., Wanssum Franssen, Hendrikus, echtgenoot van Crooymans, Theodora, 75 jr, land bouwer, Vierlingsbeek Ewals, Peter J., echtgen v. Pouwels Johanna, 79 jr., landb., Steegsbroek. ONDERTROUWD Coenders, Johannes J., 46 jr, boom kweker, te Meerlo en Beerkens, Cor nelia J.G., 30 jr, te Venray Hanen, Johannes M.Ch., weduwnaar van Dijkmans, Gertruda J., 31 jaren, metselaar en Willems, Maria J., 21 jr, beiden te Venray JansseD, Lodewyk Ch.M., 23 jaren, stationsarbeider te Venlo en Ouden hoven, Gertruda WB., 25 jr, te Venlo GETROUWD: Arts Jacobus, 27 jhren, landbouwer en Fleurkens Hendrika, 24 jaren, beiden te Ysselsteyn Peeters Johannes, 28 jaren, land bouwer te Oirlo en Janssen Hendrika, oud 27 jaren, te Venray. Gerrats Johannes, 35 jaren, fabrieks arbeider en van Lipzig Elisabeth, 25 jaren, typiste, beiden te Venray. Janssen Willem B G., 26 jaren, landbouwer en Litjens Petronella M. C., 24 jaren, beiden te Leunen. KERKELIJKE DIENSTEN PAROCHIEKERK St. Petrus-Bandeu PAROCHIE-ACTIEOns inzetten voor de uitbreiding van het Ryk van God in ons zelf en in onze medemens. Priester v. d. weekKap. Keysers ZondagFeest v.h. Kostbaar Bloed. 6 uur leesmis voor de parochie; 1 uur lee8mis Elisabeth Gommans; 8 uur leesmis Regina Verstegen-Lamers; 9 uur Kindermis; 10 uur Hoogmis voor zielerust van gevallen militairen in Indonesië en uit dankbaarheid voor behouden terugkeer van de anderen; 3 uur Kinderlof; 7 uur Lof en Rozen hoedje. Maandagfeest van Maria Visitatie. 6 30 zielemis v. alle overl. parochianen; 7 uur leesmis Jacoba Kusters Robins; 7.30 leesmis voor overledenen; 8.15 gest.jaard. Hendrik Smits, Mag. Poels en zoon Martin (2kl); 7 uur zielelof en Rozenhoedje. DinsdagH. Leo. 6.30 leesmis Ant, Huisman en P. J. van Soest; 1 uur leesmis; 7.30 leesmis voor overledenen; 8 15 gest. jaard. Anna Maria v. Rys- wyk, echtg. v. Peter Goumans (2kl); 9 uur pl. Huwelijksmis v. bruidspaar Rongen-Lifjens. Woensdag: 6de dag onder Octaaf van H. Petrus en Paulus. 6.30 lees mis uit dankbaarheid v. M. Lommen- Nys; 7 uur leesmis; 7.30 gest. jaard. Peter J. Beerkers, echtg. en overl. kinderen (1B); 8.15 gest. jaard. Gerard Gossens en echtg. (3kl); 9.30 pl. Hu welijksmis voor bruidspaar Janssen- van Meijel. Donderdag: H. AntoniusMaria. 6.30 leesmis Petronella Reynders; 7 uur leesmis; 7 30 H. Sacramentshoogmis, leiding meisjes; 8.15 gest.jaard. Peter Jan Rutten, echtg. en overl. kinderen (ikl); 7 8 uurv H. Uur. Gedurende de nacht bly'ft het Allerheiligste ter aanbidding uitgesteld voor alle man nen en leden van de H. Stede. VrydagEerste Vrydag. 6.30 lees mis; 7 uur leesmis; 7.30 H. Hart- hoogmis; 8.15 leesmis; 7 uur Rozen hoedje, Lof en verering van reliquie van H. Kruis. ZaterdagH. Cyrillus en Mettodius. Eerste Zaterdag en Priesterzaterdag. 6.30 O.L. Vrouwhoogmis; 7 uur lees mis Engelbert Janssen en moeder; 7.30 gest. jaard. Jac. Trynes, A. G. Camps, P. J. v.d. Broek en H. Camps (lH); 8.15 Huwelyksmis voor bruids paar Zwanenberg-van Rijt; 7 uur Rozenhoedje, Lof en gebeden van de Eerste Zaterdag; 8 uur Jeugd H. Fam. VELTUMDonderdag 7 uur leesmis KATECHISMUS: Alle schoolkinde ren leren deze week de 63e les. VERLOOFDEN-RETRAITEVan 10—13 Juli wordt in Roermond een retraite gegeven voor meisjes die verloofd zyn of verkering hebben. Opgave zo spoedig mogelijk by Pater Domitius, Patersklooster. NAT. KATH. THUISFRONT. Mor gen Zondag 10 uur is in de Parochie kerk een Hoogmis voor de Venrayse jongens die in Indië gevallen zy'n en om God te bedanken voor de behou den terugkeer van al de overigen. Deze Mis is besteld door het Lim burgs Thuisfront. Het Limburgs Thuisfront wordt vanaf nu vervangen door het Nationaal Kath. Thuisfront, dat zal blyven werken voor êe be langen van onze jongens die in de vreemde of in het eigen land in dienst zyn. Het Nationaal Katholiek Thuis front hoopt van de Venrayse burgers dezelfde edelmoedige steun te onder vinden als vroeger het Limburgs Thuisfront steeds ondervond. PATERSKERK. 7e Zondag na Pinksteren, feest van 't Kostbaar Bloed; leesmissen 5.45, 6.30 voor overleden moeder; 7.45 voor Petronella Litjens; 9 uur hoogmis voor Wilhelmina van Yzendoorn; communiceren vooraan beginnen. Onder alle H. Missen predicatie door Mgr. P. Gei8e O.F.M.. Apostolisch Prefect van Sukabumi, voor wie ook de ie collecte, 2e voor Paterskerk, 4.20 gez. vespers, 5 uur oefening H. Kruisweg. Maandag, O.L. Vr. Visitatie; 6 uur H. Mis voor Jan Arts; 6.30 voor overleden vader; 7.30 voor overledene. Dinsdag 6 uur uitstelling Allerh.; 6.30 voor overl. vader; 7 u. Marinus van Es en overl. familie; 7.30 pl. Requiem voor Martin Hoedemaekers; 6.30 St. Antonluslof. Woensdag 7 uur H. Mis Wilhelmina Yzendoorn, als lid D.O. Donderdag 6 30 Wilhelmina Yzen doorn; 7 uur Hubert Spee, als lid van het Koordje; 4—8 biechten. Vrydag, ie Vrydag van de maand, 7.30 hoogmis t.e.v.h. H. Hart van Jezus; 7.30 lm. voor Henri Janssen; 6.30 lof met oefening van eerherstel aan 't H. Hart. Zaterdag 8 uur Wilhelmina Yzen doorn; 3—8 biechtgelegenheid DERDE ORDE Zondag 1 Juli om 10.15 H. Mis en vergadering voor de mannen, 3 uur voor de vrouwenafdeling. PAROCHIEH. Catharina, LEUNEN 7de Zondag na Pinksteren, 7 uur H. Mis voor de parochie; 8 30 voor Wed. Arts—Poels; 10.15 hoogmis ge sticht t.e.v. O.L.Vr. v. Altijddurende Bijstand; 3 uur maand, aanbiddings uur. Heden uitsluitend maandcollecte voor onze kerk. Maandag, feest van Maria's bezoek aan Elisabeth; 7.30 sol. gez. jg. G. Smits. Dinsdag 7.30 gest. jg. Martinus Claessens. Biechten voor de meisjes school. Woensdag 7.30 gest. jg. Anna Maria van Reus. Biechten voor de tweede klassen. Donderdag 7.30 gez. jg. Mathijs Litjens. Biechten voor de jongens school. Van 8-9 H. Uur. Vrijdag, ie Vrydag van de maand; 7 uur H. Mis voor Gert. Emons— Janssen; 8 uur hoogmis t.e.v. het Allerheiligst Hart van Jezus, t.i.v. hen, die daartoe offeren en algemene H. Communie; 3.30 lof voor de school kinderen. Zaterdag, de Zaterdag van het Onbevlekte Hart van Maria; 7.30 gez. jg. Hendrik Marcellis. Biechten van 6-7.30; 7.30 Marialof. A.s. Zondag collecte voor de Sint Pieterspenning. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondagvandaag 7e Zondag na Pinksteren; 7 u. H. Communie; 7.30 en 10 uur beide H. Missen; 3 4 uur maand, aanbiddingsuur, onder het lof collecte voor de vereniging van arme kerxen. Maandag: feest van Maria's Bezoek aan hare nicht Elisabeth; 7.30 H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw van Oostrum. Dinsdag: 7.30 best. zm. voor Bart Hulsman. Woensdag 7.30 'best. zm. voor de Wed. Katers; 8 uur rozenkrans voor de vervolgden om bun geloof. Donderdag: best. zm. voor ouders en kinderen. Vrydag: ie Vrydag der maand, 7.30 pl. H. Mis t.e.v. het H. Hart, op te dragen voor Dina Derks; 7.30 pl. Lof. Zaterdag: ie Zaterdag der maand, 7 30 best. zm. voor Mart. Camps, 7.30 Marialof. Rectoraat St. Antonius van Padna VEULEN 7de Zondag na Pinksteren, solemn, van St. Petrus en Paulus, 6.30 com municeren; 7 uur lm. overl. familie Groetelaars—Stroecken; hoogmis van het feest van 29 Juni t.z i2de coll. voor St. Petrus Liefdewerk; 2 30 lof. Maandag 8.30 uitvaart Peter Ewals. Dinsdag 7.30 lm. b.i t.e.v. St. Ant. Woensdag: 7.30 lm. v.vr.Drabbels. Donderdag7.30 lm. v. overl. fam. Direks—Derks. Vrydag: ie Vrydag v.d. maand; 7 u. hoogmis voor Gerardus Verbugten echtgenote; 6,30 biechten. Zaterdag7.30 lm. v. vr. Drabbels; bichten van 3 4u. en van 6.30—7.30; 8 u. lof t.e.v. Maria; algem. H. Com munie der kinderen en waarna uit stelling, oefening van eerherstel en zegen. a.s. Zondag de tweede collecte voor de Katholieke Emigratiestichtiug. RECTORAAT HEIDE Zondag 8 uur lm. t.e.v. het Kost baar Bloed; 10 uur hoogmis, Apost. des Gebeds. Maandag, O.L.Vrouw Visitatie, 6.45 H. Communie; 7.30 voor overl. ouders. Dinsdag 7.30 lm. Antonia Aquina— Pouwels. Woensdag 7.30 P.A. vanHeyster; 8.30 gez. H. Mis overl. fam. Rongen— Litjens. Donderdag 7.30 overl. fam. Peeters- Janssen; 7-8 biechten. Vrydag, ie Vrydag, 6.45 H. Com munie; 7.30 Leonardus Potten, 7.30 lof t.e.v.h. H. Hart. Zaterdag, Priesterzaterdag, 7.30 o.lf. Voe8ten—Gielen, 6 uur biechten, 8 uur lof met gebeden van de eerste Zaterdag. PAROCHIEKERK 1SSELSTEÏN Zondag: 7e na Pinksteren, solemni teit v. St. Petrus en Paulus; 7 u. H. Mis voor fam. Poels—Heyligers; 8.30 kindermis; 10 uur hoogmis voor de parochie, waarna H, Familie jongens; 3 uur lof. Maandag 7.30 H- Mis t.e.v. St Jozef voor fam. Camps—Spreeuwenberg. Dinsdag 7.30 uitdeling H. Communie 9 u. huwelyksmis voor Head. Hese en Maria van Soest. Woensdag 7.30 gez. H. Mis overl. fam. Hese—van Soest. Donderdag 7.30 voor overl. familie JanssenSmeets. Vrydag, ie Vrydag der maand, 7.30 voor overl. Janssen—Droesen, waarna uitstelling Allerheiligste en toewijding aan het H. Hart van Jezus. Zaterdag, ie Zaterdag der maand, 7.30 voor Willem Jacobs, b.d. kleer- makersbond; 8 uur Marialof. RECTORAAT St. Jozef, Smakt: 7de Zondag na Pinksteren, feest van het kostbaar Bloed; pl. viering feest H.H. Petrus en Paulus; 7.30 lm. t.'i.v.h. H. Bloed; 10 uur hoogmis t.e.v. St. Petrus en Paulus; 3 u. lof. Maandag, Maria Visitatie; 6 30 lm. Petrus van Grinsven, Engelina de Groot en zoon. Dinsdag 6 30 P. v. Grinsven, E. de Groot en zoon; 7.30 P. A. Koenen. Woensdag 6 30 gez. jg. Johannes Martens; 7.30 P. v. Grinsven, E. de Groot en zoon. Donderdag 6.30 fam. Engelen; 7.30 Louisa Kup—Verwer. Vrijdag, ie Vrydag vd. maand, 6.50 lm. t.e.v.h. H. Hart; 7.30 t.z.i. Zaterdag 6 30 lm. voor 'n overledene; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L.Vr. 7 uur Marialof; 5—7 uur biechten.

Peel en Maas | 1951 | | pagina 2