9 Dinsdagen St AntonmveueïdebS, Vastelaoves- Optocht ■Het vcanaamste Van links m Recht, Autobussen in plaats van treinen op het traject Nijmegen-Roermond Uit het Suitentand. DINSDAG a.s. begint in de Paterskerk de grote Noveen der 's Morgens om 7.30 uur plechtige St. Antonius- Hoogmis 's avonds om 7.30 uur plechtig Lof waaronder gebeden van de noveen en predikatie. Do bestaanszekerheid van de boer wordt voor de periode November '50 tot November '51 gewaarborgd door de garantiemarktprijs van zeventien en een halve cent, zo zeide spreker. „Het zou onverantwoordelijk zy'n. wanneer de overheid er achttien cent van zou maken, zoals de boeren vragen, want dit zou ten koste gaan van andere groepen der bevolking". Minister Mansholt noemde in zijn rede het verzekeren van eon redelijke bestaanszekerheid voor boeren, tuin ders en landarbeiders, de rode draad welke door zijn landbouwbeleid loopt. In dit verband kondigde hij aan, dat de Regering ook in de toekomst als een van de voornaamste punten van haar landbouwpolitiek de ratio nalisatie van de kleine bedrijven zal blyven beschouwen. Wanneer de boeren erin slagen de eigen veevoederproductie nog uit te breiden, biedt de toekomst hoopvolle perspectieven, onder meer door de stijgende consumptie in eigen land van varkensvlees. Daarnaast is er een grote vraag uit het buitenland. Zo werd er o.a. onlangs een baconcontract gesloten met Engeland en daarnaast biedt Duitsland toenemende mogelijkheden De bedoeling is, dao er dit jaar 2.7 millioen varkens zullen zijn, maar een uitbreiding met nog een half millioen zou zeker welkom zijn. Dan echter zou nog krachtiger aan de eigen veevoedervoorziening ge werkt moeten worden, iets dat mo gelijk is door het potentieel arbeids overschot, dat op het huidige klein bedryf wël 20 pet. bedraagt, productief te maken. In dit verband herinnerde spreker er nog aan, dat de voedingswaarde van aardappelen en voederbieten, resp. 2V1 en 3 maal zo groot is als die van granen op zandgronden. Als komende regeringsmaatregel kondigde minister Mansholt aan: a) Een vijfjarenplan tot bestrijding van de runder-TBC, met het doel de Nederlandse veestapel TBCvrij te maken. De uitvoering van dit plan is nu mogelijk dank zij de Marshallhulp, waardoor de overheid 50 millioen kan bij dragon. b) De „Hreschuld" inlossen, welke nog steels tegenover de landarbei der bestaat, zodat deze een gelijk loon zal ontvangen als een even productief ander arbeider. c) Pogingen om de teelt en de afzet, vooral op het gebied van de tuinbouw met elkaar in evenwicht te brengen. d) Een stimuleren van de vorming van landbouwwerktuig coöperaties. Thans zyn er reeds 220 in ons land, welke ongeveer 50.000 H.A. bestrijken. e) Bijzondere aandacht voor de ruilverkaveling en de verbetering van de grond. (Spreker deelde mede dat het nieuwe wetsontwerp voor de ruilverkaveling binnenkort het parlement zal bereiken). De uitvoering van al deze maat regelen kan de bestaanszekerheid van de boer waarborgen, maar daar naast is toch een internationale marktordening nodig. De samenwerking tussen Nederland en Belgis zal beslissend blijken, want wanneer deze twee landen zo contrasterend van economische con stellatie tot overeenstemming op landbouwgebied komen, zal dit de basis blijken voor algemene West Europese samenwerking. Helaas moest minister Mansholt vaststellen, dat er tijdens de laatste besprekingen in Den Haag een stap terug is gezet. „België zal zijn irrieëlo bezwaren op zij moeten zetten en bovendien bereid moeten zijn over eventuele geschillen in de toekomst arbitraal te doen beslissen." Minister Mansholt legde er de na druk op, dat de komende maanden beslissend zullen zijn. Komt men niet tot overeenstem ming, dan zal binnen enkele jaren een chaotische toestand op land en tuinbouwgebied in West Europa gaan heersen. Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur DR. VERCAÜTEREN Telef. 385 Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. GROENE KRUIS Maandag 22 Januari Kleutorbureau voor kinderen die opgeroepen worden. Donderdag 25 Januari Consultatiebureau voor zuigelingen uit de Kerkdorpen Geslaagd Te Venlo slaagde voor het examen Moderne Bedrijfsadminisratie de Heer Frits Dupont, Stationsstraat, alhier, Te Venlo slaagde voor het praktijkdiploma boekhouden de heer J. Cox uit Zilveren priesterfeest Op 7 Februari a.s. zal Pater Ant. Ariaens S.V.D. zijn zilveren priester feest vieren. Pater Ariaens is op het ogenblik op studiereis in Italië en zal zodoende dit feest niet in Holland vieren. Benoemd Tot Maatschappelijk Werkster in de Gemeento Vierlingsbeek is benoemd mej. Poels uit Venray, thans als maatschappelijk werkster werkzaam in de Gemeente Budel. Opening nienw Postkantoor Op Dinsdag 27 Februari zal het Aannemingsbedrijf Gebr. Janssen het nieuwe Postkantoor officieel over dragen aan de P.T.T., zodat vanaf die tijd het nieuwe Postkantoor voor het publiek geopend is. K.A.B. Ontwikkelingsnrond Vrijdag j.l. hield de K.A.B. voor haar leden wederom een ontwikke lingsavond, waarop de heer Revis, hoofd der U.L.O.-school sprak over de opvoeding der kinderen. De spreker wist dit moeilijke onder werp zo te behandelen dat het talrijke publiek, waaronder ook de heer Burgemeester, niet alleen een duide lijk begrip kreeg van do algemene psychologie van het opgroeiende kind, maar tevens gewezen werd op de hulp die de ouders het geven kunnen. In het tweede gedeelte van de avond trad het Venrayse kabaret op, dat verschillende aardige nummers ten gehore bracht. The Playing Boys brachten tenslotte het muzikale gedeelte. Ontwikkeling en Ontspanning Dat de muziekavonden van O. en O. zich telkens in een grotere belang stelling mogen verheugen, bleek j.l. Dinsdag toen de vocale muziek be handeld werd. Als sopraan werkte hieraan mede mej. Maria van Uden, als bas-bariton, Em. Linssen, terwijl H. v. d. Homberg beide begeleidde. AGENDA Zaterdag 20 Januari: om 8.11 uur in zaal Wilhelmina „Prinsezitting" Zondag 21 Januarizaal Wilhelmina om 8 uur „The Kilinoa Hawaiïens" Maandag 22 Januarizaal Gitzeis om 8 uur vergadering van de R.K. Jeugd- stand8organisatie8. Maandag 22 Januarizaal Wilhelmina repetitie „Polyhymnia", 8 uur. Dinsdag 23 Januariin de Aula om 8 uur, concert van het Maastrichts Stedelijk Orkest. Aanrijding Twee zwaar beladen vrachtwagens botsten Woensdag bij de Paterskerk tegen elkaar, waarbij een hoop publiek en een groot aantal politieagenten te hoop liep. Afgezien van enkele deuken, was er echter niets gebeurd en nadat procesverbaal was opgemaakt, kondon beide wagens weer op eigen kracht vertrekken. 84- jaren en nog bromfietsen Driek Kien, die voor enkele maan den zijn diamanten huwelijksfeest vierde, heeft op zijn oude dag nog willen profiteren van de nieuwste vinding der techniek en heeft zy'n 84 jaren aan de bromfiets toever trouwd. Met zy'n Solex toert hy nu lustig Venray rond en zo gauw het: weer wat beter wordt staan tochten door geheel Limburg op het pro gramma. Laatste waarschuwing A.s. Dinsdag zal door de Vastel- aove8klup „De Piölhaas" de officiële aanvrage worden ingediend voor dansen gedurende de carnavalsdagen. Na die tijd worden én door de Car navalsvereniging én door de Gemeente geen aanvrage meer in behandeling genomen. Dien dus voor Woensdag 24 Januari de aanvrage in by het secretariaat Grotestraat 28, Venray. Champignonteelt Het ligt in de bedoeling dat binnen afzienbare tyd ook in Venray, in navolging van Horsten Grubbenvorst, begonnen wordt met de teelt van champignons en wel in de kelders van de voormalige brouwerij de Gouden Leeuw. De daarvoor benodigde installaties zijn reeds aangebracht, terwijl de Tuinbouwconsulent een en ander reeds heeft goedgekeurd. Deze nieuwe industrie zy' alle geluk toegewenst. Naar het concours Het Mannenkoor van Castenray zal dit jaar deelnemen aan het Rozen feest te Lottum, waaraan tevens een festival verbonden is. Ook zal op 14 Mei gezongen worden op het con cours te Herten. Terug in de Missie Na een voorspoedige zee- en lucht reis ben ik Vrijdag 5 Januari in Sint Maarten aangekomen. By mijn aan komst in hot Moederhuis te Parijs hoorde ik definitief mijn nieuwe be noeming tot pastoor-deken der Franse eilanden Marigot (2/3 gedeelte van Sint Maarten) en van het eilaud Sint Barthélémy. Zo ben ik dan buurman geworden van ons Sint Maarten. De eilanden hebben veel te lijden gehad van de laatste cycloon in September. De menson spreken hier Engels en Frans, Mijn parochie telt isoo katholieken en duizend schismatieken, w.o. vooral -de methodisten. Do bevolking is zeer sympathiek maar de meesten zy'n arm. Het dekenaat werd vanaf ion bediend door de Hollandse Paters Dominika- nen, die nu naar Curasao terugkeren. Deze Paters hebben hier mooi werk verricht en waren zeer bemind door de bevolking. Daar echter de twee eilanden behoren tot het diocees van Guadeloupe was het te voorzien dat zo zouden bediend worden door Paters van onze Congregatie v.d. H. Geest, die sinds een lange reeks van jaren daar werken. Ik blijf rekenen op uw gebed en steun voor de bekering van onze dwalende broeders hier. Uwe dankbare in Christus. AdresFater J. VERSTAPPEN Postbus 5 Sint Maarten (via Curacao), Opgejaagde Geesten is de titel van een causerie die a.s. Zondag op het Veulen gehouden wordt door een Witte Pater in zaal van Gassel. Hy zal daar spreken over het leven in de binnenlanden van het Zwarte Werelddeel, terwijl het gesprokene via projectieplaatjes nader zal worden toegelicht. Deze bespreking begint om 7 uur. Amor op de Pastorie heeft zy'n werk gedaan en het was d werk. De toneelclub „De Vlas bloem" heeft dit Vlaamse stuk op haar jaarlijkse voorstelling ten bate van Oostrums Harmonie op juiste en rake manier naar voren gebracht. Dit echte volksstuk, met een lach en een traan, kreeg een werkelijk buitengewone vertolking en het tal rijke publiek dat de avonden vulde, bewees door hot lange applaus, dat zy het werk van do Vlasbloem ook hogelijk waardeert. Cross Country te Overloon Wegens het slechte weer kon de aangekondigde Cross Country op Zon dag 17 December 1950 niet doorgaan. Deze zal nu worden gehouden op Zondag 21 Januari a.s. op een terrein aan de Venrayse weg. Aanvang 2 uur. Piëlhaze en Piëlhazinne, wilde nog en moj idee hebbe vur do of raod beej 't make van iën of ander, gaot dan op Zondag 21 of 28 Jan. 'smergesum half twellef ien De Zwaan. De advies kemissie helpt ow Allemaol die an den optocht mit doen, motte dat bej v. d. Munckhof den drukker opgaeve vur Zondag 28 Jan. Doet dit now ok, anders kumt 't nie mer ien de krant. Extra pries vur de mojste wages en groepe. 8bef. walifieï PièthaaS wordt hebben wy op de helft van de competitie een voorsprong van drie punten. Jongens zet hem op. - Naar wy nader vernemen speelt morgen Zondag S.V.V. 2 tegen Ai. Aanvang half 3. Terrein Oostsingel. S.T.T.-nieuws Met een verdiende nederlaag kwam het eerste uit Horst terug. Het is jammer, want de kansen op een kam pioenschap warer. nog zo mooi. Alles is nog niet voorbij doch Zondag staat er weer een heel lastige wed strijd te wachten. Het zal in Velden bij I.V.O. een overwinning moeten worden, anders zijn de kansen voor Venray dit jaar wel verkeken. Jammer, dood jammer, nu er pro motie is zonder het spelen van promotiewedstrijden. Hoe is het toch mogelijk, dat de eerste acht wedstryden er slechts één verliospunt was en dat de laatste drie wedstryden geen enkel winstpunt opleverde Het is ongetwijfeld een gewichtige vraag. Een vraag, die om een op lossing zoekt en liefst zo spoedig mogelijk. Dat heel in het bijzonder zy, die een belangrijke functie in de vereniging bekleden, zich een ernstig afvragen. Waar zit de fout en wat is de oplossing, opdat in de kortst mo gelijke tijd er weer een winnend elftal op het veld komt. Wy wensen U al een goed succes voor de komende Zondag. Het tweede bleef baas op eigen veld tegen Horst II. De kansen van het tweede worden steeds mooier. Het is te hopen, dat de wedstryden tegen Blerick II, succes hebben, want dit is de grote concurrent. Voor Zondag geen wedstrijd. Op 28 Jan. zal er een uitwedstrijd zyn tegen Venl. Boys 2. Zondag 4 Febr. komt Blerick 2 bij Venray 2 op bezoek. Het zal de klap op do vuurpijl worden en wij zullen kunnen constateren of Venray 2 serieus kampioenscandidaat is. Het derde zette de overwinnings reeks voort. Met 6—1 werd Swolg. Boy8 2 het slachtoffer. Voor Zondag geen wedstrijd voor het derde. 28 Jan. is echter zeer belangrijk daar de uitwedstrijd tegen Brughusia dan gespeeld moet worden. Brughusia heeft slechts een verliespunt meei dan Venray 3. Indien deze wedatryd gewonnen van de afgelopen week Dat het nu bepaald goed gaat in ons dierbaar vaderland kan niemand zeggen. Onze nationale sclinld die het vorig jaar reeds 1 milliard bedroeg, zal dit jaar dat bedrag ver overschrijden, mede omdat Duitsland steeds minder afneemt en Nederland toch voor een groot deel op de handel met Duitsland is aangewezen. De Regering maakt zich dan ook alle zorg over deze schrikbarende schuld, waarvan nu nog wel een deel gedragen wordt door de Mars hallhulp, maar deze ^al in de naaste toekomst verdwijnen en wat dan Harder werken en minder gebruiken is de oplossing, die reeds jaren terug is gegeven, maar waaraan nog zo bitter weinig wordt gedaan. Belastingverhogingen en duurdere pryzen zal het minder gebruiken wel in de hand werken, maar de grotere productie is weer een hoofdstuk apart. Intussen zal Vadertje Staat zy'n huishoudboekje, als iedere huis vrouw inderdaad kloppend moeten kry'gen en zal men binnenkort hier over wel nader horen. Maar dat Lief- tinc-k nog minder populair gaat worden is wel haast zeker. Het defensiebeleid is een tweede grote zorg van onze Regering, een zorg, die mede verant woordelijk is voorde benarde toestand van de Schatkistpositie. Generaal Eisenhower, de nieuwe Atlantische bevelhebber heeft een kort bezoek aan Nederland gebracht en zy'n mening is kort en goed, dat niet alleen de dienstplicht aanzienlijk verlengd moet worden maar er zullen meerdere lichtingen onder de wapenen moeten Wyvén in verband met de vorming van drie divisies, die Nederlands bij drage zy'n in het Atlantisch pact. Dat is geen prettige boodschap. Wil men tegen het einde van dit jaar al een divisie paraat hebben, dan betekent dit,dat de lichtingen 1949-II, 1950-II en 1951-1 in hun geheel onder de wapenen zullen moeten blijven, terwijl bovendien nog verschillende eenheden die in Indonesië hebben gediend, opnieuw zullen moeten worden opge roepen. Wat dit voor onze productie bete kent, wat dit voor de jongelui zelf betekent, zal een ieder begrijpen, maar het Westen heef! niets te zetten tegen de geweldige militaire macht die Rusland en zijn sateliet- staten heeft en dit zal moeten veran deren. Hier zal Nederland zy'n steentje aan bij moeten dragen en met het oog hierop zal do Regering inderdaad door een zure appel heen moeten bijten. Intussen moeten we afwachten' wat de beslissingen zullen zy'n. Een ding is zeker de generale Staf en de Regering zyn het tot heden lang niet eens over de te nemen maatregelen. Het botert niet in de Party van de Arbeid, een van de partyen, waarop de Regering steunt. Dit vindt zijn oorzaak in de kwestie Nieuw-Guinea. De fractieleider van deze party, vd. Goes Naters, heeft na 't misluk ken der Nieuw Guinea conferentie een intervieuw toegestaan aan de Ned. Pers, waarin hij o.m. verklaarde dat hij was voor een souvereiniteits- overdracht van Nieuw Guinea aan Indonesië. Dit intervieuw, dat de gehele regeringspolitiek doorkruist, heeft nogal wat stof opgewaaid en de fractieleider heeft daarom als zodanig moeten vertrekken. Maar hieruit bleek niet alleen, dat de Party van de Arbeid met dit probleem niet goed wist wat te doen want ook anderen hebben de party verlaten, o.a. oud minister Voss, die kort en goed de party beschuldigd in deze kwestie een halfslachtige houding aan te nemen. Hieruit blijkt dus wel, dat het ene deel in de partij de algehele over dracht wil, maar de andere slechts een overdracht in Unie verband en onder Nederlandse leiding. Gezien het grote belang van deze kwestie voor ons land kan een dergelijke halfslachtige houding van een der Regeringspartijen zeer veel afbreuk doen aan de onderhandelin gen, die nu wel afgebroken, toch zeker weer eenmaal gaan beginnen. We zullen moeten afwachten, wat het debat over Nieuw Guinea in de Tweede Kamer over deze politiek te voorschijn brengt. De regering schijnt intussen niet verder te willen gaan, maar gezien haar verleden, heeft men daar geen vastigheid aan. Voortaan boter hy de vis by geringe verkeersovertreding Door de politie de bevoegdheid te geven bij geringe verkeersovertreding direct boetes aan de delinquenten op te leggen, zal de toenemende onvei ligheid op de weg wellicht met succes worden bestreden, aldus betogen de medisch-psychologische en juridisch- economische verkeerstechnische col leges in een adres aan de ministers van Verkeer, Binnenlandse Zaken en Justitie. De adressanten zijn van mening, dat het grote aantal processen verbaal door de parketten niet meer behoor lijk kan worden verwerkt en dat de kantongerechten zijn overbelast. Vanaf Maandag a.s. lopen wegens de kolenschaarste voor on bepaalde tijd geen treinen meer op het traject Roermond-Nijmegen. Deze dienst zal nu onderhouden worden met autobussen. Het station Venray ligt dan niet meer in Oostrum, maar in Venray bij Garage Derksen in de Patersstraat, Daar stoppen de auto bussen en daar zijn ook de kaartjes verkrijgbaar. Hieronder volgt de nieuwe dienstregeling. 7.26 9.26 11.26 8.01 10.01 12.01 8.39 10.39 12.39 9.54 11.54 13.54 Roermond 6.26w Venlo ó.Olw Venray (Derksen) 6.39w 7.05 Nijmegen 7,54w 8.20 13.26 14,01 14.39 15.54 15,26 16.01 16.39 17.54 Roermond Venlo Venray (Derksen) Nijmegen 16.41w 17.19w 18.34w .17.26 19.26 21.26 18.01 20.01 22.01 18.39 20.39 22.39 19.54 21.54 23.54 Nijmegen 5.44w Venray (Derksen)7.01 w Venlo Roermond 7.38w 8.16w 6.44 8.44 10.44 12.44 14.44 16.44 18-OOw 18.44 20.44 8.01 10.01 12.01 14.01 16.01 1801 19.16w 20.01 22.01 8.38 10.38 12,38 14.38 16,38 18.38 - 20.38 22.38w 9.16 11.16 13.16 15.16 17.16 18.16 Te Venlo altijd overstappen. - 21.16 23.16w w rijdt alleen op werkdagen De treinbus stopt (waar niet anders aangegeven) aan de stations NS VERVALLEN zijn op het baanvak EindhovenVenlo v.v. de navolgende treinenEindhoven—Venlo 7.21 21.30 22.30w HelmondEindh. 6.59 8.09 21.58w (w rijdt wel 'sZondags) Een groot deel van deze overbelas ting, namelyk de zg. bagatelzaken, welke voor afdoening met „betaalde waarschuwingen" vatbaar zyn, zal door het voorgestelde systeem dan vervallen. Van deze methode zal bovendien een goede psychologische werking kunnen uitgaan, die aan de verkeers dicipline ten goede komt. De opvoedende waarde van een bestraffing, zo zeggen de twee col leges, is nu eenmaal groter, wanneer zij spoediger op het delict volgt. Mocht de overtreder van de waar schuwing geen gebruik willen maken dan dient procesverbaal opgemaakt te worden. Bij betaling moet de politieman een bon als kwitantie afgeven. Lijdensmeditaties voor de KRO De Lijdensmeditaties in hetK.R.O.- programma zullen dit jaar des Dins dagavonds om half negen worden gehouden door de zeereerw. pater Gil- bertus Loliuis O.F.M. uit Woerden. De uitzendingen zullen geschieden uit de Franciscaner parochiekerk van do H. Paschalis Baylon aan de Neuhuyskade ie 's Gravenhage. St. Thnnisfeest te Maashees In Maashees heeft men de plechtig heden uitgesteld tot Zondag. Dan zullen in de Antonius-noodkerk aldaar de koppen in een mand worden ge deponeerd. Om elf uur worden ze dan in een naby café verkocht. Nog 12.500 gedemobiliseerden werkloos De opneming van de gedemobili- seerden uit Indonesië verliep in 1950 - dank zy' de grote medewerking in alle lagen van het Nederlandse volk gunstig. Was het restant ingeschreven werk zoekenden by" de Gewestelijke Arbeids- bureaux aan het begin van het vorig jaar nog 3567, op 31 December j.l. bedroeg dit, nadat in de loop van het jaar ruim 74.000 militairen waren ge demobiliseerd, nog slechts 2817. Hier van waren 2577 volledig werkloos. Behalve deze 2577 moeten in 1951 nog de volgende groepen in het ar beidsproces worden opgenomen 2492 Gedemobiliseerden, die thans in de Rykswerkplaatsen worden ge schoold. Ongeveer 3500 militairen, die reeds ir. Nederland zy'n teruggekeerd, doch niet zyn gedemobiliseerd. Hieronder zyn ook een aantal zieken. Ca. 4000 man, die op 1 Januari jl. nog varende of nog in Indonesië waren. Totaal dus 12.500 man. Van de twee laatst genoemde groepen heeft echter een groot ge deelte nog aanspraak op terugkeer by de oude werkgever. Drie belastingaanslagen per jaar In de Memorie van Antwoord in zake de Begroting van hot departe ment van Financiën 1951 is o.m. een gewijzigd tijdschema opgenomen voor het opleggen van belastingaanslagen. Volgens dit tijdschema zullen de belastingplichtigen zich de eerst komende jaren doorgaans zien ge plaatst tegenover de betaling van drie aanslagen per jaar, n.l. één definitieve en twee voorlopige aanslagen. Het kan echter ook voorkomen, dat in enig jaar niet drie, doch vier aanslagen worden opgelegd, doch in dat geval kan er op worden gerekend, dat in het volgende jaar de aanslagen tot 2 beperkt zullen blyven. Alsdan kan uitstel van één der aanslagen worden verleend. Het gewijzigde tijdschema luidt als volgt Van 1 Oct. 1950 t/m 1951 kan men de aanslagen verwachten voor de in komstenbelasting 1948 en 1949, als mede de vermogensbelasting en ondernemingsbelasting 1949 en 1950; van 1 Febr. 1952 t/m 30 Nov. 1952 de inkomstenbelasting 1950 en vermogen belasting 1951; van 1 Dec. 1952 t/m 30 Sept. 1953 de inkomstenbelasting- 1951 en verm. belasting 1952 en van 1 Oct. 1953 t/m 31 Juli 1954 de in komstenbelasting 1952 en verm. belasting 1953. Er zullen gevallen zy'n, dat naast de hierboven bedoelde aanslagen over jongere jaren nog oude achterstand bestaat. Alsdan is het nodig, dat individueel wordt nagegaan of en op welke wijze een sanering zal kunnen plaats hebben. Nieuwe bnrge me esters Per 1 Februari is benoemd tot bur gemeester van Haps, de heer R.D.O. baron van Hövel tot Wester flier, com mies ter secretarie der gemeente Cuyk en tot burgemeester van Bakel en Milheeze, mr. H. C. A. Muyser, werkzaam by de directie van de P.N.E.M. (Prov. Noord-Brabantse Elec- triciteits Mij.) Acht jaar geëist tegen gifmengster De officier van Justitie te Roermond eiste Dinsdag acht jaar gevangenis straf tegen de 35-jarige vrouw P. B. uit Tegelen, beter bekend als „Leugen- nelleke", die in 1948 getracht heeft haar man door middel van ratten- kruid te vergiftigen. De zaak, die reeds de vorige week diende, werd toen uitgesteld voor het horen van enige getuigen. De echtgenoot legde toen zy'n ver klaringen af, ondersteund door twee leden van de parketwacht, daar zijn benen tengevolge van de vergiftiging nog steeds gedeeltelijk verlamd waren. Zyn ogen diende hy te beschermen door een donkere bril. De belangstelling 'was zeer groot. Er werden enige getuigen-deskun- digen gehoord, onder wie professor Steehouwer, hoogleraar aan de rijks universiteit van Leiden, dr. Jaspers uit Yenloen een apotheker uit Venlo, bij wie de vrouw het vergif gekocht had. De zitting werd gedeeltelijk met gesloten deuren behandeld. 27 Kinderen Het echtpaar Den Hartog—Van der Wal in Streefkerk vierde zijn gouden bruiloft. Vader Den Hartog heeft 27 kinderen gehad. Voor zy'n huwelijk met juffrouw Van der Wal had hij er namelijk al negen uit een eerste huwelijk. Toen zijn er in die vijftig jaar zo successievelijk nog achttien by gekomen. Korea Terwijl op het front in Korea de gevechten nog volop aan de gang zyn en de legers van de Verenigde Naties blijven terugtrekken, wordt op het diplomatieke front even hard ge vochten. India, dat met zoveel schrik het communisme door de verovering van van Tibet aan zijn eigen grenzen krygt, heeft met nog andere staten zyn uiterste best gedaan, om het Rode China te bewegen de stry'd te be ëindigen. Nadat een eerste voorstel tot wapenstilstand door China was terzijde geschoven, is nu het tweede voorstel ook dezelfde weg gegaan. China wil dan eerst over Korea praten als de Amerikanen wegtrekken uit dit deerlijk geschonden land. For mosa in de steek laten en de Ameri kaanse schepen terugtrekken. Waarschijnlijk is dit het einde van de vreedzame pogingen om het Ko reaanse conflict bij te leggen, want Amerika staat klaar om in de Ver. Naties het Rode China als oorlogs hitser te betichten en gaat de rest van de landen daarmede accoord, dan zal dit de economische blokkade van China betekenen, waardoor dit land niets meer van de vrye wereld zal ontvangen en dus practisch geheel op Rusland wordt aangewezen. Verder betekent dit, dat China in feitelijke oorlogtoestand met de rest van |de wereld is, waardoor de mo gelijkheid open staat, dat ook op Chinees grondgebied gevochten kan worden. Amerika En dat het Amerika ernsc is met met de toestand blijkt wel uit het fabelachtig groot crediet, dat president Truman heeft gevraagd voor de ver dediging van Amerika en West- Europa. 71 milliard dollars voor de Amerikaanse weermacht, 7 milliard voor West-Europa. Het is geen wonder, dat in Amerika, waar de belastingbetaler het kind van de rekening is, stemmen op gaan, om Europa zyn eigen boontjes te laten doppen, gezien het weinige wat hier wordt gepresteerd. Maar dat is af- Wanneer Eisenhower zyn bliksem- tocht door alle staten van Europa heeft gemaakt, zullen de rapporten ernstig worden bestudeerd en al het mogelijke gedaan en gezonden worden ook in West-Europa een veiligheids gordel te leggen, die instaat is de Rode vloed uit h houden. Dit zal voor velt vergen, maar voor zal anders uit del als waarmede het zien. Vooral de Dui: bevreesd, de Rus schappy zy willen lokken door een be j Westen en willen Amerika. Frankr Rusland dit proble bespreken. Maar of hier wa' is een andere vraij slechts met Rusli plegen, als alle wereld worden bes land heeft al lab geenszins van plan spreken. Wat hid zal zy'n? BURGERLIJK van 12 tot 18 GEBOREN Janssen Gerarda, 1 Jacobs Hubertus, C Reynders Gerard us, Wolters Petrorella, Arts Alphonsus, M Janssen Catharina, OVERLEDEN Hubertus A. J. van Maria C. G. Po> Josefina H. G. Gie Paterslaan. Peter Geuitjens, bouwer, Heide. KERKELIJK1 PAROCHIEKERK f PAROCHIE-ACT) voor de uitbreiding God in onzelf en ii Priester v. d. week ZondagSeptuag mis Lambert v.d. P Bernard Hendriks; de parochie; 9 uur Hoogmis; 3 uur vergadering van Ch 1 7 uur Kruisweg en MaandagH. Vi stasius. 6 30 zielem parochianen; 7 uu: Kusters-Robins; 7.3 Poels en echtg. Jea .15 uitvaart Hubei eesmis voor scht St. Anna; 7 uur z hoedje. DinsdagH. Ray? nefort. 6 30 leesmis Pasch-Gerritsen; 7 u Huisman en P. J. Johanna M. Erkelen gest. jaagd. Peter G; Jenneskens (2kl). Woensdag H. Ti mis; 7 uur leesmis 30 leesmis Margar est. jaard. Jacoba Winkel en zoon Ar1 Donderdag: Bekei 6 30 leesmis; 7 uu? Coolen, echtg. en Sacramentshoogmis: by" de jongens; 8.15 Wismans en echtg. dina Wismans (2kl; Vrydag:H. Polyca[>) 7 uur leesmis ove h Hezen; 7.30 leesmis;! Poel; 8.15 gest. jaai N ters, Hendrik v.dj. kinderen (2kl); 9 uu 1 Johannes van Geste 1 ZaterdagH. Joh;. O. L. Vrouwhoogmi 7.30 leesmis Alfons 1 familie; 8.15 gest. jas |i Elisabeth v.d. jrl pl. Huwelijksmis I Feller van Lieshouü1';. huwelijk van Lieshc j>i Marialof en Rozenhto KATECHISMUS. de lagere scholen le 11 29e en 30e 'les. VELTUM. Donde r overl. fam.Binders- Lerende ficjfj De bewoners van' straten gelieven om wezen halfuur de, bidden: Zaterdag 20 Jan.: I; -3 uur Smakt; 3-f- usstraat en Kruissljr Langeweg; 4—4.30 4.30—5 uur Oude 0! 5.30 Langstraat; 5.3< 6.30 Stationswe 2 Maasheeserweg; 7 - weg; 7.30-8 uur M> 8.30 Hoenderstraat; Markt en Marktstraja Zondag 21 Jan.: 9.30—10 uur Lull; ic 10.30-11 uur Akke 11 11.30 Oude en 1 11.30 12 uur Schoc straat; 12—2 uur Smakt; 3—3.30 Hei tot 4 uur Oostsingi ke; 4.30 5 uur S Eindstraat; 5 5.30 Kerkpad; 5.30—6 1 St. Odastraat en La tot 7 uur Hensei Hensenstraat; 7—7 7.30—8 uur Zwartf 8—8.30 Beekweg, I Broekweg; 8.30—9 straten en wegen. Retraite voor min manui Donderdag a.s, om vertrekken we met c Henseniusplein naai' mee wil moet zic'i avond opgeven by Fa Retraite voor mei Zaterdagavond befii de retraite voor me s, samen met die ui' hieraan wil meedoei opgeven by Pater Woensdagavond.

Peel en Maas | 1951 | | pagina 2