Paardenfokdag te Horst. VEN RAYS Vroede Vaderen vergaderden F. W. HENDRIKS 4jet diaqm van ïïlaüa s Scapuiiei. 'n Steriel product, dus onbeperkt houdbaar en toch zo voedzaam en zo gezond e móedeï van de Huismoeders F. W. Hendriks De mynheer uit Arcen, die de vorige zitting met volle kracht zich verde digd had tegen de aanklacht, dat hij zijn hondenbelasting niet had betaald, door te vertellen, dat ie deze hond by hem was aangelopen en >e nog geen drie maanden oud was, moest weer verschijnen on vond nu naast zich de opper uit Arcen, die hot ge recht vertelde, dat die hond in ieder geval 3 maanden oud was en zeker drie maanden bij die mijnheer over het terrein gelopen had. In harts tochtelijke betogingen probeerde be klaagde de Officier er van te over tuigen dat de oppor ongelijk had en dat „ut hunsje nur drei monaat alt" waar. Maar het mocht niet baten f 10 of 15 dagen was de uitspraak, maar gezien die mijnheer zyn voorkomen is hy over 5 jaar nog over zyn hunsje aan het procederen. Tenslotte wees de Officier er nog eens op by een volgend vonnis, dat zeer streng zal worden opgelet en zal worden opgetreden tegen de zand- gappers, die maar afgraven en maar doen, net of hun neus bloedt en dit zand hun bezit is. De nodige vechtersbazen, die ande ren pijnlijk hadden getroffen, kregen boetes te incasseren oplopende van f 3.tot f 25.—. Maandag 3 Juli had in Horst de jaarlijkse Noord-Limburgse Paarden fokdag on Premiekeuring plaats van hengsten en merriën, van de afd. Limburg der Kon. Vereniging Het Nederlandse Trekpaard. Getuige onderstaande uitslagen waarin wy wegens plaatsgebrek al loon die van Venray en omgeving hebben geplaatst, heeft onze kring geon slecht figuur geslagen, al zou den enkele kopnummers meer, heus geen kwaad kunnen. Wat hieivan de oorzaken zyn, is weer een apart hoofdstuk, maar we kunnen tevreden zijn, al bewijst ook deze uitslag weer eens te meer, dat de Noord-Limburgse fokkers en meer speciaal uit deze omgeving, nog lang niet kunnen gaan rusten op hun lauweren. Er was veel belangstelling voor dit evenement, ook vanuit het Noorden van ons land en uit België. Cat. i. Merrieveulens geb. in 1050 voor 25 April. 2d Nella van Bella van G. J. Peeters, Oostrum; 2c Jenny v.d. Molenhoeve. J. Peters, Oirlo; 3a Nicolien van Leo- nardushoeve, G. Rutten, Wanssnm; 3a Cobie van Nico, P. Camps, Oostrum; 3e Clacina, P. Litjens, Geysteren; 4b Henna van üruttershoeve, J. Jonkers, Oostrum C 49; 4c Miep van Nico, P. Camps, Oost rum; sb Roosje van de Molenbeek, Wed. G. Camps, Oostrum. Cat. 2. Merrieveulens gob. in 1930 na 23 April. ic Minimie van Rongenhof, Gebr. Burgers, Veulen: 2a Amanda van de Herhof, G. Droesen, Heyde; 2b Elza van Lida, P. Strybosch, Castenray; 4a Nicolina van Husmanshof, P. J. Btoeghs, Castenray; ic Mientje, M. Voormans, Laaghoidseweg, Venray; 3a Cora van Erica, L. van Kempen, Veulen; 5b Tinnie van Rongenhof, Gebr. Burgers, Veulen; 5C Corrie van Vrythof, H. Verrydt, Oostrum. Cat. 3. Merries geb. in 1049 voor 8 Mei. Bohoorlijke klasse met vry goede kop. 1 Hermien van Nicolien v.d. Smakt, J. van de Winkel, Smakt; 2c Nora v.d. Nieuwenhof, P. Hendrix, Geyste ren. Cat. 4. Merrieveulens geb. in 1949 na 8 Mei. lb Paula van Janslust, L. II. v. Osch, Heyde; 3b Mia v. d. Ilei, A. Achten, Leunen. Cat. 5. Merrieveulens geb. in 1948 kleine maat. 3a Jeanne v Janslust, A. Pools, Venray; 3d Janetta, J. Poels-Bouten, Weverslo; 4c Emanda van Martienenhof, J. van Osch, Weverslo. Grote maat. 2a Emma van de Nieuwenhof, P. J. Hendrix, Geysteren; 2c Corrie van Nico, Gebr. Hermans, Klein-Oirlo; 3a Anny v.d. Rooboek, A. Martens, Venray; 4a Marie v. Hoeve Haven zicht, P. v. Soest, Wanssum; -lb Greta, Kind. Bom, Leunen. Cat. 6. Merries geb. in 1947. Goede Categorie met beste kopnummers, kleine maat, matige klasse, ia Aaltje,J. Derikx,Heyde; ïb Clarine van Michels, M. Ruhl, Wanssum; 2a Irma van 't Zwarte Water, J. Willems, Oirlo; 3b Toos van Staaierhof, W. Gielen, Wanssum; 3c Bertha van Willemhof, Jenneskens, Leunen. Grote maat. 2b Annie van Janslust, L. van Osch, Hey'do; 3d Nicoline van Oostrum, J. Thielen, Oostrum; 4a Hermientje van Dekkershof, J. van Tilburg, Leunen; 4b Miep, J.- Gielen, Wanssum. Cat. 7. Merries m. zuigende veulens geb. in 1943 1940. Kleine maat. ic Nicora van Smakt, J. v.d. Winkel, Smakt; 2a Jeannotte van Deckershof, Joh. van Vegchel, Merselo; 2d Lucia, G. Wilms, Veulen; 3b Herbertha uit de straat, Th. Kleeven, Geysteren; 3e Marga van Marissenhof. Wed. W. Friezen, Castenray; 4C Margrieta van Donald, P. Litjens, Geysteren; sa An nie v, Porterhoeve, P. J.oenen, Leunen; se Flora van Bergerhof, Gebr. Burgers, Veulen. Cat. 8. Merries m. zuigende veulens gob. in 1943—1946. Grote maat. Beste Categorie. 2b Nicoline, W. van Dyck, Oostrum; 2c Nicolien van Heibloem, Gebr. Bur gers, Veulen, beide aangewezen voor den Bosch; 4b Corrie v.d. Molenhoeve, Joh. Peters, Oirlo. Cat, 9. Merries m. zuigende veulens geboren voor 1943. Kleine maat. 3a Mien van Grafjes, W. Heidens, Overbroek; 3b Ria van Oranje, J. Jonkers, Oostrum; 3c Dina van 't Zwart Water, M. Arts, Merselo; 4b Carolina van Asten, M. van Veghel, Leunen. Cat. 10. Merries m. zuigende veulens geboren voor 1943. Grote maat. 1 Billante de la Capelle, E. Tax, Wans sum. Cat. 11. Merries geboren in 1943 1946. Kleine maat. lb Co de Heibloem, J. Geurts-Gellings, Heyde; 2a Madam v.d. Nieuwenhof, P. J. Hendrix, Geysteren. Cat. 12. Merries geboren in 1943 1946. Grote maat. ia Juliana van Gratjes, J. Wilms- Claes, Weverslo, aangewezen voor den Bosch; ïb Hermina v.d. Kooi, E. Tax, Wanssum; 2b Johanna v. Willemhof, Wed. J. Derix, Oostrum; 4b Hermina v. Weidelust, P. Rongen, Hansenberg Cat. 13. Merries geboren v. 1943, Kleine maat. 2a Frida van St. Leendert, J. Rut ten, Wanssum; 2b Mieke v. Lucessen- hof, Litjens, Wanssum, 3a Roos van Lomstr., H. Rutten, Wanssum. Cat. 14. Merries geb. voor 1943. Grote maat. 2b Dina v. Gors, J. Thielen, Oostrum Cat. 15. Hengstveulens geb. in '50 tot 2? April. ia Nico van Lindehoeve, P. Litjens, Wanssum; 2a Adrie's Nico II, P. Pubben, Merselo; 2c Nicov. Marisen- hof, Wed. W. Friezen, Castenray; 3a Nico van Poelsenhof, M. van Veghel, Leunen. Cat. 16. Hengstveulens geb. na 25 April 1950. ia Nico van 't Grootdorp, M. Arts, Merselo; lb Jan van Porterhoeve, P. Loenen, Leunen; 2b Herman van Veldzicht, W. van Dyck, Oostrum; 2C Nico van de Jonkhoü, Th. Klever.. Geysteren; 3a Nico van Deckershof. J. van Veghel, Merselo; 3c Nico van do Goor, W. Heidens, Overbroek. Cat. XIX. Hengsten geboren voor 1946. 2 Garcon, Hengstenassociatie. Ook de aardappelen in silo's. Het aantal silo's voor het inkuilen van groenvoer neemt oveihand toe. Niet alleen vanwege de subsidies, die voor de bouw hiervan worden gegeven aan kleine bedrijven, maar ook vanwege het gemak en de goede kwaliteit kuilvoeder, welke op deze manier kunnen worden bereid. Nu echter het stomen van aard appelen in verband met de varkens- mestery hoe langer hoe meer gaat toenemen, wint het idee veld, dat we voor het inkuilen van deze ge stoomde aardappelen- veel boter van betonnen silo's gebruik kunnen ma ken, dan van gegraven kuilen in de grond. In enkele plaatsen van ons land, o.a. in Oirschot, heeft men hiermede gunstige ervaringen opgedaan. Men maakt hiervoor betonnen si lo's, welke de vorm hebben van een sloot. De lengte is ongeveer 7 meter de breedte boven 1.10 m en beneden 0.90 m, terwyl ze 1 m diep zyn. Zo'n silo kan 7 mi gestoomde aardappelen bevatten, hetgeen onge veer neerkomt op 8000 kg. Hiermede kan men verschillende varkens mesten, vooral als de ge stoomde aardappelen worden aange vuld met andere voedermiddelen. Voor de bedrijven beneden de 10 ha. kan voor deze silobouw een sub sidie gegeven worden van f 6 per m3, hetgeen het bouwen zeer aan trekkelijk maakt. De assistenten van de Ryksland- bouwvoorlichtingsdienst geven hier over nadere inlichtingen. Ruim de distels op In talryke weilanden vindt men momenteel een overschot aan distels en de bestrijding van dit schadelijke en lastige onkruid laat op vele plaatsen veel te wensen over. Momenteel is hiervoor een goede tyd aangebroken. Als men het vee heeft verweid, en de grasgroei wat heeft aangezet met een extra stikstofgift, beginnen ook die distels Hink door te groeien. In dit stadium zijn ze erg gevoelig voor een bespuiting met zg. groei stoffen, die bewezen hebben een goede uitwerking te hebben en de distels aanzienlijk doen verminderen. Het is van groot belang te weten, dat groeistoffen op de juiste manier moeten worden verspoten. De gebruiksaanwijzing is bij de meeste middelen duidelijk aangege ven en hieraan dient men zich te houden. WLcoi tijdig schilderen f <toor den vakman Schildersbedrijf a zr Langstraat Let op het huisnummer. Herderlijk schrijven van Nederl. Episcopaat. Zondag is in alle kerken een her derlijk schrijven voorgelezen van het Nederlands Episcopaat waarin aan gedrongen wordt op het dragen van het scapulier van O.L. Vrouw. Van 1 Juli 1950 tot 1 Juli 1951, aldus dit schrijven, gedenkt de Orde van C'armel over de gehele wereld, dat de H. Maagd Maria voor zeven eeuwen het scapulier heeft geschon ken aan de H. Simon Stock, Generaal der Carmelieten, als een teken van Haar bijzondere liefde. Daar het sca pulier tezamen met de rozenkrans ook onder de gewone gelovigen de meest verbreide uiting is geworden van de godsvrucht tot onze Hemelse Moeder en de mensheid hierdoor ontelbare weldaden heeft ontvangen, willen de bisschoppen bij gelegenheid van dit eeuwfeest bijzondere aandacht op deze devotie vestigen. Na de betekenis van het Scapulier te hebben uiteengezet, zeggen de bisschoppen: Dit alles, beminde gelovigen, is voor Ons een reden om u aan te spo ren, volgens de goede gewoonte van onze ouders en voorouders, dat sca pulier zelf te dragen en ook uw kinderen daarmee van jongsaf te sieren. Het is het erekleed der Moe der Gods, meer waard dan de schoon ste decoratie dezer wereld. Het is nog niet zo lang geleden, dat alle vrome ouders zich tot plicht rekenden aanstonds bij het H. Doop sel of kort daarna te doen inschrij ven in de Broederschap van het Scapulier. Om nu onze dankbaarheid aan God en aan de H. Moeder des Heren te betuigen voor de grote zegeningen en dikwerf wonderbare gunsten, die door het scapulier verkregen zijn en om de devotie tot de H. Maagd door het steeds dragen van het scapulier zoveel mogelijk te bevorderen, schrij ven Wy voor. dat op Zondag 10 Juli in alle kerken en kapellen het Feest van Onze Lieve Vrouw van de Berg Carmel plechtig worde gevierd en dat op die dag de H. Mis van dat feest als geprivelegieërde H. Mis plechtig gezongen worde. Verder bevelen Wij aan, dat door voorbereidende oefeningen de beteke nis en de grote voorrechten van het scapulier nog nader worden uiteen gezet, dat op die dag of in de dagen der voorbereiding aan alle gelovigen, die dit verlangen, groten of kleinen, op plechtige 'wy'ze het scapulier worde opgelegd en dat de feestdag met een plechtig lof worde besloten. Scapulier-actie. Wy maken onze lezers erop attent dat naar aanleiding van het zevende eeuwfeest van het H. Scapulier dooi de eerw. paters Carmelieten een apart Secretariaat is opgericht, dat het Eeuwfeest voorbereidt en de bevor dering van de Scapulier-devotie met alle daartoe geëigende middelen zal ter hand nemen. Voor inlichtingen wende men zich dus tot een van beide secretarissen voor de Scapulier-actie, Carmel, Mer kelbeek of Carmel, Geleen. PORCELEINKAST Al is onze keukenkast nog zo karig met kop-en-schoteltjes bedeeld, het oude spreekwoord: de voorzichtigheid is de moeder van de porceleinkast, heeft nog niets van zijn bruikbaar heid verloren. Dit geldt niet alleen voor de dagelykse afwas, maar ook voor ons geestelijk leven, dat zeer veel breekbare waar bevat. Niet zonder reden vermaant de Apostel ons zeer bedachtzaam, zeer behoedzaam, zeer voorzichtig te wandelen op de wegen, die ons naar de hemel moeten leiden. We moeten op onze hoede zijn voor de gevaren, die ons van buiten be dreigen, de verleiding van de wereld, de aanlokking van de duivel, alle ge legenheden, waar onze deugd schip breuk kan lyden, de slechte voor beelden, die wij overal zien gebeuren, de verkeerde grondbeginselen, die wy overal horen verkondigen, de rust, de tevredenheid en de voorspoed van de goddelozen, die zo scherp afsteken tegen de twijfel, de innerlijke onrust en de talloze beproevingen van de rechtvaardihen, de zondige praktijken, waar schijnbaar Gods zegen op rust, waar niemand aanstoot aan neemt en die steeds meer ingang vinden zelfs by de goeden. We moeten op onze hoede zyn voor de gevaren, die ons van binnen be dreigen, alle verkeerde gedachten en ongeoorloofde verlangens, die als vliegen om ons hoofd zwermen, ons op de meest ongelegen ogenblikken overvallen, ons zelfs ondei het gebed niet met rust laten, ons voordurend aanlokken tot het kwaad en ons dit als het meest begerenswaardige goed voorstellen. Deze gedachten van ijdelheid, ver waandheid en zelfingenomenheid, van hartstocht en zinnelijkheid, van haat, wrok en lichtgeraaktheid, van achter docht en wantrouwen zyn zo ge vaarlijk, omdat wy er zo graag mee spelen 'en er dagen achtereen mee bezig blijven, tot we vol scheuren en krassen zitten. We moeten onze bedachtzaamheid niet bepalen tot het kwaad, dat ons bedreigt maar ze uitstrekken tot de goede mogelijkheden van iedere dag. We moeten bewust leven niet in een eeuwigdurende verstrooiing, ver getend, dat we een ziel hebben, die we moeten heiligen en een God, dien we moeten behagen. Zo dikwijls klopt de genade in de loop van een enkele dag bij ons aan. Ze maakt weinig gerucht ze komt heel stil en bescheiden klopt ze aan om binnengelaten te worden. Ze blijft echter nooit lang voor de deur staan en gaat aanstonds voorby, als ons hart voor haar gesloten blijft Daarom moeten we steeds op onze tellen passen, om niet eeuwig en al tijd te laat te komen. Het zyn de goede gedachten die by tijd en wyle zelfs in het meest be dorven hart opkomen, die stille in gevingen om iemand niet af te schepen om zijn verzoek in te willigen, om een scherp woord in te houden, om een oneerlijke daad achterwege te laten, om gepleegd onrecht te her stellen om weer zo trouw en aan hankelijk te worden als vroeger, om excuus aan te bieden, om de twist bij te leggen, om alles te bedekken met de mantel van de liefde. Deze ingevingen komen van God en alleen als wy er naar luisteren, behoedzaam en voorzichtig om die rustige stem te kunnen verstaan, zullen wy in ons hart de vrede be zitten, die weggelegd is voor alle mensen van goede wil. P.H. RONGEN O.C.R. vervolg van pagina 1 eerste blad Gasfabriek exit. Steenhouwerij Michiel de Groot wil het westelijke gedeelte van de 011de Gasfabriek met bijbehorend achter en voorterrein kopen voor f 9500.- waarvan 25 pet. direct wordt betaald en het restant als ie hypotheek ge vraagd wordt, met een looptijd van 20 jaren, 4 pet. rente en 5 pet. af lossing per jaar. Verder wil hy het Oostelijk deel huren voor f 240 per jaar, een en ander in de toestand waarin hetzich nu bevindt. De heer OUDENHOVEN 'kan er vrede moe hebben en vindt de prijs wel goed, maar vraagt welk terrein nu eigendom van de gemeente blijft. Uit 't antwoord blijkt, dat dit het Oostelijk gedeelte is en de toegang tot de gashouder. De heer VAN HAAREN meent, dar de hypotheek wat hoog is, maai de VOORZITTER meent, dat men er tenslotte rekening mee moet houden, dat de nieuwe eigenaar veel moet opknappen. Dan gaat de kogel door de kerk en de Gasfabriek wordt nu Steenhouwerij. Aannemers, past op Uw tellen Op 16 Juni jl. werd openbaar aan besteed het verbouwing, reparatie- en onderhoudswerk van gemeentewoning Grotestraat 11. Drie inschrijvers leverden de volgende cijfers in: f 9250. f 9470.— en f 9480. De begroting bedroeg echter f 6S12.-, zodat de gemeente het werk niet kon gunnen. By nadere informatie bleek, dat men klaar kwam voor f 7004.—als men verschillende gedeelten van 't werk onderhands liet maken. In ver band met de kosten wil B, en W. hiertoe overgaan. De heer Fr. JANSSEN kan B. en W. in dit geval geen ongelijk geven. De aannemers kunnen niet eisen, dat de Raad hen zal steunen als zy geen rekening houden met de werkelijk heid en heer blijven bij aanbestedin gen. Ook het feit, dat voor de afbraak by de wegenaanleg slechts dón aan nemer inschreef, vindt spr. treurig en zy verspelen hiermee hun goodwill bij de Raad. Tegenstanders van on derhandse aanbestedingen worden door zulk gedrag wel bekeerd. Ook de rest van de Raad is er er voor, maar de heer DE BRUIJN wil weten, of de huurprijs ook inderdaad verhoogd zal worden na de restaura tie. De VOORZITTER antwoordt be vestigend, een en ander zal gebeuren volgens de reeds genomen Kaadsbe sluiten. Op het einde slaakt de heer ODENHOVEN de verzuchting, dat er in Veniay wel geen enkel zo'n duin huis zal liggen als Grotestraat 11 Eigendommen worden weer eigendommen Het laatste agendapunt is 'n vraag van B. en W. of de Raad haar wil machtigen de toewyzing van percelen in eigendom aan herbouwgevallen, af te handelen. Hierdoor kunnen de kavels aan hen, die herbouwd hebben op ont eigende grond eindelijk eens toege wezen worden. De Raad kan zich daarmede best verenigen. Klaclitenboek. De rondvraag wordt ditmaal eens anders gedaan. Op de ry at kunnen de heren hun wensen en klachten naar voren brengen en bijna allen hebben iets voor deze vergadering bewaard. Daar is allereerst de heer VER MEULEN, die wil weten waarom op Koninginnedag niet het jaarlijks concert was en vervolgens B. en W. er aan helpt herinneren tijdig genoeg de verpachting van de autobusdienst naar het Station bekend te maken. De VOORZITTER weet ook niet, waarom er geen concert was, maar zal dit noteren voor de volgende keer. De aanbesteding zal tijdig ge noeg bekend gemaakt worden. De heer DERICKX heeft een half jaar geleden reeds gewezen op de slechte weg langs 't boerenbondsge bouw in Oostrum. Tot heden is de toestand nog hetzelfde. Wethouder WINTELS zegt, dat men wil wachten op de grondver- koop daar in de buurt, waardoor meteen een goede weg kan worden aangelegd. De heer DE BRUIJN vraagt of de ilar.nen voor het nieuwe stuk aan iet gemeentehuis ook in de Bouw commissie ter sprake komen en aldus wordt ook toegezegd. De heer CAMPS vraagt hoe 't met de electrificatie is van Wansumse weg en Boshuizen en hoe de proce dure is afgelopen over de verkoop van hout, waarover enkele verga deringen terug is gesproken. Uit het antwoord van de VOOR ZITTER blijkt, dat de Wanssumse weg hierover in de volgende verga dering meer zal horen. De Boshuizen zal echter nog moeten wachten. Wat. de procedure betreft, die is niet doorgegaan, daar de 'baroQ heeft betaald. De heer OUSTERS wyst nog eens op de weg Schoor—Oirlo-Wanssum. De aanleg van deze weg is niet alleen belangrijk voor de bewoners van die kant, maar ook verdere ont sluiting van Peelplan Zuid. Nu de oude kerk wordt afgebroken, bestaat een mooie kans om goedkoop aan puin te komen, al of niet met in schakeling van hand- en spandienst. Van officiële zyde is hem meegedeeld dat de Cultuurtechnische dienst ook gelden voor deze weg heeft uitge trokken, dus is 't zaak, dat er op zeer korte termyn iets voor gedaan wordt. Dan is hem opgevallen, dat ondanks de stellige belofte in de vorige ver gadering nog geen plannen zijn naar voren gebracht over de oprichting van een barak voor de jeugd. Verder verzoekt hij haast te maken met uitgifte van de 6 kavels in Peelplan Zuid, daar de toekomstige pachters nog kunnen profiteren van het werk wat nu wordt uitgevoerd. De VOORZITTER zal direct alles in het werk si ellen om nader nieuws te krijgen over de weg naar Wans sum en zich in verbinding stellen met de aannemer. Wat de jeugd- barak betreft, we hebben ons in ver binding gesteld met de Jeugdcentrale omtrent hun wensen, maar tot hedm nog geen antwoord ontvangen. De heer Fr. JANSSEN zegt, dat de Jeugdcentrale hieraan geen schuld heeft. Hij kan hier niet verder over uitwijden. In de volgende vergadering zullen de kavels in Peelplan Zuid verdeeld worden. De heer SELDER wijst er op, dat de controle op de m odwonin ;en by de overname van hei üyk. ook niot groot is geweest, daar de vloeren van die in 't Vlakwater verrot zijn. Hoe staat het met de vermakelijk heidsbelasting van de bioscoop Is hierop nog geen antwoord De VOORZITTER geeft toe, dat men die vloeren schijnbaar niet goed bekeken heeft. In de volgende ver gadering hoopt hij nader n'euws over de- bioscoop te -brengen. De heer MAESSEN vraagt of niets gedaan kan worden tegen het ver nielen van Veldgewassen door onze jeugd. De VOORZITTER meent, dat hier vooral de grotere jeugd schuld aan heeft, maar zal eens met de politie praten. De lieer VAN HAAREN vraagt nog eons om de nodige aandacht to willen schenken aan het plaatsen van blik semafleiders. Voor de vuilnisdienst zou hy graag een betere „bezoekaankon- digïng" hebben en vroeg verder mot aandrang om verhoging van deklasso voor de ouderdomsvoorziening. De VOORZITTER zegt, dat de bliksemafleiders de volle aandacht hebben. Wethouder WINTELS zegt, dat do nieuwe vuilniswagen binnenkort gaat rijden en 111911 zal eens bekijken wat er te doen is voor bezoekaankondi- ging met een bel of iets dergelijks. Wel verzoekt hy de mensen 0111 zo spoedig mogelijk de vuilnisbakken binnen te halen, daar deze dikwyls veel te lang langs de weg staan. De VOORZITTER zegt, dat bij de betrokken ministeries moeite wordt godaan voor een verhoging van de De heer STEEGHS heeft iets opge vangen, dat in Deurne een prima machine staat voor het onderhoud van binnenwegen. Is dat niet iets voor Venray? Wethouder WINTELS vertelt, dat Deurne eerstdaags een demonstratie zal geven. Wie interesse heeft, kan dan eens gaan kijken. De heer ODENHOVEN heeft gezien dat het dorp heel aardig wordt om gewroet voor leidingen van gas en water, hij hoopt, dat B. en W. zal aandringen op verbetering van de toestand in de Gasstraat, waar nu de aanvoerbuis veel te klein is. Aldus belooft de VOORZITTER, die tevens alle moeite zal doen voor de electrificatie van de Brabander en het Venrays Broek, waarop de laatste spreker nog aandrong. Dat was dan het einde van de openbare zitting. De Raad ging nog verder met oez waarschrift en tegen de opgelegde belasting. zoekt Uw voordeel Borstelwerk en Poetsartikelen prachtsortering Zeer zware cocos kamerbezem 95 ct Prima cocos handvegers 70 et Grote cocos schuurborstel 49 ct Pracht Anker luiwagens 100 ct Zuiver Tiber Limb, luiwagens no ct Prima Tetem dweilen 94 ct Prima poetsdoeken 30 ct Prima Gen. Zeemleer 135 ct Kleerborstels, Kaekelborstels, Closet borstels, enz. enz. BON tegen inlevering van deze bon ontvangt U voor f 3.- 1 Tetem Dweil 1 Cocos Handveger 1 Cocos Kamerbezem 1 Anker Luiwagen Alles eerste kwaliteit Beleefd aanbevelend, Scluidets&edti{( iangittaat k(t LET OP HET HUISNUMMER

Peel en Maas | 1950 | | pagina 2