Met „toer" en „slupjas" bij H.K.H. Prinses Wilhelmina kruisweg voor de overledenen. Donderdag; ie H. Mis 7.15 gèz. jg. voor Victor Asselberghs en Johanna Verberkt; 8 uur 2e H. Mis Martinus Bonants en echtgenote; n.m. van 4 6 gelegenheid om te biechten. Vrydag: ïste Vrijdag der maand; iste H. Mis 7.15 voor overl. fam. Philipsen—Gellings; daarna zegen en acte van Eerherstel t.e.v. 't H. Hart; voor en na de H. Mis gelegenheid om te biechten; 8 uur 2e H. Mis t.e.v. 't H. Hart. Zaterdag: Priester-Zaterdag; 7.15 iste H. Mis v. Jac. Janssen, Anna Pauwels en overl. kinderen; 2e H. Mis om 8 u. gez. L. Vrouwmis voor Carolina Derkx; n.m. van 4—half 7 gelegen heid om te biechten; 6 u. L.Vrouw-lof. Uitslag Jongveekeuringen te Oirlo Castenray, op 21 October. Rubr. 1. Voldoende soortige ia Bertha, H. Willems, Castenray. lb Rientje, Jos. Geerets, 2a Rosa, G. Peeters, Oirlo 2b Toni, G. Verstappen, 3 Mina, J. Steeghs, KI. Rubr. 2. Wat ongelijke klasse, ia Cato II, H. Linders, Oirlo lb Toni'sMina, G. Classens, Oirlo 2a Rikie, Jos. Geerets, Castenray 2b Lotje, P. J. Steeghs, 3 Paula, J. Steeghs, KI. Oirlo Rubr. 3. Iets onregelmatige klasse, met vrü goede kopnummers. ia Marlientje, P. Steeghs, Castenray 2a Truus, G. Vullings, 2b Marijke, H. Gooren, 2c Klaartje, Wed. Friesen, 3a Rikie, M. van Ryswyek, Oirlo 3b Lina, Jos. Geerets, Castenray 3c Molly, P. Steeghs, Rubr. 4. Matige rubriek. 2a Mina, H. van de Pas, Castenray 2b Dientje, G. Vullings, 3 Elisabeth, H. Gooren, Rubr. 5. Vrij goedsoortige klasse met matig voldoende beenwerk. ia Nora, M. Dinghs, Castenray lb Sjoerda, H. Dinghs, ie Anna, M. van Rijswijek, Oirlo 2a Dina, Jos. Geerets, Castenray 2b Johanna, H. Linders, Oirlo 3a Mientje II, H. Dinghs, Castenray 3b Fientje, M. van Rijswijek, Oirlo Rubr. 6. Goedsoortige, evenredig ge bouwde kalveren, ia Thea, B. Janssen, Oirlo ïb Marijke, H. v.d. Pas, Castenray 2a Mia, H. Willems, 2b Mietje II, P. Steeghs, 2c Liza, G. Peeters, Oirlo 2d Laura, B. Janssen, 3 Truus, J. Swinkels,' Castenray Rubr. 7. Kleine, vrij goede klasse, ia Mina, B. Janssen, Oirlo lb Treesje, H. Linders, 2 Bertha, G. Peeters, Rubr. 8. Matige klasse met onvol doende type. 2a Jo, P. J. Swinkels, Oirlo 2b Anna, idem 3a Lia, H. Dinghs, Castenray 3b Marie, H. Linders, Oirlo 4a N.N., E. Martens, KI. Oirlo 4b Nelly, G. Vullings, 4c Nora, G. Rambags, Castenray Rubr. 9. Kleine, goedsoortige klasse. 1 Grada, Th. Buddiger, KI. Oirlo 2a Clauda, W. Thielen, Castenray 2b Martina, H. Linders, Oirlo Rubr. 10. Goede klasse met voldoen de type en goede sterke bouw. ia Antje, Wed. Friesen, Castenray ïb Roosje, G. Weijs, ie Anna I, M. Verstegen, 2a Dora, M. Dinghs, 2b Toosje, Wed. Friesen, 2c Lies, idem 3a Elsje II, Chr. Heiligers, Oirlo. - 3b Anna II, idem 3c Kaatje, H. Linders, Oirlo Rubr. 11. Kleine klasse met goede kop 1 N.N., E. Martens, KI. Oirlo- 2a Truus, G. Rambags, Castenray 2b Marie, P. van Rijswijek, Oirlo Rubr. 12. Goede klasse typische kal veren met 3 goede kopnummers. ia AnnaII, M. Verstegen, Castenray ïb Roosje, Wed. Friesen, ie Mientje, idem 2a Anna, P.J. DriessenHoogriebroek 2b Mietje, Wed. Driesen, Castenray 2cRoos, P. J. Driessen, Hoogriebroek 2d N.N., E. Martens, KI. Oirlo 3 Elsje III, Chr. Heiligers, Oirlo. Ooiiogsschaderegeling Deze week is in de Tweedo^Kamer het wetsontwerp in behandeling ge weest, dat de oorlogsschade definitief zal regelen. Prof. Lieftinck heeft het niet ge makkelijk gehad, daar practisch door alle partijen naar voren werd ge bracht, dat dit ontwerp nu niet be paald een groots monument vormt en dat er van intregaal herstei geen sprake is. In verband met de plaatsruimte zullen wij hierover volgende week meer zeggen, temeer daar dan ook het antwoord van Minister Lieftinck bekend zal zyn op de vele op- en aan merkingen die er zijn gemaakt. Gekleed in de glazend zwarte „keel" en met de nauwe zwarte boks stond de heer G. Reintjes, vorige week Woensdag voor H. K. H. Prinses Wilhelfiiina. Zijn vrouw naast hem met de zwarte pellerine om en de wije rok, terwijl de grote „toer" de licht rouw aan duidde. En naast haar stond het echt paar Rongen, dat meer het deftige boerenechtpaar vroeger liet zien. Hy, in de ouderwetse slupjas, hoge hoed en nussik, zy met de glanzend witte tour en de zware pellerine. Twee echtparen zo weggestapt uit het.'leven van een 100 jaren terug. Wat was het geval? Óp de bewuste Woensdag werd aan Prinses Wilhelmina de gehele collectie oude costuums weer aangeboden, die eens een huwelijksgeschenk waren van het Nederlandse Volk, maar wakrvan het overgrote deel door de oorlog is verloren gegaan. Een Comité Verzameling Oude Klederdrachten werd opgericht en be sloten werd H. M. de Koningin by haar 50-jarig Regeringsjubileum een geheel nieuwe collectie aan te bieden. De moeilijkheden waren echter groot en zodoende is het by dit jubileum hiervan niets gekomen. Dat wil echter niet zeggen, dat het Comité, waarin Burgemeester Janssen de enigste vertegenwoordiger van Limburg is, stil zat. Integendeel, er werd hard gewerkt om de oude cos tuums weer by elkaar en in orde te krijgen en zo is het dan gelukt, dank zy het werk van de heer Burgemeester en de dames Reintjes en Rongen om in begin van de zomer twee volledige stellen costuums, een deftig trouw en een rouw, naar Sonsbeek op te sturen, alwaar deze costuums voor lopig worden tentoongesteld. Er is toen besloten, dat deze gehele collectie aan Prinses Wilhelmina zou worden aangeboden op een besloten bijeenkomst, daarmede rekening hou dend met de wens van H.K.H. om zoveel mogelijk eenvoudig en on officieel te handelen. Woensdag j.l. was dat moment aan gebroken en in een fleurig défilé trokken de diverse klederdrachten langs de Prinses. Voor Limburg was alleen Venray vertegenwoordigd en de beide echt paren maakten een Z9er goede indruk. De Prinses stelde verschillende vragen en vroeg om uitleg. Vooral de toeren der dames trokken Hare bijzondere aandacht en Zy was buitengewoon belangstellend naar de uitleg, die over een en ander gegeven werd. Zo informeerde Zy of het niet mogelijk was, dat deze oude costuums weer gedragen worden, opdat al dat schone uit vroeger tijd niet verloren zou gaan. Venray heeft zo de eer van Lim burg hoog gehouden en hierdoor blyft een stuk oude geschiedenis der ge meente voor het nageslacht bewaard. De organisatoren van een en ander hebben wel een pracht werk verricht, waar men hen dankbaar voor kar» zyn. BURGERLIJKE STAND van 14 t.m. 20 Oct. 1949 GEBOREN Flinsenberg Hubertus M.C.J., Merselo Zanders Wilhelmina A.G., Leunseweg Fleurkens Gerardus M., Ysselsteyn Direks Maria M. J., Veulen H 38a Heinen Bernardus H., Hooaweg 70a van Vegchel Johannes A.M., Heide OVERLEDEN: Even Henriëtte G., echtgenote van Dnessens W. J., oud 54 jaren, Heide 2 patiënten St. Anna 1 patiënt St. Servatius ONDERTROUWD: van Dyck Jacobus, 27 jaren, landb. te Wanssum en Janssen Theodora, 25 jaren te Venray Willems Jacobus, 32 jaren, bouwk. aannemer en Janssen Petronella, 25 jaren, beiden te Venray. Gruters Antonius, 33 jaren, kruide nier en Wolters Amelberga, 31 jaren te Venray. GETROUWD: Janssen Karei, 25 jaren, opperman te Venray en Relouw Gertrudis, 27 jaren, te Grubbenvorst van Heyel Peter, 27 jaren, boekh. en Steerneman Gerarda, 23 jaren, typiste, beiden te Venray. Bekkers Gerardus, 30 jaar, onder wijzer en Jacobs Anna, 22 jaren, te Venray. VOEDSELBÜREAU VENRAY Paterslaan 20 Telefoon 416 BEKENDMAKING OVERNAMEMARKT. Woensdag 2 Nov. zal een overna- memarkt voor grootvee worden ge houden. In verband hiermee zal de overname van nuchtere kalveren ook op die dag plaats hebben en niet op Maandag a.s. De aan te voeren dieren moeten uiterlijk 11 uur aanwezig zyn. Indien voor 2 Nov. de vleesdistribu tie wordt opgeheven, zal de overna- memarkt worden afgelast. AANVRAGE KUIKENS Pluimveehouders,welke nog geen aanvraagformulier voor kuikens heb ben ingeleverd, kryger. hiervoor nog de gelegenheid Maandag 31 October. Verafwonenden kunnen 't beste het formulier gefrankeerd met een io ct. postzegel aan het bureau inzenden. ZITDAGEN De komende week kunnen geen zitdagen gehouden worden. De nieuwe melkprijs voor de boer. De Minister van Landbouw, Vissery en Voedselvoorziening heeft de ge middelde producentenprijs voor melk voor de op 6 November 1949 aan- vangende nieuwe productieperiode vastgesteld op 17.75 ct per kg. melk met 3.5 pet. 7et. Ook in het nieuwe melkproductie jaar zal er verschil zyn in de prys gedurende de winter- en zomerperi- ode. De winter melkprijs voor de boer zal 19.70 cent bedragen en de zomer- melkprys 16.70 cent, per kg. melken by een vetgehalte van 3.5 pet. De gemiddelde prys van 17.75 cent per kg. melk met 3.5 pet. vet komt overeen met een prys van 16.75 cent per kg. melk met 3.3 pet. vet. Voor het fthans eindigende melk productiejaar was de gemiddelde melkprys 17.75 cent per kg met 3.3 pet. vet, zodat de nieuwe prys 1 cent lager is. De vaststelling van de nieuwe melkprys voor de boer heeft geen betrekking op de prys van de melk voor de consument.

Peel en Maas | 1949 | | pagina 5