4}óómï U$as-demóndïat& Venrayse Radiotoestellen-Centrale Official Hoover Dealer Van links Als feiten spreken BEL BIJ BRAND 3 9 2 Michelke voor de rechtbank Op Maandag 18 September a.s. n.m. 2 uur wordtin Verheugen's Lunchroom een demonstratie gehouden met de HOOVER Eiec. Wasmachine Iedere belangstellende is hartelijk welkom. GROOTESTRAAT 5a TELEFOON 251 (Ingez. Mededeling) knapt, ia het misschien mogelijk om reflectoren aan te brengen op de bochten en waar blijft het reclame bord voor het industrieterrein en de transformator. Kan verder de puin- weg niet eens opgeknapt worden, die daar is aangelegd. De VOORZITTER beloofde, dat een on ander in orde gobracht zou wor den, terwijl liij tevens mededeelde, dat do transformator iedere dag kan komen. De heer HOUBEN zou graag zien, dat er nog sintels beschikbaar kwa- men voor de fietspaden, bijv. de Lor- baan kon best wat gebruiken en dat do electriciteitsverbetering aan het Veulen enkele straatlampen meer zou opleveren. Het eerste zou de Voorzitter met Gemeentewerken bespreken en het laatste met de PLEM. Do heer STEEGHS wees toen ook maar direct op de verlichting van de kerk te Castenray en ook hier be loofde de Voorzitter voorde zoveelste maal licht in de duisternis. De heer DE BRUYN kwam nog Gven terug op de gaslevering en de riolering aan de Beekweg, waarna het einde daar was. Volgens onze inlichtingen acht men een versnelling der uitkeringsproce dure onmogelijk. Vooral niet omdat voor een versnelde uitkering een grotere straf van ambtenaren zou moeten worden aangesteld. Dit vindt men ten zeerste ongewenst, omdat de minister wil werken met eeriniet al te grote groep van ambtenaren, die de materie onder de knie hebben. Het thans nog aanwezige perso neel zal dan ook de resterende werk zaamheden ten einde moeten brengen opdat de eenheid van beleid niet in gevaar wordt gebracht. Het is duidelijk, dat deze informa ties weinig bemoedigends in houden voor de in deze streken zo talrijke slachtoffers. Wy zouden de minister van Finan ciën met de meeste klem willen ver zoeken toch maatregelen te beramen die het mogelijk maken dat onze slachtoffers wat sneller over de eerste f 500 kunnen beschikken, dan thans in vooruitzicht is gesteld. N.O. LF. 4fet tweede SckadetLcekie. De oorlogsslachtoffers kunnen on getwijfeld een roman laten schrijven over de ellende, waarin zy op vele wyzen gedompeld zijn. Het is niet alleen het slachtoffer- zijn, dat met geen pen te beschrijven was, maar ook de gevolgen vormen eon tragedie op zich. Men donke alleen maar aan de tijd, die nodig was om tot een schade regeling te komen en dan nog: wat voor een regeling Degenen, die het geluk hadden, dat zij zelf of hun inboedel aan de gra naatscherven of brandbommen ont kwamen, of dat hun huisraad aan de handen der plunderaars ontging, zullen nooit kunnen beseffen, in hoe een gelukkige positie zy in ons na oorlogse Nederland verkeerd hebben, gespaard als zij bleven voor een on toereikende schadeuitkering, intering en een teruggang in maatschappelijk milieu. Dit alles vormt tezamen het eerste deel van de nog ongeschreven, maar zeker aangrijpende roman, die „Oor logsslachtoffers" zou kunnen heten. Intussen is een vervolg hierop ver schenen. Dit tweede deel heet: „De aanvullende bijdrage" of zoals het in de wandeling wordt genoemd: „Het tweede Schadeboekje." Herhaaldelijk bereiken onze redactie brieven van oorlogsslachtoffers, die iedere dag uitzien naar deze aanvul lende bijdrage, noodzakelijk als zy in do vele huishoudingen van oorlogs getroffenen. Wy meenden, dat het begrijpelijk ongeduld velen tot het schrijven van noodkreetbrieven inspi reerde, doch toen een der inzenders ons opmerkte, dat men hem bij de SEC medegedeeld had, dat hij pas in de eerste helft van 1952 voor de ie f 500 in aanmerking kwam, hebben wy in den Haag eens doen infor meren, hoe het verloop van zaken nu eigenly k is. Temeer daar deze inzender schreef: „Myn schadenummer ligt in de 22000 maar in my'n naaste omgeving ken ik getroffenen, met een nummer in de 60 duizend, wat moet dat nu in 's hemels r.aam worden Inderdaad, de laatste getroffene die op deze wyze zyn aanvullende bijdrage zou mogen komen halen, zit dan misschien al met de schade van een volgende oorlog Want in totaal moeten 650 duizend gevallen van oorlogsslachtoffers wor den behandeld om na te gaan of ze voor uitkering van een aanvullende bydrage in aanmerking komen. Thans zyn reeds vele gevallen be handeld en hebben oorlogsslachtoffers de eerste uitkeringstermyn uitbetaald gekregen in de wetenschap, dat de drie resterende termijnen in de drie komende jaren op dezelfde datum kunnen worden verwacht. Een aanvullende bydrage beneden de f 500 wordt ineens voldaan. Ten departemente acht men het mogelyk, dat een aantal gevallen inderdaad pas in 1952 aan bod zal komen, omdat men eerst begonnen is met de meest eenvoudige zaken te behandelen. In het omgekeerde geval, zo wordt geredeneerd, zou een veel grotere categorie hebben moeten wachten, In deze opzet is het nu zeer wel mogelijk, dat de laatst aan bod ko menden derhalve in 1952 tot 1950 op betalingen kunnen rekenen. Bij uitkering van f 1500 kan de uitkering in drio jaren zyn voltooid. en Kectits Minder werkloosheid in Augustus Ofschoon in de vorige jaren de werkloosheid gedurende de maand Augustus steeds toenam, is thans ge bleken. dat het aantal ingeschreven werkloze mannen ditmaal daalde van 56.443 tot 56.027. Van deze 56 027 werklozen waren er 42 808 geheel werkloos (vorige maand 42.531), 13.070 waren tewerkgesteld bij DUW (13.687) en 149 trokken wachtgeld. De oorzaak van deze verbetering der werkgelegenheid dient gezocht te worden in het toenemend aantal in uitvoering genomen woningen de voorbereidingen voor industrialisatie- projecten, een opleving in de voedings- en genotmiddelen-industrie en het inschakelen bij deze en andere werk zaamheden van ongeschoolden. Het aantal ingeschreven gedemo- biliseerden daalde van 3837 tot 352. Zy genieten prioriteit by de arbeids bemiddeling. De vraag naar mannelijk peisoneel daalde van 21.249 tot 20.985. Per 1000 mannelijke inwoners waren er op 31 Augustus in ons land 11 werklozen. Het laagste gemiddelde vertoonden Zeeland en Overijssel n.l. 6, terwijl het hoogste gemiddelde, nl. 23. voorkwam in Drente. Het aantal geheel werkloze vrou wen nam toe van 4330 tot 5413. De vraag naar vrouwelijk personeel daalde van 18.253 tot 18.030. Engelseu eten Ned. boter In de Tweede Kamer heeft Min. Lieftinck deze week uiteengezet, waarom de regering de natuurboter, die haar zelf f 3.80 per kg kost voor f 2,85 aan Engeland verkoopt. Deze export markt, die ons jaarlijks millioenen por.den sterling oplevert kan niet gemist worden en het is hierom, dat de Ned. Regering 36mil- lioen gulden op de boter bijlegt, die naar Engeland wordt geëxporteerd. Door de zeer lage kostprijs van de Ned. Landbouw is voor Ned. land bouwproducten over de gehele wereld een gewillige markt ontstaan, waar van de vruchten geplukt worden. Het stopzetten van deze boter- export, die inderdaad veel geld kost, is schadeliik ook al omdat we de boter anders niet kwijt kunnen, daar, een verhoogd vetgehalte van de melk, deze duurder doet worden, waardoor de vraag weer zal afnemen. Repatriëring H-Brigade De H-Brigade zal in October uit Indonesië terugkeren naar Nederland, aldus de officiële mededeling van de regering en einde October hoopt men alle manschappen thuis te hebben. Hun vertrek is vertraagd, omdat men eerst alle K.N.I.L.-mensen naar Nederland of elders heeft overge bracht. In de Tweede Kamer heeft Minister Schokking, omtrent deze aan gelegenheid nog al wat te horen ge kregen. Zenderslniting In afwijking van alle reeds eerder geplaatste berichten over zender sluiting, is nu bekend gemaakt, dat op weekdagen de sluitingsuren in de morgenuren zullen zijn van half acht tot negen uur. Dus gedurende die tyd wordt niet uitgezonden over de radio. Denk aan Uw geblokkeerd geld Nogmaals zy er op gewezen, dat tot 12 Oct. gelegenheid is, om geblok keerd geld om te zetten op een optie rekening, waardoor het tenslotte vrij zal komen. Banken geven U daarover de inlichtingen en formulieren die hiervoor nodig zyn. Koffie duurder De koffie zal zeker tot 1951 op de bon blijven en wat nog erger is nog eens zo duur worden, omdat de sub sidie van de regering komt te vér- vallen, waardoor do koffie ongeveer 8 gulden per kg gaat kosten. Margarine blyft zijn oude prijs houden, omdat de subsidies van het Rijk aangepast zyn aan de nieuwe prijzen op de wereldmarkt. Verder zullen in het voorjaar van 1951 maximum prijzen worden vast gesteld voor de detailhandel in aard appelen, terwijl de brood- en suiker prijs voorlopig gehandhaafd blijft. Waarschuwing voor houwers met Rijk8stenn De Minister heeft geconstateerd, dat verschillende bouwers met Rijks- steun niet bouwen volgens bestek ën tekening, waarop diezelfde Rykssteun is verleend, maar hiervan belangryk afwijken, zodat het Rijk dus meer steun geeft dan nodig en verantwoord is. Hiertegen zal met de uiterste ge strengheid worden opgetreden en in trekking van de Rykssteun is in het vooruitzicht gesteld, voor hen, die dergelijke praktijken toepassen. Landbouwers, nu de tyd gekomen is om weer pootgoed te bestellen, gevon wy de proefveldresultaten van de opbrengstvergelykingsproef tussen zand- en kleipootgoed, aangelegd door de Jonge Boeren-vereniging Venray Heijde. Ras afkomst klasse opbr. per ha b. m 35 b. m. 35 Bintje zand A 33800 8600 B 34800 7600 klei A 32400 9400 B 33400 6200 Industrie zand A 45200 10400 B 34400 7600 klei A 41400 8400 B 32400 4800 Indien er landbouwers zyn, die menen dat kleipootgoed „het neusje van de zalm is", dan mogen zij erkennen, dat ze het in deze mis hebben. Voor de zandpootgoed-telers zij het een beloning en een stimulans om hun belangrijk werk voort te zetten. Iedere boer die weet te rekenen kan aan de hand van bovenstaand lijstje zelf uitmaken welk pootgoed hij be stelt, hy moge er echter wel by be denken, dat, afvorons oen keus gedaan wordt, ook de pootgoed prijzen mee spreken. Dit moge er toe medewerken om de balans om te doen slaan van klei- op zandpootgoed. P. AGENDA Het is onze bedoeling, nu de komende winteravonden weer volop gelegenheid geven tot uitvoeringen, vergaderingen enz., in ons blad elke week een -agenda te plaatsen, van wat gebeuren gaat in onze gemeente. Opgave kan gedaan worden tot Donderdagsmorgens op het Bureau van V.V.V. Henseniusplein Telet.203. Zondag 17 Sept. heropvoering „Ma ria Goretti" zaal Wilholmina, 8 uur. Wielerronde-WILMA 2 uur. Dinsdag 19 Sept. tentoonstelling Reclame Lever'szeep, 8 uur, in zaal Wilhelma. "Woensdag 20 Sept. Radion Vlaar- dingen, 8 uur, zaal Wilhelmina. Donderdag 21 Sept. bestuursverg. Venray Vooruit, 8 uur, Lunchroom Verheugen. .x 4'J'P vindt MS B B Im steeds de fijnste smaken Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Dolitoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur DR. VERCAUTEREN Telef. 385 Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. GROENE KRUIS Volgende week GEEN zuigelingen- jreau Gouden ring gevonden. Woensdag 9 Aug. jl. is door een der slagers van de N.V. Brabantse Destructor te Son een gouden trouw ring gevonden tussen de aangevoerde slachtaf vallen. Aangezien niet is na te gaan uit welke gemeente deze ring afkomstig is, worden allen, die omtrent de vermissing van een dergelijke ring inlichtingen kunnen verschaffen, verzocht hiervan ten spoedigste mededeling te doen ten gemeente huize alhier, afdeling I. Bek end making Burgemeester en Wethouders der gemeente Venray, brengen ter open bare kennis, dat zy, ten deze han delende ter uitvoering van het besluit van de raad dier gemeente van 17 October 1948, in hun vergadering van heden besloten hebben aan het Bestuur der R.K. Lagere Meisjesscholen „St Ursula" A en B, Maasheeseweg 1, Venray, uit de gemeentekas ter be schikking te stellen een bedrag van ten hoogste f 1710,voor de aan schaffing van zes naaimachines. Deze aanschaffing is noodzakelijk i.v.m. ge leden oorlogsschade. Venray, 6 September 1950. Bestemming tot buitengewoon dienstplichtige, Lichting 1951. De Burgemeester van Venray maakt het volgende bekend:Om van de be stemming tot gewoon dienstplichtige te worden uitgezonderd op grond, dat een broeder van de ingeschrevene met een gesneuvelde wordt gelijkgesteld (art. 24, 2de lid der Dienstplichtwet), moet de ingeschrevene een wettige broeder of wettige halfbroeder hebben gehad, die: hetzy als militair a. is overleden of vermist tenge volge van oorlogshandelingen; b. is overleden tengevolge van ver wonding of ziekte, opgedaan by of door oorlogshandelingen; c. is overleden of vermist in en door de militaire dienst; d. is overleden tengevolge van verwonding of ziekte, opgedaan in en door de militaire dienst; hetzij als lid van een vei zetsorgani- satie: e. is overleden of vermist tenge volge van het plegen van actief ver zet; f. is overleden tengevolge van ver wonding of ziekte, opgedaan by het plegen van actief verzet; g. tengevolge van het plegen van actief verzet in een gevangenis of in een concentratiekamp is opgesloten geweest en aldaar is overleden; h. een opsluiting als onder g be doeld, heeft ondergaan en als gevolg van de daarbij doorstane ontberingen na terugkeer uit een der bedoelde inrichtingen is overleden; hetzy als zeeman in de zin van art. 1 onder c van het Vaarplichtbe sluit 1042: i. is overleden of vermist tenge volge van oorlogshandelingen; j. is overleden tengevolge van ver wonding of ziekte, opgedaan by of door oorlogshandelingen. Yoor het doen van een aanvraag om bestemming tot buitengewoon dienstplichtige op een der bovenver melde gronden wende men zich tot de gemeentesecretarie afd. II vóór 1 October a.s. Venray, 13 Sept. 1950 De Burgemeester voornoemd, Mr. A. H. M. JANSSEN. Venray's Politieman breekt nationaal record Op de te Eindhoven gehouden Zuid- Nederlandse Politiekampioenschappen wist wachtmeester G. J. Tysseu van -de groep Venray een nieuw Ned. Pol.-record te vestigen door in de A-klasse de 3Ó00 Meter af te loggen in de tyd van 9 min. 58 sec. Het oude record stond op 10 min. 4.7 sec. Wachtm. G. H. van Helden van dezelfde groep eindigde als 2e in de afdeling Polsstok hoogspringen met een sprong van 2;80 meter. Yestigingsmogeljjkkeden in de Peel In opdracht van de L L.T.B. houden de Jonge Boeren van Ysselsteyn, zich bezig met een enquete over devesti- gingsmogelykheden in de Peel. Vra genlijsten zyn of worden rondgestuurd Bond vau lichamelijk gebrekkigen Maandag 18 September zal in lunch room Verheugen een vergadering plaats hebben van de Bond van Lichamelijk gebrekkigen St. Liduina. Sprekers op deze vergadering zyn Paul Janssen, diocesaan voorzitter en Rector Dinghs diocesaan adviseur. Niet alleen worden daar de leden van Venray uitgenodigd maar ook van daarbuiten, en die als lid willen toetreden. Goaden K.A.B.-tentoonstelliug gaat door Onlangs werd bericht, dat de gou den X.A.B.-tentoonstelling in verband met de Dekenale Missietentoonstel ling de WILMA, niet kon worden gehouden, thans kunnen wy mede delen, dat deze wel door gaat op 21, ,22 en 23 October in zaal „Wilhelma". Op deze tentoonstelling, die reeds op vele plaatsen in Limburg is en zal worden gehouden, krygtmen door vele stands een beeld van de groei der K.A.B en haar instellingen gedu rende de 50 jaar van haar bestaan. Fr. Janssen gehuldigd Door de Voorzitter van de Ned. Katholieke Middenstandsbond de heer Koops, werd ter gelegenheid van het Congres van de Ned. Stucadoorsbond in Den Bosch, aan de heer Fr. Janssen de zilveren Middenstandsmedaille uit gereikt, voor zyn vele verdiensten in het organisatieleven. Eis 9 m. gevangenisstraf Dinsdagmiddag half 4 stond voor de Roermondse Rechtbank terecht G. M. van Lierop uit Venray, terzake doodryden van een kind van B. S. te Venray op Zaterdag 3 Juni j.l. in de Grotestraat hoek Markt. Na voorlezing van de dagvaarding begon de ondervraging van verdachte. Volgens verdachte had hy dien middag maar 2 flesjes bier gedronken en 2 koppen thee, een cognac en een ander biertje had hy niet uitgedron ken. De hitte had hem echter bevan gen en zo was dit ongeluk gebeurd. De Officier van Justitie gaf echter een heel andere lezing van het ge beurde. Volgens verklaring van des kundigen was verdachte in kennelijke staat van dronkenschap, zelfs zo, dat hy zich na 't ongeluk niets meer herinnerde en tegen de politieagent, die hem uit de wagen haalde, zei: „Weg man, ik moet weer startten." De bloedproef gaf zelfs 2 pet. aan, wat zeer hoog te noemen is. De Officier noemde verdachte een misdadiger die op zo'n mooie Zater dagmiddag een kind van 't leven beroofde, en eiste, omdat hy eenmaal niet méér kon eisen, 9 maanden ge vangenisstraf, 1 jaar intrekking van bet rybewys en verbeurdverklaring van de in beslag genomen wagen, daarbij tevens rekening houdende met zyn uitzonderlijk strafregister van 21 veroordelingen in de jaren 1904 tot 1935. Uit de getuigenverklaringen bleek verder, dat hy in een dergelijke toe stand met meer dan 40 km. snelheid had gereden, reeds in de Hofstraat de trottoir was opgereden en dat het een wonder te noemen was, dat niet meer ongelukken waren veroorzaakt. De uitspraak volgt over 14 dagen. Doodslag te Sevenum voor de Rechtbank De 2i-jarige woonwagenbewoner W. J., die in de nacht van 6 op 7 Mei 1950 in het woonwagenkamp te Sevenum J. Ronken met een zeis in de linkerzijde stak, aan de gevolgen waarvan deze kort daarna is over leden, stond Dinsdag wederom voor de Roermondse Rechtbank terecht. Er werden getuigen-deskundigen gehoord wier verklaringen volkomen met elkander klopten. De Officier van Justitie, Mr. Wil- brenninck bleef by zyn reeds op 3 Aug. j.l. gestelde eis van 3 jaar gev. straf. Verdachtes verdediger Mr. Tonnaer betoogde, dat er sprake was van noodweer. Uitspraak over 14 dagen. Zitting Politierechter Op Vrijdag 29 September zal de politierechter zitting houden op 't Gemeentehuis te Venray. Bouw nieuwe kerk te Oirlo Nu de resten van de door de oor log verwoeste kerk zyn opgeruimd heeft de fa. Vollenberg uit Venray een aanvang gemaakt met de weder opbouw van de nieuwe St. Gertrudis- kerk. Gouden feest Dinsdag weid onder grote belang stelling, o.m. van de kerkelijke auto riteiten, het gouden kloosterfeest ge vierd van Broeder Willaldus in Huize St Servatius. 's Morgens was er een plechtige hoogmis, waarna de receptie volgde, die druk werd bezocht, terwy'l ,s avonds een feestavond was georga niseerd. Ook Venrays Harmonie bracht de gebruikelijke serenade. St Joris op het Desselke Het onlangs ingezegend veldkapel- letje op het Desselke, dat toegewijd werd aan „St Joris", heeft het aldaar zwaar te verduren. Werd enkele weken het beeld door onbekenden beschadigd, deze week werd „St Joris" onthoofd. Moge de ouders de jeugd er eens op wyzen, dat men eerbied dient te heb ben voor de veldkapellen, waaraan Venray zo rijk is en die de Schoon heidscommissie van Venray Vooruit de laatste jaren zoveel zorg en moeite hebben gekost. Politiehond en wed strijd Zondag had door de Politiehonden vereniging „Volharding" een onder linge clubbekerwedstijd plaats waar van de uitslag was als volgt: ie en prysbeker, W. Hermsen; 2e J. Linssen; 3e J. Smits; 4e Fr. Pelzer en 5e J. v. Lierop. Het Concert morgen Zondag 17 September op de Grote Markt door Venrays' Har monie, gaat niet door. Naar huis Met het troepentransportschip Goya, zal waarschijnlijk volgende week Zaterdag in Amsterdam arriveren de Marinier Schim van der Loeff, Paters- laan 1. Wederom de K.Y.P. op de bres voor de oorlogsgetroffenen Nu in verschillende bladen artike len zyn geplaatst betreffende de aanvullende bydrage huisraadschade, dat de mogelijkheid aanwezig is, dat deze uitkering eerst in 1956 zal ge ëindigd zyn, heeft het kringbestuur van de Katholieke Volksparty in de grootste Statenkring van Nederland, de Statenkring Horst, zich met een protest-telegram gewend 1ot: a. Partijbestuur Limburg, b. Landelijk partijbestuur, waarin voornoemd kringbestuur aan de dagelijkse leiding van de party opdraagt met kracht en middelen er voor te zorgen dat aan de onrecht vaardige toestand waarin de Oorlogs getroffenen momenteel verkeren, een einde wordt gemaakt. Velen zullen eerst in de jaren 1051, 1952, 1953, 1954, 1955 en 1956 hunne aanvullende bydrage huisraadschade ontvangen. Het Kringbestuur spreekt als haar mening uit, dat de enigste oplossing is, dat de resp. Schade Enquete Bureaux in de lande een uitbreiding behoren te ondergaan waardoor mo gelijk is dat deze teimyn van 5 jaren aanmerkelijk wordt verkort. Jonge Boeren van Limburg vergaderen Woensdag 20 September wordt er te Roermond een veigadering van de Jonge Boeren gehouden uit dit Dio cees. Om 9.30 is er in de Munsterkerk een H. Mis. Na afloop volgt er in.de Harmonie Hamstraat de vergadering waarop Kringvoorzitter Jac. Loonen het algem. jaaroverzicht zal geven. Het actieprogram 1950—51 zal worden besproken. In de middagver gadering zal coadjutor Mgr. Hanssen komen vertellen over zyn indrukken en ervaringen van zyn reis naar Canada. EEN GOEDE BUUR IS BETER ALS EEN YERRE YRIEND. Wy lezen in de Gazet v. Limburg: „Waarom kan Venray ons steeds een streepjevoor bly ven verzuchtte de heer van Rensch aan het einde van de Dinsdag gehouden raadsver gadering, na een vruchteloos debat met de voorzitter over het nut van behoorlijke straatverlichting in Horst „Omdat Venray noodlijdend is", antwoordde de voorzitter. „Wanneer men noodlijdend is, schijnt men zich alles te kunnen permitteren. Dit vloeit voort uit de volkomen onjuiste verhouding tussen ryk en gemeente. Maar ik pas er voor mijn gemeente noodlijdend te maken en ook mee te doen aan het smijten met overheids gelden. Wanneer de raad een voorstel wil doen, dan moet men het zelf weten. Ik doe er niet aan mee Do gouden Landbouwtentoon stelling te Roermond. Wanneer in 1951 deLLTB te Roer mond een grote tentoonstelling zal houden, zal daar ook de kring Venray met een grote tent vertegenwoordigd zyn. De tent heeft een oppervlakte van 12 x 18 meter en zal door de Jonge boeren en boerinnen worden ingericht. De senioren zorgen voor de finantiële basis. Venray zal en moet laten zien, dat het als zelfstan dige kring iets klaar weet te maken. Eind vergadering 3de N.Limb. Landbouwtentoonstelling te Venray. Woensdagavond kwamen in zaal Wilhelmina in vergadering byeen de diverse medewerkers van de vorig jaar alhier gehouden Landbouwten- toonsstelling. De voorzitter, Deputé Peters uit Oirlo verklaarde de juiste stand van zaken, waaruit bleek, dat, door medewerking van 't gemeente bestuur verlies was voorkomen en de garanties niet waren r.odig geweest. Dank werd gebracht aan allen, die hebben meegewerkt., in 't bijzonder aan de heer J. Wijnhoven, die tevens een blyk van waardering aangeboden werd. Opmerkelijk was uit dit verslag te horen, dat de ie prijs van de toen gehouden loterij nooit is afgehaald. De inkomsten hadden bedragen f 20.569, de uitgaven eveneens. Dat de trek paardenfokkerij in Venray en omstreken op een zeer hoog peil staat, moge bly'ken uit de bekroningen, die op paarden uft deze streek zyn gevallen bij de Nationale Trekpaardententoonstelling in Den Bosch. De hoogste titel was voor Nico van de Heibloem, kampioen 1950, die werd gefokt by Jos. Geurts, Heide. Als reserve-kampioen kwam Eduard van Koppushoeve, welke dit jaar by onze Hengstenassociatie is gestatior.- neerd. In de categorie merriën met afstammelingen behaalde Mario van Beek van H. van Osch te Merselo de ie prys. Een zoon van deze merrie, Nicó van Beek kreeg ook de ie prijs met zyn afstammelingen. Amanda van Beek van L. van Osch Heide, bezette de 2de plaats in cat. merriën van 9 jaar en ouder, kl.m. In dezelfde cat, werd Marie van Beek derde. Madam v.d. Nieuwenhof van Hen driks, Geysteren, weru derde in cat. merriën van 4 5 jaai' kl.m. en Co v.d. Heibloem van Jos. Geurts, Heide werd 4de in dezelfde cat. gr.m. Aaltje van J. Derickx, Heide werd 4de in cat. merriën 3 j. kl.m. Annie van Janslust van L. van Osch, Heide werd 7de in dezelfde cat. gr.m. De tweede dag bracht wel het hoogste punt toer. Nico van Melo zich met zyn afstammelingen aan de duizer.de toeschouwers liet zien. Het was een vertoning, welke nog nooit door een ander vaderpaard kon worden gepresteerd. Hoog bezoek Donderdag brachten de Commissaris der Koningin in Limburg Mr. Fr. Houben, oud-minister-president Prof. L. Beel en de Iioofd-Ingenieur Dir. van de Prov. Waterstaat Egelie een bezoek aan Venray. Op het gemeentehuis vond een be spreking plaats, die enkele uren duurde, maar waarover geen inlich tingen werden verstrekt. Na afloop bezichtigden de hoge gasten enkele delen van onze plaats. YOEDSELBUREAU YENRAY Henseniusplein 16 Tel 6 Op Maandag 18 September zal van 3 tot 4 uur nam. op het pakhuis van de Boerenbond te Oostrum gelegen heid zyn tot het inleveren van scha penvachten, door de Ned. Wolfedera tie. Dit geldt voor leden en niet-leden van deze federatie. By het inleveren der schapenvach ten kan er direct ter plaatse breigaren worden verstrekt. Men gelieve er rekening mede te houden dat dit deze herfst de laatste gelegenheid is voor deze streek.

Peel en Maas | 1950 | | pagina 2