De toestand in ^JndoneAië SPORT Nieuwjaars advertentie Visitekaartjes Fa. v. d. Munckhof f 10-12000 belegd werden, terwijl een lage be planting zo mogelijk zal worden aan gebracht. En wanneer dat alles gebeurd is, zal St. Anneke dan daar weer staan op het kruispunt van wegen, onder de prachtige bomen, die als fiere wachters gesteld zijn voor de ingang alléén en verlaten, misschien als bezienswaardigheid, als mooie her innering aan het verleden Buurtbewoners, nu begint Uw taak, Het kapolleke moet weer iets levends worden temidden van liw buurt, ge6n dood ding. De aloude tradities moeten weer herleven daar op de Langeweg. Ge moet weer alléén en tesa- men Moeder Anna weten te vinden in al uw noden, zy, de Patrones, de Beschermster van uw buurt, uw hui zen, uw gezinnen, tronend te midden van u. Ge moet uw kinderen weer opnieuw leren hun heiligdom te respecteren, bij hun spel, dikwijls daar neer te knielen voor een kort gebedje, het beeld te sieren met levende bloemen en zelf moet gij hun daarbij een voor beeld zijn. Nu is het ook de hoogste tijd, dat de buurt eens bij elkander komt om een comité te kiezen, dat de plech tige inzegening zal voorbereiden, zoals dat o.a. te Veltum gebeurde. Een comité, dat voortaan de zorg op zich wil nemen, dat ook zal zorgen, dat iedereen het zijne bijdraagt voor de instandhouding, de reinheid en de versiering. Dat eventueel ook de buurt bijeen kan roepen rond het kleine heiligdom, wanneer Gods hulp door de voor spraak van Moeder Anna moet afge smeekt worden wegens bijzondere noden in de buurt. Wie neemt nu eens dat prachtig initiatief Schrift het nu niet op een ander, zogenaamd beter geschikte. Of moet het alles nu weer ten onder gaan in sleur Hier valt iets goeds, iets moois te doen 1 Langeweg, Vlakwaterweg, Mo lenpad en ja, ook de Kempweg, het geldt UW zaak Zo heeft ook do Eerste Kamer Woensdag j.l. met twee-derde meer derheid van stemme- de souvereini- teitsoverdracht goe gekeurd, waarte op de Ronde Tafu Conferentie be sloten is. En zo zal a.s. Dinsdag definitief een streep getrokken worden en is Nederland een der rjjkste gebieden van de aarde kwijt geworden. We hebben minister Maarseveen en minister Drees, deze week nog maals deze overdracht horen ver dedigen, maar ondanks de zienswijzen en stellingen, die zij naar voren brach ten om de juistheid hiervan aan te tonen, zal over enkele jaren blyken welk een geweldig verlies Nederland geleden heeft. En Nederland niet alleen, want nog steeds is niet uitgemaakt of de nieuw president Soekarno en het nieuwe kabinet, waarin de Republiek zulk een overheersende rol heeft, na bet teru'gtrekken der Nederlanders inder daad de vrede kan handhaven in deze go: del van smaragd. Wat er ook van z\j, wanneer a.s. Dinsdag H.M. de Koningin in het paleis op de Dam. op symbolische wijze de souvereini- teit zal overdragen, dan is Indonesië vrij en wordt een einde gemaakt aan een stuk Nederlandse geschiedenis, dat ondanks de vele fouten en ge breken, aan de gehele wereld kan worden voorgehouden als een voor beeld van kolonisatie, dat ziin even beeld niet heeft. Het stemt enigszins bitter, dat Amerika, Engeland en Australië in dit alles een rol hebben gespeeld, die niet juist was tegenover een bond genoot, die zulke zware offers heeft gebracht. Elke Nederlander was zich bewust, dat bleek ook wel uit de Koninklijke rede, dat de toestand in Indonesië veranderen moest, maar, dat dit moest gebeuren zoals het nu geschiedt op aandrijven van deze landen, zal wel niemand vermoed hebben. Intussen is het zo ver. Een nieuwo republiek staat klaar, maar in Azië wacht Rusland, dat zulk een gewel dige invloed daar verkregen heeft, omdat Amerika niet begreep waar het gevaar dreigde. Het is voor Indonesië en voor de wereld te hopen, dat de vrijheid die zij Dinsdag a.s. krijgen nietten prooi zal vallen aan de Russische beer. Nieuws uit Venray e'n omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur Dr. BLOEMEN Telef. 465 Alléén voor spoed geTallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. GROENE KRUIS Donderdag 29 December: Consultatiebureau voor Zuige lingen uit de Kerkdorpen Deze week GEEN Kleuterbureau NAAR HUIS. Met het troepentransportschip „Sibajak", dat vermoedelijk 30 Dec. a.s. in Rotterdam aankomt, komen de volgende Venrayse militairen weer in het vaderland terug: Soldaat M. W. H. "laessens, K 67, Leunen; H. A. G. Ci aters, Langstraat 51Korp. J. H. Gommans, Oirlo E 4i; Sold. H. H. van de Laar, Maas- heeseweg 68; Sold. W. M. P. H.Maas Oude Oostrumseweg 15; Korp. G. A. Rooiiakkers, Beek weg -8; Sergeant A. A. Bexkens, Maasheeseweg 13. De 500ste Op Maandag 19 Dec. werd op het Raadhuis aangifte gedaan van de geboorte van Theodora Petronella Gertruda Philipsen, wiens wieg staat in Castenray G li. Daarmede zyn de eerste 500 geboortes volgeboekt, een week eerder als vorig jaar toen om streeks Kerstmis de sooste aan gegeven werd. Intussen zijn we de 500 al weer lang overschreden zoals wel blijkt uit de Burgerlijke Stand en het reeord van het vorig jaar van 520 zal zeer zeker gebroken worden. Gemeenterekening 1948 Rekeningen takken van dienst Gemeentewerken en Woningbedrijf. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemene kennis, dat de Gemeenterekening over het dienstjaar 1948 en de rekeningen van bovengenoemde takken van dienst over 1948, overeenkomstig het be paalde in artikel 256 der Gemeente wet vanaf heden gedurende veertien dagen ter secretarie dezer gemeente voor eenieder ter inzage zijn neder- gelegd en in afschrift tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar zyn Venray, 20 December 1949. Muziek in Café's De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat een ver gunning tot het doorlopend hebben van muziek in café's voor het jaar 1950 ten spoedigste ten gemeente- huize moet worden aangevraagd. Venray, 21 December 1949. Openbare bekendmaking Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat do gemeente-begroting voor het dienstjaar 1950 en de begrotingen van de takken van dienst Gemeente werken en Woningbedrijf voor 1950, heden ingevolge het bepaalde in de artikelen 238 en 253 der gemeente wet aan de raad zijn aangeboden en ter secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage zyn neergelegd en tegen oetaling der kosten in afschrift verkrijgbaar worden gesteld. Venray, 20 December 1949. KERKEN-K00NNIH2EN FABRIEKENTUINBOUW HET EEN OUEEN KOLEN KOOKINRICHTING van TILLEMANS Technisch Installatiebureau Eindstraat 2 VENRAY De Schillenboer Te beginnen volgende week zal voortaan iedere Maandag en Donder dag de schillenboer rondkomen in de kom voor aardappelschillen en levens- middelenafval, die nog kunnen ver werkt worden voor veevoeder. In deze tyd, nu zoveel gekocht moet worden in het buitenland voor waardevolle deviezen, behoeft het geen betoog, dat onze huismoeders me9 kunnen helpen sparen, door hun schillen en etensresten niet in de vuilnisbak te gooien, maar afzonder lijk te bewaren voor de schillenboer, die zorgt dat dit nog een waardevol veevoeder wordt. Huismoeders denk aan de schillenboer. AANRESTEDING Uitslag der aanbesteding voor het bouwen van 4 Peelboerderyen in Peelplan Zuid, voor rekening van de gemeente Venray: Gooren-Theunissen, Ysselsteyn f 84.400 J. Willems, Nachtegaal f 88.680 B. Gielen, Merselo f 90.250 Gebr. Spee, Venray f 93.900 P. Volleberg Zn. Venray f 94.400 Door P. de Bijl uit Deurne werd voor 2 boerderijen ingeschreven met f 44.820. Terug uit Indonesië Elk schip uit Indonesië brengt weer Venrayse jongens huistoe en einde vorige week arriveerden hier in Venray soldaat Beerkens uit de Paters- straat, Soldaat Koenen in Leunen, soldaat van Osch in Veltum, soldaat de Mulder uit Oirlo en soldaat Arts uit Ysselsteyn, die allen behouden hier aankwamen. Katholiek Thuisfront had het er druk mee en de verschillende buurten hebben zfch niet onbetuigd gelaten. Ook de herinneringscadeaux werden aangeboden en vielen zeer in desmaak. Gladheid der wegen De tyd is er weer van slipgevaar op gladde wegen, dat merkten een viertal automobilisten, die ir. de buurt van de „Rouwkoelen" netjes van de weg afschoten, de greppel in, of tegen een boom op. De automobilisten maak ten het best, maar de auto's zullen naar de garage moeten. Ongeluk De wederopbouw van Venray heeft gelukkig nog weinig slachtoffers ge vraagd, maar vorige week werd J. by de bouw van garage v. Haren ge troffen door een neervallende balk Met inwendige kneuzingen moest hij naar worden overgebracht. Dr. Ver- cauteren verleende eerste hulp. Vastenavond Zoals gewoonly'k begint na nieuw jaar de voorbereiding voor de Vasten avond. En zo is het ook weer dit jaar. Veel nieuws staat op het program ma, o.a. een uitbreiding van de boeren bruiloft e.d. maar eerst zullen nog verschillende moeilijkheden op tech nisch en financieel gebied opgelost moeten worden, voordat alles weer draait. Intussen wil dit niet zeggen, dat men maar rustig afwacht. Integen deel, er is reeds hard gewerkt en op dealgemene vergadering begin Januari zal het bestuur de vraag wel oplossen of deze Carneval gevierd wordt en op welke wyze, terwijl dan tevens de nieuwe raad Ellef zal worden aan gewezen. Tevens zal dan bekend ge maakt worden, wanneer deC-arnevals zitting zal plaats hebben, die vorig jaar zulk een groot succes had. We twyfelen er niet aan of ook deze vastenaovend-voorbereiding zal de nodige steun en medewerking ont vangen van het Venrayse publiek, wat ook wel blijkt uit de verschil lende Vastenaovondliedjes, die reeds zyn ingediend en waarvoor de in schryvingstermyn verlengd is tot 10 Januari. Ernstig ongeluk Donderdagmiddag werd het 5-jarig zoontje L. te Leunen door een auto gegrepen. De kleine, die met een tractor meereed, werd aangereden toen hij hier vanaf sprong. De toe stand liet zich ernstig aanzien en hij is naar het ziekenhuis gebracht Enkele dagen vroeger werd zyn zusje op dezelfde plek aangegrepen door een auto en zeer ernstig aan het oog verwond. Sociale Cursus. Op Vrijdag 13 Januari begint de Sociale Cursus met 44 cursisten in de ULO school. Deze cursus zal twee jaren duren. De deelnemers kunnen nu de boeken reeds afhalen by W. Selder, Wilhel- minastraat 15. Uitvoering Heide. Op 2 en 5 Februari zal de Zang vereniging Heide de tweede uitvoer ing geven. GESLAAGD: Te Eindhoven slaagden voor Maat schappelijk Werker de heren J. Ver stralen en J. Steerneman alhier. Te Eindhoven slaagde voor het Diploma Costumière Coupeuse: Coba Droog te Venray en Cisca Coppis te Holthees. Voor Coupeuse: Lien Martens te Smakt; Riek Beerkens te Venray; Riek Voesten te Overloon en Anny van Well te Ysselsteyn. Missietentoonstelling Het ligt in de bedoeling het volgend jaar een grote Missietentoonstelling in Ver.ray te organiseren. Waar schijnlijk zal deze gehouden worden in Augustus en wel in het Gym nasium I.C. De heer Deken heeft het ere-voorzitterschap van deze tentoon stelling aanvaard, terwyl Dr. Veraart het voorzitterschap zal waarnemen. Woensdag j.l. hield de metaal- bewerkersbond een vergadering in de Zwaan. - P.H. Maassen verlaat met 1 Jan. zyn dienst by St. Anna om een wel verdiend pensioen te gaan genieten. Pater Eyssen gaf Zondag j.l. een filmavond in Merselo, terwijl Tweede Kerstdag Ysselsteyn aan de beurt is. Mgr. Hanssen vertoefde Dinsdag j.l. voor een particulier bezoek in Venray. Hy was vergezeld van Aal moezenier Loonen. UITVOERINGEN. Zondag 11 December j.l. gaf Ven- ray's Mannenkoor met medewerking van 't Gemengd Koor uit Deurne zyn jaarlijkse wi/iteruitvoering. 't Mannenkoor had een eenheid in zyn programma, namelyk Polyphonie. Jammer, dat die eenheid voor de pauze verstoord ward. Dit gedeelte was nl. niet geheel en al vry van liederlafolmuziek. Na de pauze gaf Venray's Mannen koor uitsluitend moderne muziek, waarvan vooral de Boere Charleston zeer in de smaak viel. Het Halleluja van Haendel door 't Gemengd Koor uit Deurne werd iets te hoog en wat vlak gezongen. De nummers voor de pauze werden goed uitgevoerd. Het marschlied van Carl Zeiler paste minder in de sfeer van de overige nummers na de pauze, 't Was in zijn g6heel een hoogstaan de zangavond Jammer, dat Venray's Mannenkoor er zo weinig mee in 't laadje heeft gekregen, daar de uitvoering zo wei nig belangstelling mocht ondervinden. Dinsdag j.l. organiseerde O. en O. in Zaal Wilhelmina een lezing over edelsmeedkunst, door de heer Sandifort. De zaal was niet zo vol, als men by O. en O. gewend is,' wat jammer was, want de lezing, die met licht beelden verduidelijkt werd, was zeer leerzaam en interessant en gaf een d overzicht van de hoge vlucht, welke de edelsmeedkunst in de loop der tyd en genomen heeft. Luxor-Theater. Ook voor de Kerstdagen heeft Luxor wederom twee mooie program ma's. Zaterdag, Zondag en Woensdag het zeer populaire filmwerk „Robin Hood" met Eroll Flynn en Olivia de Havilland. Zover men weet, wordt deze legen darische Robin Hood voor 't eerst, genoemd in 1377 de ideale edelman de geboren paardrijder, onvergetelijk boogschutter, minnaar van de bossen en het vrye, ongebonden leven, die al zyn geestkracht besteedde om de hoge edelen van hun schatten te be roven, om hiermee de armen te voeden en te kleden, terwyl hij tevens het onrecht bestreed. In natuurlijke kleuren opgenomen belooft d9ze ver toning een zeldzame ontspanning. Ook Maandag en Dinsdag weet Luxor de aandaehl te trekken dooi de vertoning van „De Zwarte Pijl", een gigantisch gegeven van pracht en praal uit een .romantisch tijdperk gekoppeld aan middeleeuwse lijfstraf fen en vergeldingsmethodes. Onder de meesterlijke regie van Gordon Douglas is deze prachtfilm ontstaan, die uitmunt door de prach tige natuuropnamen en vooral het buitengewone spel van Louis Hay- ward en Janet Blair. Hierdoor maakt Luxor Theater een aardig slot aan dit jaar Uitvoering Polyhymnia. Traditiegetrouw geeft 't Gemengd Koor Polyhymna op Tweede Kerst dag haar jaarlijkse nitvoering, waar bij ze dit jaar worden geassisteerd door het Venray's Cabaretgezelschap. Zy, d>e op Tweede Kerstdag er eens uit willen, weten dus waar heen. En Polyhymnia en het Cabaretge zelschap hebben een naam te ver liezen. Men kan dus verzekerd zyn van een genoeglijke avond, terwijl men bovendien een vereniging steunt, die nog al eens stiefmoederlijk wordt behandeld. Inbraak te St Antlionis Nadat de pastorie op de Smakt on gewenst bezoek gekregen had, was het in de nacht van Woensdag op Donderdag de pastorie te St Anthonis, waar enkele ongewenste gasten een bezoek brachten. Nadat de jalouziën van de serre ge forceerd waren, werd uit de huiskamer een bedrag aan geld ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. Nagekomen Kerkberichten PAROCHIEKERK: Op ie Kerstdag wordt aan de kerkdeuren gecollecteerd voor 't Priesterstudiefonds. Maandag, 2de Kerstdag, vergadering van het Apostolaat des Gebeds om 11 uur op 't Dekenaat. Trouwe op komst van de zelatricen dringend verzocht. A.s. Zondag, Nieuwjaarsdag feest van Besnijdenis des Heren. Dag van devotie. VELTUMDonderdag 7 30 leesmis Annie Volleberg als lid v.d. Broeder schap van St. Rochus. Sportnieuws S.V.V. Voor de rust was het een pracht- wedstryd Venray-Bergen. Goed com binerend trok de Venrayse voorhoede er telkens tussen uit. De achterhoede van Bergen kon geen vat krijgen op dit gerafineerde spel en het was niet te verwonderen dat de rust inging met een 4 0 stand. Na rust had Bergen de wind in de rug en begon Bergen een offensief, zodat Venray overspeeld werd. De achterhoede hield stand en zo ge beurde het, dat Venray het spel kon verplaatsen. Een zuiver schot van de linksbin nen kon de keper van Bergen niet onder controle krijgen en de links buiten schoot in. Op onverklaarbare wyze werd dit doelpunt geanuleerd. Het werd door een fout in de achter hoede zelfs 4—1. Doch even later gaf de centervoor van grote afstand een schot en voor de keper er naar uit viel lag de bal reeds in doel. Nog wat heen en weer getrap en dan kwam het einde van deze faire en goed gespeelde wedstrijd. Het derde elftal won zeer verdiend mot 4—0 van Resia 2. Indien de resterer.de wedstrijden met hetzelfde elftal gespeeld worden, dan is het nog best mogelijk dat een gooi gedaan wordt naar het kampioenschap. Voor Maandag tweede Kerstdag moet het eerste elftal naar Boxmeer Een zeer gevaarlijke uitreis, die altijd zyn moeilijkheden opleverd. Indien echter gespeeld wordt met de wil om te winnen, dan is demogelijkheid groot, dat de punten mee naar Venray komen. Het tweede speelt tegen sportclub Irene 2. Eerlijk gezegd verwachten wy een nederlaag en het zou ons verrassen indien zelfs een gelijk spel behaald werd. Het derde moet naar E.W.C. 2. Thuis werd steeds gewonnen, uit tot nu toe steeds verloren. Laat ons nu met die slechte gewoonte breken en zorg nu eens voor een overwinning jongens. Met belangstelling zien wy de uitslagen van Maandag a.s. tege moet. Schaken De Venrayse schaakvereniging heefL de eerste helft van de competitie e* uitstekend af gebracht. Alle tegen standers werden verslagenSieben- gewald en Gennep met óVj—3Vz, Venlo III met 6—4. Als de tweede helft ook zo gaat, is Venray weer afdelingskampioen en komt de club weer in aanmerking voor promotie naar de eerste klasse. Als er in Venray nog liefhebbers zyn van het schaakspel, laten zy dan eens op de clubavond komen kijker., Vrijdags om 8 uur in hotel Gitzels. Op de lemen baan Woensdag j.l., 14 December, speelde Ons Genot in Melderslo tegen De Knippers, zy leverde daar een pracht- prestatie door in de A met 5 - 3 te winnen en kreeg hierdoor de beste papieren voor 't kampioenschap, hun B moest weer tevreden zyn met 4-4 gelijk. De uitslag tussen Kiek Oet, Seve- num en Ons Plezier, Hegelsom was in de A 4-4, de B van Kiek Oet hield de puntjes thuis en won met 3-5. Woensdag 21 December had Onder Ons en Ons Genot een thuiswedstrijd. Onder Ons kreeg Kiek Oet, Sevenum in de baan. In een zeer spannende stryd wist Onder Ons in beide klasse een 5-3 overwinning te behalen. Sjef en Bert bezorgde Onder Ons een goede plaats op de ranglijst. Ons Genot kon 't tegen Ons Plszier Hegelsom niet verder brengen dan 4—4 gblyk, maar blyff nog steeds met 9 punten aan de kop. De B-mannen boekte voor 't eerst een overwinning 6—2. De stand is als volgt A-klasse Ons Genot 7 3 3 19 28 28 Onder Ons 6 3 2 18 27—21 Ons Plezier 5 2 2 1 6 22 18 Kiek Oet 6 1 2 3 4 22-26 De Knippers 4 0 1 3 1 11—21 B-klasse Onder Ons 6 3 1 2 7 26—22 Kiek Oet 6 2 3 1 7 25-23 De Knippers 4 2 2 O 6 17 15 Ons Genot 7 1 3 3 5 25-31 Ons Plezier 5 1 2 3 3 17—23 A.s. Woensdag 28 December liggen de ballen stil. Op 11 Januari zal Ons Genot, Heide en Onder Ons, Venray een wedstrijd spelen. Ons Genot heeft 't voordeel om op eigen baan te spelen te begin nen met no. 4. Onder Ons zal 't. niet voor niets geven want zy hebben ook nog alle kansen voor de kampioens titel. De mogelijkheid is niet uitge sloten om tegen de Heidemannen te winnen. De N.L.B.B. wenst alle leden en beugelliefhebbers een vrolijk Kerstfeest en een Zalig Nieuw jaar* REGERING AANVAARDT LOONSVERHOGING MET 5 PERCENT College van Rijksbemiddelaars kan dwingend ingrijpen De regering heeft thans haar be slissing over de loonsverhoging, welke per 1 Januari in moet gaan, bekend gemaakt. Zy heeft de loonsverhoging met vijf percent aanvaard, maar deze niet dwingend voorgeschreven. Wel beveelt de regering deze loonsver hoging krachtig aan. By moeilijkheden kan het College van Ryksbemidde- laars een bindende beslissing nemen. Verder zal de regering voor het lo pende stookseizoen, met het oog op het afschaffen van de subsidie op steenkolen, een gulden compensatie aan iedere Nederlander uitkeren. De regering is het ook eens met een verhoging met vijf percent van de uitkeringen Noodwet Ouderdoms voorziening, Invaliditeitswet, Sociale Bystand en Overbruggingsregeling, Kinderbijslag, Invaliditeitsrentetrek- kers, Ongevallenwet en ziekengeld volgens de Ziektewet. De loongrens voor de sociale verzekeringswetten zal tot f 4500.— worden verhoogd. V OEDSELBUREAU VENRAY Paterslaan 20 Telefoon 416 BEKENDMAKING Toewijzing varkensvoeder Na Kerstmis kunnen voor mest- contractvarkens geen voedertoewij zingen meer gedaan worden, derhalve geen voorschot, noch een toewijzing na aflevering. Daar de mestcontracten vervallen zyn, kunnen op basis hiervan ook geen voederbonnen meer verstrekt worden. Voortaan zal voor elk varken boven de 25 Kg. volgens opgave per Re- gistratiekaart voeder worden toege wezen, voor het eerst op 10 Januari 1950, berekend aan de hand van de 4 December Registratiekaart. Bijzondere teeltvergunningen Voor het teeltjaar 1950 kunnen alle land- en tuinbouwers met een bedrijfsgrootte van maximum van 10 Hectare cultuurgrond een vergunning voor vroege aardappelen aanvragen. Alleen bedrijven beneden de 5 Ha. cultuurgrond zullen een vergunning voor nateelt ontvangen, met uitzon dering van spinazie, andijvie, sla en augurken. Deze aanvragen moeten voor 1 Februari zijn ingediend. Veevoeder By de toewijzingen, welke per 10 Januari de veehouders worden toe gezonden, dient men er rekening mede te houden, dat voor rundvee, paarden en pluimvee de toewijzing voor 11 weken verstrekt zal worden voor de periode 15 Januari tot 31 Maart 1950. De P.B.H. H. EMONTS. BURGERLIJKE STAND van 16 t.m. 22 Dec. 1949 GEBOREN Goumans Ardina A. M., Kerkpad 3 Cornelissen Jacob J.G.M., Oude Oos- trumseweg 37a E waits Johannes P.M.E., Ziekenhuis Ewalts Henrica C. M. E. Hermsen Wilhelmus M., Merseloseweg van Ryt Huberdina W., St Jozefweg 6 Philipsen Theodora P.G., Castenray 11 Philipsen Petronella W., Claes Petronella H. W. M., Ziekenhuis Smeets Maria P.M., Peelplan Zuid Stiphout Johanna G.M., Peelplan Zuid Sybers Anna M.P.O., Merseloseweg 26 Heidens Wilhelmina J.A.M., Oostrum Loonen Mathieu A.L., Gasstraat 2 Strybosch Christiaan C.P., Hoebertweg Janssen Johannes J.A.,Heuvelstraat 9a OVERLEDEN: Verheyen Martinus, 77 jaren, onge huwd te Leunen." Stiphout Gertruda, 4 jaren, Hagel- weg. van de Poel, Martinus, echtgenoot van van den Berg, Catharina M., 73 jaren, Langstraat Dykmans Jozefina, 17 jaren Theuws Petronella, echtgenote van van Opbergen Frans, 87 jaren, Sta tionstraat. ONDERTROUWD; Gossens Gerard J. M., oud 27 jaren ambtenaar ter Secretarie en Spee, Maria J. L., 28 jaren, beiden te Ven ray. GETROUWD: Poels Alphonsus Th. J., 29 jaren, assistent accountant te Tilburg en Derksen Elisabeth J. M., 29 jaren te Venray. Hebt U UW al gebracht vóór Vrijdag besteld worden voor Nieuwjaar nog afgeleverd. ADVERTENTIEN Geven met vreugde,kennis van de geboorte van hun zoon en dochter HANSJE en HENNIE L. EWALTS J. EWALTS BOOM KOOSJE JEANNEKE GERRIE t Heden overleed tot onze diepe droefheid zacht en kalm, na een kortstondige ziekte, meermalen gesterkt door de Genademiddelen van onze Moeder de H. Kerk, in de ouderdom van 87 jaren, onze lieve Echtgenote, Moeder,Behuwd- moeder en Oma Petronella Theuws echtgenote van Franciscus G. h. van Opbergen Wy bevelen de ziel van de dier bare overledene in Uw godvruch tige gebeden aan. FRANS VAN OPBERGEN PIERRE VAN OPBERGEN JEANNETTE VAN OPBERGEN- HOUBA en kinderen FRANS VAN OPBERGEN Venray, 21 Dec. 1949 De plechtige lijkdienst, gevolgd door de begrafenis, heeft plaats op Zaterdag 24 Dec. om half 10, in de Parochiekerk St. Petrus Banden te Venray. Bijeenkomst a. h. sterfhuis 9 u. f Tot ons grote leedwezen over leed heden in de ouderdom van 73 jaren, na een met geduld ge dragen lyden en gesterkt door de genademiddelen der H. Kerk, onze dierbare Echtgenoot, Zwager en Oom Martinus Antonius van de Poel Gepens. Hoofd der School, Echtgenoot van Catharina Maria v.d. Berg Wy bevelen de ziel van de dier bare overledene in Uw godvruch tige gebeden aan. WED. C. M. VAN DE POEL VAN DEN BERG J. G, JANSSEN en kinderen Venray, 18 Dec. 1949. Zalig Kerstfeest en Zalig Nieuw jaar aan mijn ouders, broers, zusjes, vrienden, bekenden en Kath. Thuis front. Korp. H. M. A. BILLEKENS Veldpostkantoor Batavia. Voor de vele blyken van belang stelling ondervonden tijdens de ziekte en by het overlijden en de begrafenis van onze geliefde dochter, zuster en behuwdzuster Anna Jenniskens, betuigen wij onze oprechte dank, speciaal aan de Z.E. Heer Pastoor, Zr. Theelen, Dr. Bloemen, familie en buren. fam. A. Jenniskens Leunen, Dec. 1949. Overbroek H 2 Soldaat H. ODENHOVEN 290922177 2 43 RVA 2e pel. Veldpost Cheribon wenst familie, Katholiek Thuisfront, vrienden en bekenden een Zalig Kerstfeest en Gelukkig Nieuwjaar. Zalig Kerstfeest en Gelukkig Nieuw jaar wenst U J. REINTJES a.b. ms Groote Beer op weg naar Nederland. Slagersmes verloren Adres bureau van dit blad. als ie hypotheek beschikbaar, ook bij kleinere bedragen. Adres bevragen bureau van dit blad HUWELIJK Dames en heren van alle standen en leeftijden, die 'n gelukkig harmonisch huwelyk wensen aan te gaan, wendt U vol vertrouwen tot 't Bemiddelings bureau voor Katholieken, Nic. Beets- straat 5, Eindhoven.

Peel en Maas | 1949 | | pagina 2