Sinterklaas en de „kwartjes-Mis" voornaamste BEL BIJ BRAND 392 De landbouwproblemen van nu ititaUen Eeuwenoude Gilde-gebruiken herleven in de „Parel der Peel" In de 130 eeuw was het de tydder gilden en iedere plaats had zyn gilde met zijn aparte patroonheiligen. Ieder had zyn eigen gildehuis waar de geestelijke en zakelijke belangen werden besproken. Ook Venray had zijn gilden. De schoenmakers, wevers en „burgers" ieder was georganiseerd en wanneer de dag der patroonheilige werd ge vierd, waren er grote feesten. De kramers, de zakenlieden van die tijd, waren ondergebracht in het St. Nicolaasgilde of Kramers gilde. In de kerk van St. Petrus-Banden had den zij ter ere van hun patroonheilige een rijkelijk versierd altaar opgericht, met de beeltenis van St. Nicolaas, waar op gezette tijden H. Missen werden opgedragen. Zo werd op 6 December een plech tige H. Mis opgedragen voor alle overleden en levende leden van het gilde, waarna een gezamelyke koffie tafel in het gildehuis. Dat de gilde-leden het zich goed lieten smaken blijkt uit de oude boeken. Zo staat er b.v. vermeld, dat in 1763 de secretaris zo heerlijk had gesmuld van vis en andere lekker nijen, dat hij het de moeite waard vond om dit in de boeken op te tekenen. De H. Mis werd niet alleen door de leden van het gilde betaald, maar hiervoor werd langs de huizen een rondgang gehouden. Heden is dit nog een gebruik, wat men in ere heeft weten te houden. Zo ziet men in de loop van deze week de leden van het gilde weder een rondgang houden in Venray en zal men aankloppen voor een bijdrage vaneen kwartje, voorde zogenaamde „Kwartjes-Mis." Het altaar van het gilde is intussen uit de kerk verdwenen, terwijl de beeltenis van St. Nicolaas weer is gerestaureerd. Op 6 December was het gilde ver plicht om alle wezen en kinderen uit arme gezinnen te verrassen met snoep en snuisterijen. Dan trok de Sint op zijn paard door Venray' straten, vergezeld van het gehele gilde, met naast zich de schepen of koning, omhangen met de zilveren ketting van zijn waardigheid. We zien dat tegenwoordig een heraut zijn plaats inneemt. Voorop ging het vaandel der ver eniging en het is jammer, dat dit oude vaandel by de brand in de oor- hgsdagen op het klooster Jeruzalem is verloren gegaan. Het zilver is gespaard gebleven. Verder vergezelden de Schutterijen van Venray de Sint opzijn tocht. Vlak na de oorlog leek het er op, dat het St. Nicolaasgilde zou ophou den te bestaan, maar het was de Jonge Middenstand, die het oude gilde weer nieuw leven inblies en zo zal de goede Sint a.s. Zondag ook weer door dit gilde worden ingehaald. Hopenlyk zullen zij in staat zijn de oude traditie weer geheel in ere te herstellen en misschien is Venray tegenover de H. Man ook eens royaal zodat de nodige attributen hiervoor kunnen worden aangeschaft, 4let St. Illcoiaasgctchenk Fotoalbums in alle uitvoeringen vanaf f 4.— Fa. van den Munckhof heeft ze Benelux in de cultuur. Duizend keer „Carmen" Het gordijn van prikkeldraad, dat Limburg gedurende de oorlog afsloot van zyn buren, is opgeruimd. Het gordijn van verboden stroken, passen en visa hangt nog. Het is echter al veel minder dicht gewor den. Een der aantrekkingspunten in het culturele leven van de landen aan Maas en Bovenryn is zeker de Koninklijke Muntschouwburg van Brussel. Ofschoon het gebouw er niet op kan bogen tot de modernste kunst tempel te behoren, hoeft het met zijn rijke stoffering van rood en goud de sfeer van een echt operagebouw. Wat deze schouwburg brengt, be hoort nog altijd tot het beste van West-Europa te bieden heeft. Zijn orkest staat op een hoogte, die de volmaaktheid nabij is. Zyn balletten wedijveren met die van welke opera van Europa ook. Elk land, elke volksaard en elke opera heeft stukken, die op een bijzondere wijze vertolkt worden, waarvan de sfeer het eigene op een bijzondere manier worden weer gegeven. U kunt alle opera's bezoeken, zult naar Brussel terugkomen om er de Faust te zien en de Carmen. Het is dan ook geen wonder, dat deze tintelende, levende, charmante, bruisende schepping van Bizet hier op Maandag 18 Dec. haar duizendste opvoering beleeft als Gala en huldi gingsavond. De eerste opvoering daarna, de looiste is de middagvoorstelling van Zondag 31 December. Daar heen zullen ook een aantal muziekliefhebbers uit Nederlands Limburg gaan. Ofschoon de aanvraag méér dan tienmaal het aantal beschikbare plaatsen overtreft, zyn er voor Reisbureau Peeters te Venlo, een aantal van de beste plaat sen gereserveerd. 4tet St. HicclaasqescheHk SUCCESAGENDA 1951 Kunstlederen portef. (gr. form.) 6.50 Lederen portefeuille, 12.75 Boxsaffraan 15.— Kalfsleder 16.25 Inhoud a 3.45 Boxsaffraan portef. (kl. form.) 10.75 Kalfsleder 12.— Kunstleder 4.90 Inhoud 3.— Fa. van den Munckhof heeft ze van de afgelopen week Herfst! nvasie van wilde zwynen De laatste Weken worden in geheel Noord-Limburg in toenemende mate wilde zwynen gesignaleerd, niet alleen in de bosryke streken langs de grens van Mook tot Arcen, maar ook zien de dieren kans over de sterk gezwol len Maas te komen. Er zyn althans by Wanssum en Venray eveneens wilde zwynen geschoten. Te Lomm by Arcen werden twee evers geveld. Een automobilist beleefde op de ryksweg Venlo—Nijmegen een on gewoon avontuur, toen by Well plot seling een kleine kudde evers vlak voor de wielen van zijn wagen de weg over stak. Deze dieren werden op dat moment door jagers achtervolgd. De automobilist reed hevig geschrok ken tegen een boom, maar kwam verder met de schrik en wat avery vrij. Langer werken in uiterste nood Het is niet de bedoeling van min. Van den Brink geweest om een al gemene verlenging van de werktijd voor testellen. Wel kan het misschien nodig blijken, als alle andere middelen zyn uitgeput, om na te gaan wat in bepaalde bedrijfstakken kan worden bereikt door langere werktijd. Dit verklaarde minister Van den Brink Woensdag zelf in de Tweede Kamer. Verkeersongelukken met 22,5 percent gestegen Het aantal verkeersongelukken is in de eerste helft van dit jaar ver geleken by het cijfer over het eerste halfjaar 1940 gestegen van 24.500 tot 30 000. Dat is een stijging van bijna 22,5 percent. Het aantal dodelijke slachtoffers is in genoemde maanden opgelopen van 352 tot 446, dat is met ruim 27 percent. Het aantal ernstig gewonden steeg van 4200 tot 4800, en dat van de lichtgewonden van 3369 tot 3917. Pensioenen verhoogd In de Staatscourant is afgekondigd de wet van o November 1950 tot ver hoging van de pensioenen met een bijzondere toeslag. De wet is 29 No vember in werking getreden. Rijkswerkplaatsen De Gewestelijke Arbeidsbureaux zyn onlangs nagegaan welke personen, die in 1940 na volledige scholing de Ry ks werkplaat sen hadden verlaten, in het bedrijfsleven zyn opgenomen en in welke beroepen zy werkzaam waren. Het onderzoek, dat betrekking had op 4.604 personen omvatte alle be roepen, waarvoor momenteel op de Rijkswerkplaat8 wordt opgeleid. Ruim 82 pet. bleek werkzaam te zyn in het beroep, waarvoor zy op de Rykswerkplaats waren opgeleid. 13 pet. van de personen waren werkzaam in een lager gewaardeerd beroep, dan waarvoor zy waren op geleid, maar hadden desniettegen staande hun positie verbeterd. 4 pet. hadden ondanks hun op leiding, hun oud beroep weer ter hand genomen en bleven dus, wat zy waren. 1 pet. was werkelooB, terwijl de normale wrijvingswerkeloosheid op 3 pet. van de beroepsbevolking wordt gesteld. Men kan dus spreken van een gunstige ontwikkeling. Het is wel interessant te vernemen uit welke sectoren van het bedrijfs leven deze leerlingen der Rykswerk- plaatsen afkomstig waren, voordat zy deze cursu6 gingen volgen. 38 pet kwam uit de industrie zelf. 20 pet. uit Iandbouwkringen. 18 pet. uit admini8trave kringen en 24 pet. van de losse arbeiders. 68 pet. van hen die uit de land bouw kwamen, gingen over naar de bouwakken. 21 pet. werd metselaar. Uit bovenstaande blijkt wel, dat de Rykswerkplaatsen aan hun doel be antwoorden en men kan het dus be treuren, dat velen ook in Venray deze goede kans om met weinig kosten en in korte tijd een goed vak te leren, niet met handen aangrijpen. Minder belasting op sigaren, meer op duurdere sigaretten Met ingang van 1 December zullen de sigaren vrijgesteld zijn van omzet* en invoerbelasting. De omzetbelasting op sigaretten van meer dan 90 cents per twintig stuks zal echter als vergoeding voor de schatkist van 3 percent tot 6 percent worden ver hoogd. De Eerste Kamer heeft het hiertoe strekkend wetsontwerp, waar mee de Regering de sigarenindustrie wil ondersteunen, deze week zonder hoofdeiyke stemming goedgekeurd. 4fet St. Hlcólaasqischenk AGENDA'S 1051 ongekend groot sortiment Fa. van den Munckhof heeft ze Kringvergadering der L.L.T.B. Maandag j.l. vergaderden in Hotel de Zwaan de bestuursleden van alle afdelingen der Kring Venray. En zoals gewoonlijk was ook ditmaal veel belangstelling toen voorzitter Loonen met een kort woord de ver gadering opende om de heer Dings in te leiden, voor zyn eerste spreek beurt, waarin hij de begroting van de L.L.T.B. voor 1951 behandelde. In een overvloed van cijfers kwam duidelijk naar voren de activiteit van de L.L.T.B. over de verschillende fronten in het sociale, culturele en economische leven van ons land. Uit zyn verhelderend betoog bleek, dat de contributie voor het volgende jaar voor wat de landbouwers be treft, zal worden verhoogd, met f 0,10 per ha, de tuinbouwers krijgen een contributie te betalen van f 4,—. De verschillende acties kosten nu eenmaal geld maar ei zal wel geen landbouwer zyn, die bezwaar heeft tegen deze contributieverhoging, daar hij veel te goed weet, dat hij juist door het werk der L.L T.B. deze con tributie weer dubbel en dwars terug verdient. Ons persoonlijk, viel op, het grote deficit van de landelijke rij verenigingen, die nogal wat tekort kwamen, maar ondanks dat', toch rustig kunnen blijven doorwerken, om zo de liefde tussen het paard en zyn beryder aan te kweken. Na deze begrotingsbehandeling sprak de geestelijk adviseur pastoor Bot uit Merselo, een kort woord, waarin hy aandrong op een grotere versobering van het hedendaagse leven. De mens van tegenwoordig kent geen spaarzaamheid meer, meent, dat hy overal by moet zyn, overal aan mee moet doen, maar niet alleen de ernst van deze tyd maant tot spaarzin en versobering, ook Christus vraagt van zyn volgelingen niet alle waarde te hechten aan het stoffelyke, maar eerst het rijk Gods te zoeken. Landbouwbelangen. Na deze geestelijke opfrissing, vervolgde de heer Dings met een grote rede over het hedendaagse landbouwbeleid en de verschillende daarvan afhankelijke landbouwpro blemen. Allereerst wees hy er op, in welk een geheel andere sfeer de boer van vandaag werkt, tegenover zyn voor ouders van 50 jaren geleden, die dag en nacht moesten ploeteren en vaak, ondanks al hun hard werken, met de dag armer werden. Heden ten dage kent de boer een beter sociale en economische levens omstandigheden, die hem meer als vroeger de zekerheid geven, dat al zyn werken niet voor niets is. Dat wil niet zeggen, dat alle problemen zyn opgelost. Integendeel, maar het werk van de boer vindt een betere erkenning als voor jaren terug, en hij is een factor geworden in het leven van ons land, die van de grootste bete kenis is. Problemen zyn er intusten genoeg. Zo is daar de nieuwe Benelux-over- eenkomst, die op landbouwgebied voor vele kleine Belgische boeren wel noodlottige gevolgen moet heb ben, daar zy vele grote sociale lasten bedrijfskosten, lonen en voerpryzen kennen als wij in Nederland. Het zal niet meevallen de klippen te omzeilen, die de Belgische boeren terecht opwerpen tegen het veel goedkopere Nederlandse product en er zal met veel omzichtigheid en beleid overleg moeten worden ge pleegd, om de Nederlandse export naar dit land niet voor een groot deel te verliezen. We kennen verder de misère van de melkprys, waar de minister, zonder zich te storen aan de cyfers van het Landbouw Economisch In stituut de melkprys voor de winter tgesteld op 17.5 cent, wat een millioenen verlies oplevert voor onze boeren. In de Tweede Kamer is hiertegen terecht stelling genomen, maar het is de vraag of de minister alsnog te bewegen is, de melkprijs hoger te stellen. De varkenspryzen hebben het 't afgelopen jaar goed gedaan. Zowel in binnen- als in buitenland werden behoorlijke prijzen gemaakt en vooral de gemengde bedrijven hebben hier van profijt getrokken. Of de minister echter met de prijzen van het L.E I., die tussen f 2.01 en f 2.11 liggen mee zal gaan is echter nog af te wachten. Toch zal dit nodig zyn, omdat de eierpryzen in het komende jaar ook omlaag moeten. Weliswaar zyn de eierpryzen het afgelopen jaar buitengewoon goed geweest, mede omdat we niet zo sterk gebonden waren door contrac ten met het buitenland als voorheen en er bovendien in het buitenland en voornamelijk in Duitsland grote vraag naar Nederlandse eieren was, maar het zal een grote vraag zyn, of het komende jaar dezelfde cyfers zal laten zien. De Nederlandse boer moet er aan denken, dat door de hoge prijzen, die de eieren opbrengen, het gevaar lang niet denkbeeldig is, dat we de bin nenlandse markt gaan verliezen^waar in het afgelopen jaar het verbruik reeds ver is gezakt. Deze zal terug- heroverd moeten worden, maar dat kan slechts als de eieren betaalbaar zyn voor de mensen. De kuikentoewyzing is ook, geluk kig, dit jaar gehandhaafd, zodat de bedrijven hier rustig kunnen voort- werken en niet bang behoeven te zyn voor de grotere bedrijven, die by een loslaten van de kuikentoe wyzing, onherroepelijk een groot deel van de kuikens zouden gaan houden. De toewijzing is hetzelfde als vorig jaar, er behoeft geen nieuwe aan vraag meer te worden ingediend, slechts zy, die vorig jaar te laat of geen aanvrage hebben ingediend kunnen dit alsnog doen. De commis sie voor toewijzing heeft natuurlijk het recht hier en daar corrigerend op te treden. Omtrent de voederdistributie kon de heer Dings mededelen, dat de bedrijven van 12—16 ha 10 kg kor relvoer per hen meer zouden ont vangen, bedrijven van 16-20 ha 5 kg. Na nog eens gewezen te hebben op het grote gewicht van een hechte organisatie beëindigde spreker zyn rede, met de wens, dat nok in 1951 voor de boeren gunstige bedrijfsresul taten zou opleveren. Vervolgens hield de secretaris van het Sociaal Charitatief Centrum een korte inleiding ovei het doel en wezen van dit centrum, waarvoor bij de steun en medewerking vroeg van alle afdelingen der L.L.T.B. in het Dekenaat Venray. Na een korte rondvraag sloot voor zitter Loonen deze geanimeerde ver gadering. BEUGELNIEUWS Woensdag speelde Onder Ons uit Venray tegen Ons Genot, Heide. Er werd middelmatig gespeeld en bij de stand 3—2 voor de Heide leek 't niet anders of Venray zou de boven ste plaats verliezen. Van toen af aan kregen we echter beter spel te zien en Onder Ons zette er alles op om de puntjes thuis te houden en dit lukte tenslotte met 5-3. Onder Ons B, die nog geen winst puntje bezat, ging het nu eindelijk ook menen en zij gaven zich niet •onder voor de A en wonnen eveneens met-5—3. Woensdag 6 Dec. gaan beide clubs weer een uitwedstrijd spelen. Onder Ons naar 't sterke O.D.L., die in klas A tweede staat. Ons Genot naar Ons Plezier, de sterke club op eigen baan. Vorig jaar moest Ons Genot de puntjes in Hegelsom laten en wel met 6—2 Hopenlyk mogen de Venrayse clubs hun twee waardevolle puntjes als een cadeau van Sinterklaas mee naar huis nemen. Voor Onder Ons zou 't een prachtprestatie zyn. We vertrekken om 6.30. Maandagavond 7 uur oefenwedstrijd voor Onder Ons. Denk er aan. YERÏ1IEPINGSDAGEN IN OIRLO. Op Zaterdag 9 en Zondag 10 Dec. as. zal de Voetbalclub D.J.S. in Oirlo verdiepingsdagen organiseren, die niet alleen door haar leden, maar ook door niet-leden en belangstellen den kunnen worden bijgewoond. Rector Booymans, de bekende dio cesane sportadviseur, zal deze ver diepingsdagen leiden, die worden geopend met een plechtig lof op Zaterdagavond om 6 uur. Vervolgens is om 7 uur in Café Drabbels een lezing, die ook voor allen toegankelyk is. Zondag zal om 7 uur en 8.30 een stille H. Mis gelezen worden, waar onder wordt gepreekt en alle leden van D.I.S. zullen communiceren. Om 10 uur is de hoogmis met predikatie, terwijl om half 3 de ver diepingsdagen gesloten worden met een plechtig lof. Hieruit blijkt dus, dat het bestuur van D.I.S. ook de geestelijke belan gen van haar leden meer dan 100 leden behartigt, terwyl Rector Booy mans er borg voor is, dat deze ver diepingsdagen inderdaad ook hun vruchten af zullen werpen. komen onder de wapenen. Winterprogramma van Kath. Thuisfront. Krachtige initiatieven ten dienste der militaire zielzorg. Een tyd van intense activiteit onder de toekomstige recruten is achter de rug. Met duizenden hebben jonge mannen aan de oproep van Katholiek Thuisfront, hier en daar geassisteerd door de Katholieke Actie gehoor gegeven om in retraites of vormingsbijeenkomsten de noodzake lijke voorlichting op het militaire leven te krygen. Het voor dit doel geschreden boek je: „En nu soldaat werd hierbij in duizenden exemplaren verspreid. Het bewapenen van deze tiendui zenden jonge mannen heeft wederom een belangrijk deel van de Katho lieke Geestelijke Vei zorging naar de kazernes verlegd, alwaar ruim zestig Aalmoezeniers van Vloot en Land macht hen opwachten. Dit eist ook een grotere inspan ning van Katholiek Thuisfront, dat op zich heeft genomen de materiële zorg hierby zoveel mogelijk weg te nemen. Om dit groter aantal recruten zo veel mogelijk te bereiken, is de wekelijkse oplage van het gratis verspreide katholieke soldatenblad „Salvo" verhoogd tot 13.000 exem plaren per week. Bovendien zijn voor deze winter in het kader van verant woord amusement een 300 filmvoor stellingen geprojecteerd in de Kath. Militaire Tehuizen, Hospitalen en Sanatoria. Voor de Hospitalen en^Sanatoria zyn uitgebreide katholieke leesporte feuilles besteld. Het inschakelen van nieuwe garni zoenen of het uitbreiden van de be staande stelt ook de Militaire Tehui zen voor problemen. Met goedvinden van de Centrale van Militaire Tehuizen worden zes Tehuizen gebouwd of verbouwd, deze zyn in Leeuwarden, Deelen, Deventer, Bussum, Venlo en Ede. Het kapitale bedrag van f 656.000.— is hiermede gemoeid. Daar vrijwel alle 43 Militaire Te huizen met exploitatie-tekorten wer ken tracht Katholiek Thuisfront, zoveel als het daartoe in staat :'s, door abonnementen op dagbladen en tijdschriften en door aankoop van boeken en amusementsmiddelen daarin, zoveel mogelijk, de helpende hand te bieden. Nieuwe taken wachten Het in uitzicht stellen van de legering in Duitsland kondigt een hele reeks nieuwe voorzieningen aan. waarvan de omvang nog in genen dele te overzien is. Het Bestuur van Katholiek Thuis front is zich wel bewust, dat do Katholieke militaire zielzorg, in ver band met de omstandigheden in Duitsland, dan wel met heel aparte wensen zal komen. Het ligt eveneens in de bedoeling om op korte termijn te komen tot een eigen katholiek Vormingscentra. De bedoeling van dit Centrum is, de katholieke militair gelegenheid te bieden zich op zyn katholieke taak in het leger te bezinnen en hem daartoe enige summiere vorming te geven. Voor dit werk is Majoor Aal moezenier P. Groenendijk aangewezen. Vermoedelyk zullen zeer binnenkort de eerste bijeenkomsten in Huize „Vyverduin" te Bloemendaal plaats vinden. Ook ten aanzien van de troepen in Nieuw-Guinea, de Oost en West, Korea en de varende Marine blijft Katholiek Thuisfront attent. KERKELIJKE DIENSTEN PAROCHIEKERK St. Petrus-Banden Parochieactie: Viert het H. Jaar, opdat de vrede en 't Ryk van Chris tus komen. Priester v.d. week Kapelaan Keijsers, Tel. 274 Zondag ie Zondag van de Advent. Feest van de H. Franciscus Xaverius. 6 uur leesmis voor de parochie; 7 uur leesmis Mientje Peeters; 8 uur lees mis voor Metaalbewerkersbond; 9 uur Kindermis voor alle levende en over leden leden van de H. Kindsheid; 10 uur Hoogmis voor overl. familie Arts-Stevens; 3 uur Kinderlof; 7 uur Lof en Rozenhoedje. MaandagH. Petrus Chrysologus en H. Barbara. 6.30 zielemis voor alle overl. parochianen; 7 uur leesmis Lamberdina Janssen; 7.30 leesmis Margaretha Vaske; 8.15 gest. jaard. Z E. Heer Pastoor A. Esser, ouders, broers en zusters; 7 uur zielelof en Rozenhoedje. DinsdagH. Mis als Zondag. 6.30 leesmis Frans Janssen; 7 uur leesmis Peter Loonen en echtgenote; 7.30 leesmis Maria Margry-van Moorsel; 8.15 gest. jaard. Peter Custers en Maria Gertr. van de Ven (3kl). Woensdag: H. Nicolaas. 6.30 lees mis Jacomina Theuws, echtgenote en dochter Elisabeth; 7 uur leesmis overl. fam. Voermans Janssen en Janssen- Voermans; 7.30 best. jaard. Elisabeth Oudenhoven-Arts; 7.30 zijaltaar lees mis voor St. Nicolaasgilde; 8.15 gest. jaard. Peter J. Jenneskens en-echtg. Johanna Poels (3 kl); 7 uur opening van het Triduum voor Maria-Congre- ganisten. DonderdagH. Ambrosius. 6.30 lm. overl. ouders Verblakt; 7 uur leesmis voor Smedenbond St. Eligius; 7.30 leesmis Martinus v.d. Poel; 8.15 gest. jaard. Henri Esser en echtg. (2kl); 7 uur Triduum v. Maria-Congregatie. VrijdagFeest van de Onbevlekte Ontvangenis van Maria. Dag van devotie. De H. Missen zyn om 6, 7, 7 30, a uur en 9 uur Hoogmis; 6 uur leesmis P. A. Janssen; 7 uur leesmis Jan Arts; 7.30 leesmis voor levende en overl. leden van Maria-Congregatie; 8 uur leesmis voor de parochie; 9 uur Hoogmis als gest. jaarg. Johannes vd. Ven en ouders 1H); 3 uur Triduum voor Maria congreganisten met aan neming nieuwe leden; 7 uur Rozen hoedje en Lof. Zaterdag2de dag onder het Octaaf van Onbevl. Ontv. van Maria. 6.30 O.L. Vrouw-hoogmis: 7 uur leesmis Piet van de Vorle, besteld door de Kleermakersbond; 7.30 leesmis Chris tine Halmans-Theelen; 8.15 gest. jaard. Wilhelm Wilms (3kl); 7 uur Marialof en Rozenhoedje; s uur vergadering van Jeugd H. Familie. VELTUM. Donderdag 7.30 leesmis Johannes Cornelis Custers. KATECHISMUS. Alle kinderen van de lagere school leren deze week de 25e les van de Katechismus. Retraite voor verloofden Van 12—15 December wordt er te Roermond een retraite gegeven voor meisjes, die verkering hebben. Men kan zich hiervoor opgeven by Pater Domitius aan 't Patersklooster Zelatricen Tan Voortplanting des Geloofs. De zelatricen, die nog niet rond zyn geweest om nieuwe leden by te winnen, moeten dit zo spoedig mo gelijk doen en de ingevulde formu lieren bezorgen by de hoofdzelatrice, Frieda Arts, Hoenderstraat 25. De brieven moeten binnenkort naar de H. Vader worden opgestuurd. RECTORAAT HEIDE Zondag, ie Zondag vd.Advent, 7.15 H. Communie; 8 uur Leon. Willems; 10 u. hoogmis voor 't geestelijk en tydelyk welzijn van de Heide; 3 uur plechtig sluitingslof met preek en Pauselijke zegen. Maandag 7.30 Jan Janssen. Dinsdag 7.30 overl. fam. Loonen— van Heyster. Woensdag 7.30 H. van Soest. Donderdag 7.30 ter ere H. Maria Goretti, t. byz. int. 5—6,30 biechten. Vrydag, feest van Maria Onbevlekt Ontvangen, 6 uur uitstelling Aller heiligste met uitreiking H. Communie evenals om 7,15; 8 uur P. A. van Heyster; 10 uur voor de verl. zielen vh. vagevuur; 6 uur lof met instelling van het Allerheiligste. Zaterdag 7.30 Hendrik Heeze; 5—7 biechthoren; 6.30 Marialof. PATERSKERK. Zondag, ie Zondag vd. Advent» gelezen H. Missen: 5.45, 6 30 voor Maria Smits, besteld door de fam. van Lierop; 7.45 Willem Kateman en eeD H. Mis voor zekere intentie; o uur hoogmis voor overl. Communi ceren achteraan beginnen; ie collecte Paterskerk, 2e byz. noden; 4 u. gez. vespers, 5 uur lof. Maandag 7 uur Miepie Arts; 7.30 ter ere van St. Barbara; 8.30 Martin vd. Poel. Dinsdag 6 uur uitstelling van het Allerheiligste; 6 uur tot zekere int. 7 uur Helena Janssen; 7.30 hoogmis; 8 uur voor overledene; 8.30 fam. vd. Mast—van Edelen; 6 30 lof ter oro van St. Antonius. Woensdag, St. Nicolaas, 6 30 wed. Lenssen - Beclet; 7 uur overl. vader; 9 uur Petrus Bouten en zoon Gerrit. 8 uur fam. Jacobs—van de Waeter. Donderdag, H. Ambrosius, 6,30 voor overledene; 7.30 Hendrina Kers ten, als lid vh. Koordje; a uur uit dankbaarheid by 23jarig jubileum; 4 uur pl. gez. Vespers van 't feost Maria's Onbevlekt Ontvangenis; 4-s biechten. Vryda?, hoogfeest van Maria, Onb. Ontvangen, patrones van onze orde; volle aflaat voor alle gelovigen; gen. abs. voor Derde Orde. H. Missen als op andere door de woekse dagen, 7 uur t,z.i.; 7.45 gez. terts, waarna de hoogmis; 4 uur pl. vespers; 6.30 pl. lof. Zaterdag 7.30 vrouw Jeuken; 8 uur voor overledenen; 3—8 biechten. lederen dag een H. Mis voor onze weldoeners. DERDE ORDE Zondag 3 Dec. om 10.15 H. Mis en vergadering voor de mannen. Om 3 uur voor de vrouwenafd. Tertiarissen, denkt aan onze Kerst viering en de eenstuks-actie. Stel niet uit, want over 3 weken is het Kerstmis En er is veel nodig PAROCHIEH. Catharlna, LEUNEN Zondag Eerste Zondag v.d. Advent. 7 uur H. Mis voor de overl. familie Hermans-Manders: 8.30 H. Mis voor de parochie; 10.15 hoogmis als jaarg. voor Maria Smits. Heden uitsluitend maandeollecte voor onze kerk. 2.30 maandelijks Aanbiddingsuur. Maandag7.30 Sol. gest. jaarg. Peter Andreas Peeters, Theodora Thielen en Godfried Litjens. Dinsdag7.30 leesmis voor wed. Arts-Poels, vanwege de buurt. Woensdag7.30 Sol. gesticht jaarg. Engelbert Janssen-Wismans en overl. kinderen. Donderdag: 7.30 leesmis voor Frans Swinkels; 8.30 hoogmis voor de leven de en overl. leden van de Imkeisbond St. Ambrosius". Vrydag: Feest van Maria's Onbevl. Ontvangenis. Dag van devotie. 7 uur H. Mis voor de levende en overl. leden van de Maria Congregatie; 8.30 H. Mis voor Maria Goumans-Janssen; 10 uur hoogmis voor Henrica Rey'n- ders Nooyen; 3 uur pl. Lof, waaronder opdracht voor de Maria-Congregatie. Zaterdag7.30 leesmis voor Mart. de Rijck. Biechten van 4 5 en van 6-7 uur. 7 uur Lof t.e v. O. L. Vrouw. A.s. Zondag H. Familie der mannen waaronder toewijding der patroon heiligen VOOr 1951. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag, ie Zondag vd. Advent, 7 uur H. Communie; 7.30 en 10 uur de beide H.H. Missen; 3-4 maandelijks aanbiddingsuur; onder het lof collecte voor de vereniging van arme kerken. Maandag 7.30 best. zm. Peter Camps Dinsdag 7.30 best. gez. H. Mis voor Henricus Martens en echtg. Woensdag 7.39 best. zm. overl. fam. 'hielen—Rutten. Donderdag 7.30 best. zm Gertr. Derks Vrydag, feest vd. Onb. Ontvangenis van Maria, dag van devotie, 7 uur H. Communie; 7,30 vroegmis voor Ant. van Heyster; 10 uur hoogmis; 3 u.lof. Zaterdag 7.30 best. zm. P. J. Ven- nekens en Regina Verstralen; 7.30 Marialof. RECTORAAT St. Jozef, Smakt ZondagEerste Zondag v.d. Advent Vroegmis 7.30 voor overl. familie Martens Michiels; 10 uur Hoogmis t.e.v. St. Jozef; 'sn&m. 3 uur Lof en Rozenhoedje. Maandag: 7.15 leesmis voor overl. fam. Kersten-Asselbergs; 8 uur lees mis uit dankbaarheid t.e.v. St. Jozef. Dinsdag: 7.15 leesmis overl. fam. Seykens Cuppen; 8 uur Theodorus de Haart. Woensdag: Feest van St. Nicolaas. 7.15 leesmis overl. fam. Kersten- Geurts; 8 uur overl. ouders. Donderdag: 7.15 v. Willem Cuypers; 8 uur t.e.v. St. Jozef; 's nam. biecht gelegenheid van 4 6 uur. VrydagFeest van Maria Onbevl. Ontvangenis, dag van Devotie. Diens ten als op Zondag. 7.30 vroegmis voor Johannes Koopmans en Johanna Driessen: 10 uur hoogmis tot z. int. 'sNam, 3 uur Lof. Zaterdag: 7.15 gez. H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw voor overl. fam. Janssen- Vermeulen; 8 uur leesmis t.e.v. O.L. Vrouw; 'snam. vah 4—6 gelegenheid om te biechten; 6 uur Marialof. Rectoraat St. Antonius van Padun VEULEN Zondag, ie Zondag vd. Advent, 1 uur gelegenheid tot communiceren; 7.30 leesmis tot genezing van een zieke; 10 uur hoogmis tot intentie; 2.30 lof, waarna J. G. der O. Maandag 7.30 tot byz. int. Dinsdag 7.30 overl. fam. Janssen- van Lipzig. Woensdag 7.30 overl. fam. Willems van Lin. Donderdag 7.30 ter ere van de H. Donatus tot intentie. Vrydag, feest Maria Onb. Ontv., 7 uur communiceren; 7.30 lm. Henri Vollenberg; 2.30 lof. Zaterdag 7,30 lm Helena en Harrie Verbugt; 2—3 en 6—7 biechten; 7.30 Marialof. Begint uw Zondag met en door Maria.

Peel en Maas | 1950 | | pagina 2