TWEEDE BLAD van PEEL EN MAAS Zaterdag 5 Mei 1Q51 No. 18 72e jaargang KERKELIJKE DIENSTEN PAROCHIEKERK St. Petrus-Banden PAROCHIE ACTIEOns inzetten voor de uitbreiding van ^het Ry'k van God in ons zelt en in onze medemens. Priester 7. d. weekkap. v. Leipsig Zondagonder het Octaaf v. 's Heren Hemelvaart. 6 uur leesmis voor de parochie; 7 uur leesmis Gerarda en Miet Hendriks; 8 uur leesmis Wilh. van Erpen; 9 uur Kindermix; 10 uur Hoogmis Theodorus Janssen; 3 uur Kinderlof; 7 uur Lof en Rozenhoedje. Maandag H. Domitianus. 6.30 ziele- mis voor alle overl. parochianen; 7 u. leesmis Jacoba Kusters-Robins; 7.30 leesmis Peter Geurtjens; 8.15 best. jaard. Johannes van Meyel; 7 uur zielelof en Rozenhoedje. Dinsdagverscnyning v. Aartsengel Michaöl. 6 30 overl. fam. van Dyk Raaïs; 7 uur leesmis Gertr. Sanders van Meyel; 7.30 leesmis Lamberdma Vullings-Thuyls; 815 best jaard. Cato Poels-Kellenaers; 9 uur pl. Huwelijks mis voor bruidspaar Michels-Seykens. Woensdag: H. Gregorius v.Nezianze 6 30 leesmis Josephina Janssen Esser; 7 uur leesmis overl. fam. Broers Swinbel8; 7.30 leesmis overl. familie Michels Seykens; 8.15 gest. jaard. Jan Jochijms en echtg. (3kl); 9 uur pl. Huwelijksmis voor bruidspaar Broers- Swinkels. Donderdagoctaafdag van 's Heren Hemelvaart. 6 30 leesmis Petronella Reminders; 7 uur leesmis Piet Janssen en dochter Leida; 7 30 H. Sacraments hoogmis; 8.15 eest. jaard. Jacobus Verbeek en Mechtild Baltussen (2kl). VrijdagH. Wiro en Aufridus. 6.30 leesmis Frans Nooljen; 7 uur leesmis Ant. Odenhoven; 7.30 Hoogmis tot byz. intentie; 8.15 gest. jaard. Martin Timmer van Geffen en Agnes Nef- kens (ïkl). Zaterdag: Vigilie van Pinksteren. Dag van onthouding. 6.30 O.L. Vrouw hoogmis; 7 uur leesmis Ger. Relouw; 7.SO zijaltaar leesmis overl. fam. Zee- gers; 7.45 Wyding van doopwater, gevolgd dcor Hoogmis voor Antoon Feyen, echtgenote en Heerzoon (ïH). KATECHISMUS: De kinderen van de 3e en 4e klas leren deze week de 3ie les; de hoogste klassen leren de 30e les. VELTUM. Donderdag 7 uur lees mis wed. Yzendoorn-Hendriks, besteld door de buurt. MEIMAAND. Iedere avond om 7 uur Marialof en Rozenhoedje. INDISCHE MISSIEWEEK. Van 6 tot 13 Mei wordt de jaarlijks Indische Missieweek gehouden. Na de H. Mis sen wordt het schietgebed gebeden: „O Maria, bid voor de missiën in de Oost en in de West." Achter in de kerk staat een offnrbus, waarin men zijn stoffelijke giften kan deponeren. Zondag 6 Mei is de 2e collecte voor de Voortplanting des geloofs. H. FAMILIE. Morgen Zondag 6 Mei a.s. gaat de vereniging H. Familie, mannen- en jeugdafdeling, ter bede vaart naar O.L Vrouw Behoudenis der Kranken te Oostrum. Wy vertrekken vanaf de Grote Markt om 8 uur. Zorgt allen op tyd aanwezig te zyn en laten we weer in grote getale aan deze bedetocht deel nemen. Voor de deelneemsters aan de Moederdag op Blnxdag 8 Mei in Roermond De huismoeders, die met de auto bus gaan, moeten Dinsdag om kwart vóór acht 's morgens op het Hense niusplein zyn. Om kwart voor acht precies vertrekken we. De deelneem sters uit Leunen kunnen in Leunen by de Parochiekerk instappen Zy die met de trein gaan, moeten de trein van 1 minuut voor half acht nemen Om 9 uui is de H. Mis in het Re- traitenhuis, Kapellerlaan. De terugreis vanuit Roermond begint om 7 uur 's avonds (de bus wacht daar by de kapel van OL. Vrouw in 't Zand), zodat de moeders om 8 uur 's avonds weer -thuis zyn. PATERSKERK. Zondag onder 't octaaf van 's Heren Hemelvaart: lm. 5.45, 6.30. 7.45 voor Leonarda Ewalts—Janssen; 9 uur Hoogmis voor Wilhelmina Yzendoorn Communiceren achteraan beginnen, ie collecte voor de kerkvoogden in Indonesië, Suriname en de Ned. An tillen, 2e coll. Paterskerk; 4.20 gez. vespers; 5 u. lof met rozenhoedje. Maandag 6.30 overl. vader; 7 uur overl. familie Bouten—Verschuren. Kwart voor 7 rozenkransgebed. Dinsdag 6 u. uitstelling Allerh.; 6 u. H. Mis t.e.v. St. Antonius t.z.i; 6 30 overl. vader; 7.30 overl. ouders vd. Pas—Gerritsen; 7 30 hoogmis t.e. v. St. Antonius; 6 30 lof en rozenkr. Woensdag 6 30 Wilhelmina Yzen doorn; 7 u. wed. Arts, als lid van 't Koordje. Woensdag, Donderdag, Vrij dag en Zaterdag 6 45 rozenkransgebed Donderdag 6 30 z.; 7 u. Peter Loo- nen; 7 30 hoogmis t.e.v.d. H. Geest. Vrydag 7 u. Peter Goumans, als lid vh. Koordje; 7.30 Wilhelmina Yzen doorn. Zaterdag, vigilie van Pinksteren; geboden vasten- en onthoudingsdag, 6.30 plechtigheden voor de vigilie v. Pinksteren, waarna pl. Hoogmis, die wordt opgedragen om Gods zegen af te smeken over de keuze van de nieuwe minister-generaal van onze Orde; 4 u. pl. gez. vespers. Biechten 3—8 uur. DERDE ORDE. Zondag 6 Mei om ïo.is H. Mis en vergadering voor de mannen; 3 uur vergadering vrouwenafdeling. RECTORAAT HEIDE Zondag: onder het octaaf;8 u. t.e.v. Jezus, Maria en Jozef uit dankbaar heid; ïo uur hoogmis tot int. van het Apostolaat des Gebeds; 2 30 lof. Maandag7.30 Johanna Seykens en overl. dochters. Dinsdag: H. Aartsengel Micbaël; 7.30 P.A. van Heyster. Woensdag7 30 overl. fam. Michiels Rongen. Donderdag: 7.30 LamberdinaSpee— Arts en overl. dochter. Vrydag7.30 uit dankbaarheid. Zaterdag: Vigiliev Pinksteren;7.30 H. v Soest; van 4 5 uur biechthoren door Rncior; 5.30—8 30 door Eerw Pater; 7 30 lof PAROCHIE: H Oatharlna, LEUNEN Zondag onder octaaf van 's Heren Hemelvaart, 7 u. H. Mis voor de pa rochie; 8 30 voor wed Lo-inen Weils; 10 15 hoogmis tot dank, waarna „Te Deum" ter gelegenheid van de ver jaardag van H. M. de Koningin; 3 u. maand, aanbiddingsuur Uitsluitend maandcollecte voor de kerk. Maandag 7.30 gez. jg. Mathieu Ver vuurt. Dinsdag 7.30 gest. jg. Maria Lem mens; 9 u. huwelijkshoogmis Smets— Ewalx. Woensdag 7.30 lm. Jacob Buggems en Gertr. Camps; 9 30 huwelykshoog mis van Neerven Kleuskens. Donderdag 7.30 lm. Math Goumans. Vrydag 7 30 lm. overl. fam. Voer mans—van den Berg Zaterdag, vigilie voor Pinksteren, geboden vasten en onthoudingsdag, 7 uur wyding van het doopwater; 7 30 hoogmis voor Johanna Jennis- kens. Biechten van 5—8 (2 biecht stoelen), 7.30 Marialof. Rectoraat St. Antonins ran Padua VEULEN Zondag onder 't octaaf van 's Heren Hemelvaart; 6 30 gelegenheid tot com municeren; 7 u lm tot int. v.d leden v d. stillen omgang; ïo u hoogmis tot byz. intentie; na de hoogmis Te Deum bij gelegenheid v.d. verjaardag van H M de Koningin; 2 30 lof en H Uur. Maandag7 30 lm. voor vr. Drabbels Dinsdag7.30 lm. t.e.v. St Antonius tot intentie. Woensdag: 7.36 lm. voor de afgest. fam. Aben—van Ooi Donderdag: 7.30 lm. voor de afge storven fam. Geolen Boonen. Vrydag7.30 lm. voor de vr. van Jean Burgers. Zaterdag: vigilie van Pinksteren, geboden vasten en onthoudingsdag; 7 uur wijding der Doopvont; daarna hoogmis tot byz. int.; van 5 30—7.30 biechtgelegenheid; 8 uur lof t.e.v. Maria Begint Uw Zondag met en door Maria. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag, onder het octaaf van Heer Hemelvaart, 6.30 H. Communie; 7 u. vroegmis; 8.45 bedevaart van de H. Familie uit Venray; ïo u. Hoogmis: 3 u. Lof met preek en ommegang over de vlasakker. Maandag 7.30 best. zm. voor Hen- ricus Jeuken en echtgenote. Dinsdag 7.30 g»st. gez. jg. voor Mart. Hendrix en Gertr. Janssen. Woensdag 7.30 best.zm. voorEdm. Vandevenne; 7.30 rozenkrans voor de vervolgden om hun geloof. Donderdag 7.30 gest. gez. jg. voor Ger. van de Voort. Vrydag 7.30 best. zm. voor Lamb. Pyls. Zaterdag, vigilie van Pinksteren, verplichte vasten en onthoudingsdag 6.45 H. Communie en begin van de Dienst; 7.30 H Mis voor Mart. Jacobs en kinderen; 7.30 Marialof. RECTORAAT St. Jozef, Smakt Zondag onder 't octaaf van 'sHeren Hemelvaart, 7 20hoogmis v. 't geest en tydel'jk welzyn d. communicanten; 8 30 lm 9 30 hoogmis t.e.v. St. Jozef; 3 u. lof met toewijding van de com municanten aan Maria Collecten voor de voortplanting des geloofs. Maandag 6 30 gez jd. voor Antonia Bovens; 7.30 gest. lm. voor Hendrika Tissen H< ffman. Dinsdag 6 30 lm. Joseph Asselbergs; 7.30 lm. Peter Antoon Koenen. Woensdag 6 30 lm. t.e.v. St. Jozef; 7.30 lm. Theodorus de Haart. Donderdag 6 30 gez jd fam. Berden 7.30 lm. fam Bonants—Rutten. Vrijdag 6 30 lm. uit dankbaarheid; 7 30 lm. z.i Zaterdag, vigilie van Pinksteren, geboden vasten en onthoudingsdag, 6 u. wijding doopwater; 6.30 lm. uit dankbaarheid; 7.30 gez. lm t.e.v. O L Vr 5-7 biechten; 7 u. Marialof. De „Smartenhof" bij de Paterskerk hernieuwd. Degenen, die de laatste jaren geen bezoek meer hebbtm gebracht aatf Venray, zullen by een eventueel bezoek of verblijf in „de Parui der Peel" niet uitgekeken raken van al hetgeen er na de oorlog is veranderd of van hetgeen door oorlogsgeweld werd verwoest en nu is herrezen, wellicht nog schoner dan voorhewi. Immers Venray heeft gekregen prachtige winkelstraten en statige gebouwen, verbreding en verbetering van diverse straten, singels en plei nen Wie zich nog kan herinneren de troosteloze puinhopen, waarmede Venray de tol dei bevrijding moest betalen, kan mede getuigen, dat er na de bevrijding wel degelyx de handen uit de mouwen zyn ge stoken. De diverse objecten van ons uitge breid wegennet, die momenteel in uitvoering zyn, dragen er toe bij, dat in het kader van het uitbreidingsplan en industrievestiging, de kom van het dorp gemakkelijk kan worden uitgebreid. In uitvoering zyn ook wegen, die 't snelverkeer in goede banen zullen leiden, waarbij vooral aandacht is geschonken aan de vele kruispunten, die ruim verbreed zyn geworden. De „Smartenhof" op het kruispunt Patersstraat Leunseweg-Paterslaan- Oud Oostrumseweg is als offer ge vallen aan de verbreding van dit gevaarlijke kruispunt. Maar een, vol gens ons, goede oplossing is gevonden door deze hof over te brengen langs de muur van de Paterskerk, waar zelfs voor deze aloude devotie het geheel beter tot zyn recht komt. Bij gelegenheid van de opening van de nieuwe „Smartenhof heeft Pater Cunnibertu8Sloots, O.F.M. ,'n prachtig bundeltje samengesteld om by de oefeningen als leiddraad te dienen en om meer godsvrucht by te bren gen tot Haar, de Moeder van Smarten. De Paters Minderbroeders zyn de echte propagandisten van de devotie tot Maria van Smarten. Vanaf 1615 viert deze Orde reeds jaarlijks haar feestdag. Om nu deze devotie tot grotere bloei te brengen, hebben de Minderbroeders in de ver schillende kloosterkerken een Broe derschap opgericht, onder de naam van „O L.Vrouw van de Zeven Weeën" Onder de titel van Moeder van Smarten werd in 1647 het Paters- kloo8ter ook aan Maria toegewijd en Haar tot Patrones gekozen. Om nu de godsvrucht van de ge lovigen aan te wakkeren, werden rondom het voorplein van de kerk afbeeldingen aangebracht van de Zeven Smarten der Moeder Gods. Het klooster te Venray heeft nog 3 een kostbaar bezit 7 terracotta paneeltjes, in driekwart hoog beeld werk (uit do 17de eeuw), die voor e' kele jaren terug in het binnenpand

Peel en Maas | 1951 | | pagina 3