4fet veeïnaamste BEL BIJ BRAND 3 9 2 Aanls F. W. IE lnma«< Huldiging. Donderdag bracht Venray's Harmo nie een muzikale hulde aan Mëre Marcblla in ..Jerusalem", om het feit, dat zy deze dag voor de veertigste maal de Venrayse jeugd, na een grondige voorbereiding, geleidde by haar eerste gang naar de communie bank. Directeur Verstegen en zyn mannen zorgden voor keurige feestmuziek en President Sala zwaaide haar rykelyk verdiende woorden van lof en dank toe. More Marcella, temidden van al haar medezusters in de kloostertuin, getuigde tot deze veertigjarige pres tatie in staat te zijn geweest, omdat zy zoveel hield van Venray, meer nog van het Venrayse volk, het meest echter van de Venrayse jeugd. Eervolle onderscheiding Zondag jl zijn er in het sanatorium Berg en Bosch te Bilthoven, door het bestuur v. Herwonnen Levenskracht vele personen onderscheiden met de gouden H.L.-speld. Dit als dank voor de meer dan 25 jaren verdienstelijke arboid in dienst van de caritas, nl de tbc verpleging. Tot een der gehul- digden behoorde ook dhr J. Peeters uit Venray, die wy van deze plaats nog vele jaren heilzame arbeid toe wensen. Vergadering KAB Gisteren, Vrijdagavond, hield de K.A.B. Venray een bolangrijke leden vorgadering in het Luxor-Theater. Naast de leden waren ook de vrou wen, resp. verloofden uitgenodigd om na de gebruikelijke agendapunten te luisteren naar de spreekbeurt van de heer Bevis over „Geschiedenis". Ter afwisseling werd eer. film ver toond die, evenals de grote verloting, aller belangstelling had. Tentoonstelling KAB Ook in Venray zal in verband met het gouden bestaan van de K.A.B. de mobiele tentoonstelling verblijven. Hierin wordt een beeld gegeven van het werk der K.A.B. en haar instel lingen gedurende de vijftig jaren van haar bestaan. Venrays K.A.B. die ruim 1100 leden tolt zal met deze tentoonstelling ze ker succes hebben, vooral voor de jongeren die veelal niet weten welk werk er door de pioniers is verricht. Jubileum Het feit, dat Jacob van Dyk, 25 jaren paardenknecht was in St Anna, is daar niet zonder feestelijkheden voorbijgegaan. De jubilaris kreeg ver schillende cadeaux aangeboden. Kleuterschool geopend Menig moeder op de Helde, zal Maandag j.l. verlicht gezucht hebben, toon do nieuwe kleuterschool daar haar deuren opende. Kleuterschool is misschien een groot woord voor het klaslokaal van de oude lagere school, maar aan niets is meer te zien, dat dit zo zwaar getroffen is, het is netjes opgeknapt en een kleine 40 peuters van de Heide e.o., worden welis waar op appelkistjes de eerste beginselen van het matjes vlechten e.d. bijgebracht. De jongens van de ambachtsschool hebben al beloofd voor de nodige stoeltjes en tafeltjes te zorgen, dus nog een korte tijd en het initiatief van Rector Wismans, zal zyn vruchten gaan afwerpen. Terug uit Indonesië Op Vrijdag 26 Mei arriveren met de „Sturgis" uit Indonesië Th. W. Kusters en C. M. Hendricx uit Venray alsmede J. G. de Mulder uit Oirlo. Met het troepentransportschip Ge neral M.B. Stewart, dat vermoedelijk begin volgende week in Amsterdam aankomt, repatriëren weer een aantal Venrayse jongens. Schim v. d. Loef M., Hotel Gitzeis, Paterslaan 1; A. Peters, D 85 Oirlo; L. Hellegers, I 61, Ysselsteyn; J. Jans sen, F 17 Oirlo. Paard op hol Zaterdag gebeurde in Oostrum een ernstig ongeval waarbij de voerman W. ernstig werd gewond. Doordat het paard voor zyn wagen schrok steigerde dit, trapte de voerman op zijn hiel en ging er van door. W. werd een eind weegs meegesleurd en werd na doktersonderzoek naar het ziekenhuis vervoerd. Adjudant Rouvroye verlaat de dienst niet pensioen Dinsdagmorgen stonden alle onder officieren van het district Venray van het wapen der Koninlyke Mare chaussee aangetreden wegens het verlaten van de dienst door de districtsadjudant P. E. Rouvroye. Districtscommandant kapt. v.Odyk opende de ry der sprekers. Hy herin nerde er aan, dat het juist een jaar geladen was, dat Adj. Rouvroye ge huldigd werd in verband met zyn 36 jaren trouwe dienst. Speciaal bracht spreker naar voren de eerlijke en oprechte wijze waarop Rouvroye steeds zyn plicht had gedaan, meer speciaal doelende op de moeilijke jaren doorgebracht in Engeland. Hij besloot dat het wapen der Kon. Mar. verliest een der beste leden van het corps. Adj. Delis8en sprak vervolgens als oudste O. O. van de Brigade. Namens de Off. en Onderff. bood spr. een cadeau aan ter blyvend6 herinnering. Ook de burgemeester van Venray was aanwezig als hoofd van de plaatselijke politie, en in deze functie had hij veel te maken gehad met Rouvroye. maar steeds ondervond hij de beste samenwerking. Adj. Rouvroye gaat de dienst met pensioen verlaten na een diensttijd van 37 jaren. Was in de loop der jaren o.a. te Nijmegen, Heerlen, Ottorsum, Amby en sinds 1046 in Venray. Wy wensen Rouvroye nog toe, dat h(j jaren van een welver diende rust mag genieten. Kring-bedevaart van Jonge Boeren en Tuinders Kr. Venray Zondag 21 Mei a.s. houden de Jonge Boeren en Tuinders uit de Kring Venray hun jaarlijkse Kringprocessie. Deze is dit jaar naar O.L. Vrouw van Oostrum. Om 8.15 opstelling van de stoet by het veilingsgebouw. Om 8.30 H. Mis opgedragen door de geestelijk leider van de Jonge Boeren en Tuin ders in Liraburg, de Zeereerw. Heer Rector Joosten. Na de H. Mis is er nog Vaandel wijding van het vaandel van de afd. Oost rum. Ook dit jaar zullen hier weer vele Jonge Boeren en Tuinders aan deel nemen. Boerderjjbrand Zondagmiddag brak door onbekende oorzaak brand uit in de boerdery van de landbouwer van Hoof te Merselo. Toen de brandweer arriveerde was een groot gedeelte van de schuur, die met stro gedekt was al niet moor te redden. Met vereende krach ten kon het woonhuis gered worden. Alle landbouwmachines alsmede de voorraad haver enz. gingen verloren. Onthulling Oorlogsmonument in Odiliapeel Verschillende Venrayse mannen, die in Mei 1940 by II-2 R.I. in Odiüa peel lagen hebben Zondag j.l. een bezoek aan dit plaatsje gebracht, ter gelegenheid van de onthulling van het gedenkteken voor de 20 gevallen makkers. Evenals de week daarvoor in Katwijk aan de Maas werden ook hier de gevallenen plechtig herdacht. Natuurlijk werden nog eens herin neringen opgehaald aan die spannende LÜXOR THEATER Zaterdag en Zondag draait in Luxor de film „De Strop", waarin de jacht op een gangsterbende dikwijls op humoristische wyze wordt uitgebeeld. Men heeft in deze lilm een typische combinatie gemaakt tussen humor spanning, waarin nu eens de opwindendste gebeurtenissen voor vallen, dan weer eens de humor overheerst. Een film, die de liefheb bers van dergelijke .,thrillers" zeer zeker zal bevallen. Dinsdag en Woensdag komt Paul Kemp met een dwaze engelerfilm, waarin de Weense muziek weer volop kansen geboden wordt. Een luchtig geval, dat een aardige afwisseling is by al de zware problemen van de laatste tyd. THUISFRONTDAG Op Woensdag 24 Mei zal in de parochie St. Petrus Banden een Lim burgs Thuisfrontdag gehouden worden voor de geestelijke verzorging van de jongens overzee. "s-Morger.s is in de Parochiekerk om half acht een H. Mis voor deze intentie. Om 7 uur 's avonds is er een Lof eveneens voor deze intentie. Voor de schoolgaande jeugd wordt 's middags een filmvoorstelling gege ven in 't Luxor-Theater, 2 uur meis jes en 4 uur jongens. Half o voor volwassenen met een opwekkend woord door een der aal moezeniers. Gemeenschapshuis Onlangs werd er een aanbesteding gehouden tot de bouw van een ge meenschapshuis te Overloon. Met de bouw zal voorlopig geen aanvang worden gemaakt, daar het bedrag te hoog was. Na de nodige bezuini gingen zal een nieuwe aanbesteding plaats vinden. Overplaatsing De po8tcommant der Rijkspolitie te Overloon, wachtmeester J. Weymans, is overgeplaatst naar Vierlingsbeek. Herijk van maten, gewichten en meetwerktuigen Burgemeester en Wethouders van Venray, maken by deze bekend, dat dit jaar voor de herijk der maten, gewichten en meetwerktuigen zal zitting gehouden worden te Venray het achterzaaltje van Schaefters, Schoolstraat" 3. Op Maandag 5 Juni van 11-12 uur 1 van 13.30—16.30 uur voor hen, wier geslachtsnaam(firmai aam) begint met een der letters A.B.C.D.E F. en G. Op Dinsdag 6 Juni a.s. van 9—12 1 van 13.30- 16.30 uur voor hen, wier geslachts(firma) naam begint met een der letters H I.J.K.L.M.N. en O. Op Woensdag 7 Juni a.s. van 9—12 en van 13.30—16.30uur voor hen, wier geslachts(firma) naam begint met een der letters P.Q.R.S.T.V.W.X.IJ. en Z. Aan belanghebbenden wordt in herinnering gebracht 1. dat de maten en gewichten Schoon, Droog en Roestvrij moeten worden aangeboden om onderzocht te kunnen worden; dat ijzeren maten van binnen en van buiten geverfd dienen te zyn, koperen gewichten afgewassen en ook de gaten gereinigd; dat ijzeren gewichten niet gepotlood mogen *yn, doch roestvrij moeten zyn gemaakt en daarna ingewreven met gekookte lijnolie; 2e. dat de maten en gewichten vóór 1 October 1950 gestempeld moeten zyn met de letter S en dat er, bij verzuim of vei hindering om van de zitting gebruik te maken, nog ge legenheid bestaat maten en gewichten te laten herijken aan het ijkkantoor te Maastricht, Vrijdags van 9—12.30 en van 14.30—17 uur; dat de maten en gewichten, welke zijn gestempeld met het af- keuringsmerk, niet inwinkels, enz. mogen worden teruggebracht; 4e. dat ten bate van'sRyks schat kist betaald moet worden voor het onderzoek der maten en gewichten (keurloon) en voor het justeren der gewichten (justeerloon) en se dat de miligramgewichten niet op de herykzitting, maar alleen aan T ijkkantoor herrykt kunnen worden. (De gezegelde enveloppe, afgegeven bij de vorige verificatie, moet met de gewichten franco per post worden opgezonden, daar de gewichten anders aan de eisen gesteld voor de nieuwe, moeten voldoen, terwijl een post- bewys tot een bedrag, overeenkomende met de som van 20 cent, voor elk gewicht moet zyn ingesloten. Dit bedrag kan ook op postrekening no. 507661 van IJkkantoor Maastricht worden gestort. Venray, 17 Mei 1950. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemene kennis dat vanaf heden tot 24 Mei a.s. ter secretarie dezer gemeente kosteloos voor eenieder ter inzage zyn neerge legd de navolgende stukken, betref fende de voorgenomen onteigeningen door het College van Algemene Com missarissen voor de Wederopbouw van een aantal perceelsgedeelten in deze gemeente: A. een kaart, waarop de te ont eigenen perceelsgedeelten zyn aan geduid; B. een ljjst van kadastrale num mers» der te onteigenen perceels gedeelten met de volgnummers, ver wijzende naar voornoemde kaart; dat verder op 24 Mei 1950 des na middags te 2 uur ten gemeentehuize door een daartoe aangestelde com missie zitting zal worden gehouden teneinde de bezwaren van belang hebbenden aan te 'horen; dat alle belanghebbenden, uiterlijk twee dagen voor deze zitting, hun bezwaren ook schriftelijk by de Direc tie van de Wederopbouw en Volks huisvesting in de provincie Limburg, Wilhelminasingel 100, Maastricht, kunnen indienen. Venray, 15 Mei 1050. Bekendmaking Met ingang van Maandag 22 Mei 1950 is het bureau van de Vlees keuringsdienst overgeplaatst van Gemeentehuis naar Marktstraat 10 Kerkpad. Telefonisch te bereiken onder no 241 SLUITINGSUUR CAFE's op 20 en 21 Mei 1950 De Burgemeester van Venray brengt ter algemene kennis, dat het sluitings uur voor de vergunnings- en verlofs- localiteiten in de KOM DER GEMEEN TE VENRAY op Zaterdag 20 Mei en Zondag 21 Mei 1950 is bepaald 01' 24 UUR Venray, 17 Mei 1950. De Burgemeester voornoemd, A. H. M. JANSSEN S.V.Y.-Kimbria Zou eerst Kimbria hier komen spelen met 3 invallers, thans is be richt ontvangen, dat zij met het volledige iste elftal zullen verschijnen. De Wajang-plaquet heeft dus wel interesse. Wielerclub vergaderde Dinsdagavond vergaderde de Wieler club ..Venray". Naast de punten van meer huishoudelijke aard, werd o.m. de heer A. Jeuken tot Voorzitter ge kozen, terwyl de aftredende Voor zitter Jan Poels tot Ere-Voorzitter werd benoemd. Behoudens de vereiste goedkeuring werd besloten de ronde van Venray, op het parcours van Huize Servatius, t6 organiseren op Zondag 11 Juni 1950. van de afgelopen week Bevroren vlees komt beschikbaar tegen verlaagde prijzen In het najaar van 1949 heeft de overheid een voorraad bevroren vlees gevormd, met het doel dit vlees op de markt te brengen ter ondersteu ning van de vleesvoorziening in perioden, waarin een gering aanbod van slachtvee is te verwachten. Deze voorraad bevroren vlees is hoofdzake lijk verkregen uit hier te lande ver richte slachtingen van Nederlands van uitstekende kwaliteit en voor een deel van uit Ierland en Denemarken ingevroren slachtrunde- ren, eveneens van prima kwaliteit. De moeilijkste periode voor de vleesvoorziening ligt in de maanden Mei en Juni. De verkoop is aan de consumenten mogelyk tegen pryzen, die ca. 35 pet. lager zyn dan de thans geldende voor vers rundvlees van gemiddelde kwa liteit. Weer melkbrood Sinds enkele dagen mogen de bak kers weer melk of melkpoeder in het brood verwerken. De minister van Landbouw, Visserij en voedselvoor ziening heeft dit in een beschikking toegestaan. Benzinepi-ps Vrijdag verhoogd De wet tot verhoging van het bijzonder invoerrecht op benzine en tot wijziging van de motorrytuigen- belasting trad Vrydag in werking. Vanaf gisteren is de benzineprijs, die eerst 28 cent was verhoogd tot ongeveer 36 cent. Het land is ver deeld in verschillende zones, waarin de pryzen voor benzine enigszins zullen verschillen. De juiste prijs voor Venray e.o. is 34 cent. GEMEENTE MOET BELAS TING BETALEN. Vele grondeigenaars zyn tengevol ge van stadsuitbreiding, woningbouw, aanleg van wegen enz., hele stukken grond kwyt geworden, die nu door de gemeente worden gebruikt. Hier voor hebben de eigenaars een bepaald bedrag uitgekeerd gekregen, of ze zitten er al ettelijke jaren op te wachten. Is er echter eenmaal uitbetaald, dan krijgen zy gewoonlijk een extra heffing van de Inkomstenbelasting, omdat het dan ontvangen bedrag veel groter is, dan zij vroeger van de opbrengst van deze gronden kregen Nu heeft de Inkomstenbelasting hiervoor wel een verzachting getrof fen door de invoering van een byzon der tarief, doch het neemt niet weg, dat vooral mensen met lage inkomens en grote gezinnen meer moeten be talen, dan zij zonder onteigening zouden doen. De Stichting van de Landbouw vestigt echter de aandacht op de uitspraak van de Hoge Raad van 16 April 1850, waarby dit hoogste rechtscollege besliste, dat de extra Inkomstenbelasting die een onteigende tengevolge van de onteigening te betalen krijgt, door de onteigenende gemeente aan hem moet worden vergoed. Wedden, dat het nu nog veel langer duurt voor dat er uitbetaald wordt Uitbetaling toeslagen begint deze maand Nog deze maand zal een aanvang worden gemaakt met de toeslagen, welke volgens een onlangs door Eerste Kamer aangenomen wet wor den toegekend op de normale uit keringen van de Noodwet Ouderdoms voorziening. Zodra degenen zyn geholpen, die geen enkele andere rente trekken, zullen ook zy aan de beurt komen, die wel een rente trekken. De Rijks verzekeringsbank zal deze 5 percent toeslag, welke correspondeert met de algemene 5 percent loonsverhoging, uitbetalen met een wettelijk vast- d minimum van 2 gulden per maand voor gehuwden en i gulden per maand voor ongehuwden. Gebroeders Basili begraven Maandag zijn te Sittard de g< broeders Basili begraven, die tijdens een gevecht in een café aldaar om het leven kwamen. De politie had uitgebreide voorzorgsmaatregelen ge troffen, doch er deden zich geen in cidenten voor. Ongeveer honderd zi geuners waren uit het gehele land naar Sittard gekomen om deze, zoals thans bleek, vooraanstaande zigeuners de laatste eer te bewijzen. Alle rijwielen met hulpmotor thans zonder nummerbord De minister van Financiën heeft medegedeeld het wenselijk te achten uitbreiding te geven aan de tijdelijke vergunning tot het achterwege laten van de vermelding van het provin ciale nummer in de aangiften van bepaalde merken rijwielen met hulp motor. In verband hiermede heeft de minister goedgekeurd, dat eerder genoemde tijdelijke vergunning toe passing vindt op alle merken ry wielen met hulpmotor. Het sigaretteutekort in Indonesië Naar aanleiding van klachten over het niet op tyd verstrekken van het rookrantsoen over April j.l. aan de Nederlandse militairen in Indonesië, dat door verschillende oorzaken (pry's- stijging, stakingen in havens en transportbedrijven in Indonesië, de viezen-moeilijkheden) aanvankelijk enige stagnatie veroorzaakt is in de regelmatige aflevering der rantsoenen sigaretten. In de loop van April is terstond door de Ni win de behulpzame hand geboden, waardoor aan ieder militair gratis een blik van 50 sigaretten kon worden uitgereikt. Daarnaast heeft de Nederlandse legerleiding in Indo nesië maatregelen genomen om de normale verstrekking ten spoedigste wederom voortgang te doen vinden. Daartoe werden aanzienlijke be stellingen in Nederland geplaatst. Een zending van 13 millioen sigaretten werd reeds uit ons land naar Indo nesië verscheept. Verdubbeling emigratie naar Anstralië Als de onderhandelingen, die op het ogenblik door de Nederlandse regering met Australië worden gevoerd over een emigratieverdrag, een gunstig ver loop hebben, zullen in het komende jaar minstens twee keer zoveel Neder landers als in 1950 de kans krijgen naar Australië te emigreren. Er zal dan voor rond 20.000 emigranten scheepsgelegenheid moeten worden gevonden. Nederland heeft aan Australië ken baar gemaakt, dat er geen beslist on overkomelijke bezwaren zijn om aan deze eis te voldoen. Ir verband met de heersende wo ningnood, worden emigrantengezin nen in Australië ondergebracht in kampen, waar men tegen betaling van een betrekkelijk gering bedrag kan verblijven tot de kostwinner woonruimte voor het gezin heeft ge vonden. Motorrijder overleden De Motorrijder De J. uit Blerick, die Maandag in Wellerlooi in botsing kwam met een auto, is "Woensdag nacht in het ziekenhuis te Venlo aan zyn verwondingen bezweken. Schrikdraad Door de politie werden in Limburg de laatste weken verschillende perso nen geverbaliseerd omdat het by hun electrische weide-afrastering behoren de apparaat niet voorzien was van een co ntrolebew ijs afgegeven dooreen erkend electrisch installateur. Dat een dergelijke controle nodig is, is elders gebleken, doordat kleine kinderen bewusteloos werden by aan raking der draden van een te hoog stroomgehalte. KERKELIJKE DIENSTEN PAROCHIEKERK St. Petrus-Banden PAROCHIE-ACTIE; Viert het H. Jaar opdat Christus vrede en Rijk kome. Priester v.d. week Kap. van Leipzig Zondag: Onder het Octaaf van 's Heren Hemelvaart. 6 uur leesmis; 7 uur leesmis Herman de Bruin; 8.15 leesmis voor de parochie; 9.30 kinder mis; 10.30 Hoogmis Hendrika Willems- Janssen en overl. kinderen; 3 uur Kinderlof; 4 uur vergadering christe lijke moeders; 7 uur Rozenhoedje en Lof. MaandagH. Mis van Octaaf; 6.30 zielemis voor alle overl. parochianen; 7 uur leesmis Herman Bexkens, echtg. en zoon Louis; 7.30 gest. jaard. Antoon Feyen, echtg. en He6rzoon 1H) 8.15 gest. jaard. Johannes Nefkensen Elisabeth Sassen (sol. ïkl). Dinsdag: H. Mis van Octaaf. 6.30 leesmis; 7 uur leesmis Gertr. Wage- mans-Geurtjens; 7.30 gest. jaard. Jo hanna Jetten (iH); 8.15 gest. jaard. Johanna Smulders, echtg. van Peter Goumans (2kl); 10 uur pl. huwelijks mis voor bruidspaar Poels-Derksen. Woensdag: H. Mis v. Octaaf. 6.30 leesmis; 7 uur leesmis; 7.30 gest. jaard. Henricus Wismans, Petronella Verriet en overl. fam. (1H); 8.15 gest. jaard. E. Messemakers, Agnes Gcenen en kinderen (2kl). Donderdag: Octaafdag v. 'sHeren Hemelvaart. 6.30 lm. Cato Maassen- Swaghoven; 7 uur leesmis Gertrudis van Ham-Pouwels; 7.30 best. jaard. Wilhelmina Rumen-van Houdt; 8.15 gest. jrd. G. Mander3 en ouders (3kl). Vrijdag H. Philippus Nereus. 6.30 leesmis overl. fam. Beterams; 7 uur leesmis Petronella van Opbergen Theeuws; 7.30 leesmis byz. intentie; 8.15 best. jaard. Andreas Voermans. ZaterdagVigilie van Pinksteren. Geboden vasten- en onthoudingsdag. 6.30 O.L. Vrouw-hoogmis; 7 uur lees mis overl. fam. Oudenhoven-Rutten; 7.30 zijaltaar leesmis; 7.45 wijding van doopwater gevolgd door Hoogmis voor Martin Poels en Johanna Rutten (1H). Gelegenheid tot biechten van 4-6 uur en van 6.30—8 uur. MEILOF. Iedere avond om 7 uur is Marialof en Rozenhoedje. VELTÜM. Donderdag 1 uur leesmis Theodorus Swinkels. KATECHISMUS. De kinderen van de 3e en 4e klas leren deze week de 52e en 53e les; die van de hoogste klassen de 51 e en 52e les. Woensdag THUISFRONTDAG. Om half 8 gez. Hoogmis voor geestelijk welzijn van jongens die nog in Indië zyn. 's Avonds bezoeke men het Lof voor dezelfde intentie. Over Thuisfront film zie elders in dit blad. Gratis reis naar Valkenburg Van 5—7 Juni, wordt voor meisjes van 18—25 jaar, een cursus „Inleiding in 't volle leven" gegeven. Onkosten f8.—. Reis gratis. Opgave by kapelaan Keijzers. PATERSKERK. Zondag H.H. Missen: 5.45 wed. Ver geldt; 6.30 Doortje Litjens; 7.45; 9 u. Hoogmis voor de overl. leden van de Aartsbroederschap vh. Koordje, waar na processie. Communiceren achter aan beginnen, ie collecte voor Kerk voogden in Indonesië, Suriname en Ned. Antillen; 2de voor Paterskerk: 3de byz. noden. 4.20 gez. Vespers, 5 uur Lof met rozenhoedje. In de week 70or Pinksteren wordt de jaarlijkse missieweek gehouden. Maandag 6 uur overl. broer; 7 uur Theod. v. Cuyk en beide echtg.; 7.30 Maria Goumans—Janssen, besteld door de Kempweg; 8.30 z. intentie; 6.30 Meimaandoefening. Dinsdag 6 u. uitstelling Allerheilig ste; 6 u. overl. ouders Litjens - Mey ers; 6.30 voor beh. terugkeer uit Indonesië; 7 u. Gerard Wismans en beide echtgenoten; 7.39 overl. tam. Poels en Derksen; 8 u. voor zegen over een huwelijk; 10 u. solemnele hoogmis, opgedragen door de Hoog eerwaarde Pater Provinciaal, uit dank baarheid by 't gouden kloosterjubilé van de Eerw. Br. Accursius Janssen; 6.30 lof met rozenhoedje. Woensdag: 6 uur voor overledene; uur vrouw Heezen; 7 uur zekere intentie; 6.30 Meimaandoefening. Donderdag6 uur overl. broer; 7.30 Christiaan Stappers; 8 uur zekere intentie; 8.30 Martinus v.d. Poel; 6.30 Meimaandoefening. Vrijdag6 u. voor overledene; 7 uur overleden familie Arts-van Cuyk; 7.30 Helena Smits—Janssen als lid van t Koordje; 6.30 Meimaandoefening. Zaterdag: vigilie van Pinksteren, geboden vasten- en onthoudingsdag; 6.3® zek. intentie; 7 u. voor welslagen in een examen; 6 u. overl. vader; 0 30 profetieën en litanie v. Allerheiligen, waarna hoogmis; 4 u. pl. gez. Vespers van hoogfeest van Pinksteren; 6.30 lof met rozenhoedje: biechtgelegen heid 3—8 uur. Deze week 7 H. Missen voor Antoon Franssen en iedere dag een H. Mis voor onze weldoeners. PAROCHIE: H. Catharina, LEUNEN Zondag: 6de Zondag na Pasen. Heden begint de Mariaweek voor onze parochie. Zie voor fie Diensten het toegezonden programma. 7 uur H. Mis voor de parochie;8.30 Hendrik Versieyen; 10.15 overleden familie Swaghöfer-Kersten. Om 2.30 opening Triduum vrouwen; 4 uur Lof voor de kinderen. Maandag: 7.30 gest. jg. Wilhelm Loonen en echtgen. Dinsdag: 7.30 gest. jg. Maria E. Jenniskens—Friezen; 9 uur huwelijks- hoogmis bruidspaar Thyssen—van de Poel. Woensdag: 7.30 gest. jg Johannes Willems en Anna Maria Thielen;8.30 gez. zieledienst overl. fam. Thyssen— van de Poel. Donderdag 7.30 gest. jg. Frits Mar ters en Anna Maria Jacobs. Vrydag: 7.30 gez. zieledienst overl. familie Claessens—Verschuuren. Zaterdag: vigilie voor Pinksteren, geboden vasten- en onthoudingsdag; 7 uur wyding van het doopwater; 7.30 hoogmis voor Martinus Verheijen. Vanaf 3 uur biechten. A.s. Zondag, hoogfeest van Pinksteren, algemene H. Communie en sluiting van de Mariaweek. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondagonder het Octaaf v. Heer Hemelvaart; 6.30 H. Communie; 7 uur de Vroegmis; 8.30 bedevaart van de J.B., kring Venray; 10 uur Hoogmis; 3 uur Lof met preek en ommegang over de Vlasakker. Maandag6.30 pl. H. Mis van de vruchten der aarde, op te dragen voor Martinus Camps Jr. Dinsdag7.30 gest. gez. jaarg. voor de overl. fam. Jacobs-Nooijen; 9 uur pl. huwelijkssluiting en H. Mis voor het bruidspaar Aben-Gooren. Woensdag7.30 gest. gez. jaarg. P. J. Vullings en Gertr. Willems. Donderdag: 7.30 best.zm. overleden fam. Thielen Steeghs. Vrydag: 7.30 gest. gez. ji. G. Ver schuren, echtg. en kinderen. Zaterdag: vigilie van Pinksteren, 7.45 H. Communie waarna de Dienst circa 7.30 H. Mis voor Edm. Vande- venne; 7.30 Marialof. RECTORAAT St. Jozef, Smakt Zondag 7.30 voor een overledene; I.30 voor de pelgrims processie uit Sittard; 10 uur hoogmis ter ere van St. Jozef; 3 uur Lof met toewijding aan Maria van de communicanten. Maandag 0 uur uit dankbaarheid; 7.30 Tjeu Manders. Dinsdag 6.30 Johannes Koopmans en Johanna Driessen: 7.30 Martinus Bonants en echtgen. Woensdag 6.30 en 7.30 ter ere van St. Jozef. Donderdag 6.30 tot zekere intentie: 7.30 Theodorus de Haart. Vrijdag 6-40 tot zekere intentie; 7.30 voor de meest verlaten zielen. Zaterdag, vigilie van Pinksteren, geboden vasten- en onthoudingsdag, verboden vlees te eten; 6.30 overleden ïamiüe; 7.30 gez. H. Mis ter ere van O.L. Vrouw. 5 7 uur biechten. 7 uur Marialof. KERKDIENSTEN HEIDE Zondag8 u. t.e.v. H. Maagd, b.i.; 10 u. hoogmis P,A. v. Heyster; 3 uur lof. Maandag: half 8 fam. Huisman— Pouwels. Dinsdag: half 8 overl. fam. Droessen, Woensdag: half 8 Hendrik v.Soest en overleden dochter. Donderdaghalf s byz. intentie. Vrydag: half s Ooi'nelis v.Meyel. Zaterdaghalf s fam. Geurts— Gellings: van 6—s biechthoren Eerw. Pater; half s lof. BURGERLIJKE STAND van i2t.m. 17 Mei 1950 GEBOREN: Koenen Helena Th. M., Leunen K 10 de Mulder Gerardus. Merseloseweg M 3 de Lauw Peter H, Overbroek H 13c Jeurissen Johannes M., Broekweg 2 Wintels Theodorus, Henseniusstr. 1 Verheyen Petrus W. M., Gasstraat 4a Lucassen Elisabeth, O. Oostrumsew. 31 Derikx Joseph G. M., Ziekenhuis Flinsenberg Catharina, Ysselsteyn 168 OVERLEDEN Geurts Leonardus echtgenoot van Linders Wilhelmina, oud 72 jaren, landbouwer, Castenray. 1 patient St. Servatius. ONDERTROUWD Janssen Gerardus H., oud 27 jaren, landbouwer te Meerlo en Vollenberg Johanna Th., oud 20 jaren te Venray Bexkens. Antony Adrianus oud 34 jaren, militair, en Schellen Catharina G., oud 33 jaren, beiden te Venray. GETROUWD Engels Joseph J. Th., oud 29 jaren, landbouwer, en van Meijel Antonia N. J., oud 25 jaren, beiden te Venray. Mulders Peter H., oud 36 jaren, landbouwer en Maessen Anna M., oud 34 jaren, beiden te Venray. Dankbet^ Voor de ondervondej„ Indonesië, dank ,aan e kenden spi' voor het mc; men, aan l Mannenkooi Langs d^€ hartelijke i ouders, - ma aan Kath. !sf Fanfare, bu^r versiering »0, cadeaux bjjj] Indonesië o:,'g d; Hartelijk^ ook namensjn meisje, aan h. lie, vrienden vele blijken'b ik mocht o:^ komst uit Irijs Hartelijk mede namengi zusters, aani, keer uit Indtft stelling blijk-e Hartelijk,) ook namens 1 zusjes, aan;, fare, Zangvegj front en vre voor de haike langstelling hi Indonesië. Si Dankbetuig Ondergetele mens de ledill lei wijze hei het welslagea ring op 13 ILL HB Fabrsi „!V Namens de E zal ondergetedi aanbesteden,Ig dingsreglemeV. Het magqr werL Venr. Zolang de rr; stek en telcej baar bij hetra Landbouw bui Roermond, of :d van postwissad den. Aanbestedivii 30 Mei v.m. tui Hen de. D 'H Brandweerwedstrijden In Zuid-Limburg blijkt niet vol doende belangstelling te bestaan voor provinciale brandweerwedstrijden, Daarom zal de vastgestelde ontmoeting Maastricht niet doorgaan en zal alleen in Venray, en wel op 10 Juni om de gewestelijke titel gestreden worden. ADVERTENTIEN Dankbaar en blii delen wy U mede, dat wederom een lief kindje aan on ze zorgen werd toevertrouwd. MARIJKE Wij stellen het onder de bijzondere bescherming van Maria Jacoba Johanna Gerarda G. H. HANSSEN M. J. A. HANSSEN-BOOTS Tydel. St. Elisabeth-Ziekenhuis k. 23 Op 23 Ouders Mei hopen mijn dierbare Wilhelmus Arts en j Lamberdina Lemmen de dag te herdenken waarop zy vóór 25 jaren in het huwelijk traden. Dat God hen nog lang moge spa ren, is de wens van hun DANKBAAR KIND Merselo, Mei 1950. Voor de vele gelukwensen die ik mocht ontvangen bij het afleggen van myn Eeuwige Geloften, zeg ik harte lijk dank, speciaal aan de Zusters Franciscanessen, Pater Verstappen en Z.E. Heer Pastoor Gerards. Zr. Maria Machuta (H. Baten) Oirlo. Dankbetuiging. Voor de vele gelukwensen die ik mocht ontvangen by het afleggen van de Eeuwige Geloften op 9 Mei, betuig ik mijn hartelijke dank. Zr. M. Margerite Roosendaal Veeverzeri Prset a.s. Zondag dt zaal van H. iA; De premie ra; Onderlje verzekin Preel Zondag 2f Urm by H. van Al, 1 De premielra Bouwvakbc voor O. H. Bel Pinksterdag 1 m 5 bonn en wel op %ns avonds van s.: seerden en v3.3 georganiseer;)! Bewijs van w'o€ WOLVILtei steevc 2 zy dig gete: A rollen v.3C Zeer aan te Blei beton of cemfte scherming vaiah Vraagt inlichten iild Let op het huüni Verkrijgbaar To«t« Knolsie P. J. vd ?<P, ontvangen eflot om straks men. l/« 1. 3/4 1.' 1 27 Ct 29 Ctl6< y d< Losse rinf jefd Schildersbedr J F.- H Let op het hluu:

Peel en Maas | 1950 | | pagina 2