Circus v. Bever Peel en Maas te VENRAY 25. ,25. de móóie plekjes Hedeïtand van fcima van den H\lunckkól K. K. yii{vebkeid$$chóót gauw er op af! 4let qióte ^uMeumpwqtamma „De Peelparel" BINNENLAND „Venray Vooruit" Behangselpapier F. W. Hendriks 200 gran, ALBERT HEIJN maakt u het leven GOEDKOPER! WEET U, BIJ UW VACANTIE, zakkompas Glas-, Behang-, Wit-, Q Waterverf- of Schilderwerk Aquaria 46 Schildersbedrijf F. W. HENDRIKS Inschrijving der leerlingen Afd. A timmerlieden meubelmakers metselaars Afd. B machine-bankwerkers smid-bankwerkers auto-monteurs electriciens U verkoopt meer door te adverteren Slechts 3 dagen 2 tm 4 Juni Zaterdag 2 Juni 8 uur Gala-Openingsvoorstelling Zondag 3 Juni 3 en 8 uur Maandag 4 Juni 8 uur inhoud getuigt van een verscheiden heid aan moderne en actuele onder werpen, welke een groot ontzag voor de organisatoren inboezemt. Enkele grepen: plattelandscultuur; trust- en kartelvorming; arbeidsvoor ziening in de landbouw en maximale productie; de boer in de kunst; licha melijke oefening; ontwikkelingspeil speciaal van de agrarische bevolking; ruilverkaveling; verzilting; industria lisatie; Westeuropese samenwerking; landbouwpolitiek enz. enz. Enkele namen van lesgeversCnossen, Melse, Steigenga, Haesaert, Platenburg, Vol- ker, Rienks, Winsemius, Dykema, enz. enz. Insiders zullen uit de onderwerpen en uit de namen de belangrijkheid en de waarde van deze ontwikkelings cursus kunnen begrijpen. En wie jaren achtereen de ontwikkelingsgang van de leerlingen heeft kunnen vol gen, draagt de overtuiging met zich, dat hier een methode is uitgedacht en wordt toegepast, welke zich in onze ty'd uitstekend laat gebruiken om in het tekort aan agrarische vertegenwoordigers voor de toekomst te voorzien. Dat wy deze cursus n.a.v. het ver slag op deze plaats speciaal onder de aandacht brengen, doen wij in de hoop, dat dit voorbeeld in Zuidholland en elders navolging moge vinden. Stoomwasserij is steeds tot uw dienst Kempweg 15~23a Tel. 686 Waterleiding in Midden- en Noord-Limbnrg. Nu de drinkwatervoorziening door de N. V. Waterleidingmaatschappij voor Midden en Noord-Limburg in de gemeenten Venray, Horst en Gennep begonnen is, wensen Ged. Staten van Limburg daarmee verder te gaan in dit gebied. Wil de drinkwatervoorziening goed worden opgelost, dan zal de verdere uitbreiding van het reeds ontsloten gebied moeten passen in een plan voor het gehele gebied. Voor het opstellen daarvan zou een bedrag nodig zijn van f öo.ooo te ver delen over de jaren 'si, '52 en '53. Ged. Staten stellen voor om dit bedrag hiervoor beschikbaar te stellen, wat aan de provincie moet worden terugbetaald uit de opbrengst der ten behoeve van de uitgevoerde wa- terleidingswerken aan te gane geld leningen. Het bedrag kan ook ten laste worden gebracht van de verschillende complexen, waarin de watervoorzie ning tot 8tandkomt. De Motorwedgtrjjden te Wanssum op 3 Juni. Voor deze wedstrijden, welke op Zondag 3 Juni te Wanssum worden gehouden, bestaat allerwege veel belangstelling. De inschrijvingen kwamen vlot binnen en mannen als Aben en Pfennings garanderen reeds bij voor baat een spannende strijd. Het terrein is volgens de keuringscommissie prima. Via een geluidsinstallatie wor den alle mogelijke inlichtingen over het terrein uitgezonden, zodat men steeds van de stand van zaken op de hoogte blijft; by welke hindernis men ook heeft post gevat men zal steeds het parcours kunnen volgen. Aan de weg naar Venray wordt een entróe-post ingericht voor de voet gangers voor de wiel-, motor- en autorijders achter het Bondsgebouw. Vlak bij deze laatste post is een par keerterrein ingericht voor alle mo gelijke voertuigen. Voor eventuele ongevallen is een dokter aanwezig en de Rode Kruis- colonne van Venray zal er een post inrichten. De wedstrijden vangen aan om 2 uur. Alle deelnemers moeten lid zijn van de Zuid Nederlandse Motor Bond (Z.N.M.B.) De netto opbrengst is voor de nieuwe kerk te Wanssum en de organisatoren zijn de Venlose Motor club „Gaef um Gaas". WANSSUM. De heer A. Hofman uit Tienray werd benoemd tot amb tenaar ter secretarie te Wanssum. De heer Hofman was eerder werkzaam in dezelfde betrekking te Meerlo. Voor de laatste ronden van het tournooi om de Bisschopsbeker zullen als vertegenwoordigers van de diverse districten aantreden Venray, Blerick, Swift (Roermond) Haslou (Meers-Elslo) Juliana (Spekholzerheide), Bleijerheide en Heer. Voor het Noorden zal dus Venray, Blerick of Swift de finale mogen spelen tegen de vertegenwoordiger van het Zuiden Haslou, Juliana, Bleijerheide of Heer. Waarschijnlijk worden reeds a.s. Zondag op het terrein van Kessel de wedstrijden tussen de eerstgenoemde 3 clubs gespeeld in z.g. halve-com- petitie systeem. Prof. De Quay voorzitter Peelgemeenschap Gedeputeerde Staten van Noord- Brabant hebben de commissaris der Koningin van Noord-Brabant, prof. dr. J. E. de Quay benoemd tot voorzitter van de stichting „Peelgemeenschap" die ten doel heeft o.a. de ontsluiting van het Peelgebied. Diocesane Dachyaert. De diocesane Dachvaert, waarop alle Pioniersters-Gidsen en Kabouter leidsters uit Limburg op 9 en 10 Juni aanwezig zullen zyn, zal dit jaar gehouden worden op het Kasteel te Well, het vormings- en buiten centrum van het koninklijk vrouwe lijk Jeugdwerk in ons Bisdom. BIJDRAGEN WEGENS HÜISRAADSCHADE Wijziging in de betaalbaar stelling Het ministerie van Financiën deelt mede, dat wijziging gebracht wordt in de betaalbaarstelling van de bij drager. en aanvullende bijdragen wegens huisraadschade ingevolge de wet op de materiële oorlogsschaden. De betaalbaarstelling geschiedde tot heden door bijschrijving op door de Nederlandse Middenstandsbank uitge geven huisraadschadeboekjes. In het vervolg zal de betaalbaar stelling geschieden door bijschrijving op een door de rechthebbende aan te wyzen spaarbankboekje, uitgegeven door een der leden van de vakgroep Algemene Spaarbanken of van de Bedrijfsgroep Landbouwcredietbanken dan wel door de Rijkspostspaarbank. Over de bedragen zullen de recht hebbenden naar vrye keuze kunnen beschikken. In verband met de te treffen admi nistratieve voorzieningen zal de wij ziging geleidelijk geschieden. In de regeling, dat de aanvullende bijdragen in termynen worden betaalbaar ge steld, is overigens geen wijziging gebracht. Meer dan 19.000 emigranten gingen naar Australië Zaterdag is de „Groote Beer" met 850 emigranten voor Australië, uit de haven van Amsterdam vertrokken. Tevoren had de ambassadeur van Australië in Nederland, Alfred Stirling, een rede uitgesproken. De ambassadeur zei o.m., dat de „Groote Beer" het laatste Nederlandse schip is, dat uitsluitend volgens de oude regeling uitgekozen emigranten naar Australië brengt. Alle 850 op varenden betalen of zelf het reisgeld of met behulp van het „empire and allied exservicemenscheme". Met dit schip gaat ook de negen- duizendste passagier mee, die van de Australische regering bijbetaling voor de overtocht ontvangen heeft. Tot dusverre heeft Australië reeds voor meer dan twee en een half millioen gulden bijgedragen aan overtocht- kosten voor Nederlandse immigran ten. Met inbegrip van de emigranten op de „Groote Beer" zullen sedert Octo ber 1948 reeds meer dan negentien duizend immigranten uit Nederland in Australië voet aan wal hebben Toen tie deurwaarder kwam verdween de kas. De verhouding tussen de directie van het Circus Royal en de Buma, de organisatie, die als gemachtigde optreedt voor vrijwel alle componisten in Nederland en vele in 't buitenland al jaren zeer gespannen, aangezien de circusdirectie, ondanks herhaalde aanmaningen, weigerde de Buma de auteursrechten te betalen die zij ver schuldigd is voor de muziek die tijdens de voorstellingen ten gehore wordt gebracht. De politie heeft thans na de voor stelling te Veendam ingegrepen; de muziekinstrumenten werden in beslag genomen en de musici op het politie bureau aan een verhoor onderworpen. De Buma is reeds tot twee maal toe gemachtigd civielrechtelijke mid delen te hanteren, doch steeds viste zij achter het net, wanneer een deur waarder een deel van de recette in beslag wilde nemen. Meestal was dan het circus van eigendom verwisseld. De president van de rechtbank te Groningen had ook thans aan de Buma verlof gegeven beslag te leggen op een kwart van de recette en deurwaarder Kiestra uitWildervank kreeg opdracht zulks te doen. Doch toen de deur waarder by de circuskassa kwam en zeide, dat de heer Teutelberg, eigenaar van het circus een kwart van de recette moest afdragen, kreeg hy ten antwoord, dat het circus in eigendom was van mevr. Akkerman. Dit werd „zwart op wit" getoond met een met de hand geschreven verklaring. Doch voordat de deurwaarder deze verklaring kon lezen, ging het licht uit in de wagen. Toen het defect aan het licht was verholpen bleek de kassa verdwenen... Opnieuw werd de directie er van op de hoogte gebracht, dat by over treding strafvervolging dreigde en aan het eind van de voorstelling, zulks om het publiek niet te duperen, werd het orkestpodium ingesloten en de instrumenten in beslag genomen. Des nachts nog werden de musici verhoord. De laatste voorstelling van circus Royal ging normaal door. Alleen speelden de musici op andere in strumenten onbeschermde muziek. Deze zaak zal voor de strafrechter moeten worden uitgemaakt. De auteursrechten gaan over zeker 150 voorstellingen. Op zichzelf zyn deze rechten niet hoog. Voor f 4,16 per avond mag zoveel muziek gemaakt worden als de directie maar wil. NAAR KOREA. Wederom is een Nederlands de tachement naar Korea vertrokken. Het betreft hier een contingent van 7 officieren, 30 sergeanten en 127 korporaals en manschappen. Zy hebben zich tezamen met een Belgisch detachement ingescheept op het Amerikaans troepenschip „General Langfitt". By hun vertrek werden zy toegesproken door de Minister van Oorlog, ir. C. Staf. Deze Nederlandse soldaten, die zo zachtjes aan een internationale repu tatie genieten, zullen in de gelederen van de troepen der Verenigde Naties van harte welkom zijn. Ongeacht het geringe aantal be tekenen zy voor de reeds daar strij dende instanties 'n morele stimulans. Het geeft hun een bewijs, dat er in Nederland nog meer jonge kerels zyn, die hun strijd willen strijden. Wij zyn er dan ook van overtuigd, dat dit nieuwe detachement de door de twee voorgaande gevestigde roem zal bestendigen, misschien zelfs nog zal vergroten. Wy wensen deze jongens 'n goede reis en veel geluk. DE HAAK-IN ACTIE behoort weer tot het verleden. Deze inzameling ten bate van het Koningin Wilhelminafonds, dat zich de kanker bestrijding ten doel stelt, is een daverend succes geworden. Maanden lang heeft zich een kleine groep personen, onder leiding van de heer J. Bodegraven ingespannen en leiding gegeven aan de actie. In weerwil van het vry trage begin, is de Haak—In tot een manifestatie van de eeuheid van het Nederlandse volk uitgegroeid. Het betrof hier dan ook de bestrij ding van volksvijand nummer één: de kanker. Hieraan kon een ieder meedoen, ongeacht zijn of haar gods dienstige of politieke overtuiging. Met deze actie is een staaltje van samenwerking ten beste gegeven, dat uniek is in de geschiedenis. Men heeft kans gezien in deze luttele maanden het enorme bedrag van f 2.626.479.91 in te zamelen. Het eindresultaat heeft de verwachtingen verre overtroffen. Men had zich namelijk ten doel gesteld de inzameling van 'n bedrag, om ongeveer één gram radium te kunnen kopen. En het resultaat is nu, dat men twee gram radium kan aanschaffen en een zeer kostbaar apparaat. Wie had dit durven dromen In haar boodschap tot het Neder landse volk zegt prinses Wilhelmina dan ook, dat zy zeer getroffen is door de offervaardigheid van dit volk. Zy wekt in het slot van haar bood schap allen op om de kankerbestrij ding te blijven. Alleen met de .vaste blijvende steun van het gehele volk kunnen onze medicy de strijd tot een goed einde brengen. Zag het er niet rooskleurig uit voor Venray Vooruit enkele weken geleden, op de Vrijdag gehouden buitengewone ledenvergadering werd voor vele moeilijkheden een oplossing gevonden. Daar was allereerst een dreigend tekort aan geld, waardoor het Bestuur zich genoodzaakt zag, het verkeers bureau op het Henseniusplein te sluiten. Bovendien moest het Bestuur hoognodig worden aangevuld, terwijl op de derde plaats de voorzitter de heer L. Bartels zich wegens voor namelijk huiselijke redenen moest be danken. Dat het geen pretje was om by een dergelijke stand van zaken de nodige bestuursleden en voorzitter te vinden, sprak welhaast vanzelf. Men heefter dan ook twee vergaderingen over gedaan, maar men ls tenminste voor lopig uit de impasse geraakt. De heer Fr. Janssen is na enkele stemmingen de nieuwe voorzitter van Venray Vooruit geworden, terwijl de heren Colsen en Laurensse het Bestuur aanvullen. Nieuwe plannen werden opgesteld, om het verkeersbureau op te houden en de vereniging 'waar nodig nieuw leven in te blazen. Doordat Overloon de beloofde sub sidie niet gegeven heeft en de Spoor wegen de kaartjesverkoop om bezui nigingsredenen niet langer meer over het bureau kon laten lopen, zyn de inkomsten zodanig teruggelopen, dat sluiting noodzakelijk was. Om nu toch het bureau open te kunnen houden, zullen op de eerste plaats nieuwe donateurs gezocht wor den die door een reglementswijziging ook een stam in het kapittel krijgen. Bovendien zal gezocht worden of in het Verkeersbureau niet een of andere instantie by kan dragen. Verder is de organisatie van een Venrav Vooruit weer aan de orde, die men dit jaar in September denkt te houden. Men ziet dus, dat weer volop werk aan de winkel is en met medewerking van alle Venrayse in gezetenen, hoopt men het werk tot een goed einde te brengen. De heer Bartels werd als erken- kentelijkheid voor het vele wat hij heeft gedaan voor de vereniging met algemene stemmen tot eerste erelid benoemd. En nu maar met volle kracht vooruit. Lak verf, Waterverf, Borstelwerk Prachtsortering, komt zien. Niets verplicht U Tel. 713. Langstraat 46 Let op 't huisnummer BITTERKOEKJES ruuuinü biH.rko.kjB. VRUCHTEN- HAGEL 200, HEERLIJKE PINDA-KAAS Per pot 84c TWEEDAAGSE RECLAME VRIJDAG EN ZATERDAG AFGEHAALD UIT DE WINKEL Spaart de prachtige plaatjes voor Albert Heijn's Cinderella-alburn. Gebruik een handige 11 overzichtelijke pro- vinciekaarten in 1 boek met duidelijke omschrij ving der bezienswaar digheden. f 1.35 Duidelijke provincie- kaarten f 1.25 Diverse maten ontvangen. Verder Vogelkooien, Fonteinen, Voederbakjes Vogelbadhuisjes, Draadnestjes, enz. Beleefd aanbevelend F. W. HENDRIKS Tel. 713. Langstraat Let op 't huisnummer Kippenhokken Kolonie-hokjes Zy, die zelf timmeren, kunnen wat verdienen, als ze by my pry's vragen voor plankhout, ramen, deuren, golfplaten enz. Dit verplicht U tot niets. J. DE WIT Wanroijseweg C 162c MILL Telefoon 138 v.h. Pannerden Vraagt pry's. Beleefd aanbevelend T elefoon 713 Let op huisnummer Langstraat 46 VENRAY voor de beroepen Inschrijvingsformulieren op de school verkrijgbaar. Namens het Bestuur, DE DIRECTEUR m Het Snoepje van de Week is weer zo lekker en zo leuk. 'Iedere week bij f.4.- aan De Gruyter-\ artikelen een zakje lekkers met een kinderverrassing voor slechts 10 cent Het nationale circus van naam Sportterrein Leunseweg bevat 25 internationale circusattracties Populaire prijzen. 3000 zitplaatsen Rijwielstalling op het terrein aanwezig.

Peel en Maas | 1951 | | pagina 4