SPORT Tuinbc nette tic L.L.T.B. HEYDE Wintertijd... H. Hubertus 1 Juli 1940. i Mina van B. Janssen; 2 Truus van M. v. Ryswyek; 2 Anna van P. Rambags; i Treesjo van H. Linders. Cat. 6 Pinken geb. van i Juli tot Jan. 1950. ia Mientjo van A. Strybos- Kemmelings; ib Bertha van P. Ram bags; 2a Mina van H. Linders; 2b Netty van B. Janssen; 3c Mieke van J. JDuyker8. Cat. 7 Kalveren geb. na Jan. '50 ia Jaantjo van M. Dinghs; ibLeentje van M. Dinghs; 2a 'Poosje van A Strybos-Kemmelings; 2b Joke van A. Maassen; 3 Anna 3 van P. Ram- bags. Cat. 8 Wilde Pinken geb. Jan, tot Juli 1949. ia Anna van H. Ver stegen; 2a Truus van E. Martens; 2b Koosje van P. J. Driessen; 3a Netje van A. Maassen; 3b Toosje van E. Martens. Cat. o Wilde Pinken geb. tussen 1 Juli en Jan. ioso. i Doortje van P. J. Driessen; 2 Dorothea van H Philipson. Cat. lo Wilde Kalveren geb. in Jan. 1950. Tiny van M. Dinghs; 2 Rika van E. Marlens. Cat. ii Stieren geb. tussen i Jan. en Juli 1950. 2 Maurits van B. Janssen. Cat. 12 Wilde Vaarzen geb. in '47 i Mia van M. van Ryswyek; 2 Dora van G. Classens. Cat. 13 Wilde Vaarzen geb. in '48 l Rosa van M. Dinghs; 2a Sarina van J. Philipsen; 2b Kaatje v. H. Linders. Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur DR. VERCAÜTEREN Telef. 385 Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. GROENE KRUIS Donderdag 2 November Consultatiebureau voor zuigelingen uit de Kerkdorpen DR. VAN DE HOMBERGH is van Zaterdag 28 October tot en met Donderdag 2 Nov. AFWEZIG. Voor spoedgevallen naar de plaatselijke huisartsen. Inenting tegen diphterie Op Maandag 30 October 1950 zal er gelegenheid worden gegeven tot het voor de tweede maal laten inenten tegen diphterie van de kinderen uit de kerkdorpen, die slechts de eerste inenting hebben gehad. Deze inenting is opengesteld voor alle kinderen boven de zes maanden, dus ook voor hen, die de school be zoeken of op de bewaarschool zitten. De inenting zal plaats hebben om 2 uur nam. in het Jeugdhuis te Merselo; om 2.30 u.nm. in zaal Litjens, Heyde om 3 uur nam. inzaai wed. Janssen te Ysselsteyn om 3.30 uurn.m. i.d. school te Veulen Vertrouwd wordt, dat alle ouders wier kinderen nog niet volledig tegen deze gevaarlijke kinderziekte zyn geënt, van deze gelegenheid gebruik zullen maken. Venray, is October 1950. GEVONDEN: een muntbiljet en een bankbiljet, by Wmr. Bergs, Burgem. vd. Loostraat2, Batel-schroevendraaier, E. Vermeulen, Overl.weg 25; damespolshorloge, vd. Putten, Jan ïïensenstr. 8; halsket tinkje, Wmr. v. Lierop, Hagel weg io; rode portemonnaie m.inh., Wmr. ïekl. Vroon, O.Oostr.weg 5i; muntbiljet, G. Theuwen, W.anssum B21; centuur kindermantel en gele bal, Kazerne; vulpen, J. Theuwen, Swolgen C 82; vulpotlood, Haegens, Veulen H 20; muntbiljet, H. Relouw, Broekweg 7; horloge, Bongertman, St. Annalaan 5; stiftpen, J. Hendrikx, Grotestraat 5; leren dameshandschoen, Directeur Postkantoor; vulpotlood 4kleurig, P. Flinsenberg, Broekweg; vulpen, G. Basten, Hoenderstraat; rozenkrans, Franssen, Past. Ruttenstr. 13; kinder- portemonnaie, Custers, Smakterweg, dasspeld, Wmr. Baan, Oostsingel nw 14; vulpen, P. Custers, Oostrum C 43. Mgr. Goumans terug Mgr. J. Goumans zal a.s. Maandag met het stoomschip „Willem Ruys" in Rotterdam aankomen. Mgr. Gou mans reist vandaar door naar het klooster in Heeswyk, waar hy een rustkuur zal houden, voor welk doel hy naar Nederland is teruggekeerd. Mgr. Goumans bracht in 1948 zyn laatste vacantie in Venray door. Natuurwandelingen Het ligt in de bedoeling van de Schoonheids-Commissie van Venray- Vooruit op geregelde tijden wan delingen, en mogelyk ook fietstochten te organiseren naar en door de mooiste plekjes van onze streek. Tydens deze wandelingen zal door deskundigen uitleg gegeven worden omtrent planten, bloemen, struiken, bomen, streekeigen, geschiedenis enz. Aan deze wandelingen kunnen deel nemen allen die houden van het na tuurschoon en deze schoonheid nog nader willen leren kennen. De eerste wandeling, waarby een bezoek gebracht zal worden aan de streek van de Hiept, zal gehouden worden a.s. Zondag 20 October. Het vertrok vindt plaats om half 11 aan het V.V.V. bureau op het Hen- seniusplein. Deduur van de wandeling zal ca 2 uur zyn. By slecht weer gaat de wandeling natuurlijk niet door. Rectorsfeest Het traditionele Rectorsfeest op 't Gymnasium I.C. zal plaats hebben op 4 en 3 Nov. a.s. De studenten zijn druk doende om de nodige feestelijkheden te organiseren. lste avond muziekserie O. en 0. In de intieme feestzaal van St Anna - tot de laatste plaats bezet zaten wy in een halve cirkel om de vleugel en de kleine ruimte, waar Prof. A, Asselbergs telkens zijn pianovertol king op boeiende wijze inleidde. Het bestuur van O. en O. had voor programma's gezorgd welke voor be ginnelingen zeer instructief waren. De pianist bracht ons een prachtige avond waarin pianomuziek van Mozarts tyd tot onze tijd met wel gekozen voorbeelden ten gehore werd gebracht. Het was verheugend, dat er naast een grote en zeer enthousiaste groep jongeren meer ouderen dan in het vorige seizoen aanwezig waren. Yandalisme? Het beeldje van St Joris in de nieuwe kapel op het Desselke, heelt het sind3 de inzegening nogal moeten kunnen. Al eens losgerukt van zijn voetstuk en verplaatst, miste het beeldje een dezer dagen de kop, die men later terug vond op de Langeweg. Men onderzoekt nu wie hieraan debet is. Vertrek Juffrouw Kreymborg, by onze zieken bekend om het Welfare werk van het Rode Kruis, gaat Venray verlaten, daar zij met ingang van 1 November in Rotterdam is aangesteld. Onze zieken zullen haar ongaarne zien vertrekken. 12.000 kruizen. Vorige week kwamen in Ysselsteyn 12.000 betonnen kruizen aan, die zullen worden aangebracht op de graven van de 24 000 Duitsers, die daar op de Paardenkop hun laatste rustplaats hebben gevonden. Men hoopt deze in Februari a.s. geplaatst te hebben evenals de nieuwe aan planting, waarmede men reeds druk bezig is. Dan zal in het voorjaar van 1951 het Duitse kerkhof officieel worden opengesteld en velen zullen verbaasd staan hoe deze kale vlakte een mooi kerkhof is geworden waarop deze duizenden gesneuvelde Duitsers uit de eerste en tweede wereldoorlog rusten. Was het eerst de bedoeling, dat men alle gesneuvelde Duitsers hier naar toe zou brengen, nu volstaat men met deze 24.000, terwyl men de sooo andere begraven laat liggen op de verschillende kerkhoven in Neder land. Slechts enkele tientallen, die door Nederland nog verspreid begra ven zyn, worden nog overgebracht. Het kerkhof zal dan ook officieel worden opengesteld voor de Duitse familieleden, die nu reeds menigmaal een bezoek brengen aan het kerkhof, maar niet kunnen worden toegelaten. Vergadering Zeugenhonders. Dinsdag hield de nieuwe Zeugen- houdersbond een vergadering in het Patronaat te Leunen. De 34 leden Kozen daar nu een bestuur, bestaande uit de heren'P. Rambaghs, voorzitter, J. Geerets, secretaris enH.vanOsch, L. Philipsen en M. Jenniskens, als bestuursleden. De heer van Herten besprak daar na de stand van zaken in Nrd-Limburg en uit zijn lezing bleek, dat wij hier een grote voorsprong hebben op de rest, wat ons fokmateriaal betreft. Dit bleek ook wel uit de successen, die men in den Bosch heeft behaald. Vervolgens besprak hy de toestand in de rest van Nederland, waar vooral in het Noorden het mannelijk materiaal zeer goed is, vooral door de import uit de selectiebedrijven in Denemarken. Men moet nu hier nieuw vrouwelijk materiaal aanschaf fen, willen de beren niet gaan intelen. Daarvoor moet men naar Overysel, omdat daar de selectiebedryven niet genoeg voer kunnen krygen en zo tot verkoop moeten overgaan. Met enige cijfers lichtte spreker toe, dat een aankoop van zeugen op dit mo ment verantwoord is. De spreker gaf nog enige bijzonder heden over de L.I.M.C.O., die 85 pet. van de geleverde varkens uit Noord- Limburg r.aar de mynstreek levert, waar een zwaarder varken graag gewild is en waardoor het bacon- varken minder aantrekkelijk is. Ook in verband met de onzekerheid over het baconcontract,wat over driejaren verloopt, moet men zich hier niet te blind staren op het bacontype, maar ook rustig het zwaardere varken fokken. Over de biggenpryzen maakte spreker zich niet veel zorg, vooral als de veevoederbonnen blyven, die de boeren hier nog genoeg verstrekt voor hun biggenstapel, en op de weidebedryven echter het mesten onmogelyk maken. De vergadering besloot dan centraal nieuw fokmateriaal aan te kopen en een kleine commissie zal binnenkort daarvoor naar Overysel gaan. Tot 1 November kan men zich verder zonder meer nog aanmelden by de zeugenhoudersbond. AGENDA 29 October: 10.30 wandeling naar de Hiept, georganiseerd door V.V.V. Vertrek Henseniusplein, onder leiding van meester Wijnhoven. 29 October: Beierse avond, zaal Wilhelmina. 31 October: Luxor, film O. en O. Himlaspelet. 5 November: „Kinderen van ons Volk", opvoering te Castenray. S.V.V.-nienws Zo is het dan Zondag weer een grote overwinning geworden voor het eerste elftal. Voor rust wilde het echter niet zo best lukken, ofschoon de eerste mi nuten reeds gedoelpunt werd. Zo bleef de stand tot aan de rust 1—0 en wy mochten tevreden zyn. Na rust lag het tempo hoger. Mill werd overspeeld en doelpunten bleven niet uit. Na rust wist Venray 4 maal het net te vinden en het was heus niet overdreven. Mill kon zelfs de eer niet redden en Venray blijft trots op nul tegenpunten. Zondag komt Tiglia op bezoek, een niet te onderschatten tegenstander. Tiglia zit ook in de kopgroep en zal zich niet zo maar zonder slag of stoot gewonnen geven. Indien men weet, dat Zondag j.l, Tiglia met liefst 9-0 van Horst wont dan moeten wy toch wel even heel voorzichtig zyn, om niet alleen de nul weg gewerkt te zien van de tegen- goals, maar dat Tiglia een of beide puntjes mee naar Tegelen nbemt. Daar moeten wy ons vooral reken schap van geven, dat dit niet mag ge beuren. Wy behoeven heus niet te verliezen, maar weest er dan ook van overtuigd, dat er gewerkt moet wor den, van het begin tot het einde. Dat ligt in uw macht jongens en dan kan en zal de overwinning in Venray blyven. Het tweede had een behoorlijke wedstryd gespeeld, tot een min. of 10 voor het einde tegen Sp.Irene 2. De stand was toen 2 1 voor Irene en laat nu in de laatste 10 min. Irene nog 4 doelpunten maken. Het was de eerste nederlaag, die de S.V.V. elftallen dit jaar te incas seren kregen. Zondag geen wedstryd voor het tweede. Het derde deed het weer ouderwets met als gevolg een 10—1 overwinning op E.W.C 2. Mogen wy ook hier hopen op een kampioenschap Het is nog wel wat vroeg in de competitie en toch zijn er enige die met kop en schouders boven de andere uitsteken. Hierbij behoort o.a. ook Venray 3. Een van de gevaarlijkste is onge twijfeld Horst 4, dat Zondag een mooie 6—1 overwinning wist te be halen op Swolgen 2. Voor Zondag moet het derde naar Hoist en kan deze club achter zich houden door een overwinning. Hierop rekenen wy en zien met be langstelling de uitslag tegemoet. De spelers A. Janssen, P. Bertrams, J. Lucassen, Th. Claassen, W. Arts, P. Philipsen, P. Thielen, F. Schellen, P. Schellen, M. van Opbergen,M. Arts, P. Siebers, L. Siebers, A. Arts, J. Custers, J. Reynders en P. Poels ko men voortaan Dinsdagavond trainen op terrein Oostsingel, aanvang half 8 en Donderdags in café Schellen om 9 uur. Wie Dinsdagsavonds eens niet kan komt Donderdags om 7 uur op het terrein. Prof. Lieftinck in de knel Bij de behandeling van verschillende belasting-herzieningen, is het deze week in de Tweede Kamer tot bot singen gekomen tussen minister Lief tinck en Mr. Lucas, van de K.V.P., welke laatste een amendement had ingediend om de inkomstenbelasting van de middengroepen (dus over in komens van 5 tot 25.000 gulden) te verlagen. Minister Lieftinck wilde hier niet aan, daar volgens hem, hij tegen de muur stond. Maar Mr. Lucas wilde de opbrengst van de belastingen ook niet aanvechten, slechts een belasting verschuiving werd doorhem gevraagd. De stryd liep hoog op, er werd zelfs met aftreden met het gehele kabinet gedreigd, maar tenslotte zal men de zaak nog eens bekijken. BURGERLIJKE STAND van 20 tot 26 Oct. 1950 GEBOREN Voesten Margaretha, Servatiusweg 5 Spee Petrus, Oude Oostrumseweg 14 Vennekens Wilhelmina, Veulen H 15 Vergeldt Maria, Ysselsteyn I 81 Kunen Maria, Castenray F 12 Camps Petronella, Postrum D 7a OVERLEDEN van Lin Johanna W. G., 4 dagen, Broekhuizen. Jeurissen Peter J. M., echtg. van Verheyen Maria P., oud 55 jaren, vrachtrijder, Kruisstraat. van den Crommenacker Joannis, wed. van Mezenberg Josepha, 83 jaren Hoenderstraat. Nooyen Franciscus C., echtg. van Booten Petr., 69 jaren, Landweertweg ONDERTROUWD Denissen Hubertu9 M., 26 jaren, opperman en van Cuyck Gertruda H. A.. 21 jaren, beiden te Venray. Spoelstra Andreas C. M., 21 jaren, fabrieksarbeider te Tegelen en Barents Huberdina C. J., 18 jaren, Venray GETROUWD Symons Peter J., 27 jaren, beton werker, te Vierlingsbeek en Willems Elisabeth M„ 25 jaren, te Venray. Coppers Gerard P. J., 28 jaren, tuinder, te Horst en Mommen Hen- drika J., 26 jaren, te Venray. KERKELIJKE DIENSTEN PAROCHIEKERK St. Petrus-Banden Parochieactie: Viert het H. Jaar, opdat de vrede en 't Rjjk van Chris tus komen. Priester v.d. week Kapelaan van Leipsig, Tel.. 544 Zondag: Feest v. Christus-Koning 6 uur leesmis Piet Flinsenberg en echtgenote; 7 uur leesmis Petronella Seegers en zoon Simon; 8 uur leesmis overl. fam. Symons-Willems; 9 uur Kindermis; 10 uur Hoogmis voor Andreas Voermans; 4 uur Kinderlof met hulde aan 't H. Hartbeeld en acte van Toewijding aan 't H. Hart; 7 uur Rozenhoedje, Lof en preek. MaandagH. Mis van 22e Zondag na Pinksteren; 6.30 zielemis vooralle overleden parochianen; 7 uur leesmis overl. fam.'Dechnar; 7.30 lm Martinus vd. Poel; 8.15 gest. jaard. Gerard Am- brosius, Cath. v. t. Velden en dochter Maria (3H); 7 uur Rozenhoedje, Lof en preek. DinsdagVigilie van Allerheiligen, geboden vasten- en onthoudingsdag. 6.30 leesmis Hub. Kusters en echtg.; 7 uur leesmis Jos. Janssen-Esser; 7.30 leesmis Maria Margry-var Moorsel; 8.15 best. jaard. Peter Bouten en zoon Gerrit; Biechtgelegenheid van 3-6 en van 6.30—8 uur. Woensdag: Hoogfeest van Aller- heiligen. Verplichte feestdag. 6 uur leesmis W. Janssen en echtgenote; 7 uur leesmis Petronella Brand-van Horck; 8 uur leesmis v. d. parochie; 9 uur Kindermis; 10 uur pl. Hoogmis voor alle overl. weldoeners der kerk. Vanaf 12 uur tot Donderdagavond kan de toties-quoties-aflaat verdiend worden; 3 uur kinderlof; 7 uur pl. Vespers, preek, toewyding aan Onb. Hart van Maria, daarna absoute. Donderdag Allerzielen. Vanaf 6 u. zyn voortdurend H. Missen; om pl.m. 6.30 leesmis Louis Truyen; pl.m. 7.30 leesmis Martinus Maassen, echtgenote en dochter; 10 uur pl. Requiemmis en processie naar 't kerkhof; 7—8 H. Uur waaronder Rozenhoedje en gebed tot St. Jozef. Gedurende de nacht blyft het Allerheiligste ter aanbidding uitgesteld. Vrydag: H. Hubertus. ie Vrijdag van de maand. 6.30 leesmis P. J. Bistervels; 7 uur leesmis Jacob Smits; 7.30 H. Hart-hoogmis; 8.15 leesmis Christina Halmans-Theelen; 7 uur Rozenhoedje en Lof. ZaterdagH. Carolus. 1 ste Zater dag, toegewijd aan Onb. Hart van Maria. Priesterzaterdag. 6.30 O.L. Vr.- hoogmis; 7 uur leesmis Cath. Maassen- Schwaghoven; 7.30 leesmis Willem Kusters; 8.15 gest. jaard. Thomas Michels en Gertruda Janssen (iH); 10 uur pl. Huwelijksmis voor bruids paar Wim v. d. Munckhof en Mia Goumans. Gelegenheid tot biechten van 5.30—7.30 uur. 7 uur Marialof, Rozenhoedje en gebed van de Eersce Zaterdag. VELTUM. Vrydag feest van de H. Hubertus. 7 uur leesmis; 9 uur Hoog mis. KATECHISMUSDe kinderen van de 3e en 4e klas leren deze week de 14e en 15e les, de hoogste klassen leren de 17e en ïse les. PATERSKERK. Zondag22ste Zondag na Pinksteren Hoogfeest van Christus Koning. H.H. Missen om 5.45, 6 30, 7.45 tot zekere intentie; 9 uur pl. Hoogmis waarna toewijding aan Christus Koning. Com municeren vooraan beginnen. Collecte voor de R.K. Universiteit. 4.20 pl. gez. Vespers; 5 uur opening van het Triduum ter gelegenheid van de dogmaverklaring van Maria ten hemel opneming. Maandag 6 uur H. Mis voor overl. Vader; 7 uur overl. fam. Hoedemae- kers; 7 uur voor vrouw Heezen; 7.30 Theodorus Stevens; 7.30 Christina Halmans-Theelen; 's avonds om 7.30 Lof met preek. DinsdagVigilie van Allerheiligen. Geboden vasten en onthouding. 6 uur uitstelling van 't Allerheiligste; 7 uur H. Mis voor overl fam. Hoedemakers; 7 uur voor overl. ouders en kinderen Linsen-Behet; 7.30 wed. Arts-Poels, 7.30 Arnold Coenders; 7.30 Hoogmis; 8 uur Theodorus Stevens; 4 uur pl. gez. Vespers; 6.30 Lof met gebeden van de Octobermaand. Biechtgelegen heid vanaf 3 uur. WoensdagHoogfeest van Aller heiligen. Gen. abs. voor de Derde Orde. H. Missen 5.45, 6.30 overl. familie Jans8en-Doumen; 7.45 overl. familie Wynhoven-Roelofs; 9 uur pl. Hoogmis. Communiceren vooraan beginnen, ie collecte Paterskerk, 2e byz. noden. 5 uur pl. Lof, feestpredicatie en Te Deum tot sluiting van 't Tiiduum. DonderdagGedachtenis van Aller zielen. 6 uur overl. fam. van Mejjel- Willems; 6 30 Pater Cassimir en ouders; 7 uur overl. fam. Wynhoven-Roelofs; 7 uur Gerardus Janssen; 7.30 overl. fam. Wynhoven-Roelofs; 7.30 Wilhel mina Rümen-van Houdt; 8 uur Paul Kuypers; 8 uur fam. de Vocht-v.d. Schans; 8.30 voor overledene. De H. Communie wordt elk half uur uitge reikt, te beginnen om 6.15. 6.30 oefe ning van de H. Kruisweg voor de gelovige zielen. Vrydag: ïste Vrydag v.d. maand. 6 uur z.i.; 7 uur overl. fam. Tacken; 7 uur overl. ouders Theodorus Pouwels en echtgenote; 7.30 overl. fam. van Eyck-Gieskens; 7.30 Hendrika Thelo- sen-v.d. Broek; 8 uur overl. familie Peters; 8 uur Miepie Arts; 8.30 Peter Joös Peters en Petronella Loonen; 7.30 Hoogmis t.e.v. 't H. Hart; 6 30 Lof met oefening van eerherstel. Zaterdag: 7 uur wed. Arts-Poels; 7 uur Johan Sybers; 7 uur overl. fam. v.d. Munckhof Goumans; 7.30 Martinus v.d. Poel; 7.30 overl. fam. Derksen- Ever8; 8 uur z.i.; 8.30 Willem Huls man en familie. Van 3—8 uur biecht horen. Iedere dag een H. Mis voor onze weldoeners. Zoals wy reeds bekend gemaakt hebben, zullen wy in onze kerk deze week een plechtig Triduum houden, ter gelegenheid van de dogmaverkla ring van Maria's ten hemelopneming. Dit Triduum begint op 't feest van Christus Koning, 's middags 5 uur. Om u allen zoveel mogelyk in de gelegenheid te stellen de oefeningen by te wonen, is Maandag 't lof niet om 6.30 maar om 7.30. Dinsdag is de biechtdag voor Allerheiligen, dan is 't lof gewoon om 6.30, zonder preek. Woensdag zal de pl. hoogmis waar schijnlijk zyn van 't feest van 15 Augustus. We verzoeken dringend op deze dag de hoogmis by te wonen. Nam. om 5 uur pl. lof met slotpredikatie toewyding aan 't Onbevlekt Hart van Maria en Te Deum om God te bedanken voor de eer aan Maria bewezen. We verwachten, dat allen by deze bijzondere gebeurtenis van de dogma verklaring, een gebeurtenis die maar zelden voorkomt, het Triduum zullen meemaken, zodat uw godsvrucht tot de H. Maagd hierdoor zal toenemen. De predicaties zullen gehouden wor den door pater Wolfgang. Op Allerheiligen vanaf 12 u. en op Allerzielen de gehele dag kan een volle aflaat voor de gel. zielen ver diend worden, telkens als men de kerk bezoekt en daar 6 x bidt 't Onze Vader, Weesgegioet en ere aan den Vader, tot intentie van Z. H. de Paus. PAROCHIEH. Catharlna, LEUNEN Zondag, feest van Christus Koning 7 u. H. Mis H. van Soest; 8.30 Peter Willemse; 10.15 hoogmis voor de pa rochie; 11.30 H. Familie Jeugdafd.; 3 u. pl. lof ter opening Maria-Triduum Voor het lof bloemenhulde door de aan Christus Koning. Maandag 7.30 gez. jg. Joh; Jenniskens; 10 u. biechten jor school; 7 u, Marialof. Heden en gen blijft de kerkhof gesloten. Bloemen voor de graven ki echter morgen tot 12 uur geb worden. Marialof Woensdaghoogfeest van heiligen, verplichte feestdag; over het kerkhof. Poels, 2e tot intentie van Z.H. de Paus, u. pl. H. Mis voor alle gelovige over ledenen; 3 uur lof voor de school kinderen. Vrydag: ïste Vrydag v.d. maand: Hart tot dank; 3.30 lof voor de school kinderen. t.e.v. L.Vrouw. A.s. Zondag uitsluitend maand- v.d. H. Rozenkrans. RECTORAAT HEIDE voor de vrede; 7 uur Lof met predi- ten Hemel-opneming. oefening v.h. Triduum, Lof met pre dikatie. Biechthoren door de Eerw, Rector van 6 uur tot na het Lof. Dinsdag7.30 v. p. A. v. Heyster; 'savonds biechthoren van 5 7.30 uui door een Eerw. Pater. Woensdag; Hoogfeest van Aller heiligen; 7.13 uitreiken der H. Com- O.L. Vrouw en sluiting vh. Triduum Donderdag: Allerzielen.630H.Mis voor Hendrika Willems-Janssen en Thomas Michels en overleden ouders; 6.30 Lof. VrydagFeest v.d. H. Hubertus, eerste Vrydag. 6.45 uitreiken der H. Communie; 7.30 voor overl. familie Rutten-Potten. ZaterdagEerste Zaterdag en Pries ter-zaterdag. 7.30 v. Henrietta Dries- sens-Even; van 5—7 biechten 6.30 Lof met gebeden vd. eerste Zaterdag. Rectoraat St. Ant. v. Padua, Veulen Zondag: Feest v. Christus Koning 7 uur gelegenheid tot Communiceren, 7.30 leesmis voor zal. wed. Coolen- Knoops; 10 uur Hoogmis tot intentie. Onder beide H. Missen is de tweede collecte voor de Voortplanting des Geloofs. Namiddag 2.30 uur Lof met preek en hernieuwing toewyding aan Christus Koning. Maandag7.30 Hoogmis tot dank zegging; 's avonds 7.30 Lof m. preek. Dinsdag7.30 leesmis voor Peter Smedts; 's avonds 7.30 Lof m. preek. Heden Vigilie van Allerheiligen. Na de middag biechtgelegenheid van -4 en van 5—7 uur. Woensdag: feest v. Allerheiligen. 7 uur gelegenheid tot communiceren; 7.30 leesmis voor Frans Linders, zyn dochter Hendrika en Willem Linders; 10 uur Hoogmis tot intentie. Na de middag 2.30 Lof met hernieuwing der toewyding aan Maria, 'savonds 7.30 miserere en Allerzielenpreek, Libera en Absoute. Donderdag: feest van Allerzielen. uur 2 H. Missen, de eerste H, Mis is voor Leo Jacobs, de 2e H. Mis is tot intentie van Z.H. de Paus. Onder beide H. Missen gelegenheid tot com municeren. De Hoogmis om 10 uur is voor alle overl. gelovigen, na de Hoogmis Libera en Absoute. Onder de Hoogmis gelegenheid tot commu niceren, 's avonds 7.30 Kruisweg en lof. Vanaf Woensdagmiddag 12 uur en Allerzielen de gehele dag kan men een volle aflaat verdienen zo dikwijls men de kerk bezoekt en 6 maal bidt het Onze Vader en Weesgegroet tot intentie van Z.H. de Paus. Vrydag: eerste Vrydag vd. maand toegewijd a.h. H. Hart van Jezns. 6.30 gel. tot biechten; 7 uur Hoogmis tot int. t.e.v. H. Hart. Onder de H. Mis algem. H. Communie d. kinderen. Na de H. Mis uitst., oef. v. eerh. en zegen m. Allerh., 's avonds 7.30 Lof. Zaterdag7.30 leesmis voor Jozef en Martien Derkx; 's avonds 7.30 Lof t.e.v. Maria. Begint uw Zondag met en door Maria ADVERTENTIËN Op 11 November a.s. hopen onze geliefde ouders en grootouders J. M. van Rijt en M. P. Th. van den Berg den dag te herdenken, dat zy voor 40 jaar in het huwelijk traden. Dat God hen nog lang moge sparen is de wens van hunne dankbare kinderen en kleinkinderen Venray, Smakterweg sa g ZATERDAG 4 NOV. is onze zaak - wegens familieomstandigheden r' GESLOTEN. fa. van den Munckhof J. M, Abu 1 tot 51 Spoedgevalls 5«id Dankbetuiging. Hiermede betuigen wy, ook na- r mens onze kinderen, hartelijk dank voor de belangstelling by ons Zilve- - ren Huwelyksieest ondervonden speciaal dank aan buren, vrienden, Beugelclub Onder Ons, Schutterij 't - Zandakker en Gemeentepersoneel. Jos. Jacobs-Daniëls Veltum VENjft By genoegzame cursus gegei^ Asptr Ook niet-ledejva eniging kumm Lesgeld f|$o Opgave totZfcdi by TH. VOfcu by A. LEMÏOS Hartelijk dank, ook namens onze kinderen en kleinkinderen, aan de Parochiegeestelijken, Eerw. Paters, familie, buren, Buurtvereniging De Vriendenkring, vrienden onbekenden voor de vele gelukwensen, bloemen en geschenken welke wy mochten ontvangen by gelegenheid van onze 40-jarige echtvereniging. J. Emonts-Hanssen Oude Oostrumseweg 8 Opera Ad< Zondag 19 S.ve Muntschouvj'cjg. bureau PEMj Venlo, Tel. Hartelijk dank aan allen die be langstelling toonden by myn thuis komst uit Indonesië. Toon v.d. Munckhof Grootestraat 28 Operette Diu Zondag 19 Kom Opgave metidivi wijs met foto j Reisburei:?E Heutzstraat 3 Hartelijk dank, ook namens ouders broers en zusters, voor de vele blijken van belangstelling bij myn thuis komst uit Indonesia; speciaal dank aan Fanfare, Thuisfront, Handboog schutterij, Ruiterclub, familie, vrien den, bekenden en vooral de buurt voor de mooie versiering en cadeaux. Sold. J. van Rijswijck Merselo M 121a Voor het ver&i<k HYPOT op courante ;nc A. v. Teeffelef,B Deurne, Tel, 13, GEVONDEN damesjK tegen betalingDr terug te belosn by M.Sjtf Hartelijk dank, ook namens ouders, broers en zusjes, voor de belangstel ling ondervonden by myn thuiskomst uit Indonesië speciaal dank aan de buren, buurtvereniging, Thuisfront, familie, vrienden en bekenden. Soldaat J.C. Franssen Hartelijk dank aan allen die be langstelling toonden bij ons 25-jarig huwelijk. Familie H. Franssen Beekweg 20 GEVRAAG! dienstbodes. Melden Madag St. Jorispark: MEVR. MAB:EÏ vraagt voorioipo Hartelijk dank, ook namens broers, zusters en familie, aan de buurt, Thuisfront en alle bekenden, voorde belangstelling betoond bij mijn thuis komst uit Indonesië. Soldaat M. van Kessel Overloonseweg. GEVRAAGD netlidi niettjfe J. Coenen-Kiei BIEDT ZIC3 Ai net ik iji voor boerenrs^* Laagheidse-g Tentoonstelling K.A.B. Niet afgehaalde prijzen: Zaterdag rode loten 82, 10 Zondag groene loten 190, 11, 422 Maandag gele loten 123, 216, 126, 23, 122, 125. Prijzen kunnen worden afgehaald tot en met Zondag bij G. Janssen— van Daal, Willemstraat 8. Na dien datum vervallen ze aan de K.A.B. Voor prima Grijze Onde Manufacturen ScKOlS Voor prima Stofknopen en Gespen klaar terwyl U wacht 't Knopenhuis A. Scheepers Schoolstraat 22 TE KOOP een partij Wed. J. Ronfï, Y TE KOOP 4 d repend van. 110 Nof.aar ook genegen te rui J! Janssen, Beid Onderlinge Paarden- verzekering Venray Premiebetaling Zondag 29 October vm. van 1112 by Wed. G. Camps te Oostrum. De premie bedraagt 1 TE KOOP partij zva W. Vollenbsg, TE KOOP partij drog 15 ct. per std aa J. Drabbels,3eic Algemene Vergadering Zondag 29 October na de Hoogmis, by P. LITJENS. Bespreking Winterprogramma. Trouwe opkomst verzocht. TE KOOP beste bi eengus Joh. van Vegche Dit is weer de tyd voor HANDWERKEN Borduren, Breien en Haken. Wy hebben voorgetekendeJOntby tlakens, H. Hartkleedjes, Nachtzakken, Waszakken, Overhanddoeken,- Bedienstellen, Breigarens, Borduurgarens, Haakgarens D.M.C. e. a. merken. Smyrnawol, Smyrnagaas. Bij Gez van der Linden daar kunt U allicht iets vinden ook voor St. Nicolaas. TE KOOP «gen 20 VL M. Meyer, mei TE KOOP prisfa 10 r.. p J. G. Lochias, 1 TE KOOP poftij en suikerbit M. Jennifflj) TE KOOP 6 z»«re A. Janssen,'rie£ Bouwvakarbeiders, die voor het Hoogfeest van ALLER HEILIGEN .bonnen wensen te ver zilveren, kunnen dit doen op Vrydag 3 November by Ponjee, Beekweg georgani8eerden 7 8.30 nm. ongeorganiseerden 8.30—9 nm. Men kan twee bonnen verzilveren. Briefje van werkgever niet nodig. TE KOOP pflitij M. Jenniskdi, 0 TE KOOP 4 zVre Wed. P. Btfan, TE KOOP pfl'ij M. Dinghs^ak FEEST van de in de Kapel te Veltum. VRIJDAG 3 NOVEMBER om 7 u. leesmis en om 9 uur Hoogmis met preek, waarne zegening van het brood en verering der H. Relikwie. TE KOOP iH'e Kinderen 3118 TE KOOP tiita C. Cremers,^5^!

Peel en Maas | 1950 | | pagina 2