Tendos SPORT Van links NehVósitéit? zenuwtnbletten VOETEN', RUNEN GAAN mDWmN\ /AIS m ALLEN WEN VERSCHIJNEN!) NAAR TILLEMANS Technisch Installatiebureau Eindstraat 2 VENRAY Nieuws uit Venray en oqigeving Zondagsdienst Doktoren» Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur DR. VERCAUTEREN Telef. 385 Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. GKOENE KIIUIS Donderdag 23 Februari: Consultatiebureau voor Zuige lingen uit de Kerkdorpen Bekendmakingen Burgemeester en Wethouders der der gemeente Venray brengen ter openbare kennis, dat door de raad dier gemeente in zyn vergadering van 31 Januari 1050: aan het Bestuur van de St Ursula- scholen A en B, Maasheseweg 1 Venray, medewerking is verleend voor het aanschaffen van 72 nieuwe ban ken ten behoeve van die scholen. afwyzend heeft beschikt op een ver zoek van het bestuur van de Lagere Meisjesschool „St Ursula" B, Maas- heseweg 1, om een toekenning van een liuurvergooding voor een op de zolder dier school aangebracht lokaal; aan het Parochiaal Kerkbestuur van St. Petrus Banden te Venray, medewerking is verleend voor het aanschaffen van 10 schoolbankenten behoeve van de R.K. Lagere Jongens school te Venray-Kom. Venray, 3 Februari 1050. GEVONDEN huissleutel, gebr. handschoen en wol grtf'.e handschoen, Kazerne Langstr.; kerkboekje, Bonants, Veltum L 16: bruin geruit kinderjasje en grijsblauw colbertje M 48, Th. Janssen, Kemp weg 0; zwarte glacó dameshandsch Min—Poels, Markt; portemonnaie met inhoud, J. Volleberg, Maasheseweg 40 muntbiljet, Gommans, Maasheseweg 13b; zilveren rozenkrans, G. Baken Schoolstraat ib; pakje shag, Verschu ren, Paterslaan 5; muntbiljet,.Geurts Schoor G 45; glacó handschoen, Spuls, Stationsweg; jongens muts en sjaal van As, Veltum L m. Adjudant Curfs met pensioen Met ingang van 1 Mei, zal Adjudant Curfs, de dienst by de Rijkspolitie verlaten. Sinds de bevrijding was hij met standplaats Venray, districtsadjudant, toegevoegd bij het Districts-com mando Roermond. Mot hem verliest het corps een humaan chef en het publiek een plichtsgetrouw politieman. Adj. P.K. Ronvroie met pensioen Met ingang van 15 Mei gaat Brigade Commandant Rouvroie, het wapen der Kon. Marechaussee verlaten. In 1013 bij het wapen gekomen, bekleedde by verschillende rangen in de standplaatsen, Amby, Nijmegen Heerlen en Venray. Ingedeeld by de lijfwacht van H.M, de Koningin, week hij in 1040 mede uit naar Engeland. Na terugkeer werd hy bevorderd tot Brigade Cmd. in de rang van Adjudant met standplaats Ottersusi. In 1940 in dezelfde functie overgeplaatst nar.r Venray. Mogen beidon nog lang van een welverdiende rust genieten. Opperwachtmeester Jac. Fila. Tot degenen, die in verband met de jongste regeringsmaatregelen, in gaande 1 Maart 1030 de politiedienst met pensioen verlaten, behoort ook onze vroegere dorpsgenoot, Jac. Fila, opperwachtmeester der Rijkspolitie te Helden-Panningen. Op 1 Mei 1017 trad de heer Fila in dienst by het gemeenttdyk politie corps te Helmond, om 1 Maart 1020 over te gaan naar hot korps Rijks- veldwacht, alwaar hy spoedig de rang van brigadier behaalde. Als zodanig werd hy achtereenvolgens gestation neerd te Wessem, Belfeld en Reuver. Na de bevrijding werd de heer Fila geplaatst bij de Rijkspolitie en was de laatste jaren opperwachtmeester en postcommandant te Panningen werkzaam. Ook in het verenigingsleven heeft de heer Fila een voorname plaats. Hy was vele jaren bestuurslid zyner vakorganisatie, terwyl hy bijna 25 jaren een werkzaam aandeel heeft in de bevordering van het gebruik van de gecertificeerde hond in politiedienst. Hy is sedert vele jaren bestuurslid dor afd. Limburg van de Kon. Ned. Politiohondenvoroniging en erkend keurmeester op politiehondenkeurin gen en wedstrijden. VASTENTIJD Geen vlees, maar Speculaas of onze Limb, platte Koek op de boterham. „GOUMANS" Banketbakkerij Kokerij Stationstraat 1 HMHHHi Geslaagd Te Maastricht, slaagde mej. Jo Janssen uit Leunen, voor 't diploma A Ziekenverpleging. B.L 0. school De B.L.O.-school is nu 2 weken ge opend en reeds is het leerlingen aantal gestegen van 22 op 38 leerlingen. Dit laatste komt, omdat de vervoers- regeling Intussen ook in werking is getreden en van verschillende plaatsen leerlingen nu naar hier komen. De school zal nu ook voortaan Rijks subsidie krijgen, omdat het minimum aantal leerlingen nu aanwezig is. Bedenken wo, dat in Boxmeer nog 16 Venrayse kinderen les halen en nog verschillende kinderen uit, Horst naar Venlo gaan, dan blijkt hieruit wel de dringende noodzaak van de B.L.O.-school hier in Venray. Waarheen jonge boeren? De heer Jac. Loonen, voorzitter der Jonge Boeren sprak Zondag in Baarlo op de vergadering der K.V.B. jongeren organisatie over het grote probleem: Waarheen jonge Limburgers Naar huis terug. Per 88. Zuiderkruis hopen Maandag a.s. uit Indonesië terug te keren de soldaten M. Moorrees, C 21, Oostrum en W. Verstraten C 84. Tragisch ongeluk Woensdag vond men C. in een naby zyn woning gelegen kalkkuil. C. is verdronken in het water, dat de kuil vulde. Pogingen om de levensgeesten weer op te wekken, mochten niet meer baten. De politie stelt een onderzoek in naar de toedracht 7an het droevig ongeval. Diefstal Op de Smakterweg was het Woens dag druk van politie, die met de speurhond, de inbreker of inbrekers trachtten op te sporen, die in de afge lopen nacht ingebroken hadden ten huize van R. Na een ruit te hebben ingedrukt is de ongewenste bezoeker de kamer binnengekomen en heeft hier alles nagezocht. Slechts enkele dierenvellen werden vermist. 0. en 0. Dinsdag j.l. bracht O. en O. laatste voorstelling voor de Vasten, „de Zigeunerprins", een operette van Bèr Hollewijn, ten tonele gebracht door de Limburgse operettespelers. Laten we direct zeggen, dat dit de beste voorstelling was die O. en O. tot heden gaf. Op dit gebied kan het spel van de Limburgse spelers wed- ij veren met de besten van ons land. De figuratie en het orkest waren o.i.het slechtst, maar de creaties van Jan en Bèr Hollewyn, gaven aan dit sprookje de echte sprookjesachtige sfeer. Dikwijls meenden we een persiflage te zien van het echte beroepstoneel en de kleine trekjes maakten een schitterend geheel. De grime van de meeste hoofd spelers was keurig verzorgd, zoals tpouwens de gehele aankleding. We hebben Hollewyn gezien in „'t Hie- melke", maar zo beviel liy ons boter. Kringvorming. Ie een algemene vergadering van dn Zuivelfabriek „Venray" gaf de Rykszuivelconsulent ir. Wyk enige voorlichting aan de leden over de voor- en nadelen, die verbonden zyn aan de kringvormir.g. Op deze interessante spreekbeurt komen wy nader terug. Onderlinge Glasverzekering. Donderdagavond hield de Venrayse Onderlinge Glasverzekering de jaar vergadering. De premie werd vastgesteld op f i.— per M2 verzekerd glas. Op i Juni a.s. hoopt deze verzekering het 40jarig bestaan feestely k te berdenken. Koning Voetbal. Op 16 Maart a.s. zal de bekende sportfilm „Koning Voetbal" in Ven ray draaien. Van verschillende zijden bestaat hiervoor een grote belang stelling. S.V.V. zal binnenkort hier voor contact opnemen met de zustor verenigingen. Parkeerverbod. Dat het parkeerprobleem in de Hofstraat nog niet in kannen en kruiken is, bewees de automobilist, die Vrydag daar de stoep opschoot en een drietal fietsen keurig netj in de soep reed. BEKENDMAKING De Burgemeester der gemeente Venray brengt ter openbare kennis, dat van Maandag 20 Februari tot en met 7 Maart 1950 ter secretarie dezer gemeente, afdeling I, kosteloos voor eenieder ter inzage liggen de navol gende stukken betreffende de ont eigening door het College van Alge mene Commissarissen voor de Wederopbouw van een aantal per ceelsgedeelten ten name van de gem. Venray en ten behoeve van de wederopbouw. (Grote Markt en Hen- seniusplein) a) een aanzegging van genoemd College; b) een lyst, waarop de onteigende perceelsgedeelten zyn vermeld; c) een kaart, waarop de onteigende perceelsgedeelten zyn aangeduid. Venray, 15 Februari 1050 De Burgemeester van Venray, Mr. A. H. M. JANSSEN. Naar hols terug Met het troepentransportschip Johan van OldeDbarnevelt worden op 22 Februari te Amsterdam verwacht. 160 Limburgse militairen waaronder enkele uit Venray, die wy hier laten volgen Weyens H. H. A., Veltum M 73b; Buüssen P. H., Leunen K 69; Cuypers J. H., Oude Oo8trumse weg 21; Gom mans L. A. M., Stationstraat E 41, Oirlo. Openstelling gemeentebureaux Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat op Maandag 20 en Dinsdag 21 Februari a.s. de gemeente-secretarie, het kantoor van de gemeente ontvanger en kantoor van gemeente werken. uitsluitend zullen geopend zyn van 10—12 uur, terwyl het bureau van de Vleeskeuringsdienst van o— 10uur geopend is. Venray, 16 Februari 1050 Nienws nit VTanssum. Voor het R.K. Militair Tehuis te Venlo gaf 't. gezelschap van Sjef Cor net een toeilgeslaayde en zeer gees tige avond. De belangstelling was groot en hel financiël resultaat zeer bevredigend. Een gul onthul wachtte het gezelschap na afloop nog by moeder Poels, waar in 't Café- Kippenhok nog eenige versterkingen werden aangeboden. 't Carnaval programma biedt voor Wanssum een concert en een toneeluitvoering door de Fanfare „Concordia". S.V.V.-nit-uws S.V.V. I heeft vorige week niet kunnen spelen vanwege het natte terrein en zag het er eerst naar uit, dat Zondag a.s. niet gespeeld zou worden, op het laatste ogenblik kwam het bericht binnen, dar de wedstrijd tegen Wit-Zwart wel door zal gaan, Zo zal er Zondag op het terrein aan de Oostsingel nog een pracht-wedstijd te zien zijn, waarbij Venray een goede kans maakt, mits zij zich van het eerste tot het laatste ogenblik geeft. Er zal enthausiasme gevraagd wor den en Ausdauer en we vrezen hier voor het ergste gezien het schamele bezoek aan de training. Het tweede eiftal verraste Zondag vriend en vijand door een klinkende 7—0 overwinning op V.V.V. 3 een tegenstander waarvoor ze in de thuis"- wedstryd in het stof bogeji. Zondag gaat het naar Tegelen en daar zal tegen de kampioen van de afdeling oen zware wedstryd wachten. Weet het tweede echter de vorm van verleden Zondag te hervinden, dan kon Tegelen wel eens een zware pyp roken, Het derde speelt thuis. Jeugd-Toetbal Venray Ai ondernam j.l. Zondag de tocht naar Hegelsom, 0111 daar Hegelsom Ai te bekampen. Alhoewel het er in het begin naar uitzag, dat Venray de puntjes mee naar huis zou nemen, is de werkelijk heid anders uitgekomen. Meteen 2—1 nederlaag werden de onzen verslagen en daarmede was de tot nu toe on geslagen successenreeks gestuit. Zeer zeker had Venrays kepei een ongelukkige middag, maar ook an deren waren b.v. veel te bang en men speelde teveel over het midden, zodat de buitenspelers te weinig in de strijd werden betrokken. Enfin, er is nog niets verloren, maar op passen is de boodschap. Carnavals-Zondag speelt Venray A1 tegen Venray A2, terwyl de B-elftallen naar Areen gaan. Bi zorgt voor een overwinning en B2 zette zyn beste beentje voor 1 Kop en staart te Wanssum. Morgen Zondag komen de koplopers van IV F in Wanssum op bezoek. De.V.C.H'ers pronken op de hoogste troon, terwyl de Juliaantjes in de staartgroep bengelen. Maar erg gerust zullen de jongens van de Horstërweg toch ook niet zyn over de eventuele uitslag. Hun rivalen moesten ook de puntjes in Wanssum laten, duswacht hun ook 'n hartelijke ontvangst. We rekenen op een faire kamp met weinig krachtsverschil. Sensatie bij brand te Maastricht In Wyk by Maastricht heeft Don derdag een brandje gewoed, dat op zich zelf niet veel betekende, maar toch de nodige sensatie bracht. Het was in een café in de Hoge- brugstraat. Toen een politieagent de brand ontdekte, was de situatie zo, dat de bewoners en de by hen inwonende kostganger niet meer door de deur naar buiten konden. De vrouw des huizes en de beide kindoren, die in de woning op de ie etage waren, kwamen hierdoor in een precaire positie. De buren brach ten echter uitkomst door een spring- zeil te improviseren en dit stevig vast te houden. Moeder en kind°ren waagden met succes de sprong even eens de kostganger. De caféhouder werd door de brandweer met een ladder gered. Door krachtdadig op treden bleef de brand beperkt tot het" benedenhuis. Uitbetaling op Spaarbankboekje Do Nederlandse Spaarbatikbond heeft een sterke vereenvoudiging aangebracht in de regeling voor de uitbetaling op spaarbankboekjes bui ten de plaats van uitgifte. Hierdoor hebben de 2.276.073 spaarbankboek jes met een gezamelyk te goed van ruim f. 1.100.000.000 algemene geldig heid gekregen by do ca. 400 kantoren der byzondore spaarbanken in Neder land. Iedere spaarder kan thans zonder enige formaliteit tot een drag van f.200 per week opnemen van zyn spaarbankboekje op elk dezer kantoren, ongeacht door door" welke dezer banken het spaarbankboekje is uitgegeven. Speculaties rond de BOTERPRIJS Van verschillende zyden heefc men berichten gelanceerd over een ko mende verlaging van de boterprys en daarby zelfs bepaalde getallen noemd. Deze zyn echter louter speculatie, aldus verzekeide men uit officiële bron. Inderdaad zal er in de komende maanden enige prijsdaling verwacht kunnen worden. Dit houd verband met de grotere seizoenproductie het geen zeer normaal is te noemen, nu er een vrije prijsvorming in branche is. Mocht hierdoor echter de pry's zodiep zakken, dat aan de boe ren de gegarandeerde melkprijs niet meer betaald zou kunnen worden, dan zouden van overheidswege maatregelen genomen moeten wor den. Men heeft echter nog geen enkele aanwijzing, dat met deze mogelijk heid rekening moet worden gehouden. Jeugdver wording in twee Limburgse gemeenten De officier van Justitie te Rootmond, heeft een ontstellend dossier ver zameld ever een zedenschandaal in de Noord-Limburgse gemeenten Gen nep en Ottersum, dat ruim twee jaar heoft voortgewoekerd. In afwachting van de berechting van deze zaak door de kinderrechter en door de Roermondse rechtbank, zijn enkele tientallen jongens eri meisjes van 10 tot 20 jaar in obser vatiehuizen opgenomen. Enige volwassenen werden in dit verband in voorlopige hechtenis ge nomen. De ernst en de omvang van de ge pleegde misdrijven zyn verbijsterend, zegt de officier van Justitie. Hy: noemt deze zaak 'n ontstellend ge volg van de zedenverwildering onder de ontspoorde jeugd, waartegen streng zal worden opgetreden. Onlangs heb ben de ouders van de betrokken kinderen voor de kinderrechter, de officier van Justitie en de burgemees ter- moeten verschijnen. Er is toen gebleken, dat vele ouders schromelijk in hun taak zyn tekort geschoten, en P.B.O. in werking getreden Dinsdag is de wet op de Publiek rechtelijke Bedrijfsorganisatie in wer king gelreden. Yoor een ton horloges Tegen een tweetal Tilburgers, die voor honderdduizend gulden horloges van België naar ons land gesmokkeld hadden, werden deze week tot 6 en 5 maanden gevangenisstraf geëist. 3 jaar voor een doodslag. De 64 jarige vrouw D. te Maastricht hoorde deze week 3 jaar tegen zich eisen, wegens het doden van haar buurvrouw by een burenruzie. Minder cafd's Op 1 Mei a.s. zullen in ons land 438 cafe's in gemeenten boven 50.000 inwoners verdwijnen, n.l. de café verloven A, die niet op naam staan van natuurlijke personen en eigen dom zyn van rechtspersonen. Hiervan zyn er in Amsterdam 84, in Rotterdam 111, in Maastricht 95. De betrokkenen meestal brouwerijen, hebben een uitstel van 6 jaren ge vraagd. Geen politiek advies in Limbnrg De Kring-adviescommissie van de K.V.P. in de kring Limburg heeft de acht candidacenlijsten opgemaakt voor de a.s. verkiezing van leden der Provinciale Staten. De volgorde van de candidaten werd bepaald door loting en de adviescommissie besloot GEEN advies uit te bren?en. De leden van de party moeten by de groslijststemming dus zelf uit maken in welke volgorde zij de candidaten op de definitieve lyst willen plaatsen. Zie voor de candidatenlyst van de kieskring Horst elders in dit blad. g,even rust en kalmte BURGERLIJKE STAND van 9 t.m. 15 Februari 1950 GEBOREN: Jenniskens, Joseph W.M. Overbroek Strybosch, TheodorusM. Langeweg Lemmens, Franciscus W.L. Ysselsteyn Stiphout, Martinus Th.J.M. Merselo v.d. Heuvel, Huberta H.C. Bontekoestraat van Kempen, Peter A.M. Langeweg v.d. Bergh, Johannes H.M. Leunen van Lierop, Tlieodorus J.A. Veltum Bonants, Victor C.M. Oostrum Heynen, Tlieodorus G.E.M. Oostrum OVERLEDEN: van Hejjster, Peter A.H., 72 jaren, landbouwer, Volen 2 catiënten St. Servatius 1 patiënt St. Anna ONDERTROUWD: Geurtjens, Martinus H., 30 jaren, opperman, Venray en Kempen, Pe- tronella J.H., 25 jaren, Grubbenvorst. GETROUWD: van der Borst, Cornells J., 22 jaren, militair, te Elten en Leur en van Dyk, Petronella J.G., 17 jr, te Venray Janssen, Antonius J.G., 27 jaren, ambtenaar ter secretarie, te Oostrum en Schelbergen, Huberta F.M., 2s jr, Broekhuizen. KERKELIJKE DIENSTEN. PAROCHIEKERK St. Petrns-Banden PAROCHIE-ACTIEViert het H. Jaar opdat Christus vrede en Rijk kome. Priester v.d. week Pater Domitius, Patersklooster, Tel. 502. ZondagQuinquagesima 6 uur lm. Jan v.d. Bogaert en echtg.; 7 u. lm. oveil. fam. Flinsenberg—Erkelens; 8 uur lm. voor de parochie; 9 u. kinder mis; 10 u. hoogmis; vandaag is geen kinderlof en geen vergadering van christelijke moeders; 7 uur kruisweg en lof. MaandagII. Mis als Zondag; 6.30 z'elemis; 7 u. lm. Adolf Verbeek en Gertruda Gogsens; 7 30 lm, Jos. Rous en echtg.; 8 uur uitvaart Theodorus Claessens; vandaag geen zielefof. Dinsdag: H. Mis als Zondag; 6.30 lm. R. Michels en echtgenote; 7 uur lm. uit dankbaarheid; 7.30 best. jaard. Gerard Peters; 8.13 gest. jaard. P.H. Jansen dochter Leida (iH.j Woensdag: As-Woensdag; na de H, Missen wordt het askruisje gegeven; 40 der 7 Woensdagen t.e.v. St. Jozef; 6 30 lm. Gerardus F. Nillessen; 7 u. lm Petronella Theeuws; 7 30 lm. Mar- garetha Vaske; 8.15 gest. jaard. Jo hannes Jansen(iekl.) DonderdagH. Petrus Damianus; 6.30 lm. zus'er Petronelle (Barbara Jacobs); 7 u. lm. Gertrudis v. Ham— Pouwels; 7.30 lm. Martin Poel; 8,15 gest. jaard. G F. Aersts, echtgenote Antonia Michels, Francisea Jansen en Jos. Aerts(3ekl.) Vrijdag H. Mathias; 6.30 lm. vrouw van J. Huisman en^ zoon Harie; 7 uur lm. overl. fam. Jansen-v. Gerven; 7.30 lm. Jac. v. Haren en echtg; 8.15 gest. jaard. Gerard Litjens en echtg. Maria Wismans(3ekl.) ZaterdagH. Mis v. d. dag; 6.30 O.L. Vrouwhoogmis; 7 u. lm. overl, vader; 7 30 best. jaard. Johanna Jacobs—Jansen; 8 15 gest. jaard. Wil- helmina Esser(iekl.); 7 uur lof en rozenhoedje; 5.30—7.30 gelegenheid tot biechten. Kateclilsmns. De kinderen van de 3e en 4e klas leren deze week de 33e les; de hoogste klassen leren de 35e en 36e les. Yeltum. Donderdag 7.30 lm. Retraite, a) Van 25—28 Febr. is in Venlo retraite voor midddenstan ders. Opgeven by geestelijk adviseur; b) Van 14—17 Maart wordt in Roer mond een retraite gegeven voor meisjes, die verloofd zyn. Predikant is Pater l'Ortye. Opgeven by Pater Domitius; e) Voor de huisraoedersretraite van 28 Febr. 3 Maart kan men zich nog opgeven tot uiterlijk Woensdag a.f Collecte. Zondag 26 Februari wordt de 2e collecte gehouden voor de nood wendigheden van het bisdom. KERKDIENSTEN HEIDE ZondagQuinquagesima; 8 u. uit dankbaarheid; 10 u. hoogmis; 3 uur lof met rozenhoedje. Maandag: 7.30 v. Peter Litjens. Dinsdag: 7.30 fam. v.Heijster—Poels. Woensdag: As-Woensdag; 7.15 wij ding der as, waarna uitdeling van kruisjes; 7.30 v. Thomas Michels; Ook na de H. Mis worden nog askruisjes gegeven. Donderdag 7.30 uit dankbaarheid t.e.v. de H. Antonius. Vrydag: 7.30 v.d. fam. Voesten. Zaterdag: 7.30 v. Henrëtte Dnessens- Even; 5-7 biechten; 6.30 lof. PATERSKERK. Zondag Quinquagesima, ledag van het 40-nrengebed. Het H. Sacrament woidt om 5 45 ter aanbidding uitge steld. H.H. Missen 3.45, 6.30 wed. Vergeldt, 7.45, 9 u. pl. hoogmis overl, leden Aartsbroederschap. Communi ceren: achteraan beginnen, ie collecte Paterskerk, 29 Parochiekerk, 3e byz. noden; 4.20 gez. vespers, 5 uur lof. Maandag 6 u. uitstelling Allerh6 u. dankbaarheid, 7 u. Willem Loonen en echtg., 7.30 z.i., 9 u. pl. hoogmis, 4.20 gez. vespers, 5 u. lof. Dinsdag, 3de Dinsdag Antoniusno- veen, 0 u. uitstelling Allerheiligste; 6 u. (Antonius-altaar) t.e.v. St. Anto nius); 6.30 beh. terugk. uit Indonesië; 9 u. pl. hoogmis, 5 u. sluiting 40-uren gebed, pl. lof met preek, waarna pro cessie door de kloostergangen. Woensdag, Aswoensdag, begin van de grote vasten, onthoudingsdag; 6u overl. ouders en kinderen v. Haaien; 7 u. Petr. Vossen—Stultiëns; 7.30 pl. aswyding waarna gez. H. Mis. Donderdag 7 u. Willem Litjens en Anna G. Jenniskens; 7 30 Christiaan Stappers; 7.30 Uertr. Arts—Niessen. Vrydag 7 u. Johannes van Rensen Hendrina Kusters; 7.30 Petr. Vossen- Stultiëns; 7.30 hoogmis; 8 u. Maria Ambrosius en ouders; 8 u. overl. fam Rongen-vd Heuvel; 8 30 Martinus vd Poel; 6.30 H. Kruisweg. Zaterdag 7 u. Petronella Litjens; 8 u. t.z.i. Biechten 3—8. Ieder dag een H. Mis voor onze weldoeners. Denkt U eraan, gedurende de Vasten Vrijdags de Kruiswegoefening mee te komen bidden Mededeling Derde Orde Zondag, Maandag en Dinsdag wordt in onze kerk het 40 urengebed ige- houden. Daarom geen vergadering voor de Jongemannen en Meisjesafd. Wij verwachten hen en alle tertia rissen tydens de gezamelyke aanbid ding deze dagen van 11-12 uur. PAROCHIE H. Cathariua, LEUNEN Zondag, Quinquagesima, heden, Maandag en Dinsdag 40 Urengebed. Het Allerheiligste wordt uitgesteld om half 7. 7 u. H. Mis voor de pa rochie; 8 30 overl. fam. Voesten—de Bruyni, 10.15 hoogmis voor Hendrik van Soest, 4 uur Vespers en Instelling van het Allerheiligste. Maandag 7 u. Uitstelling van 't Allerheiligste, 7.30 H. Mis Gertr. van Dyck—Smits, 9.30 hoogmis voor de vrouw van Peter Lucassen, 4 uur Vespers. Dinsdag 7 u. Uitstelling, 7.30 Aleida Asselbergs—Poels, 9 30 hoogmis als sol. jg. voor Petronella Litjens; 4 uur Vespers, Te Deum en sluiting van het 40-Uurgebed. Woensdag, Aschwoensdag begint de 40daagse Vasten, geboden vasten- en onthoudingsdag, 7 u. H. Mis voor de Ew. zuster Chlotildus Meyers, 9 uur hoogmis overl. fam. Peeter -Raay- maker8. Vóór de hoogmis wyding der asch. Na de H. Mis van 7 uur en onder de hoogmis uitdeling der .schkrui8jes. Donderdag 7.30 gez. jg. Theodorus van Cuyck en beide echtgenoten. Vrydag., St. Mathias, 7.30 lm. voor Martinus Verheyen. Zaterdag, 7.30 gez. jg. vrouw P. J Weys. Biechten van 5—7. Om 7 uur Marialof. A.s. collecte voor het Bisdom en Ly densmeditatie. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag, Quinquagesima, 7 uur H. Communie; 7.30 en 10 u. H.H. Missen 3 unr Kruisweg en lof. Maandag 7.30 best. zm. voor Joh. Camps, van Ruiterclub Oostrum. Dinsdag 7.30 best. zm. overl. fam. v.d. Brandt-Weys. Woensdag, Aschwoensdag, 7 u. H. Communie, waarna uitdeling asch- kruisjes, 7.45 pl. wyding der asch met uitdeling dor kruisjes, waarna H. Mis voor Willem Hermans. Donderdag 7.30 best. zm. voorEdm. Vandervenne. Vrydag 7.30 best. zm. voor Michel Jacobs. Zaterdag 7.3O best. zm. Lambert Pyls. 7.30 Marialof. RECTORAAT St. Jozef, Smakt: Zondag, Quinquagisima, 7.30 Ln. t. z.i., 10 uur hoogmis, 3 uur lof met rozenhoedje. Maandag 7.15 genezing zieke, 8 u. uit dankbaarheid. Dinsdag 7.15 overl. fam. Martens Weyers. Woensdag, Aschwoensdag, begin 40 daagse vasten; 6de van 9 Woensdagen voorbereiding St. Jozefsfeest; 7.15. lm. t.e.v. St. Jozef; 8 u. Th. de Haardt. Voor de ie Mis wyding der asch. Aschkruisjes worden uitgedeeld voor en na de H. Missen. Donderdag 7.15 Mart. Bonants en echtg., 8 u. gez. jg. Christina Koenen. Vrydag 7.15 t.z.i., 8 u. uit dank. Zaterdag 7.15 t.b.i., 8 u. gez. H. Mis t.e.v. O.L.Vrouw, 4—6 biechten. i6 u. Marialof. ADVERTENT1EN Met grote b'ydschap en dank aan God geven wy kennis van de voor spoedige geboorte van ons dochtertje en zusje Magda, dat bij het H. Doopsel do namen Magdalena Martina Maria ontving. C. J. M. VERPALEN M. A. G. VERPALEN KRUIJSEN BEA, RIA, ANSJE, ELSJE, LAURA, CRISJE. Ryswyk, 8 Febr. 1950 96, Post Delft. f Heden overleed tot onze diepe droefheid, voorzien van de H. Sa cramenten der Stervenden, onze inniggeliefde Moeder, Behuwd- Groot- en Overgrootmoeder Mevrouw Petronella Jeuken weduwe van den Heer Johannes Lemmens in den ouderdom van 83 jaren. Heerlen G. LEMMENS S. LEMMENS BISSCHOPS kinderen en kleinkinderen Tilburg A. LEMMENS CH. LEMMENS-AMBROSIUS en kinderen Nymegen M. LEMMENS D. LEMMENS v.t. VELDEN en kinderen Tilburg KINDEREN J. LEMMENS Nymegen, 14 Febr. 1950. Liever geen bezoek gaarne gebed en H.H. Missen. De plechtige H. Mis van Requiem voorafgegaan door stille H. Missen om 7, 7.30 en 8 uur, werd opge dragen Donderdag 16 Febr. te 10 uur in de St. Jozefkerk, Keizer Karelplein, waarna bijzetting in 't familiegraf op het R.K. Kerkhof aan de Daalseweg. R.K. Begrafenisonderneming Reestraat 8, Nymegen t Met grote droeiheid geven wy kennis van het vry plotseling overlijden in het R.K. Ziekenhuis te Deurne, tijdig voorzien van de H. Sacramenten der Stervenden, van onze inniggeliefde dochter, zuster, behuwdzuster en tante Mathilda Clephas echtgenote van P. Mulders, in de ouderdom van 38 jaar. Venray H. CLEPHAS TH. CLEPHAS-DE JONG P. J. CLEPHAS Leunen A. MARTENS—CLEPHAS J. MARTENS en kinderen Venray J. J. CLEPHAS W. DECKERS CLEPHAS J. DECKERS en kinderen H. CLEPHAS TR. CLEPHAS-MAAS en kinderen Venray, 14 Febr. 1950. JAN HENDRICX Gedipl. Pedicure

Peel en Maas | 1950 | | pagina 2