OPTOCHT TWEEDE BLAD VAN PEEL EN MAAS Volgorde van de Carnaval Aan de Medewerkers(sters) 1950 ZATERDAG 18 FEBRUARI 1050 EEN EN ZEVENTIGSTE JAARGANG Vur en goed verloëp van den Optocht vraoge weej UM GOED OP UT VOLGENDE TE LETTE: Owwe wage of groep hit de noemmer, den hieronder vur owwe naam stut. Zuk dizze noemmer op de Langeweg op en blief tor bee] staon, wies tagge ut sein um te vertrekke kriegt. Stut owwe naam nie op dizze liest, gaot dan mer agter de léste noemmer scaon. Tussen iedere wage of groep motte en gat halde van tien tot vieftien meter. (Dan kan alleman ow ok veul béter zien). Halt ow now sekuur an wat de optocht-commissarisse (ze hebbe en witte roos ien ur knupsgat) en wat de peliessie ow zun zegge. 1. Schuttereej „Sint Anna" (opstelle veur op de Molenpad mit 't gezicht nao de Langstraot. 2. Buurtvereniging „Helpt elkander": „de Bietbouwers". 3. Manufacturiers: „Badhuis". 4. Gemengd Koor „De Groep". 5. Grote Straat: „Oom Piet op bezoek". 5a. N.N. „Orgeldraaier" ten bate van de Vastenavond. 6. Buurtvereniging „Vriendenkring": „Koning Voetbal". 7. Bakkersorganisatie: „Hans en Grietje". 8. Hioob „Naag Nel". 9. Buurtvereniging „Eendracht": „Het Britje". 10. Buurtvereniging „St, Jozef": „Hoenderpark 't Desselke" 11. Fanfare „St. Catharina" Leunen. 12. Mulders, Oostrum: „Ketelgerecht". 13. Ruiterclub „St. Isidorus": „Eerste en tweede achttal". 14. Buurtvereniging „Helpt Elkander": „Dameskoor" 15. Gebr. Janssen: „Vur hiêl Rooj". 16. Buurtvereniging „St. Jozef": „Gratis Gas". 17. Buurtvereniging „Eendracht": „Atoomsplitsing". 18. Ysselsteyn: „Wisse we ut mer". 19. De jonge drie: „Verenigde Volkeren". 20. Slagerij Coenders: „Eigen Fabrikaat". 21. Brandweer: „Nao de Maon". 22. Buurtvereniging „Eendracht": „Emigratie". 23. R.A.S.: „Zwembad". 24. Jonge Middenstand: „Nieuwe consumptie". 25. Aannemersbond: „Wor gut ut hin 26. VenrayOostrum Harmonie: „Op de goede weg." 27. Schuttereej „Het Zandakker": „Vur de Prins". 28. Raod van Ellef: „Licht ien de kop". 29. Prinsewage: „Eind goed, al goed". Nao afloëp van den Optocht stut de Prinsewage vur de „Gouwwe Lèw. Hier kunde owwe pries aaf komme'n halen. Kom hiël zeker, misschien hedde wel den uurste pries Vurlopig vest bedankt Den Optocht trekt van ut Sint Annekepelleke ovver den Meulenpad tot an de Langstraot. Heej kumt dan tiggenover de Groenewoldse pad oppe Langstraot, dan dur de Leeuwstraat— Schoolstraat EindstraatOverloonseweg—Gasstraatbij Swak- hoven rechts af over de Maasheseweg—Hofstraat—Grotestraat— PatersstraatPaterslaan—HenseniusstraatHenseniusplein en dan direct de pries aafhale. Openbare vermakelijkheden op de Carnavalsdagen De Burgemeester der gemeente Venray brengt ter algemene kennis, dat door hem de navolgende regeling voor de openbare vermakelijkheden gedurende de a.s. Carnavalsdagen is getroffen. ZONDAG io Februari 1950. Sluitingsuur in de gehele gemeen te 12 uur n.m. Het maken van mu ziek en het houden van voordrachten moet op 19 Februari a.s. een half uur voor het sluitingsuur, derhalve om 11.30 uur n.m. worden gestaakt. MAANDAG en DINSDAG 20 en 21 Februari 1950. Sluitir» uur tapperyen en drinkgele- genhïden. Carnavalsmaandag: Venray-Kom 00.30 uur v m. en buiten de Kom 24.00 uur, Carnavals-Dinsdag in de gehele gemeente 23.30 uur. DANSEN. Carnavals-Maandag in Venray-Kom van 5 tot -1#.30 uur n.m. buiten de Kom van 3 tot 9.30 uur n.m. Carnavals-Dinsdag in de gehele gemeente van 10-12 uur v.m. In Ven ray Kom van 3 10.30 uur nm buiten Venray-Kom van 5 tot 0.30 uur n.m. STRIJKMUZIEK. In de gehele gemeente mag stryk- muziek (geen dansmuziek) gemaakt worden tot een half uur voor het sluitingsuur. VOORDRACHTEN. In de gehele gemeente mogen voordrachten worden gehouden tot een half uur voor het sluitingsuur. VERGUNNINGEN. De aanvragen ter verkrijging van vergunning voor het houden van bal, strykmuziek en/of voordrachten op 19. 20 en 21 Februari a.s. moeten, de laatste onder overlegging van de tekst der te houden voordrachten, by de Burgemeester worden ingediend. BELASTING. Door de houder van een der boven vermelde vergunningen is belasting veischuldigd overeenkomstig het dienaangaande bepaalde in de veror dening, regelende de heffing en de invordering ener belasting op toneel uitvoeringen en andere vermakelijk heden in de gemeente Venray. Belanghebbenden worden nog spe ciaal gewezen op de navolgende bepaling van de hiervoor genoemde belastingverordening, welke luidt: „Ieder, die voornemens is een vermakelijkheid te geven of te doen plaats hebben, moet van dit voornemen, eventueel onder over legging van de daartoe door de bevoegde macht verleende vergun ning, tenminste driemaal 24 uur tevoren aangifte doen ter secretarie, zulks door invulling en onderteke ning van een daartoe kosteloos verkrijgbaar formulier." De belasting moet worden voldaan op Zaterdag 18 Februari a.s. of op een der voorafgaande dagen ten kantore van de gemeente-ontvanger Marktstraat 10 van 9-11 uur vm. De kwitantie moet op verzoek ter stond aan de politie worden vertoond. Aan een en ander dient streng de hand te worden gehouden. Dringende uitnodiging. De Burgemeester van Venray ver zoekt de ingezetenen met de meeste aandrang hun algehele medewerking te willen verlenen, om alle wanorde lijkheden en drankmisbruik tijdens de Carnavalsdagen te voorkomen en aan de kasteleins op Carnavals Maan dag en Dinsdag na drie uur namid dag tot 10 uur 's avonds geen sterke drank te vragen. De vergunninghouders verzoekt hij op Carnavals Maandag en Dinsdag, vanaf drie uur tot 10 uur nm. geen sterke drank aan het publiek te schenken. Aan ouders en verzorgers richt hy in hun eigen belang en dat hunner kinderen de dringende uitnodiging mede te zorgen, dat de hand wordt gehouden aan het verbod van bezoe ken van avondvermakelijkheden door kinderen, voorzover daarvan geen ontheffing is verleend. Dit verbod is in het belang der ouders en kinderen zelf vastgesteld. BEKENDMAKING Afwyking van artikel 144 der Alge mene Politieverordening, houdende verbod tot bet bezoeken van avond vermakelijkheden door jeugdige per sonen gedurende de Carnavalsdagen. De Burgemeester van Venray brengt ter algemene kennis, dat door hem, ingevolge het bepaalde by artikel 144 der Algemene Politieverordening de navolgende ontheffing wordt ver leend aan bestuurders of beheerders van een inrichting, waar voor het publiek toegankelijke vermakelijk heden, andere dan dansen, werden gegeven, om gedurende de Carnavals dagen in deze inrichtingen na des avonds negen uur toe te laten of te laten verblijven personen beneden de leeftijd van 18 jaar. Het bezoeken van de inrichtingen, waar vergunning is verleend voor het maken van muziek, door personen beneden de isjarige leeftijd is in begeleiding van ouders, voogden of meerderjarige broers of zusters, toe gestaan. Kinderen beneden de i8jarige leef tijd, welke zich in een der inrich tingen of lokalen als bedoeld, na 9 uur des avonds bevinden, anders dan begeleid door ouders, voogden of meerderjarige broers of zusters, worden daaruit door de politie ver wijderd en tegen hen zal procesver baal worden opgemaakt. Gedurende de tyd, dat er vergun ning is gegeven tot dansen, mogen kinderen, beneden de leeftijd van it jaar, de inrichtingen waar gedanst wordt, niet bezoeken, ook niet, indien zy onder geleide zyn. Houders van dansmuziek. De Burgemeester van Venray brengt ter openbare kennis van degenen, die op hunne aanvraag verlof tot het houden van dansmuziek hebben be komen, dat zy verplicht zyn, deze muziek op het door hem bepaalde uur, zy'nde voor de kom Venray 10.30 uur nm., behoudens intrekking of wijziging zijnerzijds, stipt te doen eindigen. Door de politie wordt niet gewaarschuwd en van hen, die na gesloten tijd hun inrichting nog voor dansmuziek geopend hebben, zal procesverbaal worden opgemaakt en eventueel zal hun vergunning worden ingetrokken. Op de vergunningen is de tijd, waarop de dansmuziek moet eindigen vermeld, zy'nde 10.30 uur, respectie velijk 9.30 uur nm. Aan het verbod voor de onder nemers om personen beneden de ïsjarige leeftijd toe te laten en aan het verbod voor personen beneden de ïsjarige leeftijd om deze inrich ting binnen te gaan of daarin te verblijven, ZAL ZEER STRENG DE HAND WORDEN GEHOUDEN. De dansmuziekhouders zyn verplicht met duidelijke, op minstens 3 meter afstand leesbare letters aan de ingang en in de tent of zaal te vermelden, dat de toegang voor personen beneden i jaar is verboden. By overtreding zal zowel tegen de vergunninghouder als tegen de be zoekers piocesverbaal worden opge maakt en degenen, die zich hieraan schuldig maken, zullen bovendien onmiddellijk door de politie worden verwijderd. Bovendien zal de dans gelegenheid worden gesloten. Verbod vermomming. De Burgemeester van Venray brengt ter algemene kennis, dat betreffende de vermomming en het zich verkleed vertonen in het openbaar, het navol gende in de Algemene Politieveror dening der gemeente Venray is be- Artikel 107 Het is verboden, zich in het open baar te vertonen, verkleed als persoon van een andere sekse, als geestelijke of lid van een geestelijke orde of als bedienaar van 6nige godsdienst, als overheidspersoon of als militair, behoudens indien by optochten of by openbare feesten of uitvoeringen daarvoor vergunning van de Burge meester is verkregen. Artikel ïos Het is verboden zich in het open baar te vertonen, het aangezicht geheel of gedeeltelijk met een mas ker bedekt of op enigerlei andere wyze onkenbaar gemaakt, tenzij met vergunning van de Burgemeester. Van het verbod in artikel 107 en 168 voornoemd, wordt alleen onthef- ing verleend veer zever het betreft

Peel en Maas | 1950 | | pagina 5