AMANDELTJESPUDDING Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Boktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur Dr. v. d. HOMBERGH Charles Ruysstraat 5, Telefoon 303 Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. GROENE KRUIS Donderdag Juni Consultatiebureau voor Zuige lingen uit de Kom. Geslaagd Aan de Handelshogeschool to Til burg slaagde voor het doctoraal examen in de Economische "Weten schappen de hoer J. Bistervelis uit Oirlo. GEVONDEN: kinderportemonnaie met inhoud, J. Janssen, Langstraat 25: herenhorloge en kindersokjes, G. den Holder Mer- solose weg 27; kinderportemonnaie en autosleutel, Kazerne Langstraat; 2 schroevendraaiers, Hermans, Oos trum sa; pet (grijze visgraat) Volle- borg, Maasheseweg 40; dames arm band, Camps, Grotestraat; vulpen, J. Mommen, Veltum L 82; rozenkrans Jacobs, Langstraat 20; portemonnaie met inhoud, Jacobs, Leunseweg K i; sleutel van rijwielslot, Hendriks, Vlak waterweg 2a; autoped, Verbaken Henseniusstraat io; herenschoen, wed Jacobs, Lull C 6b; rozenkrans, Stevens Langewog 28; molton deken, Kleus- kons, Schoor K 29a; vulpen, Gielen, Stationsweg 37a; bruine rozenkrans, Dykman, Oostrum C 24; kleine gele hond en zilveren rozenkrans, van Lierop, Hagelweg 10; vulpen, Mej. Vossen, Langeweg 24; muntbiljetten, Achten, Oostrum D 55; armband, Janssen, Langstraat 25; vulpotlood, Jansbeke, Langeweg Nw. 1; rol vilt- papier, P J. Swinkols, Zandhoek E 78 Oirlo. 15 jaar Arbeidsbureau •Op Pinkstermaandag in 1905 op de 60 Limburgse Katholiekendag kwa men de heren Jan Poels, Pastoor Schmoitz, Jos. Aerts, P. Schols, Dr. Janssen, wethouder Jan Michels uit Merselo, Verkley, dir. Zuivelfabriek, Smits, stationschef in Oostrum, by olkaar om te komen tot oprichting van oen Gemeentelijke Arbeidsbeurs. De heer P. Schols werd benoemd tot secretaris en het werk van het bureau omvatte de arbeidsbemidde ling, terwijl daarnaast ook bomidde- lond werd opgetreden in kwesties, waaruit een civiele rechtsprocedure zou kunnen voorkomen. Door tussen komst van Jhr. Ruys do Beerenbrouck is toon menig burenruzie gratis bij gelegd kunnen worden. 40-jarig Ambtsjubileum Donderdag a.s. hoopt de heer Frans Vormaaten zyn 40jarig ambtsjubileum te vieren. In 1889 werd „de ontvanger" geboren en na een studie aan het Gymnasium en in Rolduc kwam hy als volontair op het toenmalige Ge meentehuis. In 1010 werd hy als ambtenaar aangesteld, terwijl hy voor gemeente administratie studeerde on der leiding van de toenmalige ge meente-secretaris van Venlo Nouwen. In 1916 werd hy benoemd tot gemeenteontvanger, een ambt dat hü tot heden toe vervulde. Om o uur zal a.s. Donderdag een plechtige Hoogmis worden opgedragen ter gelegenheid van het 40jarig jubileum, waarna om half 11 de 'jubilaris op het gemeentehuis zal worden gehuldigd en waarbij namens gemeentebestuur en personeel cadeaux zullen worden aangeboden. Van half 12 tot half 1 is er receptie op het gemeentehuis en velen zullen onge twijfeld deze sympathieke ambtenaar geluk gaan wensen. Waarschuwing! De aandacht van de wandelaars wordt er op gevestigd, dat de Geijs- torso bossen alleen opengesteld zijn voor degenen die voorzien zijn van een wandelkaart, te verkrijgen by V.V.V. te Venray, Geysteren en Wanssum, of de boswachter te Geys teren. De politie zal er weer strenger op gaan letten en ook toezien, dat het publiek zich houdt aan de voor waarden op de kaart vermeld. Thuisfrontdag De gehouden propaganda-dag van Limburgs-Thuisfront voor het recto raat Veulen, 's morgens begonnen met een hoogmis voor behouden terugkeer van de jongens overzee, mag goed geslaagd heten. De inwoners van't Veulen toonden weer eens, dat zy niet enkel belang stelling koesteren voor het werk van de Aalmoezeniers in Indonesiö, doch ook de actie voor de geestelyke ver zorging metterdaad, n.l.. financieel, weten te steunen. Hiervan getuigde do opbrengst der gegeven filmvoor stellingen ad. f 143,-. Ook in Venray was de Thuisfront dag een succes en de bioscoop was goed bezet. Volksconcert Heden Zaterdagavond 27 Mei, zal Venray's Harmonie een muziek uitvoering geven op de Grote Markt. Aanvang s uur. Gemengd Koor exit J.l. Maandag werd op de repetitie van het Gemengd Koor medegedeeld, dat het Koor als zodanig ophoudt te bestaan en voortaan enkel dames lid kunnen zyc van Polyhymnia. Festival te Heide Het groot Festival voor Muziek- en Zanggezelschappen, dat uitge schreven is ter gelegenheid van het ■id jarig bestaan van de Zangvereni ging „Het Heidebloempje" aan de Ileide, zal gehouden worden op Zon dag 3 September a.s. Projectiel ontploft Dat er nog altyd mensen zyn die het nooit leren, bewees het ongeluk dat Zondagmorgen op de Vlakwater- weg gebeurde. H. V. was met de kop van een projectiel aan het prutsen met het gevolg dat dit uit elkaar sprong, waarby hy getroffen werd in de maagstreek en aan zyn handen. In zorgwekkende toestand werd hy naar 't Ziekenhuis vervoerd. Nu is zyn toestand redelijk wel. In samenwerking met de Hulpver leningsdienst te Venlo stelde de Rijkspolitie een onderzoek in en men vond bij V's woning begraven in de grond circa 400 schokbuisjes, afkomstig van Engelse, Franse en Amerikaanse granaten en mortieren. Gevolg is, dat V. ook nog een be keuring krygt voor hei onbevoegd voorhanden hebben van dit gevaarlijk tuig. R rand weerwedstrij den Voor Noord-Limburgse brand weer- wedstryden 11 Juni in Venray te houden bestaat grote belangstelling. Naast de diverse brandweercorpsen die voor de wedstrijd hebben inge schreven, wonen de burgemeesters uit Noord-Limbnrg de wedstryden by. De wedstrijd vangt aan om 1 uur en zal worden gehouden in de nabij heid van de MULO school. Ongeluk Maandagavond reed by de gevaar lijke hoek aan het station een motor tegen een vrachtwagen. Zowel de motorrijder als zyn duo-zitster werden ernstig gewond en moesten tor verdere behandeling in het Ziekenhuis opge nomen worden. Het ongeluk schijnt ontstaan te ziin, doordat de autobestuurder de bocht te scherp nam. H. Vormsel Op 31 Mei zal Mgr. G. Lemmens het H. Vormsel toedienen in Venray, op 1 Juli, om 10 uur op de Smakt, om half 12 in Geijsteren en om half drie in Wanssum. Inzegening Mariabeeld A.s. Zondag zal in Merselo door Pastoor de Bodt het Mariabeeld worden ingezegend. Dit beeld is ge plaatst by het jeugdhuis. Hieraan is een triduum voorafgegaan waaraan geheel Merselo heeft deelgenomen. Eerste steenlegging Tweede Pinksterdag zal op de Smakt door de H.E. Pater Provinciaal der Ongeschoeide Carmelieten do eerste steen worden gelegd van het in aan bouw zynde studiehuis. Aanvang 3 uur waarby alle verenigingen tegen woordig zullen zyn. Kérk in Oirlo Deze week zyn alle plannen, be scheiden enz. enz. voor do kerk in Oirlo gereed gekomen, zodat eerst daags de kerk kan worden aanbesteed on Oirlo als laatste van onze Kerk dorpen haar kerk hersteld krijgt. Ronde van Horst De ronde van Horst, die Zondag onder grote belangstelling, zowel van publiek als van de renners, werd ver reden leverde by de junioren de bijna klassieke overwinning op voor Hans Voesten, die bijna alleen op zijn eentje dit parcours uitreed en zelfs een ronde op de kopgroep uitliep. Hulsman moest even voor het einde opgeven. Bij de senioren ging het zo gemak- kelyk niet, maar Aug. Willems wist toch de tweede plaats met ere te halen in deze uitermate zware wed strijd. Leo Janssen kon zich niet plaatsen by de eerste tien. Mannenkoor op reis Op uitnodiging van het grote Gemengd Koor Con-Brio uit Amster dam zal Venray's Mannenkoor begin September aldaar enige concerten gaan geven. Nieuwe ambachtsschool Te Wellerlooi (Hamert), zal op 1 September a.s. een nieuwe ambachts school geopend worden. Deze staat onder leiding van de Broeders van O.L. Vrouw van Zeven Smarten. Nieuws uit Wanssum Met twee majestueuse touring cars arriveerden Maandag een 100 tal leraren en leerlingen van Verschuure's Scheepswerf en machinefabriek te Amsterdam aan de graan-silo van Lanbouwbelang, om de moderne in stallatie in deze inrichting te be zichtigen. Ruim twee uwr werden besteed om alles grondig te bestu deren en allen waren vol lof over de capaciteit van de diyerse installaties. De K.A.B. en Bouwvakarbeiders bond organiseerden samen een feest avond voor alle leden met hun dames. Het werd een zeer gezellige avond. De afd. toneel had een aardig blyspel ingestudeerd, het welk zeer in de smaak viel. Alle arbeiders hopen, dat ieder jaar zo'n „avond" gehouden zal worden. Het jeugdige dameskoor „Zang- lust" wist in Wellerlooi, by gelegen heid van het muzikale zangconcours, een eerste prys te behalen. Het werd een feestelijk onthaal voor de directeur en de zangeressen in Wanssum. De fanfare bracht een muzikale hulde en een drietal sprekers boden in welgekozen woorden hun gelukwensen aan. Een goed verzorgde koffietafel wachtte het gezelschap en deze werd, na zo'n dag van emotie, alle eer aan gedaan. Woningbouw in Maart Volgens gegevens van het Centraal Bureau voer de Statistiek kwamen in Maart '50 3893 nieuwe woningen gereed. Voor de overeenkomstige maand van de jaren 1946 t.m. 1949 zyn deze cijfers resp. 58, 149,2123 en 3455. In Maart werden 3911 woningen in uitvoering genomen (in Maart 1949: 2498). Het aantal in aanbouw zynda woningen bedroeg op 1 April 39562. De Passiespelen te Tegelen geopend Tegelen heeft Zondag 't Passiespel seizoen 1930 ingezet. In de vroege morgen werd in „De Doolhof" een plechtige H. Mis opgedragen, die door alle medewerkenden aan de spelen en talryke genodigden werd bijge woond. Onder deze H. Mis begaven alle spelers zich een voor een naar het altaar, waar zy allen een hostie aan de priester aanboden, daarna naderde allen ter II. Tafel. By de première van het Passiespel waren de 4500 plaatsen volledig bezet Terdronken In de haven van de Staatsmyn te Stein, is Woensdagmorgen een 25 jarige schipper te water geraakt en verdronken. NIEUWE INDUSTRIE IN VENRAY Uitbreiding Weerter- tricotagefabriek Door de N.V. Trieotagefabrieken v.h. Erans Boeren Zonen te Weert, werd aan het Aannemersbedryf Gebrs. Hendriks te Gemert (zynde de laagste inschrijvers by de gehouden aanbe steding met 'n bedrag van f 349.850, opgedragen het bouwen van verschil lende nieuwe gebouwen by de be staande fabriek. Deze nieuwe fabrieksgebouwen (pl.m. 4000 m2 vloeroppervlakte) waar door het bestaande complex met on geveer 1/4 zal worden vergroot, worden uitgevoerd met een geraamte van betonnen pijlers en spanten, aange vuld door gemetselde muren en over dekt met sheddaken. In deze nieuwe fabriekshallen wordt de finishing-afdeling (wassen, verven en drukken) ondergebracht,die tevens wordt uitgebreid. De elders vrijkomende ruimten worden gebruikt voor de nieuw aan geschafte grotere machine's voor het weven en de magazijnen, teneinde de grotere voorraden die in de tegen woordige tijdsomstandigheden aan gelegd moeten worden, onder te brengen. Momenteel werken in dit bedrijf reeds meer dan 1100 personen. Zeer veel vrouwelijke arbeids krachten worden reeds uit de om liggende gemeenten van Limburg, Noord-Brabant en België per autobus sen en trein aangetrokken. Meerdere industrieën in Weert en omgeving bieden ruime werkgelegen heid aan vrouwelyke arbeidskrachten, zodat hier van een groot tekort kan gesproken worden. De directie der Tricotagefabriek heeft thans besloten cm elders een confectieafdeling in te richten en zich zodoende te verzekeren van vrouwelijk personeel. Met het gemeentebestuur van Venray werd dienaangaande onder handeld en in een daartoe Maandag gehouden spoedvergadering heeft onze gemeenteraad besloten om de leeg staande gebouwen van de Weder opbouw (45 x 7.5 m.) aan te kopen en te verhuren aan de Weerter Tricotagefabriek voor vestiging van een confectieafdeling dezer fabriek. Opening nieuwe zaken Na eenige omzwervingen is do groente- en fruitzaak van H. Linssen weer terecht gekomen in do Grote straat, waar deze week de nieuwe winkel op de gebruikelijke wyze met bloemen en cadeaux werd geopend. Men kan zeggen dat de vele moeilijk heden wel royaal zijn opgelost door deze flinke zaak. Een keurcollectie groente- en fruit werd aan de talrijke belangstellenden geboden. Nadat vorig jaar de garage reeds geopend was, werd vorige week met meer ceremonieel de showroom van Garage Derksen geopend. In een schat van bloemen stonden daar in de ruime hal twee nieuwe Volkswagens, waarvan Garage Derk sen de dealer is. Getuige «ie grote belangstelling wordt hier in een grote behoefte voorzien en is het aanschijn der Patersstraat door dit mooie pand, gebouwd door de fa. H. Oudenhoven, onder architectuur van J. Colsen, zeer gestegen. S.Y.V.—Kimbria De met veel tam tam aangekondig de missie-wedstrijd S.V.V.-Kimbria, heeft de talryke bezoekers teleur gesteld. Niet alleen bleef Kimbria onder de maat, maar S.V.V. was en bleef lusteloos spelen, met bet gevolg, dat voor de rust de keper vier maal werd gepasseerd, niet het minst door de rammelende achterhoede. Tenslotte wist v. Opbergen de eer te redden door Kimbria's doel ook te doorboren. Kimbria wist hierna nog eenmaal het net vinden en zo kwam het einde met 1 5. De missie zal er echter wel bij varen. We hadden echter liever beter spel gezien. De Wajang-plaquette is zodoende verhuisd naar Maastricht. Het derde speelde de laatste com petitie wedstryd en won maar liefst met schrik niet lezer 14 2. Jongens, volgend jaar zo van het begin af aan en U wordt niet alleen kampioen, maar promoveert zelfs, dat is zeker. Voor 2e Pinksterdag hebben wy een promotiewedstrijd Oostrum—Meterik. De liefhebbers van een spannende wedstryd worden aangeraden deze te komen zien. Voor aanvang en verdere bijzonder heden, zie advertentie. Nieuwe trainer S.V.V. H.F. Kliphuis, leider van het Sport- fondsenbad in Ven'o, werd benoemd tot trainer van S.V.V. De nieuwe trainer heeft een voetbal carrière van een twintig jaren achter de rug, o.a. in P.E.C Zwolle en V.V,V, Venlo, terwijl hy verschillende malen in Zuid-Nederland meespeelde. Het ligt in de bedoeling om na de Pinksteren met de training te be- ginnen. Handboogsport Zondag 21 Mei werd het ie kring concours gehouden op de banen van De Eendracht Veulen. De uitslag was als volgt: ïste Zestallen: ie pr. St Antonius Halfweg, 198 punten; 2e pr. St Joris Leunen, 190 pt.; 3e Do Batavieren Castenray, 195 pt.; 4e St Oda Venray, 185 pt; se St Anna Venray, 182 pt; 6e Diana Venray, 106 pt; 7e De Een dracht Veulen lospt; se Willem Teil Oirlo 155 pt; 9e St Hubertus Merselo, 149 pt; 10e St Jozef Holthees 145 pt; 11e St Agatha Ayen, 130 pt: 12e Griendtsv. Uitsp. Griendtsveen, 120 p. lie Zestallen: iste St Oda 170 p.: 2e St Antonius, 145 p.; 3e St Anna 139 p.; 4e St Joris, 130 p.; se Diana >29 p.; 6e De Batavieren, 126 p.; 7e Willem Teil, 124 p.; se De Eendracht 102 p. 9e St Hubertus, 90 p.; 10e Griendsveen, 86 p.; 1 ie St Agatha 81 p.; 12e St Jozef, 54 p. Ille en IVe Zestallen: ieStOda3, 140 p.; 2e St Antonius 3, 128 p.: 3e St Antonius 4, 125 p.; 4e St Anna 3, 114 p.; se St Joris 3, 110 p 6e De Batavieren 3, 103 p; 7e Sc Anna 4; 101 p.; 8e Willem Teil 3,03 p.; 9e De Eendracht 4, 92 p.; 10e St Oda 4, 76 p.; 11e De Eendracht 3, 71 p.; 12e Willem Teil 4, 41 p. Personele pryzen: iste prys S. Willems, St Joris, 25 punten; 2e pr. J. v. Osch, St Joris, 4X5; 3e pr. H. Emonts, Batavieren. 4 x 4; 4e pr. M. Claessens, St Joris, 5x3; se pr. M. Creemers, St Antonius a x 2; 6e pr H. Swinkels, Willem Teil, 4x1. Drietallen ie pr. St Joris Leunen, 61 p.; 2e pr. St Anna Venray, 57 p.; 3e pr. De Batavieren Castenray, 52 p. Het 2e kringconcours wordt ge houden op 25 Juni en 1 en 2 Juli a.s., op de banen van St Oda Venray en St Antonius Halfweg. R.K.Y.Y. „Juliana*' Wanssum Juliana hield een ledenvergadering in clublokaal Hermans. Besloten werd om op Zondag 16 Juli a.s. de jaarlykse seriewedstryden te organiseren. Een wielerronde zal niet gehouden worden, daar 't finantiële succes niet groot geacht mag worden. Er zal direct met trainen begonnen worden en wel onder leiding van de heer A. Gommans uit Venray. Vrywel alle leden zeiden spontaan hun medewerking toe. De training wordt gehouden 's Woensdags en begint om 7.30 uur precies. met nóg meer amandelen BURGERLIJKE STAND van 19 t.m. 25 Mei 1950 GEBOREN: Verhoeven Hendrikus P.J., Veulen I27 Speycken Maria E.J.. Oirlo E 22 Sanders Martinus J.M.. Ysselstevn I39 Hanssen Maria J. J.G., Ziekenhuis Arts Johannes W. M., Akkerweg 5 v. HettemaCatharina M. Stationsw.15 Kateman Johanna H.F.M., Langstr.33a Ewals Hermanus W., Kruisstraat is Reynders Gertruda, Laagriebroek K49 v. Daal Johanna M.Th., Leeuwstraat 5 Dinghs Antonius G. M Castenray G 6 Janssen Willibrordus M.N.Ziekenhuis Jacobs Hubertus G. H., Langstraat 23 OVERLEDEN: van Gerven Peter G.H., 37 jaren, kleermaker, Merseloseweg. van Gerven Geertruida Maria., echtgenote van Arts Hendrikus, 67 jaren, Gasstraat. Jacobs Louisa M. P., echtgenote van Derckx Antoon, 46 jaren, Castenray. Vermeulen Johannes H. M., wedn. van Berkens Theodora M., 82 jaren, Grote Markt. Smedts Elisabeth J., is jaren, Veulen. ONDERTROUWD: Linskens Theodor, 27 jaar, tuin bouwer te Horst en Janssen Elisabeth "1 jaren, te Venray. Philipsen Herman W., 23 jaar en Claessens Geertruida, 25 jaren, beiden te Venray. GETROUWD: Jacobs Hendrikus, 21 jaar, los arb. en Jacobs Hendrina, 22 jaar, beiden te Venray. Weltjens Hendrikus, 26 jaar, mili tair, te Venlo en Vermeulen Maria, 24 jaren, te Venray. Thyssen Leonardus, wedn. van Dirks Josina, 45 jaar, landbouwer te Ven ray en van de Poel, 46 jaar, wed. van Janssen Hendrikus te Meerlo. Mathey Hendrik, 31 jaar, landb. en Creemers Francina, 30 jaar, beiden te Venray. Denissen Johar.nes, 31 jaar, los arb. en Janssen Wilhelmina, 26 jaar, beiden te Venray. vd. Kerkhof Mathias, 27 jaar, land bouwer en Janssen Petronella, 25 j., beiden te Venray. vd. Hoef Mathieu, 29 jaar, marech. te Maastricht en Kessels Maria, 20 jaren, te Venray. Opbouwteul oonstelling te Blitterswjjck Bij gelegenheid van de Opbouw- tentoonstelling, die op 28, 29 en 30 Mei in Blitterswyk wordt gehouden, trekt een historische optocht door het plaatsje. Verder wordt een internationale sterrit voor auto's en motorrijwielen op Tweede Pinksterdag verreden. In de avond van die dag wordt een groot vuurwerk afgestoken. 's Middags vestigt men speciaal de aandacht op het landbouw-tuigpaard. Sla en spinazie zyn alweer onverkoopbaar. Aan verscheidene veilingen in ons land is het de laatste dagen weer mis gegaan met de kropsla en de spinazie, terwijl bloemkool„stek" de klok ook meermalen zag doordraaien. In Venlo gebeurde dat Maandag met ongeveer 3500 kisten kisten kropsla en spinazie. De spinazie kon de minimumprijs van 8 cent per kilo niet halen en voor de kropsla waren helemaal geen kopers te vinden. Een belangrijke reden hiervoor is wel het uitvallen van de Duitse markt, die thans overstroomd" wordt met spinazie en kropsla van eigen bodem, waartegen het Nederlandse product - belast met een invoerhef fing niet kan concurreren. De tuinders ontvangen voor deze doorgedraaide groenten f 6.40 per 100 kg. uit het daarvoor door de Ned. tuinbouw in het leven geroepen fonds. Er zyn nog grote aanvoeren krop sla van de koude grond te verwach ten, zodat het verschijnsel van door draaien zich in de komende dagen nog wel zal herhalen. Met de asperges staan de zaken wel ietwat anders. Ook deze begin nen thans in massa te worden aan gevoerd, er waren Maandag 80.000 kilo in Venlo aan de veiling, maar die gingen grif tegen hoge pryzen van de hand, nagenoeg geheel voor export. De beste kwaliteit deed f 1.95 per kilo. De mindere soorten maakten nog altyd pryzen, die om de f 1.50 per kilo schommelden. Emigranten in Canada krygen boerderijen Een aantal Nederlandse boeren families, die tenminste een jaar bij Canadese boeren gewerkt hebben, krygt boerderijen toegewezen in de districten Antigonish en Inverness in Nieuw Schotland. Aan dit plan zal steun worden verleend door het provinciaal depar tement van Landbouw in Canada en het uitbreidings-departement voor landbouwgebieden van de St. Navier universiteit, dat handelt namens de vereniging tot steun aan katholieke emigranten. Bovendien zullen deze emigranten leningen kunnen opnemen tegen een lage rente. Na feestprcdicatie overleden Zondag vierde de Pastoor van Nuenen, de Zeereerw. Heer Alden- huisen zyn 40-jarig priesterschap. Pastoor van der Voort, uit Kerk driel, oud kapelaan van Nuenen, hield de feestpredicatie. Na deze gehouden te hebben voelde hy zich niet g06d en ging naar de pastorie. Enige uren later werd hy zo ziek, dat hy ten volle bediend moest worden en kort daarop overleed KERKELIJKE DIENSTEN PAROCHIEKERK St. Petrus-Banden PAROCHIE-ACTIEViert het H. Jaar opdat Christus vrede en Rijk kome. Priester v.d. weekPater Domitius, Telefoon 502. Zondaghoogfeest van Pinksteren; 6 uur lm. overl. cuders Schaeffers— Rietveld; 7 u. lm. overl. vader Frans Janssen; 8.15 u. lm. voor de parochie; 9 30 u.'kindermis Lamberdine Vul- lings; 10.30 hoogmis, gest. jaard. voor Henricus Mosmans, Petra. Verriet, kind. en bloedverw.(2ekl.): 4 uur pl. vespers en lof. MaandagH. Mis v.h. Octaaf; dag van devotie; diensten als op Zondag: 6 u. lm.; 7 u. lm. Maria Goumans Janssen; 8.15 lm. overl. fam. de Voys - Oortveen; 9.30 kindermis; 10.30 hoog mis v. byz. intentie(iH); 11a de hoog mis Apostolaat des Gebeds op het Dekenaat; 5 u. lof en rozenhoedje. DinsdagH. Mis v.h. Octaaf; 6.30 lm. Frans Janssen; 6 30 zy altaar lm. Theod. Pouwels; 7 u. lm. Maria v.d. Hulst; 7.30 gez. dienst Frans Schaeffers (iH.); 8.15 gest. jaard. Johanna Smul ders, echtg. v. Peter Goumans(2kl.) Woensdag: Quatertemper-Woensdag na Pinksteren; H. Mis v.d. dag; 6.30 lm. Frans Janssen; 7 u. lm. Gerlach Spee en overl. familie; 7.30 lm. Mar- garetha Vaske; 8.15 gest. jd. Henricus Wismans, Petr. Verriet en overl. familie(iH.); 911. huwelijksmis bruids paar Baltussen-Lichteveld. DonderdagH. Mis v.d. Octaaf na Pinksteren; 6.30 lm. overl. Schaeffers - Rietveld; 7 u. lm. Gertr. v. Ham; 7.30 lm. M. v.d.Poel; s.isbest.jd. Andreas Voermans; o urn pl. hoogmis Frar.s Vermaaten; biechtgelegenheid vanaf 6 uur; 7—8 H. Uur, waarna het Aller heiligste de ganse nacht ter aanbid ding blijft uitgesteld. Vry'dagQuatertemperdag; eerste Vrijdag v.d. maand: 6 30 lm. overl. Schaeffers—Rietveld; 7 u. lm zekere intentie; 7.30 hoogmis t.e v. H. Hart van Jezus; 8.15 gest. jd. G. Manders en Ouders(3kl's Avonds om 7 uur lof t.e.v. H. Hart. Zaterdag: Quatertemperdag; Priester Zaterdag: 6.30 hoogmis t.e.v. O.L Vrouw; 7 u. lm. O. v.d. Loo, besteld door de buurt: 7.30 lm. v. P. Voesten en zoons Martin en Frans; 8.15 gest. jd. A.J. v.d. Bogaert; biechten van 5.30—7.30; 7 u. lof met gebeden v.d. eerste Zaterdag; in de Meimaand iedere avond lof om 7 uur. A.s. Woensdag om 7 u. sluitingslof v.d. Meimaand. Veltum. a.s. Donderdag om 7 uur' H. Mis in Veltum. Katechismus. De kinderen leren deze week uit de Katechismus de 53e en 54e les. Woensdag, Vrydag en Zaterdag zyn de quatertemperdagen. Verplichte Vasten- en Ontlioudingsdagen. A.s. Zondag by gelegenheid van de Diocesane Sportdag, welke dit jaar in Venray zal gehouden worden, komt Z.H.E. Mgr. Lemmens naar onze pa rochie. Hy zal om 10 uui in onze parochiekerk de H. Mis opdragen voor de levende en overl. leden v.d. Dioc. Sportbond. Zelf zal Monseigneur de gelovigen, speciaal de sportmannen, vanaf de preekstoel toespreken. II. VORMSEL. A.s. Woendag in de voormiddag komt Z.H.E. Mgr. Lem mens in onze parochie het Sacrament van het H. Vormsel toedienen. Ook de ouders van de kindei en, die ge vormd worden die dag, worden ver zocht, op tijd in de kerk aanwezig te zyn. De .jongens die gevormd moeten worden, komen Dinsdag om half 11 biechten, de meisjes om 11.13. PATERSKERK. Zondag, Hoogfeest van Pinksteren; gen. abs. voor de leden der D. O, H.H. Missen: 5.45 voor overledene. 0 30, 7.43; 9 uur pl. Hoogmis, vooraf gegaan door gezongen terts. Commu niceren vooraan beginnen, geen biecht gelegenheid, ie collecte Paterskerk. 2de bijz. noden, 4.20 pl. gez. Vespers.' 5 uur Lof met feestpredikatie. Maandag, 2ae Pinksterdag, H.H. Missen: 5.45, 6.30 Wed. Vergeldt, 7.45 t.e.v. de H. Maagd, voor behouden terugkeer, 9 uur Hoogmis. Commu niceren achteraan beginnen, ie coll. armen, 2de byz. noden; 4.20 gezongen Verspers, 5 uur Lof'. Dinsdag 6 uur uitstelling van het Allerheiligste: 6 uur Doortje Litjens en overl. ouders; 6.30 beh. terugkeer uit Indonesiö; 7.30 Mathieu Lenssen; 7.30 Hoogmis; 8 u. z. intentie; 8 uur Maria Ambrosius en ouders; 8 30 z.i. 6 30 Lof waarna verering vd. relikwie van St. Antonius. Woensdag, Vrydag en Zaterdag de Quatertemperdagen, geboden vasten- en ontlioudingsdagen. Woensdag 6 uur voor overledene, 7 uur Marinus van. Es en'overl. fam. van Es—Vermeulen—Heinemahs; 8 uur Mart. vd. Poel; 8.30 z.i. Donderdag 6 u. uit dankbaarheid; 7 u. z.i.; 7.30 Annie Vosters: s u. z.i. Biechten voorde ie Vrijdag van 4—8. Vrydag, ie Vrydag, toegewijd aan t H. Hart van Jezus; 6 uur Doortje Litjens en overl. ouders; 7.30 beh. terugkeer; 7.30 jaarg. Hendrika The- losen—vd. Broek; 7.30 Hoogmis t.e.v. 't H. Hart; s uur Christiaan Stappers 8.30 z.i.; 6.30 Lof t.e.v. 't PI. Hart met. acte van toewijding. Zaterdag 6 uur voor de gelovige zielen; 8 11. z.i. Biechtgelegenheid 8 uur. Deze week 7 IIMissen voor Antoon Franssen. Iedere dag eer. H. Mis voor onze weldoeners. PAROCHIE: H. Cattaarina, LEUNEN Zondag, Hoogfeest van Pinksteren, sluitingsdag van de Mariaweek met algemene H. Communie, 7 uur PI. Mis overl. fam. v. Kjempen-Loclitens; 8.30 ter ere van St. Jozef; 10 uur hoogmis voor de parochie; 3 uur Lof voor de schoolkinderen; 4 uur slui tingslof van de Mariaweek met preek: Jonge Garde en Jong Nederland in de kinderkapellen. Maandag, 2de Pinksterdag, feestdag van devotie; 7 uur H. Mis voor overl. familie Josten—Smits; 8.30 Henri Janssen en Helena de Mulder; 10 uur- Hoogmis voor behouden terugkeer; om 3 uur Lof. Dinsdag 7.30 leesmis Jean Loenen; uur huwelykshoogmis voor het bruidspaar Denissen—Janssen. Woensdag 7.30 lm. Nella Klisters. Donderdag begint do Junimaand, toegewyd aan 't Allerh. Hart van Jezus; 7.30 leesmis Maria Goumans Janssen; van 7.30—8.30 H. Uur. Vrydag, 1 ste Vrydag van de maand, 7 uur H. Mis tot genezing van een zieke; 8 uur Hoogmis t.e.v. het Al lerh. Hart van Jezus, tot intentie van hen, die daartoe offeren en algemene H. Communie der kinderen; 3 uur Lof voor de schoolkinderen. Zaterdag, de Zaterdag van het On bevlekte Hart van Maria; 7.30 leesm. Godfried Litjens. Biechten van 5.30— 7.30. Om 7.30 Lof t.e.v. O.L. Vrouw. Woensdag, Vrydag en Zaterdag de Quatertemperdagen, geboden vasten- en onthoudingsdagen. A.s. Zondag uitsluitend collecte voor de kerk. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondagvandaag, hoogfeest van Pinksteren; 7 u. H. Communie; 7.30 en 10 u. de beide H. Missen; 3 u. lof met preek en ommegang over de vlasakker. Maandagtweede Pinksterdag, dag van devotie; 7 u. H. Communie; 7.30 en 10 u. H. Missen; 3 u. lof met preek en ommegang oyer de vlasakker; 4.30 bedevaart v.d. Stille Omgang, lof met preek en ommegang over de vlasakker. Dinsdag 7.30 best. zm. voor Michel Jacobs. Woensdag: feest van O.L.Vrouw, Middelares aller geraden; 7.30 gest. gel. H. Mis tot zek. int.; 9.30 pl. huwelijkssluiting en H. Mis voor het bruidspaar Derks Camp.-; 7.30 rozen krans voor de vervolgden om hun geloof. Donderdag7.30 best. zm. voor Lamb. Pij Is. Vrydageerste Vl-ydag van de maand, 7.30 pl. H. Mis t.e.v. H. Hart, op te dragen voor Ant. Broeren en echtgenote. Zaterdag: 7.30 best. zm. voor Ed. Camps en echtgenote; 7.30 Marialof. RECTORAAT St. Jozef, Smakt Zondag, Hoogfeest van Pinksteren, 7.30 lm. tot zekere intentie; 10 uur pl. Hoogmis; 3 uur gez. Vespers. Daarna biechtgelegenheid. Maandag, 2de Pinksterdag, dag van devotie, 7.30 lm. voor byz. gunst; 10 uur Hoogmis uit dankbaarheid, daar na Pauselijke zegen; 3 uur Lof waar na pl. eerste steenlegging van ons nieuwe klooster. Dinsdag 7.30 lm. Hendrik Coppens; 7.30 Theodorus de Haart. Woensdag, Vrydag en Zaterdag de Quatertemperdagen, geboden vasten- en onthoudingsdagen. Wpensdag 6.30 lm. voor't welslagen van een examen; 7.30 lm. t.e.v. St. Jozef; 7 uur Lof tot sluiting van de Meimaand. Donderdag 6.30 tot zekere intentie; 7.30 Petrus van Grunsven, Engel de Groot en zoon Piet. 5 7 biechten. Vrydag, ie Vrydag vd. maand, toe gewijd aan de verering van 't H. Hart; 6.30 lm. t.e.v. 't Hart, waarna uitstelling, litanie en zegen. Voor en na de H. Mis biechtgelegenheid; 7.30 lm. t.e.v. 't Hart. Zaterdag, Priesterzaterdag, 6.30 lm. overl. vader; 7.30 gez. H. Mis, t.e.v. O.L.Vrouw. 5—7 uur biechten. Om 7 uur Lof t.e.v. O.L.Vrouw.

Peel en Maas | 1950 | | pagina 2