Tendo's Aannemingsbebrijf J. P. A. NELISSEN 75 jaren 20 van de 1012 Tttoeda/unoede? sfaalmout SPORT van deze meek De blauw gele borden, wagens, betonmolons en wat dies meer zij, met de grote N van Nelissen, zyn in onze gemeente de laatste jaren een vertrouwd beeld geworden. Als overblijfseluit de tijd van Haarlem helpt Venray, heeft dit aannemingsbedyf sinds zijn vestiging in 1045 hier een naam gevestigd, dio er mag zijn, en waarop menig Venrayer tegenover buitenstaanders trots wijst. Langzaam maar zeker is do kleino loods aan de Stationsweg uitgebouwd tot een groot arsenaal van alles, wat een aannemer voor zijn bedrijf maar nodig heeft en geeft daardoor oen goed beeld van de grooi on de bloei van Nelissen's aan-, nemingsbedryf in onze gewesten. Hier gekomen einde 1945, was reeds eind io»g voor meer als een half millioen gulden aan werk verzet. De kerk van Oostrum werd door haar weer hersteld, de U.L.O. school op geknapt, de scholen van Leunen, Veulen en de Meisjesschool in de kom hersteld, nieuwe boerderijen gebouwd, andere herbouwd en ver nieuwd. Meer dan 20 nieuwe bruggen werden opgeleverd, het pavilloen van St. Bernard schitterend herbouwd terwijl andere pavilloens van St. Anna door haar werden hersteld en opgeknapt, waaronder liet trapper Het katholieke weekblad de Linie heeft de laatste weken verschillende artikelen gewijd aan de Katholieke Volkspartij. Zo schreef zy o.m.: Indien er een punt is waarover men het vrywe eons is, dan is 't, dat er gebre* is aan lietue en enihuusiat-me, zelfs aan eenvoudige belangstelling voor de K.V.P. Velen spreken zelfs van een ontstellend gebrek. Van de andere kant constateert ditzelfde weekblad, dat do K.V.P. in Nederland hèt Katholieke instituut is, dat beschikt over macht. Zij kan immers meer invloed uitoefenen directe, bindende, eff-ctit-ve invloed op de Nederlandse samenleving en op het optreden van Nederland voor het internationale forum, dan welke andere katholieke of niet-katholieke Nederlandse instelling ook. Wanneer men deze twee conclusies naast elkander plaatst, ontkomt men niet aan een zeker gevoel van on behagen. Want waardoor is er zulk een gebrek aan belangstelling? Interesseert het werk van de K.V.P. onze mensen niet meer Dit was ook de vraag, die de plaat selijke voorzitter zich Vrijdag j.l. stelde, toen hij in een vergadering in Lunchroom Verheugen, nog geen 20 leden voor zich vond van de K.V.P., die hier in de kom meer dan 1000 leden telt. Men maakt het Bestuur van de K.V.P. alle mogelijke vei wijten, maar het feit, dat er geen jongeren te vindon zijn, die als propagandist op willen treden, zodat hetgeld per kwi tantieloper moet opgehaald worden, spreekt boekdelen. Het werk van een Katholieke Volks partij dozö tijden is van zeer groot belang. Maar schijnbaar ziet niemand dat in, want zelfs is er geen candi- daat te vinden voor een bestuurs functie, reden waarom de aangekon digde bestuursverkiezing tot een vol gende vergadering werd uitgesteld. Nu kan men wel zeggen, dat de K.V.P., ondanks dit minimale bezoek, toch wel draait en dat er goed ge stemd wordt, maar een van de bekende slagzinnen van Pater H. de Greeve is „Gebrek aan belangstelling doodt alle initiatief' en het was hoogst waarschijnlijk hierdoor, dat de openingsrede van de voorzitter in mineur gesteld was. De candidaatstelling voor de Prov Staten liep wat vlotter van stapel, slechts de arbeiders wisten geen can- didaat te vinden of naar voren te brengen. In verband met de nieuwe methode voor de groslijststemming waarbij in eenmaal vier candidaten gekozen moeten worden, besloot men 4 Ven- rayse candidaten op de lyst te plaat sen, waardoor iedereen in de gelegen heid was Venrayse mensen te stem men. Als candidaten werden naar voren gebrachtTh. Peters, Oirlo; J. Loonen, Oostrum; Fr. Jansen en J. Derksen Venray. Ook op de kerkdorpen lieten velen nog verstok gaan en waren het ook maar enkelen, die hun belangstelling toonden. Desondanks kwamen hier de candidaten en wel te Heide Th. Peters Oirlo, J. Loonen Oostrum Leunen Th. Peters, Oirlo; J. Loonen Oostrum; v. Kalmpthout, Gennep; W. Peeters, Venray; Achten, Horst. MerseloTh. Peters, Oirlo: J. Loo nen, Oostrum; W. Peeters Venray; A. van Haaren, Venray; Wijnhoven, Bergen; Derksen, Horst; Achten, Horst; Emonts IIor9t. Oofttrum: Th. Peters, Oirlo; J. Loonei Oostrum: J. Derksen, Venray; J. d Bruin, Venray. OirloTh. Peters, Oirlo; J. Loonen, Oostrum; Rutten, Broekhuizen; Ach ten, Ilorst; v. Kalmpthout, Gennep. CastenrayTh. Peters, Oirlo; J. Loonen, Oostrum; H. Emonts, Horst. Is men het overal met Th. Peters en J. Loonen eens, de opvolgende can didaten wisselen nogal eens. Maar het kiescomitó hoeft tot taak in deze verscheidenheid eenheid te brengen, zodat geen enkele stem ver loren gaat voor Venray, waardoor twee leden in de Provinciale Staten komen. Verder hebben de Venrayse men sen de dure plicht zich alsnog op te geven als lid van de K.V.P. en op de a.s. gros'ystverkiezing allen op te komen, gezien het grote belang, dat hierbij gemoeid is. We hopen, dat het kiescomité zeer huis, de hoofdbouw en het Zuster huis. Dan zyn er nog de beroemde en beruchte prefabs, waaraan volop gewerkt wordt en waarvan men de eerste eind Maart hoopt op te leveren Rekent men daarbij nog de vele particuliere opdrachten, dan toont deze kleine greep uit Venrays weder opbouw wel overduidelijk dat het aannemingsbedrijf hier zijn sporen wel heeft verdiend. Na de bevrijding had Venray vele vreemde aanne mers, slechts een enkeling is overge bleven en deze zijn intussen vergroeid tot Venrayse bedrijven. J.P.A. Nelissen is daar een sprekend voor beeld van. Aan tientallen Venrayse mensen heeft dit bedrijf werk g ven, terwijl de wederopbouw van onze zo verwoeste gemeente mede door haar werk in zulk een korte tydtot een goed einde gebracht wordt. J.P.A. Nelissen heeft op duidelijke wyze getoond de goede geest onder haar personeel levendig te houden, en de sociale instelling van haar leiders is een voorbeeld voor velen. Wy wensen de firma Nelisser. van harte geluk, en hopen dat dit bedrijf ook nog haar 100 jarig bestaan in onze gemeente mag vieren, niet alleen tot heil van allen, die bij haar n, maar ook in het welbegre dang van onze gemeente. spoedig met haar werk zal beginnen en met de grootste spoed leden werft, Op de verkiezing van de Provinciale Staten zyn in Horst candidaat, gesteld: de heren Achten en Boots Horst, Th, Peters Oirlo, Van Kalmpthout Gennep, Thqssen Sevenum, Dr van Grunsvon Horst en H. Emons Horst. K.V.P.-afdelingen Afferden, Sie- iwald, Bergen, Well en Weller- looi hebben de volgende candidaten gesteld voor het lidmaatschap van de Prov. StatenWijnhoven, Bergen; Wey8, Siebengewald; Peters, Oirlo en Emons, Horst. TILLEMANS Technisch Installatiebureau Eindstraat 2 VENRAY Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur Dr. BLOEMEN Telef. 463 Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. GROENE KRUIS Donderdag 9 Februari: Consultatiebureau voor Zuige llngen uit de Kerkdorpen. AANSLUITING OP DE WATERLEIDING Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter kennis van belanghebbenden, dat in de Paters- straat, Hofstraat, Grotestraat, Oude Oostrumseweg, Oostsingel enz. thans nog zonder grote kosten aansluitingen kunnen plaats hebben aan de Water leiding. Wanneer de aan of langs deze wegen geprojecteerde verbeteringen zyn aangebracht, zal zulks vrij hoge kosten voor herstel van het wegdek e.d. met zich brengen. "onray, 25 Januari 1950. DRANKWET Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat is ingekomen een verzoekschrift van Linskens, Pieter Jan Hubert, wonende te Venray, Oirlo E 15a, om een volledige vergunning voorde verkoop van sterke drank in het klein voor de linker benedenvoor- or van perceel Oirlo E 15a, welke toit een grootte heeft van 40.62 en dat binnen twee weken na ue dagtekening dezer bekendmaking, ieder tegen het verlenen van deze vergunning schriftelijk bezwaren by hun college kan inbrengen. Venray, 25 Januaii 1950. Kerkklokkenwijriing ia Merselo Vorige week arriveerden in Merselo twee nieuwe klokken, die de pa rochianen aan de kerk van Johannes de Doper geschonken hebben als com pensatie voor de in oorlogstijd ge roofde. Zondag werden ze in een eenvou dige plechtigheid door Pastoor Bodt ingewyd en zij ontvingen daarbij de namen n Maria en Johannes. In de loop van de week zyn de klok ken door de Fa. Fritsen uit Aarle- Rixtol, de gieters van deze klokken, in de toren gehangen. Vastenavond Nog een drietal weken en we staan voor de inhuldiging van Prins Jan I. Van verschillende kanten is men reeds voorbereidingen aan het treffen voor de optocht, die dit jaar grootser en mooier schijnt te worden als andere jaren. Verschillende opgaven zijn reeds binnen, o.a. van de Grotestraat en verschillende buurtverenigingen. Denkt er wel aan ze tijdig ge noeg op te geven, ofwel by de advies commissie, die iedere Zondag te spre ken is in Hotel de Zwaan, in het achterzaaltje en die zo nodig U met alle raad bijstaat, ofwel by de drukker van dit blad. Laat iedere Piölhaas vooral met de optocht en boerenbruiloft nu eens echt goed voor de dag komen, zodat de duizenden, die van ver uit de om trek komen, ook merken, dat Venray een middelpunt is, waar men be hoorlijk en goed Vastenavond kan vieren Het behoeft geen schatten geld te kosten, een eenvoudig ideelje, met eenvoudige middelen klaar gemaakt, doet het gewoonlijk beter als alle poespas. De commissie zal U daar zeker in helpen. Bakkers en kruideniers worden hierbij nog gewaarschuwd, dat de Nar op strooptocht is. Hij wil de aller kleinsten ook een goede vastenavond bezorgen, maar rekent daarbij op Uw steun en hulp. Over zijn plannen zal hij zelf wel vertellen, dit is enkel maar een waar schuwing dat hij komt. WEDEROPBOUW IN HUIZE „ST SERVATIUS" Enkele dagen voor de bevrijding, in October 1944, werd aan de Psy chiatrische Inrichting „St. Servatius" als gevolg der oorlogshandelingen, een zeer zware slag toegebracht. De machinekamer en de watertoren werden in één slag totaal verwoest. Wat dit betekent voor dit „aparl dorp in Venray" kan men zich enig zins voorstellen, indien men weet, dat van hieruit de electriciteit en de watervoorziening centraal moet wor den geregeld. Géén licht, géén kracht stroom en géén water voor eon in richting, waar ongeveer 1000 ziefce mensen diende te worden verpleegd. Door eigen vindingrijkheid en door zettingsvermogen werden de grootste moeilijkheden het hoofd geboden. Een nood-watertoren werd opgericht, zodat ook de watervoorziening een voorlopige oplossing had gevonden. Alles by elkaar echter een improvi satie, die slechts enkele jaren toe reikend was. Verheugend is het daarom te ver melden, dat een belangrijke stap tot algeheel herstel is gezet, door de vol tooiing van het centraal ketelhuis. Immers, dit centraal ketelhuis voorziet niet enkel in de verwarming van de gehele inrichting, doch ver zorgt door haar ingebouwde transfor mator tevens de algehele electrici- teits voorziening, wyl drie stuks boor putten zorgen voor een rilime watertoevoer. Aan dit imposante bouwwerk wer den in 200 werkbare dagen onder meer verwerkt: 472 550 stuks baksteen 214.6OO kg. cement, 58.480 kg. beton ijzer, met een totale lengte van ruim 200 KM. Het geheel is opgetrokken in grijs- )le baksteen, onderverdeeld in een middenbouw en twee zijvleugels, terwyl de kelder zich uitstrekt onder het gehele gebouw. Twee schoorstenen, meteen hoogte van 281/1 Meter, completeren het geheel. Voor aansluiting aan de bestaande paviljoens werden meer dan 150 M. tunnel, geheel van gewapend beton, vervaardigd. Ondanks dat deze on deraardse gang nog 80 cM. beneden het maaiveld ligt, kan men er, zonder z'n hoofd te buigen, door lopen. De gedeeltelijke inventaris van het gebouw bestaat uit zes stuks monster cetels, die het verwarmingswater door 6000 M. leiding naar de diverse pun ten stuwt. Onder leiding van het Architecten- Bureau van den Bosch te Rotterdam het Technisch Advies-Bureau Noordman uit Den Bosch, werd door de Bouwonderneming Gebr. Janssen te Venray, dit groots werk tot stand gebracht. Zoals vroeger de watertoren, zo domineert thans het ketelhuis van St. Servatius tot in wyde omtrek. Wy feliciteren allen met het be reiken van dit prachtige resultaat Eindelijk een Ambachtsschool Aan architect J. Colsen, werd deze week de definitive opdracht gegeven voor de bouw van een permanente Ambachtsschool, die gebouwd zal worden aan de „Tol", tegenover het St. Jozefgesticht. Succes van Hioob Hioob gaf in do afgelopen weken een tweetal voorstellingen in Sevenum van „lm Weiszem Rossl",uitgenodigd door de Sevenumse Fanfare. Tweemaal was de zaal gehoel uit verkochten werden na afloop minuten lange ovaties aan de verschillende spelers gebracht. Men zou haast zeggen „Een heilige wordt in zyn eigen land niet geëerd". Toneeluitvoering Venrays Harmonie De jaarlijkse uitvoering van Venrays Harmonie liet weer eens duidelijk blijken, dat onze Harmonie andere wegen heeft ingeslagen onder de nieuwe directie. De nieuwe nummers die geblazen werden, werden zeer goed ten gehore gebracht en getuigde van 'n verjongde geest onder de leden. Dat te constate ren, zonder verder op de kwaliteit van het gebodene in te gaan waarover later misschien meer stemt tot vol doening. Wil deze geest echter vaaidig blijven, dan zal het Venrays publiek zich ook wat meer met Venrays Har monie moeten bemoeien. We hebben al eens eerder opge merkt, hoe het mogelijk is, dat men in sommige plaatsen zulk een schit terende corpsen uit ziet trekken met blinkende instrumenten, vlaggen, tam boerenoorp8, prachtige uniformen, ter wyl we hier in Venray ternauwer nood de zaal driekwart vol krijgen met de jaarlijkse uitvoering. Er zit iets fout en de mentaliteit van hot publiek zal nog terdege ge wijzigd moeten worden, misschien een taak voor het z.g. hulpcomité. Het tweede gedeelte verzorgden de leden van het Venrays Cabaret onder leiding van de heer P. v. Opbergen, met 't stuk: „Tot wederdienst bereid". Het Venrays Cabaretgezelschap be schikt ook over prima krachten op het gebied van toneelspelen en dit aardige stuk werd met verve op het toneel gebracht. Het publiek wist het gebodene met een gul applaus te waarderen. Aanbesteding De aanbesteding voor het bouwen van een woonhuis voor rekening van de heer M. Verschuuren, onder archi- tuur van Gebr. de Vries te Helmond, leverde de volgende cijfers op J. Verhoeven f 36.454,— Gebr. Spee 38.300,— Chr. Reijnders, Wanssum 38.650,— H. Houwen, Oirlo 39400,— Fa. Ooyen, Boxmeer 40.112,— H. v. Dijk, Helmond 40.789,— L. Volleberg, Wanssum 40.851,— L. Oudenhoven 41 000,— Fa. P. Volleberg Zn. 41.500,— Gebr. Oudenhoven 41.748,— KI. Schiphorst, Maashees 42.042,— Fa. Akkerboom 43.400,— Fa. Franssen, Boxmeer 44.149,— Fa. v.d. Akker, Deurne 44.267, A. Pijpers, Leunen 45 685,— Oostrnras Eeuwfeest Een Aandachtig lezer van de ge schiedenis van Oostrum zal vorige week gemerkt hebben, dat hier eakèle storende fouten geslopen zijn. Zo werd gesproken over Molenhoek, dit moet natuurlijk deMolenbeek zyn. Rector Allards had verder 3 morgen land voor zichzelf gekocht, maar al gauw ging het praatje, dat dit voor het Oostrums convent was. En daar aan kloosters geen grond verkocht mocht worden, volgens verschillende plakaten, nam J. v. Schellaert van Oppendorf de gelegenheid te baat om tegen deze koop op te komen. Wy vertrouwen, dat een en ander nu duidelijker zal zyn en bieden voor de gemaakte fouten onze excuses aan lezers en schrijvers. Uitvoering Harmonie Oostrum .s. Zaterdag 4 en Zondag 5 Febr., zal Oostrums Harmonie haai jaarlijkse uitvoering geven in zaal Wilhelmina te Venray. Zoals we weten is in Oostrum nog eeds geen zaal of gelegenheid om in eigen dorp de uitvoering te geven. De Toneelvereniging de Vlasbloem kan dit jaar deze uitvoering niet ver zorgen, omdat deze al druk bezig is met het instuderen van het open luchtspel „De Duivel op Spraeland", waarvan de primière zal draaien op Zondag 30 April. Nu is de medewerking, voor wat betreft het toneel, gevraagd en wel willend gegeven van de Toneelgroep Hioob. Gezien de goede reputatie van deze vereniging in het verleden, twij felen we er niet aan, of deze avonden zullen slagen. Het muzikale gedeelte is voor Oos trums Harmonie, die met de concours nummers waarmee de eerste prijs werd behaald te Deurne en nog ver schillende nieuwe nummers voor de dag komt. Muziek en toneel zal zeker de moeite waard zyn om te horen en te zien. Steunt Oostrums Harmonie door een bezoek. K.A.V. OPGELET Blijkens achterstaande advertentie hebben de Kath. Arbeidersvrouwen op Woensdag 8 Februari een belang rijke vergadering in café Schellen. Aangezien twee bekende sprekers het woerd voeren, zal het druk wor den. Tijdige opkomst is, in verband met de grote agenda, zeer gewenst. Triduuin H. Familie. Zoals we reeds eerder meedeelden zal op Donderdag 9 Februari a.s. om uur '8 avonds de plechtige opening plaats hebben van het jaarlijks Tri duüm voor de leden van deH. Fami lie, met als spreker Pater Majella. Vrydag 10 Febr. 's avonds 8 uur oefening; Zaterdag 11 Febr. 's avonds 8 uur oefening; Zondag 12 Febr. 7 uur H. Mis en algemene H. Commu nie; 's namiddags 5 uur Sluiting van het Triduum en opdracht van de aspirantleden en huldiging van de jubilarissen. We willen alle leden aansporen door-trouwe opkomst dit triduum te doen slagen. EEN NIEUW STUK VAN DE TONEELCLUB OVERLOON O.L.Yrouw van de Sloppen (Notre Dame de la moïse) Eerste opvoeringen op 4 en 5 Febr. Overloons toneelclub, die zulk een succesvol seizoen met Antoon Coolens stuk: „kinderen van ons volk" achter de rug heeft, heeft het sociale toneel stuk, „O.L. Vrouw van de Sloppen", op haar nieuw reportoire gezet. Zy heeft het aangedurfd dit mo derne Franse toneelstuk, ineen nieuwe vertaling te brengen en daarmede het werk van Grégoire Leclos, weer op de rol te plaatsen. Zoals bekend heeft de schrijfster 1 een zevental taferelen opgetekend, wat zy heeft beleefd en ondervonden, toen zy als sociaal werkster stond te midden van de voddenrapers en het gepeupel aan de buitenkant van het grote Parijs. Hoewel het stuk zelf reeds twintig jaren oud is beeft in Nederland enkel P. Balledux, het jaren gebracht en is dus deze keuze van Overloon zeer gelukkig. By gebrek aan onderdak zal de toneelclub elders dit stuk gaan op voeren en zyn we goed ingelicht, dan zal Venray ook bezocht worden. vernieuw» en verbetert uw bloéd GEVONDEN VOORWERPEN Blauwe wollen handschoen, van Gerven Kempweg 22; Vulpen, Dr. Havermans, Stationstraat 47; Vier boorden, P. Hanen, St. Odastraat 1 Muntbillet van fl.i.-, Dr Rutcen, St. Annalaan 1; 1 paar kinderwantjes, Hendriks, Kruisstraat 4; Combinatie tang, Lucassen, Oude Oostrumseweg 31; Lederen motorhandschoen, Phi- lipsen, Klein Oirlo F 36; Oorogs herinneringskruis, H. Janssen, Maas- heseweg 42 b; 4 paar gebreide hand schoenen, Pijls, Grotestraat; Porte- monnaie met inhoud, P. Janssen, Boshuizen C. 58; Rijwiel, Claessens Oirlo; Want, Bonants, Veltum, L 16 1 paar schaatsen, J. Beerkens, Lang straat; 1 paar gebreide dameswanten, G. Thyssen, Oude Oostrumdeweg 23 Armband, Kazerne; Wollen dames- want, Voesten, Kruisstraat 34; Go ruite das, Janssen, Beekweg 6d; Grijze vulpen, v. Stiphout, Merselose- weg, M ld; Rozenkrans, G. Seuren Oude Oostrumseweg 30; Wanten, Kazerne; Wollen dameshandschoenen M. Voesten, Kruisstraat 34; 1 paar Schaatsen, J. Claassens, Leunen K. 7 schouderwatten, Beekweg 6c. Emigreren naar Canada Het verslag van de Jonge Boeren over „Emigratie naar Canada", kan wegens plaatsgebrek deze week niet geplaatst worden en moet zodoende wachten tot volgende week. Voorlichting pluimveeteelt Op 24 Februari a.s. zal Consulent Th. F. Mennen in het kader van de voorlichting pluimveeteelt van de Coöp. Veiling, een lezing geven op het Veulen. Dolle Jeep Ofwel de nieuwe woningen in Yssel- steyn zyn maar lala, ofwel de jeep was dol geworden, ofwel de bestuur der had een druppeltje te veel op, feit is echter, dat Zondagavond een Ysselsteynse familie plotseling werd opgeschrikt doordat een Jeep de voor deur binnenreed, zonder te bellen of de deur ook nog open temaken. De jeep en de woning, hadden nog al wat deuken, maar de bestuurder, een der militairen uit het kamp, bleek ongedeerd. Aangezien deze echter naar genever rook, was de oorzaak van deze binnen sluipery niet ver te zoeken en waar schijnlijk zal dit hele geval de be trokken militair nog duur komen te staan. Knöpkes Vorige week gebeurde het in de Parochiekerk, dat by het invallen der schemering een der biechtvaders aan de boetvaardige zondaar by het ver laten van de biechtstoel verzocht om in de sacrastie even de lamp te gaan aandraaien. Da kan ik nie, aldus de penitent, weej hebbe tuus nog gèn electries en ik wiët mit die knöpkes genne raod. Aanbesteding kerk Beegden Voor de bouw van de R.K. Kerk te Beegden, schreven de Gebr, Ver stralen ook in voor f 171.6OO,—De inschrijver was J. Scheepers Weert voor f 148.500, Nieuws uit WANSSUM Op Zaterdag 11 Februari zal het van Sef Cornet optreden het Bondsgebouw te Wanssum. Sef had tot op heden veel succes op zyn tournee door het Limburgse land, waar men graag wat bijbracht voor het R.K. Militair tehuis te Venlo. Ook in Wanssum zal het Bondsgbouw bezet zyn met belang stellenden uit Geysteren, Blitterswyk, en Wanssum als Sef op de planken komt. Zondag 19 Februari zal de Fanfare Concordia een concert met toneeluitvoering geven. Na het muzikale gedeelte zal de afdeling Toneel presenteren: „De Leesgek", blijspel in 3 bedryven door Jan Gros veld. Evenals andere jaren zal deze uit voering op Carnavals-Zondag weer de nodige bezoekers trekken. De Kajotters hebben met de hulp van enkele K.A.B. mannen een tweetal goed geslaagde toneeluit voeringen gegeven. Dominic als Butler" werd prima vertolkt, en Dominic wist meermalen stemming te brengen met zyn origineel optre den. Alles by elkaar een paar gezellige avonden, en al hadden onze jongens nog meer belangstelling ver diend, het financiële resultaat zal zeker erg meevallen. Door de Zeer Eerw. Heer Pastoor werd Zondag van de kansel bekend gemaakt, dat de gunning van de nieuwe kerk hopelijk zeer spoed'g kan plaats hebben. De pastoor deed een beroep op alle parochianen om by de voorbereidende werkzaamheden t.w. het opruiming8weik en het aanhogen en egaliseren van het terrein, hun volle medewerking te verlenen om de kosten tot een mini mum te beperken. Dit beroep zal zeer zeker niet tevergeefs zyn, en alle inwoners van Wanssum zullen graag meehelpen om zo spoedig mogelyk weer een waardig Godshuis te hebben. Een gezin met twaalf kinderen is geen kleinigheid. Als die twaalf kinderen ook nog jongens zyn, is het zeker wel waard er melding van te maken. Het gezin, waar dezer dagen de twaalfde, flinke zoon werd geboren, is dat van de landbouwer H. Janssen - de Lauw te Wanssum. S. V. V..Sportnieuws Zondag a.s. zal hoogstwaarschijn lijk de competitie weer beginnen te draaien en zal Venray 1 naar Pan- ningen gaan, waartegen we in de thuiswedstrijd ternauwernood gelyk speelden. Wie echter gedacht had, dat de drie weken dat men stil lag nu eens intensief getraind zou wor den, heeft het mis en juist zy, over wier opstelling nog al wat te doen geweest is, laten verstek gaan. Ieder een kan eens een geldige reden hebben, maar dan is het een questie van fatsoen om zich behoorlijk af te melden. De boodschap is en blijft trainen, trainen en nog eens trainen. De spelers weten nu onderhand zelf hoe belangrijk dit is, en zo gauw er met alle mogelijke strafmaatregelen gedreigd moet worden, ligt de zaak fout, omdat dit trainen door de spelers spontaan dient te geschieden en men anders moet ophouden niet voetballen. Nu er voortaan iedere Woensdag training is i.p.v. op Don derdag verwacht het Bestuur weer iedere speler. Wil S.V.V. rog een woordje meespreken, dan moet er intensief getraind werden. Het is aan de spelers van het eerste om aan hun jongere broeders een voor beeld te geven, Horst komt Zondag uit tegen Irene en mocht Horst eens wat geluk heb ben, dan kan het de week daarop nog flink spoken. Jongens zet je beste beentje voor, maar ook op de komende trainingen, die de club niet alleen handen vol geld kosten, maar juist en voor de goede geest en voor de. opvoering van het spelpeil zo uiterst belangryk zyn. Het tweede speelt hier tegen Blerick en zal moe ten vechten voor de overwinning. Het derde is vrij. Denk er dus aan, zowel de training als de bestuurs en elftal'encommissie vergaderingen zyn voortaan Woen- dagavond. Panningen—Venray A. Jansen P. Bertrams Th. Claessens P.Philipsen J Gommans L Kronenberg M. vd. Heuvel F. Schellen P. Schellen W. Arts M. v. Opbergen Res.: J. Driessen, P. Thielen Venray II-Blerick II: A. De Jongh J. Lucassen Th. Linders Siebers J. Hoedemakers J. Reinders A. Thuyls Koppen J. Custers P. Poels G. Swinkels ReserveM. Oymans. OP DE LEMEN BAAN Ons Genot kampioen A klasse District 2 Woensdag jl. werd de beslissende slag geleverd om 't kampioenschap in de A klasse tussen Ons Genot, Hei de en Ons Plezier, Hegelsum. Liefst met 8-0 wïso Ons Genot te winnen. Er werden goede partyen ld, en ue stryd ging tegen elkaar op, doch door tekort aan techniek en slagvaardigheid, moest Ons Plezier het onderspit delven. Er bestond veel belangstelling voor deze spannende wedstyd. Wy wen sen Ons Genot proficiat, en veel succes in hun kampioenswedstrijd tegen O.V.U. Kessel. Het voornaamste Verlaging kub. meterprjjs bouwkosten Reeds voor de devalutie lag het in het voornemen van de minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting de toegestane prys per kubieke meter bouwkosten van gesubsidieerde wo ningen te verlagen. De verlaging is sedertdien opge schort, doch thans acht de minister het tijdstip gekomen om haar in te voeren. Voor bouwplannen, welke op of na i Februari 1950 by de provin ciale directies van de wederopbouw en volkshuisvesting inkomen, wordt de kubieke meter pry's veriaagd met 90 cent tot f 1,90 variërend met de grootte van de woningen. Opgemerkt zy, dat in de bestekken voortaan geen post voor onvoorzien meer mag worden opgenomen. Aardappelen Nadat er aanvankelijk geiuchten waren, dat binnen enkele weken de voorraad klei-aardappelen in ons land op geconsummeerd zou zyn en, dat er geen industrie-aardappelen meer wa ren, daar deze allemaal verwerkt zouden zyn tot veevoeder, deelt de Stichting van de Landbouw mede, dat tot aan Mei de aardappelpositie zowel zand- als kleiaardappelen vol komen verzekerd is. Loongrens sociale verzekeringen By de Tweede Kamer is een wets ontwerp ingediend, waarin de loon grens van f 3750,—, welke sinds Dec 1946 geldt voor de Invaliditeitswet, Ongevallenwet, Ziektewet en Kinder byslagwet, woidt verhoogd tot f4500. Helmond bouwt duizend woningen Drie Helmondse woningbouwvereni gingen hebben voor de komende drie jaar bouwplannen voor duizend nieuwe woningen. De gemiddelde grootte van deze, voornamelijk arbeiderswoningen, die belangryk goedkoper worden dan de huizen van het „plan-Bussum", is 250 kubieke meter; de huur zal gemid deld zes gulden per week bedragen. Tegenover een jaarlijkse huurprijs van f 1,70 per kubieke meter in het „plan-Bussum" komt Helmond met f 1,32, f 1,11 et meter. Melkprijs verb De minister van en Voedselvooraier nomen werd, aans 1 Jan. 1930 toegest; van 5 pet. met ir datum een gemidd de boerenmelk,we j.l. werd vastgeste per kg by een vet' af boerdery, met e kg verhoogd. Bedoelde jaarpry 1 Jan. 1930 af, is met een vetgehalte dery bedragen. Oorlogsscli Eerste Dinsdag a.s. zal een begin maken 1 van het wetsontw oorlogsschade. Amerikaans In Amerika is verdrag onderteke de West-Euiopese dan 1 milliard aa tingstukken, waarc van het Westeyw Yan Kleffens, d zant, tekende voc verstrekkende ven Taak van d« Sprekende over c bouw heeft minis op een vergaderii Brabantse Maatscl bouw in het licht landbouw de taal als de Marshall-hul genomen 60 pet per jaar meer uit 1 Deze 1300 millic dat straks meer exporteerd dan tb a: balans in evenwicb De minister steldi punt, dat zulks del is, alleen dan, wa tensiever wordt en 1 verschuiving van d Sprekende over prijzen deelde hij bedoeling is om t< melkprijzen tot ei komen, waaruit re nen worden ora de stabiel te houden, wondering voor de Nederlandse boeren Tabak naar Denkt U er aan, j.l. naar Indië vrij verzonden worden, retten, of 59 sigai kerftabak, of halve 1 producten tezamen Wanneer deze hot overschreden, wort over de gehele zem OuderneA'^Lö! afgosc Minister Lieftincfe medegedeeld, dat belasting met inga jaar 1950 gaat verd Vele middenstar nog 12 pet. en ir moesten betalen, graag horen. De vennootsehaps' verhoogd worden v Yan een verlich over de afgelopen geen sprake meer, 1 soepeler uitstelrege KERKELIJKE PAROCHIEKERK S PAROCHIE-ACTIE opdat Christus vrei Priesterv.d. week: E 274. Zondag, Septuagi uur levende en duivenvereniging d voor de parochie, 10 uur hoogmis, 2 uur rozenhoedje en Maandag, H. Tit voor alle overlede uur leesmis Petr. 7.30 best. jd. Ger: best. jd. P. Schols rozenhoedje. Dinsdag, H. Ren: Michels en echtg., 7 7.30 Hennie Fleurki Peter van Meijel (3e Woensdag, H. J 2de der zeven Woem St. Jozef, 6 30 Wilh, echtg., 7 uur I 7.30 Hennie Fleurkt Theodora Jacoba P< Donderdag, H. Cy drië, 6 30 Piet Bout 7 uur Gertrudis vi 7.30 Martinus Poe Prof. A. van Djjck t Vrijdag, H. Scho Hoex en J. van Sti Vossen Stultiëns, hoven, s. 15 gest. ji Kuik en P. Roffers Zaterdag, verscb Vrouw van Lourdes hoogmis, 7 uur Pet: Theuws, 7.30 Henni best. jd. Andries V Gooren, 5.30—7.30 Marialof en rozenho H. Familie, gezame Familie. Katechismus. De 3de en 4de klas lei 31e en 32e les. De hoogste klassen lei Retraite. Meisjes wensen deel te nert te van 25 28 Febr. uiterlijk deze weel van de Retraite is I Opgeven by Pate zelatricen. Mariale Cursus, zal om 3.30 in de externen van het G

Peel en Maas | 1950 | | pagina 2