Van links PEEL EN MAAS 25 NOV. 1950 No. 47 S.V.V.-nienws Weg zyn ze, zowel de nul van de tegengoals, als de nul van ongeslagen te zijn. Het was Panningen, die deze prestatie leverde en nog wel op het S.V.V.-terrein. Wy allen wisten, dat het eens zou komen. En toch kwam het nog onverwachts. De linkshalf, die een gemakkelijk weg te werker, bal in zyn bezit kreeg, struikelde, de midvoor van Panningen schoot toe en daar noch spil of rechtsback aanviel, kon de aanvalsleider van Panningen de bal met een flauwe punter juist langs de paal in het doel plaatsen. Het tweede doelpunt kwam uit een vrye trap op wel 35 meter afstand. Hier werd een onnodige handsbal door de rechtshalf op de juiste wijze afgestraft. Nu werd er verdedigd door Panningen tn S.V.V. kon er niet door komen. Een schot tegen de lat had beter lot verdiend. In de tweede helft stonden meestal 21 spelers op de Panninger helft, maar hoe of er ook geschoten werd, een been, 'n rug of 'n hoofd stond succes in de weg. De spanning zit er wel in, want de vier bovenste staan dicht opeen. Zondag komt Venray uit tegen Wit- Zwart in Weert. Nummer een en twee van de ranglijst. Het zal een zware opgave worden om deze wedstrijd tot een goed einde te brengen. Het is moeilijk om hier voorspel lingen te voldoen, doch met een gelijk spel en daar zal het niet ver vanaf zijn zouden wij tevreden kunnen zyn. Jongens wy zouden aangenaam ver rast worden, indien U een overwin ning mee naar Venray bracht. Het zou een aardige St. Nicolaas suprice zyn. 'Plet tweede kwam met een kleine 3-2 overwinning uit Gennep thuis. Nog steeds staan de papieren goed vqor het kampioenschap, ofschoon Bfcrick 2 betere papieren heeft. Hier kan nog van alles gebeuren, aangezien Vónray 2 en Blerick 2 elkander nog tweemaal ontmoeten. Het derde liet een lelyke steek vallen, door in America met 3—0 te verliezen. Wel staan zy nog bovenaan met 2 punten meer dan Brughusia, maar deze hebben een wedstrijd minder Voor Zondag zyn alle wedstrijden zowel voor de jeugd als de onder afdeling afgelast, wegens, plotseling overlijden van de voorzitter der K.N.V.B.-onderafdeling, de weled. heer Kockelmans. Gaarne bevelen wy deze eminente leider van de sportbeweging in uwe gebeden aan. 4fet St. ÏÏkötaasqeschcnk AGENDA'S 1951 ongekend groot sortiment Fa. van den Munckhof heeft ze Biljarten Uitslagen 14 November: A-klasse Onder Ons—Ketsers K.O.T. 2-B.C.Y. S.N.A.—K.O.T. I B-klasse Ketsers b—Onder Onsb Gaef 'm effect—B.C.Y. c B.C.Y. b-Onder Ons c 2 Onder Ons c ï-S.N.A. Ketsers c—Gaef 'm effect Programma 28 November: A-klasse. K.O.T. 2-Ketsers;.S N.A.- Gaef 'm effect; Onder Ons—B.C.Y K.O.T. -Onder Ons (29/n-'50). B klasse. Ketsers b-Onder Ons c 2; Gaef 'm effect—S.N.A.; B.C.Y. b— Onder Ons b; Onder Ons c 1—B.C.Y c; Ketsers c—Ketsers b. 4-0 4-0 2-2 1 —4 3—2 2—3 Stand op 18 November: A-klasse Onder Ons 8 7 o 1 14 646 3,23 K.O.T. I 8 6 O 2 12 786 3,93 S.N.A. 8 4 O 4 8 706 3,53 K.O.T. 2 8 4 O 4 8 525 2,62 Ketsers 8 2 O 6 4 419 2,09 Gaef'm effect 4 o 3 2 261 2,61 B.C.Y. 4 O O 4 0 241 2,41 B-klasse BCY b 15 14 O 1 28 674 1,79 Onder Onsb 10 9 o 1 18 514 2,06 SNA 10 7 O 3 14 512 2,04 Onder O. Cl 10 7 O 3 14 459 1,84 Ketsers C 10 3 O 7 6 311 1,24 Gaef'meff. 10 3 O 7 6 294 ,18 Onder Ons C210 i o 9 2 346 ,38 Ketsers b 10 o 9 2 292 1 ,i7 B.C.Y. C 5 O O 5 O 173 1,38 De wedstrijd Gaef'm effect—B.C.Y c is in deze stand niet verwerkt. De H.H. Secretarissen worden er aan herinnerd, de wedstrijd-formu lieren zo spoedig mogelijk in te zenden BEUGELNIEUWS Onder Ons-B verloor weer In Venray wist Onder Ons-A, met de hakken over de sloot, te winnen van Kiek Oet A. Hier werd door beide verenigingen vry goed gespeeld, maar de laatste party besliste. Sjef maakte in een zeor spannende strijd 5 3 voor zyn club, die nude boven ste plaats inneemt met 5 punten. Onder Ons B kon weer niet op dreef komen en moest nu ook weel de 2 cuntjes afstaan aan Kiek Oet en verloor met 5—3. Ons Genot wist dezelfde 5 3 overwinning aan de Heide te houden tegen Ons Plezier, Hegelsom. De spanning was hier niet minder. Zy volgen nu tweede met 4 punten. Ons Genot B moest ditmaal tevre den zijn meteen gelijk spel, 4 4. De B's van de clubs uit Venray zyn nog lang niet in vorm en er zal dan ook beter aangepakt moeten worden, willen zy bij het einde der competitie een behoorlijke plaats innemen. En dat kan ook jongens, want er moeten nog 7 wedstrijden gespeeld worden. Woensdag 29 Nov. krijgen we de plaatselijke derby Onder Ons en Ons Genot op baan Onder Ons. Volgens de laatste jaren moet Ons Genot de puntjes in Venray laten, vorig jaar werden deze verdeeld, nu zullen we af moeten wachten, daar beide alles op alles zullen gaan zetten, om de bovenste plaats te houden of te bemachtigen. We be ginnen om 7 uur met no. 2. VOEDSELBUREAU Henseniusplein 16 YENRAY Tel 416 Kuikentoewijzing 1951. Pluimveehouders, die voor 't jaar 1950 geen toewijzing voor kippen- kuikens hebben ontvangen en voor het jaar 1951 hiervoor wel in aan merking willen komen, kunnen hier voor een schriftelijke aanvrage voor i December a.s. indienen by hun Bureauhouder. De beslissing op deze aanvrage zal uiterlijk is Dec. aan de aanvragers worden bekend gemaakt. Pluimveehouders, die in 1950 een toewijzing hebben ontvangen, behoe- voor 1951 geen aanvrage in te dienen. Aankoop aardappelen. De centrale overheid heefc besloten om een hoeveelheid zandaardappelen en zo mogelijk ook kleiaardappelen uit de markt te nemen. De aankoop geschiedt voor rekening van het Bedrijfschap voor aardap pelen, dat middels 't Egalisatiefonds Consumptieaardappelen en 'n bijdrage van de overheid deze aankopen zal financieren. Het is de bedoeling deze aardap pelen te reserveren voor 't voorjaar en dan te gebruiken om eventuele tekorten in de grote steden op te vangen. De contractering geschiedt recht streeks tussen de teler en de SIVA, waarby de erkende landxooplieden verzamelaar der formulieren optreden. De pry'zen per 100 Kg, zyn als volgt Eigenheimers f 6.25 Record en Wilpo f6.— Yoran f 5.75 Ysselster f 6.75. Boven de genoemde pry'zen zal by aflevering gedurende de hieronder genoemde tijdvakken per ioo kg. een be waarvergoeding worden gegeven en wel als volgt: van 12—19 Nov. f 0.50 van 19 Nov.—17 Dec. f 0.70 van 17 Dec.—14 Jan. f 0.90 van 14-28 Jan. f i.— van 28 Jan. li Febr. f 1.20 van 11—25 Febr. f 1.40 van 25 Febr.—11 Maart f 1.60 van u 18 Maart f 1.70 van 18—25 Maart f 1.8O en zo vervolgens elke W6ek 10 cent per 100 kg. meer, tot in de week van 27 Mei tot 3 Juni het maximum bereikt is, nl. f 3.— De P.B.H. H. EMONTS. KERKELIJKE DIENSTEN RECTORAAT HEIDE Zondaglaatste Zondag van het Kerkelijk jaar. 8 uur Arnoldina Bo- nants en afgest. familie; 10 uur voor het geestelijk en tijdelijk welzyn vd. Heide; 3 uur Lof. Maandag7.30 voor de verl. zielen in het Vagevuur; 's namiddags 3 uur en 's avonds 7 uur opening van de Misweek. Dinsdag 7 uür overl. fam. Muysers- Martens; 8 uur jaarg. voor Martien Peeters. Woensdag7 uur Christiaan Jans- sen-Wijnhoven; 8 uur Hubert Camps en echtgenote. Donderdag7 uur voor de overl fam. Fleurkens-Vriends; 8 uur overl. fam. Janssen-Muysers. 's Avonds van 6-7 uur biechthoren en na de oefe ning v.d. Misweek. VrydagEerste Vrydag vd. maand. 7 uur P. A. van Heyster; 8 uur voor Hendrik Heeze. Zateidag: Priesterzaterdag. 7 uur t.e.v. de H. Brigitta; 8 uur Henriette Driessens-Even. Biechthoren door de Paters vanaf 5 uur tot na 't Lof. 6.30 Lof met gebeden van de eerste Zaterdag. Harderwijk in Ide bocht by garage Van Maan en een outo-ongeluk gebeurd dat aan vyf personen het leven heeft en Reclits Nederland gaat minder nit Uit een publicatie van het Centraal Bureau voor de Statistiek blijkt, dat in 1948 per inwoner f 9.82 (11.55 in 1948) aan toegangsbewijzen voor ver maak werd uitgegeven. In totaal besteedde het publiek in 1949 hier aan f 97 millioen (d.i. f 15 millioen minder dan in 1948), waarvan f 52 millioen (f 63 millioen) aan bioscopen en f 12 millioen (f 12 millioen) aan sportwedstrijden. De gemiddelde pry's per toegangs bewijs was 88 (90) cent, het gemid delde aantal toegangsbewijzen per inwoner 11,1 (12.8). Onder de 1015 Nederlandse gemeenten zijn er 134 (met gezamenlijk slechts 2,4 pet. van de totale bevolking van ons land) waar geen vermakelijkheidsbelasting wordt geheven. De vermakelijkheids belastingopbrengst in 1949 bedroeg f 24 millioen tegen f 26 millioen in 1948. Taxi te water In Rotterdam is een taxi in de Spoorweghaven gereden. De twee in zittenden, een 54-jarige chauffeur en een 46-jarige koopman, kwamen hier bij om het leven. Voorbijgangers zagen de auto zonder te remmen door de afsluitbomen van de Spoorweghavenbrug, die voor het scheepvaartverkeer geopend was, ry len en in zeven meter diep water ryden. Vjyf doden Maandagmorgen om kwart over zeven is op de nieuwe Rijksweg onder Een personenauto uit Hoogland, waarin zes werklieden van de aan nemer Van Bekkum uit Hoogland op weg waren naar hun werk in Huls hout, botste in volle vaart op een vrachtauto, nadat de wagen een truck met oplegger aan de achterzijde had geraakt. Vier van de inzittenden werden op slag gedocd, de bestuurder over leed in het ziekenhuis te Ermelo en zesde passagier werd met eentbekken- fractuur en enige hoofdwonden in 't ziekenhuis Salem opgenomen. „Zo trouw als een hond" luidt het spreekwoord. We zullen er aan moeten-toevoegen... „en als een paard". Want een voorbeeld van zeld zame paardetrouw heeft zich hier voorgedaan. Een landbouwer uit Haps had n.l. op 18 Maart 1947 een paard gekocht van J. Peters te St. Anthonis. De nieuwe eigenaar voerde zyn beestje mee naar Haps en heeft er steeds veel genoegen aan beleefd. Het was wat men noemt, een gezeglijk en werkzaam paard. Dat dezer dagen evenwel plotseling verdwenen bleek, spoorloos, ondanks alle naspeuringen. Men wilde reeds de politie waarschuwen, toen het ver blijdende bericht uit St. Anthonis kwam, dat het paard zich bij zyn oude baas bevond. Het trouwe beest, had na ruim drie jaren en over een afstand van ongeveer tien kilometer de weg naar zyn voormalige meester stal prompt weten te vinden. HUIS- en GRONDEIGENAREN ROEREN ZICH Met de komende huurverhoging ziet de Landelijke Bond van Grond en Huiseigenaren een zijner actie's in het belar.g zyner leden bekroond. Tevreden is men echter nog niet, omdat de 15 percent vehoging on voldoende wordt geacht. Zovele jaren werd er reeds geijverd voor een billy ke huurverhoging. Sinds de oorlog en vooral de jaren daarna heeft men op alle gebied prijsverhoging gekend en het einde is nog met te zien. De regering bleef echter terug schrikken voor een algemene huur verhoging, al erkende men de moeilijk heden waarmede zovele huiseigenaren te doen kregen. Genoemde Bond blijft ook in deze voor zijn leden opkomen. Over het gehele land heeft hy zyn Kring- en plaatselijke afdelingen, ook in Limburg, o.a. te Maastricht, te Sittard, te Geleen en te Ejjgelshoven. Honderden grond- en huiseigenaren hebben de noodzakelijkheid tot aan sluiting by de bond reeds ingezien: velen zien dit echter nog niet in ver klaarden ons enkele bestuursleden. De Landelijke Bond behartigt meer de algemene belangen zyner leden en voert de besprekingen met de regering en andere instanties, de Kringen en plaatselijke afdelingen helpen deleden meer direct in zaken betreffende hun eigendommen. Adviesbureaux en se cretarissen zullen daartoe ingericht worden. Thans is een secretariaat ge vestigd aan de Markt 50 te Geleen, bij de heer A. Lemmens. Elke huiseigenaar staat in deze tyd voor moeilijkheden, onbekendheid met wetten en voorschriften. Wie weet dat er b.v. een wettelijke plicht is een huurovereenkomst aan te gaan, hetzij schriftelijk, hetzy mondeling? Om de leden moeilijkheden met huurders te besparen, stelt de Bond z g. uniforme ontwerp-huurovereen- komsten vast, terwijl het Voorlich tingsblad de leden op de hoogte houdt van de huur- en woningmarkt, de waarde van panden enz'. 4let St. Ricóiaasgeschcnk VULPENNEN en VULPOTLODEN in alle bekende merken in alle prijsklassen onder volle garantie Fa, van den Munckhof heeft ze

Peel en Maas | 1950 | | pagina 5