f 1.70 Pljls De prijzen blijven stifyen |a. v. d. ïïlunekkc\ BEL BIJ BRAND 3 9 2 SPORT Overpeinzingen 1lit ket buitenland ft Q Deze pracht luier is thans nog voor verkrijgbaar bij brandden. De laaiende vlammen waren 7.0 fel, dat de grote spiegelruiten van tegenover liggende winkels sprongen. Rijwiel-achterlicht moet r(jk8keurmerk dragen In het wegenverkeersreglement is thans voorgeschreven, dat oen fiets moet zyn voorzien van een goed gekeurd achterlicht en na 1 Jan. 1953 van een goedgekeurde reflector. Slechts die achterlichten echter kunnen worden goedgekeurd, die tegelijk een reflecterende werking hebben. Zowel de uitvoering als achter licht met één glas, dat tevens reflector is als do uitvoering „achterlicht en aparte reflector in één montour" zyn toegestaan. Verwacht mag dus worden,dat het wegenverkeersreglement t. z. t. in bovengenoemde zin gewijzigd zal worden. De A.N.W.B. raadt ieder dan ook aan ie slechts achterlichten te kopen mot RykbKein nu-rk; dit bestaat uit het woord „Rijk-keur" en een volg nummer. Dit Rijkskeurmerk kan zowel rechthoekig als rond van vorm zijn. 2e geen aparte reflectoren aan te brengen. Aangezien het uitermate moeilijk is een achterlichtglaasje tegelijk goed lichtdoorlatend en licht reflecterend te maken, geeft de A.N.W.B. de voor keur aan die uitvoering. waarby oen achterlicht en een aparte reflector in één montuur zyn opgenomen. Aantal werklozen sterk gedaald Overeenkomstig de verwachting daalde het aantal mannen in de maand Februari van 110.905 tot 99.045, te weten 61.617 geheel werk lozen (vorige maand 77.420), 36.562 DUW-arbe"der8 (31.754) >n 866 wacht gelders (1.731). Vorig jaar stonden eind Februari 101.762 werklozen genoteerd, zodat van een gunstige ontwikkeling kan worden gesproken. Oorlogsschade. verzekering en haar uitkeringen Zoals allerzyds tongen i" beroering zyn betreffende do Rykbuilkeringen van oorlogsschade, vergaderingen worden belegd, protesten worden ver zonden, zo ook zijn de Molostverzeke- ringsmaatschappy->n in veler ogen slechts premie- nu uaheffingvorslin- dende monsters geworden, welke alléén maar goed zouden zyn um de beurzen van de getroffenen nog plat ter te maken. Daar het zelfs voor ingewijden in de afgelopen jaren niot mee viel het publiek op de „juisto wijze" hier over voor te lichten, dit als gevolg van do telkens op elkaar volgende wijzigingen In de vaststellingen en afwikkeling, was het de verzekerden niet kwalyk te Demon dat hun ver trouwen ging wankelen. Een der grootste Molestverzekerin- gen, de 0.0 M., heeft nu een schema uitgegeven hetwelk zy denken te volgen bij de eerste algemene uitbe taling. Dit wil niet zeggen, dat men thans binnen enkele weken zyn tegoed zal ontvangen, integendeel, dat kan voor sommigo verzekerden zolfs nog een liele tijd duren, doch er is thans een vasto basis waarop gestadig aan de voorbereiding van deze eerste uitke ring wordt gewerkt.. De mening van vele verzekerden, dat zy van do Molostverzekering toch niets zouden krijgen, kan vanaf heden plaats maken voor de zeker heid dat er nog wel iets komt, doch dat dit maar erg lang duurt. VOORRANG BIJ UITBETALEN De betreffende directie wyst er uitdrukkelijk op, dat er volgens de thans te volgen werkmethode geen plaats meer is voor het behandelen met voorrang. Schade uitkeringen beneden de f 100 zal de maatschappij aan de betrok kene rechtstreeks per postwissel uit betalen. Schade-uitkeringen daarboven zul len via de Horstelbank aan de ver zekerde ter hand worden gesteld WAT ZAT, ER BETAALD WORDEN Dit is een thema waarvoor op het kantoor van de Maatschappij „per geval" nog heel wat cijfertjes zullen moeten worden gezet. Daar do betreffende verzekeringen reeds bij het afsluiten van haar ver zekeringen, hun risico's in verschil lende klasse indeelden is dit percen tage zelfs nog voor elke groep anders, verder speelt nog een rol, in welke periode de schade werd opgelopen. Alios by elkaar kan deze Directie echter zeker stellen, dat een verzeke ring via haar Maatschappij voor de verzekerden een nuttig effect heeft opgeleverd. Ruim f 160 000.000 is of wordt in uitkeringen variërende van ruim 10 tot 100 pet. onder de d-elnemers van de diverse afdelingen verdeeld tegen over een bruto schadebedrag in de gehele oorlog van ongev. f 700.000 000. Aannemende, dat in deze schade gemiddeld een derde door het Rijk wordt bijgedragen, dan betekent dit, dat van de netto schade waarvoor men verzekerd was, dooreen gerekend ruim 36 pet. vergoed wordt. Bij de opening van het nieuwe Postkantoor Met Gods hulp en zegen Is het Postkantoor gebouwd Hier klopt een belangrijk ader Voor ons Venray's onderhoud. Niets heeft ons by de opening ontbroken Het was voor allen een waar festijn Moge dit spontane medeleven Voor ons allen steeds zo zijn. Komt gij als 't loket is gesloten Wordt niet kwaad, spreek geen veny'n Bedenkt dat na ons dagelijks werk De „kas" ook kloppend moet zyn. Hebt gij ons iets te vragen Wfi luisteren al naar uw wens Bedenk echter een P.T.T.-er Is als gy ook maar een mens. Laat de deur nu maar draaien Klanten komen en gaan heen Zy voelen zich met 't personeel tevreden Vonray en de P.T.T. is één. Wy danken de milde gevers Namen worden hier niet vermeld 't Geeft ons een grote vreugde Dat het Postwerk wordt op prys gesteld. Met Gods hulp en zegen Uwe medewerking altegaar Zyn we in 't nieuwe kantoor begonnen De P.T.T. staat voor U klaar. HENK VAN DIJCK Tienray, Maart 1951. Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Soktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur Dr. BLOEMEN Telef. 465 Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. GROENE KRUIS Maandag 12 Maart: Kleuterbureau van 2 tot 3 uur Donderdag 15 Maart Consultatiebureau voor zuigelingen uit de KOM Spreekuur Kraamverpleegster iedere werkdag (behalve Zaterdags) van 2-3 uur in het WIJKGEBOUW Tel. Kraamverpleegster 268, by geen gehoor 269 (Wykgebouw). Gouden bruiloft Op 23 April a.s. hoopt het echtpaar Wilhelmus Maria Manders en Hen- drina Janssen, aan de Akkerweg alhier, de gouden bruiloft te vieren. Pater Sergius O.F.M. door beroerte getroffen Na afloop van de Priesterwijdingen in het klooster van de paters Fran ciscanen te Weert is pater Sergius Emonts O.F.M. Zondagmiddag door beroerte getroffen. Hoewel aan vankelijk het ergste werd gevreesd, vernemen wij nader, dat zyn toestand niet zorgwekkend is. Pater Sergius is 66 jaar oud en Venrayenaar van geboorte. Hij hoopt op 26 Maart a.s. zyn veertigjarig priesterfeest te vieren. Boerderij afgebrand Zondagmorgen ging te Ysselsteyn, de boerderij van de landbouwer Camps door een hevige brand verloren. Slechts het woonhuis kon worden gered. Stallen en schuren brandden tot- de grond toe af. Een tractor en e6n kostbare dorsmachine ging verloren. Het vee kon worden gered. Do boerderij werd in 1947 her bouwd. Omtrent de oorzaak van de brand is niets bekend. De heer Camps was tegen brand schade verzekerd. Aan brandwonden overleden In het ziekenhuis te Venray over lepd eon 2 jarig kind van de familie F. uit Tienray, tengevolge van brand wonden. Aanbesteding. De aanbesteding van de wegver- legging te Wanssum kost blijkens de te Maastricht gehouden aanbesteding f 48999.— De fa. Janssen—de Jong uit Horst kwam met dit getal als laagste inschrijver uit de bus. Bridge. Dinsdagavond hield de Venrayse Bridge-club in Hotel de Zwaan een wedstrijd tegen genodigden, ten bate van de Venrayse T.B.C.-patifinten. De opbrengst bedroeg f 100. Een voorbeeld ter navolging Nieuwe afd. K.V.P. Aan het Veulen werd Dinsdag een nieuwe K.V.P.-afdeling opgericht. Na inleiding van de heer Dolmans over het IJzeren Gordijn, ging de Statenkring-voorzitter, H. Emonts, over tot de oprichting. Een bestuur werd gekozen waarvan H. de Krijger, hoofd der school, voor zitter werd, L. Cox, secretaris, Mej. Nabuurs en de heren Geelen, Reintjes van Ryawyck en Nijssen, beatuursl. Opnieuw zijn de papierprij zen ontzettend gestegen, en werd de aankoop moeilijker Wacht niet tot het drukwerk onbe taalbaar wordt maar vul vandaag nog Uw voorraad aan. Bestel by Ongelnk door schuld. Een wielrijder uit Holthees, die Zondagavond zonder licht over de Maasheseweg reed, kwam met een wielrijder van de Smakt in botsirg. waarby de laatste een hersenschudding opliep. Jaarvergadering Eiervereniging De Eiervereniging Holthees—Smakt vergaderde in de zaal Nellen, alwaar het jaarverslag werd uitgebracht. In het afgelopen jaar werden in totaal geleverd 834.171 stuks eieren, welke opbrachten f 112.472.87. De gemiddeld uitbetaalde kiloprijs was f 2.27l/j- De aftredende bestuursleden Derks, van Kempen en Lnnssen werden met algemene stemmen herkozen De Handboogschutterijen „St. Anna" te Venray en „St. Hubertus" vieren dit jaar hun gonden bestaansfeest. De beide handboogschutteryen ..St. Anna" te Venray en „St. Hubqjtus" te Merselo herdenken deze zomer het feit, dat ze 50 jaren geleden werden opgericht. Beide verenigingen zullen dit feit gezamenlijk herdenken in de vorm van een groot concours, dat op de doelen van „St. Anna" op 15. 18 en 19 Augustus a s. wordt gehouden. De commissies, die met de voorbe reidende werkzaamheden zyn belast, zijn inmiddels reeds geïnstalleerd. Op dezelfde dag herdenkt de heer Jac. Aerts te Blerick de dag, dathy 30 jaar onafgebroken lid is geweest van de handboogschuttery „St. Anna" Hy was o.m. oprichter, jarenlang voorzitter en na zijn vertrek naar Blerick beschermheer. Dr. Poels Bonwfonds. De Enveloppenactie van het Dr. Poels Bouwfonds heeft in Venray opgebracht de som van f 228.13. Het bestuur van de Solidariteits- dienst Venray brengt hierbij hartelijk dank aan de milde gevers. Wielersport. Op de Zaterdag gehouden homo- trainingswedstryd voor amateurs der N.W.U. behaalde Hans Voesten in de serie sprint over 1 Km. de vijfde plaats met 40.1 sec. Rutten uit Bergen behaalde by dezelfde categorie de tweede plaats in de serie in de serie achtervolging over 3 Km. De beide renners hebben nu een cross in Arnhem op het programma staan en op 18 Maart zullen ze beiden in de Ronde van Noord-Hol land starten over een afstand van 225 Km. Wielerronde te Venray. Blijkens de agenda van Wielerbe- lang Noord Limburg zal de Venrayse Wielerronde gehouden worden op 10 Juni a.s. Te Deurne wordt deze ge houden op 3 Juni. S.V.Y.-Nienws Door kerkelijke reden werden de wedstrijd zowel voor het eerste tegen Tiglia, als voor het tweede tegen Sp.Irene2, afgelast. Het derde speelde thuis tegen Horst 4 en won deze wedstrijd met 3—0. De kansen op het kampioen schap stijgen naar gelang de wed strijden reeks kleiner wordt. Brughusia en Melderslo blyven goed volgen en wonnen met reuze cijfers n.l. met 9-1 van E.W.C. 2 en 16-0 van Swojg. Boys 2. Zondag moet bet derde naar Itesia 2. Weer zo'n gevaarlijke uitwedstrijd In het begin van de competitie maakte zy niets paraat en de laatste twee wedstrijden werden evenzovele over winningen. Venray opgepast, dat julliie daar ook niet het slachtoffer wordt. Er mag voorlopig geen punt verloren gaan, of Brughusia of Mel- derslo nemen do leiding over. Indien het derdo met de beproefde krachten als Kronenberg en van Gerven weer kan aantreden, zal vooral do aanval daarbij winnen. Het eerste speelt thuis tegen Seve- num. Dit kan een spannende wed strijd worden. Indien Venray maar compleet aan de start verschijnt, is de kans groot, dat de volle winst hier blijft. Denkt er vooral aan, dat de kansen voor Venray niet zo slecht staan voor het kan pioenschap. Noodzakelijk is het om de wedstrijd van Zondag te winnen. Daarom allen je best gedaan om een goed resultaat te bereiken. Het tweede is vry voor de compe titie. Zy kunnen zich vast trainen op de wedstrijd van 18 Maart. Dan is vastgest ld Blerick II-Venray II. Heel goed mogelijk, dat dan de beslissing valt. Zekei is het, dat wy zeer benieuwd zyn naar deze uitslag. Verslag wedstrijd DIS-Oostrum Van het Bestuur van de voetbal vereniging D.I.S. uit Oirlo werden wij er op gewozen, dat het verslag van de wedstryd D.I.S.-Oostrum, dat wij voor twee weken terug plaatsten, onjuist was. In tegenstelling tot het gepubliceerde, had de wedstrijd een sportief en vlot verloop en was de leiding goed. Hoewel wij in de veronderstelling waren, dat genoemd verslag afkomstig was van D.I.S. blijkt nu, dat een of andere, zonder dat D.I.S. hiervan wist, tweedracht heeft willen zaaien tussen Oostrum en Oirlo, waarvan wij de dupe zyn geworden. Natuurlijk biedon wy hiervoor ons excuus aan. Toren In zijn maandelijkse predicatie heeft de Hoogeerw. Heer Deken Zondag aangekondigd, dat een actie zal be gonnen worden om de toren van de grote Kerk herbouwd te krijgen. Dit mede op aandringen van de Venray Jongeren, die deze geweldige karwei op hun schouders willen nemen. Nu men na zes jaren eindelijk eens een beetje orde op zaken heeft en lungzaam maar zeker de weder opbouw van Venray voleindigd wordt, is het een schone gedachte om als bekroning van dit grootse werk de wederopbouw van de stoere toren van de St Petrus Banden aan de orde te stellen. In deze tyd van schaarste en veel zorg is het een gedurfd plan, maar evenals vele eeuwen terug de Ven rayse mensen onder dezelfde moeilijke omstandigheden steen na steen hebben omhoog gebracht, zo zal ook het Venrayse volk van vandaag de erfenis van het voorgeslacht weer in zyn oude staat en glorie doen verrijzen. En is er een mooier en grootser monument te vinden van gemeen schapszin als een nieuwe toren, die wyst naar God en waaruit de oude klokken als voorheen hun lied weer doen galmen over onze Gemeente, en de Venrayse mensen oproepen tot gebed en offer. Als men alleen naar de centen kykt die het plan kosten zal, dan zal menigeen nog wel eens aarzelen, maar als men ook eens let op bovenstaande motieven dan moet dit mogelijk zyn en dan zal een echte Venraynaar ook zyn steen aanbrengen. Bomen Langs Venray8 nieuwe en schone dreven is eindelijk een schat van bomen geplant, die over twintig dertig jaren ons dorp een geheel ander fleurig aanzien zullen geven. We betreuren het slechts dat men juist van deze boomplanting de Ven rayse jeugd niet eens heeft laten profiteren. Waarom heeft men deze jomen niet laten planten door Ven- rays jeugd, die zo niet alleen een aardige herinnering had meegekregen uit hun jeugd, maar die dan ook wat meer ontzag had gekregen voor al dit toekomstig schoons. Want nu worden de bomen al beschouwd als zwiortskesleverancier" en menig „paerd" wordt nu al aangevuurd met takken, die men gauw even er afge- roetst heeft. Men had van velen bomenbeschermers gemaakt, terwijl de ervaring van twee weken al heeft geleerd dat het bomenvernielers zijn. Parochiehuis Door een toeval kregen wy deze week het Katholieke Bouwblad van Februari 1949 in handen, waarin enkele schitterende tekeningen zijn Opgenomen van een Parochiehuis voor Venray, naar een ontwerp van het Architectenbureau Magry en Lerou. Nu zijn we intussen Februari 1951 reeds gepasseerd en het Parochiehuis is er nog niet en evenmin als in 1949 weet het Venrayse publiek iets om trent de plannen dienaangaande. Het bovenvermelde Parochiehuis was reeds het tweede plan. wat toen werd gemaakt en waarschijnlijk zijn er sinds 1949 nog wel enkele by ge komen. Het toenmalige plan was tweemaal zo groot als het oude patronaat en bestond feitelijk uit twee gedeelten, een gedeelte n.l. voor de jeugd met recreatieverblijven en gymnastiek lokaal en een gedeelte, als concert en toneelzaal voor pl.m. 600 mensen. Op de tekening ziet het er werkelijk er schoon uit. We hebben een sterk vermoeden, dat een en ander wel op de kosten gestrand is en dat van al dat schoons niet alles is te verwezenlijken. Maar van de andere kant menen wij ook, dat over dit alles een te grote sluier van geheimzinnigheid ligt, die het publiek nu niet direct enthousiast maakt .voor een dergelijk plan, af gezien dan nog van de vraag of de exploitatie van een toneelzaal geen kwestie is van particulier belang. We betreuren het verder, dat men plannen maakt waar Venray zelf zo nauw in betrokken is, wel elders publiceert, maar liet niet nodig oor deelt het Venrayse publiek hiervan op de hoogte te stellen. Misschien dat zich dat in de toe komst wreken zal. Crisis in Frankrijk. Maandag zijn de plaatsvervangers der Grote Vier (Jessup, Davies, Paro- di en Gromiko) te Pary's byeen gekomen om voor hnn ministers van buitenlandse zaken een agenda op te stellen en de plaats en datum te bepalen vooreen conferentie. Natuurlijk toont niemand zich 1 de vele wederzijdse aanklachten en verwijten - optimistisch. Moet men afgaan op de nota wisselingen, die aan het treffen vooraf gingen, dan zou men weinig hoop hebben. En toch zouden vooral de het overleg, indien" zy niet enige hoop hadden. Hoe meer er over de oorlog wordt gesproken, hoe meer men er voor terugdeinst. Immers, dat de V. S., die op de lange duur zouden kunnen winnen, staat met hun groot industrieel overwicht wel vast. Maar wat zouden zy hebben gewonnen, welk doel zouden zy kunnen verwezen'yken Europa en Rusland zouden zwaar geteisterd uit de stry'd komen, de V. S. waarschijnlijk ook en Amerika zou geen orde op de zaken kunnen stellen in de onmetelijke gebieden van Europa en Rusland. Afrika en Zuid Oost Azië zouden nog meer profiteren van de Europese (en nu ook Amerikaanse) verzwakking. En welk economisch en politiek systeem zou er na zo'n langdurige verwoesting komen De Amerikaanse politieke leiders beginnen nu zelf bevreesd te worden van de roep om een preventieve oorlog: Jessup heeft Truman's woor den aangehaald om die gedachte resoluut af te wijzen. Gezaghebbende Amerikaanse jour nalisten zeggen nu duidelijk, dat een oorlog niets zal oplossen en dat hy alleen raag worden aanvaard, indien hy door Russische agressie wordt opgedrongen. De bereidheid is dus aanwezig om tot een of ander accoord te komen. Zwakke plekken En de Russen Zy hebben vele zwakke plekken. China verstoken van Russische hulp begint ongerust te worden voor een grote oorlog. Het Russische volk blykbaar ook, want het moet nu voortdurend worden gerust gesteld, terwyl alle schuld op het Westen wordt geworpen. De invloed van het zogenaamde Titoïsme of nationaal communisme de Sovjetlanden blijkt groot te worden geacht. In Tsjechoslowakfje en Hongarije zijn vele levensmiddelen gerantsoe neerd, er heerst een paniekstemming onder de kopers en die wijten de armoe aan Russische kolonisatie. In Praag zullen nu processen worden gevoerd tegen Clementis en Sling, voorheen gezaghebb9nke communisten die als zondebokken moeten fungeren; zy en andere saboteurs zouden in dienst hebben gestaan van de Engelse geheime dienst en van Tito In Rusland zelf is de industriële kracht veel te gering om 'n wedloop met het Westen te kunnen volhouden Er zyn dus voorwaarden voor een vorgelyk. Maar hoe nu de weg te vinden tot ontspanning Amerikanen niet^ begonnen zijn aan d9r 7 Woensdagen t.e.v. St. Jozef; verering der relikwie; 6.30 lm. overl ouders v. Dijk-Raafs; 7 uur lm wed. Looy8chelder Gesthuizen; 7.30 lm Margaretha Vaske; 8.15 gest. jaard. Johanna Maria VerbeekO H.) Donderdag H. Mis v.d. dag; 6.30 lm Petronella Reynders; 7 uur lm Maitinus v.d. Poel; 7.30 H. Sacraments hoogmis, leiding meisjes; 8.15 g jaard. Jacobus Schaeffers, echtgenote en zoon Piet (1 H.) VrijdagO.L Vrouw van 7 Smarten; 6.30 lm wed. v.d. Pas, besteld door buurtvereniging Helpt Elkander; 7 uur lm. Piot Janssen en dochter; 7.30 lm Herman de Bruyn; 8 15 gest. jaard. Arnoldina Bistervels (3e kl.); 7 uur Kruisweg en verering relikwie van het H. Kruis. Zaterdag: H. Gertrudis; 6.30 O.L. Vrouwhoogmis; 7 u. lm. overl. familie Flinsenberg—Erkelens; 7.30 lm Theo- dorus Jansen; 8.15 gest. jaard. Hen- ricus Verblakt en dochter Francisca (3e kl.); 7 u. Marialof en rozenhoedje. VELTUM. 7.30 leesmis Petronella Brand-v. Hork. KATECHISMÜS. De kinderen van de 3e en 4e klas leren deze week de 40e en 41e les; de hoogste klassen leren de 42e en 43e les. PAASTIJD. Passiezondag begint de paastyd, welke eindigt op Beloken Pasen. Oostenrijk voorbeeld voor Duitsland. Hoewel de plaatsvervangers alleen de agenda moeten vaststellen, kan daarover natuurlijk al een geschil ontstaan. Het Verre Oosten blijft buiten de bespreking. Maar het Westen wil de bewapening van de ex vijandelijke landen (Hongarije, Bulgarije en ook Roemiö) aan de orde zien gesteld en men veronderstelt, dat vermindering van hun bewapening en van die der Polen zou kunnen leiden tot het afzien van het vormen van Duitse Overigens gaan er proefballonnetjes op om van Duitsland een tweede Oostenrijk te maken: vermindering der bezettingstroepen, behoud der zones, maar geleidelijke instelling van één Duitse regering voor het gehele land, door vrye verkiezingen gevormd, ontwapend en onder controle der Grote Vier. Dit is echter van later zorg: eerst moeten de plaatsvervangers het eens worden over de agenda. Zy zullen moeten beseffen, dat het wellicht gaat om oorlog of vrede in de niet ver verwijderde toekomst. Mislukking zou bewijzen, dat de wil tot een overeenkomst afwezig is en dat zou verschrikkelijke gevol gen kunnen hebben. Franse crisis. Op dit ogenblik kwam .de Franse kabinetscrisis wel zeer ongelegen. Hoewel het vinden van gelden voor de herbewapening al moeilijk genoeg is, prijsstijgingen verontrusten en de loonacties dreigen, is het kabinet gevallen, omdat het ge6n aanvaard bare wijziging van de kieswet kon voorstellen. Er is nu evenredige vertegenwoor diging en dat stelsel begunstigt de communisten, de Gaullisten en de kleine partijtjes, met wie de midden groepen geen stabiele regering kunnen vormen. Socialisten, liberalen en katholieken zinnen dus op een ander systeem, dat by geringe stemmenmeerderheid voldoende zou zyn. Is dat geen dicht by het H. 1 al door ons me U zingt, hoe b meeoffertGeen wers, maar mee! P.S. Hebt U boekje Nog niel nodig fa. van den KERKELIJKE DIENSTEN PAROCHIEKERK St. Petrus-Banden PAROCHIE-ACTIEOns inzetten voor de uitbreiding van het Rijk van God in ons zeil en in onze medemens. Priester v. d. weekPater Domitius. Zondag: Passiezondag; 6 uur lm. overl. ouders v. Dyk—Raafs; 7 u. lm voor levende en overl. leden van de postduivenvereniging; 8 uur lm. voor de parochie; 9 u. kindermis; 10 uur hoogmis en Te Deum bij gelegenheid v.d. kroning van Z.H. Paus Pius XII; 3 uur kinderlof en kruisweg; 7 uur Miserére, lijdensmeditatie en lof. Maandag: H. Gregorius; 6.30 ziele- mis voor alle overl. parochianen; 7 u. lm Hendrikus Geurts en Jacoba de Bruyn; 7.30 lm Peter Geurtjens; 8.15 best. jaard. Maria Arts—Lenssen; 7 u. zielelof en rozenhoedje. Dinsdag: H. Mis v.d. dag, sste der 9 Dinsdagen t.e.v. St Antonius, ver ering der relikwie; 6.30 lm. Jo van Gestel; 7 uur lm. Maria Goumans— Janssen; 7.30 lm. Theodorus Swinkels en dochter Jo; 8.15 best. jaard. Joh. v.d. en Gertruda Ewals. Woensdag: H. Mis v.d. dag;laatste H. Familie. Zondagmorgen 11 Mrt. 3. gaat de H. Familie, (mannen en jeugdafdeling) ter bedevaart naar St. Jozef te Smakt. Wy vertrekken van af de Grote Markt kwart na zeven. De H. Mis is om half 9. Verzoeke beleefd, dat allen op tijd aanwezig zijn en laten we in grote getale evenals de vorige keer aan deze bedevaart deelnemen. Toor de jongens van 11-17 jaar Heden Zaterdagavond om 8 uur worden jullie verwacht in de Parochie kerk. Dus niet alleen de leden van de Jougd-Familie. Het is met het oog op het aanstaande Paasfeest, er zal gesproken worden over de Paas- biecht en het Pasen houden. Dus ALLE jongens present PATERSKERK. ZondagPassiezondag. Leesmissen met instructie 5.45, 6.30 voor Maria Smits, besteld door de familie van Lierop; 7.45 Agnes Nass-de BruyD; 9 uur Hoogmis. Na de Hoogmis korte zangrepetitie. Communiceren vooraan beginnen. Eerste collecte paterskerk, 2e byz. noden. 4.20 .gez. Vespers; uur Lijdensmeditatie. Maandag: 6.3Q voor overl. vader; 7 uur P. Smits; 7.30 Peter Loonen; 7.30 pl. gez. Requiem voor Petrus Volleberg. Dinsdag: se Dinsdag vd. Antonius- noveen. 6 uur wordt 't Allerheiligste ter aanbidding uitgesteld. Volle aflaat. 6 uur H. Mis t.e.v. O. L. Vrouw en Sc. Antonius; 6/30 voor overl. Vader; 7 uur Jac. van Rens en Hondrina Custers; 7.30 voor genezing van een zieke (zijaltaar) en pl. Hoogmis ter ere van St. Antonius; 8 uur Maria Margry-van Moorsel; 7.30 pl. Lof met gebeden der Antoniusnoveen en pre dikatie door p. Gerardus Kleiweg. Woensdag6.30 Hendrik Claassen, 7.30 Antoinette Verschuuren-vd. Goor; 8 uur Maria Tecklenburg. Donderdag6.30 H. Hendrix Maria de Bruyn en dochter Hendrina; uur t.e.v. de H. Clemens Maria Hofbauer t.z.i.; 7 uur Petronella Lit- jens; 7.30 Gertruda Arts-Niessen. Vrijdagfeest van O.L. Vrouw van Zeven Smarten, aan wie kerk en klooster zyn toegewijd. 7 uur Wil- helmina Pouwels-v.d. Munckhof; 7 uur fam. Berkens; 7.30 pl. Hoogmis; 6.30 oefening v.d. H. Kruisweg. Zaterdag7 uur Mechtilda Theuws- Beteram8, als lid v.h. Koordje; 8 uur P. Schaeffers-Derksen; 3 8 biecht horen. Iedere dag een H. Mis voor onze weldoeners. A.s. Zondag collecte voor de H. Plaatsen. DERDE ORDE Zondag 11 Maartom 11.30 Bestuurs vergadering van de Jonge mannen en Meisjesafdeling. DE HAAN VAN PETRUS EN Dat was nog bijna misgelopen met die haan van Petrus. O. L. Heer had hem nog zó gezegd„Denk erom op tyd op je post en flink hard kraaien 1" En nóg had hy zich bijna verslapen. Zo van stok af, zo de muur op. Gelukkig, hy was nog net op tyd. De eerste keer klonk het nog wat schor, hy was nog niet by stem. Maar de tweede keer ging bet best; hij schrok er zelf van, zo goed had hy het nog nooit gedaan. Toen ishy weer omlaag gefladderd en heeft zich niet meer laten horen. Zo ging het Zondag ook in ons kippenhok. Hebt u het gehoord? Het was beslist de moeite waard. De jonge hanen deden hun uiterste best, maar naderhand hoorde je ze niet meer. Waar ons kippenhok staat, vraagt U? Maar weet U dat dan niet? By ons in de paterskerk natuurlijk, één hoog achter. Het enige kippenhok van de buurt, waar enkel maar hanen in zitten. Maar het kraaide in ieder geval béstZo moesten ze 't iedere Zondag doen. O. L. Heer hoort het beslist graag Zo zyn we dan sinds enkele weken bezig de volkszang in onze paters kerk weer wat op te halen. Waarom we 'dat doen? Wel, omdat de Paus dat wil. Hij schrijft immers zelf in zyn rondzendbrief „Opdat de gelovigen meer actief deelnemen aan de goddelijke ere dienst, moet de gregoriaanse zang, iu zover hij voor het volk bestemd is, weer opnieuw in gebruik worden gegeven aan het volk. En inderdaad, het is hoog nodig, dat de gelovigen de heilige handelingen bijwonen, niet als buitenstaanders of stomme toe schouwers, maar geheel en al doordrongen van de schoonheid der liturgie, zodat zy in beurt zang, naar de voorgeschreven regels, hun stem verenigen met die van priester en achola." PAROCHIE: H.( ZondagPassi Mis voor de p; Eerw. Zuster Meyers); 10.15 He Reynders-Nooyen 6 uur Lydensme hoogmis ..Te Der van de Pauskfü1* XII. iste collect byz. noden. Maandag: 7.30 Johanna Rongen- Dinsdag: 7.30 Martin Croymans Woensdag: 7.31 Goumans-Jansser Donderdag7 Gerrit Claessens. Vrydag: feest ten van Maria. 7 Johannes Loenen Zaterdag: 7.30 Godfried Litjens niskens. Biephter Lof t.e.v. O.L. Vr A.s. Zondag, 1 voor de H. Plaat In de loop d rondgang voor Pi PAROCHIE K ZondagVane begint de Paastyi» 7.30 en 10 uur 3 uur lof. Maandag7.30 voor Antoinetta 1 Dinsdag: 7.3C*r» van Oostrum uit Woensdag: 7.1 Gertr. Derks; 7.3c vervolgden om h Donderdag: 7.3 Verrijdt. Vrydag: leest van O.L.Vrouw e de maand, dus de jeugd; 7.30 ba Janssen en Regie Zaterdag: 7.30 t.e.v. O.L Vr. Beho 7.30 Maria-lof. PAROCHIEEL) Zondag-: Passii Gerardus Janssj lm. uitsluiteng i 10.15 hoogmis hoogmis Te De\j van de verjaardaj Z.H. de Paus; 6 1 en lof. Maandag7.30: Jacobs best. door j Dinsdag7.30 Spreeuwenberg- WoensdagJen Joannes Peeters, Donderdag7.31 heid voor de fï Munckhof. Vrydag7.30 li Spreeuwenberg-' Zaterdag: 7.30I en Catharina Re) RECTO#- ZondagPa3s» byz. intentie; 10 j Apostolaat des <1 weg; 6.30 Lydenï Maandag: 7.30 Dinsdag7.30 Janssen. Woensdag7.3 Donderdag7 Dyk-Wismans. vrydag: 7.30 Zaterdag7.3 5.30-7.30. Biech RECTORAAT Zondag: Pas: mis voor Martin 8.30 aankomst Familie van V voor een zieke t Na de hoogmis de Pauskroning, wordt. 3 uur L< van St. Jozef. Maandag: 7.15 St. Jozef; 8 uur Dinsdag: 7.15 berghs; 8 uur vo< Woensdagr. intentie; 8 uur v van Dommelen; ter ere van St.. Donderdag7 Theodorus Gooz Peter Ant. Koe handboogschutte Vrydagfeest Smarten; 7.15 ere van St. Jozet Zaterdag: 7.15- van O.L. Vrouw, Bosch; 8 uur leet Van 4—6 uur ter ere van O.L." Zondag a.s., Pab wijding. Zondag» de H. Plaatsen. t Rectoraat St. ii Y» Zondag: 7 u.gi municeren; 7.30 li t.e.v. H. Gerard® 2.30 Kruisweg en en voor degenen/ hinderd zijn de lij wonen; 3 uur Ij rondeleidsters v,4 daarna 3.15 by eet Jongeren; 7.30 lp Maandag 7.3c familie Kusters-j Dinsdag7.30 Hendriks en Eli» Woensdag7.3»! mis wordt opgeffl

Peel en Maas | 1951 | | pagina 2