Pasen A WEEKBLAD VOOR VENRAYBEN OMSTREKEN an ónze VfleedeU Plannen voor de Dioc. Limburgse Spcctdaq in lOeniay Plannen veee de inteckt van H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard Yli[vekkeidtsckóct (Deee de petitieïecktee SPORT ,As je me nou' iPeneag (Deeeuit. Zaterdag 8 April 1950 No. 14 Een en Zeventigste Jaargang Druk en Uitgave Firma van den Munckhof Drukkerij Kantoorboekhandel Grootestraat 28 Telefoon K 4780 512 Postrekening 150652 PEEL EN MAAS Advertentieprijzen op aanvraag verstrekt Abonnementsprijs per kwartaal: voor Venray fl 1.00 buiten Venray fl 1.20 uitsluitend vooruitbet. De Heer is waarlijk verrezen, Alle- luaDeze oude groet van de Russi sche Kerk openbaart voor ons de vreugde, het geluk dat in het Paas feest opgesloten ligt. Het zijn niet de bloesems daarbuiten, niet de zingende vogels in heester en struik, die onze ziel in blijdschap zetten. Want dat is de grote vreugde van de Paasdag: de Heer is waarlijk verrozen en wij zullen eens met Hom herrijzen in opstanding en herge boorte. Bij de meeste feesten weten we niet precies de eigenlijke betekenis.' Rondom Kerstmis worden kolommen en bladen gevuld, zonder dat één woord de zaak raakt. Maar hier weten we beter bescheid. De Paas- biecht en Paascommunie leren ons de weg. Ze tonen ons de diepere geheimen van het Paasfeestopstan ding uit de slaap der zonde, herboren worden in Christus, in onze ziel aan nemen het nieuwe zuurdeeg van de genade, die in ons het nieuwe leven moet worden. Vandaar de vreugde in ons hartde Heer is waarlijk ver rezen, Alleluia De twee mannen van Emmaus, die Paasavond zo bedroefd waren, omdat al hun blijde Messias-verwaelitingen niet meer dan een kleurige zeepbel geweest waren, richtten tot U, ver rezen Christus het dringend verzoek: „Blyf bij ons Heer, want het wordt avond en de dag is reeds gedaald". Dit verzoek is op hun lippen slechts een bewijs van hun Oosterse gastvrijheid, een uitnodiging de nacht onder hun dak door te brengen; het kry'gt voor ons een veel diepere be tekenis. In deze moeilijke tijden, nu alles in zy'n voegen kraakt en scheurt, alsof er een nieuwe wereld uit de chaos geboren gaat worden, beseffen we meer dan ooit, dat we alleen niet verder kunnen; nu het avond wordt op onze geslagen en geteister de wereld nu de nieuwe wereld nog op zich laat wachten, vragen ook wij met aandrang: „Blyf by ons, Heer. Blijf by ons, Heer, met het licht van uw geloof, met de blijde glans van onze Paaskaars; ons geloof mag niet wankelen; het mag niet verduisterd worden in de stormnacht van de beproeving; het mag niets verliezen van zy'n frisheid en zijn oorspronke lijkheid; het moet voor ons worden tot een eiland in de branding, tot een veilige haven, tot een licht op de kust van ons leven, dat sterker is dan alle windvlagen. Blyf by ons, Heer, met de kracht van uw vertrouwen; wy' vrezen zo gemakkelijk, dat wij de strijd zullen verliezen en het onderspit zullen delven, dat de Kerk slaag zal krijgen, waar ze zich nooit meer van her scellen zal, dat haar vijanden sterker zullen zijn dan wy, dat de dagen van uw Ryk geteld zyn en wy langzaam maar zeker de algemene ondergang van de christenheid, misschien zelts van de wereld t9gemoet gaan. Zo ooit dan is er nu optimisme in ons hart. Het geloof in Christus heeft de wereld gered. Luister naar dat eeuwige optimisme van de Paus, die meer weet dan wy allen, en die nooit versaagt en steeds een woord van optimisme voor zijn kinderen heeft. Ziet hy' verder dan wij Schuift God voor hem de donkere gordijnen opzy We weten het niet; een ding is zeker: voor iemand die alles weet, als de Paus, is hy een wonder van optimisme. Ook dat is zy'n zending in onze dagen Blyf bij ons, Heer, met de warmte van uw liefde, het is zo moeilijk de liefde in ons eigen hart brandend te bewaren, als wy om ons heen niets anders zien dan koudheid en onver schilligheid, liefdeloosheid en afgunst, haat en tweedracht, de onverbidde lijke stryd om het bestaan, die niemand iets gunt, het wit in de ogen niet. Blyf by ons, Heer, want het mag geen avond worden op onze aarde, die Gij geheiligd hebt door Uw tegenwoordigheid en vrijgekocht door Uw bloed. P. H. RONGEN O.C.R. Moeders het Ned. R.K. Huisvestings comité komt een beroep doen op Uw goed hart I Tengevolge van de ontberingen tijdens de oorlogsjaren is het aantal zwakke kinderen, dat voor herstel van hun gezondheid uitzending naar een gezondheidskolonie behoeft, sterk toegenomen. Voor uitzending is geld. en veel geld nodig! Wilt gij nu, Moeders, niet Uw huis genoten bewegen om voor die zwakke kinderen een kleine gift een Paas ei te offeren Indien GIJ het vraagt, doen zy het zeker! Sluit die giften in het envelopje hetwelk U dezer dagen is bezorgd. Het zal na Pasen worden afgehaald door een porsoon, dit van een legiti matiebewijs is voorzien. Vraagt dit bewijs ter inzage! Gezondheid is de grootste schat. Zeker voor het kind, dat als het zwak en ziekelijk is geen blijheid kentLaat Uw goede hart spreken, doet een goed woordje voor onze zwakke kinderen, die reikhalzend uitzien naar het ogenblik, waarop zon en frisse lucht en goede verple ging hun kracht en levenslust terug geven zal. Zorgt, dat milde giften het Paasei zakje 'vullen Het zwakke kind dankt U voor Uw goede daad, die God zal lonen. R.K. Vereniging „Het Limb. Groene Kruis" Afd. Venray Zaterdag j.l. werd in zaal Schellen een vergadering gehouden, waaraan naast liet bestuur van de Voetbalclub S.V.V. deelnamen het Bondsbestuur van de Diocesane Limburgse Sport bond, het Kringbestuur van de Kring Horst en de afgevaardigden van andere sportverenigingen uit Ven ray. Op deze vergadering werden de eerste plannen besproken voor de organisatie van de Diocesane Lim burgse Sportdag, die op Zondag 4 Juni a.s. in Venray zal worden ge houden en waarvan de Sportvereni ging Venray de organisatie op zich heeft genomen. Op deze dag zullen hier wedstrijden worden gehouden van voetballen, handballen, korfballen, athletiek en gymnastiek. Voetballen Hier zullen een tweetal wedstryden voorafgaan van de R.K. ie klassers Bleyerheide, Emma, M.V.V. en de Sittardse Boys. Do beide „overwinnaars hiervan zullen op Zondag a Juni hier de finale spelen. Handbal. Men zal alles in het werk stellen om de finale van de heren handbal competitie hier in Venray te houden. Mocht echter het. programma van deze Handbalbond nog niet zo ver zyn, dan zal de demi-finale hier worden gespeeld. Korfballen. Deze wedstryden moeten door da mes worden gespeeld, maar aange zien hier over nog te weinig bekend is, zal de betreffende commissie een en ander eens bestuderen. Athletiek". Voor dit onderdeel van het pro gramma zullen alleen loopnummers worden georganiseerd op de 400, 3000 en 5000 meter, terwyl eveneens een estafette wedstrijd gehouden wordt. Men hoopt voor dit nummer verschillende bekende lopers hier te krijgen. Gymnastiek. Voor dit nummer is een half uur beschikbaar gesteld voor de dames en een half uur voor de heren. Hoofdzakelijk zal dit bestaan in vrye oefeningen. De bedoeling is, dat een en ander vlot achter elkaar verloopt en dat de talrijke bezoekers geen moment behoeven te wachten op de verschil lende onderdelen van het program ma. Een en ander zal ongetwijfeld nog wel wat organisatie nodig hebben, maar de voetbalclub wordt hierby nu reeds goed terzyde gestaan door verschillende dames en heren, die zo bereidwillig waren om dit sportfestijn mee te helpen slagen. Mochten anderen daar ook iets voor voelen, men kan nog mensen genoeg gebruiken en de heer Poels, Draalstraat, wacht op uw opgave. Vooraf aan deze sportmiddag zal een plechtige H. Mis worden opge dragen in de Parochiekerk voor alle levende en overleden leden van de Diocesane Limburgse Sportbond, waar na de officieële autoriteiten ontvan gen zullen worden op het Gemeente huis. Er is dus reeds een begin gemaakt met de voorbereiding van deze dag en het is te verwachten dat Venray hier zyn beste beentje vooruit zal zetten, ook al omdat de ogen van heel sportlievend Limburg op Venray zullen zyn gericht. Men kan de organisatoren slechts alle succes toewensen LOOP DER BEVOLKING oyer dp maand Maart 1950 der gemeente Wanssnm GEBOORTEN Volleberg Antonius Jozef Maria, vader: Johannes Mathias, moeder: Thiesen Theodora E. Adres: B 7ia OVERLEDEN Wijnhoven Jacobus Wilhelmus, echtgenoot van Driessen Maria A. Adres: B 69. Aantal inwoners op 1 Maart 1950 617 rn. 589 vr. 1206 tot. Geb. en gev. 4 m. 1 vr. 1211 tot. Overl., vertr. 2 m. 1 vr. 1208 tot. Aantal inw. «19 m. 5«§ vr. i2®t t®t. Het was Maandag tjokvol in Hotel de Zwaan, waar afgevaardigden van alle verenigingen, die Venray kent aanwezig waren voor de besprekingen van wat te doen stond by het offi ciële bezoek van H.M. de Koningin aan Venray. Na een enthousiaste inleiding van de heer Burgemeester, die nog eens duidelijk aangaf welk een eer het is voor onze gemeente, dat de Hoge Bezoekster hier een korte tyd zal verblijven, kreeg de heer Gooren het woord, als voorzitter van het Oranje comité. Door het gemeentebestuur was aan dit comité opgedragen, dit bezoek zo luisterrijk mogelijk te onthalen en zo had men reeds dienaangaande plannen opgesteld. Verwacht werd, dat de route die H.M. volgt, een vlaggenzee is en dat van ieder huis de driekleur wappert. Zo moet van Castenray tot Wans- sum, aan ieder huis het rood-wit- blauw te zien zy'n en zy die over geen vlag beschikken, worden dringend verzocht, hier zo spoedig mogelijk voor te zorgen. De kom van het dorp, dus Paters- straat, Grotestraat, Grote Markt, Hof straat en Stationsweg worden boven dien nog versierd met erebogen, groen en verdere straatversiering. Het Oranje-Comité zal hiervoor con tact met buurtbewoners op nemen. H.M. de Koningin zal een half uur in onze gemeente verblijven en daar zy' dus in betrekkelijk snel tempo Leunen en Oostrum zal passeren zullen de kinderen van de kerkdorpen naar Venray komen. Uitgezonderd hierop is Castenray, waar de kinderen aan de grens van de gemeente worden op gesteld, evenals de verschillende ver enigingen van Castenray. De rest van de gemeente zal haar afgevaardigden met het vaandel van de verschillende verenigingen naar Venray sturen. De Grote Markt zal geheel worden afgezet en in verschillende vakken verdeeld worden, waarin plaats is voor de verschillende verenigingen kerkdórpsgewijze. De verenigde harmonieën van Ven ray en Oostrum zullen vaderlandse muziek ten gehore brengen aan het gemeentehuis, de andere muziekgezel schappen zullen loten wie speelt bij de uitgang van de St Petrus Banden, waaraan Hare Majesteit nog een kort bezoek zal brengen. Voor de verschillende kerkdorpen zyn heren benoemd, die de afvaardi ging van de verschillende verenigingen daar terplaatse, verder zullen regelen. Diegenen, die dus mee willen doen en terecht verwacht het gemeente bestuur, dat dit allen zullen zyn gelieve zich dus in verbinding te stellen met de volgende heren: Leunen: P. Weys en H. Asselbergs; OostrumWerkcomité; CastenrayMeester Volleberg: OirloB. van de Sterren en M. van de Beuken; Ysselsteyn Claessens II. Wismans; Heide: G. Wismans; MerseloH. Arts; Smakt: J. Philipsen; Venray-Kom: Oranje Comité. Onder leiding van deze heren zullen de feestelijkheden worden georgani seerd. Nadere mededelingen over plannen volgen natuurlijk zo spoedig mogelijk, We hebben nog enkele weken de tyd. maar des te vlugger men klaar is, des te meer kan er gedaan worden. Uitreiking diploma's Avond nijverheidsschool Dinsdagavond had in het Luxor- Theater de uitreiking plaats van de diploma's voor het Avond-nyverheids- onderwy's. Hierby waren tegenwoor dig verschillende leden van het Schoolbestuur o.a. de HoogEerw. Heer Deken Berden, Dr. A. Janssen, W. Peters, de leraren der school en ver schillende belangstellenden. Na de opening door de HoogEerw. Heer Deken nam de directeur de heer Oomens het woord. Spreker was nogal pessimistisch gestemd, wat ook niet te verwonderen was, want van de 142 leerlingen waren er lielst maar 49 niet bevorderd, dus meer als 30 pet. Hy was dan ook lang niet tevre den over de ijver en studielust van zyn leerlingen en had met de andere leraren besloten in de toekomst op een geheel andere wyze te werk te gaan. Zo zal 't voor de aanvang van het nieuwe schooljaar nodig zyn dat men zy'n oud-rapport inlevert, dat men verder in het bezit is van de vereiste studieboeken, dat men fat soenlijk gekleed op de les verschijnt, dat men schone handen heeft en dat men alle lessen volgt, ook die voor het Algemeen Vormend Onderwijs. Voor dit laatste zyn slechts zy" uitge zonderd, die diploma MULO hebben. Aan al deze punten heeft in het verleden veel gemankeerd, maar in de toekomst zal elke inbreuk op deze regels een onherroepelijke verwijde ring van de school het gevolg hebben. Ook zy, die reeds twee maal in dezelfde klas zyn blyven zitten, be hoeven niet meer terug te komen. Een woord van lof had de directeur voor de leerling G. Dykmans, die op latere leeftijd nog begonnen, een voorbeeld is geweest voor allen en die ondanks de vele moeilijkheden toch doorgezet heeft en nu zijn diploma met goede cijfers heeft ge haald. Spreker kan niet enthousiast zyn over de Rykswerkplaatsen, maar wanneer de leerlingen daaraan inder daad door willen werken en verder willen studeren, dan kan er iets goeds uit groeien. Een hartelijk applaus voor Dyk mans was de beloning voor zijn flink werken. De directeur deed dan nog eens een extra beroep op de jongens om eens wat meer wilskracht en ijver te tonen, opdat het studiegeld niet weggegooid zou zijn en zy op zouden groeien tot volwaardige vakmensen, die ook in de somber lykende toe komst nog altyd werk zullen vinden. Daarna werden do namen voorgelezen van de jongens die zyn overgegaan en het bleek dat er verschillende klassen waren, waar nog al wat slachtoffers gevallen waren. De vol gende diploma's konden worden uit gereikt Diploma's A (4 jaar Avond-nijver heidsschool). Afd. Timmeren. H. Relouw; J. Spee; H. Thuyls; H. Peeters; P. Tonen allen uit Venray; A. H. van lli, Wmmum. Afd. Metselaars. G. Dykmans; G. Hendriks: T. Ver geldt; L. Janssen allen uit Venray; M. G. Lenssen, Wanssum. Afd. Schilders. P. Gommers, Vierlingsbeek. Afd. Machinebankwerker. G. Janssen, Venray Afd. Smidbankwerker. J. Goumans. Diploma's B (Ambachtsschool en 2-jarige avondcursus). Afd. Timmeren. A. Klaassens, Overloon; C. Fleur- kens en H. vd. Putten, Venray; B. Simons, Well; J. Michels, Ysselsteyn; P. Pijpers. Afd. Electriciteit. M. Janssen, Oostrum Afd. Machine-bankwerker. P. Bouten. Nadat de leerlingen uit handen van de heer Deken hun diploma ontvan gen hadden spraken nog de heren Peeters, Derksen, Bartels en Frans Janssen, die allen wezen op het grote belang dat de gemeenschap heeft bij goede en flinke vakmensen. Verder deed de heer Directeur nog mededeling van de a.s. Zomercursus sen voor metselaars en timmerlieden, die iedere Donderdagavond worden gehouden en waarin o.m. steigerbouw e.d. behandeld worden. Opgave hier voor moet zo spoedig mogelijk ge beuren. Vrydag j.l. hield de politierechter op het gemeentehuis alhier weer een zitting, waar de nodige pekelzonden weer werden afgewassen tegen be taling van zoveel boete. Zo werd de „dame van standing" uit Bergen, nu ook eindelijk veroor deeld wegens de belediging van haar buurvrouw. Twee zittingen lang had zy' vol kunnen houden, dat zy in plaats van een scheldwoord gewoon gezegd had retour, maar nu twee getuigen bij ede verklaarden, dat het geen retour geweest is, viel zy door de mand en kreeg f 10.— boete. Maar de genoeg doening heeft ze, dat ze volgende maal getuige mag spelen tegenover de buur vrouw want die heeft zy op haar beurt weer aangeklaagd, terwijl op de trap naar beneden het ook al we nr knap onrustig was, zodat het niet onwaarschijnlijk is, dat beide „dames' wel eens meer met de politierechter in aanraking komen. De boer in Merselo, die zo dringend een deur nodig had, dat hy hem maar by zyn buurman wegnam, zodat die op zekere morgen zy'n stal wagenwijd open zag staan, kreeg f 15,—. Th. uit Venray had veel last van kwajongens, die belletjes trokken, overal rommel neer gooiden en der! gelyke vlegelstreken meer, totdat hy op een goede dag een van die vlegels om zyn oren sloeg. Omdat de politierechter er zit om te straffen en men niet voor eigen rechter mag gaan spelen, kreeg Th. fs,— boete. Byzonder misselijk was wel het geval var een politie agent uit Horst, wiens kinderen telkens door een tweetal kwajongens werden geplaagd. Deze politie-agent was dat op zekere keer moe en sloeg de belhamels met de koppen tegen elkaar. Doch ook een politie-agent moet zyn handen thuis houden en hy kreeg ten aanschouwe van de beide belhamels f23,— boete en een standje van de politierechter. De paedagogische gevolgen van dit geval zullen we maar liever niet be spreken, maar deze jochies zullen in hun verdere leven waarschijnlijk weinig respect moer hebben voor de politie, waarvan ze er nu eens een „lekker te grazen" hebben gehad (aldus de „wijze" vader van de knapen). Verschillende andere gevallen, o.a. een uit Siebengewald, waar met rieken en bloedhonden was gewerkt, en waar van grote schade-rekeningen werden ingediend, vond zy'n uiteindelijke be loning in f 10,— boete en betaling der schade. S.Y.V.-nieuws De eerste lustrum-wedstrijd is er een geweest van de bovenste plank. Venray speelde een zeer goede wed strijd en behoefde in het geheel niet onder te doen voor de tegenpartij Kolping uit Helmond. Ailebn positiekiezen was by Kolping beter verzorgd, voor het overige was Venray over heel de linie beteren zo spelende zou Venray zelfs een goed figuur in de tweede klasse maken. Kolping probeerde al vroegtijdig de buitenspelval open te zetten en Ven ray liep er aanhoudend in. Maar toch werd deze tactiek noodlottig voor Kolping, want by een ver opdringen van de achterhoede, schoot de inval ler rechtsbuiten netjes langs een der backs, kreeg de bal in de vrye ruimte te pakken en het was met een 1—0. Enige felle schoten van de links buiten hadden zeker een beter lot verdiend. Kort daarop een goede doorbraak, de rechtsbinnen zorgde voor de afwerking en het was 2—0. Kolping deed zyn uiterste best om tegen te scoren en het lukte dan ook de rechtsbinnen enige minuten voor rust er 2—1 van te maken. Na rust eenzelfde spelbeeld. Al spoedig wist de centervoor met een oerhard schot er 3 1 van te maken. De wedstryd bleef aantrek kelijk, maar verandering in de stand kwam er niet meer. Op Zondag 10 April komt Veloc een sterke tweede klasser uit Eindhoven. Hopelijk speelt Venray dan weer een prima wedstryd. Indien het weer meewerkt, dan verwachten wy, dat de belangstelling groot zal zyn. Het derde speelde thuis tegen America 2 en behaalde een mooie 5—1 overwinning. De kans op het kampioenschap blyft nog steeds bestaan boys. Wy wachten slechts op het struikelen van Ysselsteyn. Paas-Maandag krygt u wel de zwaarste uitwedstrijd tegen EWC 2. Deze ploeg begon zwak, maar speelt op het ogenblik byzonder sterk. Voorziohtigjongens voor deze tegen stander, want anders worden er punten verloren en dat mag niet meur. Indien jullie spelen zoals ge dat kunt, dan komen ook de puntjes mee naar Venray. Wielerkampioenschappen. Zeven Zondagen lang hebben de beste renners van onze wielerclub gereden. Hoewel het hoofddoel van deze ritten de training van de leden beoogde, heeft men in practisch alle wedstryden kunnen genieten van spannende gevechten en razendsnelle demarages. Venray, dat vorig jaar zulk een ivreesde naam had, zal ook dit jaar weer een geducht woordje mee spreken. Jan Hulsman uit Oostrum, die al in het verleden de aandacht trok, wist met het hoogste aantal punten, namelijk 102, beslag te leggen op de titel van clubkampioen, terwyl hy tevens kampioen der junioren was. Deze opmerkelijke prestatie werd beloond met de prachtige beker, die beschikbaar was door de Firma H. Swaghoven, Maashezerweg. Jan Kerremans werd met 90 pt. de kampioen der senioren en kreeg als beloning de zilveren lauwertak. Leo Janssen werd met 76 punten verdiend no. 2. A. Willems met 71 punten 3de en M. Kessels 4de dei- senioren. P. Hutten werd tenslotte met 58 punten 2de der junioren. Ongetwijfeld zullen deze heertjes in het komende seizoen nog menigmaal van zich doen spreken. Tonrnooi Bisschopsbeker Zondag 16 April draait de eerste ronde van het Tournoói om de Bis schopsbeker. Zaterdagavond had te Horst een vergadering plaats voor alle Jeugd leiders, waar de heer L. Bussemakers namens de Jeugdcommissie en D.L.S- nadere inlichtingen gaf omtrent de organisatie van dit tournooi. Nadat de geschikste terreinen waren uitgezocht en de indeling der elftallen was geformeerd, bracht de loting d® volgend® uitslag: Terrein Maasbree: I Maasbree A—Sevenum A II Panningen A—Koningslust A Terrein Lottum I Horst A—Lottum A II Arcen A—Hegelsom A Terrein Wanssum I Broekhuizen vorst A—Horst B II Wanssum A—Venray A Terrein Swolgen I Wanssum B—Arcen B II America A—Swolgen A Alle wedstryden worden geleid door Bondsscheidsreehters. De tweede ronde wordt gespeeld op 30 April. PAASMAANDAG E.W.C. II - VENRAY III 2 uur C. Creemers J. Voesten L. Lucassen J. Clevers M. Arts G. v. Liesbout L. Siebers A. Arts J. Koppen F. v. Gerven J. v.d. Bekerom Res. J. Hendriks, Th. Siebers Vertrek per fiets S.V.T.-Jeugd In de bestuursvergadering der SVV- jeugd werd Zaterdag besloten om in de toekomst de by eenkomsten te stellen voor de A-jeugd op Woensdag van 6-8 uur en de B-jeugd op Dinsdagavond van 6—7.30 uur. Tevens werd het op 18 Mei te houden Olym pische programma vastgesteld van de jeugddag. Er zullen voor 3 groepen, nl. 12—u-jarigen, 14—15-jarigen en 16— 17-jarigen wedstryden gehouden worden in hardlopen, verspringen, hoogspringen, mastklimmen, kruiwa- genryden, zaklopen, hindernislopen, petjeslaan en 'n grote dorpsloop. Voor de mannen van Venray „Er... zyn... nog... open... plaatsen!" As je me nou??!! Kunnen al die mannen van Venray nu nog niet eens een retraitetje* van 80 mensen volmaken. Daor stao ik now van te kieke. Weet je welk liedje ik op het ogen blik in mijn hoofd krijg„Heb je nog een kaartje voor een plaassie op een bankie" en de rest weet je wel. Ja, zu moest het eigenlijk zyn, dat de mannen kwamen vragen: „Heb je asjeblief nog een plaatsje?" Bent U er dan zo huiverig voor? Hedde de schrik er vur ien de biën Of bent U bang, dat U wordt uitge beend Geroskamt, misschien Wat denkt U dan van een retraite Wat zegt Uge hoort niet by de fienen. Kom, kom, kom mannen, U begrijpt zelf wel waarom U dat zegt. Als U zö spreekt, dan neem ik U niet au serieux, en gy uzelf ook niet. We weten wel, wat U dan zeggen wilt 9n dat zult U in de beste ogenblikken van je leven niet willen herhalen. Venrodse mannen en jongemannen, er zyn nog open plaatsen en daar horen Venrodse op. Venrodse midden standers, boeren en arbeiders. Ven rodse sportlui, zangers en fanfare mensen. Venrodse jonge boeren, jonge arbeiders en jonge middenstanders. Venrodse jongens, die terugkwamen uit Indië. Venrodse jongens goedge keurd voor militaire dienst. Denk nog eens na over de reden, waarom je je niet opgaf, en dan vraag ik U... „Zegt U nu nog NEEN". U moet zitten op die open plaats. 28 April tot 1 Mei zyn Uw dagen, mannen. Bespreek Uw plaats nog vóór Woensdag 12 April by Pater Domitius. Je kunt niet naar Rome voor de jubilé-aflaat, haal hem dan in Venlo in Manresa. DE KLOKKELUIER Volgende week Woensdag houdt Venray Vooruit haar algemene jaar vergadering en met het oog daarop heeft zy haar jaarverslag reeds doen verschijnen. Dit verslag biedt naast een goed overzicht over het doen en laten van deze vereniging ook enkele interessante bijzonderheden, die wy hieronder gaarne vermelden Het verkeersbureau is wel een van de meest naar voren tredende objec ten van deze vereniging en dat'dit bureau inderdaad in de behoefte voor ziet-, blijkt wel uit de 1877 mensen, die hier om inlichtingen komen vragen over van alles en nog wat in het afgelopen jaar. Per telefoon werden 934 inlichtin gen gegeven en 166 schriftelijk. Er zijn dus in 1949 744 personen meer geholpen dan in 1948. Jammer gonoeg heeft Overloon de samenwerking tussen beide gemeen ten verbroken, door oprichting van een eigen V.V.V., waardoor byv. d® gezamelyke uitgifte van folders niet meer mogelyk is. Aan spoorkaartjes werden in 1949 verkocht voor een bedrag van f 5996.29, waarmede in totaal bet bedrag aan verkochte spoorkaartjes is opgelopen tot f 21.963.29. Op 1 Mei a.s. moet wegens bezuinigingsmaat regelen van de Ned. Spoorwegen met deze kaartverkoop gestopt worden en zal het dus ook voor het verkeers bureau moeilijk worden de eindjes aan elkaar te knopen, ook al omdat de inkomsten uit andere bronnen veel minder geworden zy'n. Misschien dat d® verschillend® Venrav»® Ver-

Peel en Maas | 1950 | | pagina 1