BEL BIJ BRAND 3 9 2 SPORT Nieuws uit Venray en omgeving INENTING TEGEN DIPHTEBIE Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemene kennis, dat wederom de gelegenheid bestaat tot kosteloze inenting van kinderen boven de zes maanden, die tot op heden nog niet werden ingeënt tegen diphterie. Deze gelegenheid staat ook open voor de schoolkinderen, die nog niet tegen deze gevaarlijke kinderziekte werden geënt. De inenting zal plaats hebben Te VENRAY KOM te Inenting op Maandag, 21 Mei 1951 om 2 uur nam. in het Groene Kruisgebouw aan de Merseloseweg; 2e Inenting op Maandag, 18 Juni 1951 op hetzelfde uur en dezelfde plaats. In de kerkdorpen LEUNEN, CAS TENRAY, OIRLO en OOSTRUM te Inenting op Maandag 28 Mei 1951 om 2 uur in het Patronaatsgebouw te Leunen; om 2 30 uur in de byz. lagere school te Castenray; om 3 uur in de meisjesschool te Oirlo; om 3 30 uur in de bijzondere lagere school te Oostrum; 2e Inenting op Maandag 25 Juni 1951 op dezelfde uren en plaatsen. In de kerkdorpen MERSELO, HEIDE, YSSELSTEYN en VEULEN ie Inenting op Maandag 4 Jnni 1951 om 2 uur in het Jeugdhuis te Merselo; om 2.30 uur in zaal Litjens te Heide; om 3 uur in zaal wed. Janssen te Ysselsteyn; om 3.30 uur in de bijzondere lagere school te Veulen; 2e Inenting op Maandag 2 Juli 1951 op dezelfde uren en plaatsen. Men wordt verzocht stipt op tyd aanwezig te zyn en het trouwboekje, waarin de te enten personen staan aangetekend, mede te brengen. Aangeraden wordt in het belang van de gezondheid en veiligheid van de jeugd van deze inentingen gebruik te maken. Venray, 9 Mei 1951. Jonge Boeren en Tainders kring Venray De Jonge Boeren en Tuinders van de Kring Venray, houden op Zondag 20 Mei a.s. hun Jaarlijkse Kring- processie. Deze zal worden gehouden naar O.L.Vrouw van Oostrum. De Geestelijke Kring Adviseur, A. H. de Bot, zal aldaar om 8.30 uur de hoogmis opdragen. De gezangen worden verzorgd door de J.B. van de afdelingen. Om 8.15 uur opstelling van de stoet by Verheggen, waar zy worden af gehaald door de Harmonie van Oostrum. Er wordt dit jaar weer grote deel name verwacht. Jonge Boeren Merselo De Jonge Bóeren-Vereniging te Merselo, hield op 10 Mei een feest- vergadering in het Jeugdhuis. Op deze avond werd een mooie spreekbeurt verzorgd door de heer Wijnhoven, die interessant was, en waarin hy „De Boer en de Natuur" als onderwerp had gekozen. Een toneelstukje opgevoerd door eigen leden viel zeer in de smaak. Op deze vergadering werd tevens afscheid genomen van de oud-Voor zitter der J.B., de heer M. v. Meyel, die op 15 Mei naar Canada is ver trokken. Er werden hem veel goede wensen meegegeven, waarbij hem ook een passend cadeau werd aangeboden. De Geestelijke Adviseur sprak en kele afscheidswoorden. De avond werd opgeluisterd met muziek. MUZIEKCONCOURS De fanfares van Smakt en Overloon zyn 2e Pinksterdag op concours ge weest te Geystingen in België. Beide verenigingen hebben hun best gedaan getuige de uitslag Smakt behaalde in de 3e afdeling de tweede pry's met 284 punten; Overloon behaalde in de 2e afdeling de ere- en ie prijs met 325 punten. De Zomerdienstregeling van de „Znid-Ooster" De zomerdienstregeling van de Zuid-Ooster Autobusdiensten, welke op 20 dezer zal ingaan, brengt over het algemeen geen ingrijpende wijzi gingen. Toch vallen verschillende verbeteringen, vergeleken met de winterdienst, aan te wijzen. Met de rit van 21.05 van Venlo naar Gennep kan men voortaan nog tot Nijmegen reizen. Dit is by wijze van proef. Op het traject Venlo-Deurne werden enkele ritten doorgetrokken tot Ge- mert, waardoor het aantal verbin dingen Deurne Gemert is uitgebreid. Ook is er te Deurne veelal aansluiting naar en van de richtingen Helmond en Venray. Alle ritten van de dienst Gemert- St. Anthonis geven voortaan in laatst genoemde plaats aansluiting naar Boxmeer en verder. De busdienst Uden-Oeffelt-veer-Gennep v.v. geeft voortaan te Oeffeit verbinding naar en van de richting Boxmeer en naar Cuyk. De politierechter vonnist Het is tegenwoordig geen zeldzaam heid dat van onbeheerd staande rij wielen de dynamo's en koplampen door „liefhebbers" ontvreemd worden. Zulk een liefhebber was ook de 29 jarige M.H. uit Horst die tijdens de jongste kermisdagen aldaar z'n slag probeerde te slaan. Op het erf van O. hadden verschilende kermisgasten hun rywiel gestald en hier was M.H. druk aan demonteren toén de politie hem in zyn kraag greep. Hy werd maar meteen ter zitting van de Poli tierechter gebracht die hem met drie maanden gevangenisstraf beloonde. Aanslagregeling tarwe en gemengd gewas De Prov. Voedselcommissaris voor Limburg maakt aan telers van tarwe en of gemengd gewas waarin tarwe voorkomt, bekend, dat voor zover zy voor oogst 1950 onder de aanslag regeling ressorteren, aan de opgelegde aanslag moet zijn voldaan voor 17 Juni 1951. Onder aanslagregeling wordt ver staan, de hoeveelheid tarwe en of gemengd gewas waarin tarwe voor komt, waarvoor een aanslag werd opgelegd, verminderd met de hoeveel heid waarvoor toewijzingen uit eigen oogst zyn afgegeven. Nieuwe Generaal der Paters Franciscanen Op de Vigilie van Pinksteren is te Assisië, tijdens het daar gehouden generaal-kapittel van de Orde der Minderbroeders, een nieuwe generaal gekozen. In deze functie werd be noemd de HoogEerw. Pater Augusti- nus Szcpepinksi uit Elzas-Lotharingen. Clandestien Kaikenbroeden Clandestiene kuikenbroederyen zyn blijkbaar erg in trek want de C.C.D. heeft dezer dagen weer eens dergelij ke „instellingen" aangetroffen en in beslag genomen. In Leeuwen (land van Maas en Waal) werd een grote electr. brood kast ontdekt met een capaciteit van 16.000 eieren. De gehele apparatuur was zorgvuldig verborgen in 'n hooi berg en bevatte 9000 eieren. In Oss waren het geen broedeieren die ontdekt werden doch 1300 kuikens die niet op legale wijze gebroed zyn. Internationaal Motorrennen te Wanssum. Zondag 3 Juni zal de Zuid Nederl. Bond voor Motorrijders te Wanssum op advies van en in samenwerking met de Venlose Motorclub „Gaef um gaas" een groot internationaal motor concours organiseren. Dit is het eorste concours, dat de Zuid Nederlandse Bond in Limburg organiseert en daarom is het vanzelf sprekend, dat wel alle Limburgse renners hieraan wensen deel te nemen. Maar in Oost Brabant en met St. Anthonis, is men reeds enkele jaren geleden gestart en het is begrijpelijk, dat de Brabanders met hun vele ervaringen de Limbur gers de pas zullen afsnijden als hun daartoe de kans geboden wordt. Daar nog niet alle inschrijvingen binnen zyn, heeft het geen nut nu reeds namen te noemen, maar het staat vast, dat de meest bekende coureurs uit Brabant en Limburg van de party zijn. Verder wordt onderhandeld met een viertal Belgische rijders, zodat wel op een 40 deelnemers gerekend kan worden. Deze wedstrijden worden gehouden op een terrein aan de weg Wanssum Geysteren, welke bij B 55 de Oostr. weg kruist (de oude Meerlose baan) Dit terrein is door de commissie gekeurd en als prima betiteld. De talrijke kyklustigen zullen goed doen de juiste weg te bewandelen om zich een plekje te bemachtigen, van waaruit het hele parcours goed te overzien is, want alle niet officiële wegen zullen worden bewaakt. Er zijn parkeerterreinen voor aut o's en bewaarplaatsen voor motors en gewonery wielen, want ieder dubbeltje wordt benut omdat de netto winst voor de nieuwe kerk is, welke nog best een extra douceurtje kan ge bruiken. Het tonrnooi om de Bisscliopsbeker. Wie met onze Venrayse jongens de reis meemaakte naar Blerick en Geleen in 1949, toen onze junioren mochten stryden met de winnaars van de diverse districten en toen uiteindelijk Mgr. Lemmens de beker en emblemen zag uitreiken aan de winnaars, die zal het aanvoelen, dat dit tournooi voor iedere voetballer nog meer betekent dan een kampi oenschap. Wie zal dit jaar de gelukkige zyn? Zeker is het, dat één elftal uit de Kring Horst verder zal bekeren, maar welk elftal, dat hangt van vele factoren af. En of de finale bereikt zal worden In ieder geval rekenen we op een sportief verloop en massale belang stelling by dit feest voor de jongeren. In de Kring Horst wordt gespeeld op Zondag 20 Mei op de terreinen van Meerlo, Broekhuizenvorst, Hegel- som, Venray en Wanssum. Na loting werd het programma als volgt samengesteld: Terrein Meerlo: Wanssum I—Wittenhorst I 2 uur Venray I—Arcen I 3 uur Terrein Hegelsom Hegelscm I—Venray II 2 uur Sevenum I—America I 3 uur Terrein Broekhuizenvorst: F.CE.B. I-B.V.V. I 2 uur Lottum I—Resia I 3 uur Terrein Venray Venray III—Ysselsteyn I 2 uur America II—Meerlo I 3 uur Terrein Wanssum Wanssum B—Resia B 4 uur Wittenhorst B—Venray B 5 uur Per groep komt dus één ploeg in de volgende ronde, welke op een der volgende Zondagen (zo spoedig moge lijk) gespeeld zal worden. Op Zondag 17 Juni zal een extra bus sportliefhebbers van Wanssum naar Eindhoven rijden om de wed strijd om het Landskampioenschap: P.S.V.—Herenveen te bezoeken. Seriewedstrjjden De R.K.S.V. „Wanssum" besloot om Zondag 24 Juni de jaarlykse seriewedstrijden te houden voor 4de klasse KN.V.B. en ie klasse L.V.B. De clubkas kan best een extraatje hebben, zodat alles gedaan zal wor den om dit festyn goed te doen slagen. Handboogsport Op 22 en 29 April en 3 en 6 Mei had het kampioensschieten plaats in District XI. Elk zestal schoot 50 pijlen. De uitslag hiervan was In de Ere-afdeling werd het 1-zestal van St. Joris kampioen met 996 pnt. In Klasse A werd het I-zestal van St Oda, Venray, kampioen met 1127 punten. Dit zestal schoot de meeste punten van het gehele District en behaalde hierdoor het Districtskam- pioenschap en dit zestal zal op 26 Aug. deelnemen aan de Korps-kampioen- schieting van Nederland, hetwelk ge houden wordt te Boekoel-Swalmen. Wij wensen hen veel succes. In Klasse B werd het I-zestal van Diana Venray, kampioen met 940 pnt. In Klasse C werd het I zestal van St Agatha Ayen, kampioen met 856 p. Bij deze kampioensschieting schoten 18 schutters meer dan 180 punten en deze mochten deelnemen aan de ïste schiftingswedstrijd voor een plaatsin het Nederlands veertiental, dat op 22 Juli zal schieten tegen een Belgie's veertiental te Helmond. De schutters waren P. v. Dooren St Agatha Ayen i83p. W. Janssen, Ons Genoegen Yssel steyn, met 184 pnt. B. Cayips, Ons Genoegen Yaselsteyn met 180 pnt. H. v.d. Putten, St Oda Venray 208p. J: Arts, St Oda id. met 199 pnt. A. v. Ooi, St Oda id. 184 pnt. P. v. Ooi, St Oda id. met 183 p. H. Steeghs, De Batavieren Castenrav met 197 pnt. M. Emons, id. id met 185 pnt. J. v. Osch, St Joris Leunen, i88p. S. WillemsrSt Joris Leunen, i84p. G. Kunen, Willem Teil, 182 pnt. H. Flinsenberg, Merselo 194 p. J. Pubben, Merselo, 183 pnt. M. v. Ryswyck, Merselo, iso pnt. P. Aarts, Halfweg, 187 pnt. L. Rutten, Halfweg, 186 pnt. H. Creemers Jr, Halfweg, 184 p. Deze schutters schoten op tweede Pinksterdag hun 50 pijlen voor de eerste schifting op de doelen van St Joris te Leunen en Diana Venray. Van deze schutters wisten er zich slechts 3 in de 2e schifting te plaatsen. Dat er zich niet meer in de 2e schifting plaatsten, zal wellicht aan het slechte weer te wijten zyn. De 2e schifting zal gehouden worden op Zaterdag 19 Mei op de doelen van St. Anna. De schutters welke aan de 2e schifting mogen deelnemen zyn J. Arts, St Oda Venray, 206pnt.in 50 pijlen; M. Emonts, De Batavieren Castenray 191 p; H. v.d. Putten, St Oda Venray, 190 pnt. Wy wensen deze schutters toe, dat ze zich in deze wedstrijd van hun beste zyde laten zien en zich mogen plaatsen by de 100 hoogste van geheel Nederland, die op 10 Juni zullen kampen in Helmond. LAGERE SCHOOLGELDEN over de gehele linie De Regering streeft naar een ver laging met 30 percent van 't school geld voor het Voorbereidend Hoger en Middelbaar Onderwijs. De Regering is ook van plan te bevorderen, dat een reductie wordt'gegeven op school gelden voor gezinnen met meer dan een kind op school. Dit laatste slaat óók op het gewoon lager onderwijs, het voortgezet gewoon lager onderw., het uitgebreid lager onderwijs en 't nijverheidsonderwijs. Carton en Wolvilt thans weer volop verkrijgbaar. Schildersbedrijf F. W. HENDRIKS Langstraat 46 Telefoon 713

Peel en Maas | 1951 | | pagina 4