BUITENLAND Fr. Beei nette In het Wijkgebouw Groene Kruis. Spreekuur Psycholoog iedere 3e Woensdag van 3.30 tot 5 uur. GETONDEN: Bruinlederen portemonnaie, 2 sleu tels van rywielslot, Postkantoor Venray; zwarte hond met bruine poten, J. Franssen, Veltum L isa; zilveren medaille, Verheyen, Oostrum D m; witte hond met zwart oor, Heintjes, Leunen K 73; geruite shawl, wachtm. Seuren, Hofstraat n.w. 2; grijze kindershawl, H. Custers, Smak terweg 2b; Ballpoint, A. Ewalts, Langstraat 17; vulpen, Verstegen, Overloonseweg 31. Plechtige Profensie. Op 17 Mei a.s. zullen in het Min de: broedersklooster alhier de Eerw Broeders Hieronymus van Wyck, Angelus Giesbers, Urbanus Janssen, Salesius Lemmens, Hubertus Mulders en Wilfried Depeweg hun plechiign H Professie in de orde der Minder broeders afleggen. Bekroond Op de Internationale Slagersvak- tentoonstelling te Utrecht, werd door Slagery Goumans, Keikpad, dn iste prys behaald voor Varkensbuikrollade en de 2e prys voor Berliner Lever worst. Geslaagd Te Amsterdam slaagde voor Doctoraal-Geneeskunde, de heer H. P. Schim van der Loeff. Ken zeer belangrijke publikutie In de Collectanea Franciscana Neer landica verscheen dezer dagen een zeer belangrijke publicatieUit de Romeinse Keizertijd door Dr. Otger Janssen en Drs Anno Calama. Beide Paters zyn leraren aan het Gymnasium alhier. Het uitstekend verzorgde fascikel bevatClaudius Claudianus, een heidens dichter aan het hof van een christelijke keizer, door Dr. Otger Janssen, Keizer Claudius, Oriöntering en Stellingname door Drs. Anno Galama en De verbanning van Ovidius, Waarheid of Fictie door Dr. Otger Janssen. Deze by dragen moeten beschouwd worden als een prachtige aanwinst voor de nadere en diepere kennis van de klassieke oudheid. De schrijvers wisten de problemen, ondanks de strikt wetenschappelijke methode toch zeer klaar voor te stellen. Men mene echter niet, dat deze publikatie lectuur is voor de gewone man. Intellectuelen zullen er hun groot voordeel mede kunnen doen. Wy bevelen gaarne er de lezing en bestudering van aan. Gouden kloosterfeest Zondagmiddag vierde de klooster gemeenschap van Huize St. Anna te Venray feest, omdat een barer doch ters voor 50 jaren terug de intrede deed in de orde van de Zusters van Liefde te Gent (België). Het was de Eerw. Zuster Artbème. Ze deed haar intrede op 14 Maart 1001 in het Moederhuis der Orde te Gent en was oorspronkelijk aange wezen voor de ziekenverpleging in de Missie. Dit heef' ze met veel liefde en toewyding gedaan tot 1013 in wolk jaar zij om medische redenen naar het vasteland terugkeerde en overgeplaatst werd naar Huize Sint Anna te Venray. Hier werd ze belast met de verzorgirig der krankzinnigen. Zr. Arthème doet dit werk nog, ondanks haar 73 jaren, meteen liefde en toewyding die ons allen, die enigszins met haar in contact komen, bewondering afdwingt. Het feest werd ingezet met een plechtige H. Mis in de kloosterkapel, waarna deze zuster met het goud werd gekroond door de Rector van het klooster. Een Te Deum besloot de kerxelyke plechtigheid waarna de eigenlijke viering een aanvang nam, en waarby de hele gemeenschap van Huize St. Anna tegenwoordig was. 's Middags voerde de patiönten een toneelstuk op in de feestzaal en het was juist voor deze eenvoudige zuster een grote voldoening dat dit werd gespeeld door de patiönten zelf. Yoor onzejongeuR die in Indië geweest zyn Om aan het verlangen van meerdere jongens, die als militair in Indië ge weest zyn, tegemoet te komen, wordt van 24—27 Mei in Venlo op Manresa een retraite voor gedemobiliseerde!) gehouden. Wy verwachten, dat er van do byna 200 jongens, die van het dekenaat Venray in Indië zyn geweest, een groot aantal aan deze retraite zal deelnemen. Het zal voor dezejongens prettig zyn hun oud kameraden uit Indië weer eens terug te zien, maar tegelijk zal het een grote steun voor hun godsdienstig leven betekenen om dat deze retraite, door oud-aalmoeze niers uit Indië gegeven, geheel aan gepa6t is aan de behoeften van de gedemobiliseerden. De retraite begint Donderdagavond om half 8 ongeveer en wordt Zondag middag om 1 uur gesloten. U kunt zich opgeven by Uw Pastoor of Rector waar U tevens inlichtingen kunt krijgen over de onkosten diozo laag mogelijk zullen worden gehouden. In de Parochie St. Petrus Banden te Venray, moet men zich wenden tot Pater Domitius of tot de leden van het Thuisfront. Voor de leden van de K.A.B. va a Venray Leden van de K.A.B. van Venray- kom, wanneer U zich vóór Dinsdag opgeeft by Pater Domitius, kunt U byna voor niets (alleen reiskosten voor Uw rekening) een retraite meemaken op Manresa in Venlo van 20-23 April, d.w.z. van Vrijdagavond tot Maandag middag. Zoudt ge dit prachtige aan bod van de KAB. van Venray nog willen afslaan Of moeten we U nog geld op de koop toe geven? Familie-avond K.A.B. Als sluitstuk van de Ontwikkolings avonden, houdt de K.A.B. alhier, een grote Familie avond, waarop een film vertoond wordt over de K.A.B. Verder een verloting ten bate van de Dr. Poelsstichting en tot slot een blijspel van onze Toneelclub. Bouwvakarheidersbond St. Joseph Op Donderdag 19 April houdt de Bouwvakarbeidorsbond St. Joseph in zaal Schellen een feestvergadering ter gelegenheid van het feit dat de ledenactie zo goed geslaagd is, dat deze bond in Venray 530 leden telt. Gouden Bruiloft a.d. Akkerweg A.s. Zaterdag, 21 April, hopen Willem Mandors en Hendrina Janssen aan de Akkerweg alhier hun gouden huwelijksfeest te herdenken. Vader Mandors hoeft er dan 80 zware jaren opzitten van hard werker en ploeteren en moedor Manders voelt de last van 74 jaren. Maar beide.: zijn nog monter en kordaat en voelen best wat voor dit feest, waarop de meeste van hun kinderen en klein kinderen natuurlijk aanwezig zyn. Hun huwelyk werd gezegend met 16 kinderen en beiden zyn reeds 26 maal grootouders. Natuurlijk zorgt de buurt voor een mooie versiering en zal de Harmonie een serenade brengen, terwijl ook de buurtvereniging het gouden paar niet vergeten zal. De Derde Orde naar de H. Landstichting te Nijmegen. Donderdag 3 Mei, Hemelvaartsdag, zal te Nijmegen op de H. Landstich ting een grote distrietsdag gehouden worden van Derde Ordelingen. Duizend a vijftienhonderd mensen worden verwacht, voor een groot deel uit Noord Limburg, vooral uit Venray en omgeving. Deze bijeenkomst zal voor de D.O van groot belang zyn, niet alleen, omdat het een van de weinige ge legenheden is, dat de D O. naar buiten treedt, maar vooral omdat dit de eerste grote bijeenkomst is na de in December aangekondigde nieuwe oriëntatie in de Derde Orde. Gouden Bruiloft A.s. Maandag is er feest in Leunen, want dan is hot 50 jaren geleden dat het echtpaar Verkoeyen Cremers in het huwelijk trad. En deze soste verjaardag zal gevierd worden. De buurt is reeds bezig met het klaar maken van een prachtige ver siering voor het huis. De landouwer wordt door de Ruiterclub nog eens extra opgepoetst, om het gouden paar ter kerke te brengen en de Fanfare doet nu al haar best voor een dave rende serenade. En niet ten onrechte, want vader Verkoeyen heeft al wat jaren in Leunen gewoond en trekt nog dage lijks er op uit om zyn huisslachtingen te verrichten. Ook moeder Nelleke is nog „hel" en zal bly zyn op dit feest haar acht kinderen weer rond zich te hebben met de 54 kleinkinderen, waarvan zy de trotse grootmoedei is. Lief en leed ziin voorbijgegaan en beide oudjes zullen op die dag zo wel eens stilletjes denken aan die voorby gegane vyftig jaren, met hun zorg en droefenis, maar ook met het rijke geluk van een goed besteed leven. En dan gaat het met frisse moed naar de diamanten kroon toe, maar voor het zover is, zal eerst het 50 jarig feest nog eens goed ge vierd worden. Nederlands oudste eierrereniging In alle stilte is de dag voorby gegaan, dat vyftig jaar geleden de oudste Nederlandse eiervereniging de Coöperatieve eierver. Leunen-Venray werd opgericht. Meester" Janssen was er de grond legger van, toen op zyn aanraden vier Leunense boeren hun eieren, mooi verpakt in manden met hooi, naar Den Haag gingen zenden. In 1902 schakelde de inmiddels opgerichte vereniging over van Den Haag op de eiermijn te Maastricht, waaraan men in 1905 een kwart van de totale aanvoer leverde. By het zilveren bestaan, in 1926, waren reeds meer dan 25 millioen eieren geleverd. Met 72 leden levert de vereniging thans al jaren meer dan 1 millioen eieren aan de Roer- mondse eiermyn. Boerenkennis aan liet Venlen. Heel hot Veulen is druk in de weer om de boerenkermis ten bate van de nieuwe kerk aldaar welke op 28 en 29 April as. zal gehouden worden, tot een groot succes te maken en voor de bezoekers zo aanlokkelijk mogelyk. Naast de gewone attracties als schiettent, lyntrektent enz. heeftmen ook enkele nieuwe ingevoerd, o.a. „het ding". Voor de bezoekers zyn ook diverse pryzen beschikbaar ge steld, zodat de verschillende paartjes al naar gelang van hun kwaliteiten, alleen reeds door hun bezoek kans hebben op aardige prijzen. Daar zaal van Gasselt te klein is om alies te bergen, heeft men de schuur van de heer Houben ter be schikking gekregen, die voor deze gelegenheid in een waar kermister rein wordt omgetoverd. De muzikale medewerking van de Leunense fanfare heeft men ook gekregen, zodat er muziek in over vloed zal zyn. Al met al zal het de komende twee dagen spannen op het Veulen en ongetwijfeld zullen velen de ge legenheid aangrijpen om op deze sympathieke wyze de nieuwe kerk te steunen. Rest ran legendarische kudde gevonden In een vergeten grot, het voor portaal tot een netwerk van onder aardse gangen te Valkenburg, hebben vyf mannen Dinsdag de skeletten gevonden van wel 200 schapen. Wordt door deze vondst het oude verhaal bewaarheid dat rog altijd van de „Lemkeskoel" verteld wordt, waarin een schaapherder met heel zijn kudde verdween en de hongerdood moet ge storven zijn? Propaganda-Vergadering K.V.P. te Overloon. Dónderdag 19 April 's avonds acht uur vergadering in Restaurant Deriet Spreker: Pater Benjamin Bergmans, o.f.m. Onderwerp: Taak van de leek in de maatschappij. De Gemengde Zangvereniging geeft muzikale mede werking. Toegang boven 18 jaar. Jubilé Fokdag te Horst. Op 31 Mei a.s. zal te Horst een grote jubileum fokdag voor paarden worden gehouden in verband met het feit, dat dertig jaren geleden de eerste Noord Limburgse Fokdag daar, met ruim 6000 bezoekers gehouden werd. Sindsdien is Noord Limburg met name de streek rond Venray, Horst en Sevenum uitgegroeid tot een centrum van de paardenfokkerij, waar fokkers uit Limburg, Brabant Zeeland, Gelderland en Overijssel hun materiaal komen kopen. De Noord Limburgse Fokdag werd al spoedig door de vereniging „Het Nederlandse Trekpaard" erkend en reeds vele Noord Limburgse paarder. werden in de registers van het stam boek ingeschreven. De beroemde hengst Nico van Melo neemt daarin met zyn afstam melingen nog all yd de ereplaats in. Dierenpark te Eindhoven In het zuidelijke gedeelte van Eind hoven, op het terrein waar in 1949 de Benelux-landbouwtentoonstelling werd gehouden, wordt thans de laatste hand gelegd aan de aanleg van een fraai dierenpark, dat op 10 Mei a.s. onder de naam „Animali" officieel zal worden geopend. De openstelling voor het publiek zal twee dagen later plaats vinden. Van de kooien zyn er al verscheidene met dieren en vogels bevolkt en men is thans druk bezig met het vol tooien van de nachthokken voor de roofdieren. Een bijzonderheid van dit dieren park zal zijn, dat hot de grootste volière van Nederland zal bevatten; in deze volière alleen zullen 4'a 5000 vogels van diverse pluimage een plaats vinden. Men is ook reeds ver gevorderd met het bouwen van een restaurant rustieke bruggetjes en met de aanleg van plantsoenen. Aan de ingang zal een 12 m. hoge zuil verrijzen, be kroond door een anderhalve meter hoge koperen bol, waarop een vogel van gelijke hoogte. Dodelijke aanrijding in Eindhoven Woensdagmorgen is de 25-jarige P. St. uit Zeelst op weg naar zyn werk door een autobus van destads- verkeersdienst op de hoek van het kruispunt Willemstraat-Mauritsstr. gegrepen en op slag gedood. Dit is sedert het begin van dit jaar reeds het 308ste verkeersongeval in Eind hoven, waaronder zeven met dodelyke afloop. De verkeerspolitie van Eindhoven schrijft dit abnormaal hoog ongeval- lencyfer mede toe aan de slechte wegen die door de aanhoudende regen val zeer glad zyn. 83-Jarige man onder vrachtanto gedood Maandag is in de Beekstraat te Weert een ongeval gebeurd, dat aan de 83-jarite P.J. Berckmans, wonende Hushoven, het leven heeft gekost. Een vrachtwagen van het destructie bedrijf te Son, stopte ter hoogte van slagery Giesen om daarna terug te zetten. Op dat ogenblik is B. vanaf het trottoir schuin de straat overge stoken en onder de auto terecht ge komen. Hij kreeg een der wielen over zyn lichaam. Het slachtoffer was op sli.g gedood. Oogstverwachting voor granen ongunstig. De voorziening van Nederland met broodgraan van eigen bodem bedraagt ongeveer 30 pet. van de totale con sumptie. Van de uitzaai van winter tarwe en rogge in najaar 1950 is echter door slecht weer en daarop volgende zware vorst vry veel ver loren gegaan. Aanvankelijk werd er op gerekend dat deze verloren uitzaai althans ten dele zou kunnen worden vervangen door het zaaien van zomertarwe en rogge, al geven deze gewassen een minder grote opbi engst dan de win- tersoorten. Als gevolg van het buitengewoon slechte voorjaarsweer is echter in verschillende delen van ons land de uitzaai van zomertarwe en rogge nog achterwege gebleven. De akkers zyn te nat. Indien deze omstandigheden nog langer aanhouden, zullen deze zomergewassen in enkele streken van ons land, voornamelijk op kleigebied, niet. kunnen worden uitgezaaid. Zy zullen dan waarschijnlijk worden vervangen door aardappelen, suixer- bieten, oliehoudende zaden en ook door wat voedergewassen. Hoe groot de omvang van de daar toe bestemde, doch niet met graan ingezaaide percelen zal zyn, kan op het ogenblik nog niet worden na gegaan. Verpachting boerderijen N.O.-Polder Yoor de uitgifte van 178 boerderyen de Noord-Oost Polder die in de herfst van dit jaar zal geschieden, hebben zich 4800 gegadigden gemeld. Zoals bekend draagt deze aanmel ding een voorlopig karakter. Het is n.l. zó, dat voor de inschrijving als candidaat-pachter officiële papieren gebruikt worden, waarin diverse voor waarden genoemd worden. Een deel van deze gegadigdenzal waarschijnlijk aan deze voorwaarden niet kunnen voldoen. Nog nooit bereikt Het Friese rundvee-stamboek deelt mee, dat in de maand Maart 10270 geboorteberichten van kalveren door do leden zijn ingeleverd. Dit is een cijfer, dat nog niet eerder werd bereikt. De naam doet het... Och, het zal wel niet alleen voor Krefeld gelden, maar daar hebben stoere Nederlanders, die er een mode show by woonden het opgemerkt Kent U misschien al de nieuwe, officiële naam voor coupeur in het dames kledingsvak in Duitsland? Het klinkt wat vreemd, maar het schijnt heus waar te zyn, dat U deze mijnheer moet aanspreken met„Herr Damen- bekleidungs inzenieur".... KOREA De berichten van het gevechts terrein op Korea worden eentonig. Nu en dan bereikt ons het bericht, dat een onbekende stad of dorp ge nomen is, maar er is niemand die de betekenis begrijpt van zo'n over winning. En terwijl daar de jonge mensen van de vrije wereld vechten in deze barre en onbekende wereld, houden de politici de ene bespreking na de ander om toch maar snel tot vrede te komen, maar alleen zyn ze het onder ilkaar niet eens over de manier waarop, terwyl verder nie mand weet of China er ook wel mee op wil houden. Gezien de nieuwe troepen aanvoer en het nog steeds voortdurende verzet van die zijde, stemt dat al weinig hoopvol, maar dat neemt niet weg, dat men nog maar steeds praten wil en onderhandelen, terwyl daar sol daten sneuvelen. Er schijnt echter verandering in de zaak te komen. Mac Arthur de opperbevelhebber, die als hoogste legerleiding in Korea reeds meer malen te verstaan heeft gegeven, dat een oorlog daar niet tot een goed einde gebracht kan worden, als hij niet China zelf aan mag vallen, is hiervan het slachtoffer geworden. Truman heeft hem onder dankzeg ging voor bewezen diensten, heel netjes aan de kant gezet en nu hoopt men maar dat China een beetje by zal draaien, nu deze schijnbaar voor hen geweldige boeman is afg6z< Een ding is zeker, de westerse vrye wereld heeft hier nog eens voor de zoveelste maal haar geweldige zwak heid laten zien. Men is weer bereid tot praten, men is zelfs bereid om het communistisch China naar de ogen te zien, als er toch maar vrede blylt. Slechts een is er, die lacht en dat is Stalin, die zich nog als de dag van vandaag herinnert hoe voor veertien jaren terug het machtige Engeland Hitler in Munchen om genade kwam smeken, om toch ook maar de vrede te bewaren. Natuurlijk gaat het niet aan om China aan te vallen, een land met zulke enorme uitgestrektheid en zulk een millioenenleger, wat gesteund wordt door Rusland en waardoor geheel Azië in onrust zou komen, maar de houding, die men nu onder elkaar en tegenover Rusland en China aanneemt, geeft een weinig opwekkend beeld van de broederlijke saamhorigheid en samenwerking. Nu zal afgewacht moeten worden wat China doet. of het inderdaad de uitgestoken hand aanr.eemt, of dat ze rustig doorgaat duizenden van haar onderdanen op te offeren, ter- wille van Stalin. Aziatische problemen. Was Engeland reeds gepikeerd tegenover Amerika over Mac Arthur, er is nog een andere kwestie, zy het van minder betekenis, over het vre desverdrag met Japan, dat de V.S. willen sluiten. Japan zal souverein worden, zich mogen bewapenen en bases afstaan aan de V.S. als bondgenoot. Daar Rusland en China tegen herbewape ning zyn is geen algemeen vredes verdrag mogelyk, zodat Japan in staat van oorlog blijft met deze grote buur staten. Begrijpelijk is het huiverig van zulk een situatie. Japan zou liever lid worden van de V.N. en opgenomen worden in het defensiestelsel der Verenigde Naties. Doch daarvoor heeft het de stem der Russen in de Veiligheidsraad nodig. Het zal dus wel in ruil voor zijn souvereiniteit met de V.S. in zee moeten gaan. Doch Engeland vreest de concur rentie en andere leden van het Gemenebest zyn bang van eventuele japan8e expansie zodat zij protest zullen aantekenen tegen vrijheid van herbewapening en van handel. Vooral Engeland wil liever op goede voet staan met China dat industrie producten kan kopen en de britse schepen nodig heeft dan met de concurrent Japan. In het Nabye Oosten is er weei gevochten tussen troepen van Syrië en van Israël in een betwist grens gebied. Syrië heeft een klacht inge diend by de Veiligheidsraad van de V.N. Het probleem is pynlyk, want de Anglo-Amerikanen pogen al deze landen in een gemeenschappelijk stelsel onder te brengen. Syrië voelde er voor, met Turkyë en Irak een blok te vormen ten Zuiden van de russische grenzen, Egypte neigt ertoe, het Suez-kanaal samen met de Britten te verdedigen, mits in vredestijd geen britse troepen in de kanaalzone zyn gelegerd. Maar indien het de arabische landen liggende Israël niet kan meedoen, blijft het een wig tussen Egypte en de overige arabische landen. Er wordt dus bemiddeld en daar de V.S. veel invloed hebben op Israël dat vele door Amerikaanse Joden bijeenge brachte dollars ontvangt is ont spanning niet onmogelijk. EUROPA De Franse kamer heeft de nieuwe kieswet aanvaard, maar of de senaat het zal doen is de vraag. Volgens dit systeem zal in Parijs evenredige ver tegenwoordiging gelden, evenals in sommige overzeese gebieden. Elders in Frankrijk en in Algiers zal de lijst of combinatie welke 51 pet. der stemmen haalt, alle zetels van het district krijgen. Heeft nie mand die volstrekte meerderheid, dan geldt weer evenredigheid. Het is de bedoeling te bevorderen dat verbrok keling van zetels wordt voorkomen en dat een party met meer dan 50 pet. der stemmen in enig district daar alle zetels krijgt, opdat een stabiele regering met flinke meerder heid in de kamer kan worden ge vormd. S.V.V.-nieaws In een mooie en sportief gespeelde wedstrijd heeft Venray duidelijk bewezen, dat zy voor de kampioenen niet behoeven onder te doen. Reeds dadelijk werd er een flink tempo ingezet en de eerst gevaarlijke aanval was voor Venray. Direct daar op bracht Wit-Zwart een tegen bezoek door mooi combinatiespel, sneed de tegenpartij door de hele Venrayse achterhoede heen en waren de aan vallen telkens uiterst gevaarlijk. De wedstrijd was boeiend en er werd heel wat van de spelers ge vraagd, aangezien het veld door een malse regenbui uiterst glibberig en de bal zeer glad was. Op zeer goedkope wijze kwam Wit- Zwart aan twee doelpunten. Het eerste was een schot vanaf de linker vleugel en zou voorlangs het doel gegaan zyn, toen de linksback, die probeerde weg te werken, het leder hard tegen zijn been kreeg, de bal van richting deed veranderen en on houdbaar voor de keper in het doel vloog. Het tweede doelpunt we: d een tiental minuten later door de rechts back van Venray in doel gepuntert en zo werd het 2—0 voor Weert. Het duurde tot 5 min. voor rust eer Venray een tegenpunt kon maken, waarmee de rust inging. Na de hervatting was Venray voort durend in de meerderheid en na 20 min. spelen kon de linksbuiten op een goed doorgestoken bal van de rechtsbinnen gelijk maken. Er werd hard gewerkt van beide kanten om het winnend doelpunt te scoren. Venray kreeg daarby do meeste kansen, doch het lukte niet en met een gelijk spel kwam het einde. Venray had een kleine overwinrv'ng zeker verdiend. In een voorwedstrijd speelde het tweede tegen Gennep II. Hier be haalde het tweede een 4—1 over winning. Enkele minuten voor het einde staakte de scheidsrechter de wedstrijd, om reden dat een speler van Gennep het veld niet wenste te verlaten, toen hjj naar de kleedkamer verwezen werd. Het derde was vrii. Brughusia speelde tegen Swolg. Boys 2 en wist een 5 0 overwinning te behalen. Brughusia staat nu een punt voor op Venray 3, maar moet thuis nog spe len tegen Wanssum 2 wat ook nog kans heeft op het kampmenschap. Van deze wedstrijd zal grotendeels af hangen wie kampioen wordt in deze afdeling. Zondag zyn alle elftallen vrij van competitie. Op de lemen baan. Zondag j.l. werd te Hegelsom het jaarlyks B concours gehouden van de Noord Limburgse Beugelbond. Hier aan namen deel 48 spelers van 12 verenigingen. We kregen 24 partyen te zien, waarby er waren, die beneden het gemiddelde spelpeil bleven, echter zagen we ook goede en technische partijen. Uiteindelijk won Gliek op te Venlo de beker en Onder ons te Venray de 2de prys een lauwerkrans, die tevens eigendom blijft. De beker is een wisselbeker van de bond. Zondag 22 April zullen onze A- spelers er op uit trekken en wel naar Kessel. Voor de spelers uit district II zal 't daar een zware opgave worden. Ook daar zyn als in de B-klasse een beker geschonken door de baan- houders uit district Venray en een lauwerkrans. Tevens zyn deze concoursen de afsluiting van het competitie-seizoen 1950—1951. In de competitie werden districts kampioen District IA klasse, De Flatsers, Baarlo; B klasse, Geliek Op, Venlo. District II: A-klasse, De Knippers. Meldersfo; B klasse, Ons Plezier, Hegelsom. Kampioen van de N.L S.B., in de A-klasse, werden De Flatsers uit Baarlo; in de B-klasse, Geliek Op, Venlo. Wij wensen allen, Zondag 22 April veel succes. mag dit elftal, die weliswaar altyd in de schaduw van de „grotere broers" moet wandelen, toch wel toegewenst Jeugdvoetbal De viering van het kampioenschap, waarop Ai verleden Zondag al ge rekend had, is niet kunnen doorgaan, omdat hun uitwedstrijd tegen Seve num (de laatste, die nog maar ge wonnen behoefde te worden) wegens het slechte weer werd afgelast. Tot overmaat van ramp is er voor hen as. Zondag geen wedstrijd vastge steld, zodat ook dan nog geen bloemetjes kunnen worden buiten gezet. Intussen heeft deze gang van zaken wel dit voordeel, dat mogelyk morgen over een week twee elftallen der jeugd tegelijk kampioen worden. Bi moet n.l. morgen naar Arcen B2 (die zy natuurlijk winnen) en dan hebben ze nog maar 1 punt nodig. Zondag over een week komt Seve num Bi hier,de enige en voornaamste concurrent en zo Bi tegen hen wint of gelijk speelt, zijn ook zij kampioen. De dag der „grote beslissingen" zal dus 22 April zyn, want op die dag moet Ai tegen Oostrum Ai in het veld treden, welke wedstrijd hen ook binnen" brengt. A.s. Zondas gaat A2 naar Meterik Ai, een wel zware wedstrijd, doch die niettemin ook wel 2 puntjes voor Venray zal opleveren, waardoor dan ook dit elftal het kampioenschap met rasse schreden nadert. Alleen Horst A2 blijft hen dan nog belagen. Venray B2 gaat Zondag tegen Horst Bi maken wat ervan te maken valt. Een groter dosis enthousiasme BURGERLIJKE STAND van 6 t/m 12 April 1951 GEBOREN Albers Johanna Maria, v0itum L 79b Swinkels Henricus, Leunseweg 10a Kleeven Peter, Veulen H 37a Janssen Gerard us, Merseloseweg nw. 3 Mommen Ar.tonius, Veltum L 86 Duyf Mathilda, Oude Oostrumsew. 44 Pouwels Wilhelmina, St. Jorispark 11 Manders Martinus, Laagriebroek K 52 v. d. Pas Leonardus, Ysselsfeyn 143b Voesten Josephina, Leunen K 76 Voermans Andreas, Langeweg 72 v.d. Voorn Peter, Merseloseweg 20b OVERLEDEN: Hendrix Martinus Th., weduwnaar van Daniëls M. P., oud 76 jaar, te Bergen (L). van Meyel Anna H. J., echtgenote van Drabbels Antonius S. H., oud 41 jaren, Veulen. Claessens Johannes H., echtgenoot van Grosfpld Elisabeth H., 46 jaren, chauffeur Hulpverleningsdienst, Venlo Sohouren Johannes H. A echtgen. van Joosten Catharina P. W., oud 39 jaren, heambte Hulpverleningsdienst te Venlo. Theeuwen Catharina C. Thoud 3 maanden, Wanssum. ONDERTROUWD: Janssen Michiel, oud 59 jaar, land bouwer en Bouten Johanna M., wed. van van Treek Theodorus M., oud jaren, beiden te Venray. Muysers Johannes H, oud 45 jaren, landbouwer en van Tilburg Mathilda, wed. van Muysers Cornelis A., oud 42 jaren, beiden te Venray. Broeren, Johannes L30 jr, land bouwer en Janssen, Johanna H., 2s jr, beiden te Venray GETROUWD Keltjens, Martinus H., 26 jr, land bouwer, te Grubbenvorst en Hendriks, Wilhelmina C.J 25 jr, te Venray Boom, Wilhelmus H.J., weduwnaar uit eerste huwelyk van Hoex Johanna M., uit tweede huwelijk van Stiphout Josephina H., 49 jr, vrachtrijder en Jeucken, Hendrika G, 51 jr, beiden te Venray Direks, Peter M., 33 jr, landbouwer en Hellegers, Jacomina M.W., 26 jr, beiden te Venray Hoffman, Jacobus W.F., 34 jaren, Officier Ned. Leger, te Amsterdam en Janssen, Petronella H.J.C., 27 jr, te Venray KERKELIJKE DIENSTEN PAROCHIEKERK St. Petrus-Banden PAROCHIE-ACTIEOns inzetten voor de uitbreiding van het Ryk van God in ons zelt en in onze medemens. Priester v. d. weekKap. v. Leipzig. Zondag, 3e Zondag na Pasen, 6 u. lm. Petronella Reynders; 7 u. Aleida van Geffen, echtg. H. Creemers; 8 u. overl. fam. Arts—Linders; 9 u. kin dermis; 10 u. hoogmis voor de parochie 3 u. kinderiof; 4 u. vergadering van chriatelyke moeders; 7 u. kruisweg en lof. Maandag, 6de dag onder de octaaf van St. Jozef, 6.30 zielemis voor alle overl. parochianen; 7 u. lm. Godfried 9r8tralen en echtg.; 7.30 Peter Geurtjens; 8.15 gest. jd. Pastoor Pascal Smeits (1H); 7 u. zielelof en rozen hoedje. Dinsdag, 7de dag onder octaaf van St. Jozef; 6.30 lm. overl. ouders Ver dijk—Voesten; 7 u. overl. ouders Verblackt—Hendrix; 7 30 Theodorus Janssen; 8.15 gest. jd. Theodorus Pouwels (ïH) Woensdag, octaafdag van St. Jozef 30 lm. overl. ouders van Dijck— 7 u. Pascal Smeits; 7.30 Marg. Vaske; 815 gest. jd. Mart. Poels en Joh. Rutten (iH); 9 u. best. jd. overl. fam. Direcks—Heiligers. Donderdag, H. Mis als Zondag, 6 30 lm. Elisabeth Linders; 7 u. overl. fam. Rongen—Claassens; 7.30 H. Sacra mentshoogmis (leiding jongens); 8.15 gest. jd. Herman Gellings (iH) Vrijdag, H. Mis als Zondag, 6'30 lm.; 7.30 bijzondere intentie; 8.15 gest. jd. Gerard Verbunt, fam. Verbunt— Heris (iH] Zaterdag, H. Anselmus, 6.30 O.L. Vrouwhoogmis; 7 u. lm. Mart. van de Poel; 8.i5gest. jd. Maria Goumans (2kl); 8.15 zjjalt. lm. 25j. huwelyk v. Hoof van Kuyk; 9 u.pl. hoogmis bij 50;. huwelijk Manders—Janssen. Kutechismns Deze week leren de kinderen van de 3de en 4e klas de 47e en 48e les. Veltum Donderdag 7 u. lm. P. J. Geurls, besteld door de buurt. Gemeenschapsavond. Deze wordt gegeven door W.Ew. pater Leo Terp stra, Passionist, voor de meisjes van 14—16 jaar, Woensdag om 6 uur en voor de meisjes vanaf 17 jaar om 7.30 in de Parochiekerk. Bedevaart Smakt. Zondag houden de congreganisten hun jaarlijkse bedevaart naar Smakt. Vertrek 7.15 op de Markt. Om 8 30 H. Mis te Smakt Congreganisten komt allen op. PATERSKERK. Zondag, 3e Zondag na Pasen, lm. met instructie: 5.45, 6.30 voor Mina Smits, besteld door fam. v. Lierop; 7.45 Piet van de Vorle; 9 uur hoog mis voor de overl. leden der Aarts broederschap, waarna processie. Com municeren achteraan beginnen; ie collecte Paterskerk, 2de Parochiekerk 4.20 gez. vespers, 5 uur lof. Maandag, hernieuwing professie, 7 u. H. Mis overl. moeder; 7.30 Anny Vosters; 7.30 pl. hoogmis, waarna hernieuwing der professie; 4 u. gez. vespers, 6.30 lof. Dinsdag 6 u. uitstelling vh. Allerh 7 u. Petronella Litjens; 7.30 Jac' Jacobs, als lid vh. Koordje en hoog. mis t.e.v. St. Antonius; 6 30 lof t.e.v St. Antonius. Woensdag 7.30 Hendrik Claassen. Donderdag 6.30 vrouw Jetten, door de buurt; 7 u. Wed. Lenssen—Behet; 7.30 J. Volleberg en overl. fam.; 7.30 hoogmis t.e.v. de H. Geest; 8 uur voor overledene; 8.30 Peter Loonen. Vrijdag 6 u. tot zekere intentie; 7.30 J. Volleberg, als lid vh. Koordje; 7.30 hoogmis; 6.30 kruisweg. Zaterdag 6 7.30 Wed. Artf 3—8 biechthore DER Zondag 15 vergadering v< Deze worden April. Tertiarissen, tocht op 3 Ji stichting. Geef bent U te spyt van hebben l zyn welkom. RECTO 3e Zondag na Ewals en Johar! hoogmis voor k' lof. Maandag7.3 Janssen—Gielen Dinsdag: 7.30 Woensdag7. Arts en overl. 1 Donderdag7. Eibers—Manders Vrydag: 731 Zaterdag7.3 biechten; 7.30 lo PAR0CHIEK1 Zondag, 3e Zc 7.30 lm. voor dt de sehoolkinderei fam. Janssen I' gatie meisjes; 4 Maandag 7.30 Buurts- Dinsdag 7.301 Janssen en Gera' Woensdag Im.t Donderdag 7.3<i Vrydag 7.30 ii heijen—Feters. j Zaterdag 7.3d| Hart van Maria;: ADVER Op 21 April h Ouders en Groot Willem Hendrin hun Gouden Huy Dat God hen rr ren, is de wens Receptie 1-211 Venray, Akker Op 24 April a 8 de Ouders en Gk Frans Anna M( hun Gouden Huw Dat God hen li ren-, is de wens Kind Leunen K 9, A Dagadres Café V Op 3 Mei as. 1 Ouders en Grooa Martinu! Maria de dag te herdon 40 jaren in de ec den. Dat God 1 sparen, is de wei Venray, Broek* Wegens ziekTÖ^~" gouden hi G. Friesen te Oirlo, tot na uitgesteld. Het zy ons v weg onze hartel gen aan allen, di langstelling gav Priesterfeest. P. Sergiu: P. Ludgeru! De Heer Voor de hartft en gelukwensen mijn H. Priest)i plechtige H. Mis, mens mijn ouders aan allen, héél t buurt, mijn w( rechte dank. Ut *r. Melchi 1 Onderling verzekert Premi Zondag 15 Apr by Wed. L. van Premie ï1/, Het schip i Dan Hendr prachtkleur Zaksel vry. Voldoet aan Neemt eens proe by het j Schilt' F.W.Hendri Telt Confectie-a vr Aanmelden iet drijf of Arbeidst

Peel en Maas | 1951 | | pagina 2