SPORT Van links m Hechts In 't Hiemelke dam" en was er aan de reling geen plaatsje vry. De kade stond zwart van ie achterblijvenden. „Wy komen gauw na..." „Veel schryven hoor..." „Goeie reis... tot ziens.." Toen werden do ankers gelicht en gilde de stoomfluit. TILLEMANS Technisch Installatiebureau Eindstraat 2 YENRAY Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur Dr. v. d. HOMBERGH Charles Ruysstraat 5, Telefoon 393 Allóón voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. Bekendmaking Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat de raad dier gemeente in zyn vergadering van 29 November 1949 heeft besloten aan het Bestuur der R.K. Bijzondere Meisjesschool voor uitgebreid lager onderwijs te Venray medewerking te verlenen voor de aanschaffing van vertaaloefeningen uit het Frans, Duits en Engels, welks aanschaffing noodzakelijk is geworden door wijziging der exameneisen voor het uitgebreid lager onderwijs. Venray, 21 December 1949. GESLAAGD. Onze vroegere dorpsgenoot, de Heer Antoine Zwitserlood, thans werkzaam aan het St. Bernadinus- College te Heerlen, slaagde te Am sterdam voo het examen Engels M.O.B., Histoiische Taal en Letter kunde. GESLAAGD: Op het j.l. te Venray gehouden examen v.w. Mecurius Onderwijs-In- stellingen slaagden voor het practijk- diploma de dames: M. Vaske, voor Stenografie Duits; A. vd. Waayenburg, voor Stenogra fie Necerlands; A. Maassen, voor Typen. VERTREK PATER RUFUS Dinsdag kwam tamelyk onverwacht de mededeling, dat Pater Rufus Meyer o.f.m. Venray gaat verlaten en over geplaatst is naar Maagdenberg, Venlo. Hiermede verliest de Derde Orde niet alleen haar Directeur, maar tevens een grote sociale werker, die door de oprichting van Gezinszorg zeer grote verdiensten voor Venray verworven heeft. Ook van het Zi9kentriduum was hy een der grote promotors en vele zieken gedenken dankbaar het werk voor hen verricht. De oprichting van een D.O.-biblio- theek is een andere fase van zyn werkzaamheden. De Derde Orde, die door het over lijden van Pater Silvester Coenen zulk een geweldig verlies geleden had, heeft in Pater Rufus een onvermoei de directeur gehad, die niets te veel was en die steeds getracht heeft het geestelijke peil der Derde Orde in Venray zo hoog mogelijk op te voeren. Zyn opvolger Pater Aatjutus Riet veld zal geen gemakkelijke taak heb ben de plaats van Pater Rufus in te nemen. Terug uit Indonesië Woensdag, enkele dagen vroeger als men had gedacht, bracht een grote bus een 8-tal Venrayse jongens thuis, die de nacht daarvoor met de Sibajak in Rotterdam waren aange komen. Het waren de soldaten M. Huibers, Ysselstoyn; M. Claassens, Leunen; H. Custers, Langstraat; H. v. d. Laar, Maasheeseweg; W. 'Maas, Oude Oostrumseweg; de korporaals J. Gomman8, Oirlo; G. Rooyakkers, Beekweg en sergeant A. Bexkens, Maasheeseweg. De buurt had overal voor een pas sende ontvangst gezorgd en er wer den verschillende cadeaux aangeboden Ook Thuisfront zorgde voor een aardig welkom. K.A.B.-Ontwikkelingsavond Woensdag hield de K.A.B. haar 3e Ontwikkelingsavond met een spreekbeurt van Aalmoezenier Loonen. De spreker ging diep in op de bete kenis van het gezin in deze tijd, dat dikwijls aan zoveel aanvallen van verschillende richtingen bloot staat en dat dikwijls zo zwaar te verduren heeft. Spreker liet duidelijk zien, dat met het gezin de gehele maatschappij valt, maar ook verheven kan worden. De mensheid moet weer eerbied voor het gezin gaan krijgen, jonggehuwden moeten hun plichten kennen en hun huwelijk volmaakt beleven, offers moeten er gebracht worden door alle loden, dan alleen zal het gezin weer goed worden en daardoor de maat schappij. Na afloop hiervan gaven de Kajot- ters een demonstratie van hun kun nen, die o.l. s id van Meester Rongen uit Blitterswyck, die trof door orgini- lateit. Candidaatstelling Het Bestuur van de Noord-Lim burgse Rundveefokdag besloot on langs op een vergadering te Horst, de heer H. Wismans te Venray can- didaat te stellen als Hoofdbestuurslid van het N.R.S., in de vacature van Ant Poels, die zich als Hoofdbestuurs lid heeft bedankt. Ontwikkeling en Ontspanning A.s. Dinsdag zal Ontwikkeling en Ontspanning weer een buitengewone avond geven van de Kemediespeulers. Zij brengen in de aula van het Gym nasium „In 't Hiemelke" van Bór Hollewijn, een stuk dat bijzonder goede recensies kreeg na de première in Sittard en na de uitvoeringen in Maastricht. Bovendien hebben zy het vorig jaar een zeer goede indruk achtergelaten en men kan dus op een druk bezoek rekenen. Kerstavond D.U.W.-kamp Dinsdagavond werd door de Cultu rele Dienst van de Dienst Uitvoering Zerk en aan de arbeiders in het D.U.W.-kamp op het Vlakwater een kerstavond aangeboden, die op zeer hoog peil stond en die zeer in de smaak der arbeiders viel. O.m. traden op de bekende Helmondse zangertjes o.l.v. de heer Driessen, die enkele Kerstliederen ten gehore brachten. Fraterskoor voor de Radio De dei do Zondag na Driekoningen zal de Hoogmis uit de Paterskerk weer over de K.R.O. worden uitge zonden. Uitvoering Gemengd Koor Maandag gaf het Gemengd Koor haar jaarlykse uitvoering, ditmaal met behulp van het Venrayse Cabaret gezelschap. Zoals gewoonlijk stond deze avond op hoog peil, zowel wat de zangnummers als de voordachten betrof en al had de belangstelling iets beter kunnen zyn, zij, die aan wezig waren hebben een goed ver zorgde avond genoten. Ongeluk By de graaf werkzaamheden voor de aanleg van waterleiding werd Dinsdag de arbeider J. door een vallende stoep zo ernstig getroffen, dat hy met een schouderfractuur in het ziekenhuis moest worden opgenomen. De B.L.O.-School Dat de nieuwe B.L.O.-school drin gend nodig is voor deze streek blijkt wel uit het verrassend groot aantal aanvragen om opname. Zyn we goed ingelicht dan zyn er reeds meer dan 130 aanvragen. Daar er echter slechts ruimte is voor een 50 tal leerlingen is het noodzakelijk dat er eerst een strenge selectie zal worden doorge voerd door middel van verschillende testen en proeven. Het ligt in de be doeling, dat nog in Januari met het ondeiwys wordt aangevangen. Priesterjubilea in 1950 23 jaar priester op 28 Maart: W. M. A. Hillebrandt, pastoor te Ysselsteyn. M. H. A. M. Poels, deken te Wijk. G.P. A. H. Stoot, pastoor te Reuver. Uitspraken Rechtbank te Roermond. H.S., parapluiemaker 21 jaar, z vende, thans gedetineerd, diefstai van een portemonnaie met f 45, gepleegd te Venray t.n.v. A.C. 8 mnd. gevan genisstraf m.a.v. (eis 12 maanden gev. straf m.a.v.) H.V., z.b., 27 jaar te Helmond, thans gedetineerd, medeplichtigheid aan diefstal, gepleegd te Venray, t.n.v. G.J., 10 mnd. gev.straf m.a.v. (eis 12 mnd, gev.straf m.a.v.) Programma studiedag Jonge Boeren en Tuinders kring Yenray op Vrijdag 6 Januari te Leunen. 9 uur hoogmis te Leunen, opge dragen door de Geestel. Adviseur der Kring, de Zeereerw. Heer Pastoor A. H. de Bot. 9.45 uur Vaandeloptocht naar het Patronaat. 10 u. Opening door Kring-Voorzitter J. Loonen „Limburgs Boerenlied". 10.15 uur Inleiding door Rector Joosten, met als onderwerpTy'd en eeuwigheid. Declamatie. 11 30 uur Inleiding door de Con sulent de heer de Ponti, over: Ves tigingsproblemen. 12.30 uur Pauze. I.30 uur opening 2e gedeelte van de studiedag. Declamatie. 1.45 uur Drs. Notermans spreekt overDe schoonheid van de boeren stand. Declamatie. 3 uur Spreken voor Adviseurs en genodigden. Sluiting. Nieuwe kerk in Wanssum. Pastoor Hoefnagels in Wanssum heeft nu ook eindelijk bericht ont vangen, dat hy zyn nieuwe kerk mag bouwen. Reeds lang waren de plannen klaar, maar nu is het dan zo ver en de volgende week Donder dag is reeds de aanbesteding. Belangrijke vergadering te Roermond Op Zondag 15 Jauari a.s. zal in het Christoffelhuis te Roermond van 11 uur tot 5 uur de Limburgse dag der K.V.P.-Jongeren-organisatie gehouden worden. Hier zullen een zestal spre kers de problemen van deze tyd be handelen en er zal ruimschoots gele genheid zyn voor debat. De verschillende onderwerpen zyn 1. Werkgelegenheid voor de jonge boer, Jac. Loonen, Venray; 2. Nieuwe sociale orde. (P.B.O.- bezitsspreiding), Drs. J. H. Cluitmans, Roermond; 3. Lonen en pry'zen, Ad. Kr.aapen, Nat. voorzitter J.O. der K.V.P. Tilburg 4. Gezinspolitiek, Mej. Stollman Heerlen; 5. Wettelijke maatregelen en chris tenplicht, Michel Debats, Roermond; 6. De samenwerking aller jongeren, Piet Heggen, Brunssum. Hopenliik zullen ook eens wat jongeren uit Venray deze vergadering bijwonen. Sportnieuws S.Y.Y. Het handjevol supporters, dat Zon dag j.l. het eerste elftal naar Boxmeer vergezelde, heeft wel een zeer grote desillussie ondergaan. Het elftal dat tegen Bergen een behoorlijke wedstrijd speelde, bleek Zondag niet alleen met pech te kam pen te hebben, maar miste alle elan en slagvaardigheid. Men werd al direct gehandicapt door het uitvallen van Bertrams, maar reeds tevoren was gebleken, dac de middenlinie het spel niet houden kon en de tamelijk ongeluk kige vervanging van de back maakte het gehele spel van de achterhoede onzeker. Dat tenslotte geen grotere nederlaag werd geleden was wel voornamelijk te danken aan de keper, die met armen en benen zijn doei wist schoon te houden. Van de voorhoede hebben wy er.kele blunders gezien en niet veel produc tief werk, maar juist de middenlinie nu eenmaal een oude kwaal van S.V.V. had hier goed werk kunnen doen. Intussen zijn we dan weer met Horst gelijk komen staan en wie zich nu nog kampioens-illussies maakt, is wel zeer optimistisch. Het tweede ging dapper vechtend ton onder tegen Irene met 4—0, maar de bezoekers hebben een goede wed strijd gezien, want er werd tot het einde gevochten en het tweede heeft inderdaad laten zien dat er een goede geest heerst van samenspel en overleg. Dat er niet gewonnen werd is per slot van rekening ook geen wonder, als men tegenover derde klas-spelers staat. Al met al was het een donkere Maandag voor S.V.V.maar we zullen hopen dat het nieuwe jaar weer nieuwe kracht geeft voor de nog zware wedstrijden die te wachten staan. Kinderbijslag aan kleine zelfstandigen Minister Joekes heeft by de behan deling van de begroting van Sociale zaken medegedeeld, dat binnenkort een noodvoorziening zal getroffen worden voor kinderbijslag aan kleine zelfstandigen. Dit zou een noodvoorziening zijn, waarbij een kinderbijslag gegeven zal worden van het derde kind af. Er wordt uiteraard een inkomen grens gesteld. Voor deze noodvoorziening zouden de middelen worden genomen uit 's Rijks kas, zonder premiebetaling. De hoogte der uitkering zou de helft zijn van die, welke aan loontrekkers wordt uitgekeerd. Op het departement was dit ont werp in voorbereiding en het zou op korte termijn bij de Kamer kunnen worden ingediend. Overeenstemming over de 5 pet. in het bouwbedrijf Tussen de samenwerkende patroons organisaties en de Uniebonden in het bouwbedrijf is volledige overeenstem ming bereikt inzake de door de re gering toegestane loonsverhoging van 5 procent, aldus deelt de Algemene Bouwvakarbeidersbond mede. Ned. troepen in Nieuw-Guinea De laatste weken zijn verscheidene Ned. troepen naar N.-Guinea vertrok ken. In totaal zyn thans overgebracht een bataljon van de K.L., een klein detachement van de genie voor de bouw van kampementen, een detache ment van de vaartuigendienst en ver schillende instandhoudingsdiensten. De bases van de troepen zijn Hol- landia, Biak, Manokoean, Sorong en Falefak.. Ere-kerkhof in Nederland Er zijn plannen in voorbereiding om te komen tot de stichting van een militair ere-kerkhof in Nederland. Het ligt in de bedoeling om op dit ere-kerkhof de in Indonesië geneu- velde militairen by te zetten. Deze plannen verkeren in een vergevor derd stadium; dienaangaande zyn reeds besprekingen gevoerd. Werkvoorziening voor handarbeiders Ingaande 1 Januari zal een werk- voorzienings-regeling worden inge steld voor werkloze arbeiders, die om persoonlijke eigenschappen niet of minder geschikt zijn voor arbeid in de Dienst Uitvoering Werken. Deze zullen in de toekomst vallen onder de sociale werkvoorzienings- regling, welke gemeentelijk zal zyn georganiseerd. In elke gemeente zal vcor de uit voering van deze regeling een advies commissie worden ingesteld, bestaan de uit leden van de plaatselijke commissies van Sociale Bijstand en vertegenwoordigers van de by de Stichting van de Arbeid aangesloten vakcentral en. Haar taak zal zijn advies uit te brengen over de werkobjecten en te beoordelen, of het werk, dat daar wordt verricht, geen onverantwoorde invloed uitoefent op de normale werk gelegenheid. Als werkobjecten komen in aan merking werkzaamheden ten be hoeve van gemeenten en andere pu bliek- of privaatrechtelijke lichamen, welke zonder de werkvoorzienings regeling niet zouden worden uitge voerd. Voor tewerkstelling daar is plaats voor de arbeiders beneden 64 jaar, die lichamelijk en geestelijk daarvoor geschikt zyn. De kippenliouderij Op de te Eindhoven gehouden ver gadering van de Coöp Roermondse Eiermijn, verklaarde de Directeur, de heer J. Breukers o.m. het volgende Als gevolg van de door de deva luatie opgelopen veevoederpryzen, ziet de Engelse regering zich gedwongen de verkoopprijs voor de uit Nederland ingevoerde eieren te verhogen. Het gaat niet op, dat Nederlandse pluimveehouders de vier honderd mil- lioen eieren op contract 195$ voor Engeland beneden kost- of wereld marktprijs leveren. Dat zou in de practijk betekenen, dat de Nederlandse pluimveehoudeis de subsidie, die de Engelse regering aan de consument betaalt, moeten opbrengen. De onderhandelaar, die binnenkort naar Engeland gaat, moet er „met alle geweld" trachten een hogere pry's te bedingen. Met deze wensen zullen de gezamenlijke organisaties van eier- exporteurs en pluimveehouders zich tot de Nederlandse regering wenden. Ten behoeve van pluimveehouders die hun kuikenaanvragen welhaast tot een boek kunnen laten inbinden heeft minister Mansholt de kuiken- toewijzing van 20 millioen alsnog met byna 300.000 stuks verhoogd. In 1950 zullen de jonge hennen meegerekend, 11 millioen kippen, goed voor 1.8 milliard eieren per jaar aan de leg slaan. Minder en duurdere koffie Het koffierantsoen wordt vermin derd. De eerstvolgende koffiebon, welke op 26 Januari wordt aange wezen, zal recht geven op slechts 125 gram koffie. Deze bon zal dienen voor een periode van zes weken. Op deze wijze kan de rantsoenering van koffie nog geruime tyd worden voortgezet. Een geringe prijsstijging zal op den duur onvermijdelijk zyn. Er komt koffiesurrogaat van goede kwaliteit in de handel, welke vrij te verkrijgen zal zyn. „Het is te betreuren, dat de vermin dering van het rantsoen het karakter heeft van een onaangename surprise by d6 jaarwisseling", zegt de legering, „maar het is belangrijker, dat een tijdige aankondiging van de komende vermindering de consument reeds thans in staat kan stellen een begin te maken met een zuinig verbruik van de op de lopende bon verkregen koffie". Tengevolge van de krappe wereld voorraden is de pry's van koffie tot een zodanig niveau gestegen, dat in dien Nederland in staat en bereid zou zijn deze hoge prys op de wereld markt te betalen, de koffieconsumen- tenprijs nagenoeg verdubbeld zou moeten worden tot f 8.25 a f 8 50. De noodzaak tot zuinig beheer van de beschikbare deviezen koffie moet bovendien voornamelijk in gebieden met harde valuta worden gekocht heeft de regering doen besluiten voor lopig geen koffie aan te kopen, zodat de koffievoorziening van de Neder landse bevolking moet worden beperkt. Y OEDSELBUREAU VENRAY Patelslaan 20 Telefoon 41fi BEKENDMAKING KUIKENBONNEN. Deze zullen in de komende week op het bureau of de zitdagen worden uitgereikt. Daar voor elk kuiken 5 cent hef fïng aan het Bedrijfschap verschul digd is, mogen de bonnen uitsluitend tegen betaling worden afgegeven. Aangezien de afgifte van een kui kentoewijzing reeds inhoudt, dat be taling plaats vondt, zullen verder ook geen kwitanties nodig zijn. Reclames tegen de toewijzing kun nen binnen 14 dagen op het bureau worden ingediend, er moet echter een waarborgsom van f 2.50 worden gestort. Daar echter voor byna alle bedrijven de toewijzing alleszins redelijk is, verwachten wij weinig of geen recla mes. - Op onderstaande zitdagen moeten de kuikenbons worden afgehaald. Donderdag 5 Jan. te Oostrum, café Wed. Camps van 9—10; te Merselo, café Arts van 11 12; te Heide, café Litjes, van 1.30—2 uur; te Ysselsteyn in Kantoor Boerenbond van 3—4 u. Vrijdag 6 Jan. te Oirlo, café M. Drabbels, van 9 10; te Casten ray café M. Kuypers, van 11 12; te Veulen café van Gassel, van 1.30—2 uur; te Leunen, café Martens, van 4—4 uur. Zaterdag 7 Jan. te Smakt, café J. Nellen, van 9—10 uur; voor Venray- dorp op het Yoedselbureau van 9— 12 uur. De P.B.H. H. EMONTS. BURGERLIJKE STAND van 23 t.m. 29 Dec. 1949 GEBOREN Schellen, Hendrik F.A.J. Langstraat Janssen, Maria M.C. Merseloseweg Claessens, Petrus R.M. Ysselsteyn de Vries, Anna M.J, Ziekenhuis Martens, Albertus H.J.E. Ziekenhuis van Gerven, Louisa B. Hoenderstraat v.d. Broek, Johanna Th.M. Ziekenhuis van Houdt, Maria M.H. Castenray OPENBARE AANBESTEDING Ondergetekenden zullen namens de Weled. Heer KAREL WIJNEN aan besteden het bouwen van een maga zijn met bovenwoning (in 2 gedeelten uit te voeren), op het terrein gelegen aan de Wilhelminastraat te Venray. Bestek en tekening zyn verkrijg baar ten kantore van ondergeteken den, vanaf Maandag 2 Januari 1950 tegen betaling a f 15.— toezending per post f 15.75. Restitutie f 15.- by ongeschonden en complete inleve ring. De aanbesteding vindt plaats op Zaterdag 14 Januari 1950, om 3 uur n.m. in lunchr. Verheugen, Grootestraat, Venray. De architectenGEBR. DE VRIES Yenray Leunseweg 19b Helmond Kromme Steenweg 13 Ontwikkeling en Ontspanning IQentatj Dinsdag 3 Januari om 8 u. n.m. brengen de Kemediespeulers in de aula van het gym nasium te Venray Auteur Bèr Hollewijn. Abonnementhouders worden verzocht tijdig hun plaatsen in te nemen' Toegang f 1.50 voor niet - abonnementhouders KERKELIJKE DIENSTEN. PAROCHIEKERK St. Petrus-Banden PAROCHIE-ACTIE: Viert het H. Jaar opdat Christus viede en Rijk kome. Priester v.d. week: Kap. van Leipzig. Zondag, Besnijdenis des Heeren, 12 uur Nachtmis, voorafgegaan door H. Uur. Alleen zy, die het H. Uur hebben bijgewoond, mogen in de nachtmis de H. Communie ontvangen; 6 uur leesmis, 7 uur leesmis Theodo ra de Bruin en Helena Poels, 8 uur leesmis voor vrouw Weiten de Bruin besteld door buurtv. St. Jozef, 9 uur kindermis, 10 uur hoogmis. 3 uur kinderlof, 7 uur lof en rozenhoedje. Maandag, feest van Zoeten Naam Jezus, 6.30 zielemis voor alle overl. parochianen; 7 u. leesmis Ancie Vol- leberg, 7.30 leesmis Annie Rous, 8.15 best. jd. Nicolaas Bekkers, dochter en kleinkinderen, 7 u. zielelof en ro zenhoedje. Dinsdag, octaafdag van H. Johannes 6.30 leesmis Piet Gerrits, 7 u. leesm. Piet Bouten en zoon Gerrit, 7.30 lm. Gebroeders van Es, 8.15 gest. jaard. Antoon Claassens (2ekl) Woensdag, octaafdag van Onnozele Kinderen, 6.30 leesmis Johanna Hoex en Josephina v. Stiphout, 7 u. leesm. Hendrik Groetelaars, Johanna Nellen en Maria Konings, 7.30 lm. Jacobus van Haren en eclitgen., 8.15 gest. jd. Pet.r. Janssen, ouders, broers en fam. O H) Donderdag, vigilie van Driekonin gen, 6 30 leesmis Renier Michels en echtgen., 7 uur leesmis Gertrudis van Ham—Pouwels, 7.30 leesmis Elisa van Haren en Ardina van Haren, 8 15 best. jd. Peter Wageraans (1H) Gelegenheid tot biechten van 6 7. 7 u. H. Uur. In de nacht van Don derdag op Vrijdag blijft het Aller heiligste ter aanbidding uitgesteld. Vrijdag, Driekoningen, tevens ie Vrijdag, 6 u. leesmis behouden terug keer uit Indië van 2 broers, 7 uur leesmis vrouw van Johan Kusters, 8 uur leesmis P. J. van Soest, 9 uur Hoogmis voor jongens in Indië, be steld door Thuisfront, 7 uur Lof en rozenhoedje. Zaterdag, ie Zaterdag, tevens Pries terzaterdag, 6 30 O.L.Vrouwehoogmis, 7 uur leesmis behouden terugkeer, 7.30 best. jd. Willem Broers, 8.15 best. jd. Jacoba van den Munckhof-vd. Winkel en zoon Arie. Biechtgelegenheid 5.30—7.30. Om 1 uur Lof, rozenhoedje en gebeden van ie Zaterdag. VELTUM: Donderdag 7.30 leesmis overl. fam. Vollenb9rg—Verstegen. PATERSKERK. Hedenavond 11 uur H Uur, 12 uur nachtmis. Zondag, feest van*'s Heeren Besnij denis, generale absolutie. Stille H. Missen: 5.45 voor wed. Vergoldt; 6.30 7.45, 9 uur pl. Hoogmis voor onze weldoeners. Communiceren: vooraan beginnen. Biechtgelegenheid 's Zondags alleen tot kwart voor 8. 1 e collecte voor de Paterskerk, 2e bjjz. noden. 4.20 gez vespers, 5 uur lof. Maandag feest van do Zoete Naam, volle aflaat. 6 uur z. i. 7 uur voor overl. fam.; 7.30 overl. fam. Swinkels Michels. Dinsdag 6 uur uitstelling van het Allerheiligste, volle aflaat, 6 30 voor behouden terugkeer uit Indonesië, 7 uur vrouw Heeze, 7.30 Mini Arts, 7.30 Hoogmis t.e.v. St. Ar.tonius, 8 uur overl. fam. Rongen—vd. Heuvel 8 uur Maria Ambrosius en ouders, 8 30 Maria C. Clavel, 6.30 lof t.e.v. St. Antonius Woensdag, H. Angela van Foligno, volle aflaat, 6 uur z.i., 7.30 Willem Kateman. Donderdag 6 uur z.i., 7 u. overl. fam. Swinkels—Michels, 7.30 Gertr. Arts—Niessen, 4 uur pl. gez. Vespers 4—8 biechtgelegenheid. Vry dag, feest van Driekoningen, generale absolutie, ie Vry dag, 5.45 z.i., 6.30, 7.45 voor behouden terug keer uit Indië, 9 uur pl. H. Misvoor Theodor Verbeek en echtgenote Marie Slits en fam., 4.20 pl. Vespers, 6 uur pl. Lof, met acte van toewijding aan 't H. Hart. Zaterdag 6 uur z.i., 7.30 uit dank en zegen in 't nieuwe jaar, 8.30 M. van de Poel. Biechten 3 8. Eiken dag 'n H. Mis voor onze weldoeners. Huurders van eigen plaatsen in de Paterskerk worden beleefd verzocht vóór Zondag 8 Jan. de gelden aan Br. Portier af te dragen. Zy,die voor deze datum niet betaald hebben, worden geacht geen belang meer te stellen in hun plaats. De opengeko- men plaatsen zullen dan aan anderen verhuurd worden. Mededeling Derde Orde Heden Zaterdag 31 Dec. om 11 uur H. Uur. Wy verzoeken de tertiaris sen hierby aanwezig te zyn, daarom houden we op 1 Januari geen maand vergadering. Zondag 8 Jan. om 7 uur onze fran ciscaanse Kerstviering in de aula van het Gymnasium en tevens ten toonstelling van dó gaven van de éénstuks-kledingactie, voor de armen. Zy, die nog Kerstgaven willen geven, kunnen deze nog bezorgen aan het klooster. Programma ontvangt u deze week. PAROCHIE H. Catliarina, LEUNEN Zondag, Nieuwjaarsdag, feest van 's Heeren Besnijdenis, van li—12 u. H. Uur, 12 uur plechtige Nachtmis voor de parochie; 7 uur geen H. Mis; 8.30 H. Mis voor Gertr. Arts—Niessen; 10 u. hoogmis voor Godfr. Litjens; 3 u. Lof. Heden uitsluitend collecte voor de kerk. Maandag, feest van de Zoete Naam Jezus, 7.35 gest. jg. Gerard Lucassen. Dinsdag 7.35 gest. jg. Ant. Derks, echtgenote en P. J. Derks. Woensdag 7.35 gest. jg. Lambertus en Henrica Reintjes. Donderdag 7.35 gez. jg. voor de vrouw van Antoon Loonen. Vrijdag, ie Vry dag van de maand, feest van Driekoningen, dag van devotie, 7 uur H. Mis voor de vrouw van P. J. Litjens, 8.30 voor Maria Litjens—Smits, 10 uur Hoogmis The- odorus Raij makers en Gertruda Ewals 3 uur Lof. Om 9 uur Hoogmis voor de levende en overleden leden van de Jonge Boeren, Kring Venray. Zaterdag, Zaterdag v.'t Onbevlekt Hart van Maria, 7.35 H. Mis voor overleden familie Claessens—Willems Biechten van 4,30-6.30. Om 6.30 Lof ter ere van O.L.Vrouw. A.s. Zondag ie collecte voor de Afrikaanse Missiën, 2e collecte voor herstel der kerken; Solemniteit van Driekoningen en feest der H. Familie; Om 7 u. H. Mis voor de levende en overleden leden der H. Familie en Algemene H. Communie. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondagvandaag, feest van 's Heren Besnydenis en burgerlijk Nieuwjaar; 7 u. H. Communie; 7.30 en 10 uur de H. Missen; 3 u. lof. Maandag7.30 best. zm. voor vrouw Vermeulen. Dinsdag7.30 gest. jaarg. voor Ant. Loonen en Elisabeth Jenneskens. Woensdag: 7.30 gest. jaarg. voor Wilh. Loonen en Elisabeth v. Heijster. Donderdag7.30 bestzm. voor Th. Jenneskens. - Vrijdagfeest van Driekoningen, dag van devotie, tevens eerste Vrijdag: 7 u. H. Communie; 7.30 en 10 uur de H. Missen; 3 u. lof. Zaterdageerste Zaterdag van de maand; 7.30 best. zm. voor Joh. Camps, 7.30 Marialof. RECTORAAT S. Jozef, Smakt: Zondagfeest v.d. besnydenis des .Heren, half 8 lm. voor Gerrit Coppus en Maria Schoenmakers; 10 u. hoog mis tot zekere intentie; 3 uur lof en rozenhoedje. Maandag feest v.d. zoeten Naam v. Jezus; 7.15 lm. voor Joseph Rutten; s uur lm. voor overl. fam. Rutten— v.d. Heijden. Dinsdag: 7.15 lm. voor P.Dekkers; 8 u. lm. voor overl. moeder. 'Woensdag: 7.15 lm. uit dankbaar heid t.e.v. St. Joseph; 8 uur lm. t e.v. St. Joseph. Donderdag 7.15 lm. voor overl. fam. v.d. Winkel Geurts; 8 u. lm. t.e.v. St Joseph voor verkregen gunst; van 4—6 uur gelegenheid om te oiechten. VrydagJ: feest van Driekoningen, tevens eerste Vrydag, dag van devotie diensten als op Zondag; 7.30 lm. t.e.v. 't H. Hart; 10 uur hoogmis tot zekere intentie; 3 uur lof. Zaterdag: Priester-Zaterdag; 7.15 lm. tot zekere intentie; 8 u. gezongen H. Mis t.e.v. O.L.Vrouw; van 4—6 uur gelegenheid om te biechten; 6 u. lof t.e.v. O.L.Vrouw. KERKDIENSTEN HEIDE Zondag, Besnydenis des Heeren, 8 uur leesmis Hendrik van Soest, 10 uur Hoogmis overl. fam. Janssen— Janssen, 3 uur lof. Maandag half 8 voor verlaten zielen van het vagevuur. Dinsdag half 8 overl. fam. Eibers- Man ders. Woensdag half 8 voor Gerard Arts en echtgonote. Donderdag half 8 voor Lamberdina Spee—Arts en dochter. Biechthoren van 5—7 uur. Vrydag, Driekoningen, tevens ie Vrydag, half 8 leesmis voor goede beterschap, 10 uur Hoogmis, 3 uur pl. lof. Deze dag wordt de communie rondgebracht aan de zieken. Zaterdag half 8 voor Joh. Muysers, om half 7 lof met rozenhoedje. Biechthoren als gewoon. ADVERTENTIËN ONDERTROUWD: Mia Spee en Gerrit Gossens De huwelijksinzegening zal plaats vinden op Dinsdag 17 Januari 1950 om 10 uur, in de Parochiekerk St. Petrus Banden te Venray; daarna zal tot hun intentie een plechtige H. Mis worden opgedragen. Venray, Paterslaan 13 Markt 5 Dagadres]: Hotel Gitzels Receptie" van 1 —2 uur. Hiermede betuig ik myn hartelijke dank aan Kath. Thuisfront Yssel steyn en Griendtsveen, familie, buren, vrienden en kennissen, Fanfare en Voetbalclub Ysselsteyn en Beugel club Heide, voor de vele blijken van belangstelling ondervonden bij myn thuiskomst uit Indonesië. W. Arts Peelplan Zuid Ysselsteyn Dank aan O.L. Vrouw voor ver kregen gunst door het bidden van de drie Weesgegroeten.

Peel en Maas | 1949 | | pagina 2