SIRKUS MÖK De Jonge Boeren en hun problemen. Directie Karei den Dikke prissentiert ZONDAG 22 JANNEWARI klokslag 8.11 uur ien Zaal „Wilhelmina" MISS PLASTICA, Koorddanseres Orkest „De Peelpareltjes" De Zingende hiobas BENJAMINO GIL-NIE, Heldentenor NICO VAN MELO in z'n nieuwste creatie Waterspraakval Jaakkop en Joohan Roodse Zengers - Vastelaovesliedjes 1950 11 Mannen en 1 Meisje Vliegende Trapeze Entróe 90 ct. Plaatsbespreken n ct. Verplicht progr. 2 x 11 ct. In de pauze gelegenheid tot stallen bezichtigen k 22 ct. Lachen Gieren Brullen Studiedag van de Jonge Boeren en Tuinders in de Kring VENRAY. In de ochtend van Driekoningen dag trokken de Jonge Boeren en Tuinders, zowel van de Peel- als van do Maaskant op naar Leunen, waar zij do studiedag gingen by wonen. Allereerst woonden zy de H. Mis by, die werd opgedragen door de eens kon beginnen met de Zwarte Lyst, die hr ie kasteleins onmogelijk zal maken »n de gemeente onver beterlijke drinkebroers nog drank te geven. Hoewel de VOORZITTER er eerst niet veel voor voelde, gaf hy, nadat spreker enkele voorbeelden had aan gehaald, toe, dat dit punt eens bestu- ueord kon worden. De heer MAAS verzocht om de vuilnisbelt in de St Odastraat eens op te ruimen. Do VOORZITTER beloofde dat. Mesthoop-misère „Het nieuwe jaar is weer begon nen met allerlei goede voornemens", aldus de heer FR. JANSSEN, maar liy had hot voornemen gemaakt om voortaan iedere vergadering te bly ven hameren op het verwijderen van de mesthoop aan de Maasheseweg, hoe leuk sommigen, dat ook toeschijnt. Hior ligt het feit, dat een half jaar geleden reeds beloofd is dat deze stiirkhoop zal verdwijnen en tot: heden is men netjes aan het lijntje gohouden. Men doet van alles voor de volksgezondheid, maar deze mest hoop kan men niet laten verdwijnen. Verder begreep spreker zeer goed de moeilijkheden, die de verschillende instanties maken, voordat zy hun zegen kunnen geven voor de nieuwe Ambachtsschool maar 1 September moot zy er zijn en spreker had nu gaarne de toezegging, dat men dan met de bouw zou zjjn begonnen op die datum,' dan was hy al heel te vreden. De VOORZITTER was tr heilig van overtuigd geweest, dat die schiedenis mot die mesthoop al was opgelost, maar zou nu met de meest bekwame spoed een onderzoek inst6l len en zorgen dat er iets aan gedaan werd. Wat de Ambachtsschool betreft, meende hy zonder grote risico's te kunnen zeggen, dat er op i Septem ber al een flink stuk staat, daar nog eon dopartement zyn fiat moet geven en dat komt waarschijnlijk deze week uit de bus. Verdor verzocht de heer FR. JANS SEN Gemeentewerken eens te laten kyken naar de trottoirs in de voor naamste straten van Venray. De niouwe bestrating zal nog wel even op zich laten wachten en liet is mis schien goed dat hier op korte termijn eens wat aan gedaan wordt, daar het soms wel wat veel heuvels en dalen zyn. Dit werd toegezegd. Gasfabriek e.a. De heer ODENHOVEN wilde dan nog eens weten wat er met de oude Gasfabriek gebeuren gaat, maar de VOORZITTER wist slechts te ver tellen dat onderhandelingen voor ver koop met enkele mensen worden gevoerd. Maar in ieder geval krygt de Raad daar nog over te beslissen. Do hoer OUSTERS had zich al meerdere malen afgevraagd waarom die mesthoop toch telkens in de Raad tor sprake kwam, daar had de Ge- meonte toch niets mee te maken, dit was een kwestie van Landbouwherstel en Wederopbouw Boerderijen, maar do lieor WISMANS wist te vertellen, dat Wederopbouw Boerderijen heel wat urgenter gevallen te behandelen had als doze mesthoop. Niettemin do eigenaar had eon primitieve afscher ming kunnen maken. Wat er ook van zy, dit jaar zal het leed wel geleden zyn, daar er gebouwd kan worden. Verder v e de heer WISMANS nog wetc.wanneer Staatsbosch- beheer nu feitelijk de plannen voor het plantsoen in Ysselsteyn klaar had, dat duurde zo ook wel een beetje lang. De VOORZITTER zou nog eens informeren en niets meer aan de orde zünde7«ing de Raad over in geheime zitting. Het resultaat hiervan is, dat Mej. Janssen en de heren Craanen en van der Zande tydelyk in dienst van de gemeente zijn gekomen. Dan sloot de VOORZITTER de ver gadering met gebed. Z.Ew. Heer Pastoor de Bot uit Mer selo. Alle plaatsen waren zo goed als bezet. De wisselende gezangen werden uitgevoerd door een zangkoor van Jonge Boeren, onder leiding van de heer Kuijpers uit Castenray. Na de H. Mis werd de vaandel optocht gehouden. Voorafgegaan door de Fanfare van Leunen, trok een lange stoet van Jonge Boeren door het dorp, terwijl de vaandels wap perden in de frisse wind. Het ging naar de Patronaatszaalwaar de studiedag begon. Deze zaal was tot in alle hoeken bezet, toen de voorzitter Jac. Loonen, de vergadering opende met het ge bruikelyke gebed en woorden van welkom richtte tot sprekers en nodigden. Vervolgens gafhy een kort overzicht van de actie over 't afgelo pen jaar in kringverband. De geslaagde dagen met weekends recollecties en tentoonstelling waren wol een bewys, dat er iets gepres teerd kon worden in onderlinge sa men wei king. Tijd en eeuwigheid. Nadat hot nieuwe „Limburgse Boerenlied" was gezongen, sprak de geestelijke leider dezer vereniging in Limburg over tyd en eeuwigheid. Byzondere medewerking vroeg spr. voor het instituut „Steun Wettig Gezag", nu we zien hoe het commu nisme de macht poogt te krijgen, waar het volk zelf niet sterk genoeg is. Ook onze missionarissen vragen steun en in dit verband wees hy op de Flores actie. Wy moeten hen helpen, die daar werken onder de boerenbevolking, welke voor 'n-groot deel nog katholiek is. Door hun materiële achterstand proberen an dere machten daar invloed te krijgen. Onze taak is om bijdragen te vragen en te helpen. De Jonge Boeren willen hen een tractor schenken. Een ruim applaus bewees, dat de woorden van spreker goed begrepen waren. V estigingsproblemen Na een declamatie van de afdeling Leunen, behandelde Consulent de Ponti het belangrijke onderwerp: V estig ing8problemec Allereerst dienen de Jonge Boeren te zorgen, dat zy klaar zyn voor de toekomst. Niet vervlakking en on verschilligheid, maar wel sterkte en kracht. Do maatschappij van heden viaagt kerels, geen slappelingen en onze jonge boeren moeten voorgaan. Want zy hebbon het zwaar, immers waar moeten zy heen om een be staansmogelijkheid te vinden Het antwoord zal voor velen wor den: emigratie of industrie. Spreker gaf indrukmakende cijfers over de toestand van grond en bedrijven in ons land. Grote vraag naar grond is er en die is hiér niet meer te vinden. Een goede kans biedt de emigratie. Spreker schetste nog eens duidelyk de moeilijkheden hiervan. Een emi grant moet zich veel ontzeggen en stark staan. Een goede steun voor hem is zyn vrouw. Ook op gods dienstig en zedelijk gebied moeten beiden goed onderlegd zyn De tyd liet niet toe, dat de heer de Ponti geheel volledig kon zyn. Een hartelijk applaus viel hem ten deel. De Kringvoorzitter, de heer Jan Loonen, sprak hierna een hartelijk woord en beklemtoonde de onderlin ge samenwerking, waarmee zoveel te bereiken is. Schoonheid van de Boerenstand. By het tweede gedeelte van deze studiedag was ook de heer Burge meester aanwezig. Nadat het Limb. Volkslied gezongen was, nam Drs. Notermans het woord om te spreken ovor „de schoonheid van de boeren stand". Met een verrassende kyk op het scheppingsverhaal, bewees spreker, dat God van de eerste boer Adam af, de boeren altijd een beetje heeft voorgetrokken en dat ondanks alles, do boer fier kan zijn op zyn eervolle „stiel", omdat hij door zijn werk God helpt de mons te voeden en kleden. Met een beroep op de jongeren om hun stand hoog te houden, besloot deze originele spreker en het harte lijk applaus bewees, dat zyn woorden waren ingeslagen. Na een declamatie van de afdeling Hejjde, spraken nog de Geestelijk Adviseur en de heer Burgemeester, die beiden nog eens het belang der emigratie bespraken en de goede voorbereiding daarvan. De technisch adviseur, de heer J. Wijnhoven, bracht de belangrijkheid van cursussen nog eens naar voren, maar vooral het belang van de emi gratie-cursus, die zeker nodig is voor hen, die willen emigreren. Na het lied „Aan U, o Koning der Eeuwen" sloot de Voorzitter met de J.B. groet, deze zo succesvolle dag. De collecte voor de Missie van Flores aan de uitgang gehouden, bracht een mooi beciag op. Zo weer geestelijk gesterkt, zyn de Jonge Boeren opnieuw aan het werk gegaan en men kan slechts respect hebben voor de wyze waarop deze jonge mensen de realiteit onder de ogen zien en hun maatregelen nemen voor de toekomst I Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Doktoren. -Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur Dr. v. d. HOMBERGH Charles Ruysstraat 5, Telefoon 393 Alléén voor spoed gevallen. Visit es moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. GROENE KRUIS Donderdag 19 Januari: Consultatiebureau voor Zuige lingen uit de KOM. Benoeming Z. H. Exc. Mgr. Dr. J. H. G. Lem- mens, Bisschop van Roermond, heeft benoemd tot kapelaan te Gonsveld onze dorpsgenoot de Weleerw. Heer P. E. A. Th. Hendriks, thans ass.- Leraar te Roermond. Verbod tappen sterke drank op Maandag 16 Jannari. (Allemansmarkt) De Burgemeester van Venray her innert aan het bepaalde in artikel 126 der „Algemene Politieverorde ning Venray", waarby het verboden is op Maandag 16 Januari a.s. (Alle mansmarkt) na één uur des namid dags in localiteiten, waarvoor ver gunning is verleend tot verkoop van sterke drank in het klein, sterke drank te koop aan te bieden, te ver kopen, te verruilen, af te leveren, ter beschikking te stellen, ten geschenke te geven, te verbruiken of toe te staan, dat aldaar sterke drank verbruikt wordt. By overtreding zal onmiddellijk procesverbaal worden opgemaakt. Venray, 12 Januari 1950. Hondenbelasting. Burgemeester en Wethouders van Venray vestigen de aandacht van houders van honden op de bepaling van artikel 12 der verordening op de heffing van hondenbelasting in de gemeente Venray, volgens hetwelk zy, die vóór of op 31 Januari geen aangiftebiljet hebben ontvangen, ver plicht zyn vóór 20 Febrnari aangifte van het houden van een of m9er honden te doen, door invulling en ondertekening van een ter secretarie afd. IV kosteloos verkrijgbaar aan giftebiljet. Venray, 11 Januari 1950. Bekendmaking. In overleg met de betrokken auto riteiten is besloten, dat diegenen, die met Carneval gelegenheid willen geven tot dansen, de desbetreffende aanvrage niet op het gemeentehuis, maar by het bestuur der Carnavals vereniging de Piëlhaas, secretariaat Grotestraat 28, moeten indienen, op de gewone wyze. NAAR HUIS TERUG De volgende Venrayse militairen repatriëren met het troepentransport schip De Waterman, dat vermoedelyk 16 Januari in Rotterdam arriveert. A. W. Arts, sold, ie klas, Gas- straat 22; J. M. J. Schönberger, kapt. Leunseweg 25. Aalmoezenier C. Janssen naar Nederland Aalmoezenier C. Janssen, destijds kapelaan te Wyk-Maastricht, wordt 15 Februari in Nederland terug ver wacht uit Indonesië. Hy zal voorlopig zyn intrek nemen bij zyn familie te Venray. Terogkoni8t der veertien Veertien jonge mannen kwamen vorige week uit Indoneaië terug, veertien kerels waar Venray trots op is. En dat wilde men tonen. Versierde gevels en erepoorten werden opge richt, cadeaux aangedragen en sere nades gebracht. Kortom deze jongens zyn eens netjes in de bloemen gezet en Venray heeft getoond hen dank baar te zyn voor het vele watzy voor ons land gedaan hebben. Reizen 5 pCt. duurder. Met ingang van 1 Februari zullen de Spoorwegen de tarieven voor ver voer van reizigers en goederen met gemiddeld vyf percent verhogen. Enkele reizen worden vijf percent duurder, retourkaartjes over korte afstanden, alsmede weektraject- en schoolkaarten zelf iets méér. De prijzen der algemene abonnementen en der rywielkaarten bly'ven onge wijzigd. Vanaf dien datum zullende prijzen van station Venray naar onderstaan de stations als volgt bedragen enkele reis retour Venlo f o.85 f 1.45 Roermond f 1.65 f 2.75 Boxmeer f 0.55 f 0.95 Cuyck f 0.90 f 1.55 Nijmegen f 1.40 f 2.35 VASTENAVOND 1950 De verschillende advertenties in dit blad bewyzen wel dat de Vastelaoves- klup niet stil gezeten heeft, al is daar naar buiten weinig van uitgegaan. Maandag a.s. worden alle Venrayse Verenigingen op een vergadering uitgenodigd in de Zwaan en het zal wel niet nodig zjjn hier nog een aparte aanbeveling voor te geven, gezien het belang van een goede Vastenavondviering voor onze gehele gemeente. Verder staat aangekondigd, dat Cirkus Mök zyn tenten weer opslaat en gezien de genoemde onderdelen, beloofd dit weer een uitstekende avond te worden. Daarvoor staat trouwens de Directie wel borg. De danstenthouders letten wel op de bekendmaking en verder wordt het zo langzamerhand tyd, dat er is over de costuums en wagens gedacht wordt. Aangezien Venray in de laatste jaren tot ver in de omtrek ook op dit gebied een goede naam gekregen heeft, twijfelen we niet of hieraan zal ook dit jaar weer alle aandacht be steed worden. Natuurschoon en Ontspanning Het is een feit, dat er hoe langer hoe meer behoefte ontstaat aan ge legenheid tot ontspanning in Gods vrye natuur, met als gevolg dat waar deze gelegenheid zich biedt hiervan hoe langer hoe meer gebruik wordt gemaakt. Een en ander heeft geleid tot de natViurschoonwet 1928, die voorziet in een regeling tusspn het Ryk en de eigenaren van landgoederen, die be reid zyn dit natuurschoon te bewa ren en onder bepaalde voorwaarden voor het publiek open te stellen. Het spreekt vanzelf, dat het open stellen van landgoederen er niet toe mag leiden, dat er misbruiken plaats hebben en wantoestanden ontstaan. Óm zulks te voorkomen zijn de eigenaren van landgoederen in hun eigen belang genoodzaakt en in het algemeen belang verplicht de wande laars aan bepaalde voorschriften te onderwerpen en op de naleving daar- vajL.toezicht te houden. De gebruikelijke weg is de toepas sing van Art. -16* W.S. (van het Wet boek van Strafn cht) dat het betreden van. particulier terrein strafbaar stelt voor zover de eigenaar dit heeft ver boden, maar waarby van dit verbod ontheffing wordt gegeven aan degenen die in het bezit zijn van een geldige wandelkaart. Meestal zijn op de wandelkaart, waarop de naam van de houder en de geldigheidsduur worden vermeld, ook de voornaamste regels te lezen die de wandelaar in acht moet nemen, als ziinde de voorwaarden waaronder de ontheffing is verleend. Er worden wandelkaarten uitgegeven voor af zonderlijke personen, voor gezinnen en voor gezelschappen, en dag- en jaarkaarten. Naar gelang peroons-, gezins- of gezelschapskaarten worden verstrekt voor een dag of een jaar, kan daar voor een matige vergoeding worden gevVaagd. Wat betreft het landgoed „Geyste- ren en Spraland", bekend onder de naam de „Geysterse Bossen" zyn dergelijke wandelkaarten verkrijgbaar bij de boswachter te Geysteren, Bureau Vereniging Venray-Vooruit, Hense- niusplein te Venray en Bureau VVV te Geijsteren en Wanssum. Franciscaanse Kerstviering De Franciscaanse Kerstviering van de Derde Orde is ook dit jaar weer een groot succes geweest en de zaal van het Gymnasium was goed bezet. Nadat de secretaris H. Jacobs de avond geopend had, bood hij aan de scheidende directeur Pater Rufuseen type-machine aan, waarvoor Pater Rufus hartelijk dankte. Pater Abel Duindam bracht als nieuwe Commissaris van de Derde Orde de Kerstboodschap over en hield een hooggestemde preek over de betekenis van het H. Jaar in ons dagelijks leven. Het vrouwelijk zang koor verzorgde de Kerstliederen, ter wijl ook enkele declamaties ten gehore werden gebracht. Na de pauze, waaronder de resul taten der een-stuks-actie t.b.v. de Venrayse armen te bezichtigen waren, werd door de studenten „De Kerstal van Mijnheer Pastoor" opgevoerd, een stuk van Godfried Bomans, waar vooral de moeders deerlijk begaan waren met de twee maanden oude baby, die hierin zyn rol naar behoren vervulden. Het slotwoord, was dan tevens het welkomswoord van Pater Adjutor, de nieuwe directeur van Venrays Derde Orde, die met deze Kerstviering weer eens toonde de goede geest te bezitten. Het nieuwe Postkantoor. Aan het Aannemersbedrijf Gebr. Janssen alhier is de bouw van het nieuwe Postkantoor opgedragen. Bin nen enkele dagen hoopt men met de eerste werkzaamheden te kunnen beginnen. Hioob naar Sevenum. De Toneelclub Hioob alhier is uit genodigd om op Vrijdag 20 en Zon dag 29 Januari in Sevenum twee opvoeringen te komen geven van lm Weiszena Rössl". Ongeluk F. V. werd, toen hy Zaterdag j.l. de St. Annalaan uitreed, door een auto gegrepen en tegen de grond ge slingerd, zonder dat de automobilist het merkte. Na verbonden te zjjn op St. Anna kon hy zich naar huis be geven. Uitvoeringen. Op 4 en 5 Febr. houdt de Oostrum- se Harmonie haar jaarlykse uitvoer ing in zaal Schaeffers alhier, met medewerking van de Toneelvereni ging Hioob. Oostrums Harmonie zal natnurlyk het muzikale gedeelte voor haar rekening nemen. J VOOR EEN MODERNE 6EISER NAAR TILLEMANS Technisch Installatiebureau Eindstraat 2 VENRAY Wilde varkens In Peelplan-Zuid is deze week een wild zwijn ontdekt, wat tot gevolg had, dat hy een dag daarna een troep jagers en dryvers achter zich aan had, die hem echter tot heden nog niet konden verschalken. Brand Veel rook, een gillende sirene, massa's mensen en onze slee van een brandweerwagen, alles te zamen voor een brandende teerton, die met enkele emmers zand gedoofd werd. ROME-BEDEYAART Leden van de H. Familie, die voor nemens zyn aan deze bedevaart deel te nemen, moeten hiervan uiterlijk voor 28 Jan. 1950 kennis geven aan de Zeereerw. Heer Directeur, kapelaan van Leipsig, of aan de secretaris van de H. Familie, by wie nadere inlich tingen te bekomen zijn. In Rome zullen we de grote jubilé aflaat gaan verdienen, een bezoek brengen aan het Vaticaan, de Cata comben het coiosseum, enz. enz., waar we vier volle dagen verblijven. „Het Zwarte Schaap" Hedenavond en Morgenavond, zal door de K.A.B. worden opgevoerd het toneelstuk „Het Zwarte Schaap", tel kens om 7 uur. Zie achterstaande advertentie. GEVONDEN: kinderportemonnaie met enig klein geld, van Ass, Veltum; bruine kin derschoen, J. Ewalds, Merseloseweg; groen geruiten wollen das, G. den Holder, Merseloseweg; blauw dek- zeiltje van kinderwagen, Bonants, Veltum L 16; portemonnaie inh. sleu tel, geld, J. vanDyck, Overloonseweg 16; rozenkrans in étui en gebreide kinderhandschoentjes, M. Ewalds, Kruisstraat 11; bruine alpino muts, Maessen, C 23, Oostrum; aangelopen jong hondje, wit met bruin gevlekt, S. CJaessens, Grotestraat 12. Aanbesteding nieuwe kerk te Wanssmn. Maandag 9 Januari werd door archi tect P. J. Goumans te Nijmegen in opdracht van het R.K. Kerkbestuur te Wanssum aanbesteed de bouw van een nieuwe Kerk op het terrein, waar vroeger de boerderij van G. Rut ten stond. De uitslag van de inschrijvingen is als volgt Spreeuwenberg, Venlo f 251.000 Thyssen, Wychen f 241.550 Gebr. Volleberg, Venray f 241.000 M. van Dyck, Wychen f 240.500 OostorhOUt, f 236.890 Gebr. Oudenhoven, Venray f 235.200 Aannemers comb. Wanssum f 235.035 Fa. Nelissen, Venray f 233.233 Akerboom, Venray f 229.800 Gebr. Janssen, Venray f 228.750 Gebr. Verstralen, Venray f 227.500 Gerards, Blerick f 225.520 De afd. Toneel van de R.K.S.V. „Juliana" gaf Zondag en Maandag een uitvoering in het Bondsgebouw. De zaal was stampvol en de talrijke bezoekers waren zeer voldaan over het gebodene. De tombola bracht ook nog 'n aardig centje in het laadje, zodat de penningmeester wel in zyn vuistje zal lachen. Houdt 27 Januari vrij Er is wel eens beweerd geworden, dat de K.V.P.- afdeling Venray, sla pende was. Maar dit is thans niet meer het geval, immers tot een der belangrijkste verkiezingen hoort zeker wel de verkiezing voor d6 leden der Provinciale Staten. De candidaatstelling behoort te ge. schieden in het tydvak van 15 Jan- en 1 Februari. Momenteel hebben van de Staten- kring Horst zitting, de heren Th. Peters Oirlo, van Kalmphout Gennep, Achten en Boots uit Horst. Zoals U ziet heeft het veel kleinere Horst 2 afgevaardigden in dit college en dit is voor plaats en streek van zeer groot belang. Maar het ziet er naar uit, dat de kerkdorpen van Venray alles op alles zullen zetten om ook Venray een waardig figuur te laten slaan. Moet nu de Kom dat maar afwachten De Kom, wat de grootste afdeling is Wy weten, dat zy alles op alles zullen zetten, ons nu want het is VIJF VOOR TWAALF - te tonen, dat de wil niet ontbreekt. Volgende week zal in Peel en'Maas worden bekend gemaakt waar en op welk uur de vergadering der candi daatstelling zal plaats vinden, zeker is, dat deze op Vrydag 27 Januari zal worden gehouden Nieuwe leden zyn nog hartelijk welkom. Het Bestuur K.V.P. afd. Venray DORP Sportnieuws S.V.Y. i.V.V. I zal Zondag in het strijd perk moeten treden tegen Mill, dat vorige week van I.V.O. verloor, maar nog steeds een gevaarlijke maar spor tieve tegenstander is. Hoogstwaarschijnlijk zien we dan ook Martien van Opbergen weer in het elftal terug, als we tenminste al de geruchten mogen geloven en kon wel eens een herboren Venray klaar staar.. Dat dit intussen de hoogste tijd wordt blijkt wel uit de standenlyst, waar Arcen tydelyk de kop genomen heeft, maar waar Irene met 9 wed strijden en 16 punten prijkt. Willen wo nog een klein kansje maken, dan mag geen wedstrijd meer verloren worden. Het tweede moest Zondag met een gelyk spel genoegen nemen tegen Wittenhorst. We hadden pech, vol gende keer beter. Het derde speelt thuis tegen de Met.erik 2. Uit werd met 2—0 ver loren. Wij rekenen nu op een revanche en een behoorlijke ook. Jongelui, Zondag veel succes, maar denk aan de recollectiedag. Om halfs spreekt Rector Booymans voor de junioren met hun ouders, om 9 uur voor de senioren en genodigden. Zondagmorgen om 8 15 H. Mis in de kapel van het gymnasium. H.C.Y.-nïeuws. Dat de hockeyclub het niet zo is blijven volhouden als in het begin van de competitie, was wel haast zeker vooral met alle mogelijke tegen slag, die zy ondervond. Zo ging dan ook Zondag de zege palm haar neus voorby in de wed strijd tegen H.M.H.C., waar zij feitelijk onverdiend verloor. Vooral liet spel van de keper was buitengewoon. Als pleister op de wond zorgden de dames voor een overwinning in Tegelen. Jeugd-voetbal Zaterdagavond worden alle jeugd spelers met hun ouders om 7.30 in de zaal van Schellen verwacht. Er zyn weer nieuwe spelerskaarten gekomen. Deze kunnen dus by de leider Vullings afgehaald worden, voor degenen, die nog gekeurd moe ten worden. Zondag 22 Januari speelt A 1 tegen het Gymnasium. Ruitersport. Op Donderdag 2 Febr. organiseert de Ryvereniging „Ons Genot" te Leunen een Cross Country pp het prachtig gelegen terrein aan 't Schoor waaraan de beste ruiters uit deze streek aan deelnemen. VOEDSELBUREAU VENRAl7 Paterslaan 20 Telefoon 416 BEKENDMAKING Teeltverguiiniiig nieuwe aardappelen Om rede meerdere, telers met een bedryfsopper vlakte cultuurgrond gro ter dan 10 Ha. het benodigde poot- goed van vroege aardappelen reeds gekocht hadden, is het Bedrijfschap voor groenten en fruit op het voor onkele weken genomen besluit, om voornoemde bedrijven geen vergun ning te verstrekken, teruggekomen. Tot 1 Febr. kunnen derhalve de bedrijven boven de 10 Ha. een bij zondere vergunning voor vroege aardappelteelt t950 aanvragen. Na 15 Febr. zal worden beslist, welke oppervlakte deze bedryven in 1950 zullen mogen telen. Veevoeder. Men gelieve er rekening mede te houden, dat de toegezonden veevoe- derbonnen voor rundvee, pluimvee en paarden ditmaal voor een, periode van 11 weken dienen, voor varkens zal echter over 3 weken wederom voedsel worden toegewezen. Het is wel van belang, dat de bon nen direct na ontvangst by de leverancier worden ingeleverd, dan kan deze zorgen tydig bevoorraad te zjjn. BURGERLIJKE STAND van 6 t.m. 12 Januari 1950 GEBOREN vd. Werf Joseph N.H.M., Oostsingel 8 Bongaerts Regina J. H.G., Ziekenhuis Bardoel JohannaTh.M.J., MerseloM 50 Janssen Petrus A.M., Ziekenhuis Vermeulen Alfonsia M.W., Vlakw.weg WismansGerardaC.H.M., Castenray vd. Burgt Hendrikus P.M., Broekweg Janssen RutgerP.M. Stationsweg 26 Willems Hendrikus Th.M., Leunen 54 Martens Petrus A. H., Oostrum C 27 vd. Munckhof MartinusP.M., Draalstr. Barents Frans G. M Laagheidseweg Fleuren Wilhelmus H. G., Kruisstraat van Ryt Martien M.. Smakterweg 5a. OVERLEDEN Fleurkens, Hendrikus G. M., 14 jr, te Venray. ONDERTROUWD van dei Borst, Cornelis J., 22 jr, militair, te Etten en Leur en v. Dy:k, Petronella J. G., 17 jr, te Venray Robben, Wilhelmus J. H., 25 jaren, handelaar in huiden en Schwacliöfer, Gerarda J., 19 jr, beiden te Venray Reynders, Hendrikus L., 32 jaren, rijksopzichter, te Rotterdam en Kus- ters, Maria G. A., coupeuse lerares, 28 jr, te Venray GETROUWD Zanders, Pieter M., 32 jr, landbouwer te Horst en Jeurissen, Anna M.E., 30 jr, te Maasbree KERKELIJKE DIENSTEN. PAROCHIEKERK St. Petrus-Banden PAROCHIE-ACTIEViert het H. Jaar opdat Christus vrede en Rijk kome. Priester v.d. week: Kapelaan Keysers Zondag, 2de Zondag na Driekonin gen; 6 uur leesmis Mathijs Janssen; 7 uur uit dankbaarheid; 8 uur voor de parochie; 9 uur kindermis; 10 uur hoogmis Antoon Creemers; 3 uur kinderlof; 4 uur vergadering van de christelijke moeders in de kerk; 7 uur Kruisweg en Lof. Maandag, H. Marcellus, 6.30 zielemis alle overleden parochianen; 7 uur lm. Frans Swinkels; 7.30 Godfried Ver stralen, besteld door personeel; 8.15 best. jd. Micbiel Arts en echtg., Ant. Jacobs en echtg.; 7 uur zielelof en rozenhoedje. Dinsdag, H. Arno Hendrika Willens; ters en echtg; 7 3( mans Peters; 8.15 Henriette Wismans lyksmis bruidspaar Woensdag, St.. ïe 6.30 leesmis Piet Gerrit; 7 uur Thic Wynand Greefkens; Poels, ouders, brcei Donderdag, II. Gei Johanna Hoex en J hout; 7 uur Gertr 7.30 leesmis Mart Leonard Smulders Vrydag, H. Fa'ii nus, 6.30 leesmis 1 echtg.; 7 uur z<k voor een zieke, b< makersbond; 815 Roelofs (3kl) Zaterdag, H. nf hoogmis, 7 uur le Goumans—Peters; 7 8.15 gest. jd. Jeaï 7 uur lof en rozenl gelegenheid tot b e Catechismus: de 3de en 4de klas le 28e les, de kindei 7de klas leren de 2 Bidweek Van 16 trus Stoel te Rom bekering van St. internationale bió v. de H. Missen woTdl ven gebed gebedtn. Levende ltozonltr rochie wordt op 1 de gehele dag do< 9 tot 's avonds 9 d< beden tot intentie 1 De intenties van V; 1) om te verk-y devotie tot het On Maria en de vijr Zaterdag. 2) voor Indië. Teltum. Dinsda Antonius, abt, Vollenberg, 9 uur 1; Christelyke muti dag 4 uur weer l berk. Brengt U als de „goede" boekjes, te krijgen zijn 10 voor in de kerk a der conferentie: JA; Kindsheid van J 9; voor de moderne Dl Collecte voor de A Missie Actie (Men.i dag, zal aan de ksi teerd worden voo1 actie. Stelt door 111 de Memisa in stu narissen krachtdaii by de bestrijding 1 ten in de Missiek.n dat zy hen geme; delen stuurt. Dasr soms langs de l.u lyksoortig doel gec< Protestantse veret.ij doet beter de katl Memisa te steunei. Internationale Ui Woensdag. Vandaa door de zelatricin laat der Herenig'^-g briefjes worden u Internationale Bi'lv beid der Kerken. Deze bidweek b{g en de gelovigen gedurende die wtiel de H. Mis bij te wo: of thuis voor de :fe ties te bidden, zon ls staat aangegeven. PATERS Zondag: 2e Zonds.g 5.45, 6.30, 7.45 VD( leesmissen met innt mis met processie; 00 aan beginnen; 's Zo. biechtgelegenheid; paterskerk, 2 byz. noi vespers; 5 uur lof. Vandaag wordt'ai een collecte gehoudai d.w.z. voor 't med s! door onze missionnr MaandagII. Betn; eerste franciskaanne aflaat voor alle goh de levende leden vin Missiebond; 8 u. Jacol v.d. Winkel en haa'i Dinsdag: 6 u. li Allerheiligste, volla behouden terugkfei u. overl. fam. Janus* overl. fam. v. Ans hoogmis t.e.v. St Ai Vergeldt—v. Domini St Antonius. Woensdag: Vand ternationale bidwet eniging der kerker; Cruyzen; 7.30 vo>r een examen; 8 u ir Custers. DonderdagZ. Bin volle aflaat; 6 ö7v( 7.30 Gertruda ^rl Martinus v.d. Poel. Vrydag 6 u. ovei Martinus Verheijeu 7.30 overl. familie (zijaltaar); 7.30 hocgi van de H. Kruiswsg Zaterdag: 6 u. zal zekere intentie; biechtgelegenheid v; Iedere dag een weldoeners. Volgende week hoogmis door de K. De hoogmis begin 9 uur maar om hl.li Mededeling I Zondag: 'smorgtn jongens to Veltum: dering afd. meisjen PAROCHIE H. Cf tl Zondag, 2de Zoi.d gen; 7 uur H. Mis 8.30 voor Peter W 11 mis voor Petronella 3.30 H. Familie der Maandag 7.45 so Michels—van de "Vo Dinsdag 7.45 leesr Dyck—Smits. Woensdag 7.45 le Litjens en Hendriaa Donderdag 7.45 >e< Wismans—Timmern

Peel en Maas | 1950 | | pagina 2