>apegaaienziekte en hoenderpest. De zandverstuivingen. 1910 1950 WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN „Ziet, nu is het de gunstigste tijd' Steunt fyiuisfcönt. Dinsdagen in de Paterskerk „Nog geld toe Herdenking van het 40-jarig bestaan van Venray's Mannenkoor Zaterdag 25 Maart 1950 No. 12 Een en Zeventigste Jaargang Druk en Uitgave Firma van den Munckhof Drukkerij Kantoorboekhandel Grootestraat 28 Telefoon K 4780 612 Postrekening 150652 PEEL EN MAAS Advertentieprijzen op aanvraag verstrekt Abonnementsprijs per kwartaal: voor Venray fl 1.00 buiten Venray fl 1.20 uitsluitend vooruitbet. De schade de laatste jaren in Noord-Limburg op 1 tot 2 millioen gulden geschat. In het foorjaar heeft Noord-Lim burg last van een bijna Saharaach- tige zandverstuiving. De wind blaast de zandkorrels weg en ontneemt daardoor aan het bouwland een vruchtbare humus en de pas opge brachte kunstmest. Zaaizaad en kiem- nlanten komen bloot te liggen, jonge planten worden door 't scherpe zand kapotgeschuurd of overstoven. En zelfs pas gepote aardappelen worden blootgelegd. Sloten en grep pels waaien dicht en moeten weer schoon gemaakt worden. De kosten van zaaizaad, pootgoea en kunstmest gaan verloren, al het werk voor grondbewerking en zaaien is voor niets gedaan. Niet stuivende percelen worden overstoven en kunnen door een legel- matig bombardement met scherpe zandkorrels eveneens tot stuiven worden gebracht. Bh' regelmatig afstuiven, waarbij dus de vruchtbare bovenlaag gaat verloren en de slechtere ondergrond boven komt, kan men na verloop van tyd beter ophouden met boeren. Naast de ongemakken, welke de bevolking ervan ondervindt, wordt dus ook zeer zware schade geleden Enorme schade. De schade, welke in de laatste laren in Noord-Limburg door verstui vingen is teweeg gebracht, wordt op i a millioen gulden geschat Het hoeft dus geen verwondering te baren, dat van verschillende zijden naar een beteugeling der verstuiving gestreefd wordt. Maar om tot het nemen van afdoende maatrogelen te kunnen overgaan, moet men uiteraard zekerheid hebben omtrent de oorzaak der verstuivingen. Pe boeren staan maar al te gauw klaar met de schuld te geven aan een al te sterke ontwatering, waar var. men het verdrogen van de Noord-Limburgse beken toeschrijft. De Commissie stuivende gronden, die in het voorjaar 1948 door de LL TB werd ingesteld, is in een door haar uitgegeven brochure tot vele andere bevindingen gekomon. Harerzijds wordt o.a. de oorzaak gezocht by de ver doorgevoerde bos- en heide-ontginningen van de laatste 25 jaar, het rooien (met subsidie van wegbeplantingen en houtwallen, het scheuren van grasland, de sterke uitbreiding van het aantal asperge- velden (de grootste boosdoeners by het stuiven) en liet vervangen der organische berpesting dopr kunst- Vanzelfsprekend heeft het probleem der stuivende gronden de aandacht der agrarische commissie van het provinciaal bestuur. Tc sterke ontwatering? En deze commissie heeft zich ook bezig gehouden met de vraag: Is het werkelijk zo, dat de normalisatie der Noord-Limburgse beken een te sterke ontwatering tengevolge heeft gehad. Of moet men het verdrogen van deze beken en de verstuivingen ook! zien als een gevolg van het sterke dalen van het waterpeil, dat niet jalia»£ in ons land, maar ook ver daarbuiten te constateren valt In verband pet. het laatste gedeelte van de vraag, is de agrarische com missie niet tot een bepaalde conclusie gekomen, ten aanzien van het nemen yan maatregelen voor het waterschap. Wapt men wil op dit punt eerst de resultaten afwachten van de stu die van een rijkscommissie, die in groot verband de kwestie onderzoekt of de verstuivingen nfef moeten wor den gezien als een gevplg van de algemene verlaging var. het water peil, welk laatste verschijnsel in zyn gevolgen veel erger dreigt te worden San het huidige probleem der ver stuivingen- Eerst moet er dus klaarheid komen op dit punt, eer flls gevolg van een grondig en wetenschappelijk verant woord onderzoek, advies worden gegeven tot het nemen van maat regelen, zo nodig ook op het terrein der waterschappen. Proef met windsingels Intussen doen de boeren er goed aan die geadviseerde maatregelen te nemen, die ze zelf in handen hebben. Door organische bemesting kan de structuur van de grond verbeterd worden. Verder kunnen ze aandacht be steden aan een meer doelmatige grond bewerking (minder rollen) en de grond zoveel mogelijk begroeid houden. En door het aanleggen van windsingels kan de windkracht gebroken worden. In Grubbenvorst-Lottum, een cen trum in het stuifgebied, evenals een deel van Middelaar, Milsbeek en ge deelten in de gemeente Bergen, is: men vorig jaar reeds begonnen met het voorzien van een proefobject van 270 hectaren van windsingels. Het subsidie in de aanlegkosten is thans toegekend. Hoewel op zichzelf belangrijk ge noeg, mag aan dit object toch geen te hoge algemene waarde worden ge hecht. Voor deze proef verkeert in dit object namelijk in de allergunstigste omstandigheden. Ruim doorsneden met wegen, die tegen de windrichting in liggen. Toepassing van deze proef elders zou een grootse ruilverkaveling nood zakelijk maken, zelfs niet gemeen telijk maar streeksgewijs, om de vol ledige vruchten van de winsingels te kunnen plukken. En dan blijven altijd nog de hoge kosten voor de boer zelf als rem om tot het aanbrengen van windsingels over te gaan. Daarom kan men zich afvragen, of het probleem der verstuivingen wel ooit volledig overmeesterd zal kunnen worden, wanneer er in de toekomst niet 'n lichaam geboren zal worden dat deze plaag (net als bijvoorbeeld de coloradokever) met verordende be voegdheid te lyf gaan... Hier in* Venray, wacht men intussen ook reeds enkele jaren op een nieuw bebos singsplan, maar tot heden is hiervan nog niets bekend. Wordt het intussen niet eens hoog tijd, dat ook hier eens spoed betracht wordt, opdat dit probleem hier tenminste al een stap nader tot de op lossing komt. (Isaias 49) Maart is de maand van de grote schoonmaak. De huismoeders krijgen dan een eigenaardige koorts. Meei dan anders wensen zy haar hart op te halen aan spons en zeemleren lap, aan zeep en soda. Heel het huis wordt bewerkt. Alles gaat van zyn plaats, de kasten gaan van de muur, de gordijnen van de ramen. De echtgenoot ontvlucht de echtelijke woning, want het ziet er uit alsof men in de verhuizing zit. Maar als straks deze dagen van waterkoorts voorbij zijn, dan komt hy in een herboren paleis. De zeilen zijn zo glad, dat hy er op kan schaatsenrijden en de gordjj nen zó hagelwit, dat hy meent in een nieuw huis terecht gekomen te zijn. De schoonmaak hoort erby. Als moeder de vrouw niet heeft kunnen schoonmaken, heeft zij een gevoel van vunzige onverzorgdheid over zich. Het is een onverklaarbaar ver schijnsel, dat duizenden deze zelfde behoefte aan „grote schoonmaak' helemaal niet kennen in verband met hun eigen leven. Ook dat gaat een jaar, soms jaren mee en draagt de sporen van de omgeving. Na de laatste biecht, na de laatste schoonmaak in retraite, na het laatste heldhaftige voornemen is men weer het leven ingegaan. Na verloop van zekere tijd had men zich al weer aangepast aan de omgeving onge merkt. De menselijke ondeugden, die men afgezworen had, begonnen weer bo ven te komen. Van de eerste ruzie, kwam de tweede, harde woorden, vaak harde klappen, grote monden' onverdraagzame houding, gebrek aan begrip, kleine en grote eigenbelangen, jaloerse gedachten, lelijke roddelzucht, om maar niet van erger te spreken. En na een jaar was er niet veel meer over van al dat heldhaftig ge ploeter, om een goed, groot mens te zijn, edelmoedig van gebaar en groot van begrip. Grote schoonmaak is nodig, ook. in de y.por het oog onzichtbare levende ziel van de mens, De zjel, die duister, vunzig kan zyn van allerlei ondeug den, kan schitteren van deugd, als een hemel van kristal. De mensen willen altijd, dat an deren beginnen met deze geestelijke schoonmaak en het liefst willen zy dan die schoonmaak zelf ter hand nem.en bij anderen. Maar zoals ons eerste dévi.es luidde: Verbeter de wereld, begin by jezplf, zo luidt nu ons honderdste slagwoord: Begin de grote schoonmaak aan Uzelf. H. DE GREEVE, pr. In West-Duitsland heerst op het ogenblik een kleine epidemie van papegaaien-ziektede overheid aldaar heeft drastische maatrege len getroffen om een uitbreiding van deze ernstige en besmette lijke ziekte tegen te gaan. In Nederland hebben wy' te maken met een pseudo-hoeder- pest, welke al eveneens grote zorgen baart. We zullen beide ziekten hier eens nader op haar gevaren bezien. Papegaaienziekte komt betrekkelijk i zelden voor, over het algemeen geniet zy dan ook een vry geringe bekend heid. Om te beginnen gaat het hier niet om een ziekte van vandaag of giste ren; reeds in 1896 werd er in Parijs een epidemie waargenomen met niet minder dan "O patiënten. Telkens duikt een papegaaienziekte weer ergens opdan in Zwitserland, dan weer in Duitsland of Amerika. Om streeks 1930 moesten 12 natie's zich tegen de Psittacosis te W6er stellen in de loop van de tyd zyn er ook in ons eigen land verscheidene gevallen gezien. Een onderzoek dat vanwege de Volkenbond werd ingesteld leidde tot opsporing van de oorspronkelijke haard, zy was gelegen in Brazilië en Paraguay; de groene papegaai, die thuis is aan de oevers van de Ama- Koolzaad oogst 1949 DeProvinciale Voedselcommissaris voor Limburg maakt bekend, dat de richtprijs voor koolzaad van oogst 1950 lager is gesteld dan die voor oogst 1949. Telers die nog de beschikking heb ben over koolzaad van oogst |049 wordt daarom aangeraden de nog aanwezige voorraad vóór 16 April a. aan de handel af te leveren. Voor na deze datum afgeleverde partyen, kan geen# aanspraak meer worden gemaakt op'een prys die ge baseerd is op de voor oogst 1949 gel dende richtprijs. De laatste voor mensen niet gevaarlijk. Gebraden vlees en eieren zijn onschadelijk. zonerivier doener. is meestentijds de boos- Gevolg van dwaze gewoonte..* Behalve door de groene Amazone papegaai wordt dit ernstige lyden soms door andere vogels overgebracht, parkieten, prachtvinken en kanaries, Mensen, die eenmaal ziek geworden zyn kunnen weer gezonde personen infecteren. De smetstof is een filtrab'el virus, dat het menselijk lichaam vaak door de ademhalingsorganen, soms ook langs de weg van het maag-darm kanaal binnendringt. De dwaze ge woonte van sommige vogelliefhebbers om de dieren uit hun mond te laten eten kan zeer onaangename gevolgen hebben De stad Dortmund heeft al eerder met de papegaaienziekte te maken Steunend op de ervaringen van de epidemieën van 1934 en 1937 heeft men thans zodra de diagnose by een aantal patiënten duidelijk werd by alle vogelhandelaren de daar aanwezige papegaaien en par kieten in beslag genomen en gedood. Daar ook de dode dieren, de uitwerp selen en de veren besmettingsgevaar opleveren, heeft men de betrokken winkels tevens met formaline ont smet. Hoog sterfte-cijfer Eer. tot twee weken na de infectie breekt de ziekte vrij plotseling uit met symptomen, die aanvankelijk het vermoeden op typhus kunnen doen ryzen. Na een paar dagen blijkt echter een ernstige longontsteking het ziektebeeld te beheersen. By het begin van een epidemie wordt de papegaaienziekte vaak niet herkend; men is er niet op verdacht. Zo ook nu weer in Dortmund: pas toen een 44-jarige vrouw in een der ziekenhuizen overleed en ook andere patiënten niet op de ingestelde be handeling reageerden, begreep men dat het hier om iets anders dan om een gewone longontsteking moest gaan. Het sterftecijfer van de papegaaien ziekte is hoog, behoorlijke genees middelen had men tot voor kort niet tot zyn beschikking. De beste resul taten werden nog bereikt met in spuitingen van een serum dat was bereid uit het bloed van personen die de ziekte doorstaan hadden. Na de ontdekking van de sulfona- miden hoeft men deze middelen ook bij de papegaaienziekte beproefd; zy" bleken niet aan de verwachtingen te voldoen. Met de nog nieuwere antibiotica kwam er weer hoop, maar penicilline bleek het juiste middel niet te zyn. Kort geleden vond men echter in Amerika, dat behandeling met aure- omycine (een zusje van penicilline en stroptomycine) uitstekende resultaten oplevert. De hoenderpest Geheel anders liggen de dingen by de zogenaamde vog3lpest, die op het ogenblik in ons land heerst. Men heeft er kennis van genomen, dat de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening heeft bepaald, dat alle pluimveemarkten, tentoonstellin gen, keuringen en andere gelegen heden waar concentraties van pluim vee voorkomen in geheel Nederland tot nader order moeten worden ge sloten. Bovendien is voor Noord- Brabant, Limburg en Zeeland het vervoer van alle pluimvee, levend of geslacht,gedood of gestorven tot nader aankondiging verboden, terwijl dit vervoersverbod tevens geldt voor verpakkingsmiddelen, broedeieren en pluimveemest. Vanzelfsprekend hebben deze dras tische maatregelen bij het publiek enige ontsteltenis verwekt, vooral toen er geruchten de ronde deden die inmiddels gelukkig weer zijn tegengesproken dat de epidemie, die uit het Zuiden ons land is bin nengedrongen zich niet slechts tot onze drie zuidelijke provincies be perkte, maar dat er nu ook boven de grote rivieren gevallen van hoen derpest zouden zyn waargenomen. Velen hebben zich met enige hui vering afgevraagd of er aan de consumptie van pluimvee en ook van eieren in zulk een tyd geen gevaar voor de menselijke gezondheid te duchten was. Nu is het zo, dat de heersende epidemie wel een ernstige bedreiging voor onze pluimveestand oplevert en dat zy grote gevaren inhoudt voor de eierproductie, waarvan zoals be kend een belangrijk gedeelte wordt geëxporteerd. Voor de gezondheid van ons zelf is deze hoenderpest van heel wat minder betekenis dan de papegaaienziekt6. Zelfs by een directe aanraking van de mens met een ziek dier of met een vogel die aan deze ziekte storven is de kans op besmetting zeer gering. Het is mogelijk, dat by de mens een lichte oogontsteking optreedt of dat hy een minder ern stige longaandoening krijgt, maar dan zou hy er zich op moeten toe leggen zichzelf te infecteren. Ook wanneer de voedingsmiddelen behoorlijk worden toebereid heeft de mens van de hoenderpest vry wel niets te duchten. Zelfs wanneer men gekookt of gebraden vlees van een zieke vogel zou nuttigen is het practisch zeker, dat men hiervan geen schade ondervindt, hoewel het in het algemeen natuurlijk ontraden moet worden dieren op tafel te brengen die aan de een of andere ziekte hebben geleden ,,'t plakt goed" Ja, Antonius, het gaat aardig opschieten. Met de vasten en met de negen Dinsdagen, en als we nu nog maar twee Dinsdagen tellen en zeggen we daarby„'t plakt goed", dan zit daar nog een andere gedachte achter. Negen achtereenvolgende-Dinsdagen in de minderbroederskerk by Uw beeld (U voelt zeker allang wat wy bedoelen)en „ge zult verhoord worden". Wat zult U het druk krygenAl die mensenAl die intentiesDie voorgelezen werden, en dan nog al die .stille", die niemes weet, dan alleen degene, die bad en U. Wat zult U het druk krygen 1 Het is maar goed, dat we die noveen niet vóór Uw feest gehouden hebben, want dan zyn in alle minderbroederskerken de novenen afgelopen en hebt U wel een aparte dienst van engelen nodig om de intenties te ordenen en te regelen en naar O. L. Heer te sturen met uw handtekening eronder „ze hebben de noveen zonder haperen volbracht en met veel vertrouwen". Ja, ja, ja, het is maar goed, dat we die noveen nu al gehouden hebben, want nu hebt U bijzonder aandacht voor ons alleen.- Voor onze intentie. Voor ons gebed én voor onze fgoed" gehouden noveen, waarin we niet alleen gedacht hebben aan Uw voorSPRAAK, maar ook aan Uw voor- BEELD Dat kunde begriepe, Antonius, we weten zeer goed, dat dit een voor waarde is, die aan onze verhoring verbonden is. U heeft die wel niet uitgesproken tegen die vrouw van Bologne, maar het ligt toch helemaal in de lyn van Uw leven en werken. Stel je voor, dat U alleen maar priester was geweest en Uw wonderen over de aarde uitgestrooid had om de mensen naar het lichaam te helpen en te zegenen. Uw allereerste bedoeling was: zegen naar de ziel. De mensen te brengen tot een beter christelijk leven. Dat wooj ik mer zegge, Antonius, dat ik dat uit de noveen goed begrepen heb. Zo ook laatstleden Dinsdag. Goed leven, eerlijk leven, ik mag myn ontspanning hebben, myn huis netjes inrichten, maar niet op TE grote voet. Die schoen paste aan myn voet en ik trek hem aan en daarmee trek ik ook de conclusie aan voor myn leven. Dat U niet op te grote voet leeft, dat kan ik goed zien aan Uw kapel. Hy ziet er netjes uit. Niet overdreven. Neen, eerlyk waar: „keurig" hoor, maar dat lopertje, dat voor Uw altaar ligt moogt U heus toch wel eens vernieuwen. Daarin leeft U zeker niet op TE grote voet. Al die voetstappen van bidders by Uw beeld hebben het aardig uitgesleten. Tot Dinsdag, Antonius. We komen weer allemaal, 't Plakt goed. Wat staat erboven „Nooit te vroeg". Wat! Wat is dat Ben ik te laat Met myn intentie?! Ik zal maar geen veronderstellingen maken en rustig afwachten wat U me dan door Uw priester te zeggen hebt. Ik zal in ioder geval zorgen, dat ik precies om half acht binnen ben en niet te laat. Voor de mannen van Venray 1 April. 1 April, wat kom je al dicht in de buurt. Hebt U dat ook in de gaten, mannen van Venray, en houdt U daar ook rekening mee. Neen Volgende week Zaterdag is dat al. U hebt dus nog een mooi weekje de tyd. Wat, U weet niet waarvoor? Ber.t U dan een vreemdeling in Venray U weet dat niet Lees dan goed wat hierboven staat. „Nog geld toe?" Is dat iets voor U Daar moet U toch als de kippen by zyn. Halen wat je halen kan, man. Dat gebeurt niet iedere dag. U denkt natuurlijk, dat het een Aprilmop is. Toch niet. Kunt U het klaar spelen Moet U eens horen3 dagen eten drinken, niets anders doen dan luis teren, nette bediening, niet werken, goede nachtrust. Service, man, service, en dat voor de somma van 2 gulden vijftig. Wie krygt dat gedaan in een huishouden. Ik niet, en nou leef ik heus niet op grote voet, maar voor f 2.50 kan ik niet een man tussen de 20 en 60 jaar te eten geven enz. voor drie dagen. Dat doet de Venrayse mannenretraite. En nou jy weerIk noem dat finaalweg geld toegeven. Maar wie krygen dat? Weest aandachtig, beminde gelovigen, ben jo lid van de K.A.B. dan kryg je zoveel uit het retraitefonds uitbe taald, dat U die hele retraite komt op een kale f 2.50. Leden van de retraite-penning by U ook een sterke reductie. Jongeman, die zo pas uit Indië komt, neem eens een flinke douche, ga jy ook eens mee, komt op slechts f 2.50. Jongen, die goedgekeurd bent voor dienst, na de lichamelijke keuring laat je ook eens anders doorlichten, Misschien, dat er enkele mannen zyn, die zeggen, maar dat komt me toch nóg te duur uit, dan zou ik tot U willen zeggenkom eris praten. Heb je je reden, dan zeggen wy met een royaal gebaar: „Dan maar voorniets'' want voor je ziel hebben we alles over. Wat de eigenlijke prys is. Nou daar komt ie. Tien gulden. Denk eraan, mannen, 1 April komt al aanzetten op de kalender. Geef je op. U weet toch waar?! By het bestuur der standsorganisaties. Leden van zangkoor, harmonie, voetbal kunnen dat ook by hun bestuur doen. Geef je op by de credo-pugno, Prefecten van de H. Familie on pro pagandisten der Middenstand. En stel niet uit tot morgen, wat heden kunt doen. De voorbereidingen voor deze feestelijke herdenking zyn thans in volle gang. De feestviering zal officieel geopend worden op Hemelvaarts dag. Het programma hiervoor is in bewerking en zal binnenkort wordsn bekend gemaakt. Op 13 Augustus wordt er een internationaal Zangersconcours gehou den en op 15 Augustus een festival. De functies voor de voorbereidingen der feesten zyn onder de leden van het koor reeds verdeeld. Er komen echter voor 't slagen der herdenking nog meerdere personen aan te pas. Wanneer dan ook binnenkort een beroep wordt gedaan op de bevolking van Venray om medewerking hopen wij een gewillig oor te vinden. Pas door aller medewerking en samenwerking kunnen de feesten ten volle slagen. Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur Dr. BLOEMEN Telef. 465 Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. GROENE KRUIS Maandag 27 Maart Kleuterbureau van 2—3 uur. Donderdag 30 Maart: Consultatiebureau voor Zuige lingen uit de Kom. BEKENDMAKING Verkiezing voor de Prov. Staten Stemmen in een andere gemeente De Burgemeester van Venray maakt bekend, dat by de verkiezing voor de Provinciale Staten de kiezer, met inachtneming van het bepaalde in de artikelen 57b tot en met 57j der kies wet, in plaats van in de gemeente op welker kiezerslijst hy voorkomt, in een andere gemeente in dezelfde pro vincie aan de stemming kan deel nemen. De kiezer kan in die andere gemeente niet by volmacht stemmen, De kiezer, die van doze bevoegdheid gebruik wil maken, deelt, uiterlijk veertien dagen vóór do voor do stem ming bepaalde dag, in persoon ter secretarie van een gemeente aan de burgemeester of aan de daartoe door deze aangewezen ambtenaar mede in welke gemeente hy aan de stemming deelnemen wil. Hy geeft daarby op zyn naam en voorletters of voornamen en jaar zyner geboorte, de gemeente in welke hij op de voor deze verkiezing geldende kiezerslijst voorkomt, en een adres in de gemeente in welke hy aan de stem ming wil deelnemen, zomogelijk met aanduiding van straat en nummer. Van de mededeling wordt een schrif telijke verklaring opgemaakt, waar van een afschrift aan de kiezer wordt uitgereikt. De kiezer, die heeft medegedeeld in een andere gemeente dan die op welker kiezerslijst hy voorkomt aan de stemming te willen deelnemen, behoort tot het stemdistrict in het welk hy het door hem opgegeven adres heeft. Bij onzekerheid hierom trent behoort hy tot het eerste stem district. De kiezer en zyn gemach tigde mogen niet meer deelnemen aan de stemming in de gemeente op welker kiezerslijst de kiezer vooi- komt. Aan het opgegeven adres ontvangt de kiezer, die bevoegd is aan de stem ming deel te nemen, van de burge meester der gemeente van dit adres de oproepingskaart voor de stemming in die gemeente. Venray, 16 Maart 1950. AANBESTEDING Maandag werd alhier de aanbeste ding gehouden van het bouwen van een dubbel winkelpand met boven woningen aan de Grotestraat voor rekening van de heer Camps. De inschrijvingen waren als volgt: f 75.319 f 75.413 f 74.790 f 74.250 f 74 218 f 73.900 f 73.770 f 73.385 f 73.493 f 73.487 f 73.333 f 72.919 f 72.286 f 72.203 f 69.902 f 69.411 Gebr. Spee, Venray J. Heynen, Oostrum Joh. Verhoeven, Venray Van Dyk, Helmond Houwen, Oirlo Arts-Gielen, Merselo Haegens, Horst Akerboom, Venray Linskens, Oirlo Verheyen-Keizers, Horst Klem-Schiphorst, Maashees Gebrs. Oudenhoven, Venray Gebrs. Janssen, Venray Van Uden, Helmond Gebr. Verstralen, Venray Hendriks-Fleuren, Helmond H. Oudenhoven Zn., Venray f 69.230 De gunning werd aangehouden. Ontwikkeling en Ontspanning Op Dinsdag 28 Maart besluit Ont wikkeling en Ontspanning dit seizoen met een passie avond welke wordt verzorgd door Henk Schaer. Het onderwerp dat geheel is afgestemd op de Vastentijd en de faam, welke deze voordracht van Henk Schaer reeds heeft verworven, moge velen doen besluiten die avond in zaal Wilhelmina aanwezig te zijn. Begin 8.15 uur. Prof. Dr. L. Beaufort O.F.M. zestig jaar Prof. dr. L. J. C. Beaufort O.F.M. buitengewoon hoogleraar in het vol kenrecht aan de R.K. Universiteit te Nijmegen, oud-Rector van 't Gymna sium I.C. alhier, werd Vrijdag 24 Maart zestig jaar. Joug Nederland Pater Adriaan Loof O.F.M. (De Klokkenluier) alhier, is benoemd tot aalmoezenier van Jong Nederland, district Noord-Limburg. PolitiehondenTereniging De politiehondenvereniging Venray heeft besloten deel te nemen aan de Grote Politiehondenwedstrijden te Swalmen, uitgeschreven in verband met het veertigjarig bestaan van de Koninklijke Ned. Politiehondenliend.

Peel en Maas | 1950 | | pagina 1