Inmo Meisjes KOREA Morellen Een Ai gra J. Bonants Incarnaal Serrac Spurrie Graszt M. HEN] llui Sait Wore BINDEF TWINE Jos. Smits enige handige Billekens iL 8k beha Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat zij. zulks ter uitvoering van het besluit van do raad dezer gemeente van 17 October 1946, in hun verga dering van heden besloten hebben aan het R. K. Schoolbestuur te Cas- tenray uit de gemeentekas ter be schikking te stellen maximaal f 2829 voor do aanschaffing van de diverse leermiddelen ten behoeve van de RK Lagere School „St. Joseph" te Venray Castenray. Do aanschafliing van de bedoelde leermiddelen is noodzakelijk omdat soortgelijke tongovolge van geleden oorlogsschade zijn vorloren gegaan. Venray, 5 Juli 1950. Burgemeester en Wethouders vnd. P. Pubben, loco-burgemeester II. Vorst, secretaris Bnrgemeestor hersteld Mot genoegen vernamen wy, dat Bnrgemeestor Mr. Janssen, van zyn ziokto is hersteld. en a.s. Maandag zijn ambtelijke bezighodon wederom zal hervatten. Geslaagd Aan de Universiteit te Utrecht, slaagde voor het Candidaatsexamen ïsto gedeelte Veeartsenijkunde, de lieer -J. H.H. van Lipzig, Venray. Verkiezing van bestuursleden Bij de laatst gehouden jaarverga dering van de Zuivelfabriek „Venray" werden tevens de bestuursleden H. Assolberghs uit Leunen, B. van der Sterren, Oirlo, L. Janssen, Ysselsteyn on A. L. Wilmsen uit Ovorloon bij acclamatie herkozen, terwyl A. Pools uit Venray werd herkozen als lid van de Raad van Toezicht. By het. bestuur werd tevens L. H. Arts uit Ysselsteyn als nieuw lid gekozen. T.B.C-onderzoek Deze dagen is definitief hot T.B.C.- ondorzoek van deze Gomeente afge sloten, waaraan meer dan 12.000 personen hebben deelgenomen. Ruim 03 pet. van alle Venrayse mensen hebben zich laten onderzoeken. We kunnen slechts hopen, dat dit onderzoek voortaan telkens zal wor den uitgevoerd, gezien de grote voordelen die hieraan zijn verbondon. Ziekentriduum Dinsdagmorgen, terwijl het weer zich nu niet bepaald vrolijk liet aan zien, reden do eerste ziekenauto's naar St. Anna waar het 3e Zieken triduum werd geopend met een plechtige Hoogmis, opgedragen door ile HoogEerw. Heer Doken, terwijl do Zusters van St. Anna de wisse- lendo gezangen uitvoerden. Pater (filbertus Loliuis hield dan zyn eerste predikatie en al direct was do stem ming onder de talrijke zieken buiten gewoon. Woensdagmorgen was Vader Bis schop op bezoek, die het H. Misoffer opdroeg en de II. Communie uitreikte. Op buitengewoon hartelijke wijze sprak hy de zieken toe na de H. Mis 011 vio)g hen het lijden op te dragen voor deze geschonden wereld. Hij woos hen op het voorbeeld van Maria Gorretti on vroeg hen vertrouwen te hebben in Moeder Maria. Namens de zieken dankte Vader Bisschop voor dit grootse geschenk van het Zieken triduum. Donderdag werd het ziekentriduum gesloten met eon plechtig Lof dooT H.E. Hoer Deken en zegening van alle zieken. Meer dan 170 bruidjes maak ten deze plechtigheid diep aangrijpend. Gesterkt en bomoedigd konden de zieken dan weer naar huis, vol blijd schap over deze prachtige dagen. R.K. Handelsavondschool Belangstellenden worden verwezen naar achterstaande advertontie. Het nieuwe schooljaar begint op 3 September a.s. De leerlingen worden opgeleid in alle liandelsvakkon. Gedurende 3 jaar ontvangen zij grondig onderwijs in de diverse han delswetenschappen, terwyl het eind- oxamen hun een diploma verschaft, waardoor zij vrijgesteld zijn van het examen Middenstandsdiploma. Het behoeft geen betoog dat een 3-jarige opleiding te verkiezen is boven een spoed-opleiding. Ook voor kantoor personeel geeft deze school de juiste opleiding. Leerlingen met U.L.O.-diplomakun nen geplaatst worden in do 3e klasse. Spoedige aanmelding is in vorband met het beperkte aantal plaatsen zeer gewenst. Kampvuur Hot n-jarig bestaan van de vor- konnerij werd Zaterdag j.l. gevierd mot oen groot kampvuur, terwijl Zondag de jongelui op kamp gir.gen, dat tevens toegankelijk was voor de ouders. Hier werden verschillende spelen by georganiseerd en het ge heel had over belangstelling en van de jeugd en van ouderen niet te klagen Aanbesteding Voor de aanbesteding van de bouw van een boerderij in Peelplan-Zuid, voor rekoning van de heer A. Peeters Hoenderstraat, kwamen de volgende cijfers uit de bus Gooren, Ysselsteyn f 33.600,— li. Maas, Venray 36.400,— H. Poels, Venray - 30.700,— van Bergen, Heide - 37.550,— Willems, Nachtegaal 30.558,— Coopmans, Deurne 38.780,— v.d. Mortol, Deurne 39.310,— Hendriks, Helmond 39.356,— Poels, Horst 30.650,— Gebr. Coppens, Horst - 41.050,— Brouwers, Horst 11.400,— Keyzers, Horst 41.700,— Coppens, Horst -13.570,— Vorheiien, Horst 43.600,— Gebr. Keyzers, Horst 43.700,— Gunning is aangehouden. Weer Deurneseweg De Deurneseweg begint berucht te worden. Woensdag snouvelde woer een personenauto in de buurt van Ysselsteyn, die nu eens niet tegen oen boom, maar in de sloot belandde. De passagiers kwamen met do schrik vrij, maar do wagen had veel geleden. Waar blijft toch de nieuwe beschrijving van .de huisraad- schade op het boekje van de Schade-Enquete-Commissie Velen hebben zich bovenstaande vraag reeds gesteld, nadat de Rege ring in een royale bui beloofd heeft op de hui8raadschadeboekjes nog eens een bedrag te zullen byschryven, een en ander volgens bepalingen vastge legd in de toen aangenomen wet en berekond volgens ingewikkelde for mules. Do S.E.C. in Roermond deelt mede, dat men reeds druk aan het werken is, maar dat het geruime tyd kan duren (men praat zeifs van anderhalf jaar) voordat de nieuwe uitkering wordt bijgeschreven of voordat men bericht krijgt hoeveel er bij komt. Men is bij no. 1 van de scliade- en quete-nummers begonnen en daar in Roermond de verschillende kanto ren zyn samengevoegd, kan men wel begrijpen, dat een en ander nog al eens tijd zal kosten. Brieven schrijven naar de S.E.C. heeft geen doel en men moet dus maar rustig afwachten. Trouwens afwachten kennen we hier in Venray al, dat heeft de afwikkeling van de Engelse Schade ons wel geleerd. Hondendrcssuur Zondag j.l. hield de hondendresseer- club „De Verdediger" op haar terrein aan de Hagel weg een wedstrijd voor politiehonden. De publieke belang stelling viel tegen. De prijzen waren: Ere-en iste prys Oosterhout, Hoens- broek 278 pt.; 2e prijs Martens, Venlo 247,5 pt.; 3e pr. Dysselbloem, Helmond 243,5 pt.; 4e prijs Franssen, Tegelen 240,5 pt,; 5e prijs Duren, Helmond 211 pt.; 6e pry's Hermsen, Venray 192 pt. De prijzen werden met een toepas selijk speechje door de bondsvoorzit- i-er uitgereikt. Rest nog te melden, dat M. Beer- kens 192 pt. en P. Linkens 185 pt. behaalden, maar buiten mededinging deelnamen omdat zy lid waren van „De verdediger" Na yal overleden De heer v. d. W., uit Wanssum, die de vorige week bij het kersen plukken uit een boom viel is in de nacht van Zondag op Maandag in het St. Elisabethsziekenhuis te Ven ray aan de bekomen verwondingen overleden. Ongeluk in Wittem Bij de bedevaartgangers naar Wit tem was ook een kind van de fam. R. uit Oostrum, dat later bij het afdalen van de Cauberg in Valken burg, kwam te vallen en daarbij de schouder ontwrichtte. Met een auto werd het kind naar huis vervoerd. Ongeluk W. uit Overloon die uit zyn bed stapte, trapte op de porseleinen po, die kapot spong en hem zodanig aan de voet verwonde dat vier voetpezen werden doorgesneden. Hij werd naar het ziekenhuis alhier overgebracht. Ougeluk met dorsclimacliine De 22-jarige Wijnhoven, die Dinsdag aan de Geijsterseweg in Oostrum aan het dorsen was, had het ongeluk met zijn rechterarm in de dorsmachine te komen, waarbij deze geheel werd verbrijzeld en afgerukt. Dr. Vercaute- ren zorgde voor de eerste hulp, waarna hec slachtoffer, dat ook ver wondingen aan het hoofd had opge lopen, naar het ziekenhuis werd overgebracht. Centrale Raad Middenstand De najaars centrale raadsvergadering van de Limburgse R.K. Middenstand- bond zal op Dinsdag 17 October hier in Venray gehouden werden. Oorlogsmuseum Orerloon Op Zaterdag 22 Juli a.s. zal in tegenwoordigheid van verschillende autoriteiten de nieuw ingerichte afdeling Documentatie voor het publiek worden opengesteld. Zoals bekend is, is deze afdeling mede tot stand gekomen door de Sectie Krygs- verrichtingen van de Generale Staf, die ook voor een zo overzichtelijke mogelijke inrichting van deze Docu- mentieafdeling heeft gezórgd. Aanbesteding Voor rekening van de heer Voer- mans aan het Hoogriebroek werd door architect J. Colsen aanbesteed het bouwen van een woonhuis. Uitslag als volgt: Hendriks-Fleuren, Helmond f 12.398 Fa. Keysers, Horst f 12.200 Th. Siebers, Venray f 12.000 M. Keysers, Horst f 11.888 Gebr. Smits, Horst f 11.740 H. Dinghs, Castenray f 11.570 F. Heyen, Oostrum f 11.565 G. Janssen, Venray f 11.550 P. Potten, f 11.498 M. Poels, i 11.400 J. Coppus, Horst f 11.380 Ant. Taeken, Oostrum f 11.379 Linskens-Mooren, Oirlo-Horst f 10.890 G. Brouwers, Horst f 10.575 Wielerronde Belfeld De 3daagse Wielerronde in Belfeld is voor de Venrayse renners niet meegevallen. Jan Hulsman was verhinderd te starten en H. Voesten moest wegens een valpartij de strijd opgeven. Zaterdag was weer oen pechdag voor onze renners. H. Voesten kreeg een lekke band terwyl Jan Hulsman drie maal van fiets moest verwisse len, maar ondanks zyn grote achter stand wist hy in de laatste ronde nog het hoofdpeleton in te halen. W. Kersjens was zeer goed, maar door een val was hy niet meer in staat iets te bereiken. Zondag bleven onze renners bene den de maat en alleen Jan Hulsman was de eenigste Venrayse renner die in het eindklassement een pry's be haalde. By de senioren was het al even slecht. Aug Willems kreeg een lekke band en de renners J. Keremans en Leo Janssen kregen een inzinking. Melkersexamen te Blitterswijk Vanwege 't Rykszuivelconsulent- schap in Limburg had te Blitterswyk het examen plaats van de melkers cursus, georganiseerd door de Coöp. Zuivelfabriek „Venray" te Venray. De geslaagden zyn de dames Egbertha Hermans, Henrica Reynen Gertruda Tax en Gertruda Tax Jd., allen uit Blitterswyk. De heren Wilhelmus Gielen, Peter Hermans, Jozef Kleeven, Gerardus Py'pers, Vict. Reynen, Mich. Reynen, Pieter Reynen, Joh. Reynen, Gerard Tax en Christiaan Wijnhoven, allen uit Blitterswijk. De practisclie lessen en het examen hadden plaats op de boerderij van Jac. Reynen te Blitterswyk. 125 gram koffie op bon 405 Algemeen Bon 165 Algemeen is aangewezen voor het kopen van 125 gram koffie. Deze bon kan met ingang van Vrijdag 14 Juli 1950 worden gebruikt en blyft geldig voor het kopen bij de detaillist tot en met 20 Juli 1930. Het rantsoen moet dienen voor zes weken. De eerstvolgende bonaanwij zing zal op 24 Augustus 1950 plaats hebben. Veearts Yullinghs overleden Tijdens oen huwelijksfeest te Ant werpen, is de lieer H. J. H. Vullinghs, dierenarts te Horst, Maandagmiddag plotseling overleden in de leeftijd van 60 jaren. De overledene was president van de Kon. Harmonie van Horst en reserve-majoor van veterinaire dienst van het Nederlandse legei. Bij de bezetting van ons land door de Duit sers trok kapitein Vullinghs met het leger mee naar Engeland. Na de bevrijding keerde hy als majoor terug. YOEDSELBUREAU YENRAY Henseniusplein 16 Telf. 416 ZITDAGEN Voor het inleveren der varkensregistratiekaarten welke zyn toegezonden zullen de zitdagen als volgt gehouden worden: Maandag 17 Juli 8.30—9 uur Merselo café Arts; idem 10—10.30 uur Smakt café Nellen; idem 11.30-12 uur Geijs- teren café Baltussen; idem 13.30—1-1 uur Wanssum bij wed. Weys; idem 14.30 15 uur Blittersw. café de Zwart. Dinsdag isJuni, 8.30—9 Veulen, van Gasselt; 0.30 10 Leunen, café Martens; 11 11.30 Heide, café Liijens; 1 1.30 Ysselsteyn, A. Fieurkens; 2 30- 3 Oos trum café Camps; 3.30 4 Oirlo, café Drabbels; 4.30-- 5 Castenray, cafe M. Kuypers; Venray-dorp Maandag de gehele dag op 't Bureau. Indien de varkenskaarten te laat worden inge leverd,zal men geen bons verstrekken. Rmvolie. De landbouwbedrijven, loondorsers, loonploegers en loon- maaiers welke in 't bezit wensen te komen van 'n ruwolie-toewyzing voor hun tractor, voor Juli'50 t/mMei '51, dienen hiervoor een formulier in te vullen. Tot uiterlijk 20 Juli kunnen deze aanvragen gedaan worden. De Bureauhoudor, H. EMONTS in het Zuiden worden toegejuicht door Nederlandse jongelieden in burg9r. Evenmin zullen de pl.m. 80.000 man, die in Indonesië getoond heb ben, dat het Nederlandse volk na oorlog en bezetting tot offers bereid en in staat was en die daar in de moeilijkste omstandigheden goede soldaten zyn geworden, hun vader land kunnen verdedigen. Zowel het personeel- als het ma- terialenbeleid van de achter ons lig gende jaren wreekt zich. Instructeurs 0111 een jonge lichting op te leiden, werden niet of te laat gevormd. Zelfs in deze zomer, waarin internationale verwikkelingen niet uitgesloten waren, moesten de weinige beschikbare, enigzins opgeleide troe pen worden gedemobiliseerd, om instructeurs te vormen voor de nieuwe ploeg. Materieel is vrijwel niet aangeschaft na het goede „koopje" van minister Meynen, dat thans blykt opgebruikt te zijn. Vele malen hebben wy in de afge lopen jaren er op gewezen, dat men de militaire zaken van Indonesië en Nederland als één geheel moest zien. Wy meenden, dat 't niet uitgesloten was, dat er een tyd zou komen, waarin Nederland het belangrijkste zou worden. Naar Indonesië gingen echter troepen in organische verban den en met een bewapening voor Europa bestemd. Thans kunnen deze troepen in Europa niet mobilisabel worden ge maakt. DE MARGARINE-PRIJZEN ZIJN VRIJ. Het ministerie van landbouw, vis serij en voedselvoorziening deelt mede, dat de in de nota van wijzi gingen op de begroting van het landelijk Egalisatiefonds, dienstjaar 1950, aanvankelijk per 1 Juli aange kondigde opheffing van de maximum verkoopprijzen voor margarine op 9 Juli is ingegaan. Om technische redenen was nl. een kortstondig uitstel noodzakelijk. Men weet, dat het vrijlaten van de margarineprijzen verband houdt met de verhoging van de productieheffing op de margarine ten laste van de fabrikanten, met welke verhoging van f 5 per 100 kg. de ten behoeve van de consument op de margarine verleende subsidie evenredig kan worden verleend. „De regering zal op de ontwikke ling van de margarineprys nauwlet tend toezien en de minister van landbouw zal ingrijpen, indien de vrye pryzenvorming tot een niet verantwoord geacht prijzenniveau zou leiden". Drie kwart niillioen is het cyfer der Duitse oorlogsgraven In West-Duitsland liggen ruim 210.Ü00 Duitse soldaten begraven, die tydens de laatste 001 log zyn gesneu veld. Dit blijkt uit de gegevens van de officiële Duitse organisatie „Volks- bund Deutse Kriegsgraberfiirsorge". Voorts zijn er ca. 240.000 leden van Hitlers „Wehrmaclit" in Frankrijk begravenj 100.000 in Italië en 45.000 in België. In Nederland liggen er 34.000, in Oostenrijk ruim 25.000 en in Luxemburg 20.000. Ongeveer evenveel hebben een graf in de woestijnen van Noord-Afrika gevonden. Verder zyn er nog 15.000 graven van Duitse soldaten in Finland, 13.500 in Noorwegen en 10.500 inDenemarken In laatstgenoemd land liggen ook nog ruim 17.000 Duitse vluchtelingen, in hoofdzaak vrouwen en kinderen, be graven. In Zweden tenslotte hebben ongeveer 3000 Duitse soldaten een laatste rustplaats gevonden. Beleid bij Defensie. In de nota inzake het defensie beleid, die by de Tweede Kamer werd ingediend, staan vele belang rijke en verstandige woorden. In het algemeen kan men lezen, in welke behoeften in de toekomst moet wor den voorzien, wat er komen moet. In de oorlogsbegroting staat, het geen er dit jaar niet komtReeds met enige zekerheid is vast te stel len, wat er ook later niet komen zal. Allei eerst zullen er van de jaar lijkse lichting thans reeds 50.000 goedgekeurden en in de toekomst niet onaanzienlijk meer 27.000 man onder de wapenen komen. Als de bondgenoten ons te hulp komen, zullen zy, evenals in 1940 de Fransen De strijd om Men kan bijna spreken van een mislukkiDg op het Koreaanse strijd toneel. Een mislukkig voor de wes terse democratiën, die door Amerika worden aangevoerd tegen de Rode vloed, die via Noord-Korea de wereld revolutie in praktyk brengt. Langzaam maar zeker worden de Amerikanen door de goed getrainde Noord-Koreanen teruggedreven en al kan men niet spreken van een paniek, de toestand is toch zeer ernstig. Het blykt, dat de Noord-Koreanen prima zyn uitgerust door de Russen en op het gebied van tanks zelfs ver boven de Amerikanen staan. De laat- sten doen het uitersten om hun posities te handhaven en te zorgen voor een stabiel front, maar tot heden is daar nog niets van terecht geko men. Men kan dit de Amerikanen moei lijk verwijten, zy moeten immers hun materiaal dnizenden kilometers ver aanvoeren, maar wel kan men dit een wereld verwijten, die niets geleerd heeft van Hitier en de com munisten rustig kans gaf vyf jaren na een wereldoorlog weer een nieuwe oorlog te ontketenen, die, als men niet oppast, weer dezelfde weg op zal gaan. Maar Amerika heeft Rusland reeds gewaarschuwd, dat het zijn atoom bommen niet voor studiedoeleinder, maakt, maar ze inderdaad gebruiken zal tegen agressie. Langzaam maar zeker komt ook de democratie naar voren en begint van zich af te bijten. Een vraag is het echter of Rusland die waarschuwing wil verstaan. In Joego-Slavië rommelt het, in Azië zelf is in Birma, Vietnam, Makassar de binnenlandse revolutie nog niet bedwongen. In China wacht men op het laatste sein, kortom het communistisch gewroet vreet door en het zal een vraag blijven, of het land dat de wereldrevolutie predikt, deze wereldrevolutie zal laten rusten. Daarvoor zal het geen kans zien, omdat iedere dictator tenslotte zyn weg via het geweld moet gaan en slechts met geweld bedwongen kan worden. BURGERLIJKE STAND van 7 t.m. 13 Juli 1950 GEBOREN: 9ghs Johannes P. L., Oirlo E 66 Slits Marie L. H. M., Langeweg 26 Ponjee Pierre R. G., Beekweg 6c Evers Wilhelmus H., St. Jorispark 7 Stoks Gerardus M.E., Stationsw. C 12a v.Dyck Wilhelmus L.Th., Overl.w. 16 Rongen Eleonora A. W., Leunen K 66 OVERLEDEN Lemmen Johanna M., weduwe van Janssen Peter Mathijs, oud 65 jaren, Beekweg Linders Cornelis, echtgenoot van Schörpf Gertrud, oud 77 jaren, Mer- ONDERTROUWD van den Berg Leonardus Th., oud 26 jaren, metselaar, en Maas Wilhel- mina P. J., 27 jaren, beiden Venray GETROUWD Branje Martin W., 22 jaren, ver pleger, en van Rooy Maria H., oud 26 jaren, beiden te Venray. Janssen Gerard P. J., 25 jaren, fabrieksarbeider te Horst en Maas Maria P. P. L., 22 jaren te Venray Nabuurs Josephus M., oud 28 jaren, vrachtrijder, en Arts Catharina P. W. 22 jaren, beiden te Venray. Groenen Arnold K., 26 jaren, bank werker te Venray, onlangs te Bergen en Albers Maria H. P., oud 25 jaren, te Broekhuizen. Vincent Pyls; 8.15 huwelijksmis voor bruidspaar Schwachöffer - Duinmeier; 8 u. gezinscur8us voor alle meisjes vanaf 17 jaar in de Parochiekerk. Spreker is Pater Libentius o.f.m. On derwerp: zomerontspanning. Woensdag, H. Vincentius fi Paulo, 6 30 lm. uit dankbaarheid; 7 u. Peter Gerrits; 7.30 Marg. Vaske; 8.15 Z.E. Heer Rongen (3H) Donderdag, H. Hieronymus, 6.30 lm Maria Verbeek; 7 u. M. vd. Poel; 7.30 Ferd. Beerkens enechtgen.; 8.15 gi jd. Egb., Hendrik, Gertr. en Maria vd Berg (3kl) Vrijdag, H. Monulphus en Gondul- phus, 6.30 en 7 u. lm.; 7.30 A. Aerts- Jansens, besteld door St. Elisabeths- vereniging; 8.15 gest. jd. Hendrik Poels en Gertrudis Camps (3kl) Zaterdag, H. Maria Magdalena, 6.30 O.L.Vr.hoogmis; 7 u. lm.; 7.30 best. jd. voor 5 oorlogsslachtoifers van de Maasheescheweg; 8.15 gest. jd. Joh. Grutters, H. vd. Wildenberg en kin deren (2kl); 5.30-7.30 biechten; 7 u, Marialof en rozenhoedje. Congregatie. Zondag 16 Juli gaat de Mariacongregatie ter bedevaart naar Oostrum. Vertrek vanaf de Markt. Om 8.30 is de H. Mis. De intentie van de bedevaart is vrede te verkrijgen. Autozegening. De R.K. Handelsrei zigersvereniging „St. Christoffel" te Venlo organiseert Zaterdag 22 Juli een autozegening waaraan vanzelfsprekend ook motorrijwielen en hulpmotoren by verwacht worden. Aanvang 3 u. by de St. Martinuskerk te Venlo. Veltujn. Donderdag 7 u. leesnlis. RECTORAAT HEIDE 7de Zondag na Pinksteren, 8 uur H. Mis t.e.v. O.L.Vrouw; 10 u. hoogmis; 3 uur lof. Maandag 7.30 Hendrik van Soest en overleden dochters. Dinsdag 7.30 Lamberdina Spee- Arts en dochter. Woensdag 7.30 overl. fam. v. Heys- ter—Poels. Donderdag 7.30 afgest. fam. Fieur kens—Vriends. Vrydag 7.30 tot bijzondere intentie ter ere van de H. Catharina. Zateidag 7.30 H. Mis; 6—8 biechten 7.30 Marialof. PATERSKERK. Zondag, ~de Zondag na Pinksteren; gedachtenis van O.L.Vrouw vd. Berg Carmel. Leesmissen met instructies 5.45, 6.30 wed. Vergeldt; 7.45 uit dank voor beh. thuiskomst; 9 u. pl. hoog mis van 't feest vanO.L.Vrouw vd. Berg Carmel voor de levende en over leden leden vd. aartsbroederschap vb. koordje, waarna processie. Communi ceren: vooraan beginnen; ie collecte paterskerk, 2de parochiekerk, 3e byz. noden; 5 u. lof Maandag 6.30 vrouw van M. Heeze; 7.30 Maria P. Creomers; 7.30 pl. re quiemmis voor onze overleden mede broeders. Dinsdag 6 u. uitstelling Allerheilig ste; 6 u. voor behouden terugkeer; 6 uur leesmis Jan van den Munckhof; 6.30 en 7 u. t.ev. St. Antonius; 7.30 Hendrika Thelosen—vd. Broek; 7.30 Antoniushoogmis t.z.i.; 8 u. t.z.i.; 6.30 lof t.e.v. St. Antonius. Woensdag, H. Vincentius a Paulo, 6 u. t.z.i.; 7.30 Joh. Henckens-Tiesen; 8.30 Mart. vd. Poel. Donderdag 6 u. t.z.i.; 7 u. overl. ouders Willemse—Hendriks; 8 u. voor overledene. Vry'dag 7.30 pl. gez. requiem Albert vd. Boogaart; 8 u. t.z.i.; 8 u. t.z.i. 6.30 H. Kruisweg. Zaterdag, H. Maria Magdalena; 7 u. t.z.i.; 8 u. voor overledene. Biechten 3—8 uur. Deze week 7 H. Missen voor Ant. Fransen. Iedere dag (6.20) een H. Mis voor onze weldoeners. PAROCHIEH. Catharina, LEUNEN Zondag, 7de Zondag na Pinksteren, feest van O.L.Vr. vd. Berg Carmel; 7 u. H. Mis voor de parochie; 8.30 tot dankzegging; 10.15 hoogmis voor Gerard Claessens; 3 u. lof; 3.50 H. Familie der mannen. Maandag 7.30 lm. tot intentie van de Paardenverzekering. Dinsdag 7.30 lm. Jean Loenen. Woensdag 7.30 overl. fam. Claes sens—Gussen. Donderdag 7.30 Gertr. Arts-Niessen. Vry'dag 7.30 Jacobus Buggems en Gertr. Camps. Zaterdag 7.30 afgest. fam. Jennis- kens—Voermans. 6—7.30 biechten; 7.30 lof t.e.v. O.L.Vr. A.s. Zondag H. Familie der vrouwen. Rectoraat St. Antonius van Padua VEULEN. 7de Zondag na Pinksteren, Thuis frontzondag met algem. communie van het rectoraat; 6.30 gelegenheid tot communiceren; 7 u. lm. Leo Jacobs; 10 u. hoogmis voor de vruchten der aarde. Onder beide H. Missen uitslui tend collecte voor onze kerk, welke collecte wij in uw aUer milddadig heid aanbevelen. Om 3 uur lof. Maandag 7.30 lm. tot dankzegging t.e.v. St. Antonius. Dinsdag 7.30 leesmis voor vrouw Willems-Heesen Woensdag 7.30 leesmis voor de overl. fam. Direks-Derkx Donderdag 7.30 leesmis voor Elly Smedt. Vrydag 7.30 lm. tot byz. int. Zaterdag 7.30 lm. Peter Johannes Thissen en echtgenote. Biechten 3 4 en 7-8 uur. 8.30 lof ter ere van Maria; van ieder gezin zy een ver tegenwoordiger aanwezig. KERKELIJKE DIENSTEN, PAROCHIEKERK St. Petrus-Banden Parochieactie: Viert het H. Jaar, opdat het Ryk van Christus komen, Priester 7an de week: Pater Domitius. Zondag, 7de Zondag na Pinksteren, 6 u. lm. Jacob Goumans, 7 u. Gerrit van Gerven, besteld door handboogsch St. Oda; 9u. voor de parochie; 9 u. kindermis; 10 u. hoogmis; 3 u. kinder lof; geen vergadering van christelijke moeders; 7 u. lof en rozenhoedje. Maandag, H. Alexius, 6.30 zielemis voor alle overl. parochianen; 7 u. lm. Hendrik vd. Heuvel en Cath. Barents; 7.30 Hendrik Willems, echtgenote en beide dochters; 8.15 best. jd. Jean- nette Poels—Poels; 7 u. zielelof en rozenhoedje. Dinsdag, H. Camillus de Leilis, 6.30 m. P. A. Janssen; 7 u. lm.; 7.30 lm. Voor de vele bly'ken van deelne ming ondervonden by het overlijden en de begrafenis van onze lieve Vader JAN VERMEULEN, zeggen wy' hartelijk dank. fam. Vermeulen ADVERTENTIEN Voor de vele bly'ken van belang stelling ondervonden by ons huwe lijk, betuigen wij, ook namens weder zijdse familie, hartelijk dank. J. Verheugen- Gansewinkel Venray, Juli 1950. TE KOOP een pomp, koperen voerketel en marmer schoorsteenmantel Adres bureau van dit blad. TE KOOP Deering graanmaaier- zelfbinder gebruikt doch in goede staat. Gebr. Lucassen, Macliinehandel, Leunen TE KOOP patrij zoete lupinen prijs 85 ct. per kilo PI. Reintjes, Veulen. TE KOOP zwaar voedsterkonijn Frans hangoor. W. Rutten, C 35, Oostrum. TE KOOP Morellenkersen G. de Mulder, Leunen K 26a. TE KOOP 50 Patr. pullen 10 weken J. Kunen, E sa, Oirlo. TE KOOP een nissenhut 11 x 5 m P. M. van Gerven, Eikelenbos 15, Horst. TE KOOP 6jarige luxe-merrie mak in alle tuig. Jan Swinkels, Castenray G 5. TE KOOP 90 a. rogge te velde Jac. Camps, D 6d, Oostrum. TE KOOP zo goed als nieuw 3pits electr. cómfoor Langeweg 52 - TE KOOP GEVRAAGD electr. wasmachine Adres bureau dezer. TE KOOP 10 pk benzinemotor Bernard en een schijfegge beide zo goed als nieuw. G. Wismans, Ysselsteyn I 89. TE KOOP (wegens aanschaffing van gaskachel) electrisch comfoor Kempweg 28, Venray. TE KOOP partij z. lupinen Kind. Geurts, Hoogriebroek-Oirlo. TE KOOP zoete lupinen L. Rutten, Lull C 13. Wegens ziekte voor direct gevraagd: nette jongen 14-15 jaar „De Veltumsen Bekker" Vel turn L 67, Tel. 395. TE KOOP 2 dr. stamb.zeugen 14 w. 2 jonge zeugjes en een beer alle bekroond en van sterouders. G. Willems—v d Munckhof, Laag- riebroek K 54. vanaf heden weer dagelijks vers ge plukt. Hoenderpark Zeldenrust, Cas tenray, Tel. 703. BIEDT ZICH AAN R.K. Meisje 24 jaar met dipl. Mulo, voor enkele dagen per week in kantoor of winkel. Br. onder nr. 45 bureau dezer. GEVRAAGD voor direct net R.K. Meisje St. Elisabeth-Ziekenhuis Venray. voor hem of haar dl No. 11332 c van de loterij .Wie bij Levensmidde Langstrc Uit voorraad leverbs Oostrum Prelp'qaJsn Th. Rozijn, lull C wordt v keurig ka door StöónmaSieU^ Kempweg i5-23a ki 2è£f^ M. wonf hef werdf gcmol m.tVfï P. BEER Grootestr; Steriliseer! Steriliseerketels ei Thermon Gummiringen Deksels, 1 Flessenlak, Opekta Perkamen' Boekjes voor Stenen inmé Komkomme Moesme Aardappelsc Fruitperse Alles wordt tl fa. Th.Pouwel8 en 2 Het in ieder kwantum i in de beste en in de ju Handelaren genie lyke korting. Touwhandel Hartelijk dank, ook namens ouders, broers en zusjes, voor de vele blij ken van belangstelling bij mijn thuis komst uit Indonesië speciaal dank ik de Eerw. Rector, Kath. Thuisfront, Zangvereniging, Beugelclub, Jonge Boeren en de buurt, voor de mooie versiering en cadeaux. Soldaat i. Nellen Heyde L 53 Langs deze weg betuig ik mijn hartelijke dank, mede namens mijn ouders, broers en zusters, voor de vele blijken van belangstelling onder vonden bij mijn terugkeer uit Indo nesië. Sergt. J. Jenniskens Leunen K 42, J. Jeuken-Pouwels afd. Binnenwerk vraagt voor direct voor machinewerk. Aan te melden Jan Hensenstraat e Wy zyn ruim gesorteerd in Bedden met 15 j. garantie Matrassen Ledikanten 15 j. garantie met en zonder voetbord Corsetten met en zonder binnenband en van het beste materiaal vervaardigd. Alleen bij wordt all n doe Stcómuta6Mi[ Kempweg 15-231 ftp, ï^lii lp 5 met een neuwc k?es viïdep P. BEE Gro»te st Reeds vtfaf

Peel en Maas | 1950 | | pagina 2