Buitenlands Overzicht Het 1272-jarig ambtsjubi leum van Mr. A. H. M. Janssen als Burgemeester onzer gemeente zal op Vrijdag 11 Augustus a.s. officieel worden herdacht. 's Morgens om 9 uur zal in de Parochiekerk van Sint Petrus Banden een pl. H. Mis van dankzeg ging worden opgedragen. Om 11 uur zullen ten ge meentehuize door het vol tallig gemeentepersoneel hun gelukwensen worden aangeboden. Aansluitend daaraan be staat voor belangstellen den tot half 1 de gelegen heid om ten raadhuize Mevrouw Janssen en de Burgemeester te compli menteren. Als bijzonderheid kan hierbij nog worden ver meld» dat op Vrijdag 11 Augustus a.s. de Heer en Mevrouw Mr. Janssen- Westen tevens hun zilve ren huwelijksfeest vieren. Dientengevolge is de Secretarie Vrijdagmorgen 11 Augustus gesloten. Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur DR. VERCAUTEREN Telef. 385 Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. BEKENDMAKING Afsluiting Yan straten tijdens de kermisweek. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis dat gedurende het tijdvak van 6 tot on met. 13 Augustus 1950 het Hen- seniusplein, de Leeuwstraat, de Schoolstraat vanaf de Jan Hensen- straat tot hot Henseniusplein, tijdelijk voor het verkeer met allo soorten ry- on en voertuigen is gesloten. Venray, 2 Augustus 1050. BEKENDMAKING Do Burgemeester van Venray brengt ter kennis van belanghebbenden, dat aan do navolgende groepen van werknemers, die niet over voldoende vacantiobonnen beschikken, een by- slag op de waarde van de door hun ingeleverde kan worden verleend. 1. Bouwvakarbeiders, die aan een Rijks werkplaats voor Vakontwikke ling oen cursus hebben gevolgd en daarna in het bouwbedrijf zyn te werkgesteld, doch op grond van te korte tyd na het verlaten van de cursus, niet voldoende vacantiobon nen hebben kunnen sparen. 2. Niet-bouwvakarbeiders, werk zaam by de D.U.W. 3. Gedemobiliseerde militairen, workzaam in de bouwvakken, die als gevolg van de tyd, doorgebracht in militaire dienst, niet in het bezit zijn van voldoende vacantiebonnen. Degenen, die menen, opgrond van het bovenstaande, voor een bijdrage in aanmerking te komen, kunnen in de week van t/m 12 Augustus des voormiddags tussen 10 en 12 uur ter secretarie afdeling III een aan vrage indienen. Venray, 3 Augustus 1050. De Burgemeester van Venray, Mr. A. II. M. JANSSEN. DRANKWET Burgemeester en Wethouders van Venray brengen, ter voldoening aan het bopaalde by artikel 18, 2e lid, juncto artikel 16 der Drankwet, S 1931, no. -176, ter kennis, dat op 2 Augustus 1930 is ingekomen een verzoek van POTTEN, PETER GE- RARDUS HUBERTUS, melkrijder, wononde te Venray, Kempkesberg N *>a, waaruit blykt, dat hy volhardt by zyn op 10 Augustus 1938 inge- diond vorzoek, om een volledige ver gunning, voor de verkoop van sterke drank ih het klein voor de beneden voorkamer rechts van het perceel Hoyde L 36, groot 34.73 Mi, op welk vorzoek toen echter afwijkend moest wordon beschikt, uitsluitend op grond van do omstandigheid, dat het wet- toUik maximum aantal vergunningen voor Vonray was bereikt. Met ingang van 1 Januari 1950 is van toepassing geworden de lijst van gemeenten, bedoeld in artikel 3, 2e lid der Drankwet 1031 (S 476), wes halve verzoeker in aanmerking wenst te komen voor een tapvorgunning en wel in de linker benedenvoorkamer van hot perceel Heyde L 36, welke localiteit een opporvlakte heeft van 38.5"> Mi. Binnen twee weken na de dag tekening dezor bekendmaking kan eenieder tegen het verlenen der ver gunning schriftelijk bezwaren by het gemeentebestuur indienen. Venray, 2 Augustus 6950 Burgemeester en Wethouders voornd. Mr. A. U. M. Janssen, Burgomooster, J. v. d. Boom, 1. Secretaris. Bekendmaking Burgemeester en Wethouders der gomoenteVenray brengen ter open bare kennis, dat door de raad der gemeente Veniay in zyn vergadering van 25 Juli 1950 is besloten mede werking te verlenen voor de uitbrei ding van de R.K. Lagere Jongens school te Venray, staande onder het bestuur van het R. K. Parochiaal Kerkbestuur van St. Pel rus Banden te Venray. Venray, 26 Juli 1950. Geslaagd Op de te Overloon gehouden exa mens voor Lingerie on Costumière, opgeleid doordeEerw. Zusters aldaar, slaagden de dames: Diny Voermans, Truus Bonants, Tiny Tacken, Tilly Ponjé, Truus Kusters, Thea Dommeck, Thea van Goch, Dina Janssen, Francien Kro nenberg, Emma van Gerven, Maria Poels, Srien Oudenhoven, Jo Verhoog, Koos'Arts, Mien van Bergen, Mia Baltussen en Mien Binders uit Venray, Truus Baltussen uit Leunen, Anny Hendriks en Toos Janssen Heide. Paula Gielen, Merselo. Aan de R.K. Huishoudschool te Boxmeer, slaagde voor de 2-jarige cursus alsmede voor de opleiding costumière Jo Bouten, Venray. Voor het diploma lingerie-naaienTruus Clephas, Veulen. Aan de R.K. Vakschool voor meisjes „St Anna" to Venlo, slaagden voor Hulp in de huishouding, mej. A. Dinghs te Castenray. Voor de vormingsklas do dames T, Wynen en W. Aerts, Leunen. Voor primaire-opleiding, mej. Ph. Michels, Oirlo (met lof). Aan de ambachtsschool te Helmond werden door Venrayse jon gens de volgende diploma's behaald afd. autotechniek, W.J. Clevers en P.A.M. Gommans; afd. Electro-tech- niekW.P. Koonings, Ysselsteyn; H. M.J.J. Noten en J.W.G. Smits; afd. schilderen: C.P.M. Janssen. - Op de ambachtsschool te Venlo behaalde J.A.M. Janssen uit Oostrum het diploma Smeden-bankwerker en P. Cox uit Castenray het diploma auto- motor- en rijwielhersteller. - Voor het Gezellen-diploma Heren kapper slaagde J. M. W. Voermans alhier. - Op het te Venlo gehouden examen voor Associatie practyk di ploma boekhouden, slaagde de heer L. Kusters, Schoolstraat. Waterschap blgft in Yenray In verband met de samenvoeging van enkele stroomgebieden ter weers zijden van de Maas hier in Noord- Limburg, tot een waterschap zyn er in de Provinciale Staten stemmen opgegaan om het kantoor in Venray op te heff en en te verplaatsen naar Horst. In de vergadering van Dinsdag j.l. is echter Venray als zetel van de nieuwe waterschap aangewezen, waar onder de gronden ten westen van de Maas worden opgenomen. In het urenlange debat over deze waterschapskwestie heeft ook het nieuwe Statenlid H. Emonts, de be langen van deze streek uitstekend verdedigd. Inzegening atelier Fa. Beeren Vrijdag j.l. werd zonder veel com mentaar het nieuwe atelier van de Fa. Beeren Zn, door de II. E. H. Deken ingewijd. Ir. tegenwoordigheid van leden der Directie, de heer Burgemeester en zyn echtgenote, gaven de 45 meisjes een demonstratie van hun kunnen, waar uit bleek, dat de Venrayse meisjes voor dit werk zeer geschikt zyn. De H.E.H. Deken die was van kapelaan Keyzers, zegende eerst het nieuwe Mariabeeld in, dat mooi versierd in het atelier staat opgesteld, terwyl hy vervolgens het atelier in zegende. Daarna feliciteerde hy de directie met de goede gang van zaken en wenste hen veel succes toe met hun vestiging in Venray. Speciaal verzocht by om een goed woordje by andere industriëlen voor vestiging in Venray. De Directie liet in haar antwoord duidelyk uitkomen, dat men met de resultaten meer dan tevreden was. Wat de toekomst betrefr, was direc teur Hop niet zo duidelijk, al bleek wei uit zyn woorden, dat men Venray als het middelpunt zal gaan beschou wen voor Noord-Limburg, wat het atelier betreft. Uit de aard der zaak kon hy natuurlijk nog niets mede delen over mogelijke uitbreidings plannen. Voor de meisjes was na deze plech tigheid nog een verrassing bij Ver heugen. Yleesnood en hoge vleesprijzen Ondanks de vleesnood en de hoge vleespryzen zyn voor de kermis door de gezamenlijke slagers alhier, ge slacht 17 vette koeien (plus 2 voor de gestichten). 34 vette varkens en 24 kalveren. Voegt men hier nog by de ontelbare haantjes, soepkippen, konijnen enz. die deze week sneuvel den, dan blijkt wel, dat er in zo'n week wat „verwerkt" wordt. Smalle Hofstraat De smalle Hofstraat heeft deze week ook weer een slachtoffer geëist en wel een fiets. By het passeren van twee vrachtwagens moest er een over de stoep en nam een fiets mee, die netjes werd verruïneerd. Bliksem sloeg in Tydens het korte maar hevige on weer dat Woensdagmorgen boven ons dorp woedde, sloeg de bliksem in- in de werkplaats van de Coöp Zuivel fabriek. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor, materiële schade was gering. Zoepkistonrace Modellen voor het bouwen van een zeepkistwagen zyn vanaf heden gratis te krijgen bij H. Hartman en fa. v.d Munckhof. Vanaf heden kan men zich daar ook opgeven voor deelname. Inleggeld per wagen (dus vóór 2 personen) f o,so. AANBESTEDINGEN Door architect J. Colsen werd voor rekening van de Wed. H. Heezen, Heide aanbesteed het bouwen van een boerderij. De Venrayse aannemers schreven als volgt in: A. Pijpers en Zn., Leunen f 15060 Gebr. Dinghs, Castenray f 14851 M. A. M. Poels, Venray f 14675 G. Janssen, Venray f 1451 A. Tacken, Oostrum f 14509 J. Linskens, Oirlo f 14475 P. Potten, Venray f 14375 Fa. Fr. Heijnen, Oostrum f 13870 Gobr. Janssen, Venray f 13425 Th. Siebers, Venray, (laagste) f 12300 Voor de aanbesteding van oen nieuwe boerderij voor de Kinderen v.d. Boogaard C 48, schreven is aan nemers in. Van de Venrayse aan nemers kwamen de volgende cijfers: A. Tacken, Oostrum f 22.539,— M. Poels, Venray 22.060,— K. v. Bergen, Heide 22.050, Gebr. Janssen 21.600,— L. Volleberg, Wanssum 21.395, J.F. Heynen, Ooatrum 20.945, Th. Siebers, Venray 20.120,— J. Linsxens, Oirlo 20.000, P. Potten, Venray 19.920, G. Janssen, Venray 19.777, G. Janssen was laagste inschrijver. Voor rekening van de heer Wismans werd aanbesteed het bouwen van een schuur met stalling aan de Maashese weg. De Venrayse aannomers schreven als volgt in A. Tacken, Oostrum f 31500 P. Potten, Venray f 31420 G. Janssen, f 31320 L. Maassen, f 31300 Frans Heynen, Öostrum f 30900 Fa Nelissen, Venray f 30270 H. Oudenhoven Lzn., Venray f 29666 J. Linskens, Oirlo f 27500 C. Akerboom, Venray (laagste) f 26400 Voor Chr. Gooren, Lieseven-Leunen werd aanbesteed het bouwen van een boerdery. De Venrayse aannemers schreven als volgt in Gebr. Dinghs, Castenray f 26150 A. Pijpers, Leunen f 23695 K. van Bergen, Heyde f 25668 H. Gooren, Ysselsteyn f 25650 G. Janssen, Venray f 25556 A. Tacken, Oostrum f 25546 L. Maassen, Venray f 23349 H. Oudenhoven Lzn., Vonray f 23300 M. A. Poels, Venray f 24880 J. Wille'ms, Nachtegaal f 23959 J. Willems was laagste inschrijver K.A.B.-nieuws In verband met de te houden Mis sietentoonstelling zal de aangekondig de tentoonstelling, 50 jaar K.A.B. Limburg niet doorgaan. Het bestuur van de K.A.B. afd. Venray, is voornemens om in de vacantie een kinderfeest te organise ren, met marionettenspel, terwyl verder nog een familieavond wordt gehouden. Eveneens organiseert de K.A.B. in de loop van de maand Augustus een uitstapje voor ouden van dagen, leden van de K.A.B. afd. Venray, naar het vacantiecentrum ..Groenewoud" te Swalmen. Deze reis is gratis, maar spoedige opgave is dringend gewenst, bij de heer P. v.d. Bekorom, Oostsingel N.W. 6. Op de gehouden bestuursvergadering is in de vacature W. Peeters, als secretaris van de Centrale Venray gekozen Fr. van Elswyk, Kruisstr. 18 terwijl P. v. d. Bekerom, Oostsingel belast is met de ledenregistratie. 5 personen van de afd. Venray nemen deel aan de Credo Pugno Bondsdag, tevens Kaderdag van de K.A.B. op 27 Augustus te Venlo. By de gehouden trekking van de K.A.B.-lotery „Jeugd helpt Jeugd", zyn er in Venray 43 pryzen gevallen. Een trokkingslijstliangtinde etalage van de fa. Ebberink aan de Markt straat, terwyl de winnende loten moeten worden ingeleverd bij A. van Soest, Vlak waterweg. Inzegening St. Antoniuskapel Zondagmorgen had te Halfweg onder grote belangstelling der buurt bewoners de inzegening plaats van de herstelde kapel van St. Antonius. In een grote stoet bruidjes werd de H.E. Heer Deken by de poort van St. Servatius afgehaald, waarna in processie naar de nieuwe kapel ge trokken werd. Daar werd het uit 600 daterende houten beeldje van St. Anthonius, dat deskundig werd opgeknapt door de heer van Dongen, door de H.E. Heer Deken gezegend, waarna hy de buurt verzocht de oude gebruiken in ere te houden. Vroeger was hetaltyd de gewoonte dat bedevaartgangers naar Oostrum ook evon by St. Antonius aangingen en dit schone gebruik moest weer in ere hersteld worden. Pater Briels feliciteerde de buurt namens de Schoonheidscommissie van Venray Vooruit met deze restauratie, die een duidelijk bewijs geeft van de godsdienstzin van de buurt. Ook hy hoopte dat de veldkapellen er. kruizen die Venray als geen andere plaats in Nederland heeft, steeds in ere zullen worden gehouden. De heer H. Goumans dankte namens de buurtcommissie allen, die door hun giften en werk de restauratie van deze Antoniuskapel hebben mo gelijk gemaakt en hoopte dat van gemeentewege de toegezegde aan planting en verlichting het hunne er toe zouden bijdragen om het kapel letje weer als vanouds het middel punt van Halfweg te doen worden. Met het zingen van een Antonius- lied werd de stijlvolle plechtigheid besloten. Festival op de Heyde Het Bestuur van de Zangvereniging Het Heidebloempje heeft besloten ter gelegenheid van haar 40-jarig bestaan op 3 September a.s. een groots festi val te organiseren. Tot heden hebben zich hiervoor reeds dertien vereni gingen opgegeven, waaronder ver schillende van naam, zoals Venray, Horst, Deurne en Tienray. Worden alle plannen uitgevoerd, dan gaat de Heyde nog een goede dag tegemoet Naar de Missie Dinsdag j.l. is Pater Jan de Ponti smm voor de derde maal vertrokken naar de missie van Nyassaland (Centr. Afrika). In September a.s. zal Pater Classens S.V.D. uit Oirlo vertrekken naar de Flores-mis8ie in Indonesië. Voor deze laatste missionaris is in Oirlo reeds een fancy-fair in voorbereiding. Aanrijding Zondagavond werd op de weg by Castenray de wagen van C. door een passerende vrachtauto gegrepen en aan de zijkant opengescheurd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor maar de auto had veel ge leden. De verkeerspolitie heeft de zaak in onderzoek. Pater Wesseling in Overloon Zondag zal Pater Piet Wesseling, op de landdag der K.V.P.-jongeren te Overloon, spreken over „de plaats der jongeren in onze Gemeenschap". Zy die naar deze bekende radio spreker willen komen luisteren, zyn hartelijk welkom. Aanvang 3 uur. Oogstfeest te Sevenum Sevenum zag Zondagmiddag een invasie van ruim 20.000 bezoekers, die het jaarlijkse Oogstfeest kwamen meevieren. De optocht werd muzikaal opge luisterd door twee harmonieën, het Brabantse Boerenorkest uit 's-Herto- genbosch en zes fanfares, o.a. die van Leunen en de bereden staffanfare van de landelijke ryverenigingen van de N.C.B. uit St. Oedenrode, compleet met paukenpaard. Een ander hoogtepunt van het feest was het grote springconcours voor een publiek van meer dan 6000 personen, waaraan gezelsch ruiters van de landelijke ryvereni gingen uit Limburg en Brabant namen. Het Sint Antoniusgilde uit Deurne, het oudste gilde in Nederland, gaf tussen de verschillende nummers van het springconcours demonstraties in ven delzwaaien en acrobatiek. Maandag werd het feest voortgezet met een ouderwetse boerenbruiloft. Tienduizend liter speciaal oogstbier was by het feest nodig om de dorsti- gin te laven. Drie jaar geëist tegen woonwagenbewoner De officier van justitie te Roermond eiste Donderdag 3 jaar gevangenis straf tegen de 21 jarige woonwagen bewoner W. J., die in de nacht van 6 op 7 Mei in het woonwagenkamp te Sevenum de medekampbewoner J.R. met een zeis in de buik stak, tengevolge waarvan deze kort daarna overleed. Motorrijder tegen boom gereden Zaterdagmiddag heeft zich in Deur- ne, in de buurt van de Barrier, een ernstig motorongeval voorgedaan, waarvan de 30-jarige verwarmings monteur G. Jansen uit Arcen, die gehuwd was en twee kinderen had, het slachtoffer is geworden. Jansen is met zjjn lichte motor met grote kracht tegen een boom gereden, waarbij o.a. een knie werd verbrijzeld en hij een zware hersen schudding opliep. Hij heeft nog maar enkele minuten geleefd, maar er kon nog geestelijke bijstand worden ver leend. Verdronken Het 3-jarig zoontje van de familie K. te de Rips had het ongeluk in een regenput te vallen. Toen men de kleine miste is men gaan zoeken. De levensgeesten waren toen reeds geweken. Broeders van Liefde houwen Juvenaat Deken dr. Th. v.d. Bom te Etten heeft de eerste spade jn de grond gezet (met een drag-line!) voor de bouw van een juvenaat der Broeders van Liefde uit Venray. Behalve een juvenaat zullen de broeders er mettertijd een land- en tuinbouwschool, een U.L.O. en am bachtsschool openen. Het gebouwen complex komt aan de weg naar Hoeven nabij de spoorwegovergang. Medio volgend jaar hoopt men met de eerste bouw klaar te zyn. De electriciteitsvoorziening in Limburg WATERKRACHTCENTRALES IN JULIANA KANAAL De Prov. Limburgse Electriciteits Mij. wil komen tot de bouw van een eigen electrische centrale in Limburg. Dat bleek uit de uiteenzettingen, die prof. dr. ir. H. Gelissen, directeur van de P.L.E.M. en prof. dr. ir. J. van Staveren, directeur van het centraal bureau van directeuren van electrici- teitsbedryven in Nederland Dinsdag voor de leden van Prov. Staten van Limburg hielden. De Limburgse mijnen, die tot nu toe stroom leverden aan de P.L.E.M. kunnen geen waarborg meer geven, dat ze in de toekomst, op lange termijn, aan de stroombehoefcen van de P.L.E.M. kunnen voldoen. Boven dien is de kolenprys vry hoog, zodat de P.L.E.M. zaker niet onvoordeliger zelf energie kan opwekken, zo meen den de heren. Prof. Gelissen wees nog eens op de mogelykheid, welke ons land kort na 1950 heeft gehad om by de sluizen in het Julianakanaal te Roosteren, Born en Maasbracht, en in de Maas by Linne, waterkracht-centrales te bouwen met een gezamenlijke energie van 80 millioen K.W.-u. De kosten van deze stroomopwekking zouden slechts een halve cent per K.W.-u hebben bedragen. Doordat toen aan de voorstellen ten deze geen gevolg is gegeven, ging voor Limburg ook de vestiging van een grote aluminium- industrie verloren, aldus prof. Gelissen In het kader van de Benelux be staat thans nog een mogelykheid deze waterkrachtcentrales ten bate Lezers en adverteerders van PEEL EN MAAS worden er aan herinnerd, dat tengevolge van de verplichte vacantie, het volgend nummer van PEEL EN MAAS zal verschijnen op Zaterdag 19 Augustus a.s. Dus volgende week komt er geen PEEL EN MAAS. van de twee nabuurlanden te bouwen, en prof. Gelissen heeft deze kwestie in de aandacht van het Limburgse provinciaal bestuur aanbevolen. R.I.S. bestelt 60.000 fietsen in Nederland Naar Anet van welingelichte zyde verneemt, heeft de regering van de RIS in Nederland een order geplaatst voor 60.000 eerste-klas rywielen, be stemd voor hoognodige aanvulling van het rywielvervoer in overheids diensten, ook buiten Java. Deze rywielen zullen niet in parti culiere handel worden gebracht, doch de ambtenaren, die voor een rywiel in aanmerking komen, zullen de kost prijs moeten betalen. In totaal is met deze order een bedrag van byna 5 millioen gulden Ncrt. gemoeid, hetgeen uitwerkt op een stuks prijs van circa f 80; Ncrt. De gehele order zal voor het eind 1950 geleverd moeten zyn. Naast deze import van fietsen voor regeringsrekening zullen, naarAneta verneemt, bovendien nog vergunnin gen worden uitgegeven aan de parti culiere handel voor import van 60.000 rywielen. Duo-passagier gedood Te Eist is Maandagavond een duo passagier van een motor, de 27 jarige V. uit Nymegen, die in een bocht te ver met zyn hoofd overhelde, in bot sing gekomen met een passerende kar. Hy werd daarbij zo ernstig ge wond, dat hy op weg naar het zieken huis overleed. REGERINGSVERKLARING De Nederlandse regering is var. oordeel, dat Nederland zich met de andere landen van het Noord Atlan tische Verdrag groter inspanning zal moeten getroosten nu de ontwikkeling van de internationale toestand een snellere opbouw van het defensie systeem der vrye wereld noodzakelijk maakt. Met het oog hierop worden de militaire plannen, zoals deze zyn uiteengezet in de nota in zake het defensiebeleid aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal aan een herziening onderworpen, zo deelt de Regerings voorlichtingsdienst officieel mede. Hierby stelt de regering zich aller eerst ten doel uit de reeds in de af gelopen jaren de mankracht beschik baar te krygen, waaruit drie divisies kunnen worden gevormd. Het ligt niet in het voornemen deze thans in actieve dienst op te roepen, maar wel zodanige maat regelen te treffen, dat zy zo nodig op korte termijn kunnen worden gemo biliseerd. Voor het paraat zjjn van deze man kracht is aanvulling van de bewa pening noodzakelijk. Hiervoor zal een oplossing kunnen worden gevonden door de samenwerking der landen van het Atlantische verdrag. Eerste Kamer over huurverhoging Aan het voorlopig Verslag der Eerste Kamer over het ontwerp van wet houdende regelen nopens de huur- pry'zen van onroerend goed en de be scherming van de huurders is het volgende ontleendMet de voorge stelde huurverhoging gaan vele leden o.m. accoord, omdat de regering be oogt, de invoering er van te laten samenvallen met de inwerkingtreding voorgenomen belastinherziening, wel ke laatste ten doel heeft, het over grote deel der minder draagkrachtige bevolkingsgroepen een compensatie te verlenen voor de hogere uitgaven, aan woninghuur verbonden, in de vorm van verlaging van belasting. Zeer vele leden betreuren de late indiening van het wetsontwerp. Be droeg hier te lande iu 1938 de huur gemiddeld ruim 12 pet. van het in komen, thans is dit percentage ge daald tot 4.22 pet., hoewel het onder houd van de woningen 37, maal meer kost dan voor de tweede wereld oorlog het geval was. Het spul begint weer De competitie-indeling voor de derde klasse D is ook bekend geworden en er is zeer weinig verandering in aan gebracht. Zo zal Yenray I moeten strijden tegen Boxmeer, F.C.Y., I.V.O, Mill, Panningen, R.K.D.E.V., Sevenum, Tiglia, Venlose Boys, Wittenhorst en Wit-Zwart. Tiglia en Wit-Zwart zyn dus betrekkelijk nieuwelingen, maar de rest zijn „alte kamerade", die wy het komende seizoen weer zullen zien aantreden. In de onderafdeling 1e klas K is het programma: Ysselsteyn, L.V.S., Wittenhorst, D.E.V. 2, Hegelsom, Oostrum, F.C.E.B., Tienray, D.I.S. en Meerlo. 2e klas Q Broekhuizen, Venray 3, America 2, Panningen 3, V.V.V. 5, Kronenberg, Sevenum 3, B.E.V.O., Meyel 2 en Griendtsveen. Voetballende jeugd Op 20 Aug. a.s. zal door de Com missie van Samenwerking der Jeugd- standsorganisaties en voetbaltournooi worden georganiseerd tussen de Jonge Middenstand, Jonge Boeren, Kajotters en Jonge Studenten. KOREA. De toestand op Korea is nog altijd zeer precair. Ondanks de versterkin gen, die hals over kop uit Amerika worden aangevoerd, in de vorm van troepen en oorlogsmateriaal en on danks het optimisme van generaal Mac. Athur, de Amerikaanse opper bevelhebber, dringen de Noord-Kore- anen met een overmacht van volk en materiaal steeds verder in Zuid Korea door en bedreigen zeer ernstig de havenstad Pusan, waarlangs de Amerikanen hun materiaal binnen krygen. Uit de langzaam doorsijpelende berichten blykt wel, dat er zeer zware gevechten geleverd worden en dat de Amerikanen alles op alles moeten zetten om niet geheel uit Korea te worden verdreven. Is de toestand op militair gebied dus allesbehalve rooskleurig, op politiek terrein daarentegen blykt de democratie wakker geworden te zyn. Zo hebben we allereerst de reis van Mac Arthur naar Formosa gezien waar hy het nationaal China een hart onder de riem gestoken heeft en nog eens duidelyk heeft laten uitkomen, dat Amerika „dit laatste bolwerk van het nationalistisch China tegen de Rode troepen van Mao-tse zal beschermen. De grootste verassing was deze week echter het feit, dat Rusland in de persoon van Jacob Malik weer in de Veiligheidsraad is gekomen, toen dit land de raad moest voorzitten. De onvermijdelijke debatten bleven niet uit en in een viertal vergader- is men nog even zo ver als voor die voorheen. Maliks eis om Nationaal China uit de Veiligheidsraad te zetten, is afge stemd, omdat men eerst de kwestie Korea uit de voeten wil hebben. Maar hier voelt Rusland vanzelf sprekend weinig voor. Zo zien we dus, dat op beide fronten hard wordt gevochten en we kunnen slechts hopen, dat Mac Arthurs optimisme bewaarheid zal worden. Nieuws op de Doelen van St Anna Op de j.l. Maandag gehouden ver gadering werd algemeen besloten om tydens de kermisdagen een onderlinge wedstrijd te houden, waar o.a. een serie prachtige pryzen beschikbaar zyn gesteld. Ook sport-broeders uit de Kring kunnen aan deze wedstryd deelnemen, waarvoor extra prijzen beschikbaar zyn. Tevens werd besloten om de trouwe traditie wederom in 1950 voort te zetten n.l., door op de ïste Zondag in October een Groot Hazen-Concours te organiseren. KERKELIJKE DIENSTEN PAROCHIEKERK St. Petrus-Banden Parochieactie: Viert het H. Jaar, opdat het Ryk van Christus komen. Priester 7. d. week: Pater Wolfgang, Leunseweg 2, tel. 366 Zondag, feest vd. Gedaanteveran dering des Heren, 10e Zondag na Pinksteren; 6 uur lm. vd. parochie; 7 uur lm. overl. familie Turkenburg; 8 uur lm. Dirk en Mia vd. Hulst; 9 uur kindermis; 10 uur hoogmis, daar na processie; geen kinderlof; 7 uur rozenhoedje en lof. Maandag, H. Cajetanus, 6.30 ziele- mis voor alle overl. parochianen; 7 uur lm. Christina Halmans-Theelen besteld door de buurt; 7.30 lm, Louis Truyen; 8.15 best. dienst Piet Duyf; geen lof. Dinsdag, H. Cyriacus, Largus en Smaragdus; 6.30 lm. J. A. Janssen; 7 uur lm. Henricus Poels en echtg.; 7.30 lm. voor de vrouw van Jan vd. Heuvel; 8.15 best. jd. Karei Sybers, Gertruda Creemers en kleindochter Carolina. Woensdag, H. Joannes Maria Vian- ney; 6.30 lm.; 7 uur lm. Christina Halmans—Theelen, besteld door de buurt; 7.30 lm. Marg. Vaske; 8.15 best. jd. Petronella Theuws, ouders, broers en familie (1H) Dondeidag, H. Laurentius, 6.30 lm. uur lm. t.z.i.; 8.15 gest. jd. Engelb. Wagemans, ouders Joh. Wagemans en Petr. Ambrosius (iH) Vrydag, H. Tiburtius en Susanna, '•80, 7 uur en 7.30 lm.; 8.15 gest. jd. Paul Kuypers (1H); 9 uur pl. hoogmis tot zekere intentie. Zaterdag, H. Clara, 6.3oO.L.Vrouw- hoogmis; 7 uur en 7.30 lm.; 8.15 huwelijksmis bruidspaar Rongen- Pelzer; 5.30—7.30 biechten; 7 uur Marialof en rozenhoedje. Priester-studiefonds: Vandaag Ker miszondag, worden aan de kerkdeuren speldjes verkocht voor het priester- studiefonds. Veltum Donderdag 7 uur leesmis. Volgorde van de Processie: 1 Schoolkinderen, jongens en meis jes van heel de parochie; 2 Jeugdbeweging meisjes: gidsen en meisjes vanaf 13 jaar; 3 Maria-Congregatie en alle meisjes van K.A. boven 17 jaar; Christen moeders en vrouwelijke Derde Orde; 5 R.K. Sportorganisaties; Verkenners, welpen en jongens van 13—17 jaar; Studentenclub St. Bernardus; H. Familie, Derde Orde, Jeugd- standsorganisaties: K'A.J., Jonge Boeren en alle jongens boven 17 jaar; K.A.B.; 0 Schutterij St. Anna; 1 Flambouwdragers; 12 Harmonie; 13 Kerkelijk Zangkoor; 14 Broeders van Liefde; Eerw. Paters Franciscanen; Bruidjes; Allerheiligste; 8 Kerkbestuur en autoriteiten; 19 Schutterij Het Zandakker. PATER! Zondag, lodeZor feest van 's ]£er, dering op de berg T met instructie: 1.45 Jezus en 't Onbèvl 6.30, 7.45 voor Troi zijn zoon Willem- c Poels-Wijnhoven, achteraan beghne terskerk, 2e by'z. m - u. H. Kruisweg. Maandag 7 u.ovt Dinsdag eu.uit ligste; 6 u. ovq-1. Hendriks; 6.30 ui terugkeer; 7 u.cver z.i.; 8 u. Maitini Sibilla Soberjé, rooi pl. hoogmis uit dan zilveren kloosterfee! cius. Donderdag 6 t. 01 Vrijdag 7.30 p. gi sser en Elisabeth u. z.i. Zaterdag, H. Cli Wismar.s; 7.30 hooi vd. Poel; 4 u.ge. v ten. Iedere dag sen weldoeners. PAROCHIE: H.Cat Zondag 10de na i H. Mis Gertrudij^vi 3.30 H. Mis Maria 0.15 hoogmis voor maandelijks aanbid uitsluitend maande kerk; deze week 1 H. Mis. Maandag: 7.30 f Willemse. Dinsdag7.30 sol hannes Goemans, A en overleden kinder Woensdag7.30 gi nes Poels, echtg. en Donderdag-30 j Geurts, echtgen. en Vrydag: 7.30 sol. tinus Derks. Zaterdag7.30 sol. Arts; biechten 7an ';.e.v. O.L.Vrouw. a.s. Zondag eollee Kweekscholen en mannen. PAROCHIEKERI Zondag: ioeZondi 7 u. Communie; 7.30 hoogmis metpl.vieri Banden patroonsfee, - 4 uur maand, aar Maandag: 7.30gesi overl. fam. Asselberg Dinsdag7.30 bes tinus Camps Jr. Woensdag730 E Vrouw; 7.30 rozenkr: volgden omhungelo Donderdag730 be Vandevenne. Vrydag: 7.30jest, overl. fam. v.d. Berg- Zaterdag; 7.30 best fam. Arts-Thijisen: welykssluiting in I bruidspaar Art«-;-Ehj RECTORAAT St. J< Zondag, ïoeZtndaj 7.30 lm. tot zekere ir hoogmis t.e.v. St, Joz< rozenhoedje. Collecte Kweekscholen. Maandag 6.39 jez. d9n Boogaart, 7^0 In Constantia Helloa. Dinsdag 6.30 ln. Jo zonen, 7.30 lm. Josep! Woensdag 6.31 er St. Joseph. Donderdag 630 lm, 7.30 lm. Theodons de Vrydag 6.30 in. J Anna Maria Panwel 7.30 lm. voor deneest Zaterdag 6.30 lm. 30 gez. H. Ms t.e an 5 7 uur biechten RECT0K1AT 10e Zondag na Pink Gedaanteverandering voor overleden «der; voor de bekering der uur lof. Maandag 7.30 Hendi Dinsdag 7.30 Lami Arts en dochter. Woensdag 7.30 ove kens—Vriends. Donderdag 7.30 Her en overl. dochter. Vrydag 7.30 P A. v Zaterdag 7.30 t.z.i. 6—8 biechten; ?.30 1 Rectoraat St. Anton: TECLEJi loe Zondag na Pink Communie; 1 u. hoogmis byz. j voor R.K. Kweekschc Uw aller flildda velen; 2.30 lof. Maandag 7.30 lm. Jo en Elisabeth de looy. Dinsdag 7.30 lm. t.e. dus voor een zieke. Woensdag 7.30 lm, Cremers-de Lauw. Donderdag 7.30 lm Son—Lammers. Vrydag 7.30 lm. Pet< Zaterdag 7.30 lm. t.e Altijddurende Bijstand en van 7-1.9.3c ieder gezin zy ien v ger aanwezig. burgeblwke van 27 Juli tJL 10 GEBOREN: Ewalts Louise 0A.lf4i Litjens Antonia M. G, Geurts PetronellaT. J, Nelissen LeonardisP.M de Kleyn Joseph M., Houwen Elisabetl G.Th Bi8schops Peter 8., ft Litjens JohannesF.lï., Steeghs Joseph L M., Bonants Petronela M.J Spreeuwenberg Marti:

Peel en Maas | 1950 | | pagina 2