Tendo's BLoeda/unoede? jUtdzame. qe&eudenU Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur DR. VERCAUTEREN Telef. 385 Alléén voor spoed gevallen. Visitos moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. GROENE KRUIS Maandag 24 April KI enter lmreau van 2 tot 8 unr Donderdag 27 April Consultaf ieburean voor Zuigelingen uit do KOM. Geslaagd. By het aan de R.K. Landbouw- winterschool te Roermond gehouden eindexamen slaagden de heren Leo Loenen Jos.zn. en Ben Loonen, beiden te Leunen. Voor het diploma Kraamver pleegster slaagde Mej. Cobie Peetera, Heuvelstraat alhier. Op het gehouden examen v.w. Mecurius Onderwijsinstellingen slaag den voor het praktijkdiploma Steno grafie Mej. Maassen en voor Typen de dames J. Beerkens, A. Vollebergh en N. Raaymakers, allen te Venray. Bekroond. Op de te Nijmegen gehouden Sla- gersvaktentoonstelling werden de volgende Venrayoe slageryen be kroond: Slagery Leenders iepr. opgemaakte vers vlees (werd behaald door Mevr. Leenders, welke tevens nog een extra bekroning verkreeg voor 't opmaken van vers vlees); lepr. gelatine schotel 2o pr. Gelderse worst. Slagerij Poels ie pr. puntham; 2e pr. droogworst; eerv. verm. voor Cer- velaat- en Gelderse worst. Slagery Verschuren 2e pr. etalage schotel; 30 pr. plakworst; eerv. verm. snyworst. Eind les R.K. Landbouwschool St. Martinus Venray Op 11 April vond wederom de ge bruikelijke eindle8 plaats. Na het openingswoord door de heer A. Poels, waarbij de aanwezige autori teiten van harte welkom werden ge heten en hun dank werd gebracht voor de ondervonden hulp en mede- working, werden vragen gesteld over het geen behandeld was. Deze vragen ovor de behandelde leerstof, werden op vlotte en keurige wijzebeantwoord. Hierna sprak de heer Kluif mans. namens de vereniging van Landbouw onderwijs. Hierna volgde de uitrei king der diploma's door Ir. Zeguera, die nog eens de waarde van dit diploma benadrukte en allen aan spoorde de opgedane kennis nog te vermeerderen en verdiepen. Als muzikale omlijsting werd ge zongen het Limburgs Jonge Boeren lied en „Die winter is vorgangen". Tot slot richtte P. v. Lipzig, namens de leerlingen woorden van dank tot 't hoofd der school de Weled. heer Wijnhoven, en bood een passend cadeau aan als bewijs van erken telijkheid. De diploma's werden uitgereikt aan M. Claessens, Ysselsteyn; P. Poels, Heide; P. v. Osch, J. Tacken, G. Willemsen, Castenray; Th. Heyligers, A. Claessen, P. Jenniskens, P. van Lipzig, A. Janssen, Th. Derks, N. Lemmens. H. Micbels, Ysselsteyn; W. Loenen, J. Loenen, J. Claessen, G. Claessen, J. Weijs, A. v. Kempen, H. Verschuuren, Leunen. Th. Verheyen, Oostrum; H. Drabbels, Oirlo; H. Drabbels, Heide; M Michels, M. Arts, L. Arts, Merselo; Fr. Fleur- kons, Venray. Aanbesteding. Door de gemeente Venray werd aanbesteed het afbreken en opruimen van een gedeelte der Cichoreifabriek in de Veldstraat. De uitslag was als volgt: G. Janssen f 1500; L. Volleberg f 1200; de Waard, Gouda f 1095; P. Volleberg f 1000; Gebr. Spee f 995; Gebr. Oudenhoven f 85Ö; Hovens, Blerick f 795; Th. Maassen f 749. Aanbesteding Tersiering. By de Maandag gehouden besteding voor het maken van een permanente vei siering voor Patersstraat, Grote straat en Hofstraat, werd ingeschre ven als volgt: Gebr. Volleberg f 1728— Gebr. Janssen f 148O— Joh. Verhoeven f 1476— Gebr. Verstralen f 1440— H. Oudenhoven Lzn. f 1499— Firma J. P. A. Nelissen t 11 so Het werk werd aan de laagste inschrijver gegund. Reeën gezien Woensdagmorgen bespeurde een voorbijganger aan de „Ballonzuil" te Merselo, een ree. Het. is te hopen, dat wij dit soort prachtig wild meer zullen zien in de Poel. Uitslag aanbesteding bouwen van 40 woningen te Venray. Gister werd voor rekening der ge meente Venray aanbesteed de bouw van 40 woningen, met als uitslag Gebr. Verstralen f 276.476 Vorheyen-Keyzers, Horst f 284.000 H. Oudenhoven f 287.777 Gebr. Janssen f 201.600 J. Verhoeven f 292.000 Strybosch Aarle-Rixtel f 293.500 Gebr. Dinghs Castenray 294.000 .1. Waals. Asten 205.261 C. Akerboom. Venray 296.200 Gebr. Oudenhoven 296 940 v. Breo, Someren 200 030 Zoetmulder, Nijmegen 320.000 Botsing Donderdag botste de jeep van C. te Heide, tegen een andere wagen, zonder dat zich daarby persoonlyko ongeluk ken voordeden. De wagens waren wat beschadigd. Poppen voor H.M. de Konin gin De poppen, welke Dinsdag a.s.aan H. M. do Koningin namens de ge meente worden aangeboden, zijn te bezichtigen tot Maandag a.s. by Ma gazijn De Zon. Concert. In aansluiting op het officiële pro gramma kan nog gemeld worden, dat van 8.15 tot 0.15 uur Fanfare De Peelklank uit Ysselsteyn een concert zal geven. Rode Knus-post Dinsdag a.s., by het bezoek van H.M. de Koningin, zal in Hotel de Zwaan een hulppost van het Rode Kruis worden ingericht. Zy, die dus hulp nodig hebben, melden zich in Hotel de Zwaan. Paard op bol Maandag gebeurde op de Zwarte Klef een ernstig ongeluktoen 't paard van S., dat juist was ingespannen, op bol sloeg en in volle vaart er tussen uit trok. De boer kon het geschrokken beest niet meer baas, werd een eind- weegs meegesleurd, viel 6n werd door de wagen overreden, zodat hy ernstig gewond bleef liggen. Op de wagen zat bovendien nog een kleintje. Door het kordate optreden van wachtmeester Den Holder werd erger voorkomen. Deze politieman wist mot veel moeite het paard tot stilstand te brengen en te bedaren, echter niet dan nadat hy ook verschillende meters was meegesleurd. Bij een afscheid Groot was de belangstelling die vanuit Venray en omgeving naar het kamp Ysselsteyn was samen gekomen, om daar mede het afscheidsfeest te vieren van de soldaten van de Bergings en Identificatie dienst. Op 3i Mei zal met de liquidatie worden begonnen. Medewerking aan het aangeboden variété program verleendende vet- smelter, de snelle man, de neus, de flapoor, de rammelende spykerbak met zyn prachtige tenorstem, de kilo metervreter. Maar niet te vergeten de conferencier Ome Keesje (Sgt. Nieuwstraten) die zorgde voor een vlot geheel. Het gelach was dan ook niet van de lucht. De opgevoerde schetsen waren goed. De opening werd verricht door ie Luit. Timmermans, terwyl daarna nog het woord werd gevoerd door een officier, namens de Commandant van de Bergings en Identificatie dienst, die verhinderd was. Beiden prezen de goede samenwerking die er steeds was geweest met de burgerij, waar voor hartelijk dank werd gebracht. Een verloting van pry'zen, gratis geschonken door Venrayse winkeliers, bracht vooi velen een verrassing. De muzikale omlijsting werd ver zorgd door „The Playing Boys", onder leiding van Cor Reynders. Het geheel was een uiterst ge slaagde avond en het middernachtelijk uur was reeds lang verstreken, toen het uur van scheiden kwam. Inbraak in 't Oorlogsmuseum Overloon. In de nacht van Zaterdag op Zon dag hebben ongewenste gasten een bezoek gebracht aan het Oorlogsmu seum te Overloon. Een aantal ge weren, alsmede een stengun werden vermist. Door de Heer Officier van Justitie uit 's Hertogenbosch, alsmede dcor de Rijkspolitie werd een diep gaand onderzoek ingesteld naar deze eigenaardige diefstal. In ieder geval is gebleken, dat er nog zyn die trek hebben in het veelal nog bruikbare wapentuig en zal een betere bewaking gewenst zyn. Openstelling Bureau Secretarie Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemene kennis dat de Gemeentesecretarie, in verband met de verkiezingen op Woensdag 26 April a.s., die dag uitsluitend geopend is voor de afd. Burgerlijke Stand en Verkiezingen van 19-12 uur. Uitoefening van kiesrecht door personen, in dienstbetrekking. De Burgemeester van Venray her innert personen, by wie en bestuur ders van bijzondere ondernemingen en instellingen, waarby personen, die de leeftijd van 23 jaren hebben be reikt, in dienstbetrekking zyn: dat zij, volgens art. 55 der kieswet verplicht zijn te zorgen, voor zover niet bij algemene regel van bestuur vrijstelling is verleend, dat ieder van dezen, die bevoegd is tot een te hou den stemming mede te werken, ge durende tenminste twee achtereen volgende uren tussen 8 uur voorm. en 5 uur nam. daartoe gelegenheid vinden; dat zy, volgens art. 56 van genoem de wet, voor zover arbeid wordt ver richt in fabrieken of werkplaatsen, verplicht zyn te zorgen, dat in het arbeidslokaal, gedurende 2 werkdagen voor en op de tot stemming bepaalde ty'd op een zichtbare wijze is opge hangen een door hen of hunnentwege ondertekende lijst, de 2 achtereenvol gende uren, bovenbedoeld, vermelden de, voor elk afzonderlijk of groepsge wijze of voor allen gezamenlijk; dat, volgens art. 151 der kieswet, overtreding van bovenstaande voor schriften wordt gestraft met hechte nis van ten hoogste 14 dagen of een geldboete van ten hoogste f 75.— Bij kon. besl. van 27 Mei 1029 (St. no. 265) gewijzigd by kon. besluit van 13 Aug. 1930 (St. no. 363) is in ver band met het vorenstaande bepaald, dat vrijstelling wordt verleend aan de in art. 55 der kieswet bedoelde personen en bestuurders van bijzon dere instellingen en ondernemingen ten aanzien van bij in dienstbetrek king zynde personen, welke uit hoof de van die dienstbetrekking op de dag der stemming tussen de in ver meld artikel genoemde tijdstippen niet gedurende 2 achtereenvolgende uren vertoeven in de gemeente, waar zy bevoegd zyn aan de stemming deel te nemen, of in een aangrenzen de gemeente. Lijsten, op te hangen in fabrieken en werkplaatsen, als in art. 56 der kieswet bedoeld, zyn ter gemeente secretarie verkrijgbaar. Venray, 18 April 1950. Stemming voor de verkiezingen Leden Provinciale Staten. De Burgemeester van Venray brengt ter openbare kennis, dat op Woensdag 26 April 1950 van des morgens 8 tot des namiddags 5 uur zal geschieden de stemming ter verkiezing van de leden van de Provinciale Staten. Herinnerd wordt aan de verplich ting, opgelegd bij art. 72, ie lid der kieswet, dat ieder, die volgens de kiezerslijst bevoegd is tot de keuze mede te werken, zich binnen de voor de stemming bepaalde tijd ter uit oefening van zijn kiesrecht moet aan melden by het stembureau van het voor hem op de kiezerslijst aange wezen stemdistrict. De kiezer, die aan deze verplich ting niet voldoet, wordt, tenzij van een geldige reden van verhindering blijkt, gestraft met een geldboete van ten hoogste vyf gulden. Indien tij dens het plegen van de overtreding nog geen 2 jaren zyn verlopen sedert een vroegere veroordeling van de schuldige wegens gelijke overtreding onherroepelijk is geworden, wordt geldboete van ten hoogste vijftien gulden opgelegd. Tevens wordt de aandacht gevestigd op Art. 128 van 't wetboek van' strafrecht, luidende: Hij die opzettelijk zich voor een ander uitgevende, aan ene krachtens wet telijk voorschrift uitgeschreven ver kiezing deelneemt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste een jaar. Art. 150a der kieswet, lui dende: Hij die by ene verkiezing als gemachtigde stemt voor een persoon, wetende dat deze overleden is, wordt gestraft met hechtenis van ten hoog ste een maand of geldboete van ten hoogste duizend gulden. Venray, 18 April 1950. Zilveren feest te VVanssnm A.s. Donderdag 27 April zal het in Wanssum feest zyn, want dan her denkt men daar de dag, dat de heer P. v. Els 25 jaren directeur is van Landbouwbelang. Nu is een 25-jarig dienstjubileum geen zeldzaamheid, maar in dit geval is het zeker de moeite waard eens even stil te staan bij deze gebeur tenis, die tevens zo'n duidelyk beeld geeft van de geweldige groei van de coöperatieve landbouwinstellingen en de geweldige bloei en opgang van de landbouw in dit vooral Limburgse land. Want toen de heer v. Els, de normaalschool van Meester Drenth verliet en by de keuringsdienst der L.L.T.B. in betrekking kwam, kwamen de boerenbonden net op. Voor de eerste wereldoorlog was alleen in Venray een boerenbond. En toen hy op 27 April 1924 in Wanssumals diiecteur van Landbouw belang werd aangesteld was er niets, geen haven, geen silo, ja zelfs geen opbergplaats. Vanuit het schip aan de Maas werd direct op de kar gelost en daarmede was de zaak al'. Maar in 1933 ging het zo niet langer meer. In samenwerking met de ge meente werd een haven geprojecteerd, zodat men niet meer in stromend water behoefde te lossen en werd be sloten tot de bouw van een loskraan er. opslagplaats, terwyl de handel in kunstmest een kunstmestloods drin gend nodig had. Want intussen had de handel van deze coöperatieve in stelling een geweldige vlucht genomen en van Mook tot Venlo steeg én het verbruik én de levering der diverse producten. Feestelijk werden de haven en de nieuwe gebouwen op 29 Juli 1934 geopend. Silo no. I In 1036 besloot men om de grote graansilo te gaan bouwen, die met een nieuwe veevoederloods, alweer dringend was, tot een laad- en los- capaciteit van 3200 ton, ofwel een trein van 320 wagons. Een Duitse firma Hartman uit Offenbach, bouwde de geweldige installatie en de nieuwe graan-zuiginstallatie. Daarmede was de grootste silo van Landbouwbelang in Limburg verrezen. Van een kale losplaats was in twintig jaar tyds een monumentaal gebouw verrezen, dat in de oorlog meer dan 30.000 ton broodgraan bewaarde. In 1939 werd aan veevoeder en kunstmest afgeleverd, 51.000 ton of 100 treinen met 51 wagons. Is het een wonder, dat de kraan en zuigin8tallatie met een gezamelijk9 los- en laadcapaciteit. van 700 ton per dag druk werk hadden Doch op 20 Oct. 1941 kwam een andere Duitse firma Hitler Co, die na drie weken voorbereiding, dit trotse gebouw opblies en daarmede niet alleen een nieuwe vandalen streek op zyn rekening schreef, maar bovendien de gehele landbouwbevolking van Noord-Limburg een gevoelige klap toebracht. Silo no. 2 Maar de heer van Els had van zyn onvermoeibare werklust niets verloren toen hy van de evacuatie terug kwam. In 1945 werd met het opruimen begonnen en letterlijk niets was ge spaard gebleven. Desondanks werd de moed niet ver loren en in Dec. 1946 ging de eerste kruiwagen beton voor de nieuwe silo de grond in, gevolgd door de duizen den anderen. En nu na drie jaren is de laad- en loscapaciteit weer op de vooroorlogse 3200 ton gebracht, kan de nieuwe kraan weer 450 ton per dag aan en zuigt de graan-zuiginstallatie 240 ton graar. per dag uit een schip. Een ni6uwe kunstmestloods van 8000 ton schept nieuwe mogelijkheden, terwyl de centrale verlading voor suikerbieten een modern laadsteiger tot haar beschikking heeft. Het middenstuk met de maat- en menginrichting, hoopt men het vol gende jaar klaar te krijgen en dan zal Landbouwbelang Wanssum schoner en mooier dan ooit zyn verrezen. Dat hiervoor de werklust en het enthousiasme van haar directeur voor een groot deel debet aan is, weet ieder die met Landbouwbelang te doen heeft. En dat is practisch iedere Noord Limburgse boer. Dit geweldige stuk boeren-organi- satiewerk is, dank zhet voorgaan van de heer van Els, uitgegroeid tot een modern bedryf, dat reeds 25 jaren van zyn bestaan in Wanssum, een grote zegen is geweest voor geheel Noord-Limburg. Het zal dan ook on getwijfeld, deze sympathieke directeur niet aan belangstelling ontbreken. BON VOOR KOFFIE Het Bedrijfschap voor Granen, Zaden en Peulvruchten te 'sGravenliage heeft bon 444 Algemeen aangewezen voor het kopen van 125 gram koffie. Deze bon kan met ingang van Vrijdag 21 April 1950 worden gebruikt en blijft geldig voor het kopen van koffie bij de detaillist tot en met 6 Mei 1950. Het rantsoen moet wederom dienen 7oor zes weken, zodat de eerstvolgen de bonaanwijzing op 1 Juni 1050 zal plaats hebben. staalmout vernieuwt en verbetert uw bloed I Op 24 April in het jaar 1900, wer den er in de gemeente Venray 3 huwelijken voltrokken. Maar geen der 3 echtparen zullen gedacht hebben, fiat ze een halve eeuw later, de gouden kroon in goede gezondheid zouden mogen ontvangen. Gezond en kras, dat zyn ze nog allen. Het behoeft-geen betoog, dat op de respectievelijke dagen de bloemetjes worden buiten gezet, op de manier eigen aan deze streek. We zijn op pad gegaan en hebben met allen af zonderlijk gepraat en opgehaald de diverse gebeurtenissen. Zie hier het resultaat Joh. Rambags en Johanna Kuypers, beiden hebben al die 50 jaar gewoond in Castenray, waar Rambags grote bekendheid heeft verworven in de kringen van de paardenfokkerij. Gedurende 40 jaar is hy hengsten- houder geweest, eerst als particulier en het is moeder geweest, die mede de stoot heeft gegeven, dat er een vereniging werd opgericht, want de hengsten waren in die jaren nogal duur, f 45.000,— en daar was geen beginnen aan. De toen, mede door Jan Poels z.g., opgerichte vereniging heeft in de twin tiger jaren ook inkomsten gekend van f 56 000, Thans is de heer Rambags, mede door de vele ver diensten, nog Erebestuurslid van deze vereniging. Op die dag viert tevens een der dochters het feit, dat ze 25 jaar ge leden met do heer Louis van Osch in het huwelijk trad. Dit feest,is echter uitgesteld tot 6 Mei. Het gezin bestond maar even uit 12 kinderen, waar er nog 11 van in leven zyn. Een dochter is in het klooster van de zusters Francisca nessen van de H. Geest, maar die dag zal zy niet op het feest ontbreken. 67 kleinkinderen zyn er geweest, maar 58 maken het feest nog mee, voeg daarby de anderen, dan komt men aan een respectabel getal. Het gouden paar woont te Castenray aan de Prov. weg. Het feest wordt op de dag van het bezoek van H.M. de Koningin aan Venray gevierd. Indien Hare Majesteit wist, welk prachtig gezin er woonde, dan zou Zij daar zeker een bezoek brengen, maar dat zal wel niet mogelijk zyn. Het tweede gezin wat wy' bezochten was Peter Vogelzangs en Petronella Swinkels, die thans wonen op de rand van de gemeente Venray in Klein-Oirlo, over de spoorlijn. Dit huwelyk is voltrokken in de kerk van St. Petrus-Banden te Venray, omdat moeder de vrouw daar woonde. Maar men verhuisde naar Lottum, waar vader aan het spoor was. Maar dit werk zat vader niet in het bloed, hy stichtte een boerderij op de plaats waar nu het feest wordt gevierd. Uit het gezin ontsproten 6 kinderen en met de 37 in leven zynde klein kinderen - zal er nu feest worden ge vierd en wel op de dag zelf, n.l. 4 April. En de buurtschap Bodden- broek" zal er mede voor zorgdragen, dat deze dag voor allen niet zal ver geten worden. Het derde gouden paar wat wij be zochten, was op de „Gunhoek" te Oirlo Jozef Verstappen en Antonia Smits zijn daar het gouden paar. Zowel vader als moeder Verstappen, zijn ras-echte geboren en getogen „Oeldersen". Al die tijd hebben ze daar gewoond. Het feest zal echter niet eerder dan op 11 Mei worden gevierd, omdat een Priesterzoon die Pastoor is in de Missie van Waundaloupe (KI. Antillen, Z. Afrika) thans op het schip is, om op die feestdag de hoogmis voor zyn ouders, geassisteerd door 2 Heerneven, op te dragen. Dat deze Missionaris voor dit feest mag overkomen is een zeldzaamheid, tomeer daar hij nog eeist 4 jaar in de missie verblijft. Ook op dit feest zullen de nodige mensen aan de feestdis aanzitten, want er zyn nog 9 van de 10 kinderen in leven, die ook nog 33 kleinkinderen zullen meebrengen. Ook hier is de buurt druk in de weer om niet onder te doen voor andere buurtschappen Zo zyn er in kort bestek weei enige gouden paren, die worden gehuldigd en het is maar goed, dat ook deze traditie van de buurtschappen nog levendig zyn. Het getuigt van de wil om by alles voor elkander klaar te staan. Hier in deze dorpen is de gemeen schapszin nog wakker en geen macht zal bet klaar krijgen deze te ver bannen. Wy wensen de gouden paren, nog vele jaren. S.V.V.-nieuws Wegens plaatsgebrek moeten wij de beschouwing over de wedstrijd van j.l. Zondag laten vervallen. Wij vol staan met de melding, dat S.V.V. I en S.V.V. II Zondag a.s. tegen Deurne voetballen. Vertrek vanaf clublokaal half twaalf. Venray 3 speelt om half i tegen Melderslo hier aan de Oostsingel. Victoria Ysselsteyn kampioen Victoria behaalde Zondag het kam pioenschap in de 2de klas afd. Limburg van de K.N.V.B. Slechts 2 van de 18 wedstrijden werden verloren. De spelers werden gehuldigd door een lauwerkrans en een serenade van de „Peelklank", terwyl verder op de genoeglijke avond nog talrijke felici taties binnenkwamen. Noord-Limburgse Bengelbond Zondag a.s. 23 April zal het A- concours der N.L.B.B. plaats vinden en wel in Meldeislo. Aanvang 2 uur. Hierin zullen van elke vereniging de 4 beste spelers uitkomen. In totaal zullen 48 spelers deelnemen waaruit 24 partijen gegeven worden. Het zal een uiterst spannende stryd worden, waar onze Venrayse jongens nog een hartig woordje zullen mee spreken. De eerste prijswinnaar ont vangt een fraaie wisselbeker en de 2de prijswinnaar een lauwerkrans. De deelnemende verenigingen zijn: Geliek Op, Venlo; Onder Ons, Ven ray; O.V.U. Kessel; Ons Genot, Heide; De Treffers, Maasbree; De Knippers, Melderslo; De Flatsera, Baarlo; Kiek Oet, Sevenum; D.O.S., Baarlo; Ons Plezier, Hegelsom; De Kuiters,Tegelen; Speul Öp, Maasbree. Spelers afd. Venray Ons Genot, HeideP. Potten, M. Vollebergh, J. Gielens, J. Peeters, Res. H. Creemers; Onder Ons, VenrayJ. v. Hoof, A. de Bruyni, J. v. Dijck, L. Ghielen, Res. Fr. Jacobs. „Wilde" jeugdvoetbal Vermelden wy reeds eerder, dat er in Venray, door jeugdverenigingen van buurtverenigingen, onderling voetbal wedstrijden werden gespeeld, thans is dit uitgegroeid tot een hele com petitie. De eerste wedstrijd wordt ge speeld tussen de elftallen van de Stationswog en Langeweg. H.C.Y .-nieuws Heren. Afgelopen Zondag stond op het programma een oefenwedstrijd tegen een combinatie van Hude II en III uit Helmond. Nog slechts enkele minuten was de wedstrijd oud, of Venray had reeds succes, toen na enig combineren, de midvoor een kans had en de stand 1 —0 werd. Enkele minuten later ge lukte het de rechtsbinnen van H.C.V., na fraai samenspel tussen de voor hoede, waarby geen enkele Helmondse stick aan te pas kwam, raak te schieten. Hierna kwam Helmond even ge vaarlijk epzetten. Hun aanvallen wa ren echter te doorzichtig om gevaarlijk te zijn, zodat onze backs en midden linie geen moeite hadden, op ty'd in te grijpen. Toch konden ze niet voor komen, dat de Hude midvoor een gaatje zag en de stand op 2—1 te brengen. Geen minuut later echter, lag via de H.C.V.-rechtsbinnen no. 3 achter de Helmond-keper, terwyl juist voor rust dezelfde speler het vierde doelpunt in 't net deponeerde. Rust stand 4—1. Wat betreft het spel in de tweede helft kunnen we kort zijn. Mede door het slechte veld en de grote voor sprong werd er weinig fraai hockey meer gepresteerd. Zodoende kon Hel mond enige goede en ook gevaarlijke aanvallen opbouwen. Uit een hiervan ontstond het tweede Helmondse doelpunt. De rest van de wedstrijd ging als de bekende nachtkaareter ziele, zodat het einde kwam met een 4—2 over winning voor H.C.V. Dames. Op uitnodiging van de hockeyclub Deurne, togen onze dames Zondag naar een sierk bezet tournooi, om tezamen met de clubs Deurne A en B en Nuenen, welke clubs in de competitie allen in een hogere klasse spelen dan Venray, een prachtige beker te betwisten. Als eerste tegenstander fungeerde voor Venray, Deurne B. In een spannende en mooie wed strijd wisten onze dames met 1—ode zege te behalen. In de volgende wed strijd tegen Nuenen echter verloren zy met 3 0 zeer eervol. En dat de uitslag wel enigszins geflatteerd was bewees de laatste wedstrijd van de middag, welke de beslissing moest brengen tussen Nuenen en Venray, voor het bezit van de ïste prys. Aangezien Deurne de beker niet in eigen huis wilde houden en Venray, via een nederlaag tegen Deurne A op de derde plaats was beland, kregen ze nog een laatste kanstegen Nuenen En inderdaad hebben ze de kans ge. grepen door gelijk te spelen. 0-0. BURGERLIJKE STAND van 13 t.m. 19 April 1950 GEBOREH: Snijders Hendrika Ch. J., Ziekenhuis Stiphout Peter J., Merseloseweg M 50a Knapen Maria A. C., Kempweg 20 Hoedemaekers Ferdinand, Langstr. 2 van Houdt Maria, Merselosew. nw27 Arts Leonardus, Merseloseweg Nw. 1 Geurts Antonius J., Molenhofweg 2a Franssen Gerarda, Boschhuizen C 64 v.d. Zanden Aloysius, Merselo M 37 OVERLEDEN Hendriks Hendrika C. weduwe van Verblakt Peter J., oud 74 jaren, Land- weert. Behet Elisabeth, wed. v. Lenssen Peter K. J., oud 68 jaren, Langstraat ONDERTROUWD Verheyen Wilhelmus M., oud 20 jn assistent-accountant en Geurts Maria H., oud 22 jaren, beiden te Venray Didden Johannes H., oud 34 jaren, verpleger, en Verheyen Wilhelmina G. M., oud 21 jaren, beiden te Venray Jonkers Theodorus C, oud 43 jaren, landbouwer, te Oploo en Bomm Pe tronella J. J., oud 36 jaren, te Venray Engels Joseph J. Th., oud 25 jaren, landbouwer, en van Meijel Antonia N. J., oud 25 jaren te Venray. GETROUWD: Droesen Jan M. Th., oud 41 jaren, landbouwer te Horst en Kusters Jacoba M. J., oud 38 jaren, te Venray. v.d. Water, Peter J., 29jr, te Meerlo en Classens, C. Ch., 24 jr, te Venray. Rooyackers, Gerardus A., 24 jaren, pluimveehandelaar, te Venray en Camps, Elisabeth, 22 jr, te Meerlo. de Riet, Martin A., 27 jaren, huis schilder en van Kessel, Jeannette W., 24 jr^ beiden te Venray. v.d. Berg, Henricus Ch. B., 33 jaren, landbouwer, te Boxmeer en Heesen, Maria P., 28 jr, te Venray. KERKELIJKE DIENSTEN. PAROCHIEKERK St. Petrns-Baudeu PAROCHIE-ACTIE Viert het. H. Jaar opdat ChriBtus vrede en Rijk kome. Priester v.d. week Pater Domitius, Tel. 502 Zondag2e Zondag na Pasen 6 uur leesmis; 1 uur leesmis overl. fam. Willems Litjens; 8 uur leesmis voor de parochie; 10 uur Hoogmis Henricus Drabbels en overl. fam.; 2 uur grote en kleine Congregatie; uur kinderlof; 3.30 tweede les van de Mariale Cursus door Pater Dr. Terstraet; 7 uur Lof en Rozenhoedje. MaandagH. Fidelis. 6.30 zielmis voor alle overl. parochianen: 7 uur leesmis Gertrudis Kurstjens-Vos; 7.30 leesmis Maria Verbeek, besteld door Mariacongregatie; 8.15 gest. jaard. Z.E. Heer Pascal Smeits (1H); 9 uur begrafenis wed. L9nsen-Behet; 7 uur zielelof en Rozenhoedje. DinsdagH. Marcus. 6 uur pioces- sie waarna Hoogmis; 7.30 best. jaar- dienst Dorine Goumans-Rutten; 8.15 uitvaart wed. Lensen-Behet; 9 uur pl. huwelijksmis voor bruidspaar vd. Berg-Heesen. WoensdagSolemniteit van Sint Jozef. 6.30 leesmis overl. fam. Arts; 7 uur leesmis Wilhelmina Oudenhoven Philipsen, besteld dooi* K.A.V.; 7.30 best. jaard. Hendrika Kusters-Heesen; 8.15 gest. jaard- Mathijs Derks (3kl.). Donderdag: H. Petrus Canisius. 6.30 leesmis; 7 uur leesmis Gertrudis van Ham-Pouwels; 7.30 leesmis Mar tinus Poels; 8.15 gest. jaard. Jacob Goumans en echtgenote (1H); 9 uur pl. hoogmis uit dankbaarheid by 40 j. huwelyk Jacobs-Ebben. VrijdagH. Paulus van het Kruis. 6 30 leecmis J. Hoex en J. v. Stiphout; 7 uur leesmis Gertrudis Wagemans- Geurtjens; 7.30 leesmis Marg. Vaske; 8.15 gest. jaard. Johanna vd. Pasch, ouders en familie (2kl). Zaterdag: H. Petrus. 6.30 O.L. Vi\- hoogmis; 7 uur leesmis Petronella van Opbergen-Theeuws; 7.30 gest. jaard. Herman G9llingsen echtg.(iH); 8.15 gest. jaard. Maria Goumans (2kl); 7 uur Marialof en Rozenhoedje. 5.30 tot 7.30 gelegenheid tot biechten. COLLECTEA.s. Zondag 30 April is de 2e collecte in de kerk voor de R.K. Militaire Tehuizen. KATECHISMUSDe 3e en 4e klas van de lagere scholen leren deze week de 45e en 46e les; de hoogste klassen leren de 46e en 47e les. CONGREGATIE: A.s. Zondag 30 April is de jaarlijkse bedevaart van de Congreganisten naar de Smakt. Moederdag voor Venrayse moeders in Koermond. De moeders, die mee willen doen met de Moederdag op Donderdag 1 Mei. worden vriendelijk verzocht ook even hun naam op te geven bij Mevr. Bloemen, Stationsweg of by het be stuur van de Kath. Arb.vrouwen of by Pater Domitius, Patersklooster. En liefst zo spoedig mogelijk, vóór s. Woensdag. De onkosten zyn de reis inbe grepen f 5.—, maar de leden van de K.A.V. krijgen reductie en ook de leden van de Retraitepenning. Geeft U dus zo spoedig mogelijk op en de rest hoort U dan nog wel. Moeders, die liever een driedaagse retraite willen meemaken, kunnen zich nog opgeven voor de huismoe dereretraite van 25—28 April. De leden van de K.A.V. krijgen hiervoor ook reductie. Betraites: Van 1—5 Mei te Uden voor gek. dames Middenstand Van 8—12 Mei te Uden voor geh. dames deft, en gegoede stand Van 28 April—1 Mei in Roermond voor meisjes Op 7 Mei in Roermond een Ver loofdendag voor meisjes door Pater I'Ortye (onkosten f3.—) KERKDIENSTEN HEIDE Zondag 8 uur overl. fam. Vermeu len-Gellings, 10 uur hoogmis om vele en heilige priesters te verkrijgen, 3 uur lof. Maandag 7.30 overl. fam. Gielens— Stax. Dinsdag, St. Marcus, 7.30 t.z.i. Woensdag, plechtigheid van St. Jozef, 7.30 uit dankbaarheid, 3 uur lof. Donderdag 7.30 P. A. van Heyster. Vrijdag 7.30 Lamberdina Spee—Arts en dochter. Zaterdag 7.30 t.e.v. O.L. Vrouw, 8.30 hoogmis zilveren huwe lijksfeest, 6—8 biechten, 7.30 lof. PATERSKERK. Zondag, communiceren vooraan be ginnen. ie collecte Paterskerk, 2de byz. noden; 9 uur pl. hoogmis, welke opgedragen wordt door de Eerw. heer P. Lemmen, uit dankbaarheid; 4.20 gez. vespers; 5 uur lof. Maandag 6.30 ter ere van St. Oda uit dankbaarheid; 7 uur Petronella Litjens; 7.30 M. Goumans—Janssen, besteld door de Kempweg; 7.30 Martha van de Water; 8.30 uit dankbaarheid voor behouden terugkeer. Dinsdag 6 uur voor een goede reis; 6 uur Doortje Litjens; 6.30 voor een spoedige terugkomst uit Indië; 6.30 voor behouden terugkeer uit Indië;

Peel en Maas | 1950 | | pagina 2