Sociaal Charitatief Venray s Gymnasium bestaat 300 jaar. 't Wordt vervelend WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Missie-actie BEL BIJ BRAND 39 2 Uit „Peel en Maas" Cijfers, die te denken geven Doe iets aan die hoge pnjzen Drama in de Peel ZATERDAG 14 APRIL 1951 Druk en Uitgave Firma van den Munckhof No. 15 TWEE EN ZEYENTIGSTE JAARGAN6 Drukkerij Kantoorboekhandel Venray Telefoon K4780-512 Postrekening 150652 PEEL EN MAAS Advertentieprijzen worden op aanvraag gaarne verstrekt. Losse mm-prijs 8 cent. Abonnementsprijs p. kwartaal: voor Yenray f 1.10 bultan Venray I 1.30 uitsluitend bij vooruitbetaling. Panlrnm Katholiek maatschappel. uerilï Ulll. werk in Dekenaat Venray VERZORGING VAN DE MENS IN NOOD. Wij kennen allen de veelheid van activiteiten op het terrein van het katholiek maatschappelijk werk. Eveneens zyn ons bekend de vele instellingen en verenigingen, welke deze activiteit ontplooien. Om maar enkele te^noemen: de St. Elisabeths- en St. Vincentius vereniging, het Kerkelijk Arm bestuur, de R.K. Gezinszorg, de R.K. Kindor- en Meisjes bescherming, de Solidariteitsdienst van de K.A.B. enz. Het ligt niet in onze bedoeling hier dieper in te gaan op al deze verenigingen en hunne activiteiten. Voor één belangrijke activiteit willen wy echter Uw aandacht vragen. Al onze parochiële en dekenale verenigingen op het terrein van het maatschappelyk werk hebben nu sinds kort besloten om gezame'ijk een nieuwe weg in te slaan by de verzorging van onze mensen in nood. Deze nieuwe weg is de weg der SAMENWERKING en deze samen werking vindt haar vorm in het Dekenaal Sociaal Charitatief Centrum. De gedachte, dat de bestrijding van de hedendaagse gevarieerde sociale noden niet uitsluitend met geld en goed kan gebeuren, is gemeengoed geworden. Nieuwe methodes, waarmede thans de sociale noden worden aangepakt, zynverbetering van de millieu's, hulp in de huishouding, heropvoeding in inrichtingen, gezinszorg, huisbe zoek, regelmatig toezicht e a. De sociale zorg is individuele zorg geworden. Het individu moet weer tot volwaardig mens en lid van de maatschappij gemaakt worden. Hier bij wordt het .gezin als uitgangspunt beschouwd. De sociale zorg van thans raakt bijna steeds het huwelijksleven en de opvoeding. Dat hierdoor de Katholieke sociaal- charitatieve zorg van onze verenigin gen zeer in omvang is toegenomen, moet een voor de hand liggende con clusie zyn, Zonder afbreuk te willen doen aan de reeds door elke vereniging afzon derlijk ontwikkelde activiteit op het terrein van het katholiek maatschap pelijk werk voor een nieuwe ver zorging van onze mensen in nood, kan gezegd worden, dat de grote stoot hiertoe werd gegeven door het Sociaal Charitatief Centrum. Het is thans mogelijk geworden de tekorten, welke zowel aan het stede lijk- als aan het plattelands maat schappelijk werk kleefden, op te vangen. Er ontbrak tot heden vaak een juiste methodiek, soms was er een tekort aan deskundigheid, onder zoekingen en het bestuderen van problemen op het terrein van het maatschappelijk werk werden vaak achterwege gelaten. Om te voorzien in deze tekorten moest men het terrein van het ka tholiek maatschappelijk werk als eenheid gaan beschouwen. Het is vanzelfsprekend dat het volgen van een goede methodiek dit laatste als een eis steldo. Ditzelfde geldt voor de deskundigheid op sociaal charitatief terrein. Om aan beide gesteldö eisen te kunnen voldoen, werd een samen bundeling en een samenwerking op katholiek maatschappelijk terrein noodzakelyk. Men zocht en vond de door het Hoogwaardig Episcopaat van Nederland aanbevolen vorm van het Sociaal-Charitatief Centrum. Scherp kwam hierbij de betekenis van de PAROCHIE naar voren. Aan stonds moeten wij hier bijvoegen dat men onder parochie meèr moet ver staan dan pastorie en kerkgebouw. In ons Dekenaat Yenray kwam nog de moeilijkheid naar voren van de kleine parochiële gemeenschappen. Het bleek niet mogelijk te zyn in elke parochie een sociaal charitatief centrum op te richten. Vergeten wy daarbij niet dat ons Dekenaat tot het kleinste en armste van ons Bisdom behoort. Men heeft nu de vorm van een Interparochieel centrum gevonden, hetgeen wy noemen het Dekenaal Sociaal Charitatief Centrum. De erkenning en de betekenis van de parochie is tot zyn recht geko men in de structuur van dit centrum. Wy vinden hierin vertegenwoor digers van de interparochiaal wer kende verenigingen en de vertegen woordigers van de binnen de parochie werkende sociaal-charitatieve ver enigingen. Het is nu door het groter verband ook mogelyk een afgestudeerde en gediplomeerde kracht van een van onze erkende katholieke scholen voor maatschappelijk werk aan te stellen. Deze deskundige kracht treedt op als adviseuse van de te vormen parochiële organen of comiié's. Aldus komt de parochie in het interparochiële verband wederom tot haar recht. De parochianen blijven hun taak vervullen op terrein van 't katholiek maatschappelijk werk. Er komen geen ambtenaren, die hen het werk uit handen gaan nemen. De komst van de sociaal werkster betekent niet, dat de leden van St. Vincentius, St. Elisabeth e a. nu wel pensioen kunnen gaan aanvragen. Integendeel, de werkers en werksters van onze sociaal-charitatieve vereni gingen blijven zelf uitvoerend op treden. Zy kunnen thans gesteund worden met adviezen van de door het deke naal centrum aan te stellen deskun dige kracht. Het sociaal-charitatief werk zal hierdoor niet afnemen, maar toenemen door het werken van een deskundige kracht, welke hier een dagtaak vindt. Wij vertrouwen, dat op deze wijze het kerkelijk en particulier initiatief op het terrein van ons katholiek maatschappelijk werk tot grote bloei zal komen. Moge dit Dekenaal Sociaal Charita tief Centrum de volle belangstelling krijgen van de gehele bevolking van ons Dekenaat Yenray. Het gaat om onze mensen in nood J.R. Een en ander over de oud-studenten. De positie, die oud-leerlingen zich veroveren, kan en mag een zekere maatstaf zyn, waarmede men de betekenis en waarde van een onderwijs- en opvoedingsinstituut schatten kan. Vandaar, dat men terecht in sommige monografieën wel lange lijsten van namen publiceert en daarbij dan de functie of waardigheid vermeldt van de betreffende oud leerling. Deze lijsten stemmen werkelijk dikwyls tot grote dankbaarheid en zij zijn ook wel leerzaam voor de richting, welke men in de toekomst al dan niet dient in te slaan. Het zou, dunkt ons, de moeite wel lonen, als ook over Venray's Gym nasium dergelijke statistischegegevens verzameld werden. Wij zouden dan talrijke mannen ontmoeten, die in een leidende functie Kerk en Staat uitstekend gediend hebben. Wie denkt hier niet aan enige bijzondere mannen van de latere tyd, zoals Mgr. Joannes Hofman, Mgr. Ephrem Giesen, Mgr. Petrus Verriet, Mgr. Jacob Goumans en aan Pater Bernardinus Klumper, die als Ge neraal de gehele Orde van de Min derbroeders zo krachtig bestuurde Wy zouden in een lange lyst van honderde namen dan zien een onaf zienbare ry Priesters, die in de Bisdommen van ons vaderland, in tal van religieuze Orden en vooral ook als missionarissen door branden- dende zielenijver hebben uitgemunt. Naast hen zouden wy flinke man nen aantreffen van elke maatschappe lijke stand en staat, mannen ook, die in het mooie heiligdom van een heerlijk christelijk gezin de stille en krachtige werkers waren voor het behoud en de bloei van ons Heilig Geloof. Toch zouden wij zoals trouwens by alle statistieken ons moeten hoeden voor lichtvaardige conclusies. Want indien nergens, dan mogen wy ook in deze ons niet blind staren op uitwendige grootheid alleen of op klinkende daden zonder meer. Immers, onder geen enkele statistiek is te brengen de som van deugden, die in de loop van eeuwen werden beoefend, noch van de daden van verlochening, noch van de stygende offers, die in langdurige ziekte of smartvol lijden werden gebracht. Wie brengt onder cijfers de gebeden, die men stortte in een voortdurend verkeer met de goede God? Wie de stroom van genaden, die daardoor werd uitgestort over een zondige wereld Alleen dan, wanneer de volle waarheid van heel de wereldgeschie denis in een glorievolle eeuwigheid ons ontdekt zal worden, dan en dan pas kunnen wy volledig oordelen, hoe r.aast de intellectuele vorming het Gymnasium van Venray de grondslag heeft gelegd en de eerste opbouw Het wordt misschien vervelend, maar toch willen we nog eens even terugkomen op de reeds lang in het vooruitzicht gestelde Huisraadschade regeling, over wier uitvoering en berekening reeds menigmaal gespro ken en geschreven is en die onlangs weer eens opnieuw in de Tweede Kamer ter sprake kwam, waar een felle aanklacht op de Regering werd gedaan, omdat volgens de beschik bare gegevens de wet op de materiële oorlogsschade niet loyaal werd uit gevoerd. Minister Lieftinck heeft toen, naar ons gevoelen, de zaak weer afgewim peld met de belofte van beterschap, een belofte die wy niet meer wensen te aanvaarden nu van een loyale uitvoering, die ook eens is beloofd, ook niets terecht gekomen is. Intussen is het al zover, dat vele oorlogsslachtoffers volkomen apatisch zijn geworden van de wyze, waarop deze gehele affaire wordt afgedaan, niet in het minst omdat ze zich kortweg bedrogen gevoelen. En o.i. met recht. Want iemand met veel kinderen, die dus een groot huis bewoont, krijgt minder omdat by een grotere huur betaald. Inderdaad krygt hy nu wel voor elk kind f 0 25 (vyf en twintig hele centen) meer, maar omdat hy meer huur betaalt als een kamer bewoner, trekt men hem zoveel te meer af. Kamerbewoners daaren tegen, die een betrekkelijk geringe huur betalen komen echter in aan merking voor de volle 100 pet. wat wel een schreeuwende onbillijkheid is tegenover het grote gezin. Artikelen, die men in 1942 en 1943 heeft gekocht werden by de eerste uitbetaling van de huisraadschade reeds voor een groot gedeelte in min dering gebracht, nu doet men dat nog eens dunnetjes over. Over de inmiddels reeds twee- tot driemaal zo hoog gestegen prijzen daar houdt geen enkel wetsartikel rekening mee. Ook de ambtelijke uitvoering van deze tweede uitbetaling heeft veel haken en ogen. De ambtenaren die nu met de nieuwe regeling zyn belast, graven hun eigen graf bij een vlotte uitvoering en er is niemand die controleert hoe vlug of hoe langzaam deze mensen werken. Zo is het moge lijk, dat hier in Venray nog slechts enkele eerste uitbetalingen hebben plaats gehad, terwyl men elders re9ds aan de derde toe is. De koopkracht van onze gulden is intussen al aanmerkelijk verminderd en de betrokkenen, die nog helemaal geen aanvullende bijdragen hebben ontvangen, vragen zich angstig af, wat er m 1952, '53 en '54 voor hen nog te koop is met dat armzalig beetje, dat hun gedurende die jaren zal worden uitbetaald. Men kan daar elders licht over redenoren, maar het zou een enquete waard zyn, om te weten te komen, hoeveel mensen hier in Venray om dan slechts in deze gemeente te blyven nog steeds leven tussen wat HARK-meubeltjes of wat direct naoorlogse prullen en die geen kans zien, het beet je wat zy voor de oorlog hebben gekocht om hun huis wat gezelliger te maken, nog ooit terug te kriigen. We leven in een tyd van versobe ring en hoe het allemaal ook mag worden opgediend, maar in deze streken versobert men al jaren lang. Is het dan een wonder dat men het tempo, waarin de uitkeringen ge schieden en de allesbehalve royale manier van uitvoeiing van deze wet meer dan moe is. Terecht wordt dan ook opgemerkt dat men de on-elegante gaten, die het Militair Gezag z.g. destijds heeft veroorzaakt, zonder veel omhaal van woorden heeft ge dicht en dat over het anderhalf milliard wat onze defensie kost even min veel drukte gemaakt is. Waarom gebeurt dat dan wel by de schadeloosstelling en wat voor een van een oorlogss'achtoffer, dat reeds zeven jaar geleden voor Nederland de spits afbeet, en die nu nog steeds zit te wachten op een „aalmoes". Achter menigeen van deze mensen wordt nu, 7 jaren na datum, nog eens de recherche gezet, die evenals voor 4 jaren terug, nog eens haarfijn napluist of alles wel klopt. heeft verzekerd van karaktervolle, diep-godsdienstige en heilige man nen. Ter documentering van deze be weringen moge het ons geoorloofd zyn aanstaande week een levens schets te plaatsen, die Markus de Bruin over een eenvoudige lekebroe- der samenstelde. Zou h -t niet Kunnen gebeuren, dat deze oud-student van het Gymnasium, die zyn priesterlijke aspiraties moest opgeven, eens zyn grootste glorie werd De aureool van zyn heiligheid werpt nu reeds stralende en glanzende luister af op het College, waarop hy mede zyn vorming en opvoeding ontving en op Venray, waar hy enige jaren verbleef. Het jarenlange verborgen leven in gebed, gestage arbeid en grote een voud, dat deze fijne ziel heeft ge kenmerkt, is wel een sterk sprekend voorbeeld, dat geen enkele statistiek ons alles zeggen kan. C.S. Het was beter dat men eens onder zocht of de uitvoering van de wet niet wordt gesaboteerd en of het wel met de sociale rechtvaardigheid in overeenstemming te brengen is, dat een wet, die op zich zelf al zo armelyk en ontoereikend is, op een dergelijke trage manier wordt uit gevoerd. Het is zo alles by elkaar onderhand een nationale schande. Daarom moet Minister Lieftinck het de mensen van deze streek niet kwalyk nemen, dat men hem niet meer veitrouwt. Van zyn beloofde loyale uitvoering is zo weinig terecht gekomen en van een vlotte afwikke ling nog veel minder. Nu de K.V.P. in de Tweede Kamer echter nog eens uitdrukkelijk heeft laten horen, dat zy een dergelijke handelwijze niet meer neemt, wachten wy af, zoal8 we al zeven jaren heb ben gewacht, en ook moeilijk anders kunnen. Maar verwacht geen enthousiasme meer voor grootse plannen, voor een nationaal reveil, daardoor voelen de mensen van deze kanten zich teveel bedrogen in de achter ons liggende jaren. En het zal zaak blyven van de oorlogsslachtoffers zelve en ook van de Partijraad om er nu voor te zorgen dat de tweede belofte van Minister Lieftinck wel zal worden nagekomen, nl. dat een vlottere af werking wordt gegarandeerd. Van een loyale uitvoering is niets terecht gekomen, en wy voor ons twijfelen ook aan de beloofde vlotte uitvoering. Wil men echter van de te geven fooi nog iets profiteren, dan moet ze vlug gegeven worden, want anders is zy, in deze dure tijden, van nul en generlei waarde meer. Medische Verzorging in de Nyabondo-Missie Voor diegenen, die nu nog niet precies weten, wat de leden van de commissie voor bovenstaande actie klaar hebben gemaakt, volgt hier onder nog een kort overzicht. Daar is allereerst Zaterdag om half 4 de opening van de tentoon stelling van werken van Zuid-Neder landse kunstenaars, op het Gemeente huis. Zoals bekend, hebben vele bekende Zuid-Nederlandse kunstenaars stuk ken afgestaan voor de grote nationale loterij, die wordt gehouden ten bate van Pater Bartels. Al deze stukken worden hier a.s. Zaterdag tentoongesteld in een ten toonstelling op het Gemeentehuis, die wordt geopend door de heer Burge- meesl er. Voor vele kunstliefhebbers een unieke gelegenheid om werken te zien van Pastoor Adams, Ed. Belle- froid, Piet de Bodt, Joan Colette, Piet van Dongen, Ad. de Haas, Jan Hul en Jan Lucker, Henri Schoonbrood, Charles Vos, Piet Vermeulen, Max Weiss en vele anderen. De toegang is gratis. Dan is Zaterdagavond de grote show, waaraan medewerken Ger de Roos, het Orkest Zonder Naam, de drie Musketiers en Peter Picos. Vooral de inwoners van Venray worden dringend aangeraden voor deze voorstelling kaartjes te kopen, daar Zondag reeds voor een groot deel is uitverkocht en de mensen van buiten juist Zondags komen. Wil men dus teleurstelling voor komen, dan Zaterdagavond op naar Garage van Haren. De Zondagvoorstelling van dekinder- operette is reeds uitverkocht en om de vele ouderen nogmaals in de ge legenheid te stellen om hun kinderen te zien spelen is nog een extra voor stelling ingelast voor Dinsdagavond. Zondag om 8 uur is dan de tweede voorstelling van het Orkest Zonder Naam. Denkt er U wel aan, dat alle voorstellingen precies op tijd beginnen. Maandag om 3 en 8 uur is de modeshow. Ook hier heeft men door de overweldigende belangstelling een tweede show in moeten lassen. In verband met de plaatsruimte wordt wel aangeraden plaatsen te reserveren. Voor deze modeshow heeft ook de tuinarchitect Jacq. Hermus zyn mede werking gegeven, die in samenwer king met bloemisterij van Ham, zaal Wilhelmina in lentesfeer zal brengen. Dinsdagavond is dan de tweede op voering van de kinderoperette. De aandacht wordt er op gevestigd, dat bij de Kinderoperette van Zondag middag zal optreden een goochelaar, terwijl by de opvoering van Dinsdag avond voor de ouderen optreden Gerti Klaassens, sopraan en de bekende Sjer Titulair, bariton, die fragmenten zullen brengen van verschillende opera's, met begeleiding van Mevr. Heynsbroeck uit Venray. Als conferencier zal de bekende Bertus Hummel, de officiëele cere- monariu8 van de Venlose Raad van Ellef, optreden. voor 50 jaren terug No. van 13 April 1901 In een artikel pleit de Redactie voor de aanleg van een goede ver keersweg en een tramverbinding door de Peel naar Deurne. Op Paasdag, 7 April, droeg de neomist Frans Poels—Camps en op tweede Paasdag de neomist Laurent Poels—In 't Groenewolt hun eerste plechtige H. Mis in de parochiekerk. Op Pasen trad als feestredenaar op Kapelaan Coolen, op tweede Paasdag Pater Caspar Seelen o.f.m. De Grote Straat werd volgens de Redactie niet ten onrechte „de Prie8terbuurt" genoemd. In dezelfde buurt als een der genoemde neomis ten woonden eertijds namelijk: Mgr. Dr. P. J. Hoefnagels; Gerardu8 Verbeek, Redemptorist; Johannes Roeffs, Franciscaan; Amorie Esser, Kapelaan; Martinus Verbeek, Kapelaan; Gerardus Haenraets, Franciscaan; Henricus Poels—Bistervelts, pastoor missionaris in Amerika; een zoon van de familie Ariaens, studerend in Oostenrijk. Een gedeelte van de nieuwe banken werd geplaatst in de parochie. Het huis van de arbeider Joh. Hendriks by de Bosser molen, werd door brand totaal vernield. Ook de hele inboedel en enige dieren werden een prooi van de vlammen. Niets was verzekerd. M. Vissers te Wanssum was voor f 1343 de laagste inschrijver voor het bouwen van een woonhuis ten behoeve van G. Vissers te Blit- terswyek. Het aantal werkzoekenden bij het Gewestelijk Arbeidsbureau bijkantoor Venray, bedroeg op 1 Jan. 1950 132. Hieronder zyn dan tevens begrepen de werkzoekenden in Wanssum en Meerlo. In tegenstelling met Weert en Venlo zakte het aantal einde Maart tot 117, om dan weer langzaam te stijgen tot 124 op Juli, 126 op 1 October en 240 op Jan. j.l. De kleine daling in het eerste kwartaal 1950 wordt toegeschreven aan een geringe opleving van de be drijvigheid in de aan seizoeninvloeden onderhevige bedrijfstakken als land bouw en bouwbediyf, terwijl de grote stijging in het laatste kwartaal voor een deel moet geweten worden aan de zeer ongunstige weersomstandig heden. Maar al met al steeg in een jaar tyds het aantal werkzoekenden met 108 mannen, wat wil zeggen, dat Venray een gemiddeld aantal werk lozen (wachtgelders, D.U.W.-arbeiders en geheel werklozen) heeft per 1000 mannelijk beroepsbeoefenaren van 20, daarmede ver uitstekend boven het gemiddelde van Limburg (14) en minder als het algemeen lands- gemiddelde van 25. Uit deze cijfers blijkt o.m., dat de in Juli van school gekomen jongens over het algemeen wel in het bedrijfs leven zijn opgenomen, evenals de uit Indonesië terug gekeerde militairen. Uit alles blykt wel, dat de arbeids markt zo ondertussen verzadigd raakt, waardoor minder valide arbeids krachten en ouder handels- en kan toorpersoneel moeilijker aan bod komt. De toenemende concurrentie tussen de verschillende fabrieken en bedrijven Er is werkelijk iets aan te doen. want kunt even goed als elke andere huis vrouw. gaan profiteren van De Gruyler's 10% korting. Nu. méér dan ooit tevoren, is die 10% korting een uit komst Reken maar eens uit. wat U alleen al wekelijks op margarine gaat terugver dienen. De Gruyter's mar garine met het wapen kost 54 cent. maar van elk pakje komt ruim 5 cent weer bij U terug. Wanf voor 10 gulden aan cassa- bons wordt U één contante gulden uitbetaald. Zo helpt De Gruyter U rondkomen met minder geld. Weer twee slachtoffers Op dezelfde plaats in de Vredepeel waar voor eenige weken reeds twee Venrayse mensen doodelyk zyn ver ongelukt door het springen van een projectiel, is Woensdagmorgen weer een ernstig ongeluk gebeurd. Het was ongeveer kwart voor elf toen daar ter plaatse de bekende gry'ze wagen arriveerde van de Munitie opruimingsdienst uit Venlo, geladen met munitie, om deze daar tot ontploffing te brengen. Terwyl Evers uit Venlo een kuil aan het graven ging en de plaats vervangende commandant in de auto zelf bezig was, tilden de chauffeur Schouren en zyn helper Claessens de kisten munitie van de wagen. By het verschuiven der kisten is toen waarschijnlijk een blindganger tot ontploffing gekomen. Een doffe slag is er tevens oorzaak van, dat minder arbeiders gevraagd worden, waarvoor reisgeld moet worden betaald. Voor de bouwnijverheid was er het eerste halfjaar weinig te doen, maar na Juni ging het flink vooruit. De schilders echter hadden al vroeg te kampen met de seizoenswerkeloos heid. Grondwerkers konden door wegenverbetering, gas en waterleiding werk genoeg vinden, maar het natte weer einde November bracht ook hier weer tegenslag. Wat industrievestiging betreft kan het confectie atelier Fr. Beeren uit Weert genoemd worden, waar een honderdtal meisjes werkgelegenheid vonden. Ook in de metaalnijverheid kunnen nog mannen plaats vinden, maar voor de rest gaat het er wel somber uit zien en een voorzichtige schatting raamt dan ook het aantal werklozen dit jaar reeds op 350 man. Nu we nog leven in een tyd van heropbouw en uitbreiding is dit al veelzeggend en wanneer eenmaal normale tijden zyn teiuggekeerd is de kans zeer groot, dat dit aantal nog zeer beduidend zal stijgen. Reeds dit verslag is eens te meer een argument om toch alles op alles te zetten, om industrie naar Venray te krygen. Wie nu de duizend schoolkinderen ziet, die hier later toch ook weer werk moeten vinden, die het getal boerenjongens ziet, die thuis gemist kunnen worden en wie bovenstaande cijfers in ogenschouw neemt, is wel huiverig voor de toekomst. Het zoveelste teken aan de wand I weerklonk en zowel Schouren als Claessens werden dodelyk getroffen door de rondvliegende scherven. JClaessens was 46 jaren, gehuwd en vader van 13 kinderen. A. Schou ren was 39 jaren en vader van vier kinderen. Ook Evers werd door de rondvlie gende scherven getroffen en hoewel het zich in de beginne zeer ernstig aanzag, kon hy na in het St. Elisabeth- Ziekenhuis verbonden te zyn naar huis terugkeren. De wagen zelf bleef onbeschadigd en hiermede werd direct door de gewonde Evers, die tevoren nooit gechauffeerd had, naar Venray ge reden voor eerste hulp. De man in de auto had niets mede- gekregen. Evers was reeds de tweede maal by een dergelijk ongeluk be trokken. Natuurlijk was de verslagenheid groot bjj de leden van de Hulpver leningsdienst en in Blerick waar de slachtoffers woonden was de deelne ming met de zo zwaar getroffen gezinnen groot. Maar desniettemin ging de dienst door want de ploeg, die kort na het gebeurde uit Arnhem met een ton munitie aankwam, heeft deze Woensdagavond nog tot ont ploffing gebracht. Op de plaats van het ongeval werd door de Rijkpolitie, alsmede door de algem. commandant van de Hulpver leningsdienst, de heer G. Francken uit den Haag en de commandant van de afdeling Helmond een onderzoek ingesteld, maar de oorzaak van de ontploffing werd uiteraard niet meer gevonden. De deerlijk verminkte slachtoffers worden heden begraven. Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur DR. VERCAUTEREN Telef. 385 Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur GROENE KRUIS Donderdag 19 April Consultatiebureau voor zuigelingen uit de KOM PSYCHOLOGISCH INSTITUUT LIMBURG Aanmelden voor onderzoek iedere 2e en 4e Woensdag van 2 tot 3 uur

Peel en Maas | 1951 | | pagina 1