Apotheek Caéó Grotestraat 10. $6 de mas li soms een ktuis Dóe Ze dan teek gauui uit kuis y Toneeluitvoering Leunen Toneeluitvoering te Oirlo Jan van Aarssen BEL BIJ BRAND 392 Boerenleenbank Oostrum. 2 dienstmeisjes zoete Neven Lupine houtverkoop kaarten om konijnen LEUNEN Vergadering van de K.V.P. Burgerwoonhuis zware en lichte biggen heropent Woensdag 1 Febr. goed Cotset P. BILLEKENS ZO WAARLIJK HELPE MIJ... Ontwikkeling en Ontspanning (Qeneay De Steppevolken van O.-Afrika 4jet Dlci&ie in de sckaduw fijne Koek, Beschuit, Speculaas P. Billekens trieren van alle zaaigranen, zaden en peulvruchten Jtaten verkiezing e K.V.P. Tienray werden de voor de groslijst ons, Castenray Derk- W. Peters, Venray. Ontspanning ïi Jan. zou Pater komen spreken over omstandigheden niet. komt Vrydag in de Julien, de bekende over de step- 8 Februari krijgen op de muziekcursus in te geven s kamerorkest o.l.v. ;ouden de Operette- n Liefde" brengen, nderd, zy voeren nu )e Zigeunerprins", ms de laatste avond de Vasten. dag en Zondagavond zal te Oirlo in zaal it toneelspel worden De Sukkeleer", een voor Oirlo, omdat r is sinds de oorlog, wordt, zangvereniging uze werk van zaal de gelegenheid ge vereniging weer stap zyn van is toneelspelen. T OVERLOON ursvergadering van en, dat op 2 en 5 café van M. Deriet, gehouden zullen aganda vergadering ig Gezag, die deze restaurant ge aarby verschillende el van S.W.G. toe 15 vrijwilligers op. baan npioen gewerden in Februari a.s. om de beslissingswed 3 Genot, Heide en som, op de neutrale is Venray. De wed- bondsleiding. YENRAY Telefoon 416 de inlevering der taarten zullen op zitdagen ge- die op 2 Februari Januari nog niet zullen voor de geen voedertoewy- rkens kunnen ont hetzelfde blijven categoriön, van de biggen be- voeder kunnen als volgt: i van 9—10 uur te y van 11 12 uur van 1 —2 uur Éaltussen; van Wanssum by de -5 uur te Blitters- rt. van 9—10 uur te Fleurkens; van e, café Litjens; van café Camps; te Oirlo, café Drab- te Castenray, café van 1—2 uur irtens; 3.30—4 uur Gasselt. ilke de kaarten per nen een zegel vol- te gebruiken, it het 2e gedeelte scheuren. P.B.H. H. EMONTS. KE STAND Januari 1050 LM., St. Jozefweg Langstraat 31 nakterweg 1 A.L., Groenew.pad W., Wiënweg 2 Langstraat 13a )s C., Endepoel 1 H.P., Nachtegaal Ysselsteyn I 83 Leunen K 61a Leunseweg 15 .F., Tuinstraat 17 M., Willemstraat5 JMerseloseweg 63 jaren, R.K dersklooster. M., oud 4 dagen, liel, oud 77 jaren, i L. G., 27 jaren, te Venray en F. M., 28 jaren Peter J. L., oud te Roermond eri 29 jaren, Venray C., oud 30 jaren, te Maasbree en ia P. J., 27 jaren KERKELIJKE DIENSTEN PAROCHIEKERK St. Petrus-Ban de 11 PAROCHIE-ACTIE Viert het, H. Jaar opdat Christus vrede en Rijk kome. Priesterv.d. week: Pater Domitius. Zondag, 4e Zondag na Driekoningen 6 uur leesmis; 7 uur Mathijs Janssen; s uur voor parochie; 9 uur kindermis 10 uur hoogmis; hierna vergadering van Apostolaat des Gebeds in het Dekenaat; 3 uur kinderlof; 7 uur lof en rozenhoedje. Maandag, H. Martina, 6.30 zielemis voor alle overleden parochianen; 7 uur leesmis overl. fam. Derks Heesen 7.30 zekere intentie; 8 15 gest. jaard. Petronella Deckers (iH); 7uurzielelof en rozenhoedje. Dinsdag, H. Johannes Bosco, 6.30 Renier Michels en echtgen.; 7 uur leesmis; 7.30 A. Coolen en echtg.; 8.15 gest. jd. Jan Poels (1H) Woensdag, H. Ignatius, 6.30 Johanna Hoex en Josefina van Stiphuui; 7 uur Gertrudis van Ham-Pouwels; 7 uur Jac. Jacobs; 8.15 gest. jd. Maria P. Smulders (2kl) Donderdag, O.L. Vr. Lichtmis, dag van devotie, 6, 7 en 8 uur H. Missen 9 uur hoogmis; 7 uur Louis Truyen; 8 uur Martin Poel; 8 45 wijding der kaarsen; 9 uur hoogmis; 3 uur kin derlof; 6-7 biechten; 7-8 H. Uur. Gedurende de nacht blijft het Aller heiligste ter aanbidding uitgesteld. De leden der H. Stede en alle mannen kunnen 's nachts een biduur houden. Vrouwen slechts tot 10 uur. Vrydag, ie Vrijdag, toegewijd aan H. Hart van Jezus, 6.30 leesmis voor behouden terugkeer van 2 broers uil Indonesië; 7 uur Andreas Voermans; 7 30 H. Hart hoogmis; 8.15 leesmis Jac. Jacobs; 7 uur lof en rozenhoedje. Zaterdag, ie Zaterdag toegewijd aan Onbevlekte Hart van Maria, Priester zaterdag, 6 30 O.L. Vrouwehoogmis; 7 uur leesmis; 7.30 Jac. Jacobs; 8.15 best.jd. Willem van den Munckhof en Johanna Tammerveld; 5.30-7 30 ge legenheid tot biechten; 7 uur Marialof rozenhoedje en gebeden van de eerste Zaterdag ter ere van Onbevlekt Hart van Maria. BLASIUS ZEGEN. Deze wordt ge geven na het kinderlof van 3 uur en Vrijdag na de H. Misseil. KATECHISMUS. De kinderen van de 3e en 4e klas leren deze week de 30e en 31e les, die van de 5e en re klas leren eveneens de 30e en 31e les. VELTUM. Donderdag geen H. Mis. Zondag 5 Februari is onder alle H. Missen als 2de collecte voor de Kath. Actie in 't Bisdom. KERKDIENSTEN HEIDE. 4e Zondag na Driekoningen, 8 uur overleden familie Vermeulen; 10 uur hoogmis, 3 uur lof. Maandag 7.30 Thomas Michels. Dinsdag, H. Don Bosco, 7.30 Hend. van Soest. Woensdag 7.30 ter ere van de II. Brigitta. 5 7 biechten. Donderdag, O.L. Vr. Lichtmis, 7.15 uitreiken H. Communie; 8 uur Piet van Meijel; 9.45 kaarsen wijding en uitreiking der kaarsen en hoogmis voor de priesters van ons bisdom; 3 uur plechtig lof waarna Blasiuszegen, 2.30 4 uur biechthoren. Vrydag, ie Vrydag, H. Blasius, 7-30 overl. fam. Michels—Jacobs. Zaterdag ie Zaterdag en Priester zaterdag, 7.30 Henriette Driessens- Bven; 5 7 biechten; 6 30 lof met de gebeden van ie Zaterdag. PATERSKERK. Zondag: 4e na Driekoningen; 5,45, 7.30,7.45 J. Jacobs, lm. met instructie; 9 u. hoogmis met preek; Communi ceren vooraan beginnen; ie collecte voor paterskerk, 2e voor byz. noden; 4.20 gez. vespers; 5 uur lof. Volgende week Zondag preek en collecte voor de franciscaanse Missies. MaandagH. Hyacintha, volle aflaat voor alle gelovigen; 6.30 t.e.v. 't H. Hart van Jezus en 't Onbevlekt Hart van Maria; 7 uur Joanna Loonen Cruysen; 7.30 Henny Fleurkens besteld door de Buurt. DinsdagZ. Ludovica en Paula, volle aflaat; 6 u. uitstelling van het Allerheiligste; 6 u. t.e.v. St Antonius; 6.30 voor behouden terugkeer uit Indonesië; 7 u. t.e.v. St Antonius; 7.30 hoogmis t.e.v. St Antonius; 7.30 t.e.v. St Antonius; 8u. Hendrika Tbelosen v.d. Bosch; 6 30 lof t.e.v. S Antonius. Woensdag 6 u. zek. intentie; 7 30 Henny Fleurkens besteld door de Buurt. Donderdag: Maria Lichtmis; Gen Abs. voor de leden van de D.O.; 7 u. Wed. Vorgeldt—v. Dommelen; 730 Gertruda Arts—Niessen; 7 30 Miepie Arts; om halfs kaarsenwyding,waar na kaarsenprocessie en gez. H. Mis; 4 u. gezongen vespers; 6 30 lof; biecht gelegenheid vanaf 4 uur. Vrydag ie Vrydag v d. maand, toe gewijd aan 't Allerheiligst Hart van Jezus, feestdag v.d. H. Blasius, patroon tegen keelziekte; de Blasiuszegen wordt na alle H. Missen gegeven; 6 u. zek. intentie; 6.30 t.e.v. 't H. Hart van Jezus en 't Onb. Hartvan Maria; 7.30 voor beh. thuiskomst uit Indo- nesië(zyaltaar); 7 30 gez. H. Mis t.e.v. H. Hart waarna litanie; 7.30 tot Eer herstel van het H. Hart; 6.30 lofmet toewijding aan 't H. Hart. Zaterdag: H. Josephus,volle aflaat, eerste Zaterdag; 7 u. tot zekere in tentie; 7.30 Crist. Stappers; 7.30 Pater Canutus Peters; biechten van 3—8 uur. Iedere dag een H. Mis voor onze weldoeners. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag: vandaag vierde Zondag van Driekoningen; 7 u. H. Communie: half 8 en 10 u. deH. Missen; 3u.lof. Maandag7.30 best. zm. voor vr. Loonen de Ponti. Dinsdag7.30 best. zm. voor Theo Vervuurt. Woensdag7.30 best. zm. voor Jean van Bracht. Donderdag: feest van O.L.Vrouw- Lichtmis; feest van devotie; 7 uur H. Communie; 7.30 de vroegmis; 945 wijding der kaarsen en processie; 10 uur hoogmis; 3 uur lof. Vrijdag: eerste Vrijdag vd. maand; 7.30 plechtige H. Mis t.e.v. 't H. Hart roor Joh. Camps. Zaterdag: eerste Zaterdag van de maand; 7.30 gest. gez. jaarg. voor vr. Poels; 7.30 Maria-lof. PAROCHIE H. Catliarlna, LEUNEN Zondag, 4e Zondag na Driekoningen 7 uur voor de parochie; 8.30 Gerrit Claessens; 10.15 hoogmis Hendrik van Soest; 11.30 H. Familie Jeugdafd.; 3 uur lof. Maandag 7.45 overl. fam. Kusters- Direkx. Dinsdag 7.45 Godfried Litjens. Biechten voor de meisjesschool. Woensdag 7.45 gest. jg. Mathijs Geurts en beide echtgenoten. Biech ten voor de jongensschool. Donderdag, Maria Lichtmis, 7 uur Aleida Asselbergs-Poels; 8.30 Gerard Lucassen; 10 uur hoogmis Johanna Jenniskens; 9.45 wijding der kaarsen; 3 uur lof, waarna Blasiuszegen. Vrijdag, ie Vrydag der maand; 7 u Petronella Litjens, waarna Blasius zegen; 8 uur hoogmis t.e.v. 't Allerh. Hart van Jezus, tot intentie van hen die daartoe offeren en algemene H. Communie der kinderen; 3.30 lof vd. schoolkinderen. Zaterdag, de Zaterdag van het On bevlekte Hart van Maria: 7.45 gest jg. Johanna v.d. Pasch en Martinus van den Berg Biechten van 4 30- 6.30. 6.30 Marialof. A.s. Zondag uit sluitend maandcollecte voor de kerk RECTORAAT S. Jozef, Smakt Zondag, 4e Zondag na Driekoningen 7.30 lm. zekere intentie; 10 u. hoog mis; 3 u. lot en rozenhoedje. Zondag a.s. collecte voor de Kath. Actie Maandag 7.15 lm. uit dankbaarheid voor genezing van een zieke; 8 uur voor overleden moeder. Dinsdag 7.15 P. M. Dekkers; 8 uur overleden familie Woensdag, 3e der 9 Woensdagen, 7.15 ter ere van St. Jozef; a uur Th. de Haardt, als lid St. Jozefbroeder schap; 4-6 uur biechten. Donderdag, Maria Lichtmis, 7.30 uit dankbaarheid voor verkregen gunst. Kwart voor 10 wijding der kaarsen; 10 uur hoogmis tot zekere intentie; 3 uur lof en rozenhoedje, waarna Blasiuszegen en biechtge tegenheid. Vrydag, K. Blasius, ie Vrydag der maand, 7.15 ter ere vh. H. Hart, acte van eerherstel en zegen; 8 u. zekere intentie. Na de H. Missen Blasius zegen. Zaterdag, Priesterzaterdag, 7.15 tot zekere intentie; 8 uur gez. H. Mis ter ere van O.L. Vrouw. 4—6 biech ten; 6 uur Marialof. Meisje door dorsmachine gegrepen Mej. M. v.d. V., de 16 jarige dienst bode van de landbouwer D. te Nuenen, geraakte tydenshaar werkzaamheden bij het dorsen met haar linkerhand en linkerbeen tussen de trommel van de dorsmachine bekneld. Het meisje kon eerst uit haar hachelyke positie worden bevrijd na het demonteren der machine. In zorgwekkende toestand is zij naar het R.K. Ziekenhuis to Eind hoven vervoerd, waar onmiddellijk tot amputatie van het been moest worden overgegaan. Haar toestand is niet zonder gevaar. ADVFRTENTIEN f Heden overleed tot onze diepe droefheid na een smartvol, doch met geduld gedragen lyden, voor zien van de H. Sacramenten der Stervenden, onze innig geliefde Vader, Behuwd-, Groot- en Over grootvader Pieter Michiel Camps Gep. Stationschef weduwnaar van Johanna Petronella Goossens in de ouderdom van by na 78 jaar. Wy bevelen de ziel van de dier bare overledene in Uw godvruch tige gebeden aan. Utrecht: H. L. CAMPS H CAMPS-FLACH Maastricht L P. J. M. CAMPS W. C. M. CAMPS- RADEMAKERS Batavia J. P. DE WIJN-CA MPS (kleinkind) C. DE WIJN en kind Oostrum A.L. KASSING, huishoudster Oostrum, 26 Jan. 1950. De plechtige lijkdienst gevolgd door de begrafenis heeft plaats heden Zaterdag 28 Jan. om 10 u. in de parochiekerk van O.L Vr. Geboorte te Oostrum. Bijeenkomst ten sterfhuize Stationsweg C 20c om 9.45 uur. TE KOOP 2 kachels, 2 haardkachels, 1 prima gasfornuis, 1 slaapkamerameublement best. uit 3deurs kleerkast, toog- ledikant met 2 nachtkastjes, wascommode met spiegel, 2 stoelen en rond tafeltje, alles eikenhout. Verder: Dressoir, moderne theekast, waskasten, nachtkastjes vanaf f5.— kleine, grote en uitschuiftafels, keuken- en kamerstoelen, divan, ledikanten en matrassen, buffetten, keukenkasten, radio- en bloemtafeltjes, Singer trapnaaimachine, gascomfoor, schaatsen, klokken, spiegels, schilderijen. Komt eens kijken, het verplicht U tot niets. Eindstraat 12 Bouwvakarbeiders Arbeiders, die van hun werkgevers nog geen aanmeldingsformulier heb ben ontvangen voor het Bedrijfs pensioenfonds, kunnen deze alsnog verkrijgen by Ponjee, Beekweg 6c, op Dinsdag 31 Jan. van 7—8 u. nm. Het geldt voor de volgende groepen: Stucadoorsbedrjjf, Steenhouwersbedryf, Schildersbedrijf, Timmerfabrieken, Steen- Houtgraniet- en Kunststeen- bedryf, D.U.W. en overig Bouwbedrijf. Op 4 Februari a.s. hopen onze ge liefde Ouders A. L. Biemans en C. Biemans-Bezooijen hun 30 jarige echtvereniging te vie ren. Een plechtige H. Mis uit dank baarheid zal worden opgedragen 4 Febr. des morgens 0 uur in de paiochiekerk van de H.H. Michael en Clemens, Dorpsweg 82, Rotterdam Hun dankbare kinderen Uit aller naam, L. M. G. BIEMANS, pr. Rotterdam, Januari 1950 Tapyitstraat 38a. Dankbetuiging. Hierbij betuig ik myn hartelijke dank, ook namens ouders, broers en zusters, aan familie, buurt, vrienden kennissen en Thuisfront, voor de hartelijke ontvangst by myn terug komst uit Indonesië. Sergt. J. A. L. Reintjes Overbroek H 13a Hiermede betuig ik myn hartelijke dank, mede namens mijn moeder, broers en verloofde, aan familie, vrienden en bekenden, vooral aai. buren, Oostrums Thuisfront en Har monie, voor de haitelyke ontvangst by myn thuiskomst uit Indonesië. H. Jacobs Stationsweg C 6d Mede namens myn vader, broers en zusters, betuig ik hartelijk dank speciaal aan de voetballers en Kath. Thuisfront van Oostrum, buurt, fa milie, vrienden en bekenden en allen die de dag van mijn thuiskomst uit Indonesië voor my tot een onver getelijke hebben gemaakt. Soldaat Fr. Janssen D 33 Oostrum. Dankbetuiging. Mede namens myn ouders, broers en zusjes, betuig ik hiermede myn hartelyke dank aan de Z.E. Heer Pastoor, Kath. Thuisfront, buren, familie, vrienden en bekenden, voor de vele bljjken van belangstelling, felicitaties, bloemen en geschenken, ontvangen by myn terugkeer uit Indonesië. Soldaat M. van Vegchel Merselo M 45 Vanaf a.s. Zondag kunnen Spaar- en Voorschotboekjes weer afgehaald worden. Het Bestuur. DANK aan God, voor verhoord ge bed, door de voorspraak van O. L. Vrouw en de H. Gerardus. VERLOREN. heren polshorloge Tegen bel.t.t. bez. Merseloseweg ïb BIEDT ZICH AAN net meisje 25 jaar voor hulp in de huishouding., Tevens breiwerk gevraagd. Brieven onder nr. 300 bureau dezer GEVRAAGD smidsleerling voor landbouwsmedery. Br. onder nr. 250 bureau van dit blad. GEVRAAGD voor spoedig indien mogelijk zusjes of vriendin nen, voor d. of d. en n. Tandarts Kruytzer, Horst. GEVRAAGD net meisje voor de morgenuren in rustig gezin zonder kinderen. Goede behandeling. Adres bureau van dit blad. GEVRAAGD voor zo spoedig mo gelijk een nette zelfstandige dienstbode te Sittard. Aanmelden Stationsweg 2, Venray. Waakhond te koop H. de Jong, Merseloseweg N.W. 21 TE KOOP prima Unica erwten en stokbonen W. Lemmen, Brukske. Voor Hoed Pet Alpino naar EBBERINK 't Is uw voordeel TE KOOP 1h pk motor zelfstartend zo goed als nieuw. Schaeffers, Grootestraat 34. Neemt eens proef met de met 09.5 pet. zoet, slechts V» pet. bitterstof, ofwel een proef met Hybride Mais. Broefzak voor 1 are uit voorraad verkrijgbaar by J. Berbers, Veltum L 2 Agent Selectiebedryf Luidenburg Groningen Op Donderdag 2 Februari 1950 om 2 uur nm., zullen namens de Ge meente Venray ter plaatse by opbod a contant zonder berekening van opcenten, worden verkocht: Circa 75 eiken stammen en circa 25 slagen zwaar eiken tophout langs de Nieuwhuisweg en Smakt er- weg. De ruiming van hot hout moet ge schieden vóór 1 Maart 1950. Zondag a.s, bij P. Schellen, Langstraat ZONDAG na de Hoogmis in het Patronaat. Candidaatstelling voor de Provinciale Staten Notaris Pluymaekers te Venray zal op Maandag 6 Februari 1950 des nm. 4 uur, in het Hotel de Zwaan aan de Markt te Venray, ten ver zoeke van de erfgen. van de Heer W. Beterams, publiek verkopen Hüis en bouwterrein te Venray aan de Schoolstraat, be woond door Derks en Ousters, in 2 perc. en massa. Te koop gevraagd een binnen korte tyd aanvaardbare kleine tol. middelgrote burgerwoning met tuintje in 't centrum van Venray, Boxmeer of omgeving. Aanbiedingen met volledige om schrijving en prijsopgaaf worden des gewenst vertrouwelijk behandeld en kunnen worden gezonden aan A.K.M. Venray, Oostsingel 12. Lakenskatoen Overali's Ondergoed interlock A. Scheepers, Schoolstr. 22 Verkoop van Donderdag 2 Februari om 10 uur in café De Engel. TE KOOP m mantel leeft. 10-12 j. j. overjas en plusfour 14-16 j. Henseniusstraat 21. TE KOOP kinderledikontje en kinderbox samen f 25 Schoolstraat 22. TE KOOP electrisch comfoor met potten en pannen Langstraat 17. TE KOOP: mijn z.g.a.n. dubbelloops Hammerles jachtgeweer C 16, en een 2jarige drijver gegarandeerd zonder gebreken. By vooraf bericht kan alles beproefd worden. P. A. Vermeulen, Vlakwa ter weg 10, Venray. TE KOOP een maalkalf Wed. M. Peeters, Heyde. TE KOOP half huisslachtingsvarken A. Hellegers, Oirlo E 77a. TE KOOP tweeling-kinderwagen Oude Oostrumseweg 37a. Postduiven te koop waaronder kampioenduif. A. van Osch, Hoebertweg. TE KOOP een kruiwagen en een damesfiets Hoenderstraat 33. TE KOOP partij biggen M. Peeters Cox, Peelplan Zuid. TE KOOP partij biggen J. Willemse, F 46, Castenray. kleedt af.^Een Corset aanschaffen kunt U een „intieme" koop noemen en daarom is het jufst een ver trouwenskwestie Koopt daarom uw corset in een zaak waar U vakkundig wordt bediend. Paterslaan op Zondag 29 en Maandag 30 Januari te geven door de Handboogschutter^ „St. Joris" en de Toneelvereniging „Comedia", welke laatste zal opvoeren Spel van het land in 3 bedrijven (5 taferelen) door Tom Dekker. Aanvang beide avonden precies 7 uur. Zondag tegen entree van f 1.25 Maandag uitsluitend voor honoraire leden van St. Joiis met 1 familielid Voorverkoop der kaarten (geen plaatsbespreken) Zaterdagavond 28 Jan. van 7—9 uur en Zondag 29 Jan. van 11—12 uur aan de zaal, alsmede vanaf Vrydag 27 Jan. telefonisch onder no. 247 Venray. Vrijdag 3 Februari a.s. om 8 uur nm. in de aula van het Gymnasium door Dr. PAUL JULIEN met film en lichtbeelden door de onderzoeker opgenomen. Entrée voor niet-abonnementhouders f 1.25 door het Damestoneel Zaterdag 18 en Zondag 19 Febr. in zaal Rongen. Opgevoerd wordt het toneelspel in 3 bedryven Entree f 1.— Aanvang 7 uur. Komt, ziet en geniet voor het derde deel van uw leven brengt U op Uw bed door. Er kan dus niet genoeg aandacht worden besteed aan alles wat hiermee te maken heeft. Matrassen, die een goede lighouding garanderen, dekens, die warm en licht zijn, kortom üles, wat er voor de slaap kamer nodig is, kunt U op uiterst vooidelige wjjze kopen bjj Vanaf heden dagelijks gelegenheid voor het o.a. haver, gerst, serradella, lupine, enz. Graan- Meel- en Kunstmesthandel Oostrum Tel. 598 Uw adres: Stoomwasserij „DE PEELPAREL" Kemp weg 15-23a Telefoon 586 Venray

Peel en Maas | 1950 | | pagina 3