VULPE De strijd om Bertha Hertogh. Voor St. Nicolaas Nuttige Geschjd Vleessniji GEBR. LUC Wed. P. Hendr P. J. JACOBS EEN WAAR C i St. Nicolaas in SPEELGOED Champignons kweken een groeiend bedrijf in Limburg Van links Rechts Ook in Dames- en Herenrijwielen ruim gjrti Rijwielhandel Wed. P. Hendrix H. CAMPS Gri 6 mooi Cocoskarpet, Traploper, Gangloper, ée*h Balatum en éanf$f Balatum Lopers „Het Warenhuis" $1' St. Nicolaas, zoek Nuttige St. Nicolaas- geschenken H. CAMPS najaarslucht, met geen ander geluid als het sompen van onze schoenen op de natte grond en in de verte het gepuf van de bulldozer by de ontginningen. In deze, nu troosteloze, omgeving zyn we al op stap sinds 's morgens zes uur, toen we voor dag en dauw met deze jonge kerel de fiets op sprongen om mee te gaan een dag naar „Peelplan-Zuid", om eens van naby het werk mee te maken van deze jonge mensen, die hier met yzeren wilskracht en met een ont zettend doorzettingsvermogen een bestaan op gaan bouwen, op een grond, die voor enkele jaren terug nog ven, moer en heide was. En nu we moeten vertellen, wat daar eindelijk te doen was, nu is het in enkele regels verteld. Eindeloos lang ljjkt de dag onder de eindeloos grauwe hemel, waar uit gestaag de regen naar beneden sijpelt, te weinig om niet naar het pas ontgonnen veld te trekken, maar zo doordringend, dat men in enkele uren nat is tot op z'n hemd. Het paard „rookt" van het inge spannen trekken in de nieuw ont gonnen grond en enkele kraaien pikken in de voor. En verder is het er stil en zo ver men kijken kan in de Peel siept het regenwater. By alle vooruitgang die er is, is dit gevecht van de jonge boer met zijn grond, hetzelfde gebleven ais voor jaren her. Alleen staat hij in de wijde Peel, alleen moet hij het klaren tegen de grond die pas ontgonnen zoveel zorg en werk vraagt. Geen 48-urige werkdag, geen vacantie; juist zoals de oude boeren de Peel ontgon nen hebben, staat hij nu ook. zonder huis, zonder schuur, alleen met zyn knuisten zijn paard, zijn ploeg. Aminah had reeds in Holland kunnen zijn. Waarom veranderde baboe plotseling van houding. Aan de grote Postweg in Batavia woonde voor de oorlog een gelukkig gezin, zoals er toen zo velen woonden. Het hoofd van deze familie was de heer Hertogh, de man, die tien jaar later in het middelpunt van de wereldbelangstelling zou staan van het leed hem en zijn vrouw aangedaan. Zijn levensgeschiedenis is gelijk aan die van vele Nederlan ders, die hun toekomst en hun levenstaak gezien hebben in het Verre Oosten, waar ons volk eens een opgave vervulde, die voortijdig tot een einde werd gebracht. Zo werd ook de oudertaak van vader Hertogh al te vroeg als afgedaan be- Bchouwd. Als soldaat bjj het KNIL betrad Hertogh de bodem van Java. Hy was bakker van beroep en werd in dat beroep by de infanterie in Tji- mahi te werk gesteld. Hertogh was een plichtsgetrouw werker en werd na twee jaar briga dier. Zyn Indische jaren verstreken met de regelmaat van een klok en als ieder ander ging ook hy zyn verdiende duiten in Holland opmaken na acht jaren dienst onder de tropenzon. Terug gekomen in zyn garnizoen waren de wilde jaren in Hertoghs' leven verstreken. Hy zoekt 'n vrouw en vindt die in Adeline Hunter, die in latere jaren de zware zorgen met haar man heeft gedeeld. Voordat de storm voor dit tweetal opstak, werden hun eerst nog enkele rustige jaren gegund, jaren, waarin hun gezin zich langzaam uitbreidde met een aantal kinderen, waarvan het derde Bertha werd genoemd. Zij was een gewoon kind en zou mis schien nooit tot object van pers en radio zyn geworden, wanneer niet de oorlog was gekomen, die bron van ongekend leed voor de gehele wereld ook voor het gezin Hertogh. Pa Hertogh was sergeant toen de Japanse invasie kwam. Na de capitulatie werd hy met vele anderen opgeborgen in een kamp waar zyn vrouw en kinderen hem alleen nog door het prikkeldraad konden zien. Hun lot was dat overeenkomstig alle goede Nederlanders. Zy waren de offerdieren geworden op de altaren der komende Aziatische goden. Het gezin Hertogh werd uiteen gerukt nadat moeder gearresteerd was en naar Soerabaja gebracht. Zy wilde daar haar kinderen by zich hebben. Dank zy de hulp der Javanen werd aan dit verzoek ook voldaan, maar één kind heeft zy na haar arrestatie niet meer terug gezien. Het was Bertha, die op het appèl ontbrak in Soerabaja. In die oorlogstijd heeft de heer Hertogh in tal van werkkampen gezeten, van Singapore lot Omoetan in Japan. Hy schreef telkens naar z'n vrouw in Soerabaja, maar kreeg nooit enig bericht terug en wist dus niets om trent zyn gezin, wist ook niet dat Bertha niet by de anderen in Soera- ja verbleef. GEVONDEN. Na eindeloos wachten kwam dan de bevryding. Hertogh deed wat hy kon om naar Java te komen. Dit lukte hem, maar toen hy in Batavia voet op de vertrouwde bodem zette, ontbrak daar aanvankelijk elk spoor van zyn gezin. Dan hoort hy toevallig, dat zijn vrouw in Singapore verblijft, terwijl zyn kinderen in Soerabaja onder de hoede der Engelsen voorlopig veilig zyn. De gezinshereniging is nu een kwestie van tyd. Maar het derde kind, Huberdina Maria, was inmiddels nog niet te recht. Ondanks de onvermoeide po gingen der ouders om hun kind weer terug te vinden, mochten zy daarin niet slagen. In 1946 repatrieerde de familie, maar zonder Bertha. Men kon helaas niet langer blijven. leder vroeg zich op de terugreis met zorg af, wat er met het meisje gebeurd zou zyn. In het vaderland aangekomen, zette men onmiddellijk met behulp van Rode Kruis en Jeugdzorg de nasporingen voort, totdat men einde lijk vernam, dat Bertha op Malakka woonde bij een Indonesische vrouw, die Aminah heette. Wat was er met Bertha gebeurd In de verwarde dagen na de komst van de Japanners was zy voor enige dagen aan de zorgen van Aminah toevertrouwd, omdat het gezin Her togh zich zou uitbreiden. Juist in die tyd werd mevrouw door de bezetters geinterneerd. Later, toen de kinderen ook naar Soerabaja gingen, liet men Bertha by Aminah, die gedurende de oorlogsjaren goed voor het kind heeft gezorgd. Wel kreeg het kind een volkomen Indische opvoeding en ging ze Aminah als haar moeder be schouwen, waardoor na de bevryding eigenlyk de moeilijkheden zyn ont staan. Bertha weet niets meer van haar Nederlandse afkomst en kan haar eigen moeder niet meer verstaan, tenminste wanneer deze Nederlands spreekt. Tegen het einde van de oorlog vermoedelijk is Aminah met het kind naar Malakka verhuisd, hier is Bertha verder opgevoed. Vanzelf sprekend nam zy ook de mohamme daanse godsdienst aan hoewel,, zy van huis uit rooms-katholiek is. Duistere machten Nadat het kind op Malakka was ontdekt, toonde Aminah zich aanvan kelijk bereid met haar naar Neder land te gaan. De familie Hertogh bood aan om Aminah in huis op te nemen en het Rode Kruis zou de reis- en kledingkosten op zich neni6n. Reeds waren er plaatsen op de boot besproken, toen Aminah plotseling van houding veranderde. Zy weigerde het kind af te staan. Bertha moest zelf maar weten of ze naar Holland terug wilde, verklaarde ze. Bovendien eiste ze een vergoeding voor de kos ten, die zy in de afgelopen jaren voor Bertha had gemaakt. Aanvan kelijk stelde zy dit bedrag op 300 straitsdollars; naarmate de tyd ver streek werden haar eisen hoger. Men noemde toén een bedrag van 50.000 straitsdollars. Tenslotte werd het langzamerhand voor iedereen duidelijk, dat er mach ten aan het werk waren achter Aminah; machten, die besloten had den dit kind voor de islam en de Indische wereld te behouden. Dit besluit werd openbaar door het aan hangig maken van een gerechtelijk proces, waarby beslist moest worden over de vraag wie recht had op Bertha. Dit proces werd door de mohamme daanse advocaat Ibrahim uitgelokt. Ongelukkigerwijs koos men voor de verdediging van de rechten der Ne derlandse ouders een verkeerde figuur, de heer Gould. Deze man bleek de Nederlanders geen goed hart toe te dragen. Toch blijft het een raadsel hoe het hof van appèl ooit heeft kunnen besluiten tenslotte het kind aan Aminah toe te wijzen, al hadden de Mohammedanen nog zo'n goede pleiter in mr. Withers Spayne. Meerderjarig en dus... Toen men het kind eenmaal in mohammedaanse handen had ge speeld, besloten deze laatsten geen halve maatregelen te nemen. Volgens de islamitische regels is een meisje meerderjarig nadat zy tot geslachts rijpheid is gekomen. Men neemt daarvoor als grens de leeftijd van veertien jaar. Jammer voor de Mos lems is het kind nog maar dertien lentes oud. Ook daarin zag men geen bezwaar. Op zekere dag werd bekend ge maakt dat Bertha in het huwelijk was getreden met een maleise onder wijzer, Mansoer Arabi. Met deze stap trachtte men voor de ouders elke terugtocht af te snijden. Gelukkig heeft men in Nederland niet stil gezeten. De heer Houtman, gemeenteraadslid van Bergen op Zoom, richtte een comité op, dat gelden inzamelt voor nieuwe proces kosten in Singapore. Met hulp van de Nederlandse regering en het con sulaat-generaal te Singapore is men erin geslaagd de zaak voor het opper ste gerechtshof te brengen. Boven dien wist men geld byeen te brengen om een reis van mevrouw Hertogh naar Singapore te bekostigen. Voor de hoge rechters zal de moeder nu zelf haar rechten kunnen verdedigen. Wie kan het beter? Reeds is mevrouw Hertogh in de stad, die wel de sleutel van Aziè wordt genoemd. Zal zy bijgestaan door het recht erin slagen de poort te openen, waardoor Bertha de weg naar de westerse wereld moet terug vinden Een speciale verslaggever van „De Tyd" schrijft hierover: „Ze schieten als paddestoelen uit de grond" is een brave Nederlandse zegswijze, die ontleend is aan de snelheid waarmede paddestoelen en zwammen in bossen en tuinen na elke regenbui oprijzen. Maar waar het de kweek van champions betreft is onze spreektaal op z'n minst voor barig. Want de champion-cultuur is verre van gemakkelijk, zoals dit spreekwoord wellicht zou doen ver moeden. Een lange reeks moeilijk heden en typische problemen dienen opgelost te worden, alvorens men met de kweek kan beginnen en als het zover is, dan gaan er nog enkele weken overheen voordat er van champions gesproken kan worden. Van dat „schieten" blijft in dit ver band dus maar bitter weinig over. Overigens en dat schijnt van bijzonder belang te zyn groeien gekweekte champions niet op de „grond", maar in grote bakken paar denmest, zodat ook in dit opzicht de zegswijze faalt. Wy hebben dit alles dezer dagen mogen constateren in het vriendelijke, landelijke, Limburgse dorp Arcen aan de Maas, waar de wetenschappe lijke ambtenaar voor champions van de Rykstuinbouwvoorlichtingsdienst, Drs. P. Bels, een vlotte uiteenzetting heeft gegeven en waar ons later op de dag een uitgebreid champions- diner van wel acht gangen is voor geschoteld. Bovendien hebben wij de grootste kweekkelder van W.-Europa, die van Jenneskes en Joosten in Grubbenvorst kunnen bewonderen. Sedert mensenheugenis, worden er op de wereld wilde paddestoelen gegeten. De cultuur van champions is echter eerst driehonderd jaar oud. De eerste literatuur hierover vindt men rond het jaar 1650 in Frankrijk. Vandaar wellicht dat Frankrijk, wat de consumptie betreft, bovenaan staat in de wereld. Ons land daarentegen draagt de rode lantaarn. In Nederland werden het laatste jaar 220.000 kg champions geteeld en verbruikt. Dat is 22 gram per inwo ner. In België is dat al 100 giam per inwoner. In Zwitserland consumeert men eveneens vijfmaal zoveel cham pions als in Nederland. Iedere Engels man gebruikt gemiddeld per jaar 128 gram, iedere Deen 175 gram, i9dere Amerikaan 206 en iedere Fransman eet 238 gram champions per jaar op. Nu hebben regering en kwekers besloten de championteelt in ons land sterk te stimuleren. Het publiek in Nederland kent de champions nog niet en is eigenlijk een beetje huive rig om aan consumptie op grote 4let St. IhcotiuUgtschettk Kerkboeken en Missaals Fa. van den Munckhof heeft ze In Nederland nog te onbekende (vrij kostbare) delicatesse M Zes maanden gevangenisstraf geëist tegen C.P.N. Kameriid. Tijdens een zitting, die met slechts een korte pauze meer dan zes uren duurde, heeft de Maastrichtse recht bank Dinsdag de zaak behandeld tegen het communistische Kamerlid Hermans en vier andere verdachten uit Vaals en Kerkrade, die betrokken waren by het geruchtmakende geval van desertie in de laatste dagen van Augustus door de militair A. Roos uit Amsterdam gepleegd. Aan deze vijf verdachten was sub- sidair ten laste gelegd: het opzettelijk behulpzaam zyn by een desertiegeval door gelegenheid, middelen en inlich- gen voor het uitwijken naar het buitenland aan de deserteur Roos te verschaffen. Deze zaak, die een uitzonderlijke belangstelling van de publiciteit noot, deed aanvankelijk vermoeden, dat men een communistisch complot op het spoor was gekomen, dat zich op ruime schaal bezig hield met het illegaal over de grens brengen van gedeserteerde militairen. Ty'dens de zitting, die 'n bijzonder intéressant verloop had, is deze zaak volledig uit de doeken gedaan en is gebleken, dat h6t hier een individueel geval geldt. Van een complot is dus geen sprake. Tegen het Kamerlid Hermans werd 6 maanden geëist en tegen de andere verdachten straffen afwisselend van 1 tot 9 maanden, alle met aftrek van voorarrest. Zigeuners in hoger beroep, De 64jarige St. Rozenberg, bijgenaamd oude Marks, die door de Maastrichtse rechtbank wegens doodslag van P. Basili bij het zigeunerdrama op 11 Mei 1940 te Sittard tot 7 jaar was veroordeeld, is van dit vonnis in hoger beroep gegaan by het Bossche Hof. Ook Wilhelm Georg, bijgenaamd Bubi, die wegens zware mishandeling van Fr. Marks veroordeeld was tot 2 jaar, heeft verzet tegen dit vonnis aangetekend. Ook deze zaak zal voor het Bossche Hof dienen. Nieuw Retraitehuis Naar de Msb. verneemt, zal het in de omgeving van Eindhoven door de Manresastichting te bouwen retraite huis (Ged. Staten van N.-Br. hebben voorgesteld een subsidie in de bouw kosten van f 35.O00 te verlenen) in het met natuurschoon rijk bedeelde Heeze komen. Het huis, waarvoor het gemeentebestuur van Heeze de grond gratis beschikbaar heeft gesteld, zal worden gevestigd in de zogenaamde Kapellerput, tussen de weg naar Someren en die naar Sterksel. Dicht bij dit enigszins heuvelachtige terrein ligt een prachtig bos, dat tot wandel park zal worden ingericht. schaal te beginnen. Er gaan te vele verbalen van mond tot mond over vergiftigingsverschijnselen, en al is daarvan bij gekweekte champions natuurlijk geen sprake, toch heeft dit zijn invloed. Voorts zullen er meer telers moeten komen, zodat de productie hoger kan worden. Van de 220.000 kg champions die in ons land gekweekt worden, groeit 80 procent in Limburg, zodat wy ons in deze provincie te midden van dit groeiend bedrijf bevonden. Een groeiend bedrijf, inderdaad, want in 1946 vond men in Noord- en Midden Limburg nog geen enkele kwekerij. In 1947 werd 100 kg in dat gebied gekweekt en in 1950 al 25.000 kg. Daartoe zijn op verschillende plaatsen grote betonnen kelders gebouwd, waarvan alleen het dak boven de grond uitsteekt. Die van Jenneskes en Joosten in Grubbenvorst is de grootste, die in dit stukje van de wereld te vinder, is. De heer JennesKes heeft niets van een tuinbouwer. Hy heeft geen „gebruinde" of „vereelte handen". En geen wonder, want de heer Jen- neskens is eigenlijk koekfabrikant. En als men hem dan vraagt hoe hij in hemelsnaam van de koek op de champignons is gekomen, dan luidt het antwoord „Men zege dat er veel geld in verdiend wordt". Welaan dan, de heer Jenneskens had een vriend en een zoon, die veel voor champig nons voelden en daarom heeft hy zyn geld in deze onderneming ge stoken. Champignons schijnen uitsluitend te willen groeien op paardenmest. In die paardenmest, die in grote bakken in de kweekkelders wordt uitgespreid, wordt dan het speciaal in laboratoria in binnen en buitenland gekweekte champignonbroed uitgezet. By een juiste temperatuur groeit dit broed dan uit en na ongeveer twee weken wordt de paardenmest afgedekt met een dun laagje aarde. Ruim twee weken later staan de champignons dan plukryp in de bakken. De teler krijgt er op de veiling prijzen voor die variëren vanaf twee gulden tot vier gulden per kg. Daardoor zyn de champignons nog te duur om gewoon te eten. De groenteman zal ze nog niet verkopen en alleen in dé Limburgse steden dicht bij de kweekplaatsen ziet men ze in de etalages liggen. De pry's moet zakken, want champignons zyn een bijzonder goed voedsel. Zy bevat ten veel eiwitten en vitaminen. KERKELIJKE DIENSTEN PAROCHIEKERK St. Petrus-Banden Parochieactie: Viert het H. Jaar, opdat de vrede en 't Ryk van Chris tus komen. Priester v.d. week Pater Domitius, Paterski., Tel. 502 Zondag26ste en laatste Zondag na Pinksteren. 6 uur leesmis Aleida Ewals Janssen, besteld door K.A.V.; 7 uur leesmis Theodorus Weiten en echtg. Antonia de Bruyn; 8 uur lees mis voor de parochie: 9 uur Kinder mis; 10 uur Hoogmis E. Hendriks- Wevers. Na de Hoogmis Te Deum by sluiting kerkelijk jaar. Na de Hoogmis vergadering Apostolaat des Gebeds op 't Dekenaat. 2 uur grote Congregatie; 3 uur Kinderlof; 7 uur Vespers en Lof. MaandagH. Amelberga. 6.30 ziele- mis voor alle overl. parochianen; 7 uur leesmis voor overl. leden van Apostolaat des Gebeds; 7.30 leesmis Theodorus v. Treek; 8.15 gest. jaard. Zeereerw. Heer Pastoor Amaurie Esser. ouders, broers en zusters (ïkl); 7 uur zielelof en Rozenhoedje. DinsdagFeest van H. Oda. Dag van Aanbidding. Het Allerheiligste blijft uitgesteld van 6—6 uur. De H. Missen zijn om 0, 7, 7.30, 8 uur, 9 uur Hoogmis; 6 uur leesmis overl. fam. Fransen-Graat; 7 uur leesmis Frans Pouwels, P. Voesten en zoon Martin; 7 30 leesmis voor Brandweer St. Oda; 8 uur leesmis Maria Margry- van Moorsel; 9 uur Hoogmis als ge stichte jaard. voor E. Messemakers, Agnes Geenen en kinderen (2kl). 9 30-12 uur Aanbidding v. School kinderen; 12-1 uur Misdienaars; 1—2 uur H. Familie; 2-3 uur Congregatie; 3 uur pl. Vespers; 3.30—4 uur Aan bidding voor Schoolkinderen; 4 5 uur Christelijke Moeders; 5.30 uur Completen, Te Deum, sluiting. Woensdag: H. Albricus. 6.30 lees mis Johannes Stevens; 7 uur leesmis overl. fam. van Mill-Mooren en Marie Piipers; 7.30 leesmis Marg. Vaske; 8.15 gest. jaard. Johanna Smits, Ant. Smits, Petronella Bekkers (2kl); 9.30 pl. Huwelijksmis voor bruidspaar Oudenhoven-de Voys. Donderdag: H. Andreas. 6.30 lees mis Elisabeth Linders; 7 uur leesmis Maitinus v.d. Poel; 7.30 best. jaard. Antonia Welten-de Bruyn; 8.15 gest. jaard. Peter Custers en Maria Gertr. v.d. Ven (3kl). Van 6—7 uur gelegen heid tot biechten. 7-8 H. Uur. Het Allerheiligste blijft gedurende de nacht ter aanbidding uitgesteld. Vrijdag: Eerste Vrijdag vd.maand. 6.30 leesmis Josephina Janssen-Esser; 7 uur leesmis Regina de Bruijn- Welten; 7.30 H. Hart-hoogmis; 8.15 leesmis J. Crommenacker, best. door buurtv. St. Oda; 7 uur Rozenhoedje en Lof. Zaterdag: H. Bibiana. Eerste Zater dag, toegewijd aan Onbevlekt Hart van Maria. 6.30 O.L. Vrouwhoogmis; 7 uur leesmis P. J. Voesten en zoon Martin en Frans; 7.30 leesmis Christina Halmans-Theelen; 8.15 gest. jaard. Maria Gertr. Smits, ouders, broers en zusters (1H); 9 uur pl. Huwelijksmis voor bruidspaar Stevens-Arts; 9.30 pl. Huwelijksmis voor bruidspaar Kinderrijwielen, Kinderdriewielers, Autopeds, Trapan Po| alles in verschillende mode^ m Schaeffers-Dupont; 1 uur Marialof, Rozenhoedje en gebeden van Eerste Zaterdag. VELTUM Donderdag 7.30 leesmis overl. fam. Mommen. KATECHISMUS. De kinderen van de 3e en 4e klas leren deze week de 25e les, die van de hoogste klassen leren de 23e en 25e les. PATERSKERK. Zondag: 26ste en laatste Zondag na Pinksteren. H. Missen 5.45, 6.30; 7.45 voor Wim Kessels, besteld door het Zandakker; 9 uur Hoogmis voor 'n overleden echtgenote, votiefmis van de Allerheiligste Drievuldigheid. Na de hoogmis „Te Deum" tot sluiting van 't kerkelijk jaar. Communiceren vooraan beginnen. 4.20 gez. Vespers; 5 uur Lof. Vandaag komt Paler V. Laurense collecteren voor zyn reis naar de missie. Begin December hoopt hy naar Pakistan te kunnen vertrek ken. De 2e coll. is v.d. Paterskerk. Maandag: 6 uur voor de meest verlaten zielen in 't vagevuur; 7.30 Louis Wijnhoven; 8.30 Petrus Bouten en zoon Gerrit. Dinsdag6 uur uitstelling van 't Allerheiligste. Te verdienen 'n volle aflaat voor de gelovige zielen. 6 uur H. Mis t.e.v. St.Antonius; 7 uur fam. Billekens-Giebels; 7.30 overl. familie Oudenhoven-de Voys. Hoogmis t.e.v. St. Antonius; 8 uur fam. Kuypers- Knippenbergh; 8.30 Martinus v.d. Poel; 6.30 Lof t.e.v. St. Antonius. Woensdag: Allerheiligen van de 3 Orden van St. Franciscus, volle aflaat. 6.30 zekere intentie; 7 uur Petrus Bouten en zoon Gerrit; 8 uur voor overledenen; 7.30 Hoogmis; 4 uur >z. Vespers; 6.30 Lof. Donderdag: 7.30 Hubertus Janssen en echtgenote. Van 4—8 uur biecht gelegenheid voor de ie Viydag. Vrydagie Vrydag van de maand, 7 uur Willem Kateman; 7.30 Hubertus Janssen en echtgenote; 7.30 Hoogmis t.e.v. 't H. Hart van Jezus; 6.30 Lof met oefening van eerherstel. Zaterdagherdenking van alle over ledenen der 3 Orden van St. Francis cus. 7 uur H. Mis voor Hendrina Kersten als lid van het Koordje: 7.30 pl. gez. Requiem. Biechtgelegenheid van 3 tot 8 uur. ISUedere dag een H. Mis voor onze weldoeners. PAROCHIE: H. Catharlna, LEUNEN Zondag, 26e en laatste Zondag van het Kerkelijk Jaar. 7 uur H. Mis voor de parochie; s.30 Peter Willemse; 10.15 hoogmis t.e.v. de Allerheiligste Drie-eenheid voor Lambert Willems en echtg. Na de hoogmis „Te Deum" en processie; 11.30 H. Familie der Jeugdafdeling; 2.30 congregatie der meisjes; 3 uur lof. Maandag 7.30 lm. Maria Thijssen- Dircks. Dinsdag 7.30 lm, Jacobus Jacobs en echtgen. Biechten meisjesschool. Woensdag 7.30 Frederica Loonen— de Ponti. Biechten 2de klasse. Donderdag 7.30 Hendr. Claessens. Biechten jongensschool. Vrijdag, ie Vrydag vd. maand, 7 u. Petronella Litjens; 8 u. hoogmis t.e.v.h. Allerh. Hart, tevens jaarg. voor de vrouw van A. Smits—Claas- sens; algemene H. Communie der kinderen; 3.30 lof vd. schoolkinderen. Zaterdag, de Zaterdag vh. Onbevlekt Hart van Maria, 7.30 lm. Gertruda van Dyck—Smits. Biechten van 4—5 en 5 7, om 7 uur Marialof. A.s. Zondag, ie Zondag van de Advent, uitsluitend collecte voor onze kerk. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag 26e en laatste Zondag na Pinksteren, 7 uur H. Communie; 7.30 de vroegmis voor Jong Nederland en het overige jeugdwerk; 10 u. hoogmis 3 uur lof, waarna Derde Orde. Maandag 8.30 best. zm. voor Theod. Jenniskens; 9 >1. pl. H. Mis vd. H. Geest by de opening van de school. Dinsdag 7.50 best. zm. voor overl. fam. Thielen—Rutten; 9 u. pl. huwe lijkssluiting en H. Mis voor bruids paar Wennekers—Fleurkens. Woensdag 7.30 best. zm. voor overl. fam. Wennekers—Fleurkens; 7.30 ro zenkrans voor de vervolgden om hun geloof. Donderdag 7.30 best. gez. H. Mis voor overl. fam. Verheggen-v. Haren. Vrydag, ie Vrydag vd, maand, 7.30 pl. H. Mis t.e.v. het H. Hart, op te dragen voor Joh. Camps; 7.30 pl. lof ter ere van het H. Hart. Zaterdag, ie Zaterdag vd. maand, 7.30 gest. gez. jg. Theod. Meijer, echt genote en zoon; 7.30 Marialof. RECTORAAT St. Jozef, Smakt Zondag, 26e en laatste Zondag na Pinksteren, viering van 't feest van Johannes van 't Kruis: 7.30 vroegmis voor overl. fam. Verstegen-Kuypers; 10 uur hoogmis voor de overl. leden van ons zangkoor, na de hoogmis „Te Deum" om God te danken voor de ontvangen genaden en weldaden in het afgelopen jaar. Nam. 3 uur lof met rozenhoedje. Maandag 7.15 lm. overl. fam. Geurts- Verschuren; 8 uur Mart. Bonants. Dinsdag 7.15 lm. Hermina Cleven; 8 uur overl. fam. Denissen. Woensdag 7.15 lm. Marcellis Kers ten-van Osch; 8 uur overl. familie Janssen - Vermeulen. Donderdag 7.15 lm. Mart. Bonants en echtg.; 8 uur overl. fam. Martens- Wey'ers. Van 4—6 biechten. Vrydag, ie Vrydag, 7.15 lm. Mart, Cuppen en zyn zoon Frans. Voor en na de ie H. Mis gelegenheid om te biechten. Na de H. Mis zegen en acte van eerherstel; 8 uur lm. ter ere van het H. Hart. Zaterdag 7.15 gez. O.L. Vrouwmis overl. fam. Coppis—Barents; 8 uur lm. Mart. Seroo en echtg. Nam. 4—6 biechten; 6 uur lof t.e.v. O.L.Vrouw. is het schrijven met een goed| «di U vindt by ons een prachtkeuze o.m. Psj mi Zeer geschikt als St. Nicolaaj met randen van 50 cm en 1 m bi\ Alles I zolang Alles tin Wy bieden U voor iedere huismoeder het beste^ Een prachtige geheel gqll olgens het model Alexanderwerk, solider dacè d Duits fabrikaat. Een geschenk om vele jareif Wegens beperkte import alleen op bestelling loj Geheel vryblyvend kunt U een) kei bezichtigen. Machinehandel LEUNEN Wij brengen dit jaar een zeer uitgebri w.o. Duitse import, Luxe-artikelen, Lederwaren| Byouterieën Zie Etalage Koopt tijdig om teleurstelling te< Patersstraat 9 Telefoon Lampekappen vanaf f 14.50 Strijkijzers vanaf f 7.50 Alle Electrische Huishoudel. artikelen. Ruime sortering Rijwielen en onderdelen aan zeer lage pry zen. Beleefd aanbevelend, Maasheeseweg 19 Speciaalzaak voor GERO ZILV0

Peel en Maas | 1950 | | pagina 2