KING T De natuur in met de natuurzuivere pepermunt zoekt gezinnen Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur Dr. BLOEMEN Telef. 465 Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. GROENE KRUIS Donderdag 17 Mei: Consultatiebureau voor zuigelingen uit de Kerkdorpen Spreekuur WIJKVERPLEEGSTER iedere werkdag (behalve Zaterdags) van 2—3 uur In het WIJKGEBOUW. Tel. 268, bij geen gehoor 269. Wegenverbetering Vrijdag j.l. werd op het Gemeente huis aanbesteed de oppervlakte-behan deling van de volgende wegen De grintweg naar de Heide, idem naar het Volen, idem op de Steegh, idem op het Veulen en idem naar de Smakt. In totaal een kleine 68.000 m2. De volgende inschrijvingen kwamen uit de bus. Gebr. Hoying, Arnhem A 56 cent, B 38,8 cent per m2; Do Oosthoek, Uden A 55,5 cent A 39 cent per m2; Visser, Drunen A 55 ct B 40 ct p. m2; Wegenbouw, Utrecht A 52,5 cent B 12,5 cent per m2; Janssen-de Jong, Horst A 54 cent B 38 cent per m2. INENTING TEGEN DIPHTERIE Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemene kennis, dat wederom de gelegenheid bestaat tot kosteloze inenting van kinderen boven de zes maanden, die tot op heden nog niet werden ingeënt tegen diphterie. Deze gelegenheid staat ook open voor de schoolkinderen, die nog met tegen deze gevaarlijke kinderziekte werden geënt. De inenting zal plaats hebben Te VENRAY-KOM ie Inenting op Maandag, 21 Mei 1951 om 2 uur nam. in het Groene Kruisgebouw aan de Merseloseweg; 2e Inenting op Maandag, 18 Juni 1951 op hetzelfde uur en dezelfde plaats. In de kerkdorpen LEUNEN, CAS- TENRAY, OIRLO en OOSTRUM ie Inenting op Maandag 28 Mei 1951 om 2 uur in het Patronaatsgebouw te Leunen; om 2 30 uur in de byz. lagere school te Castenray; om 3 uur in de meisjesschool te Oirlo; om 3 30 uur in de bijzondere lagere school te Oostrum; 2e Inenting op Maandag 25 Juni 1051 op dezelfde uren en plaatsen. In de kerkdorpen MERSELO, HEIDE YSSELSTEYN en VEULEN ie Inenting op Maandag 4 Juni 1951 om 2 uur in het Jeugdhuis te Merselo; om 2.30 uur in zaal Litjens te Heide; om 3 uur in zaal Wed. Janssen te Ysselsteyn; om 3.30 uur in de bijzondere lagere school te Veulen; 2e Inenting op Maandag 2 Juli i9Si op dezelfde uren en plaatsen. Men wordt verzocht stipt op tijd aanwezig te zyn en het trouwboekje, waarin de te enten personen staan aangetekend, mede te brengen. Aangeraden wordt in het belang van de gezondheid en veiligheid van de jeugd van deze inentingen gebruik te maken. Venray, 9 Mei 1951. TONNEMA - SNEEK GEVONDEN Mondharmonica, P. Smits, Lounse- weg 16; Zilveren rozenkrans, Heidens, Overbroek H 10; Bril in etui, Kazerne, Langstraat 39; Zwarte portemonnaie, J. v.d. Vorst, Kempweg 30; Wollen shawl, H. Janssen-Hansen, Paterslaan 16; Vulpen, P. Mich iels, Kolkweg 10; Rozenkrans, Fr. Wijnhoven, Pastoor Buttenstraat 10; Rood kussen, J. Dui venvoorde, Veltum L 3; D.messhawl, Wm. Dijkman, Oostrum C 24; Kinder- portemonnaie met inhoud, Wm. Baan, Oostsingel nw 14; Vulpen, wed. van Meyel, Veulen H 24; Rozenkrans en medailles, J. v.d. Boom, Stationsweg 17a; Vulpen, W. Yolleberg, Oostrum D 16; Een bankbiljet, P. Baken, bakker, Schoolstraat. Aangifte van stieren De Burgemeester van Venray herin nert belanghebbenden aan hun ver plichting om van het houden van een stier van 6 maanden of ouder tussen 15 en 25 Mei aangifte te doen bij de burgemeester der gemeente, waar de stier gehouden wordt. Deze aangifte moet schriftelijk ge schieden op een voorgeschreven for mulier hetwelk ter gemeentesecretarie Afdeling I, kosteloos verkrijgbaar is en moet onder meer inhouden leeftijd, kleur en bijzondere kentekenen van de stier, benevens mededeling of de stier al dan niet reeds goed- of afge keurd of van rechtswege tot dekking toegelaten is. Van de aangifte ontvangt de stier houder een bewijs; dit bewijs moet in zyn bezit zyn, aangezien het steeds op eerste vordering moet worden vertoond aan de politie. Van het houden van een afgekeurde stier móet steeds onmiddellijk aan gifte worden gedaan by de Burge meester. Niet naleving van de verplichting tot aangifte als bovenbedoeld en het niet op eerst0 vordering vertonen van het bewijs van aangifte wordt gestraft met een geldboete van ten hoogste 25 gulden. Venray, 9 Mei 1951. Naar Rome Donderdag vertrok de K.A.B.- bedevaart naar Rome. Uit Venray nemen hier aan deel W. Peeters en J. van Kessel. Onder de begeleidende geestelijken zyn 0 m. Pater Domitius, Kapelaan Kuepers uit Tegelen en Pastoor Linssen uit Broekhuizen. Eerste steenlegging Het ligt in de bedoeling dat op 10 Juni a.8. op eenigszins plechtige wyze de eerste steen wordt gelegd van de nieuw te bouwen St. Gertru- diskerk te Oirlo. De nieawe Ambachtsschool Met de Pinksterdagen zal de nieuwe Ambachtsschool in Venray te zien zyn. De jongens van de Ambachts school hebben namelijk van de teke ningen een aardige maquette gemaakt, die gedurende de Pinksterdagen te zien is in de etalage van de Firma Thomassen in de Grotestraat. Op deze maquette komt duidelijk naar voren, welk een prachtige bouw in de toekomst zal komen te liggen aan de St. Jozefstraat, daar waar nu nog een boomgaard is met de schuur van de oude boerderij „De Tol". Duidelijk blijkt hieruit de- grote omvang van de school, die met de ingang aan de St. Jozefstraat komt te liggen. De hoofdbouw met de directiekamer, de flinke garderobe, heeft daarnaast ruime theorieklassen en tekenkamers. In de zijvleugels worden ondergebracht de praktyk- klassen en de grote cantine, die langs de Overloonseweg komt te liggen. Vooral voor de aankleding van deze cantine denkt de Directeur der Ambachtsschool de komende zomer nog eens een extra beroep te doen op het Venray8e publiek. Want het ligt in de bedoeling juist deze zaal zo aantrekkelijk mogelijk te maken, zodat de jongens in hun vrije tijden by slecht weer niet langs de straten behoeven te lopen, maar een prettige recreatie hebben aan school zelf. Verder zal in dezelfde etalage nog eens duidelijk naar voren worden gebracht welke mogelijkheden de ambachtsschool biedt nu en in de toekomst, zodat het voor vele ouders zeer zeker aanbevelenswaard is hier eens even langs te lopen. Ernstig ongeluk Op de Rijksweg nabij Wellerlooi is Dinsdag een ernstig ongeluk gebeurd. Door het breken van een vooras ging een zwaar geladen trailer aan het slingeren en reed daard,oor de wagen aan van Dr. v. M. uit Venlo. Dr. v. M. en de naast hem zittende assistente kwamen met de schrik vry, maar een andere assistente, H.P. uit Oirlo, kreeg een lichte schedelbasis- fractuur. Ook de chauffeur van de trailer liep verwondingen op en inwendige kneu zingen. De slachtoffers werden naar het ziekenhuis te Venlo overgebracht. Extra-treinen met Pinksteren In verband met de te verwachten Pinksterdrukte hebben de Nederlandse Spoorwegen extra-treinen ingelast. Zo zal Zaterdag een extra-trein Nijmegen—Roermond v.v. worden in gelegd. De dienstregeling is als volgt: Nijmegen v. 10.43; Venray v. 11.29; Venlo a. 11.51; Roermond a. 12.15. Roermond v. 1025; Venlo v. 10.49; Venray v. 11.12; Nijmegen a. 11.56. Een trein is ook voor a.s. Dinsdag ingelegd, met de volgende dienst regeling Nijmegen v. 14.43; Venray v. 15.20; Venlo a. 15.51; Roermond a. 16.15. Roermond v. 14.15; Venlo v. 14.49; Venray v. 15.12; Nijmegen a. 15.56. VERHOGING VAN DE KINDERBIJSLAG De kinderbijslag voor het eerste kind wordt verhoogd van 44 cent tot 46 cent, voor het tweede kind van 49 tot 51 cent, voor het derde van 49 tot 54 cent en voor het vierde en volgende kinderen van 60 tot 69 cent per kind en per dag. Voor de invaliditeits-, ouderdoms- en wezenrentetrekkers wordt de kin- derbyslag voor de eerste twee kinderen van elf gulden per kind per maand gebracht op f 12.70, voor het derde eind van elf gulden op 13.50 gulden en voor het vierde en volgende kin deren van f 13.50 op f 17.20 per kind per maand. De kosten voor de gewone kinder bijslag zullen hierdoor met 15 mil- lioen gulden oplopen, welke kunnen worden bestreden uit de opbrengst der premies, die hiervoor niet behoe ven te worden verhoogd. Verder zal de schatkist de 700 duizend gulden moeten verschaffen, die met de ver hoging van de bijslag voor verschillen de rentetrekkers zijn gemoeid. Handboogsport Op Donderdag 3 Mei werd op de doelen van St. Oda het jaarlijks koningschieten gehouden. Door alle schutters waren voor dien tijd 125 pijlen geschoten. De 12 hoogste hier van schoten nog ieder 25 pijlen, zodat over 150 pijlen het koningschap kon worden behaald. De heer J. Arts wist met 596 punten de koningstitel voor een jaar te behalen. De verdere uitslag was als volgt: 2 H. van de Putten 554 punten 3 G; Arts 529 4 P. van Ooi 507 5 A. van Ooi 507 6 C. van den Heuvel 492 7 J. Bonants 454 8 J. P. Janssen 446 9 K. Hendriks 443 10 H. Theeuwen 393 11 J. Loonen 386 12 Th. Voerman8 385 Pater Regalatns Hazebroek f Woensdag overleed te Nijmegen de oud-provinciaal der Paters Minder broeders Pater Regalatus Hazebroek. Pater Regalatus (Wilhelmus, Hen- dricu8 Antonius) Hazebroek, werd op 2 Dec. 1879 geboren in Den Haag. Hy trad in de Orde der Minder broeders op 7 September 1898 en werd in Weert priester gewijd in 1905. Na zijn priesterwijding heeft Pater Re galatus in Venray gewerkt, waar hy o.a. de eerste Directeur was van het Patronaat In 1918 werd hij als opvolger van de overleden Pater Engelbertus Engels benoemd tot Rector van het Gym nasium I.C. In 1920 wist hy het jus promovendi te behalen voor dit Gymnasium. Onder zyn leiding werd het nieuwe Gymnasium en internaat gebouwd, dat werd ingezegend op 10 September 1923. Op 14 October 1925 werd het nieuwe internaat en de kapel ingewijd door Pater Hazebroek, die intussen by het Kapittel van 1925 tot Provinciaal der Minderbroeders was gekozen. Onder zijn leiding werd de Orde uitgebreid met verschillende nieuwe stichtingen, zoals in Nijmegen en Noorbeek. Na de grote kloosterbrand werd onder zijn leiding begonnen met de bouw van het nieuwe Patersklooster in 1927. In 1928 werd hy herkozen als Provinciaal, terwijl hy in 1931 Custos der Ned. Provincie werd. Hij was toen werkzaam als Pastoor in de St Antoniusparochie in Amsterdam. In 1943 werd hy benoemd tot generaal-visitator van de Provincie en gekozen tot deünitor. In 1949 werd hy gardiaan van het studieklooster H. Bonaventura in Nijmegen, waar hy op 9 Mei j.l. overleed. Heden Zaterdag zal hy in Venray worden begraven. Om kwart voor tien zijn de plechtige Lauden, waarna de uitvaartdienst om 10 uur. Door een toevallige samenloop van omstandig heden zullen hierbij abe Gardiaans van de Nederlandse Provincie aan wezig zijn, die juist vandaag hun in Venray gehouden retraite zullen sluiten. Pater Regalatus Hazebroek was Officier in de Orde van Oranje Nassau. R. K. Huishoudschool Venray. Begin September zal de nieuwe huishoudschool gereed zyn. Het bestaande onderwijs zal dan worden uitgebreid met een 2-jarige huishoudcursus voor leerplichtige leerlingen. Meisjes die de 6e klas der lagere school doorlopen hebben, komen voor deze opleiding in aanmerking. Dit onderwijs omvatgodsdienst; algemeen vormend onderwijs huis- houdvakken als koken, wassen, strij ken, enz.; de naaldvakken; gym nastiek en zang. Voor opgave zie advertentie in dit blad. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt door de Directrice. Onze nieuwe Klokken. Lag het aanvankelijk in de be doeling, dat in de nieuwe klokken stoel op het kerkhof de hergoten klokken voor Pinksteren zouden worden geplaatst, thans heeft de Klokkengieterij laten weten, dat de klokken eerst volgende week klaar zullen zijn voor het transport. Aangezien op Zondag 20 Mei in onze parochie het Eerste Communie feest plaats heeft, zal nog nader worden bekend gemaakt, wanneer de wijding der klokken zal gebeuren. Naar Zuid Afrika Deze week is naar Johannesburg in Transvaal vertrokken Jac. Linskens uit Oirlo, Linskens die van beroep timmerman is zal daar als opzichter in het bouwvak werkzaam zijn. Met pensioen Op 1 Juni a.s., hoopt R. Verblakt te Oostrum, de Ned. Spoorwegen met pensioen te verlaten. Diakenwijding Heden Zaterdag ontvangt in het Redemptoristenklooster in Wittem Fr. Gossens Wz., de diakenwijding uit handen van Mgr. Lemmens. Frater Gossens hoopt op 12 September in het zelfde klooster priester te worden gewijd, zodat hy zyn plechtige Eerste H. Mis hier zal opdragen op Zondag 16 September. DE BIETENBOUWERS NAAR LEUNEN Het ziet er naar uit, dat de be kende Bietenbouwers by hun bezoek aan Leunen by gelegenheid van Kermis-Zondag niet over de nodige belangstelling zullen behoeven te klagen, want nu reeds komen er aanvragen binnen ook van buiten Venray om van dit prima stel muzikanten te kunnen genieten, die onder leiding van Boer Piet een zeer vlot en afwisselend piogramma ten gehore brengen. En dat is ook nodig, want niet. alleen geniet men dan van een avond goede muziek en een aardige con ference, maar men steunt bovendien de Leunense fanfare, die by gelegen heid van haar dertigjarig bestaan, Boer Piet en zyn Bietenbouwers naar Leunen halen. De grote danssalon van Joh. Weys wordt voor deze speciale gelegenheid in een concertzaal omgebouwd, waar Gait Jan Kruutmoes zyn praatjes kan rondstrooien en oude polka's en mazurka's het dubbel goed zullen doen. De heer G, de Mulder zal de a.s Zondagen ook zeker voor U alvast een plaatsje reserveren. Varkensfokdag te horst, Woensdag werd te Horst de jaar lijkse Noord-Limb. Varkensfokdag gehouden. De namen der eigenaars van de bekroonde uit Venray laten wy hier volgen: Kampioen van Limburg werd de beer Arno van Beerhoudery Horst, reserve kampioen Due van J. van Meyel, Merselo. Cat. ter opluistering: Hans van de Beerhoudery Ysselsteyn, kampioen voor Limburg 1950. Cat. 3 Beren geb. tussen 1 Aug. en 31 Dec.'49: 1 Due. van J. v. Meyel, Merselo; 3c Rea van J. vd. Winkel Smakt. Cat. 4: Beren geb, tussen 1 Jan. en 1 Mei '50: 2a Castor van J. Hendriks Veulen. Cat. Beren geb. tussen 1 Aug. en 1 Nov.'50: 1 a Beerhoudery Ysselsteyn Cat. 8: Beren geb. tussen 1 Dec.'so en 1 Jan. '51: 2b P. Ram bags, Cas tenray. Cat. 9: Beren geb. tussen 1 15 Fb '51: 2a en 2b J. Geerets, Castemay. Cat. 11. Zeugen, geboren in 1948. 1 a Lien van P. Rambags, Castenray. Cat. 13. Zeugen, geboren tussen 1 Aug. en 1 Nov. 1949. 2a Betje van P. van Meyel, Leuuen. Cat. 14. Zeugen geb. tussen 1 Nov. 1 31 Dec. 1949. 2a JvR, van P. van Dyck, Leunen; 2b Astrid van P. Ram- igs, Castenray. Cat. 15. Zeugen geb. tussen 1 Jan. en 1 April 1950. lb Wilma van M. Jenniskens, Leunen. Cat. 16. Zeugen geb. tussen 1 April en 1 Juli 1950. 2a JvR van G. Hen- drix, Veulen. Cat. 17. Zeugen geb. tussen 1 en 20 Juli 1950. ia JvR van L. Nyssen, Ysselsteyn; ie JvR van H. Jenniskens, Ysselsteyn; 2a JvR van P. v. Meyel, Leunen. Cat. 18. Zeugen geb. tussen 20 en 31 Juli 1950. ia JvR van M. Arts, Ysselsteyn; lb JvR van idem; 2a JvR van idem. Cat. 19. Zeugen geb. tussen 1 en 15 Aug. 1950. ia JvR van Th. Jans- sen, Ysselsteyn; lb JvR. van M. Jen niskens, Leunen. Cat. 20. Zeugen geb. tussen 15 en 30 Aug. 1950. 2 JvR van Th. Janssen, Ysselsteyn. Cat. 22. Zeugen geb. in Oct. 1950. 2 JvR van P. Rambags, Castenray. Cat. 23. Zeugen geb. in Nov. 1950. 1 a JvR van G. Hendrix, Veulen. Cat. 24. Zeugen geb. in Dec. 1950. 2 en 3 JvR van M. Jenniskens, Leunen. Cat. 25. Zeugen geb. tussen 1 Jan. en 15 Febr. 1951. 2 JvR van M. Jen niskens,-Leunen; 2 JvR van G. Wil- lems, Leunen. Cat. 26. Zeugen met biggen geb. in 1948 minstens 9 stuks, hoogstens 2 maanden oud. 1 Henny van Gebr. van Meyel, Heide; 2 Paula van Joh. Janssen, Leunen. Cat. 28. Zeugen met biggen geb. in 1950, minstens 6 stuks, hoogstens 2 maanden oud. 1 JvR van P. A. van Dijk, Leunen. Cat. 31. Groep van minstens 5 zeu gen en een beer. Venray 1 en 2a. Ziekentrein te klein van nat. bedevaart naar Lourdes Woensdag 16 Mei vertrekt uit Am sterdam het eerste K.L.M.-vliegtuig van dit jaar met zieken naar Lourdes. lan Stieger uit Roosendaal zal deze eerste vlucht meemaken. In de maanden Juni qp Juli wordt nog eenmaal gevlogen, terwyl voor Sep tember op het moment twee vluchten op het programma staan. Het aantal zieken, dat de bede vaart naar Lourdes wil meemaken, is ditmaal zó groot, dat in de witte ziekentrein, die op Donderdag 19 Juli uit Roosendaal zal vertrekken, voor velen geen plaats is, ondanks de medische schifting welke tevoren wordt toegepast. Het aantal gewone pelgrims, dat zich tot nu toe aanmeldde, is echter geringer dan zich liet aanzien. Het *s zodoende nog niet zeker hoeveel treinen buiten de ziekentrein uit Roosendaal zullen vertrekken. Door dat de inschryvingstermyn pas op 1 Juni sluit, kan mer. daaromtrent nog niets zeggen. Zoals men weet, vertrekt alleen de zgn. oranjetrein uit Nijmegen, Scliade voor Znid-Limburgse kwekers Krachtens een verordening van de Duitse Bondsregering mag voortaan geen fruit meer via de grenspost Vaals naar Duitsland worden vervoerd. Veilingbesturen in Limburg noemen ize maatregel een ramp voor de Limburgse fruitteelt. Zuid-Limburg levert jaarlijks on geveer 100 millioen kilo fruit, waar van ruim de helft wordt uitgevoerd naar de bevolkingscentra rond Keulen en Aken. Indien dit fruit voortaan over Venlo moet worden vervoerd, betekent dit een omweg van 200 km. De vervoerkosten worden hierdoor met ongeveer 2 cent per kilo ver hoogd, hetgeen neerkomt op een financieel nadeel van een millioen gulden per jaar. Vooral de afzet van zacht fruit komt in gevaar. Het zai n.l. niet mogelijk zyn het zachte fruit, dat 's morgens in Zuid-Limburg wordt geveild, dezelfde dag nog dat wil zeggen: in verse toestand via Kaldenkerken op de markten in Aken en Keulen te brengen. Ryksgoedkenring voor herbouw ran woningen Voor de bouw van woningen met financiering volgens de wet op de matriële oorlogsschaden (zgn. her bouw), worden met ingang van 8 Mei jl. alleen ryksgoedkeuringen verleend, indien de voorlopige financiering is geregeld. D.w.z. indien ten aanzien van deze woningen door de directeur generaal van de Wederopbouw en de Volkshuisvesting een voorlopig finan cieringsvoorstel is gedaan. De minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting heeft door wyzi ging van de beschikking in zake opschorting van het verlenen van ryksgoedkeuringen deze maatregel genomen, omdat in enkele gebieden een onevenredig hoog aantal wonin gen in de herbouwsector in uitvoe ring werd genomen, voordat de voor lopige financiering daarvoor tot stand was gekomen. Versoberingsactie Tan oyerheidswege Op het congres van het Katholiek Instituut voor Volkshuisvesting, dat Dinsdag in Den Bosch is gehouden, heeft minister In 't Veld een actie aanbevolen om ter vermindering van de kapitaaltekorten roken, drinken, snoepen en dergelijke, welke jaarlyks honderden millioenen vergen, te beperken. Hy deelde mede, dat in overleg zou worden getreden met verschillende instanties om een ver soberingsactie onder ons volk te beginnen. Aan het overleg nemen deel ver tegenwoordigers van de Nationale Woningraad, de Verenigirg van Ned. Gemeenten, het Ned. Instituut voor Volkshuisvesting, het Kath. Instituut voor Volkshuisvesting, door de voor zitter van de Spaarraad, de voorzitter van de vakgroep Bouwspaarkassen, de voorzitter van de vakgroep On roerend Goed en andere deskundigen. Someren industrialiseert Someren welke gemeente a s. zomer haar 650-jarig bestaan viert heeft ter bevordering der industriali satie, in DUW-verband circa 3 ha industrieterrein bouwrijp gemaakt. Wanneer over enkele weken 3 van de 13 ha industrieterrein aan de Zuid- Willemsvaart bouwrijp zyn, volgt onmiddellijk de aanbesteding van de vier eerste industriehallen, resp. 2200, 1200, 1000 en 1000 M2 groot. In twee ervan gaan plaatselijke ondernemin gen, welke reeds lang te eng zyn behuisd, tot uitbreiding over en in de twee andere hallen komen nieuwe industriën van elders. Het industriepark kan aansluiting verkrijgen op de in de kanaalberm liggende myngasleiding, terwijl de aanleg van een los- en laadkade in voorbereiding is. Het klimaat voor verdere industria lisatie gaat nog versterkt worden door de oprichting van een ambachts school. Busdienst naar België Doordat steeds meer Nederlandse arbeidskrachten in de Belgische mynen gaan werken, heeft de Nat. My. Yan Buurtspoorwegen - groep Luik-Limburg een vaste autobus dienst voor mijnwerkers ingericht naar de kolenmijnen Limburg-Maas te Eysden (België) langs de reisweg: Boxtel, Eindhoven, Geldrop, Heeze, Maarheeze, Weert, Tungelroy, Stram- proy, Eysden. Ontploffing in smederij te Mierlo-Hont In de smederij van de heer K., te Mierlo-Hout sprong Dinsdagmorgen een zuurstofapparaat uit elkaar, waar bij de knecht S., uit Geldrop en de zoon A. K., zwaar werden gewond. Eerstgenoemde is reeds Dinsdag middag in het ziekenhuis te Helmond aan de zware verwondingen overleden. In de smederij werd een ware ravage aangericht, terwyl vele ruiten het moesten ontgelden. De ontploffing was op verre afstand te horen. De aangerichte schade is zeer groot., Krijgt Weert een schouwburg Tydens de Maandagavond gehouden raadsvergadering te Weert zeide bur gemeester Dr. Kortmann o.a.„Weert staat in de puberteit van haar ste delijke ontwikkeling en daarom moe ten we de moed hebben grote kapitalen aan de ontwikkeling van onze stad te besteden. Onze kinderen zullen er ons dankbaar voor zijn". Op de begroting 1951 zyn twee posten ter keuze geplaatst tot het verlenen van steun aan de „Schouw burg Stichting Weert". Het eerste stelt voor gedurende 20 jaren elk jaar f 6000,— aan de stich ting uit te keren of wel een bedrag van f 75.000,— ineens. Een en ander is nu nog van goed keuring van de gemeentebegroting door Ged. Staten afhankelijk. Schoonmaak bracht geld op Het ministerie van Economische Zaken deelt mede, dat de landelijke inzamelingsactie van oude materialen, welke begin Maart van dit jaar is begonnen, tot dusver zeer goede resul taten heeft opgeleverd. Dank zy de grote belangstellingen medewerking van de bevolking kon door de handel, liefdadigheidsinstel lingen en jeugdverenigingen alleen al over de „schoonmaak"-maand Maart een hoeveelheid van circa 18.000 ton oud papier worden ingezameld, het geen in vergelijking met November 1950 vrijwel een verdubbeling be tekent. Roofoverval met brandstichting Een roofoverval of poging daartoe heeft een niet alledaags slot gekregen. Dinsdagavond tegen het midder nachtelijk uur kwam de 63-jarige alleenwonende tuinder W. C. G. in het donker de bijkeuken van zyn huis, een houten woonkeet te IJssel- monde, binnen, toen hy plotseling met een hard voorwerp op het achter hoofd werd geslagen. De tuinder, niet groot van stuk maar niettemin potig, keerde zich snel om en begon in het donker een wor steling met zyn aanvaller, een jonge man, die hem daarop, vermoedelijk mot een fles, een tweede slag op het hoofd gaf. Maar de tuinder wist tydens de worsteling de jongeman onder te krygen. Toen de tnindor tenslotte op rees, zag de aanvaller kans te ont snappen. G. reed naar de politiepost, Toen men terug kwam stond de woning in lichter laaie. Bestuur Dr. Poelsstichting afd. Venray die genegen zyn om Limburgse meisjes op te nemen gedurende 2 weken in Augustus. Leeftijd der meisjes 8—12 jaar. Opgave vóór 15 Juni by Mej. Jans sen—van Daal, Willemstraat 18. BURGERLIJKE STAND van 4 t/m 10 Mei 1951 GEBOREN Smits Hendrica M. P., Oirlo E 34 Gooren Jozef W.M., Merseloseweg 12b Bongaerts Josepha R P. Langstraat 60b v. Dyck Gerardus J. L Merselo M 16 Stevens Bernardina J. Th. Oostrum Dó Rambags Anna G L. Castenray G 37a Ewals Johannes H.M., Heide L 65 Derks Johanna P.C.M., Oostrum D 53 van Bergen Maria P. Ysselsteyn K C van Tilburg MartinusP. E. Merselo 6a vd. Broek Francisca Vlakw.weg Nw.i Maessen Hendrikus H.M. Ysselsteynób OVERLEDEN Willems Henrica, 19 jaren, wonen de te Wanroy. 1 patiënte St. Anna. ONDERTROUWD Loonen Johannes, 31 jaren, landb. en Peeters Maria, 28 jaren, beiden te Venray. Dings Johannes, 38 jaren, courant- bezorger te Meerlo en Voermans Hendrika, 31 jaren te Venray. Goumans Jacobus, weduwnaar van Janssen Maria, 39 jaren, wasindustri- eel en Janssen Martina, 35 jaren, beiden te Venray. GETROUWD Goumans Hendrikus P., 30 jaren, landbouwer en Geurts Barnardina H. H., 28 jaren, beiden te Venray. Broeren Johannes, L., 30 jaren land bouwer en Janssen Johanna, 28 jaren, beiden te Venray. Wijnhoven Peter J. H., 27 jaren, los-arbeider en Wilms Helena M. C.. 23 jaren, beiden te Venray. Smets Antonius H., 30 j., metselaar en Ewals Josephina G. J. M., 25 jaar beiden te Venray. Michels Leonardus, 67 jaar, land bouwer en Seykens Anna M. wed. v. Versleyen Hendrikus, 52 jareD, beiden te Venray. Zieken-Missie-Zondag In verband met de Zieken-Missie- Zondag op het Hoogfeest van Pink steren richt mgr. H. J. J. van Hussen, nationaal directeur van de Pauselijke Missie actie in Nederland, zich tot alle zieken in ons land en roept hen op om als medeofferaars van Christus Pinksteren te maken tot de dag vol beloften voor de heidenen. Het is het verlangen van onze Heilige Vader de Paus, dat alle zieken op de eerste Pinksterdag hun smarten en lyden aan God zullen offeren voor de bekering der heidenen en de uit breiding der H. Keik in de missie landen. Voor dit jaar is daaraan nog toe gevoegd een bijzondere intentievoor de vrede en de zegepraal der Kerk, die lijdt. KERKELIJKE DIENSTEN PAROCHIEKERK St. Petrns-Banden PAROCHIE-ACTIE: Ons inzetten voor de uitbreiding van het Ryk van God in ons zelt en in onze medemens. Priester v. d. week: kap. Keysers Zondag: Hoogfeest van Pinksteren. 6 uur leesmis J. van de Bogaart en echtgenote; 1 uur leesmis Piet van de Vorle, lid van H. Familie; 8 uur lees mis voor de parochie; 9 uur Kinder mis; 10 uur pl. Hoogmis by 40 jarig huwelijk Barents Verhaegh; 3 uur Kinderlof; 7 uur pl. Vespers en Lof. Maandag: Tweede Pinksterdag, dag van devotie. H. Diensten als op Zon dag. 6 uur leesmis zekere intentie; 7 uur leesmis Maria Arts Lenssen; 8 uur leesmis voor de parochie; 9 uur Kindermis; 10 uur Hoogmis vooralle overl. parochianen; 3 uur Kinderlof; 7 uur Lof ea Rozenhoedje. Dinsdag6.30 leesmis overl. ouders van Dijk-Raafs; 7 uur leesmis Hub. Custers en echtgenote; 7.30 leesmis overl. fam. Linkens; 8.15 gest. jaard. Leonard Oudenhoven en echtgenote Theodora Loonen (1H). Woensdag, Vrijdag en Zaterdag zyn Quatertemperdagen, geboden vasten- en onthoudingsdagen. 6 30 leesmis Petronella' Reynders; 7 uur leesmis Peter Geurtjens; 7.30 leesmis Marg. Vaske; 8 15 gest. jaard. Peter Antoon Poels en echtgenote Petronella Jans in (ïkl). Donderdag6.30 leesmis; 7 uur leesmis Martinus v.d. Poell; 7.30 H. Sacramentshoogmis; 8.15 gest. jaard. Cath. Heris, wed. G. Verbunt (2kl). Vrijdag6.30 leesmis Frans Nooyen; 7 uur leesmis; 7.30 leesmis P. J. Veesten en zoons Martin en Frans; 8.15 gest. jaard. Martin Cornelissen en Antoinette Wijnhoven (3kl); Zaterdag: 6 30 O.L. Vrouwhoogmis; 7 uur leesmis tot zekere intentie; 7.30 best. jaard. Maria Egelmeers-Vullings; 8.15 gest. jaard. Leonard Thielen en ouders (iH). KATECHISMUS. De kinderen van de 3e en 4e klas leren deze week de 52e en 536 les; de hoogste klassen leren de 50e en 51e les. EERSTE H. COMMUNIE. Zondag 20 Mei, H. Drievuldigheids Zondag, doen de kinderen hun eerste H. Com munie. GEMEENSCHA dag komt pater Carmeliet, sprei van 14 16 jaai parochiekerk. Oi boven 17 jaar. O de Meimaand. MEIMAAND, iedere avond or en Lof. VELTUM. Don voor Annie Voll> H. BONIFATI- van H. Bonifatiu ter verering uitj PATE Zondag: hoogt- gen. abs. voor de 6.30 voor Maria de fam. v. Lieroj Janssen—Lemme voor 'n overlede gaan door de gez. vooraan beginner heid; iste coll. noden; 4.20 pl. g lof, waaronder fe Maandag2e P 5.45 voor Wilhel: 6 30 voor overl. goede uitkomst, Dr. Schim v.d. L achteraan begim 2e paterskerk; 4. lof met de gebed Dinsdag6 ut Allerheiligste; 6 vader; 7 u. voor Verschuren; 7.30 Thomassen; 8 uu 8.30 Johan en A mis t.e.v. St Ant de gebeden v.d. Woensdag: qu; voor 'n overledei intentie; 6.45 roz Donderdag: fee onder de pl. hoo 6 van onze brt professie doen; IJzendoorn; 7 uu 7 30 Johanna 1 0 u. pl. hoogmis broeders die hi afleggen; 6 30 pl. Vrijdag: 7 u. J voor overhouden 7.30 Piet Bom; 6 Zaterdag: 6 ui intentie; biechtge 6.45 rozenkransgi 6.30 lm. voor zyn beide echtge PAROCHIE: H. Zondag: Hoogi 7 uur H. Mis vc 8.30 H. Mis voor Willemsen; ïo.i! parochie; 3 uur V ndagTwe van devotie. 7 ui drik Bomm en C H. Mis voor Marl hoogmis voor G 3 uur Lof. Dinsdag7.30 Jenniskens en - Jenniskens; 9 uu Ewals van Osch.. Woensdag7.31 Smits en beide e-. zieledienst voor families Ewals e Donderdag7. Jacobs en echtge Vry dag: 7.30 1( fam. Arts-van Cu Zaterdag: 7.30 van P. J. Litjens 7.30. Om 7.30 Lc Woensdag, Vrij Quatertemperdag PAROCHIEKfi^. Pinksterzondag M. Wismans; 8.31 10 u. hoogmis u heyen—Peeters; :- hh. Missen preek Sociaal Charitati- door aalm. Gerril Pinkstermaan^i dankz. voor fam. 8.30 vd. schoolkin voor de parochie; Dinsdag 7.30 vo Pouwels; 8.15 vo- Woensdag, Vrjj Quatertemperdag! en onthoudingsda Woensdag 7.30 Veghel—Verheyéi Janssen—Bergmi Donderdag 7.J< Janssen en Gerar Vrydag 7.30 Mar Zaterdag 7.30 rt Jacobs; 6 u. Marii Rectoraat St. Ai VI Zondag: Hoogfc 6.30 gelegenheid 7 uur leesmis tot hoogmis t.e.v. d intentie. Onder bi 2de collecte vfj Tehuizen. 2.30 ui ndag: Tw« van devotie. Die» 6.30 gelegenheid uur leesmis t.ft altydd. bijstand l hoogmis tot byz. Dinsdag7.30 li Woensdag: 7.3c Drabbels. Donderdag7.3( Vollenberg. Vrijdag7.30 1 fam. Geelen-Boont Zaterdag: 7.30 Drabbels. Biechtgi uur en van 6 30- .e.v. Maria. Meiu Dus zoveel moge! Deze week Wo Zaterdag zijn Qua RECTORAAT 8 Pinksterzondag baarheid; 10 u. pl. vespers, daarna bi Maandag: 7 30It 10 u. t.e.v. St. Joz: zegen. Dinsdag: 6.30 ll besteld door de| lm. voor Piet Kó Woensdag: 7.3<j 7.30 lm. voor mfl

Peel en Maas | 1951 | | pagina 2