Zij zagen Amerika. Toneel Jtoliano WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Hm uqaak Extra huishoud geld in deze dure dagen W)itte KetstmU een zeldzaamheid U kunt niet alles weten ZATERDAG 30 DECEMBER 1950 Ho. 52 EEN EN ZEVENTIGSTEJAARGAN6 Druk en Uitgave Firma van den Munckhol Drukkerij Kantoorboekhandel Grootestraat 28 Telefoon K 4780-512 Postrekening 150652 Venray PEEL EN MAAS Advertentieprijzen worden op aanvraag gaarne verstrekt. Losse mm-prijs 8 cent* Abonnementsprijs p. kwartaal voor Venray f 1.00 buiten Venray f 1.20 uitsluitend bij vooruitbetaling Welgemoed luiden wij het oude jaar uit en het nieuwe in. De sirenes en de stoomfluiten drijven hun snerpend, gillend geluid de stilte van de nacht in. In de huiskamer zitten de mensen knus bijeen, bij een glas warme punch, of nog vaker zonder veel verteer, want de tijden zijn slecht en de barre koude heeft het huishoudelijk budget zwaar belast. Ze zitten bijeen en zoeken vertier en vrolijkheid, want op deze avond komen de sombere gedachten van zelf opdagen. Met geweld moeten ze zich dwingen niet te denken, niet achterom te zien, niet vooruit te schouwen. Het nieuwe jaar staat voor de deur en vraagt er niet naar, of het welkom is. Het oude jaar wordt begraven, maar de zorgen en het leed van het voorbije jaar kan men niet van zich afschudden als vlokken sneeuw na een wandeling door het winterse landschap. De zorgen van 1950 zullen wij trouwens niet zo snel vergeten zijn. Practisch hebben wij het hele jaar door op een vulkaan geleefd. lederen dag konden we op een uitbarsting rekenen. Er was zo weinig voor nodig om de gloeiende lava der vernietiging in beweging te brengen een verkeerde stap, een woord, dat misverstaan werd; een persartikel, dat onvoorzichtig en misplaatst was.... Om wille van deze grote en drin gende zorgen moeten wij met een dubbel dankbaar hart opzien naar God, die het lot van de wereld in zijn hand houdt, die de leiders der volkeren de weg aanwijst, die ze gaan moeten, die ons in het voorbije jaar voor de grote ramp van de oorlog bewaard heeft. Thans staan we op de drempel van het nieuwe jaar. Wat zal h6t ons brengen Draagt het de hoorn van overvloed in zijn handen of de schaal van gram schap Belooft het ons vrede of oorlog? Brengt het ons brood of honger Niemand ziet in de toekomst en wie zich aan voorspellingen waagt, maakt zich zelf belachelijk. Daarom willen ook wij op de eerste dag van het jaar de toekomst neerleggen in Gods hand. Deze hand is machtig en sterk; deze hand is resoluut en vastberaden; deze hand is echter ook hartelijk en vaderlijk. In Gods vaderlijke hand leggen wij de toekomst neer, onze eigen toekomst, de toekomst van onze dierbaren, de toekomst van heel de wereld. Op voorhand weten we, dat 1951 niet zonder leed en zorg zal zijn. Ook wij zullen er ons deel van krijgen, want het leven van iedere mens is een smartelijke gang. Daarvoor maken wij ons niet meer bezorgd dan nodig isGod kent nu reeds alles wat ons te wachten staat en Hij zal onzen last niet zwaarder maken dan onze schou ders dragen kunnen. Wel blijven we bidden, dat de wereld voor grote rampen gespaard moge blijven, dat ons land meer welvaart moge kennen, dat deze leiders ons met voorzichtigheid en wijsheid'mogen besturen, dat het geloof in onze harten vuriger en overtuigder moge worden. In een groot en kinderlijk ver trouwen op God zetten wij onze eerste schreden in het nieuwe jaar, dat voor alle lezers en lezeressen van dit hoekje een Zalig en Gelukkig Jaar moge zijn, P. H. RONGEN O.C.R.f Ingezonden mededeling J e slaat ervan te kijken. Jat zoveel huisvrouwen extra huishoudgeld heb ben als het erop aan komt: Hoe doen ze dal? Heel eenvoudig- als er wat extra's nodig is. wisselen ze De Gruyler's cassabons in. Voor elke tien gulden aan bons krijgen ze één gulden contant uitbetaald. En alle extra uilgaven voor de feestdagen brengen weer extra cassabonnen- winst. Daarom i$ het winkelen bij De Gruytcr voor een huisvrouw die bij de pin ken is juist in deze tijd vanzelfsprekend. Jan Bruyn uit Oostvoome en Gerbrand Willemsen uit Huissen hebben genoten van 't voorrecht als landbouwersknecht de een en als landbouwerszoon de ander een studiereis naar Amerika te maken. Jan heeft in Michigan op een groot groentebedrijf gezeten en behalve op de werkmethode het oog nog gericht op de arbeids toestanden en Gerbrand heeft in New York State op het gemengd bedrijf van Alvin Wells speciaal gelet op de werktuigen en de levenswijzen. Twee geheel ver schillende instellingen dus en daarmee parelief lopende obser vaties. Wy spraken hen op de boot, toen z\j terugkeerden in ons land. In Michigan, zo vertelde Jan Bruyn ons van zijn reis, heb ik eigenlijk in een Nederlandse omgeving gezeten, want de vestingen daar zijn er door Nederlandse boeren gekomen. In de groente is de tafelselderie het hoofdproduct en als zomers de tuin op volle toeren werkt, geven de scholen t>r drie maanden vacantie. Veel arbeid wordt er dus door kin deren verricht, maar dat is er heel gewoon. De groenten worden er niet aan de bevolking zelf geleverd, maar gaan via het geheel gemechaniseerde „marktbedryf" naar de markten in Chicago, Detroit er andere plaatsen. Maar behalve in Michigan ben ik nog enkele weken op een ander bedrijf geweest op Rhode Island. Veel tomaten worden daar gekweekt, maar niet in warenhuizen, zoals bij ons, alles in de open lucht. Vooral is er de „brocdie", echter in trek. een bloemkoolachtige plant, waarvan de „bloem" evenwel niet wit wordt maar groen blijft. Snydt men er de kern uit, dan krijgt de plant aan alle zijden uitspruitsels, die ook weer geoogst worden. De smaak is iets anders dan van onze bloemkool, wat bitterder. In zeer mooie verpakking wordt deze groente verzonden, na onderge- koeld te zijn, zodat ze tien dagen bewaard kan worden zonder te be derven. De arbeidsvoorwaarden voor de land- en tuinbouwarbeiders zy'n er veel minder gunstig dan by ons in Nederland De sociale positie der arbeiders is wel 20 jaar achter by de onze. Zij missen vrywel alle sociale voorzienin gen. Daar tegenover verdienen ze genoeg om een eigen eenvoudige auto te hebben, niet terwille van de grote afstanden, maar evenzeer om dat zij het zich kunnen permitteren. Dit betreft geen enkelingen, maar zeker wel 9 van de 10. Zij zyn maar voor een klein deel in de vakbonden georganiseerd. De bedrijven kunnen zich goed bedruipen al zijn ze natuurlijk erg afhankelijk van de algemene conjunctuur. Wat mij opviel is, dat er weinig zorg besteed wordt aan gereedschap pen en materialen; landbouwwerk tuigen laat men soms dagenlang op de akkers rondslingeren. Gerbrand Willemsen had zijn ogen de kost kunnen geven op een gemengd landbouwbedrijf in Castile, waarop 60 hectare een vaste wisselbouw wordt toegepast: veebedrijf, fruitteelt en graan- of peulvruchtenverbouw. Van de opbrengst gingen alleen bonen en tarwe naar de depots, de verdere grondgewassen dienden als veevoeder en het fruit werd verkocht. En zo goed als alles volgens de mechanische methode.) Op groter schaal had hy de Ame rikaanse landbouw nog gezien in Casselton (N.-Dakota), ook gemengd, maar meer gespecialiseerd op akker bouw. Driehonderd hectaren werden hier bebouwd met bieten, aardappelen en uien, waarbij gebruik gemaakt werd naast de zware, van een lichte tractor voor schoffelwerk en derge lijke. De aardappelen worden op een eigenaardige wijze voor de consumptie gereed gemaakt; na het rooien gaan deze naar de „aardappelfabriek" waar ze worden gewassen, van de slechte exemplaren gezuiverd en in loponds zakjes verpakt. Keurig droog en fris komen ze dan in de handel en in dit gebied is er niemand, die er aan zou denken de aardappels los te kopen, zoals wy gewend zijn. Voor de verbouwers valt 't echter wat schraal uit, dat zij voor 1 pond gerooide aardappels 11/2 dollarcent krijgen, terwijl de zakjes aan de kopers 59 dollarcenten kosten De Amerikanen hebben zich in de landbouw goed ingewerkt en vooral van hun apparaten zouden wy een en ander nog wel kunnen overnemen. Zo ziet men overal de mechanische mestverspreiders, die veel arbeid besparen en er is geen boer of by gaat minstens een dag in de week vissen en ook ik mocht dan meegaan In de winter, als de akkers niet bewerkt kunnen worden, houden die bedrijven schapen. "Waar ik was hebben ze er dan wel 2000, allemaal mestlammeren, die in 't voorjaar weer weggaan. Niet alleen voor de opbrengst in dollars, maar ook voor de onkruid verdelging en de bemesting van de bodem een uitstekende winterpro- ductie De eerste regel van een ook in ons land bekend Amerikaans liedje luidt I am dreaming of a white Christmas (vert.Ik droom van een witte Kerst mis). En inderdaad moeten wij in ons land vaak een „witte Kerst" dromen, daar er in werkelijkheid maar zelden een witte Kerst voor komt. In de laatste halve eeuw (1000-1950) kwam er slechts vier keer in vrijwel het gehele land een witte Kerst voor. Zoals in het voorjaar de eerste helft van Mei berucht is door de dikwijls optredende koude-invallen met zware nachtvorsten (IJsheiligen), zo komt er omstreeks de Kerstdagen dikwijls een periode met gemiddeld zachter weer voor. Het is al heel wat winters voor gekomen ook in December 1946, de laatste strenge winter dat een soms zelfs strenge vorstperiode juist even voor de Kerstdagen de aftocht blies om plaats te maken voor aan merkelijk zachter weer, met als ge volg dat ook de gevallen sneeuw spoedig verdween. Wat hiervan de oorzaak is, is niet bekend, maar wel bekend is het feit, dat „witte Kerst dagen" zoals wy die graag zien zeld zaam zijn. Vanaf 1900 kwamen alleen in 1906, 1923, 1938 en, alleen in de noordelijke helft van het land ook in 1946, witte Kerstdagen voor. Over deze periode van 50 jaren zyn het tot op heden de Kerstdagen van 1938 geweest, die een echte witte Kerststemming brach ten. Omstreeks 't midden van de Decembermaand zette plotseling een strenge vorst in, welke die keer eens tot na de Kerstdagen aanhield. De op de 21e en 22e gevallen sneeuw bleef daardoor liggen. De eerste Kerst dag van 1938 was over het gehele land dan ook volop winters en zeer schoon. De zon scheen by een heldere vrieslucht, want het was tevens de koudste Kerst sedert iooo. In De Bilt vroor het ruim 10 gr C en op tweede Kerstdag in Winterswijk zelfs 15 gr C. Mooi, helder vrissw^er, echter zon der sneeuw, was het rond en tijdens de Kerstdagen van 1944. Deze „Weih- nachten" achtten de Duitsers geschikt voor een hevig offensief in de Arden nen, dat echter op niets uitliep. Vooral op de door de inundatie over stroomde landerijen werd druk ge schaatst, terwijl men vlak bij of veraf af en toe een wit spoor van een V2 tegen de heldere vorst lucht zag. Dat waren de Kerstdagen van 1944, waarop in het Westen reeds honger werd geleden. Wanneer men zyn erfdeel wil op eisen. Wanneer de andere medegerecbtig- de erfgenamen niet tot een minnelijke boedelscheiding willen medewerken, kan men langs gerechtelijke weg scheiding en deling van de nalaten schap vorderen. Weduwen van verzetsslachtoffers die wensen te hertrouwen, kunnen een afkoopsom van haar toegekende pensioen verkrijgen. Dit is de z.g. bruidsschat. Dit bedrag is gelyk aan 2 x het toegekende jaarpensioen plus nog het toegekende pensioen tot aan het einde van het kwartaal, waarin zy hertrouwen. Voor de noodwet ouderdomsvoor ziening wordt het bedrag dat u op uw spaarbankboekje hebt, als ver mogen beschouwd. Voor ongehuwden wordt daarvan 8 pet. en van gehuw den 6 pet. genomen en de helft daar van wordt in mindering van de uit kering gebracht. Veldmuizen bestrijden. Wanneer men last van veldmuizen heeft, kan men deze bestrijden door lepitkorrels of victumgifkorrels. Ook kan men met klemmetjes werken, ipaar denkt u dan aan de vogels. Niet iedereen is even handig in het oliebollen bakken of appelflappen maken. Een makkelijke en licht ver teerbare versnapering kunt u dan bereiden door een wafelijzer (in vlin der of bloemvorm te verkrijgen) in beslag te dopen en heet frituurvet. Bestrooien met poedersuiker of vul len met jam. Hebt u uien gegeten De nare nasmaak van uien kunt u verjagen door een klein beetje peterselie te eten. Insectenbeten worden onmiddellijk verzacht door deze te betten met uien sap of azijn. En uitgezakte knieën in herenpan talons kunt u voorkomen door aan de binnenkant een stukje zijde te naaien. DAAR NIET HIER WEL het lekkerste middel tegen verkoudheid 30 cent per 100 gram Mina Bedrijfs pensioenfonds voor de Landbouw* Eerstdaags zullen de werkgevers weer worden bezocht door de ver tegenwoordiger der Sociale Verzeker ingscommissie voor 't in ontvangst nemen der zegelbladen over 't vierde kwartaal 1950. Dit telde 13 Zaterdagen zodat voor de arbeiders, die 't gehele kwartaal by dezelfde werkgever in dienst waren, 13 weekzegels moeten worden geplakt. Wil 't innemen der zegelbladen een vlot verloop hebben, dan is 't nood zakelijk, dat deze tydig gereed worden gemaakt. Voor de werkgevers, die niet meer voldoende zegels in voor raad hebben is 't dan ook zaak, deze by de boerenleenbanken te kopen. Degene, die de zegelbladen komt ophalen, kan hen niet van zegels voorzien en mag geen geld aannemen om deze voor hen te kopen. Het is ditmaal vooral van belang, dat de strookjes van de zegelbladen zo spoedig mogelijk aan de arbeiders ter hand worden gesteld. Deze moeten nl. hun preraiekaart voor 1950 op korte termy'n omwisselen tegen die voor 1951. De aandacht der werkgevers zij er voorts op gevestigd, dat met ingang van 15 Febr. a.s. nieuwe zegels in omloop worden gebracht. Door de boerenleenbanken zullen met ingang van die datum uitsluitend deze nieuwe zegels worden verkocht, die duidelijk onderscheiden zijn van de oude, daar zij andere afbeeldingen dragen. In de zegelwaarde is geen verandering ge bracht. De nieuwe zegels moeten met in gang te kwartaal 1951 worden ge bruikt. Over 1950 mogen alleen oude zegels worden gebruikt. Men kope derhalve niet meer oude zegels dar» men nodig heeft. Wel bestaat er van 15 Febr. tot 30 Juni a.s. bij de boerenleenbanken gelegenheid om oude zegels tegen nieuwe in te wisselen. Gelijktijdig met de nieuwe zegels komen zg. blokzegels in omloop ter waarde van f 10 en f 32.50, die ge bruikt kunnen worden voor arbeiders van 21 jaar en ouder, die tenminste 4 weken of 13 weken by dezelfde werkgever in dienst zyn geweest. De blokzegels, waarvan 't gebruik niet is verplicht, werden ingevoerd om de premiebetaling voor de workgevers te vereenvoudigen, vooral waar het betreft arbeiders, die in vaste of langdurige dienst zyn. Wegenverkeerswet. In verband met het op 1 Januari 1951 in werking treden van de We genverkeerswet wordt de aandacht gevestigd op het volgende: 1. By elke aanvraag om een rij bewijs dus ook by vernieuwing of zgn. verlenging behoort te werden overgelegd een geneeskundige ver klaring, ter bekoming waarvan 75 ct dient te worden gestort op postreke ning no. 124149 van het Centraal Bureau te 's Gravenhage. onder ver melding op het girobiljet van „Ge neeskundige verklaring". 2. Zy, wier rybewys in Januari 1951 afloopt, zullen er goed aan doen nog vóór 1 Januari a.s. een nieuw rybewys aan te vragen, wyl anders de mogelijkheid niet is uitgesloten, dat zjj enige tyd zonder geldig rijbe wijs zullen moeten zyn. 3. Formulieren voor het aanvragen van een rybewijs zyn verkrijgbaar ter secretarie van de gemeente der woonplaats, alwaar ook nadere in lichtingen terzake kunnen verkregen worden. Na 1 Januari 1951 kunnen rij bewijzen nog enkel door tussenkomst van de Burgemeester der woonplaats aan belanghebbenden persoonlijk worden uitgereikt. Aanvragen en af halen van rijbewijzen ter provinciale Griffie is na dien niet meer mogelijk. Emigratie-Cursus te Venray. Gedurende meer dan een jaar wor den hier ter plaatse cursussen ge geven voor onze toekomstige emi granten. Een groot aantal personen maakten van deze lessen en voorlichting reeds gebruik. Deze voorbereiding kan niet stevig genoeg zyn, gezien de zware taak, die onze emigranten wacht in het toekomstig vaderland. Kennis van godsdienst, taal en gezondheidsleer zyn zeer voorname factoren om in de vreemde te kunnen slagen. Begin Januari zal wederom een cursus aanvangen, waarop nog enige plaatsen vrij zijn. Deze vrije plaatsen moesten aangevuld kunnen worden met dames deelneemsters, aangezien deze laatste nog te zwak vertegen woordigd zyn en het voor hun mis schien nog van groter belang is een dergelyke voorbereiding te kunnen ontvangen dan voor de heren deel nemers. Opgave met volledig adres kunnen geschieden vóór 6 Januari 1951 by P. J. Gerrits, Stationsweg 49, te Venray. en andere uitvoeringen In de maand Januari worden we gewoonlijk overstelpt met toneel en zanguitvoeringen en voor 1951 is het al niet anders. Hieronder hebben we vast een greep gedaan uit het over laden programma, zodat men vast een klein overzicht heeft van wat geboden wordt. Het Mannenkoor is blijkens haar berichten van plai; gedurende half Vasten een kaal Beierse avond te organiseren, waaraan een origineel hoempa-orkest fieur en vrolijkheid zal verlenen. Schutterij „St. Anna! blijft niet achter by al deze uitvoe ringen en zal op Zondag 28 Januari ten tonele verschijnen met een groot accordeonorkest, waaraan een vyf en dertig personen meewerken, terwyl bovendien een 2 tal humoristen voor de komische noot zullen zorg dragen. Liefhebbers voor accordeonmuziek kunnen hier dus hun hart ophalen De Prinsenzitting zal dit jaar gehouden worden op Zaterdag 20 Januari a.s. door de Vastelaovesklup „De Piölhaas, en als we het geheimzinnige gedoe aan zien van de daarbij aangesloten heren, dm belooft ook deze Prinsenzitting weer iets bijzonder kolderachtigs te worden. Tot heden konden wy nog geen bevestiging krygen of de nieuwe Prins er inderdaad ook zal zyn, maar getuigö zyn tegenwoordigheid op andere jaren, zal Z. D. Dwaasheid ook dit jaar niet op het appèl ont breken. Liefhebbers voor dit soort cabaret, en getuige de zittingen van het vorig jaar, zyn dat er velen, zullen dus goed doen deze datum alvast te noteren. Waar de sterre bleef stille staan wordt opgevoerd door de toneelclub van Overloon, die wegens gebrek' aan een zaal naar Venray moeten. Dit zal wel de laatste keer zijn, dat we in Venray het werk van de Over- loonse toneelspelers kunnen bewon deren, daar binnenkort in Overloon zelf een zaal vrijkomt. Ongetwijfeld zullen er vele zyn die deze laatste gelegenheid eens zullen aangrijpen, want de Overloonse spelers zy'n reeds van ouds bekend om hun gedegen spel en de juiste opvatting van hun taak. Dat zy ook tegenwoordig hun man staan, bewijst het grote succes wat zij het vorig jaar hadden met O. L. Vrouw van de Sloppen, dat zy tot ver in Holland hebben opgevoerd. Waar de sterre bleef stille staan, het successpel van Felix Timmermans, zal voor de Overloonse mensen wor den opgevoerd op 8 Januari a.s. in zaal „Wilhelmina", terwyl de rest van het publiés kan komen kijken op 13 Januari a.s. Hioob geeft ,,de Vrek5' Dat Hioob voor geen kleintje ver vaard is, heeft zy reeds bewezen, toen zy het spel gaf waaraan zy haar naam ontleent, de Mens Hioob. Ook later heeft zy behoudens een enkel stuk, steeds goede werken op haar reportoire gehad, waarvan zy steeds een zo goed en zo gaaf mo gelijke vertolking gaven. Maar nu zij de opvoering aankon- digd van het klassieke Franse blyspel „de Vrek", geschreven door Molière, lijkt het ons, dat zy geheel nieuwe wegen inslaat. Het is nu eenmaal zo, dat een der gelijk stuk niet zonder meer op de planken is te brengen. Molières weik, geschapen in een tyd van kla8sicisme en barok stelt grote eisen aan de spelers, in hun uitbeelding van de verschillende mensentypes, die intens levende figuren zyn, doordat Molière hun karakters in aanraking bracht met de zeden van die tyd. Zo is in de Vrek, een van Molière's voortreffelijkste werk, b.v. 't karakter van Harpagon, de vrek zelf, uitvoerig en met forse trekken geschilderd ge worden en geeft het een waar, trouw en tegelyk vermakelijk beeld van de samenleving van die tyd. Het is daarom een moeilyke opgave deze stukken in deze tyd op de plan ken te brengen, zo dat zy de mens van nu ook wat te zeggen hebben. Dat Hioob deze opgave aandurft, bewy'st eens te meer, dat we in de vreemde niet behoeven te zoeken wat eigen land ons biedt. De voorbereidingen en repetities die Hioob voor dit spel heeft getroffen, geven goede hoop, dat zy dit zware, maar zwierige Franse blyspel inder daad op de juiste wijze zal opvoeren, daarmede het Venrayse publiek in de gelegenheid stellend, eens kennis te maken met deze voortreffelijke Franse blijspeldichter Molière. De Yerloofdenschool Tweede Kerstdag gaf het dames koor Polyhymnia de eerste opvoering van een operette „De Verloofden- school", een opvoering, die alleszins geslaagd mag heten. Druk bezoek en een gezellige stemming, daarmede is deze voorstelling het beste getypeerd. Voor de pauze werden enkele stuk ken gezongen en reeds daaruit was te horen, dat het dames-koor dit maal alles op alles gezet had om het Venrays publiek iets goeds te bieden. Ook de operette zelf, die na de pauze gegeven werd, was goed inge studeerd en alle medespelers deden meer dan hun best, waardoor het geheel vlot verliep. Het applaus van de volle zaal was dan ook verdiend en de vele bezoekers waren tevreden over het gebodene. Het dameskoor heeft eer van haar werk en de publieke belangstelling voor deze avond is weer hoopgevend voor de toekomst. „Ik heb gezondigd'*, is de titel van het toneelspel waar mede de zangvereniging „het Heide bloempje", op Zaterdag 6 en Zondag 7 Jan. a.s. te Heide op de planken komt. Daar de Heide niet in die mate met toneel wordt verwend als de kom, is succes reeds by voorbaat verzekerd, maar dat wil niet zeggen, dat het Heidebloempje het verder dan ook wel goed vindt. I ntegendeel, ook hier wordt hard gewerkt aan de voorbereiding en flink gerepeteerd, zodat ook hier ongetwijfeld een gezellige avond te wachten staat. Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Soktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur DR. VERCAÜTEREN Telef. 385 Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. GROENE KRUIS Donderdag 4 Januari Consultatiebureau voor zuigelingen uit de KOM Onderscheidingen Heden Zaterdag zal op hetgemeente- huis aan de heren P. J. C. Aben, Ser- vatiusweg 4 en L. P. H. Janssen, Kempweg 9, het Oorlogsherinnerings- kruis met de gesp Mei 1940 worden uitgereikt. Aan de heren J. W. Cox Ysselsteyn I 53, H. A. W. Bouten Langstraat 9, H. Geurt8 Scheide K 103, H. Janssen Maasheeseweg 41 en L. W. P. Janssen Leunen K 103 zal het Ereteken voor Orde en Vrede met de gespen worden uitgereikt. Brand in het Patersklooster Op eerste Kerstdag ontstond in de keuken van het Patersklooster een begin van brand, die doordat alle paters en fraters in de Herdersmis waren, nog ernstige gevolgen gehad zou hebben. Een van assistentie terug kerende pater ontdekte de brand echter tydig en zo kon erger voorkomen worden. Veertig dienstjaren Op Driekoningendag zal de heer J. Deiicks Langstraat, de dag her denken, dat hy veertig jaar geleden in dienst trad by de fa. Laurensse. Gedurende deze veertig jaar heeft de heer Dericks zich doen kennen als een stipt en plichtsgetrouw arbeider, die met het groeien van de zaak, ook heeft getoond verantwoordelijkheids besef te bezitten. Voor dit alles zal „Sjang" op 6 Jan door Directie en personeel worden gehuldigd.

Peel en Maas | 1950 | | pagina 1