Voor stomen en verven PERLON KOUSEN 7.95 Psychologisch Instituut Limburg T.B.C.-wedvlucht 1950 LEMMENS Parker Vulpennen Wy ontvingen kleine zending Parker Duofold f 33.50 Parker Victory f 20.50 Ook in andere merken ruim sort. Norma vierkleuren potloden in vooroorlogse kwaliteit en uit/, rond f 15.25 achtkantig f 16.50 Ook in gewone potloden groot sort. fa. v. d. Munckhof heeft het kan worden voorkomen. Men doet een dringend beroep op de welwillendheid van het publiek in deze. Volk Beo ncert In plaats van a.s. Zondag zal de Fanfare „St. Catharina" uit Leunen hodonavond om uur haar concert geven óp de Grote Markt. Burgemeester Janssen reikte onderscheidingen uit Woensdagmorgen reikte Burge- meester Janssen op het gemeentehuis alhier, namens de Minister van Oorlog do navolgende onderscheidingen uit. Ereteken van Orde 6n Vrede, aan II. Th. Goumans, Hoenderstraat 7 en J. L. Gommans, Leunen K 47. Oorlogsherinneringskruis met de gesp, aan L.A. Loonen, Steegh K 75; P.H. Linders, Maasheeseweg; G.P.J. Swinkels, Leunseweg 10a en H.J.A. Schols, Paterslaan 2. Houders van Dansmuziek en Variété Degenen, die vergunning hebben bekomen tot het houden van muziek of variëtó in hunne vergunnings- of verlofslokalen moeten onder overleg ging der vergunning vóór Zaterdag 5 Augustus 1950 voormiddag 12 uur ton kantore van de gemeente-ontvan ger de verschuldigde belasting betalen. De kwitantie moet steeds op eerste aanvrage aan de politieambtenaren worden vertoond. Keuring lichting 1951 De Burgemeester van Venray maakt bekend a. dat alle oproepingen voor de keuring van de lichting 1951 zyn verzonden; b. dat de in 1931 geboren manne lijke personen, die de Nederlandse nationaliteit bezitten en in een der Nederlandse bevolkingsregis ters zyn opgenomen of daarin opgenomen hadden moeten wor den en de oproeping voor de keuring dan wei een bericht van niet-inschrijving nog niet hebben ontvangen, zich vóór 1 September 1950 ter Gemeentesecretarie, Aideling II moeten aanmelden. Zy van wie zal blijken, dat inschrij ving alsnog moet plaats hebben, zullen worden gekeurd tijdens de zitting voor de keuring van de lichting 1952. Venray, 24 Juli 1950 De Burgemeester voornoemd A. H. M. JANSSEN Inzegening Gisteren werd op plechtige wijze het nieuwe tricotage artelier van Fa. van Beeren en Zn. aan de Merselose- weg ingezegend. Eindexamens MULO Uitslagen eindexamens Jongens- en Meisjes-MULO alhier. Jongens-MULO „St. Aloysius"25 candidaten, 2afgewezen. Geslaagd: J. Arts, P. v.d. Beuken, J. Baken, J. Cox Castenray, A. Bergmans, F. Hanen, F. Hermus, M. Hoevenaars, A. van Els, G. Jacobs, J. Laurensse, Th. Pou- wels, A. Janssen, Oirlo, H. Peters, Oirlo, J. Rouvroye, M. Bommel, Over- loon, P. Schaeffers, G. Seykens, Leu nen, J. Veraart, P. Willems, Rijcke- voort. J. Thielen, J. Scheepers, Sorée, Vierlingsbeek. Meisjes-MULO „St. Ursula": 12earn didaten, 3 afgewezen. Geslaagd: D. Pijpers, M. Janssen, R. van Dy'ck, N. Derksen, N. Philipsen, Smakt, D. Peeters, E. van Roy, N. In de Rijp, T. Versleyen, Oostrum. Geslaagd Voor het examen boekhouden van do Nederlandse Associatie voor Prak tijkdiploma slaagden de heren V. Vorlysdonk, Leunen, J. van Meyel, M. v.d. Heuvel, Venray, P. op 't Veld, Oostrum. Voor St. Genesius boekhoudenP. Moorrees, Oostrum. Op het te Lutterado gehouden examen op 20, 21 en 22 Juli, slaagden voor coupeuse Jo te Baerts Horst; Tony Ewals, Oirlo; Mien Lemmen, Hegelsom; Mien van Meyel, Leunon; Anny v. Staveren Veulen. Zy' genoten hun opleiding by de Eerw. Zuster Stefemilla, StTheresia- kloostor te Meterik. Ambachtsschool Dinsdag 1 Augustus zal op de ambachtsschool de diploma-uitreiking plaats hebben van de R.K. Dag-nijver heidsschool, waarby tevens een film over de metaalbewerking vertoond zal worden. Alle Dames zijn verrukt over Inzegening St. Antoninskapel Zondag zal om half 12 de geheel gerestaureerde St. Antoniuskapel te Halfweg opnieuw worden ingezegend door de HoogEerw. Heer Deken. In een processie, die vertrekt vanaf de poort van St. Servaas, zullen de ge- nodigden naar de vernieuwde kapel trekken. Roude van Roermond. Deze Ronde bracht voor de Venray se renners niet veel successen. Jan Hulsman maakte in de laatste ronde een valpartij en kon zich nog vy'fde plaatsen, Hans Voesten viel geheel buiten de prijzen. Bij de senioren wist Aug. Willems derde te worden, maar Jan Kerremans moest wegens pech opgeven. s.v.v. Dat onze voetbalclub nog bestaat, zal zij Zondag tonen in een wedstrijd tegen Deurne, waarbij het voor 't publiek aardig zal zyn, de nieuwe opstelling eens in practijk te zien, alsmede het werk van de nieuwe trainer. Handboogsport In Castenray wist de heer II. Emonds beslag te leggen op de koningstitel by de Batavieren met 128 pnt. in 32 pijlen. Op 3 September a.s. zal op de doelen van Diana het 4e Kringconcours houden worden van District XI. Aannemers op vacantie De Venrayse aannemers gaan in verenigingsverband een vacantietrip door Duitsland maken. Belangrijke opdrachten voor Techu. Inst. Bureau Tillemans Aan het Technisch Installatie Bureau alhier, werd opgedragen de diverse technische installaties alsmede het centrale ketelhuis voor de centrale verwarming in het R.K. Ziekenhuis te Boxmeer. Tevens werd aan genoemde firma opgedragen de centrale verwarming in de St Lambertus-kerk te Blerick. Met pensioen Op 2 Augustus zal de heer W. Ver- heyen, werkzaam in St. Anna, zyn dienst met pensioen verlaten. Nieuwe Bisschop De Z.E. Pater H. Tillemans M.S.C., afkomstig uit Grave, werd benoemd tot Bisschop van Berieza en Aposto lisch Vicaris van Zuid Nederl. Nieuw- Guinea, met standplaats Merauki. GEVONDEN 1 gele dameshoofddoek, H. van den Heuvel; 1 rood-bruine portemonnaie met inhoud, L. Rongen, Hoenderstr. öt; 1 polshorloge, Deriet, Heuvelstr. 17; 1 muntbiljet van f 1. Wijnhoven, Kruitweg 21; 1 muntbiljet van f 1 Ponje, Beekweg 6; 1 Balpen, L. Mien tjes, Kempweg 14; 1 sigarenmakers- schort met étui en bril, A. Janssen, Langeweg 43; 1 grijze lederen hand: schoen, M. Martens, Schoolstraat 12; 1 rozenkrans étuitje, inli. 05 ct., Ben Min, Grote Markt 8. Aanbestedingen Gisteren werd ten gemeentehuize alhier aanbesteed het verplaatsen van de Smartenhof der Paters Francisca nen met alle bijkomende sloop-, metsel- en bestratings werken. Laagste inschrijver was Janssen de Jong, Horst f 15.600 en Gebr. Dinghs, Castenray f 15.600. Hoogste Linskens, Oirlo 18.690 Tevens werd ten gemeentehuize aanbesteed het bouwen van een land arbeiderswoning te Ysselsteyn. Hoogste inschr. Hendriks-Fleuren, Helmond f 13.900. Laagste H. Gooren Ysselsteyn f 12.999. Te Merselo werd aanbesteed het bouwen van een boerderij voor reke ning van de heer Muijsers. Er waren 7 inschryfbiljetten. Hoogste inschrij ver was Linskens, Oirlo voor f 18.800, laagste v. d. Mortel, Deurne f 15.400. Voor de bouw van de St. Willi- brorduskerk te Helenaveen was J. Coopmans, Deurne, de laagste inschrij ver voor f 165.295.— Gebr. Verstralen schreven in voor f 172.520. Bekendmaking Burgemeester en Wethbuders van Venray brengen ter algemene kennis dat zal worden overgegaan tot ver pachting van een zestal langs me chanische weg ontgonnen kavels in Peelplan-Zuid. Gegadigden kunnen zich in de loop der volgende week doch uiterlijk tot 5 Augustus 1950 schriftelijk tot ge noemd College wenden. Venray, 28 Juli 1950. Pater Rongen O.C.R. f De bekende figuur pater Hierony- mus Rongen O.C.R., prior van het Trappistenklooster „Uelilingsheide" te Tegel en, werd Maandag begraven. Pater Rongen was reeds lange tjjd ziek, waarschijnlijk als gevolg van zy'11 jarenlang leven als opgejaagd vluch teling en gevangene van de Duitsers. In 1933 toen het Tegelse Trappisten klooster tot abdij werd verheven, werd pater Rongen, die hier novicenmeester was, tot prior benoemd. In de oorlog wist hy zich ruim drie jaar voor de Duitsers verborgen te houden. Op een ochtend in Augustus 1043, toen hij op het punt stond in de Clarissenkapel aan de Stratumsedyk te Eindhoven, de H. Mis op te dragen, werd hy door de Gestapo gearresteerd en overgebracht naar het kampHaaren. Men wist de Duitsers echter te be wegen de verdienstelijke priester vlak voor het einde van dat jaar weer vrij te laten. Pater Rongen werd geboren te Oirlo op 16 Maart 1897. In 1926 werd hy priester gewijd. Belasting op Bromfietsen Houders van bromfietsen (ry wielen met hulpmotor) behoren in het bezit te zyn van een belastingkaart, zo deelt het ministerie van Financiën mede. De belasting, welke voor deze rijwielen in hot algemeen f 10 per jaar bedraagt, zal niet worden ver hoogd, indien hierop een kinderzitje is aangebracht. opent Zitdagen te VENRAY. Terwyl tot 1940 het aantal kinderen, dat zich na het verlaten van de Lagere School tot een psychologisch bureau om een beroeps- of stu dieadvies wendde, nog niet anderhalf procent bedroeg, is nu de door braak gekomen en gaat men allerwege inzien, welke goede hulp men kan ontvangen by het zoeken van de meest geschikte school of 't meest passende beroep voor zyn kinderen. De groeiende behoefte aan advies is mede veroorzaakt door de druk der tyden. In tegenstelling met 30 a 40 jaar geleden, toen de structuur van de samenleving heel wat eenvou diger was dan nu en het daarom gemakkelijker was een plaats te krijgen, eist men tegenwoordig overal diploma's en verlangt men, dat men door het doorlopen van scholen en cursussen, bewyst de nodige bekwaamheid te bezitten. De maatschappelijke structuur is veel ingewikkelder geworden en de eisen zijn verhoogd. Het gevolg hiervan is, dat het ook veel moei lijker is voor de ouders om een juist antwoord te vinden op de vraag: „Wat moet my'n kind worden Zonder opzettelijke voorlichting is het voor velen moeilijk een weg te vinden in de chaos van het arbeidsleven en al zou men van de mogelijkheden iets weten, dan nog weet men niet waar het kind zyn capaciteiten het best kan besteden en waar het 't meest geschikt voor is. In 't leven van het kind stelt zich het probleem van de school- of beroepskeuze het eerst bij het verlaten van de Lagere School. Op dit tijdstip moet er een keuze gemaakt worden voor een verdere opleiding en deze xeuze heeft vérstrekkende gevolgen. Wordt door de school- of beroepskeuze niet een daad gesteld, die van grote betekenis is voor het kind persoonlijk, voor zijn toekomst en voor zijn of haar toekomstig gezin Vele ouders zijn zich ten volle bewust van het grote belang om op dit tijdstip een goede keuze te doen. Zy willen van de ene kant hun kind geen studie opdringen, welke te zwaar voor het kind zal blijken en die het gevaar meebrengt, dat hun kind 11a een paar jaar voortsukkelen tenslotte toch de mislukking tenvolle moet dragen, met alle gevolgen van dien: minderwaardigheids gevoelens, verloren jaren, weggegooid geld enz. Anderzijds wil ieder ouder terecht zyn kind, jongen of meisje, de best mogelijke toekomst verzekeren door het vóór zyn intrede in de maatschappij zo goed moge lijk uit te rusten. Om tussen deze twee overwegingen het juiste midden te kiezen en een goede en verantwoorde keuze te doen is in vele geval len voorwaar geen gemakkelijke taak. Een toenemend aantal ouders gaat, alvorens in deze belangrijke kwes tie een beslissing te nemen, raad vragen by een pscholoog of beroeps- keuze-adviseur. Uit het groeiend aantal onderzoeken, dat by de bestaande bureaux aangevraagd wordt, blykt wel, dat steeds meer ouders inzien, dat zy de hulp van de psycholoog, die met zijn wetenschappelijke hulp middelen de velschillende capaciteiten en hoedanigheden van het kind kan vaststellen, zeer op prijs stellen. Ook Limburg heeft zyn eigen psychologische adviesbureaux. Kort na het einde van de oorlog stichtte de R.K. Standsorganisatie het Psycho logisch Instituut Limburg, dat in vele steden van Limburg zijn zitdagen heeft. Dit instituut wil zijn diensten aanbieden aan de ouders en wil in samenwerking met de ouders en de onderwijzer of leraren medehelpen om antwoord te geven op de vele vragen, die er by de opvoeding van het kind, in verband met zyn toekomst, oprijzen. Bij de laatste uitbreiding van het Psychologisch Instituut Limburg zijn er ook Zitdagen geopend te VENRAY. Do Heer P. Janssen, Hoofdonderwijzer te Venray, heeft zich bereid verklaard, om aan alle belanghebbenden inlichtingen over een onderzoek te verstrekken. Aanmeldingen voor onderzoek kunnen ook hy hem ge schieden. Spreekuren van de Heer Janssen: Iedere ie en 4e Woensdag van maand van 2—3 u. nam. in het Groene Kruisgebouw Merseloseweg Spreekuren van de Psycholoog: Iedere 3de Woensdag van de maand van 2.30—5 uur in hetzelfde gebouw Merseloseweg ia, Venray. Herleeft de oude glorie? De dames van de gymnastiek ver eniging St. Christoffel van Venray, hebben op het bondsfeest te Kerkrade, een eerste en een tweede pry's be haald. Bovendien werd aan het bestuur van St. Christoffel het diploma uit gereikt van het 25 jarig lidmaatschap van de R.K. Gymriastiökb'ónd in liet Bisdom Roermond. Man verdronken Donderdagmiddag is de 52 jarige A. Derckx te Bergen bij het baden in de Maas verdronken. De man moet by het baden zeer waarschynlyk een hartverlamming hebben gekregen, daar liy in zeer ondiep water op enkele meters van de oever gevonden werd. Derckx zou, zo viel uit de ligging van het slachtoffer op te maken, nog getracht hebben het water te verlaten, doch de dood heeft de verlamming zeer snel opgevolgd. Levensonderhoud steeds duurder Wederom vertonen de indexcijfers voor het gezinsverbruik over Juni 1950 een stijging. Het indexcyter van huishoudreke- ningen April 1948—Maart 1949 steeg met 2 indexpunten, n.l. tot 217, dat van huishoudrekeningen 1935/36 steeg met 3 indexpunten. Dit oplopen van de indexcijfers is vrijwel geheel toe te schrijven aan de hoge prijzen van nieuwe aardappelen in midden Juni. Met de prys van nieuwe aardappelen is in de gemid delde aardappelprijs per 15 Juni slechts v. 40 pet. rekening gehouden, de oude aardappelprijs weegt hierin nog 60 pet. Deze verhouding is ontleend aan de waargenomen consumptieverhoudin gen omstreeks de 15e Juni van een aantal arbeidersgezinnen. De invloed van de prijsstijging van aardappelen op het totaal indexcijfer wordt r.og in geringe mate geremd door een daling der groentenpryzen. De procentuele stijging t.o.v. 15 Sept. 1949, laatste cijfer voor de deva luatie is echter thans opgeklommen tot 0,21 pet. tegen in de maand Mei 8,6 pet. Maatregelen overwogen tegen po8tduivenliouders De houders van postduiven zyn van regeringswege reeds enige malen ge attendeerd op de schade, die hun dieren aan land- en tuinbouwgewassen toebrengen. Om deze schade zoveel mogelijk tegen te gaan, is de post- duivenhouders verzocht hun dieren zoveel mogelijk opgehokt te houden en goed te voeden. Nu blykt, dat verschillende bezit ters van duiven dit verzoek in de wind hebben geslagen en dientenge volge in sommige streken van ons land de gewassen aanzienlijke schade hebben geleden, overweegt de over heid het treffen van maatregelen tegen onverantwoordelijke postdui venhou ders. Het zal onder meer afhangen van de uitslag ener enquête, die op het ogenblik over het gehele land wordt gehouden, of deze maatregelen langs de weg van gemeentelijke ver ordeningen dan wel by algemene maatregel van bestuur zullen worden getroffen. In ieder geval ligt het in de be doeling van de overheid zoveel mo gelijk een einde te maken aan de overlast, die de land- en tuinbouwers van rondvliegende postduiven onder vinden. De postduivenvereniging „De Zwa luw" te Venray, heeft een ledental van ver over de 200, uit alle rangen en standen, uit alle kerkdorpen van het Dekenaat. De beoefening van de postduiven sport is wel hun eerste doel, maar zy stellen ook belang in andere zaken. T.B.C.-bestryding heeft voor depost- duivenwereld een fascinerende klank. Verschillende tonnen gelds weter. de verschillende verenigingen en or ganisaties jaarlijks op te brengen ter bestrijding van de T.B.C. In Venray liggen de omstandig heden enigszins anders als in andere centra en daarom volgt men hier ook gedeeltelijk andere wegen. Maar op 13 Augustus vliegen in Venray vanuit Quév de jonge vogels hun vlucht naar huis. Het aantal vogels, dat mededingt, is groot, groot genoeg om naast de leden ook alle belangstellenden uit het Dekenaat in de gelegenheid te stellen deel te nemen aan deze wedvlucht. In overleg met de verenigingen in Venray, op het gebied van T.B.C.- bestryding, verhoogt de vereniging de aantrekkelijkheid van dit gebeuren door een keur van prijzen, bestaande uit waardevolle gebruiksartikelen, w.o. rijwiel, fauteuil, smeedijzeren hanglamp, enz. Door deelname aan deze vlucht hebt U zekerheid, dat U daadwerkelijk medewerkt de finantiële moeilijk heden bij de T.B.C.-bestryding te ver lichten, maar hebt U tevens kans, dat U winnaar gaat worden vaneen dor mooie beschikbaar gestelde prijzen. Uw deelname kunt U verzekeren door het kopen van een deelname nummer: een nummer, dat correspon deert met een rir.gnummer, dat een der deelnemende duiven draagt. Uw kans kunt U vergroten door meerdere deelname-nummers. Duiven vliegen Uw kans in de be strijding van de T.B.C. Uw kans op het rijwiel, Uw kans op de fauteuil, op de hanglamp, op een der vele andere artikelen. Wanneer vriendelijke verkoopsters U Uw deelname verzoeken, dan is dit voor het bovenstaande doel en be tekent dit ook voor U de kans op een der pryzen van die dag. Op 13 Augustus vindt daarom Uw prysvlucht plaats met duiven om de pry's in de bestrijding van de T.B.C. A.W. BURGERLIJKE STAND van 21 t.m. 27 Juli 1950 GEBOREN: Cox, Dionisius W.M. Yeulen I 26 Janssen, Maria A C. Kruisstraat 38 de Weert, Maria C.J. Ysselsteyn I33C Bertyn, Johannes P.M. Frans Michelsstraat 27 Emonts Adrianus H.P., Peelplan-Zuid Colsen, Honoré M. Maasheseweg 4a Rijbroek, Hendricus J.H.M. Burgemeester vd. Loostraat 13 Willems, Leonardus A. Kempkesberg Manders, Leonardus A.M. Scheide Gooren, Gerarda Th.J. Castenray G 1 Verstegen, Maria Th. Oirlo F 10a Pouwels, Leonardina J. Ysselsteyn OVERLEDEN Biermans, Ida M., 81 jr, Vlodrop van Lankveld, Clara A., echtgenote van van der Weyst Franciseus, 72 jr, Hoenderstraat Nooyen, Petronella H., echtgenote van Reijuders Jacobus H., 80 jaren, Leunen. GETROUWD Arts, Petrus H., 32 jr, procuratie houder en Moorrees Hendrika G.M.A., beiden te Venray Gommans, Gisbortus J,, 30 jr, huis schilder en Kusters, Martina M.A., 32 jr, beiden te Venray. KERKELIJKE DIENSTEN PAROCHIEKERK St. Petrus-Banden Parochieactie: Viert het H. Jaar, opdat het Ryk van Christus komen. Priester v. d. week: kap. van Leipsig Zondag, 9de Zondag na Pinksteren, 6 u. lm. t.z.i.; 7 u. Vincentiusvereni- ging; 8 u. parochie; 9 u. kindermis; 10 u. hoogmis voor de vruchten der aarde en andere noodwendigheden. Collecten: ie kerk, 2de R.K. Kweek scholen, 3de armen; 3 u. kinderlof, 7 u. vespers en lof. Maandag, H. Ignatius, 6 30 zielemis voor alle overl. parochianen; 7 u. lm. 7.30 best. jd. Willem Winters: s.15 gest. jd. Jac. Trynes, A. G. Camps, P. J. vd. Broek en H. Camps (1H); 7 uur zielelof en rozenhoedje. Dinsdag, feest van St. Petrus Ban den, patroon van de parochiekerk; 6.30 lm. Joh. Janssen; 7 u. lm-; 7.30 Arnold Coonders; 7.30 (zyalt.) Apost. des gebeds; 8.15 gest. jd. Mart. H. G. Poels (ïH) Woensdag, H. Alphonsus, 6 30 lm. uit dankbaarheid; 7 u. overl. familie Py pers Tillemans; 7.30 Marg. Vaske; 8.15 gest. jd. Petronella Theeuws, ouders, broers en fam. (ïH) Donderdag, Vinding van H. Steplia- nus, 6.30 Francina van Galen; 7 u lm 7.30 best. jd. Michiel Verhagen; 8.15 best. jd. Maria vd. Hulst; 6—7 uur gelegenheid tot biechten; 7 sH.Uu-r In de nacht blijft het Allerheiligste ter aanbidding uitgesteld. Vrijdag, ie Vry'dag, H. Dominicus, 6.30 lm.; 7 u. overl. fam. vd. Berg— Maas; 7.30 gest. hoogmis t.e.v. 't H. Hart van Jezus; 8.15 lm.; 7 u. rozen hoedje en lof. Zaterdag, ie Zaterdag, toegewyd aan 't Onbevl. Hart van Maria, tevens Priesterzateröag en feest van O.L.Vr. ter Sneeuw, 6.30 O.L.Vrouwhoogmis; 7 u. lm.; 7.30 Jean Py'pers en overl. fam. Pypers-Tillemans; 8.15 gest. jd. Jac In't Groenewolt en Johanna van Valkenburg; 9 u. pl. huwelijksmis vd. Berg Maas; 9 30 pl. huwelijksmis Druiven—v. Eisen. 5.30—7.30 biechten 7 u. Marialof, rozenhoedje en gebeden van de eerste Zaterdag. Zondag 30 Juli na de hoogmis ver gadering Ap. d. Gebeds op 't Dekenaat. Veltuui Donderdag 7 u. leesmis. PATERSKERK. Zondag9e Zondag na Pinksteren; leesmissen met instructie5.45 t.e.v. 't H. Hart van Jezus en 't Onbevlekt Hart van Maria, 6.30 voor Pater Mel- chiades, 7.45 Zuster Benigna en ouders; 9 u. hoogmis m. preek; Communiceren vooraan beginnen, ie collecte paters kerk, 2e bijz. noden; 4.20 gez. vespers; 5 uur lof. Maandag H. Ignatius; 6 u. t.e.v. 't H. Hart van Jezus en 't Onbevlekt Hart van Maria; 7 u. voor overledenen; 8 30 Martinus vd. Poel. Dinsdag St Petrus Banden, patroon van Venray; 6 uur uitstelling van 't Allerheiligste; 6 u. t.e.v. St Antonius; 6 30 uit dankbaarheid voor behouden terugkeer; 7 uur t.e.v. 'tH. Hart van Jezus en 't Onb. Hart van Maria; 7.30 pl. hoogmis; 8 u. wed. Vergeldt—van Dommelen; Ó.30 Antoniuslof. Vanaf heden 12 uur en morgen de gehele dag, kunnen alle gelovigen een volle aflaat verdienen voor de gelovige zielen, wanneer zy' by elk kerkbezoek 6 x 'l O.V. en W.G. bidden. Biecht gelegenheid van 4-8 uur. Deze aflaat is ook te verdienen op 'n dag naar keuze onder 't octaaf. Woensdag feest van Portiuncula; 6 uur t.e.v. 't H. Hart en 't O.B. Hart van Maria; 7 u. overl. ouders Willemse- Hendriks; 7.30 pl. hoogmis; 8 u. voor overledene; 6.30 lof. Donderdag: 6 u. voor overledene; 6.30 t.e.v. 't H. Hart van Jezus en't O.B. Hart van Maria; 7 uur Maria Cremers; 8 u. Leonardus Willems. Vrijdag: feest vd. H.Dominicus, ie Vrijdag vd. maand; 6 u. t.e.v. 't H. Plart van Maria; 6.30 voor overledenen; 7 u. tot zek. intentie; 7.30 hoogmis, waarna litanie van 't II. Hart; 6.30 lof mot oefening van Eerherstel. ZaterdagMaria ter sneeuw; 6 uur tot zek. intentie; 6-30 t.e.v.'tH. Hart v. Jezus en 't Onb. Hart v. Maria; 8.30 overl. ouders Wi 11 em se Hendriks; biechtgelegenheid van 3—8 uur. Iedere dag (6.20) een II. Mis voor onze weldoeners. DERDE ORDE Zondag 30 Juli, om 10.15 H. Mis en vergadering voor de mannen, om 3 u. voor de vrouwenafdpling. Dit is eigenlijk de vergadering van Augustus, maar vanwege de kermis hebben we die 'n week vervroegd. Tertiarissen, de vorige vergadering was goed bezocht. Zorg dat 't nu zo blijft 1 Wees trouw aanwezig op de maand vergadering. RECTORAAT St. Jozef, Smakt Zondag: oe Zondag na Pinksteren; 7.30 lm. t.e.v. St Joseph; 8 30 lm. pro cessie Nymegen; 3 uur lof met rozen hoedje. Maandag6.30 lm. byz. gunst; 7.30 lm. voor welslagen van examen. Dinsdag: 6.30 u. lm. byz. intentie; 7.30 lm. Theodorus de Haardt. Woensdag6.30 en 7.30 lm. t.e.v, St. Joseph. Donderdag: 6.30 lm. overl. familie Kersten—v. Osch; 7.30 lm. Henry A. Titz; van 5 7 uur biechthoren. Vrydag 1st Vrydag; toegewyd aan de verering van 't H. Hart; 6 30 lm. t.e.v. H. Hart, daarna uitstelling litanie en zegen; voor ed na de H. Mis biecht gelegenheid. 7.30 lm. t.e.v. H. Hart. Zaterdag6.30 lm. tot zek. intentie; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L.Vrouw; van 5—7 uur biechten; 7 uur lof t.e.v. O.L.Vrouw. PAROCHIEH. Catharina, LEUNEN Zondag"IXe Zondag na Pinksteren 7 u. H. Mis voor de parochie; 8.30 H. Mis voor Hendrik van Soest; 10.15 hoogmis voor Jacobus Jacobs en eehtgen.; 11.3c H. Familie voor de Jeugdafdeling; 2.30 congregatie dei- meisjes; 3 uur lof. Maandag 7 u. lm. Gerard Claessens 7.30 gest. jg. Antoon Litjens. Dinsdag 7 u. lm. Aleida Asselbergs- Poels; 7.30 lm. Johannes Goumans en overleden kinderen. Na de H. Mis biechten voor de meisjesschool. Woensdag 7 u. lm. overleden fam. Claessens—Gussen; 7.80 sol. gest. jg. Henricus Loenen. Donderdag 7 u. lm. Gerard Lucas- sen; 7.30 sol. gest, jg. overl. familie Goumans. Na de H. Mis biechten voor de jongensschool; van 7.30-8,30 H. Uur en gelegenheid tot biechten. Vrydag, ie Vrydag, 7 u. H. Mis Johanna Jenniskens; 8 u. hoogmis t.e.v. het Allerheiligst Hart, tot inten tie van hen, die daartoe offeren en algemene H. Communie der kinderen; geen kinderlof. Zaterdag, de Zaterdag van het On bevlekt Hart van Maria; 7 u. lm. Johanna Michels—vd. Voort; 7.30 gest. jg. Wilhelmina en Jan van'den Berg, en overleden ouders. Biechten van 6 7.30. Om 7.30 Marialof. A.s. Zondag uitsluitend maandcol- lecte voor de kerk. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag, ode Zondag na Pinksteren 7 u. H. Communie; 7.30 en 10 u. de beide H. Missen; 3 u. Lof. Maandag 7.30 best. zm. Gertr. Derks. Dinsdag 7.30 best. zm. Wed. Verrijdt. Woensdag 7.30 best. zm. Gerard Janssen' en echtg.; 7.30 rozenkrans voor de vervolgden om hun geloof. Donderdag 7.30 gest. gez. jg. overl. familie van Enckevort—Deenen. Vry'dag, ie Vry'dag, 7.30 pl. H. Mis, t.e.v.h. Hart, op te dragen voor Louis Pingen. Zaterdag, ie Zaterdag der maand en feest van O.L.Vr. ter Sneeuw: 7.30 best. zm. Dina Derks; 7.30 Marialof. RECTORAAT HEIDE 9de Zondag na Pinksteren, 8 u.lm t.e.v. O.L. Vrouw tot bijz. int.; 10 u. hoogmis; 3 u. Lof. Maandag 7.30 uit dankbaarheid. Dinsdag 7.30 overl. fam. H. Huis man—Pouwels. Woensdag, t.e.v, St. Alfonsus, uit dankbaarheid Donderdag 7.30 Martin Peeters en overl. fam. Biechten van 6—8 uur. Vrijdag, ie Vry'dag, 6.45 uitreiken H. Communie; 7.30 overl. fam. Droesen Zaterdag ie Zaterdag en Priester zaterdag, 7.30 lm. P. k. van Heyster 6—s biechten; 7.30 lof met gebeden van de eerste Zaterdag. Rectoraat St. Antonius van Padua YEULEN. Zondag, 9e Zondag na Pinksteren, 6.30 gelegenheid tot communiceren, 7 u. lm. Elly Smedts; 10 u. hoogmis tot intentie; 2.30 lof. Maandag, Dinsdag en Woensdag 7 30 leesmis. Donderdag 7.30 lm. Joh. Raayma- kers en Elisabeth de Rooy. Vrydag 7.30 lm. overl. fam. Wil lems—van Lin. Zaterdag 7.30 lm. Piet Fleurkens en echtg. Biechten van 3—4 en 7-8. s,30 Marialof, van ieder gezin zy" een vertegenwoordiger aanwezig. Zondag a.s. is de tweede collecte voor de R.K. Kweekscholen. ADVERTENTIEN tOp 26 Juli overleed ten gevolge van een ongeval, maar nog gesterkt door het H. Oliesel, onze lieve zoon en broer WIM in de leeftyd van 13 jaar. Wy' vragen Uw gebed en offer voor zijn zielerust. J.B.M. VERAART M. VERAART-TIBOUT en kinderen. De plechtige Uitvaartdienst zal worden .gehouden op Zaterdag 29 Juli om o uur in de Parochie kerk van St. Pètrus-Banden te Venray, waarna de begrafenis zal plaats hebben op het kerk hof van de Psychiatrische In richting „St Anna" aldaar. Bijeenkomst aan het sterfhuis, St Annalaan 4, om half negen. Truus van Haaren M. P. H. M. Martens litt. class, drs. hebben de eer kennis te geven van hun voorgenomen huwely'k, waarvan de plechtige inzegening zal plaats hebben op Dinsdag 8 Aug. om 10.30 uur in de kerk van O.L. Vrouw Ge boorte te Lent. Lent, ,,'t Visveld" Venray, Tuinstraat 2 Receptie 2.30-4 uur 't Visveld Lent. Toekomstig adres Observantenweg 55, Maastricht. TE KOOP slachthanen Veltum L 3. Kleermakerij Stationsweg 8

Peel en Maas | 1950 | | pagina 2