£ach en IQebgeet" Jtcitiano „De Vrek" Voor St. Nicolaas H.Janssen Tel. 96 Kaarten om wild Cabaretgezelschap net Meisje ST. ELOY Pluist U ui man Jacq. Hermus Woningruil. De winter nadertNü het lekkerste middel tegen hoest en verkoudheid. 30 cent per 100 gram. TONNE MA S N F F Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur Dr. BLOEMEN Telef. 465 Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. GROENE KRUIS Donderdag 30 November Consultatiebureau voor zuigelingen uit de Kerkdorpen WAARSCHUWING Bij verlie8(?) geen bonnen meer De Provinciale Voedselcommissaris voor Limburg maakt bekend, dat by eventueel verloren gaan van veevoe derbescheiden (bonnen coupures e.d.) onder geen enkele voorwaarde nieuwe of duplicaat-toewijzingen zullen wor den afgegeven. Aanvragen hiertoe zyn derhalve doelloos. Door de grote geldswaarde die deze bonnen vertegenwoordigen mogen wy de belanghebbenden attenderen op een juist beheei, dus zorgvuldige bewaring en tijdige inlevering by de leveranciers. Moeder Fnlgentia overleden. Maandagmorgen is in het Moeder huis der Liefdezusters van de H. Carolus Borromeus „Onder de Bogen" te Maastricht, in de ouderdom van 7! jaar overleden de Eerw. Moeder Ful- gentia, in de wereld Mej. Marie Ver liet, geboortig uit Venray. Moeder Fulgentia was een zuster van Mgr. Verriet, apostolisch vicaris van Curasao, die vorig jaar aldaar overleed. Moeder Fulgentia deed, nu byna -15 jaar geleden, haar professie in de Congregatie der Liefdezusters van de H. Carolus Borromeus. Zy was van i9io tot 1917 overste van het wees huis der Liefdezusters te Maastricht en werd in laatstgenoemd jaar belast met de zeer verantwoordelijke functie van novicen-meesteres der congregatie wier leden in het onderwijs en in de ziekenverpleging belangrijk werk verrichten. In 1923 is Moeder Fulgentia be noemd tot overste van oen klooster der Congregatie te Molde-Hamar in Noorwegen en drie jaar later werd zy gekozen tot algemene overste van de Congregatie der Liefdezusters. Met wy's beleid bestuurde zy deze kloos tergemeenschap, welke niet alleen in Nederland, maar ook in Indiö en Noorwegen kloosters heeft. „Lach en vergeet" Zaal Wiihelmina heeft de afgelopen maanden menigmaal reeds een cabaret of variété-programma gebracht en zo zal Zondag a s. weer een cabaret gezelschap, ditmaal „Lach en vergeet" met medewerking van de Music Stars uit Mill, een avond komen vullen. By dit gezelschap is tevens aange sloten de hypnotiseur Menninie, die werkelijk opmerkelijke staaltjes op dit gebied schijnt klaar te spelen. Voor liefhebbers van variété en voor hen, die nog eens griezelen willen, dus een geschikte avond. (Ingez. Med.) Het diamanten echtpaar Hierboven publiceren wy een foto van het diamanten echtpaar Beer- kens—Nohr, aan de Maasheeseweg, dat heden dit feit herdenkt in een groots familiefeest, ten huize van de jubilarissen. Op de receptie, die van 2 uur wordt gehouden, zullen de krasse oudjes nog vele goede wensen in ontvangst moeten nemen en on getwijfeld zal de belangstelling groot zyn. Fietsendiefstal Dat men 's avonds laat voorzichtig moet zyn, wanneer men zyn fiets buiten laat staan, is j.l. Zondag weer eens bewezen, toen een drietal Ven- rayse mensen op de Leunseweg naar huis wilden fietsen, maar hun kar retjes verdwenen bleken te zyn. Diefstal Vorige week werd in het militaire kamp by het Duitse kerkhof in Yssel steyn ontdekt, dat er een diefstal was Waarschijnlijk is ingebroken in "de nacht van Dinsdag op Woensdag. Enig gereedschap werd ontvreemd. Tot heden is men er niet in ge slaagd de daders te ontdekken. Oorsos Fruitteelt In de Landbouwschool alhier, werd Tijdens haar bestuur maakte zy I een anderhalf-jarige cursus gegeven verschillende inspectiereizen, ook naar Indië en Noorwegen. In 1938 trad Moeder Fulgentia af als algemene overste en bleef daarna, tot 1946, lid van de algemene raad der Con gregatie. Daarna genoot zy enkele jaren van een welverdiend „otium cum dignitate", totdat vorig jaar een orn8tige ziekte haar aan het ziekbed kluisterde. Maandagmorgen in alle vroegte overleed Moeder Fulgentia. Zy ruste in vrede! Middenstandsexamens 1951 Het i7e examen voor het Midden standsdiploma Algemene Handels kennis wordt, voor wat het schrif telijke gedeelte betreft, afgenomen op Woensdag 16 Mei en Donderdag 17 Mei 1951 en voor wat het mondelinge gedeelte aangaat in de periode van 23 Juli tot II AllgU8tU8 1951 De inschrijving sluit onheroepelyk 16 Januari 1951. Inschrijvingsformulieren (met de oxamenvoorwaarden,-eisen en extract reglement) gratis verkrijgbaar bij Bureau Stichting Middenstands examen. L. v. Meerdervoort 9ia, Den Haag of by één der volgende Examen- bureaux te Den Haag: Jan van Nassau- straat 10, Zwarteweg 22 en De Ruyter straat 74. Inschrijvingsformulieren dienen uit sluitend per briefkaart te worden aangevraagd. Formulieren van vorige examens zyn niet geldig. Derde muziekavond O. en 0. Aanwezig waren: een spinet, een clavecimbel, een moderne en een antieke fluit; de laatste alleen ter demonstratie. Het Bestuur had weer gezorgd voor een uitvoerige toelichting by de instrumenten en het programma, dat Ellen Mac Gillavry en Jaap Spigt ten gehore brachten. Het was interessant het instrument te leren kennen, dat Mozart meenam op zyn reizen en waarop in de Hol landse huiskamer zowel als aan het hof van Lodewyk XIV muziek werd gemaakt; o.a. hoorden wy 7 prachtige variaties van onze landgenoot Swee- linck. Na de pauze werd het spinet ver wisseld voor het clavecimbel. Prach tig klonk de heerlijke Fantasie in D-dur van Mozart. Op voortreffelijke wijze liet Mej. Mac Gillavry blijken, welk een ver voerend instrument de fluit is. In samenspel met Jaap Spigt bracht zy werken van Loeillet, Hfindel, Bach (de Hamburgse) en Mozart ten gehore. Het publiek was weer zeer enthou siast. Jammer, dat nog te weinig volwassenen deze muziekavonden be zoeken. in Fruitteelt. Aan de navolgende ge slaagden werd door Deken Berden het diploma uitgereikt: P. Gielen, Geysteren; L. Draeck, Sevenum; G. Tielen, Sevenum; W. Claessens, Venray; A. Verbeek, Vel den; H. Verstegen, Sevenum; G. Rood- been, Sevenum; J. Janssen, America; J. Philipsen, Castenray; T. Peters en M. Claessens, Oirlo; J. Koppes, Well; P. Duyckers, Castenray; W. Driessen Velden; H. Hendricks, Wanssum en P. Thielen, Oostrum. Auto-ongeluk Denrneseweg. Dinsdagavond omstreeks 5 uur reed een auto komende van Deurne op de hoogte van „de Rouwkoelen" tegen een boom, doordat de voorband van de wagen sprong. Persoonlijke onge lukken kwamen niet voor, doch de auto, eigendom van garage Cup te Maashees, werd zwaar beschadigd, Venray's Kerkhof wordt weer mooier gemaakt. Aan de tuinarchitect Hermus alhier is door het Kerkbestuur opdracht gegeven een plan voor beplanting van het kerkhof van de Grote Kerk gereed te maken. Men kan hier dus gevoegelijk uit afleiden, dat eerlang dit kerkhof zal worden opgeknapt en opnieuw zal worden beplant, zodat het een waar dige rustplaats wordt voor onze afgestorvenen. O. en O. Dinsdag a.s.zal op de ontwikkelings avond van O. en O. optreden de Amsterdamse katholieke declamatrice mevr. T. Hamers—Colon. Deze verklankster van het litteraire kunstwerk is een bescheiden, doch zeer talentvolle leerlinge van Paul Huf, die het vorige seizoen alhier een declamatie-avond verzorgde. Welbe wust distancieert zy zich echter van diens zwierige wijze van voordragen doordat zy vooral accentueert de expressievolle weergave van de tekst. Een avond van hoogstaande kunst is verzekerd. Hand- en spandiensten Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemene kennis, dat de in de pers verschenen be richten inzake de afschaffing van de hand- en spandiensten elke grond missen. Belanghebbenden doen dus goed wanneer zy voor het verrichten van deze diensten worden opgeroepen, te bedenken, dat zulks geschiedt in gevolge een Koninklijk goedgekeurde belasting-verordening en zy dus, wan neer zy niet verschijnen voor het ver richten van deze diensten, straks deze belasting in geld zullen dienen te voldoen. Venray, is November 1930. Hoogmis voor de Radio. Morgen Zondag van 8.30-9.30 zal door de Radio worden uitgezonden een hoogmis vanuit de Kapel van het Gymnasium I.C. alhier. Celebrant is Pater drs Burchard van Summeren O.F.M. Het Studentenkoor o.l.v. Pater Quirillus Smeele O.F.M. zingt de wisselende gezangen van de 26ste Zondag na Pinksteren en de vaste gezangen uit de Missa in honorem Sanctae Luciae van Lie. Refice. OrganistH. Welting. Na de H. Mis Te Deum wegens sluiting van het Kerkelijk Jaar. WILMA-NIEUWS. O nder voorzitterschap van de W.E. Pater Domitius, hield het Wilma- comité en de contactpersonen uit de Kerkdorpen een vergadering in de Lunchroom Verheugen. De penningmeester bracht een zeer nauwkeurig gespecificeerd verslag uit van de gehouden Dekenale Mis sietentoonstelling. Allo commissieleden en contact personen ontvingen een afschrift van dit verslag, terwijl dit tevens wordt toegezonden aan de Z.Eerw. Heren Pastoors en Rectors in 't Dekenaat. Allen waren hoogst voldaan over het gepresteerde. Geslaagd Te Eindhoven slaagden voor het Huishouddiploma Naaien- en Knippen, de dames Agnes Koenen, Leunen; Martha Jacobs, Veulen en Tiny v. Opbergen Venray. Zy genoten hun opleiding by Gerda Kusters, Coupeuse—Lerares. Franse onderscheiding Dat onze Venrayse slagers hun mannetje staan bewees slagery Poels, die met hun inzending droogworst en Gelderse rookworst op het Con cours International Boucherie et Char- cuterie in Parijs, de iste prijs behaalde. „Is geld alles" De hondendresseerclub „De Ver dediger", zal op 18 December a.i café M. v.d. Ven aan de Hagelweg, in samenwerking met de „Speurders" uit Overloon, opvoeren het toneelspel „Is geld alles", een blijspel in 3 be drijven, door J. Hoex. Voor de muzikale omlijsting zullen „De Playing Boys" zorg dragen. „De Verkochte Bruid" Tweemaal werd te Leunen voor een overvolle zaal een uitvoering gegeven van de klucht „De Verkochte Bruid", welke toneeluitvoering werd voorafgegaan door een concert gege ven door de Leunense Fanfare. Inderdaad heeft dit spel volle zalen getrokken, want, dat hetgeen door de toneelvereniging „Comedia" ge boden werd voldeed, bleek wel uit de daverende lachsalvo's die telkens weerklonken. Het spel was op enkele kleine fouten na af. Elk der speelsters en spelers wist zich voor 100 pet. te geven en meer dan ooit kon men hier zien wat door samenwerking tot stand en tot succes gebracht kan worden. Dat het spel ook buiten Leunen in de smaak viel bleek uit de aanvragen die reeds binnen kwamen van een tweetal plaatsen om dit stuk ook daar enkele avonden op te voeren. Al met al kan Leunen op een paar ongekende succesvolle avonden terug zien. Wild zwijn geschoten. Woensdag werd door enige jagers uit Wanssum tussen Maashees en Smakt een wild zwyn neergeschoten Het beestje woog maar 15 kilo's. 4tet St. ftuotaaigeichettk Kook- en Huishoudboek door Wilma Miinch a f 5.75 Fa. van den Munckhof heeft het De pakjes, die met de ST. NICOLAAS-OPTOCHT bezorgd moeten worden, voor Zater dagavond 2 December afgeven by TACKEN, Schoolstraat lc. In de loop van de volgende week worden de kwartjes opgehaald voor de jaarlijkse Sint Nicolaas-optocht. Mogen wy op Uw aller medewerking rekenen. ST. NICOLAAS-COMITÉ Vroeger uitbetaling ouderdomsrente De uitbetaling van rente volgens de Invaliditeits- en Ouderdomswet en de Noodwet-Ouderdomsvoorziening zal in December een wijziging ondergaan. Voor rentetrekkers, aan wie uitke ring zou moeten geschieden op 24, 25 en 26 December, wordt de betaal dag gewijzigd in 20, 21 en 23 Decem ber a.s. Weet U Weet u zo vraagt de K.N.A.C. dat op de Nederlandse wegen door- eengenomen elke tien minuten een verkeersongeval plaats heeft, elk half uur een persoon kwetsuren oploopt en elke tien uur een dode te be treuren valt? Weet u, dat behalve een klein percentage accidenten veroorzaakt door onachtzaamheid, onvoorzichtig heid, enz. in het algemeen door men selijke fouten en tekortkomingen. Weet u, dat de helft van de onge vallen bestaat uit aanrijdingen van auto's en fietsen en van auto's onder ling? Doe daar uw voordeel mee! Het moet mogelijk zijn de ongevallen eens één dag te doen verdwijnen. Probeer dit op Sinterklaasdag 6 Dec. a.s., zo verzoekt de K.N.A.C. LUXE POST in alle kwaliteiten kleuren uitvoeringen Al of niet bedrukt m. naam vanaf f 2.— Fa. van den Munckhof heeft het BURGERLIJKE STAND van 17 tot 23 Nov. 1950 GEBOREN van Ham Anna P. G. H., Stationsw. 6 Jeuken Antonius H., Castenray G 15a Donders Hendrika A., Castenray H 31 v. Dijck Gerardus, Peelplan-Noord n.w. van den Eisen Martinus, Meerlo Branje Johanna M., Kempweg 5 Tennissen v. Manen Jan, Peelplan-Z. Litjens Henricus G. W. Leunen K 20 OVERLEDEN Bonants Ernestma M. A., weduwe van Kessels C. H., 78 jaren, Venray Peeters Johannes, echtg. v. Asten E., wed. van v. Meijel A. M., 78 jaren landbouwer, Ysselstoyn. Gerritzen Eleonora H., wed. van van der Pasch Peter J., 71 jaren. Smakterweg. van der Vorle Peter J., echtgenoot van Stels Josephina Ch64 jaren, Langstraat. GETROUWD Dujjf Herman A.oud 32 jaar, huis schilder te Horst en Groenen Maria J. M., oud 22 jaren, te Venray. Wennekers Wilhelmus A., 30 jaar, transportarbeider te Vierlingsbeek en Fleurkens Johanna M., 23 jaar, te Venray. ONDERTROUWD van Reus John G., 46 jaar, ma chinist te Horst en Goumans Jo hanna J., 32 jaar, te Venray. Tissen Martinus J., 24 jaar, transp. arbeider te Wanssum en Vullings Maria J., 26 jaar, te Venray. AD V ERTEN TIEN Heima Dupont Leo Schaeffers hebben de eer kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de inzegening zal plaats hebben op Zaterdag 2 December a.s. te 9.30 u, de Parochiekerk van St. Petrus Banden te Venray. Venray, Stationsweg 53 Patersstraat 14 Gelegenheid tot feliciteren 13 14 u. Toekomstig adresStationsweg 53 brengen wy een ruime sortering in Sola-Massief artikelen gegar. roest en vlekvrij Cassettes reeds vanaf 39.50 Keukengarnituren Lepels en Vorken Theelepels in étui Taartvorkjes in étui Taartscheppen in étui Vleesvorkjes Suikerschepjes, enz. Wed. P. Hendrix Zn. Patersstraat 9 Telef. 381 PFAFF Naaimachines Vraagt eens naar PFAFF Zig-Zag en 3 steek gratis demonstratie by U aan huis. Gemakk. betaling. Prima tweedehands naaimachines voor f 100.— met garantie. Alle reparaties spoedig en vak kundig. Sevenum A.s Zondag in 't Hert TE KOOP partij sierduiven Eindstraat 12. TE KOOP party fauteuils, haardstoeltjes en gemakkelijke armstoelen. Eindstraat 12. TE KOOP voor St. Nicolaas zo goed als nieuw heren sportrijwiel Eindstraat 12. TE KOOP Motorrijwiel 500 cc Nieuwe Rijwielen, Tweedehands Transport- Heren- Dames- en Kinderrywielen, losse hulpmotor, electr. kachel, kachels, motorwielen, wagentjeswielen, petroleumstellen met fles, stofzuiger, losse H. D. motor, claxons, carborateurs, uitlaten, duo's vleesmachine, bankschroeven, auto-accu's, 2 motor-frames J. H. Seijkens, Leunen K 13 TE KOOP partij zware biggen L. van Osch, Janslust Heide. Wegens familieomstandigheden Zaterdag 2 Dec. gesloten Schaeffers' Schildersbedrijf TE KOOP beste ri/jjarige luxe volbloed merrie gr. t. P. L. Deenen, Vierlingsbeek. B.z.a. jonge dame voor administratieve werkzaamheden j. HBS b en kantoorervaring. Brieven onder no. 500 bureau vd. blad ZAAL WILHELMINA Zondag 26 November 8 uur precies 11 met medewerking van MENNINI Hypnotiseur en Teiepaath, The MUSIC STARS, BONNY, een van Nederlands jongste accordeonisten, „The Singing Stars" Mr. K. Conferences Entrée 1e Rang f 1.25 2e Rang f 1.— Plaatsbespreken op Zondag 26 Nov. van 12—1 uur aan de zaal a 10 ct. per plaats. Heden overleed zacht en kalm, na een langdurig smartelijk ziek bed, onze dierbare onvergetelijke Man, Vader en Grootvader Petrus Joh. van de Vorle echtgenoot van Joseph. Stels in do ouderdom van 64 jaar. De bedroefde familie, WED. JOSEPH. VAN DE VORLE- STELS Kinderen en Kleinkinderen Venray, 22 Nov. 1950. De plechtige lijkdienst, waarna begrafenis, heeft plaats Zaterdag 25 Nov. te 9 uur in de Parochie kerk te Venray. (Gaarne gebed en H. Missen) JL I Heden overleed tot onze diepe droefheid, r.a een langdurig en geduldig gedragen lijden, voorzien van de laatste H.H. Sacramenten, in het Moederhuis Onder de Bogen te Maastricht, onze beminde Zus ter en Tante de Eerw. Zuster FULGENTIA Anna Maria Petr. Jacoba Verriet oud-Algemoen Overste der Congre gatie v. d. H. Carolus Borromaeus in de ouderdom van 71 jaar, in het 43e jaar van haar professie, famillie VERRIET-LAURENSSE Venray, 20 November 1950. Heden overleed, gesterkt door de Heilige Sacramenten der Ster venden, geheel overgegeven aan Gods H. Wil, onze dierbare Oom Peter Jan Mathijs Goumans in de ouderdom van by'na 79 jaar A. HERMANS-MANDERS en Kinderen Leunen, 23 Nov. 1950. De plechtige lijkdienst zal plaats h6bben op Maandag 27 Nov. om 10 uur in de Parochiekerk van de H. Catharina te Leunen. Langs deze weg betuig ik myn hartelijke dank, ook namens myn moeder, broer, zuster en zwager, aan Kath. Thuisfront, buren en vrienden, voor de versiering en cadeaux en de blijken van belangstelling by myn terugkeer uit Indonesië. L. Collaert Overloonseweg 23 OVERLOON Verkoop Legerkleding Dinsdag 28 November slechts 1 dag F. NOY, Manufacturen GEVRAAGD voor hulp in de huishouding. Mevr. M. J. de Voys, Wilhelmina- straat 7. Onderlinge Paarden- verzekering Venray Premiebetaling Zondag 26 November vm. van 11 by H. van Asten, Ysselsteyn. De premie bedraagt 1 TE KOOP verse koe met maalkalf wit tbc bewijs J. Camps, Wans8umseweg D 16. TE KOOP bruine damesmantel m- 44, lichtgrijs herencostuum m. 46 en 2 korte damesjasjes m.44 Adres bureau van dit blad. TE KOOP prima haard als nieuw en haardkachel Adres bureau van dit blad. Ned. Kath. Metaalbewerkersbond afd. Venray. Kaarten afhalen voor Feestavond op 2 December in Zaal Wed. Schellen. Zaterdag 25 November van 5—8 uur en Zondag 26 November van 11 uur by onderstaande bestuursleden Voorzitter H. Gerrats, Hoenderstr. 59 Secretaris J. Peters, Wiihelmina- straat 14 Penningmeester H. van Rensch, Kempweg 13 Bestuurslid H. Schwachofer, St. Odastraat 7 HET BESTUUR ook altijd zo lekker in de tuin? Verras hem dan met St. Nicolaas eens met een plan voor een nieuwe Tuin. Tuinarchitectuur Tuinaanleg en Kwekerij stelt graag zo'n plan op en de kosten vallen U beslist mee. Een aardige verrassing, waar U zelf volgende jaren nog plezier van hebt. Vraagt vrijblijvend om inlichtingen. Tel. 367 Past. Ruttenstraat 9 TE KOOP 3 drachtige vaarzen en 1 koe waarvan een aan telling, tbc vry. M. van Raay—van Wanroy, Overloon C 132 TE KOOP 2 poppen (schildpad) grote poppenwagen, 2 poppenstoeltjes, linnenkastje en ledikantje m. inhoud voor poppen Adres bureau van dit blad. Wie ruilt nieuwe arbeiderswoning met tuin en vruchtbomen te Wans sum tegen woning in Venray Brieven onder nr. 36 bureau van dit blad. TE KOOP pink oud 5 mnd. L. Janssen, Veulen I 21. GEVONDEN zwarte rozenkrans en rood vulpotlood. Wie vondt in zomervacantie blauwe vulpen en zilv. kett. met kruisje en onlangs paplepel met datum. Kind. Snoeks, Kempweg 6. TE KOOP z.g.a.n. kinderwagen en kinderledikant Adres bureau van dit blad. GEVRAAGD voor direct boerenknecht die goed kan melken. S. Willems, Weverslo M ai. TE KOOP dragend varken L. Willems, Zandhoek E 73, Oirlo. TE KOOP in goede staat zijnde tweeling-kinderwagen Overloonseweg 37. TE KOOP zo goed als nieuwe 2-wielige wagen op luchtbanden Wed. H. van Bakel, Ysselsteyn I 49. TE KOOP beste Jonge koe aan telling 20 Dec., tbc vry, 8000 kg koolraap L. van Meyel, Merselo M 57. TE KOOP best maalkalf Wed. G. Camps, Oostrum.

Peel en Maas | 1950 | | pagina 2