Moet een vader of een moeder na eerlyk onderzoek niet toegeveD dat by eventuele moeilijkheden in de opvoeding, in het voorgaande mins tens een kern van waarde schuilt; dat dit wrijving heelt gegeven tus sen de ouders en de kinderen hiervan de dupe zyn geworden of er een ongezond voordeel uit wisten te trekken t P. H. PONGEN O.C.R. binnenlands Oueezickt De afgelopen week is op politiek terrein voor Nederland niet rustig verlopen. Daar was allereerst het ontslag van Generaal Kruis. Sinds Generaal Eisenhower op bezoek is geweest, zwaaide er wat in de Regeringskringen. Zonder nu bepaald kritiek te leveren, liet Eisenhower toch wel uitkomen, dat het defensiebeleid in Nederland nu niet b'-paald bewonderenswaardig was. En de Minister van Oorlog heeft daaruit enkele conclusies getrokken. Allereerst een verbeterde opbouw vau ons leger moet er komen, welke in korte termyn drie volledige divi sies kant en klaar moet leveren. By deze plannen ondervond hij echter niet de nodige steun van de hoogste legerleiding en dit leidde tot het ontslag van Generaal Kruis. Zo heeft do Tweede Kamer ook haar zin gekregen, die reeds veel vroeger heeft geklaagd over het slechte militaire beleid in ons land en Minister Schokking daarvoor zelfs heeft weggestuurd. De Regering heeft hiermede de teugels weer in eigen hand genomen en hot schijnt, dat Generaal Kruis' opvolger Kolonel Hasselman grote plannen b#*«,ft 70or reorganisatie. Intussen is ook dit een omstreden figuur en de mogelijkheid van wis seling onder de leden van de Generale Staf wordt dan ook niet uitgesloten geacht. Val van kabinet Drees. Het ontslag van Generaal Kruis is gevolgd door het aftreden van het kabinet Drees. Het debat in de Tweede Kamer over de kwestie Nieuw Guinea heeft wel een uitzonderlijk gevolg gehad, Daar is allereerst de tweedracht, die is ontstaan in de Party van de Arbeid, over het beleid inzake deze kwestie, wat tot gevolg heeft gehad, dat verschillende prominente figuren hun lidmaatschap opzegden. Het partijbestuur heeft toen haar standpunt over Nieuw Guinea uiteen gezet en hieruit bn k, dat de Partij van de Arbeid terwille van het voortbestaan der Neerlands Indone sische Unie voor overdracht der souvereiniteit over Nieuw Guinea aan Indonesiö. Dit mede doordat de Indonesiërs na het mislukken der conferentie gedreigd hadden deze Unie op te zeggen. Minister Drees - oen der voor mannen van de party was daar echter op tegen en met hem de andere party ministers in dit kabinet. Zij wensten niet verder te gaan dan een overdracht van de souvereiniteit over dit gebied aan diezelfde Unie, maar in geen geval aan Indonesië. Hierbij werden zy gesteund door hun katholieke collega's. De Rechtse partijen, zoals de Chr. Historische Unie en de Partij voor Vryheid en Democratie waren echter van mening, dat de Regering hiermee zelfs ie ver was gegaan en slechts had mogen voorstellen, dat Nederland baas bleef in Nieuw Guinea. Het debat over deze hele geschie denis, heeft in de Tweede Kamer lang geduurd en men is tenslotte naar voren moeten komen met de geheime notulen van de besloten zitting, waaruit bleek, dat de Re gering beloofd had de Kamer te raadplegen voor geval de Indonesiërs met andere plannen zouden komen. Dat dit niet is gebeurd, is voor de V.V.D. aanleiding geweest bij monde van Mr. Oud een motie in te dienen waarin naar voren kwam, dat de Regering zich niet gehouden heeft aan deze afspraak, maar op eigen gezag oen wijziging in de plannen heeft gebracht, waardoor zy de grondwettelijke verhouding tussen Regering en Kamers heeft verstoord. Deze motie werd verworpen, mede door Katholieke Volkspartij en Party van de Arbeid. Minister Stikker, voorzitter en op richter van de Party voor Vryheid en Democratie, kon het echter niet verdragen zo door zijn eigen party becriti8eerd en in do steok te worden gelaten en diende bijgevolg zyn ont slag in. Hierdoor kwam het kabinet nog slecht 8 te steunen op de K.V.P. en de Party van de Arbeid, wat weer voor Minister Drees aanleiding was het ontslag aan te bieden van de gehele Regering. Midden in de ernstigste tijden heeft Nederland dus geen kabinet meer, een kabinet, dat notabene is gevallen, omdat het de souvereiniteit over Nieuw Guinea niet wou over dragen aan Indonesië, iets waarvoor Mr. Oud's party een heilige afschuw heeft. Maar toch werd door deze party het vertrouwen in de Regering op gezegd en kwam het kabinet daai door ten val. De binnen- en buitenlandse conse quenties van een en ander zyn niet te overzien. Twee en een half jaar heeft dit kabinet de teugels in handen gehad, waarin o.m. de Rondetafelconferentie gehouden werd, die Indonesië onaf hankelijk maakte en waarin de publiekrechtelijke bedrijfsorganisatie werd opgebouwd. Weer naar Korea Waarschijnlijk zal binnenkort weer de gelegenheid worden opengesteld tot aanmelding van vrijwilligers voor Korea voor het Nederlands detache ment. Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur Dr. BLOEMEN Telef. 465 Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. GROENE KRUIS Donderdag i Februari: Consultatiebureau voor zuigelingen uit de KOM HONDENBELASTING Burgemeester en Wethouders van Venray vestigen de aandacht van houders van honden op de bepaling van artikel 12 dor verordening op de heffing van hondenbelasting in de gemeente Venray, volgens hetwelk zy, die vóór of op 31 Januari geen aangifte-biljet hebben ontvangen, ver plicht zyn vóór 20 Februari aangifte van het houden van een of meer bonden te doen, door invulling en ondertekening van een ter secretarie afd. IV kosteloos verkrijgbaar aan giftebiljet. Venray, 23 Januari 1051. Gevonden Herenrywiel, G. Willemse, Over- broak H 11; glazen ballpen, V. Clephas Ga8Straat 36; rijwiel, v. Uden, (Albert Heyn); portemonnaie en sjaal, nr. 48 Maasheeseweg; sjaal, Cremers Buiten weg; paar herenglacó's, W. Litjens Brukske; mondorgel, A. Hulsman, Oostrum; bruine alpinomuts, Oomes Kempweg 16; kerkboek, van Gerven Kempweg 22; tam konyn, Derks C 40 Oostrum; slede, W. Verheyen, Hen- seniusstraat 2; grijze wollen hand schoen, Kazerne; herenhoed, Fr. Pluim Ch. Ruijsstraat 8; muntbiljetten, P. Maassen, Oostrum C 23d; kinderporte- monnaie, W. van Meyel, Heide L 32; kinderwant, M. Bonants, Veltum L ie; rozenkrans, H. Custers, Smak- ter weg 2b; dames want, W. Berbers Veltum L 2; want en grijze centuur, kazerne; zakportefeuille, postkantoor; jachthond, P. Bonants Dóe Oostrum; rywieltas, Patersklooster; zilverbon, Verheyen Hoenderstraat 39; dames glacé's, Wmr. Baan Oostsingel n.w. 14; rywieltas, H. Custers (Gemeente werken); doublé Lourdes rozenkrans, F. Verheyen Maasheeseweg 18; zilveren rozenkrans, A. Janssen Overloonse- weg 2ia; werkhemd, L. Dijkmans Spurkt B ioa; een ballpen, Wed. A. Geurts, Schoor C 45; paar pantoffels en 2 bankbiljetten, A. Camps, Oostrum D 17a; kinderschoenen, Wmr Dijkman Oostrum C 24; witte rozenkrans, Jenniskens Brukske 173. Openbare vermakelijkheden op de Carnavalsdagen. De Burgemeester der gemeente Venray brengt tor algemene kennis, dat door hem de navolgende regeling voor de openbare vermakelijkheden gedurende de a.s. Carnavalsdagen is getroffen: Carnaval8*Zon«lag 4 Febr. 1951 Sluitingsuur in de gehele gemeente 12 uur nam. Het maken van muziek en het houden van voordrachten moet op 4 Februari a.s, een half uur vóór het sluitingsuur, derhalve om u.30 n.m. worden gestaakt. Carnavals-Maandag en Dinsdag 5 en 6 Febr. sluitingsuur tapperijen en drinkgelegenheden. Carnavals-Maandag in Venray-kom 12.30 nm,; buiten Venray—kom 12 uur nm. Carnavals-Dinsdag in de ge hele gemeente 11.30 nm. Dansen. Carnavals-Maandag in Venray-kom van 5—10.30 nm.; buiten Venraykomvan 5—930 nm; Carnavals Dinsdag in de gehele ge meente van 10—12 vm in Venray— Kom van 5—10.30 nm.; buiten Ven ray—kom van 5-9.30 nm. Strijkmuziek. In de gehele ge meente mag strijkmuziek (geen dans muziek) gemaakt worden tot een half uur voor het sluitingsuur. Voordrachten. In de gehele ge meente mogen voordrachten worden gehouden tot een half uur voor het sluitingsuur. Yorgnuulngen. De aanvragen ter verkrijging van vergunningen voor het houden van bal, strijkmuziek en of voordrachten op 4, 5 en 6 Febr. a.s. moeten, de laatsten onder over legging van de tekst der te houden voordracht'n, by de Burgemeester worden ingediend. Belasting. Door de houder van een der bovenvermelde vergunningen is belasting verschuldigd overeenkoms tig het dienaangaande bepaalde in de verordening, regelende de heffing en de invordering ener belasting op to neelvertoningen en andere vermake lijkheden in de gemeente Venray. Belanghebbenden worden nog spe ciaal gewezen op de navolgende be paling van de hiervoor genoemde belastingverordening, welke luidt: „Ieder die voornemens is een ver makelijkheid te geven of te doen plaats hebben, moet van dit voor- nemon, eventueel onder overlegging van de daartoe door de bevoegde macht verleende vergunning, ten minste 24 uur tevoren aangifte doen ter secretarie, zulks door invulling en ondertekening van een daartoe kosteloos verkrijgbaar formulier." De belasting moet worden voldaan op Zaterdag 3 Februari a.s. of op een der daaraan voorafgaande dagen ten kantore van de gemeente ontvanger, Marktstaat 10 van 9-12 uur v.na. De kwitantie moet op verzoek terstond aan de politie worden ver toond. Aan een en ander dient streng de hand te worden gehouden. AGENDA 28 Januari, zaal Wilhelmina, 7 uur Eindhoven8e Accordeonveren. Dizzy Fingers t.b.v. de schutterij „St. Anna". 29 Januari, Middenstandsdag. 30 Januari, O. en O. In de aula v.h. Gymn. voeren de Operettespelers op "t Zigeunerkamp." 3 Februari, zaal Wilhelmina, Prin senbal voor alle Piölhazen. Piêlkaze en 4lazinne, wette wel dat Zondag 28 Jan. de advies-kemissie vur de Vastelaovesoptocht vur de lae8te kiör dit joar ien de Zwaan zit van 's merges hallef 12 tot half 1. Got der hin vur raod of um en idee te hale. Denk t'r an dat iederiën dan mit duut ien de Vastelaoves-optocht dit vur Mondag beej Munckhof den drukker mot opgaeve. Anders komde nie mer ien de krant. Geslaagd voor het Type-examen „Groot Schry vers" te Eindhoven, P. Scheepers te Venray. Van de 20 candidaten, 11 Aanbesteding Donderdag werd door architecten Gebr. de Vries, aanbesteed het bouwen van een winkelpand met limonade- fabriek, voor rekening van de Gebr. Clephas, alhier. De uitslag is als volgt f 71.920, 72.382,- 72.800,— 74.717,— 74.940, 76.400,- 76.980, 98.395,— 78.600,- 78.890, 78.900,— 80.377, 80.300, 80.700,- 80.775,— 80.995, 81.500,- 81.850,— f 25.300 f 25.248 f 24.948 f 24.900 f 24 800 f 8070. f 8000. f 7850.— f 7700. f 7595. f 6810. f 6780. f 6675.— f 6650.— f 661 J. Raedts, Oostrum Gebr. Oudenhoven Gebr. Janssen H. Oudenhoven Lzn van Wetten Helmond P. Potten Venray J. Houwen, Oirlo Poels, Horst Verberkt, Horst C. Akerboom, Venray J. Haegens, Horst M. Keyzers, Horst Gebr. Verstraelen, Venray fa. Keyzers, Horst J. Verhoeven, Venray Bergen, Venray M. Poels, Venray Linskens, Oirlo Voor het bouwen van een stal schuur voor de heer P. Claassen te Ysselsteyn was de uitslag als volgt L. Maas, Venray M. Poels, Van Borgen, Heide M. Keyzers, Horst Gebr. Keyzers, Tennis8en-Gooren, Ysselsteyn f 24.100 J. Houwen, Oirlo f 23.700 P. Potten, Venray f 23.190 G. Janssen t 23.077 Van Berkt, Horst f 22.740 Poels, i 22.600 Voor het bouwen van een schuur voor de heer A. Janssen te Leunen was de uitslag: Poels, Horst Verberkt, J. Hagens, Gebrs. Keyzers, Horst M. Keyzers, J. Raadts, Oostrum M. Poels, Venray K. v. Bergen, P. Potten, G. Janssen, Venray Hernienwde activiteit der plaatselijke Pryzencommissie. Deze commissie voor Venray en Meerlo vergaderde alhier, daar het nog meer als in 't verleden nodig bleek, dat de pryzencommissies werkzaam blyven, nu de diverse controle-apparaten reeds gedeeltelijk opgeheven zyn. Unaniem waren de leden van oor deel, dat er wel degelijk behoefte bestaat aan deze pry zencommissie zy doet een dringend beroep op allen, die menen, ongeacht in welke branche, te veel hebben betaald, ook over huurprijzen, en onderverhuur, zich in verbinding te stellen met 't secretariaat der commissie. Voor Meerlo: J. Hofman, Tienray. Voor de gem. Venray G.Hovens, Langeweg 22. Voor Venray de leden: G. Reintjes Leunen; L. Janssen C 6 Oostrum; W. Selder Wilhelminastraat; Raymakers Langstraat en H. Odenhoven, Over- loon8eweg. O. en O. Onder auspiciën van O. en O., trad in de overvolle ula van het gymna sium het Maastrichts Stedelijk Orkest op onder leiding van Rieu. Met gespannen aandacht heeft een enthousiaste en dankbare zaal ge luisterd naar de prima uitgevoerde werken, o.a. van Bach, Griech, Handel, Gounod en Rossini. Dit was de derde maal, dat het Stedelijk Orkest uit Maastricht in Venray optrad en mèt O. en O., hopen de vele muziekliefhebbers uit Venray en omgeving dit uitstekende orkest spoedig weer te zien. Schnttersnienws. De Schutterij „St. Anna" geeft op morgen Zondag 28 Januari een feest avond, welke zal worden verzorgd door de Accordeonvereniging „Dizzy Fringes" uit Eindhoven, onder lei ding van Fr. de Kort. Deze vereniging telt 35 werkende leden en 2 humoristen. Zy behaalde 1948 een eerste pry's in haar afd. op het concours te Utrecht en gaf meermalen concerten voor de Radio. In 1949 concerteerde dit gezelschap den Haag, waar ook een eerste pry8 werd behaald. Zie achterstaande advertentie. De Stille Omgang Zoals bekend gemaakt werd, zal de Stille Omgang dit jaar voor deze streek zeer vroeg gehouden worden, namelijk in de nacht van 24 op 25 Februari. Er zal ondanks de kolennood toch waarschynlyk oen extra trein lopen, die dit jaar echter niet zal stoppen in Meerlo-Tienray. Bovendien zou dan nog een extra trein lopen voor Reuver, Belfeld, Tegelen, Horst. De algemene intentie voor dit jaar luidt: De terugkeer van de afge- dwaalden en dwalenden, vooral in de Mirakelstad. Vader Bisschop zal waarschijnlijk hier nog een intentie aan toevoegen. De nieuwe hengst Op de Limburgse voorjaarskeuring te Roermond behaalde de pas door onze Hengsten-Associatie aangekochte hengst „Guust van de Schervenweg'" de eerste premie van de driejarige hengsten. Een goed begin is het halve werk en deze driemaal be kroonde hengst kan dus een goede toekomst tegemoet gaan. 01 hy echter zal kynnen concur reren tegen zijn roemruchte voor ganger, blyft echter een vraag, want ook deze hengstenkeuring leverde weer eens te meer het bewys van de geweldige capaciteiten van Nico van Melo, wiens afstammelingen voor een groot deel ook hier weer de premies behaalden. Toneel. Door de Zang- en Toneelvereniging „'t Heidebloempje" Heyde en Toneel vereniging „D.O.E.T." Veulen, besloten om onderling te wisselen met het geven van een toneeluit voering. Door „het Heidebloempje' zal Vrijdag 2 Febr. inzaai van Gassel te Veulen voor het voetlicht worden gebracht: „Ik heb gezondigd". Op 4 Maart (Halfvasten) zal de Toneelvereniging „D.O.E.T." opvoeren „In de schaduw van de'guillotine'" in de zaal Litjens te Heyde. OOSfRUM. Op 2 Febr. „Maria Lichtmis", zal er een oudersavond gegeven worden, door de Jonge Garde, Spreker is Directeur Jenneskens. Aanvang 7 uur precies, in het club lokaal in de oudeschool. OVERLOON. Ook te Overloon zal de gehele bevolking worden door gelicht opt.b.c. De eerste vergadering met voorlichting heeft reeds plaats gevonden. "Woensdagmorgen zal op enigszins plechtige wijze een hoeksteen worden geplaatst in het nieuwe gemeenschaps huis wat zijn voltooiing nadert. S.T.V.-nieuws Met een bang hart werd de reis naar Velden aanvaard. Reeds drie nederlagen in successie werden er ge leden endaar Velden streed om de bovenste plaats, konden wy er zeker van zyn, dat het een zware wedstrijd zou worden. Niettegenstaande alle nadelen voor S.V.V., werd er een behoorlijke wed strijd gespeeld en de puntjes werden meegebracht, daar de wedstrijd met 2—1 werd gewonnen. Dat geeft de burger weer wat moed, want nog heeft Venray een kans op de bovenste plaats. Eerst en vooral zal de wedstrijd van Zondag a.s. tegen F.C.V. gewonnen moeten worden. F.C.V. is misschien wel de meest wispelturige ploeg uit de afdeling, vandaag winnen tegen de sterkste en morgen verliezen tegen de zwaktst spelende. Datzelfde F.C.V. wist op het Wit-Zwart terrein een overwinning tegen de koplopers te bevechten. De enigste nederlaag van Wit-Zwart tot nu toe geleden. Weest daarom voorzichtig en onder schat de tegenpartij niet. Speelt met overtuiging en met een vaste wil ook wedstrijd te winnen. Dan hebben wij een behoorlijke kans op de twee punten en blyft er een kans open voor het kampioenschap. Het tweede elftal reist naar Venlo om liet tweede van de Boys partij te geven. De kampioenskansen van het tweede worden steeds gunstiger. Alleen Blerick II staat beter geklasseerd en heeft 2 punten voorsprong op Venray 2. Om niet achterop te geraken moet de wedstrijd tegen de Boys gewonnen worden. Zondag 4 Febr. komt Blerick II naar Venray. Dit zal de grote slag worden met als inzet de bovenste plaats. Met spanning zien wy' deze wedstrijd tegemoet. Het derde gaat op bezoek by haar grootste concurrent n.l. Brughusia. Wy verwachten, dat er een uiterst spannende wedstryd zal zyn. Indien het derde hier weet te winnen is er voorlopig geen gevaar te duchten voor de hoogste plaats, of schoon ook Melderslo regelmatig blijft winnen. Jongens doet je uiterste best en breng een overwinning mee naar Venray. Op de lemen haan Dinsdag j.l. speelde O.D.L. te Heide tegen Ons Genot. Hier behaalde O.D.L. de hoogste aantal punten, n.l. 14, ge volgd door Melderslo met 12 punten. Woensdag 31 Jan. moet O.D.L. naar Melderslo, daar is de beslissing voor de bovenste plaats. Wint Melderslo, dan staan beide met 14 punten gelijk. Dan zal er nog een beslissingswedstrijd jespeeld moeten worden op neutrale baan en wel in Venray op de baan van Onder Ons. Onder Ons, die Woensdag j.l. in Hegelsom was, leverde in hun laatste wedstrijd nog een pracht prestatie, door met Hegelsom de puntjes te delen. De B, van Hegelsom, wist 2 waardevolle puntjes thuis te houden en staat nu met 14 punten stevig aan de kop, gevolgd door Kiek Oet met 13 punten. Dindag komt Kiek Oet, de laatste beslissende stryd spelen. Gelijk spel is voor Ons Plezier genoeg, maar Kiek Oet zal alles in 't werk stellen om te winnen, maar of't zal lukken In District V Venlo, zullen hoogst waarschijnlijk De Flatsers van Baarlo, in de A en Geliek Op, Venlo in de B klasse de eer toe komen. Volgende week weten we waar schijnlijk meer, dan zullen we de data van de beslissing3-, kampioenswed strijden en concoursen bekend maken. Schaaknieuws Zondag 28 Jan. a.s. heeft in Hotel Gitzeis de ontmoeting plaats tussen Caturanga, Venlo en De Juiste Zet, Venray, voor de competitie van de Limburgse Schaakbond. Als bijzonderheid kan vermeld wor den, dat Caturanga bestaat uit stu denten van het St. Thomascollege te Venlo. Deze wedstryd is voor belangstel lenden „vry" toegankelijk. GIERPONT TE WELL VAN DE KABEL GESLAGEN. Elf opvarenden van de gierpont over de Maas by Well beleefden Dinsdagmiddag een benauwd half uurtje, toen de veerkabel brak en de pont in het midden van de sterk gewassen rivier als een tol werd meegesleurd op de golven. Terwyl de passagiers zich aan de leuning vastgrepen, wierp de veerman M. Driessen onmiddellijk het anker uit, teneinde de stuurloze pont in haar wilde vaart te stremmen. De ankerkabel brak echter ook en de veerman sprong daarop met enkele passagiers in een volg-roeibootje en na een kwartier van verwoed roeien wist hij de pont een kilometer stroomafwaarts naar de veilige lage wal te slepen. Het dieigende gevaar voor kapseizen was daarmee ge weken. Het drama speelde zich in een half uur af. Om kwart over twee brak de ankerkabel. De gierpont, die twee auto's en een aantal passagiers vervoerde, werd volkomen ontwricht. Tegen vijf uur sleepte een motorboot de pont weer op haar basis. De voetgangers en wielrijders met het roeibootje in Geysteren afgezet, maar de beide auto's reden pas na vijven de vaste wal in Well op. Toen de gierpont van de ketting ging, waren er geen schepen in de buurt. Op de kaden in Well stonden aan beide zy'den van de rivier nieuwe passagiers te wachten, die het drama voor hun ogen zagen gebeuren. Het gehele Maasdorpje liep uit, maar hulpverlening was niet moge lijk by gebrek aan een motorboot. Er waren echter vele helpende handen toen de roeiboot by Geysteren weer behouden aan wal kwam. Nieuwe Ruilverkavelingswet. By de Tweede Kamer is een wetsontwerp Ruilverkavelingswet in gediend. Het ontwerp bevat een reeks van voorgestelde voorzieningen ter verkrijging van: e. een snellere verwezenlijking van het practische resultaat der ruilverkaveling door a. een splitsing van het plan van ruilverkaveling in een plan van toe deling en een lyst van geldelijke regelingen. b. bepalingen betreffende tydelyke ingebruikgeving. c. andere vereenvoudigingen in de procedure. 2e. een betere regeling van de pacht. 3e bepaling van de verhouding van de ruilverkaveling tot de ruimtelijke ordening, in het bijzonder op het gebied van de gemeenten. 4e. de aanleg van utiliteitswerken in het kader van de ruilverkaveling. 5e. de verzorging van het land schap. 6e. Afschaffing van het bezettings recht. PAROCHIEKERK YSSELSTEYN ZondagSexagesima; 7.30 maandst. voor Gerard Janssen; 9 u. H. Mis uit sluitend v. d. schoolkinderen; 10.15 hoogmis; 3.30 congregatie v.d. ge huwde vrouwen; 4 uur lof. Maandag7.30 H. Mis v. Johannes Willemsen. Dinsdag7.30 H. Mis v.d. overl. fam. Vollenberg- Arts. Woensdag: 7.30 H.Mist.e.v.O.LVr. tot int. v.d. fam. Vergeldt—Smeets. Donderdag7.30 H. Mis v. Johannes Peeters. VrijdagMaria Lichtmis, feest van devotie; ïste Vrijdag v.d. maand,toe gewijd aan de verering v.h. H. Hart van Jezus; 7.30 H. Mis v. Wilhelmina Michels; 8.45 u. H. Mis v.d. school kinderen; 9.45 wijding der kaarsen waarna Hoogmis v.d. parochie; 3 uur lof, waarna de Blasius-zegen wordt gegeven. Zaterdag: feest v.d. H. Blasius; iste Zaterdag v.d. maand, toegewijd aan het Onbevlekt Hart van Maria; 7.30 H. Mis tot int. v.d. fam. Michels Hubers; 5 u. Maria-lof. KERKELIJKE DIENSTEN PAROCHIEKERK St. Petros-Banden PAROCHIE-ACTIEOns inzetten voor de uitbreiding van het Ryk van God in onzelf en in onze medemens. Priester v. d. week: Kapelaan van Leipsig, Tel. 544 Zondag, Sexagesima. 6 uur leesmis Joh. Mart. van Gestel; 7 uur leesmis vrouw van Jan Huisman en zoon Harrie; 8 uur leesmis v. d. parochie; 9 uur Kindermis; 10 uur Hoogmis voor levende en overl. weldoeners van het Retraitewerk. Na de Hoogmis vergadering van Apostolaat des gebeds op 't Dekenaat. 2 uur grote Congre gatie; 3 uur Kinüerlof; 7 uur Vespers en Lof. Maandag, H. Franciscus van Sales. 6.30 zielemis v. a. overl. parochianen: 7 uur leesmis Petronella Reynders; 7.30 leesmis Elia van Haren; 8.15 gest. jaard. Frans Peeters en Elis. v. d. Waeter. (iH); 9 uur pl. Hoogmis voor Bouwvakpatroons; 9.30 pl. Hoog mis voor Middenstand; 7 uur zielelof en Rozenhoedje. Dinsdag, H. Martina. 2e der negen Dinsdagen t.e.v. St. Antonius, verering der relikwie. 6.30 leesmis Eleonora v. Pas-Gerritse; 7 uur leesmis Ardina van Haren; 7.30 leesmis Johanna Erkelens-van Nunen; 8.15 gest. jaard. Leonard van Dyk en ouders (3kl). Woensdag, H. Joannes Bosco. iste der 7 Woensdagen t.e.v. Sint Jozef, verering der relikwie. 6.30 leesmis Petronella Reynders; 7 uur leesmis Regina de Bruyn-Welten; 7.30 leesmis Margaretha Vaske; 8.15 gest. jaard. Th. Droesen, echtgen. El. Poels en A. C. Poels en kinderen (3kl); 9 uur pl. Huwelijksmis voor bruidsp. Stevens- Wilmsen. Donderdag, H. Ignatius. 6.30 leesmis Petronella Reynders; 7 uur leesmis fam. Rous en Kraykamp; 7.30 II. Sa cramentshoogmis, leiding berust by de meisjes. 8.15 gest. jaard. Martin Hoedemakers en overl. ouders (iH); 9 uur pl. Huwelijksmis voor bruids paar Cuypers-Claessens. Van 6-7 uur gelegenheid toe biechten; 7 s H. Uur. Gedurende de nacht blyft het Aller heiligste ter aanbidding uitgesteld. Vrijdag, O.L. Vrouw Lichtmis. Dag van devotie. H. Missen om 6 30, 7,— 7.30, 8 en 9 uur Hoogmis. 7 uur lees mis Louis Truyen; 7.30 leesmis Mart. vd. Poel; 8 uur leesmis vd. parochie; 8.45 wijding der kaarsen; 9 uur Hoog mis t.e.v. H. Hart; 3 uur Kinderlof en Blasiuszegen; 7 uur Rozenhoedje, Lof en Blasiuszegen. Zaterdag, eerste Zaterdag en Pries terzaterdag. 6.30 O.L. Vrouwhoogmis; 7 uur leesmis Petronella Reijnders; 7.30 best. jrd. Johanna Jacobs-Jansen; I 8.15 gest. jaard. Maria Petronella j Smulders (2kl.); 9 uur pl. Huwelijks- i mis voor bruidspaar v.d. Laar-v. Eisen; I 7 uur Marialof en Rozenhoedje en gebeden v.d. Eerste Zaterdag. KATECHISMUS. De kinderen van de 3e en 4e klas leren deze week de 31e les; de hoogste klasse leren del 31e en 32e les v.d. Katechismus. VELTUM. Donderdag 7.30 leesmis overl. fam. Derks-Smits. GEMEENSCHAPSAVOND VOOR MEISJES. Woensdag 31 Januari komt Mgr. Jenneskens, directeur van het vrouwelijk jeugdwerk in ons bisdom, de meisjes van onze parochie toe spreken. Om 6 uur houdt hy een spreekbeurt voor alle meisjes van 14 tot en met 16 jaar. Om 7.30 uur voor alle meisjes vanaf 17 jaar. Beide spreekbeurten zyn in de parochiekerk. Wy vertrouwen dat alle meisjes zullen komen en dat de ouders hun meisjes eraan zullen herinneren. PATERSKERK. Zondag, Sexagesima, leesinissen 6.45, 6.30 voor Maria Smits, besteld door fam. van Lierop; 7.45 Nicolaas Min en echtgenote; 9 u. overl. fam. Feller—van Lieshout. Communiceren vooraan beginnen, ie collecte weder' opbouw van ons missiecollege, welke wy u ten zeerste aanbevelen, 2de Paterskerk, 4.20 gez. vespers, 5 uur oefening vd. H. Kruisweg. Maandag 7.30 H. Mis voor Leonarda Janssen, als|lid der D.O.; 6 30 lof. Dinsdag, 2de Dinsdag van de grote Noveen t.e.v. St. Antonius; om 6 uur wordt het Allerheiligste ter aanbid ding uitgesteld. Gedurende die uit stelling kan men een volle aflaat verdienen onder gewone voorwaarden H. Missen: 6 u. zekere intentie; 7 u. uit dankbaarheid t.e.v, St. Antonius; 7.30 Hendrika Thelose-vd. Broek; 7.30 Antoinette Verschuuren—van de Goor; 7.30 pl. gezongen H. Mis voor de levende leden der F.M.B.; 8 uur Maria Nass—de Bruyn; s.30 voor overl. leden Beugelclub „Onder Ons" Om half acht pl. lof met preek door P. Libentlus Rozestraten en de no veengebeden. Gebedsintentie's kunt u nog steeds omgeven. Woensdag 7 30 P. J. Janssen en Petronella Gussen; 7.30 vrouw van Martinus Heeze; 8 u. overl. familie Jacobs-Duiven; 6.30 lof. Donderdag 6 u. zekere intentie; 7.30 Gertruda Arts Niessen; s u. overl. vader; 6.30 lof. Van 1-8 biechten voor ie Vrydag. Vrydag, ie Vrydag, Maria Lichtmis Gen. absolutie D.O.; 7 u. overl. ouders Pater vd. Pasch en Eleonora Gerrits; 7.30 kaarsenwyding waarna processie en gez. H. Mis; 7.30 lm. Hendrik Claessen (Leunen) als lid D.O.; 8 uur overl. fam. Steerneman Willemsen; 6.30 lof met oefening van eerherstel aan 't H. Hart van Jezus. Zaterdag 7.30 Mathijs Jeurissen, als lid vh. Koordje; 8 u. zekere int 3—8 biechtgelegenheid. Mededeling. Van Zondagavond tot Zaterdag morgen is voor de kloostercommuni teit retraite. Gedurende deze dagen kunt U alleen P. Gardiaan en P. Vicarius (P. Adjutor) te spreken krijgen, waarby ook alleen biechtge legenheid is. Denkt U aan de plaatsengelden. PAROCHIEH. Catharlna, LEUNEN ZondagSexagesima; 7 uur H. Mis voor de parochie; 8.30 H. Mis voor Peter Willemse; 10.15 hoogmis voor Henrica Reynders—Nooyen; 2.30 con gregatie der meisjes; 3 uur lof; 11.30 I. Familie v.d. jongens; heden na de hoogmis betaling der kerkbanken. Maandag: 7.30 lm. v.PeterLoonen, vanwege de buurt besteld. Dinsdag7.30 lm. voor Petronella Litjens; Biechtdag voor de Meisjes school. Woensdag7.30 lm. voor Mathys Goemans, vanwege de buurt besteld; biechtdag voor de 2de klassen. Donderdag7.30 sol. gesticht jaarg. Mathys Geurts en beide echtgenote; biechtdag voor de jongensschool. Vrydag: feest van Maria Lichtmis en tste Vrydag, dag van devotie; 7 u. H. Mis voor wed. Arts—Poels; 8.30 H. Mis voor Hendrik Claessens; 10 u. hoogmis t.e.v. het Allerheiligste Hart tot int. van hen, die daartoe offeren; 9.45 wyding der kaarsen; 3 uur lof, daarna de St. Blasiuszegening. Zaterdag: Zaterdag v.h.Onbevlekte Hart van Maria; 7.30 gest. jaarg. Ant. Derks en echtgenote; na de H. Mis St Blasiuszegening; biechten van 4 5 en 6-7 uur; 7 uur lof t.e.v. OlL.Vr. Zondag uitsluitend maand-; collecfce voor de kerk. RECTORAAT St. Jozef, Smakt Zondag, Sexagesima, 7.30 vroegmis voor overledene; 10 uur hoogmis voor overl. ouders; 3 uur lof en rozenh. Maandag 7.15 en 8 uur Im.tz.i. Dinsdag 7.15 overl. fam. Kersten— Geurts; 8 uur ter ere van St. Jozef. Woensdag, 3de der St. Jozef-Woens dagen, 7:15 lm. en korte oefening t.e.v. St. Jozef; 8 u. lm. t.e.v. St.Jozef. Donderdag 7.15 en 8 uur lm. voor overledene; nam. 4—6 biechten. Vrydag, Maria Lichtmis, dag van devotie, diensten als op Zondag, tevens ie Vrydag; 7.30 lm. t.e.v. het H. Hart. Voor de H. Mis gelegenheid tot biechten. Na de H. Mis acte van Eerherstel. Kwart voor tien wyding der kaarsen; 10 uur hoogmis t.e.v. Maria; 3 uur lof met rozenhoedje. Zaterdag, Priesterzaterdag; 7.15 lm. t.e.v. O.L.Vrouw; 8 uur t.z.i. Nam. 4—6 biechten; 6 uur Marialof.

Peel en Maas | 1951 | | pagina 2