Venrays Mannenkoor 40-jarig bestaan VERF Qiüöt uêiimm Cdnceït van de vereniging, op fyendeidag 1S lïlei a.s. Jaarmarkt te Venray bij gelegenheid van het in zaal Wilhelmina, aanvang 7 u. J^óeUntemdank Qócetti-dedevaait. KERKDIENSTEN AMANDELTJESPUDDING Inmaakglazen F. W. HENDRIKS directeur Jacq. Janssen HEMELVAARTSDAG Met medewerking van Soliste M. Vroemen sopraan Arnhem Aan de vleugel Jacq. Janssen 1910 1950 DE GRUYTER'S Behangselpapier F. W. HENDRIKS Communie prentjes Dag- en Zondags- Missaals, Kerkboeken, Communieboekjes fa. ti. d. Wflunckhof alle Landbouwwerktuigen fa. Henckens-Rademaker Modern Bruidswerk en Bloemstukken EEUWIGE LENTE Maandag 15 Mei zeer gering. Verschillende zyn dan ook omgeschoold voor andere vakken. Nu zich do vakontwikkeling in een groteren belangstelling mag verheu gen, 28 pet. van de jongelui kozen dio richting, is het misschien wel eens goed nogmaals de nadruk te loggen op de beroepskeuzevoorlich ting van het Arbeidsbureau, waar duidelijk adviezen worden gegeven voor vakopleiding en studierichting. Hier wordt nog veel te weinig ge bruik van gemaakt. Voor de terugkerende militairen uit Indonesiö is om- en herscholing mogelijk, maar het bedrijfsleven zal haar volle medewerking moeten geven om de moeilijkheden in dit verband te overwinnen. De ervaringen van het afgelopen jaar waren in dit opzicht zeer bemoedigend. Ongeschoolden kunnen, mits zij aan de daarvoor gestelde voorwaar den voldoen, nog practisch onbeperkt terecht in de Zuid-Limburgse mijnen. 37U mannen zijn het afgelopen jaar hier in dienst gekomen uit deze streken. Somber Zo gezien geelt dit verslag dus een tamelijk sombere ky'k over 1040. En als vanzelfsprekend kunnen we aan nemen, dat 19:0 daarin weinig ver betering zal brengen, eerder het tegendeel. Emigratie en industrialisa tie zijn de twee mogelijkheden, die niet alleon het arbeidsbureau, maar ieder gezond denkend mens, als remedie voor deze kwaal aangeven. De emigratie loopt niet vlot, de industrialisatie nog minder. En toch zullen beide mogelijkheden uitgebreid moeten worden, wil de toekomst niet nog somberdor worden. En voor onze mensen en voor onze streek. vergadering te Eindhoven Vooruitzichten dit jaar niet zo gunstig. Voor de algemene vergadering van de Coop. Centrale Boerenleenbank te Eindhoven en de N.V. Boeien-Hypo theekbank bestond Maandag grote belangstellieg. Als voorzitter van het bestuur gaf de heer Fleskens een uitvoerige toe lichting op de balans en de winst en verliesrekening 1949. Hieruit bleek, dat de afzetmoge lijkheden in het afgelopen jaar ruim waren geweest, doch dat de vooruit zichten voor dit jaar niet zo gunstig waren. De productiemogelijkheden in het buitenland beginnen namelijk weer op gang te komen en sommige landen nemen roeds weer maatregelen, die belemmerend werken op de uitvoer van onze landbouwproducten. Door samenwerking te komon tot een zo hoog mogelijk niveau van agrarische bedrijvigheid, zag de voor zitter als het landbouwideaal in het kader van de Benelux. De geldbeweging bij de boeren leenbanken weerspiegelt de over het algemeen gunstige gang van zaken. Met name geldt dit voor de stortin gen op lopende rekening, die t.o.v. i«MS een stijging te zien geven. De omzetten bij de boerenleenban ken overschreden het milliard en alleen do stortingen beliepen over 1949 f 120 meer dan in 19-18. Voor de rentabiliteit van de Cen trale Bank was het een groot geluk dat een goed deel van de liquide middelen kon worden ondergebracht op een bijzondere rekening bij 'c-Ryks schatkist. Over het jaar 1943 konden reserves van de Centrale Bank met een bedrag van f 847.900 worden uitgebreid. De spaarbank van het platteland. De directeur van de Contrale Coop. Boerenleenbank, mr. van Kampen, wees er na de rede van de heer Fleskens op, dat alleen al de credie- ten en voorschotten, waarvoor goed keuring van de centrale bank wordt gevraagd, een bedrag van 3 tot 4 millioen gulden belopen. De boerenleenbank, aldus mr. van Kampen, ontwikkelt zich tot de spaarbank van het platteland, in welk opzicht zy de laatste tijd steeds meer een zelfstandige betekenis heeft gekregen naast het betalingsver keer. In verband met de a.s. heiligver- klaiing van Maria Goretti - waar omtrent reeds zoveel werd geschreven en die zonder twijfel een van de meest interessante gebeurtenissen van dit H. Jaar belooft te worden, heeft het Centraal Comité voor het H. Jaar te Vught toestemming en erkenning verleend aan de R.K. Christelijke Moeder- en Vrouwenver eniging te Venlo, tot het houden van een speciale Goretti-bedevaart van 20 tot en met 30 Juni a.s. Geestelijke leider van deze bede vaart is de Z.Ew. Pater Cajetanus Reiber O.F.M., pastoor van de parochie St. Joseph aan de Maagdenberg te Venlo. De vereniging heeft de technische uitvoering dezer reis opgedragen aan hetzelfde bureau, dat onlangs ook de Franciscaanse bedevaart naar Rome, onder geestelijke leiding der Paters Conventuelen uitvoerde. Opgaven voor deze reis zullen slechts tot 1 Juni kunnen worden gericht aan. Goretti-bedevaart, Post bus 117 Venlo. Tel. K 4700-3136. Aangifte ran stieren De Burgemeester van Venray herin nert belanghebbenden aan hun ver plichting om van het houden van een stier van 6 maandon of ouder tussen 1 j en 25 Mei aangifte te doen bij de burgemeester der gemeente, waar de stier gehouden wordt. Deze aangifte moet schriftelijk ge schieden op een voorgeschreven for mulier hetwelk ter gemeente-secreta rie. afdeling I, kosteloos verkrijgbaar is en moet onder meer inhouden leeftijd, kleur en bijzondere kenteke nen van de stier, benevens mede deling of de stier al dan niet reeds goedgekeurd of afgekeurd of van rechtswege tot dekking toegelaten is. Van de aangifte ontvangt de stier houdor een bewijs: dit bewijs moet in zyn bezit zijn, aangezien het steeds op eerste vordering moet worden vertoond aan de politie. Van het houden van een afgekeurde stier moet steeds onmiddellijk aan gifte worden gedaan by'deBurge- Niet naleving van de verplichting tot aangifte als bovenbedoeld en he niet op eerste vordering vertonen van het bewijs van aangifte wordt gestraft met een geldboete van ten hoogste 25 gulden. Venray, 10 Mei 1930. De Burgemeester voornoemd, A. H. M. JANSSEN met nóg meer amandelen Financiering materiële oorlogsschade COMMISSIE VAN ADVIES GEÏNSTALLEERD Vrijdag heeft de minister van financiën de commissie van advies, bedoeld in art. 71 van de wet op de materiele oorlogsschaden, geïnstal leerd. Deze commissie heeft tot taak de minister van financiën te adviseren omtrent de financieringsregelingen welke zullen voortvloeien uit de wet op do materiële oorlogsschaden, in het bijzonder de z.g. aanvullende financiering. De aanvullende financiering heeft ten doel de mogelijkheid te scheppen 0111 in die gevallen, waarin de wet slechts een bijdrage geeft volgens het prijspeil van 9 Mei 1910, het verschil tussen de werkelijke herstel- kosten en de bijdrage te overbruggen door middel van credieten of anders zins. Hierdoor zal het horstel, binnen bepaalde grenzen, alsnog voor de getroffenen financieel mogelijk worden ADVERTEREN doet verkopen DUITSLAND en onze groente. Hoge heffingeu remmen de markt. De hoge extra heffingen, welke Duitsland op de Nederlandse groente legt, hadden Maandag op de Venlose veiling tot gevolg, dat de spinazie, die enkele dagen geleden nog hoge prijzen behaalde, nog juist voor de vastgestelde minimumprijs van 8 ct. per kilogram van de hand ging. Duitsland had namelijk geen belang stelling. Als straks ook de conservenfabrie- ken haar kwantum tegen deze lage prijzen binnen hebben, zullen moge- ijk wel weer grote partijen spinazie van de koude grond naar de mest vaalt gaan. De kassla bracht nu nog is cent per krop op, maar binnenkort, als de sla van de koude grond aan de markt komt, zal deze prijs wel weer aanzienlijk zakken. Do rabarber, die enkele dagen ge leden nog 20 ct. per kilo opbracht, daalde reeds tot 4 a 5 cent. De beste asperges brachten het Maandag daarentegen tot f 1.90 per kilo. Ondanks het slechte weer werd nog 20 duizend kilo aangevoerd. Duitse eierlieffing (nog) niet dodelijk voor uitvoer Gemold werd reeds, dat Vrijdag de Westduit se regering een extra hef fing heeft gelegd op uit Nederland in te voeren eieren. De heffing bedraagt bijna twee cent per ei. Ofschoon deze nieuwe belasting de eiormtvoer naar Duitsland niet onmiddellijk dodelijk bedreigt, is men in officiële kring hier te lande over deze nieuwe Duitse maatregel zoals er ook reeds een ligt op de groente export verre van gesticht. Dit vooral omdat, nu de eieruitvoer naar Enge land in afwachting van nader accoord practisch stil ligt, dit deel van de Nederlandse export vrijwel uitsluitend aangewezen op Vest-Duitsland. Indien onverhoopt het binnenlands prijspeil in West-Duitsland zich zó zou ontwikkelen, dat Nederland niet meer voldoende kan concurreren, zal de Duitse heffing uiteraard een be langrijke terugslag op de uitvoer betekenen. Op het ogenblik kosten de eieren in West-Duitsland particu lier ongeveer 12 cent per stuk. Het nieuwe Duitse invoerrecht is kwalijk in overeenstemming te bren gen met het streven naar de vrij making van het Europese handels verkeer. Dit geldt al evenzeer voor de heffing op in te voeren groenten. PAROCHIEH. Catharina, LEUNEN Zondag5de Zondag na Pasen. 7 uur H. Mis voor Gerard Olaessens; 8.30 H. Mis voor Peter Willemse; 10 uur hoogmis voor de parochie; 3 uur Lof; 3.30 H. Familie der mannen. Maandag: Maandag, Dinsdag en Woensdag zijn de Kruisdagen, 1 uur hoogmis daarna de Kruisprocessie; 7 uur gest. jaarg. Willem Jenniskens echtgenote en Peter Jenniskens. Dinsdag7 uur gest. jaarg. Hen drik Smits en beide echtgenoten; 10 uur pl. hoogmis van dank bij het 25-jarig huwelijksfeestLoenen-Thielen Woensdag 7 uur hoogmis voor overleden ouders Timmermans-Wol ters; 9 uur Solemnele zieledienst voor overl. fam. Loenen-Thielen. Biechten van 6—7.30. DonderdagFeest van 's Heren Hemelvaart, verplichte feestdag. 7 uur H. Mis Hendrik Verlinden en echtg.; 8.30 H. Mist.e.v. H. Gerardus Majella; 10 uur pl. hoogmis voor de parochie; 3 uur plechtige Vespers van 's Heren Hemelvaart. Vrijdag 7.30 leesmis Aloysius Lit- jens en Maria Mejjers. Zaterdag 7.30 gez. jaarg. voer de vrouw van Martinus Verhalle en Antonia Verhalle. Biechten van 5.30 tot 7.30. 7.30 Lof t.e.v. O.L. Vrouw. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag: 5de na Pasen; 6.30 H. Com munie; 7 uur vroegmis; 8.45 bede' vaart van de H. Familie van Venray» io uur hoogmis; 3 uur lof met preek en ommegang over de vlasakker. Maandag: 6 30 best. zm. voor Ant. van Heyster, waarna kruisprocessie. Dinsdag: 0.30 gez. H. Mis uit dank baarheid bij gelegenheid ener H. Hart- intronisatie; na de H. Mis kruis processie. Woensdag6.30 best. zm. voor Dina Derks, waarna kruisprocessie; 7.30 avonds rozenhoedje voor de ver volgden om hun geloof. Donderdagfeest van 's Heren- Hemelvaart; 7 u. H. Communie; 7.30 en 10 uur de beide H. Missen; 3 uur lof met preek en ommegang over de vlasakker. Vrijdagderde Vrijdag van de maand, dus Missievrijdag voor de jeugd; 7.30 H. Mis t.e.v. St Ger. uit dankbaarheid, onder de H. Mis algem. H. Communie van de kinderen voor de Missie. Zaterdag: 7.30 gest.gez.jaarg.voor Michel Camps en echtgenote; 7.30 Maria-lof. RECTORAAT St. Jozef, Smakt Zondag 5de Zondag na Pasen. 7.30 leesmis tot zekere intentie; 8.30 leesmis voor de pelgrims uit Arnhem; 9.30 Hoogmis voor onze jongens en mannen in Indië, besteld door Kath. Thuisfront; 11 uur hoogmis voor de pelgrims uit Deventer; 3 uur Lof en Rozenhoedje. Maandag: Maandag, Dinsdag en Woensdag zijn de Kruisdagen, na de eerste H. Mis processie v.d. vruchten der aarde; 0.30 leesmis t.e.v. Sint Isodorus besteld door de jonge boeren; 7.30 leesmis voor bijzondere gunst. Dinsdag6 30 leesmis voor H. Laurensse als lid van de St. Joseph- broederschap; 7.30 leesmis Theodorus De Haart. Woensdag6.30 en 7.3® leesmissen t.e.v. St. Joseph. Van 5-7 gelegen heid om te biechten. Donderdag: Feest van 's Heren Hemelvaart, geboden feestdag te vieren als Zondag, tevens is het voor ons Rectoraat en Holthees de dag der eerste H. Communie; 7.30 vroeg mis voor het welzijn van de kinderen De Communiekantjes worden om kwart na 7 afgehaald a h. Pelgrims huis. 10 uur hoogmis; 3 uur Lof en Rozenhoedje. Vrijdag: 6.30 leesmis v. genezing van een zieke, 7.30 leesmis voor Cornelis Paap als lid van de Sint Josephbroederschap; Vandaag begint de noveen t.e.v. de H. Geest tot voorbereiding op het Pinksterfeest. Zaterdag 6.30 leesmis v. moeder Aarts-v. Bommel als lid van de Sint Josephbroederschap; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O. L. Vrouw. Van 5 tot 7 uur gelegenheid om te biechten. 7 u. Lof t.e.v. O.L. Vrouw. KERKDIENSTEN HELDE Zondag 5de Zondag na Pasen. 8 uur leesmis voor overleden familie Vermeulen-Gellings; 10 uur hoogmis tot biiz. intentie; 3 uur Lof met Rozenhoedje. MaandagMaandag, Dinsdag Woensdag zjjn de Kruisdagen. De bidprocessie wordt dan gehouden om Gods straffen af te keren en Gods zegen te vragen over de vruchten der aarde. 6.30 H. Mis v.d. overl. familie Janssen-Gielen. Dinsdag6.30 H. Mis v. d. overl. fam. Peeters Janssen. Woensdag: 6.30 H. Mis v.d. overl. fam. Michels Jacobs; 's avonds van 6-s uur biechthoren. DonderdagFeest van 's Heren Hemelvaart; 6.45 uitreiken van de H. Communie; 7.30 pl. Communie-mis tot intentie van het geest.el. welzijn van de Heyde; 10 uur hoogmis voor P.M. van Heyster; 3 uur pl. Lof met her nieuwing der Doopbeloften en toewij ding aan Maria. Vrydag: 7.30 leesmis v. Hendrik Heeze. Zaterdag7.30 leesmis v. Henriette Driessens-Even; van 3 «uur biechten 7.30 Meilof. ontvangen een grote partij. Koopt nu om straks teleurstelling te voorko men. 7t 1. 3/4 1. 1 1. H/i 1. 2 1. 27 ct 29 ct 36 Ct 43 Ct 48 Ct met deksel. Losse ringen, deksels, beugels. Beleefd aanbevelend, Schildersbedrijf Langstraat AfL F. W. HENDRIKS Let op het huisnummer. WOLVILT en CARTON steeds voorradig. 2 zij dig geteerd Asphaltpapier aan rollen van 30 m voorradig. Zeer aan te bevelen om over verse beton of cement te leggen, ter be scherming van Balatum of Linoleum Vraagt inlichtingen by Schildersbedrijf AfZ Langstraat Let op het huisnummer. Prijzen der plaatsen le Rang f 2.00 2e Rang f 1.50 Plaatsbespreken op Zondag 14 en Donderdag 18 Mei a s. van 11.30 - 12.30 aan de zaal a 25 cent per plaats inclusief programma kinderverrassing BIJ AANKOOP VAN FL. 2,50 DE GRUYÏER-ARTIKELEN Wat een prachtsortering. Komt U ook eens kijken Niets ver plicht U. Het meest bekende en beste adres is: Langstraat a /r Let op het huisnummer "U prachtkleuren, hoge fclans. Enorm uitstrykvermogen. Zakselvry. U strijkt zonder moeite de bus ledig tot op den bodem. Dit is een groot voordeel. Neemt eens proef. Het bekende adres Schildersbedrijf Langstraat A£L F. W. HENDRIKS **0 Let op het huisnummer. Bedrukt met een aardige tekst Speciale heeft ze Uit voorraad leverbaar als Strobinders, Zelfbinder?, Hooischaarders, Weisiepen, Maai- en Zaaimachines, Gierpompen, Giervaten, Ringelwellen, enz. Voor Coöp. Aankoopverenigingen van Landbouwwerktuigen zijn wij het aangewezen adres. Landbouwmachines voor reparatie worden door ons ge haald en thuisbezorgd. Machinehandel OVERLOON Telefoon 10 G-os-a 16 voor iedere gelegenheid. Is* Versieringen, Bloemen, Planten Schoolstraat 2 Het mooiste geschenk, dat UB kunt geven is een UNION-I vulpen. 14 krts gouden per* met osmiridium punt Wij bie den U keuze uit een rijke sor» tering modellen en kleuren. Prijzen van f 16.50 tot f 22.00 Met drie jaar schriftelijke garantie.

Peel en Maas | 1950 | | pagina 2