Brandende radio-problemen maammammmm UOat hu met de K-H.Q. Jaarvergadering Venray Vooruit Vergadering Landelijke Ruiters (Decvoec pet autodus. Van linls ei met rust er» vele goede zorgen zouden willen proberen, want bet zou best kunnen, dat Europa ook dan nog eens beter werd. Hoe meer de jaren verstrijken, hoe meer spijt zo er van zullen krygen, want de patiönt zal waarschijnlijk niet achteruit gaan, zelfs zijn goede periodes hebben, maar plotseling zal do toestand verergeren, het uiteeteerde lichaam zal dan geen onkel genees middel meer verdragen en het zal spoedig de geest geven. Een Rus zal zyn graf delven. Laten "we ons niet in slaap laten wiegen door mooi klinkende officiële communique's over succesvolle be sprokingen waar tenslotte, na veel gepraat, een accoord bereikt is. Met de toekomst van Europa kan het niet op oen accoord je gegooid worden. Dat is alles of niets. Met een „accoordje" zal het straks een half jaar of een jaar langer duren eer we aangevallen en onder de voet gelopen worden, maar het lot zal er hetzelfde om zijn. A!s Engeland en ook West-Europa do onderlinge concurrentiegeest niet weten weg te werken, dan staan we straks belabberd voor en zullen onze middenstands-staatjes door de beide grootbedrijven van de kaart gevaagd zijn. Er wordt aan de organisatie van deze middenstanders gewerkt. Moge hot nog tot een volledig succes worden. De algemene voor het Dekenaat Venray, die van 23 September tot i October hier gehouden wordt, moet een succes worden, een succes voor Venray zelf. Dezo tentoonstelling, die ons tot een grote Missieijver zal aansporen en oris tot nog meer Missieliefde zal opwekken, zal het eerste doel zijn van de algemene Missietentoonsttl- ling. 24 Missionarissen van 8 missio nerende ordes of congregaties zullen daarvoor al hun best doen, niet alleen op de tentoonstelling zelf, maar ook in alle kerken van het Dekenaat Venray. Rekening houdend met het feit, dat de Parochie's van het Dekenaat reeds veel doen voor de Missie, kun nen we vertrouwen, dat de algemene Missietentoonstelling zeker een groot succ°s zal worden, want vurige yvf>r en grote liefde kennen geen maat en willen steeds meer doen I En om eerlijk te zijn, kunnen wy niet nog veel meer voor de Missie doen tl' r.i.j'jj:!'!) :ii:i!iijiii6iy!i:i::ii!i;'i j luiuiiiiüiiifiJJiiiiiiiiiiniiiüiiLi Over hoeveel zenduren per week zal de Katholieke Radio Omroep over enkele maanden kunnen beschikken Deze vraag is actueel, nu een nieuwe zendtijdverdeling op komst is. Evenals by de befaamde verdeling van de zendtijd onder de toenmalige Minister van Waterstaat mr. P. Reymer, zal weer het aantal leden der verschillende omroeporganisaties beslis send zyn. Indertijd kregen de K.R.O. en de N.C.R.V. samen de beschikking over eer. zender, terwyl de andere gebruikt kon worden door V.A.R.A. en A.V.R.O., waarbij deze laatste organisatie enkele uren per week moest afstaan aan de V.P.R.O. Nu beslist wééi het aantal leden, dat zich by de omroepverenigingen aansloot. Katholiek Nederland heeft het zelf in de hand, om zyn K.R.O. een flink stuk van de te verdelen radiokoek te geven. Is het nog nodig om op de grote waaide van een eigen katholieke radio-omroep te wijzen? Of zyn wy, katholieken van deze tijd, de harde strijd vergeten die enkele tientallen jaren geleden nog in volle hevigheid woedde Nu hebben we onze eigen katho lieke scholen met alle variëteiten die tussen kleuterschool en universiteit liggen. We hebben onze eigen pers, vakbonden en standsorganisaties. We behoeven niemand naar de ogen te zien en spreken een geducht woordje mee. Ook in de radiowereld. Particulier intiatief vóór! Men beseft de waarde der dingen eerst goed, als men ze niet meer heeft. Hoe was het ook weer tijdens de bezetting Toen was er 'n Staats radio, een exploitatievorm waarin met name de socialisten ook thans nog hun heil zien. Het katholieke element kwam toen wel heel sterk in de verdrukking. Mer. kan hier op antwoorden, dat exploitatie door de Staat zowel katholieken als protestanten een aan tal uren ter beschikking zouden krygen voor strikt godsdienstige uit zendingen. Maar afgezien van het feit, dat het katholicisme zich niet alleen beperkt tot de kerk, maar alle schakeringen van het maatschappelijk leven, dus óók de radio bestrijkt, staat het voorbeeld van België ons voor ogen. Daar is het heel gewoon, als tijdens de uitzending van een H. Mis plotse ling de preek wordt uitgeschakeld en er wat in gramofoonplaten geconser veerde tam-tam voor in de plaats komt. En hoe zou bijvoorbeeld pater de Groeve er aan toe zyn, indien hjj zyn Lichtbakens moest laten censu reren door 't bestuur van een „neu trale" staatsomroep? De katholieken zyn er nog altijd het beste aan toe, als zy hun peultjes zelf doppen. Schaf radio-belasting afl Er is intussen echter wat veranderd. Waren de verschillende omroepver enigingen oorspronkelijk organisaties, waarby men zich naar verkiezing kon aansluiten, thans bestaat er een radio-belasting. De totale opbrengst wordt, na af trek van een aanzienlijk bedrag voor administratiekosten van de P.T.T. uitgestreken over de omroepen ter dokking van de zuivere programma kosten. De enige inkomsten van de omroepen komen voort uit de exploi tatie van de programmabladen. Als men het ons vraagt zouden wy het liefst de hele radiobelasting zien vordwynen. Het is een overblijfsel uit de bezettingstijd. Hoogstens zou men de luisteraars de verplichting kunnen opleggen, om lid te worden van eén omroeporganisatie. De om roepen zouden dan onderling kunnen concurreren om het grootste aantal leden en dit zou de radioprogramma's ton goede komen. Er behoeft geen twijfel over te bestaan, dat de K.R.O. in dat geval een flink aantal leden achter zyn banier zou kunnen krygen. Ook zouden de omroepen zelf wel zorgen, dat de administratiekosten die thans by de P.T.T. zéér hoog zyn. tot een minimum beperkt zouden blijven. Het is echter bekend, dar het be stuur der Nederlandse Radio Unie de radiobelasting verkiest boven het vrije lidmaatschap. Nu achter de K.R.O. Als loden der omroeporganisaties worden thans beschouwd de abonné's op de programmabladen. Afgezien nog van het feit, dat een programma blad voor de radioluibteiaar onmis baar is, komt het er voor de katho lieken op aan, het aantal abonne menten op de Katholieke Radiogids zo groet mogelijk te maken. Hoe groter het aantal abonné's op de K.R.-gids straks is, hoe beter de K.R.O. aan zyn trek komt by de zendtijdverdeling. Als alle katholieke luisteraars een abonnement op de K.R.-gids zouden nemen, zou de K.R.O. de grootste omroep van het land kunnen zyn. Dit zou het prachtigste geschenk zyn, dat katholiek Nederland op 24 November aan zyn 25-jarig K.R.O. kon aanbieden. En.... we dienen er onze katholieke zaak me6l G.v.L. Hier in Venray waar 2000 luiste raars zijn, zijn slechts 260 leden. Ook de Venrayse mensen hebben hier een taak te vervullen. Vooral nu het hen zo gemakkelijk mogelijk is gemaakt en men reeds voor 20 ct. iedere week terecht kan. Woensdag hield de vereniging Ven ray Vooruit haar jaarvergadering, waar over de Voorzitter in zyn openingsrede nu niet bepaald optimis tisch was. Trouwens, blyf maar optimistisch als zegge en schrijven acht leden de jaarvergadering bijwonen. Het bleek, dat de financiële toestand van de vereniging zorgwekkend ,.is, maar desondanks is er veel werk ver richt, zoals wel bleek uit verslag dat wy vorige week publiceerden. Voor de toekomst zyn verschillende plannen opgesteld. Zo zal men, om de financiële opzet van het Verkeers bureau rendabel te maken, nu de spoorkaartjes verkoop verdwynen gaat daar een etalage in richten, waarin verenigingen en particulieren reclame kunnen maken voor een bepaalde tijd en een bepaald bedrag. Met de hotelhouders zal nader be studeerd worden, hoe de talrijke gasten zo goed mogelijk ontvangen kunnen worden, terwijl tevens de mogelijk heden op dit gebied, bestudeerd zullen worden voor de toekomst, waar men nog meerdere gasten kan verwachten. Om ongelukken met kinderen te voorkomen, zullen by de hoofdwegen de automobilisten een extra waar schuwing krygen. De commissie voor sport zal dit jaar komen met concrete plannen voor sportterreinen en zwembad en de Voorzitter moest met. spijt er van ge wagen, dat men voor dit laatste af gelopen jaar, zulk een prachtige kans heeft laten schieten. Wandeltochten zullen worden ge organiseerd, terwyl de reizen naar Kevelaer en operavoorstellingen zullen worden uitgebreid. Het Rode Kruis zal in samenwer king met de Venrayse Brandweer, een grootse reddingsdemonstratie organi seren by de a.s Brandweerdag. Wegkruizer. en kapellen zullen verder gerestaureerd worden, terwijl de rustbanken-actie verder zal worden uitgebreid. De tentoonstelling van werken van P. Vermeulen, wordt eveneens door Venray Vooruit georganiseerd, waar schijnlijk op het gemeentehuis. De industrialisatie was wel het grootste zorgenkind van Venray Vooruit. Nadat men had medegewerkt aan de vorming van vaklui door de oprichting van de Ambachtsschool te stimuleren, is het du dringend nodig om tot industrie vestiging te geraken. Wanneer in 1946 20.6 pet. van de jeugd in de nyverheidsvakken ging en het afgelopen jaar reeds 46 pet. (voor de landbouw gelden 54.7 pet. en 27 pet.) dan blijkt daaruit dat lang zaam maar zeker de mentaliteit t.o.v. de industrialisatie gaat veranderen. Men moet echter niet menen, dat dit probleem, waar practisch iedere gemeente in Nederland mee sukkelt, in twee of diie jaren is opgelost. Integendeel, dit kost tientallen van jaren, maar dat wil niet zeggen dat men nu maar rustig moet wachten, integendeel, er zal en er moet hard gewerkt worden. En wanneer deze zomer een enquête gehouden wordt om een duidelijk overzicht te krygen over het arbeidsvermogen en het arbeidsoverschot wordt ook ieders medewerking gevraagd. f 1142.37 schuld gaven de penningmeester aanleiding tot bitter commentaar. Hoewel 44 verenigingen lid zyn van V.V.V. hebben maar 28 hun contributie be taald, een contributie, die men dubbel en dwars terug kan krygen. Hoevelen plukken niet de vruchten van het V.V.V. werk, die stimulerend werkt en voor initiatieven zorgt. Als er geld te verdienen is door het werk van V.V.V. is men er by, maar voor de rest kan er geen f 10.— af. Een nieuwe secretaris, in plaats van P. Oudenhoven die vertrekt naar Valkenswaard, kon wegens te geringe belangstelling niet gevonden worden. Ten bate van V.V.V. zal E D O. hier spelen tegen Haarlem. In verband met de Mariafeesten in Oostrum zullen alleen op Zondag 2 Mei bussen naar Kevelaer rijden. De andere reizen gaan alleen in Juni. Na een opwekking van de Voorzit ter, om toch ook financieel V.V.V. te steunen zowel door lidmaatschap als door donateursschap, weid deze interresante vergadering gesloten. Woensdagavond vergaderden in Hotel de Zwaan afgevaardigden van de Landelijke Rij verenigingen der L.L.T.B. uit de kring Venray-Horst, onder voorzitterschap van de heer Fr. Muyres uit Oostrum. In deze vergadering, waarbij ver schillende hoge militairen aanwezig waren, trachtte men te komen tot het oprichten van een afdeling cavallerie in het kader van de Nat. Reserve. Deze afdeling zal o.a. het hiaat opvullen, d; t is ontstaan door de motorisering van het Nederlandse leger, en bereden escorte bij plechtige gelegenheden kunnen vormen, een en ander in officieel tenue. Wegens te weinig belangstelling kon echter geen besluit genomen worden, maar zal een en ander nog eens afzonderlijk besproken worden in de diverse rijverenigingen. Jong Nederland ontsteekt Paasvuur Het pleit niet voor een mooi en eerlijk karakter als een jongen of jongeman stiekum dingen uithaalt. Nog veel minder wanneer hy boven dien nog plezier erover heeft. Wat deze regels hebben te bedui den Wel a.s. Zondag is er Paasvuur in Leunen en dat zegt voor bepaalde jongens nog al iets. Ze vissen uit waar het Paasvuur gehouden wordt. Letten goed op of de spullen al bijeengebracht zyn voor het feest, en als een dief in de nacht sluipen ze naar de plaats om de zaak aan te steken en dan de grote vreugde te hebben van een andermans plezier te bederven. Neen, dat pleit niet voor een mooi en gaaf karakter Gun een ander een plezier en wees geen spelbreker en spelbederver. Zet geen domper op een andermans vreugd, maar wees integendeel mét den ander verheugd! DE KLOKKELUIER Waar je voor die vreugde zyn moet Jong Nederland van Leunen gaat het Paasvuur ontsteken op het land van Grad Reintjes. Beloken Pasen om 8 uur. By mooi weer natuurlijk. Met de trommels voorop trekken ze er heen. Het vuur zal ontstoken wor den door de A.P.L.'s der patrouilles. De ZeerEerw. Heer Pastoor zal het vuur wyden. Onder leiding van Hop man Martens en medewerking der leiders en Frans Timmers zullen de jongens enkele „massa-verhalen" spelen. Pakkende titelsDe boom kappers in het oerwoud. De geheim zinnige brief. De brand in de rimboe. De moord in de toren. En het span- nenste „De diefstal op het kerkhof". Het belooft warm te worden bij het vuur en daarom wordt er op het terrein een ystent opgeslagen waar de dorstige kelen van toeschouwers en spelers kunnen verfrist worden met het nieuwste van het nieuwste „Jong Nederland ijs". Een delicatesse op versnaperingsgebied. Deze lekkernij is in de pauze tussen de verschillende stukken te verkrijgen bij de P.L.'s tegen sterk gereduceerde prijs van één dubbeltje. Rond negen uur is het vuur gedoofd en de dorst gelest. Dat het met 't autobussenverkeer nog lang niet overal koek en ei is, blijkt uit onderstaande klacht door P. K. geuit in de Helmondse Crt.: De autobusonderneming „Zuidoos ter", vroeger „Vitesse" genaamd en waarvan gezegd wordt, dat ze een dochtermaatschappij is van de Ned. Spoorwegen heeft op 2de Paasdag 's avonds volkomen gefaald, althans op de lyn Eindhoven Boxmeer v.v. Niet alleen omdat tenslotte het hele tydrooster in de war lag, maar ook en vooral, omdat de geboden ver voerscapaciteit volkomen ontoereikend bleék. 't Gevolg: zwaar overladen bussen en hele Titsen van mensen, die niet meekonden. H6t is moeilijk uit te maken wat het onprettigste is: één eivolle bus, waarin minsiens 20 men sen mfeer zitten dan het hoogst toe laatbare aantal (waartoe eigenlyk al die officiële bordjes in de bussen bevat om te beginnen een lucht en een temperatuur om van dood te gaan, maar by een geforceerde snel heid is een reis in zo'n overladen voertuig bovendien niet zonder levens gevaar. We moeten er niet aan denken, wat er zou zyn gebeurd, indien de bus, die Tweede Paasdag 's avonds onder Bakel in de sloot reed, haar ongeluk een uur later had gekregen, toen ze namelyk volgepropt zat met passagiers. Indien een onderneming de conces sie op een traject krijgt, aanvaardt ze toch niet slechts rechten maar immers ook plichten Welnu, wat deed de directie van de Zuid-üoster om met Pasen de te verwachten stroom van reizigers der dorpen op te vangen? Aanvankelijk niets Ambtenaren, verpleegsters, moeders met kleine kinderen enz. stonden uren in de kou, misten treinaanslui- tingen en konden niet meer tydig op hun werk zyn, moesten dure tele foontjes bestellen, om familie en supe rieuren te waarschuwen. Aan het ene eindpunt (Eindhoven) van het traject, was bij de Zuid ooster op deze spitsuren niet eens iemand „thuis", althans de telefoon ratelde er zonder effect. De laatste bus .had een vertraging van meer dan een uur; de z g. volg- buB, die te eltder ure werd ingelegd reed in Bakel, zoals bekend, haastig en wel in een sloot 1 Wy zyn van mening, dat de over heid in het belang van de veiligheid en de verkeerszekerheid, zonder wel wij eenvoudig niet meer kunnen, er strenger op toe moeten zien, dat op dagen als Pasen een geregelde en veilige busverbinding is gewaarborgd. Het euvel beperkt zich heus niet tot de Zuid-Ooster alleen Een andere vraag is, met welk moreel recht de onderneming 4 cent let wel vier cent per kilometer vraagt aan een reiziger, die de hele afstand beladen is met hangende medereizigers, die geen zitplaats meer hebben en trouwens evengoed vier cent per km. moeten betalen. In een van onze bladen hebben we gelezen, hoe de chef van het Centraal Station te Amsterdam een groot aantal extra treinen had laten inleg gen met het oog op de te verwachten Paasdrukte. Diezelfde voortvarende geest schijnt de leiding van de Zuid-Ooster niet te bezitten. Men schynt het dorp en het plat- land nog altijd anders te behandelen dan de steden. Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur Dr. v. d. HOMBERGH Charles Ruysstraat 5, Telefoon 393 Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. GROENE KRUIS Donderdag 20 April Consultatiebureau voor zuigelingen uit de KERKDORPEN Bekendmaking Burgemeester en Wethouders der gemeente Venray brengen ter open bare kennis, dat by raadsbesluit van 28 dezer, nr. 201, aan het R.K. Kerk bestuur van O.L "Vrouw Geboorte, Oostrum D 13, Venray, medewerking verleend is voor de aanschaffing van een nieuwe leermethode voor het godsdienstonderwijs aan de R. K. Lagere School te Oostrum en deswege een maximumbedrag van f i62.— uit de gemeentekas is ter beschikking gesteld. GEVONDEN lichtblauw gebreid babymutsje, Maes- sen C 23d Oostrum; vulpotlood, Kleuskens, Serv.weg 7a gebreide want, witte wollen want, bruinl. dames handschoen, Kazerne, bruin glacé dameshandschoenen, van Eyk, Langstraat, bruine lage damesschoen, Zegers, Oostrum C 25, vulpotlood, v. Elswjjk Kruisstr. 18, zilveren broche, Rongen Langstr.36 portemonnaie inh. f 9.25, Gieliam, Merselo8che weg ia, groene vulpen, E.Vermeulen, Over- loonseweg 25, zwarte bouvier, reu, den Holder G. bruinl. portemonnaie, inh. f 2.— Arts, Veldstraat 3, sierspeld, Bosmans, Kempweg 4, blauw alpino muts, Rumen Th., Leunseweg 1. Gouden kloosterfeest Het gouden kloosterfeest van Br. Plechelmus zal in tegenstelling met andere berichten op 11 Mei a.s. in Huize St. Servatius worden gevierd. Piet Vermeulen exposeert Het ligt in de bedoeling van de jonge Venrayse schilder Piet Ver meulen, om ook binnenkort in zyn geboorteplaats een expositie van zyn werken te houden. Piet Vermeulen die zich reeds een klinkende naam verworven heeft onder de jongere schilders, werkte in Maastricht en heeftreeds verschillende grote opdrachten ontvangen, waarvan de uitvoering allerwege de aandacht trok. 40-jarlg Priesterfeest Op tweede Paasdag werd de Rector van Huize St. Anna, Pater Gustaaf Ammerlaan, ter gelegenheid van zyn 40-jarig priesterfeest door re bewoners van de inrichting netjes in de bloemen gezet. 's Morgens droeg de jubilaris, ge assisteerd door drie Heerr.even, een plechtige H. Mis in de kapel van St. Anna. Deken Poels vierde feest Op Paas-Maandag werd onder grote belangstelling in Wyk-Maastricht, het zilveren priesterfeest gevierd. Hoewel de Zeereerw. Heer M. Poels, nog sinds kort deken in Wyk is, bleek wel uit de verschillende felici taties en cadeau's, dat hy hier zeer bemind is. Ook uit Schaesberg, zyn oude pa rochie, was een aparte delegatie naar het feest gekomen. Roois Cabaretgezelschap Het Venrayse Cabaretgezelschap met de Playing Boys zullen in deze maand een uitvoering geven in het rustoord „Zonlichtheyde" te Gennep Bernadette Een tweetal jaren geleden heeft de film Bernadette, hier in Luxor-Theater enkele dagen een volle zaal getrokken en zeker zal dit volgende week weer het geval zyn, als weer een reprise gegeven wordt van dit buitengewoon filmwerk. In deze film, die gemaakt is naar het boek van Fr. Werfel, een Duits vluchteling, die de gelofte aflegde in Lourdes als hy uit handen bleef van de Nazis, de geschiedenis van het Lourdes-wonder te beschrijven hoe wel zelf niet katholiek is het een treffende documentaire geworden van het gebeuren in Lourdes, war.rin Ber nadette Soubirous zulk een grote rol speelde. "We zien hier in deze film hoe veel tegenwerking van wereldlijke en ook geestelijke autoriteiten Bernadette te verduren had en hoe tenslotte Maria zegevierde toen zy reeds lang als stille non in een klooster de wereld ver laten had. Het is geen zoetelijk verhaal ge worden maar een ware kernachtige levensgeschiedenis, die iedereeD zeker moet zien. AANBESTEDING Bij de aanbesteding voor de R.K. Kerk van Posterholt kwam het aan- nemersbediyf Gebr. Verstralen, alhier uit de bus met f 296.200.— voor de bakstenen uitvoering en met f302.065 voor de uitvoering in mergel. De laagste inschrijver de firma Engelen uit Tegelen deed het voor resp. f 279.558 en f 279.558. Alhier werd aanbesteed het bouwen van een boerderij voor rekening van J. Holtakkers aan het Overbroek. Architect v.d. Boorn te Venray. Er werden 17 inschry vingsbiljetten ingeleverd. Hoogste L. Maas, Venray met f 27600. Laagste Janssen, Meerlo met f 22040. Katholieke arbeiders Bureau Sociale By stand van de heer van Gennep, heeft niet op Dinsdag, maar op Woensdag a.s. zitting in cafë Sanders. Geslaagd Aan de R.K. Technische school te Boxmeer, slaagde voor de afd. Metaal vakken, J. Branje. 40 jaren trouwe dienst Zondag hoopt mej. T. v. Opbergen de dag te herdenken, dat zy veertig jaren in dienst is by de fam. Assel- ;?hs in Leunen. eze trouwe hulp in de huishouding zal het die dag niet aan belangstel ling ontbreken. Yaandelwijding Op eerste Paasdag werd in de kerk te Oostrum, door de Z.E. Heer Pastoor Asselberghs, het nieuwe vaandel ge wijd van de afdeling Venray en om streken van St. Raphael. Mgr. Hanssen naar Oostrum Mgr. Hanssen zal op 30 April a.s. naar zyn geboorteplaats Oostrum komen, om aldaar de plechtige opening te verrichten van de Eeuwfeesten. Om half drie zal hij een pontificaal Lof celebreren in de openlucht op Transcedron. Tijdens dit plechtig Lof zal Mgr. Jenneskens de feestpredicatie houden. Hierna zal Mgr. Hanssen, de op voering bijwonen van het openlucht spel „De Duivel op Spraeland". Jeugddag Oostrum Paasmaandag werd de traditionele jeugddag in Oostrum gehouden. De Amerikaanse kermis, die ten bate van de jeugd georganiseerd werd, is echter een fiasco geworden. Daarom zal op Beloken Pasen weer een Amerikaanse kermis gehouden wor den voor hetzelfde doei, waarvan wij hopen dat ze een geweldig succes zal worden. Nieuws uit Oirlo Ruim 20 deelnemers beëindigden deze week een theoretische cursus voor de teelt van klein fruit en aardbeien, welke cursus gegeven werd door de heer Vissers uit Leunen. Deze zomer zal nog een practische les gegeven worden op een van de bedrijven in de omgeving. - De barakwedstrijden van de handboogschutterij Willem Teil wer den Paasmaandag beëindigd. De winnaar van het herenrijwiel werd M. Bots. Vennekens en Achten be haalden resp. de 3e en 5e prijs. Eierrereniging Smakt Te Smakt werd de jaarvergadering gehouden van de eiervereniging. Door de vereniging werd in het af gelopen jaar 733.140 stuks eieren in geleverd, welke een gewicht hadden van 44.134,5 kg. Hiervoor werd een bedrag ontvangen van f 100.559,93, Gemiddeld f 2,27 per kg. De heer Mennen van de voorlich tingsdienst van de C.V.V. hield een causerie over de verzorging en de huisvesting van kippen. Mutaties Belastingdienst. Overgeplaatst van Kerkrade naar Venray de Heer H. B. A. Lonissen en van Venray naar Kerkrade de Heer J. Roelofs. Rechtbank Roermond. W. J., oud 59 jaar, te Venray, werd veroordeeld tot f 60.— boete subs. 30 d. hechtenis. J. was in hoger be roep gegaan tegen het vonnis van de Kantonrechter te Venlo, waarby hy veroordeeld werd tot f 40.- boete subs. 20 d. hechtenis, wegens het overtreden van het bewakingsvoor schrift. Hetzelfde gold voor G. R., 36 jaar- De 34jarige L. Keveneens uit Venray, werd veroordeeld tot f 40.— boete subs. 20 d. hechtenis, met ont zegging van de bevoegdheid tot het besturen van motorvoertuigen voor de tyd van 6 maanden. K. reed 13 December 1949 meteen personenauto over de Cast.enrayseweg met zulk een snelheid, dat hy de bocht in de weg daar ter plaatse niet meer op pen vePige manier kon ne men, waardoor het voertuig tegen een boom botste en enkele malen kantelde. K. had tevoren de nodige café's bezocht. De Kantonrechter had hem des wege veroordeeld tot 8 d. hechtenis en 6 innd. ontzegging. De Kath. Arb.-vrouwen vergaderden. Het is altyd zo gezellig, wanneer de leden van de K.A.V. inzaai Schel len bijeenkomen. Of 't deze keer was dat de Klokkeluier sprak, dan wel dat er een verloting plaats vond, maar meer dan 100 moeders waren opgekomen en nadat de voorzitster mevrouw Janssen—van Daal, een, had verzocht voor de zielerust van mevr. Oudenhoven—Philipsen, werd aan de scheidende gedelegeerde der KAB, de heer A van Soest, woorden van dank gericht voor het vele werk, wat hy voor de vrouwen had gedaan In zyn plaats was benoemd de heer L. Janssen. V»n de secretaresse, mej Verhalle, kreeg men te horen, dat de bond 245 leden sterk was, dat er in 1949 82 zieken van een pakket waren voorzien, dat men 4 leden, die hun ziiveren bruiloft vierden, een cadeau had gezonden. Dat 2 leden waren overleden en dat ter hunner intentie een H. Mis was opgedragen, dat 60 gezinnen met verstelwerk waren geholpen, opwekking tot deelname aan het retraitefonds, dat in het vervolg de contributie eens per drie maanden wordt geïnd en 50 cent be draagt, dat men zich by W. Selder of W. Peeters tot heden kan opgeven voor deelname aan bezoek Passie spelen te Tegelen. Dank werd gebracht aan de Ven rayse Middenstand en boeren voorde pryzen, die zy hadden geschonken, terwyl de bloemisten een dankwoord kregen voor de versiering. Pater Adriaan behandelde in een boeiend en vlot betoog het onder werp „De vrouw in haar huishoude lijke arbeid". Dat er te weinig waar dering is voor het werk der vrouwen, die zonder beloning dag en nacht klaar staat en geen werktijdenbesluit kent. Zo het huishouden van de Staat dryft op het initiatief van de gemeenschap, zo dryft het huishouden op het initiatief van moeder de vrouw. Het moederschap in al zijn facetten werd door de spreker belicht. Drie pijlers waarop alles moet rusten zyn Kerk, Staat en Huishouden. Het loon zal betaalt worden in het geluk van het gezin, voor het geluk en het loon te ontvangen voor het brengen van Uw kind by God. Ook de geest. Adviseur kapelaan van Leipsig deed nog een flinke aan sporing, meer speciaal wijzende op de toekomst van het kind. Behulp zaam te zyn by het kiezen der roeping. Hierna werd een schat van prijzen aan de gelukkige winnaars uitgereikt, prachtige pryzen, van tafelkleed tot 25 kgr. aardappelen, gratis geschonken. De gelukkige winnares van een gratis jongenseostuum, geschonken door de fa. Gebr. Jeuken was mevr. Toonen. Voldaan keerden allen te 11 uur huiswaarts. Het was inderdaad een goed geslaagde avond. D.I.S.-nieows In klasse k van de afdeling Lim burg is het boven en onder spannend. Door het 2-2 gelijke spel van Oostrum—F.C.E.B. heeft D.I.S. steeds meer kampioenskansen. De wedstryd van a.s. Zondag is daarom voor ons van zeer groot be lang. Oostrum speelt tegen Tienray, een ploeg, die soms rare dingen doet. ~pelers en supporters doe allen goed Uw best. De laatste 6 wedstrijden hebt ge gewonnen met een totaal van 25—0. D.I.S. II mag nog een Zondag op kampioenslauweren uitrusten. Wij wensen U allen veel succes. S.Y.V.-nienws Zondag zal S.V.V. de strijd aan binden tegen de sterke tweede klasser uit Eindhoven Veloc. Wordt zo ge speeld als twee weken geleden dan staat het publiek een spannende en faire wedstryd te wachten. De tyd is zo gesteld, dat men eerst rustig thuis de wedstrijd België-Nederland kan volgen, waarna de wedstrijd op het Servatiusterrein begint. Venray 3 moet tegen de Swolgse Boys 2 en zij weten wat er op het spel staat. Dus werken jongens. Het Limb. Gi De R.K. Verenijini Groene Kruis" terc in Maastricht har staan. Z.H. Exc.Hgi verleende pontifi&le Hoogmis, die inde I opgedragen. De honderd In de 509de sta klasse, veertienie i van f 100.000 geul lei Nederlandse loei voor Dnitse gr Honderdachtectwii boeren uit de Gaafs schriftelijk tot de Justitie gewend oi tegen de voorgtiom het Beheersinsttuu heirase boerentcjbeh Zy achten dea vei belang van de goed die gedurende eeu- landbouwers Ta;beic 1 de grensgebiden Ruim naar di D Per 1 April w,ren -J tienduizend vakl zaam zijn in deNed industrie, op mcht het ogenblik is c de OP ..wv t weer hoger, harn een deel vanht ad hulppersoneel oj str; wachtgeld fonds, wa lozen thans geteun het einde van deze gerut. Dan rntin hi ovèrbruggingsstiun, D.U.W. te we;k ge zodoende gevaarlope: vaardigheid in ruvs verliezen. Allein ee de tabaksacdjni ka brengen. Bij aaorjdin De 17-jarige bakk uit Swolgen werd W de Grotestrast ie Tej door een perwnenaul de heer S. uitVenlo. van zyn fiets geslinj vrijwel onmiMlyk. Machilist vei in stulsmij In een woera; 546-meter verdieping Emma is "Wtensda jarige locomtief-ic Rzadkiewicz rit Het werkzaamhecea dode Het slaehtof;/ laat drie kinderen achter Extra-stem aan Het ligt Mie b regering om drie milli ter beschikling te kleine boera, tenei te verlenen bj de ri de bedrijven. Dit betekeit, dat ir en een half nillioen vcor dit doelojde Lai 1950 zyn utretrokl half millioer beschik Tweede lamerle met de huar< Verscheneiiihet over het witöntwei van de huishuren m Tweede Kamerleden de sl rekkingvn de vc prijsregeling, doch z ten zeerste, d»: het 0 eerder is inziend. Bovendien ifaat he vast, wanneer het, door do Stater-Gener zal treden. In dit verand w er op, dat daa huurv regeling van lijdelijk gaat immernit vai standighedeun is di baseerd. Byeenorrm zullen deze imstan verdwijnen. Andere Ida vrage regering ve voldoe heeft, welle?evolge hoging, gelikzy thai name voor e arbe middenstanies en de den zal meibengen. Groot is Jiieze kr rusting ove'it wets ten onrechs_ Het gaai-fer in mensen, wsrbestaar toch al toten minir ceerd gezirmn, war nood hoog estegen elke verhop:? van zwaar weep. De regeri! stelt satie in herooruitzi van belastM verlap leden zyn 'orshands tuigd van doeltr maatregelai. Veertig j*r bef t.U in Li De tuberose is zal blijken nöt uit t indien niet de gehe zich achtei laar bes; Zo verarde d staatssecreds voor" op de feesTffgaderir ter herdentsg van bestaan vade provir tot bestrijen van c R.K. Vereng „He Vele spnlws voerc vergaderin- die dc Houben, <jjnaissarï! in Limbuï werd woord. De distorts H overzicht de I der t.b.c.-liWijding j

Peel en Maas | 1950 | | pagina 2