Sma SPORT ISCHSLDERWERK bZOMERS BUITEN sWINTERS BINNEN KI uan deze uteek BEL BIJ BRAND 3 9 2 Onztulaa b( Slap tj<w» Bouvbeic Siaqti (jóut eikels ingenomen Buurtvereniging, toepen om konijnen Groni Roggd men SMY-W Gez. 1 Li /re op verzoek van de Raad de diverse standsorganisaties waren gevraagd om candidaten voor dit college, maar dat het wachten nog was op de boeren, die tot heden niets hadden ingestuurd. Het herstel van het Gemeentehuis was op voorstel van de Commissie voor openbare werken onderhands aanbesteed, omdat 't hier allereerst geen nieuwbouw was en vervolgens omdat het om een klein bedrag ging. De heer ODENHOVEN kwam nog eens op dezelfde onderwerpen terug. Hy begreep niet, waarom de Wo ningcommissie nu ineens zo onder alle standen leden moest hebben. Dit was vroeger ook niet geweest. En dan kon hy lang niet accoord gaan met de handelwijze van de aan besteding. Vroeger werd voor een karweitje van f 500 al een publieke aanbesteding gehouden. En dan durft men f 25.000 nog een peulschilletje te noemen. Als B. en W. dan maar wilde begrijpen, dat juist de kleine aannemers deze karweien het beste kunnen opknappen, maar die worden weer uitgesloten. De VOORZITTER vertelde dan nog maar eens, dat de Woningcommissie op verzoek van de Raad juist leden zou krijgen uit alle standen. Dit was trouwens ook voorschrift van de Minister en vroeger was de samen stelling ook zo. B. en W. had verder gbmeend, de aanbesteding onderhands te kunnen houden, omdat de Raadscommissie dat had voorgesteld, die dus har.delde namens de Raad. Licht in duisternis De heer STEEGHS was vol lof over het werk "der D.U.W. arbeiders die de wegen zo netjes opknapte, maar men schijnt Castenray doodge woon te vergeten. Of dat nu kwam omdat Castenray al lang geen ver tegenwoordiger meer had in de Raad, wist spreker niet, maar wel dat ver schillende wegen weer gewoon zijn dichtgegroeid. Verder heeft de oorlog de enigste straatlamp in Castenray ook ver woest en al heeft men nu by de pastorie een nieuwe lamp aangelegd, deze geeft toch geen voldoende licht op de gevaarlijke hoek by van Rhee. Is er nu geen lichtpunt meer te krijgen Voor de oorlog was reeds besloten, dat er enkele lichtpunten meer moesten komen. In zijn antwoord verzocht de VOOR ZITTER spreker de betrokken wegen aan Gemeentewerken op te geven, dan konden deze zien of herstel mo gelijk was. Voor het licht, dat inder daad zo gebrekkig is, zou men zich in verbinding stellen met de PLEM. Nog eens de aanbesteding. De heer VAN HAAREN wildeniet vervelend zyn, maar meende nog eens terug te moeten komen op de ieeds besproken aanbesteding. Vol gens de wet moeten dergelijke aan bestedingen publiek zyn. Onderhands mag slechts worden aanbesteed bij besluit van de Raad en met goed keuring van Ged. Staten. Dit is hier helemaal niet het geval. Dan vroeg spreker nog, of het niet mogelijk zou zyn om 's nachts op Kerupweg en Langeweg ook wat ver lichting aan te houden, daar nu alles om kwart voor elf uit gaat en dan een 600 mensen geen verlichting meer op straat hebben. De VOORZITTER legde nogmaals uit, dat de aanbesteding niet ging over nieuwbouw, maar over herstel, bovendien was de onderhandse aan besteding een verzoek van de Raads commissie en de Raad zal. dus zoveel vertrouwen in haar eigen" commissie moeten hebben, dat zy haar werk niet afbreekt. De nachtverlichting zal met de P.L.E.M. besproken worden, maar het gebrek aan de nodige klokken zal hier wel de oorzaak van zyn. Kleuteronderwijs en Jeugdzorg De heer de BRU YN merkte op, dat het met het kleuteronderwijs droevig is gesteld. In 3 klassen zyn 197 leer lingen samengeperst en een van die klassen is een voormalige koeienstal. De Inspectrice voor dat onderwijs heeft daarom al gedreigd met sluiting van de school en wat dan Zou hier geen verbetering in aangebracht kun nen worden. De VOORZITTER beloofde een en ander te bespreken. De heer DERKS had gezien, dat op de laatste begroting voor het jeugd werk f 2000,— waren uitgetrokken. Konden de kerkdorpen daar ook hun deel van krijgen en zo ja, waar moes ten ze zich dan vervoegen De VOORZITTER deelde mede, dat de Jeugdcentrale voor een en ander zorg droeg. Hij gaf spreker dus de raad om de Pastoor naar deze Jeugd centrale te sturen. De heer VERMEULEN merkte echter op, dat de Voorzitter „er naast zat". De Jeugdcentrale is voor de parochie van St Petrus Banden, dus de kerkdorpen krijgen er niets van. De VOORZITTER gaf de heerDerks dan te verstaan, dat dan by de be handeling van de volgende begroting, maar eens moest gezocht worden naar een postje voor de kerkdorpen. Verder vroeg de heer DERKS of de weg langs het depot van de boeren bond ook in orde gebracht werd en waarom nu niet in deze vergadering de woningcommissie kan gekozen worden De boeren schynen er toch geen interesse in te hebben. De VOORZITTER vertelde, dat de weg binnenkort in orde zou worden gemaakt en hy verzocht spreker voor de goede gang van zaken tot de vol gende vergadering te willen wachten met de verkiezing der commissie. De oude woningcommissie zou tot dan nog haar taak vervullen en dan is aan alle regels voldaan. Bij Voorzitter Loonen zou nog eens op spoed aan gedrongen worden. Yenray—Oostrum y.v« De heer VERMEULEN had gezien, dat er zes woningen worden aanbe steed. Zou hy mogen weten welke dat waren en waar ze kwamen Het bleken vier industriewoningen te zyn, waarvan er 2 in Leunen en 2 op het Veulen komen. Verder 1 politiewoning en 1 woning van de Ned. Spoorwegen allebei voor de kom. De heer VERMEULEN vond het on juist, dat een woning van de Ned. Spoorwegen in de kom kwam te liggen en niet in Oostrum. Hierdoor werden mensen van de kerkdorpen naar Venray getrokken, wat volgens spreker niet klopte. Wethouder WINTELS verklaarde, dat een en ander met de Spoorwegen was overlegd en hierbij merkte de heer DERKS nog op, dat Venray ook rustig eens iemand uit Oostrum op kon nemen, daar Oostrum reeds ge noeg mensen uit Venray een onder dak verschaft. Omtrent een en ander werd nog wat gebromd, maar de VOORZITTER sloot de vergadering, waarna de Raad in besloten zitting nog even verder ging. TILLEMANS Technisch Installatiebureau Eindstraat 2 VENRAY Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur Dr. BLOEMEN Telef. 465 Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. GROENE KRUIS Donderdag 3 Nov. Consultatiebureau voor Zuige lingen uit de Kerkdorpen. Onze Burgemeester in 't zilver Zondag 30 Oct. is het 25 jaar leden, dat de heer Burgemeester, Mr. A. H. M. Janssen, te Leiden slaagde voor Meester in de Rechten. Hoewel dit feit alléén in intieme kring herdacht zal worden, zal het onze geachte Burgervader op die dag niet aan blijken van belangstelling ontbreken. Sociale school Binnenkort zal alhier, de Gewes telijke Sociale School geopend worden De cursus bestaat uit een lesavond per week en wordt gegeven :n de U.L.O.-school. Aanmelding kan nog geschieden by de heer W. Selder, W ilhelminastraat GEVONDEN: 1 vulpen, L. Rommen, Vlakwater- weg 5; 1 vulpotlood, Janssen, Kruis straat 1; 1 sierduif, G. Thyssen, Oude Oostrumseweg 23; 1 herenpolshorloge, Hermans, Langstraat 60c; 2 munt biljetten a' f 1.—, M. Baltissen, Over- broek H 7; 1 wollen shawl, Wed. Mulder, Scheide K 100; 1 muntbiljet a f 1,— en t rozenkrans in étui, Postkantoor Venray; 1 textielkaart, P. Gooren, Stationstraat 17; 1 porte feuille met inhoud, M. Arts, Heuvel straat 15; 1 kinderportemonnaie met inhoud, de Lauw, Langstraat 58; 1 motorbril, Pouwels, Oostrum C 62: 1 damesportemonnaie, J. Bonants, Gasstraat 16a; 1 bankbiljet van f 10, H. Bexkens, Maasb.weg 13; 1 sleutel A. Goumans, Gasstraat 32; 1 sleutel Fleurkens, Schoolstraat N.W. 7; 1 kin derhandtasje inhoudende kerkboekje en zakdoek, 2 sleutels van hangslot en 1 sleutel rywielslot, Kazerne Lang straat; 1 werkboekje, J. Thomassen, Grotestraat 27; 1 portemonnaie, J. Vollenberg, Langstraat 33c; 1 porte- feuile, A. Baan, Oostsingel N.W. 14; 1 hond (spaniel), Hendriks, Langstraat 46; 1 vulpen, v. Bergen, Langeweg 70; 1 portemonnaie, kazerne: 2 textiel- kaarten, M. Eibers, Eirtdstraat 16; 1 rywielsleutel,GommansLangstraat49; bankbiljet en gouden zegelring, Claes- sen Leunen K 71; vulpen(stiftpen), G. Thyssen Oude Oostr.weg 23; huis sleutel boodschapentas en 1 paar damesschoenen, Kazerne Langstraat; 2 rywielsleutels, Margry, Stations straat; zilverenkrans in étui, slager Goumans, Patersstraat; rozenkrans- kruis, Kazerne; 2kinder-rozenkransen Beerkens Maash.weg 29c; kindermuts Willem8, Veltum L 70; rozenkrans H. Declinar Langstraat 4; portemonnaie met inhoud, Schaeffers Schoolstraat 3. Openstelling Postkantoren met Allerheiligen. Do Postkantoren zullen op Aller heiligen (1 November a.s.) voor alle postzaken opengesteld zyn van 9 10 uur. Voor de Telegraaf- en Telefoon dienst blyft de openstelling ongewij zigd. Die dag zal er slechts één brief- en pakketpostbestelling plaats vinden. Sluiting Engels Kerkhof De Imperial War Graves Commision verzoekt ons bekend te maken, dat het vanaf 1 Nov. a.s. streng verboden is op het Engels Kerkhof te komen. Deze maatregel is voorlopig van onbeperkte duur en genomen in ver band met de werkzaamheden, die er aan verricht moeten worden. Door de geweldige droogte van deze zomer heeft het gras geweldig geleden, zodat nieuw gras ingezaaid moet worden. Ook zullen de ijzeren kruizen ver vangen worden door een eenvoudige grafsteen, waarin de naam en aan tekenen van de gesneuvelde zyn in- gebeiteld. De vraag is echter of dit direct verwezenlijkt kan worden. Verder zullen nog enkele kleine veranderingen worden aangebracht. Het Venrayse publiek wordt dus vriendelijk verzocht vanaf 1 Nov. niet meer op het Engelse Kerkhof te komen. Zodra het weer toegangkelyk is voor het publiek, zal het b.kend gemaakt worden. Brand. By de stormen van deze week sneuvelden natuurlijk weer ettelijke dakpanden en zelfs enkele bomen konden al die wind niet verdragen. De brandweer moest uitrukken voor een schoorsteenbrandje in Veltum bij de kinderen D. Een schoorsteen brandje by bakker C., de volgende dag, werd zonder hulp geblust. Ontwikkeling en Ontspanning Ontwikkeling en Ontspanning gaf j.l. Dinsdag voor haar leden een filmavond in het Luxor Theater, dat de belangstellenden maar ternauwer nood kon bergen. Dat we een hoogstaande filmavond zouden krijgen, verwachtte wel nie mand, maar dit programma kwam nauwelijks boven dat van een alle daagse cineac-voorstelling uit. Dit zal zijn oorzaak wel hebben in het feit, dat de gevraagde films niet meer gedraaid konden worden, waardoor we nu vergast werden op een allegaartje, dat handelde over de wederopbouw van de grote Ten- nesse Valei, bet werk der Ameri kaanse Kustwacht liet zien, ons rond geleide door New-York, ons een storm op Florida liet meemaken en de vogel trek in Amerika beschreef. Het geluid, deed het ergste vrezen, en Arthuro Toscanini werd daar ook het slachtoffer van, toen deze enkele symphonieën van Verdi dirigeerde. Mooi om te zien, maar niet 'aange naam om te horen. HIOOB. De Toneelclub Hioob is deze week begonnen met de repetities van het blijspel „Polly Perkins", een dwaas verhaal, waarin de verschillende krachten nog eens hun beste beentje voor kunnen zetten. Verder zijn de plannen voor do Jubileum-Revue „Naag Nel" ook in vergevorderd sta dium en zyn er reeds verschillende schotjes klaar, waarin Scheie Maan en Flora natuurlijk weer de hoofdrol vervullen. Verder is men van plan te komen met het drama „De moorde naar en het meisje" de geschiedenis van een kleine Italiaanse heilige. De opvoeringsdata voor deze stukken, zyn nog niet vastgesteld; Gebr. Janssen, Venray f 58,858 Braken en Wynhoven, Oploo t 57,851 Rutten—Lichteveld, Overloon f 56,875 Akerboom, Venray f 57,500 van Lith, Mortel-Gemert f 56,232 P. Koenen Zn., Hol thees f 55,900 Gebr. Vos, Gemert f 55,800 A. de Best, Boxmeer f 52,400 M. Fransseii, Beugen f 51,990 Namens het Gemeentebestuur van Venray werd aanbesteed het restaureren en herstellen van oor logsschade van het Raadhuis. De uitslag is als volgt: C. Akerboom, f 29,500 J. Verhoeven, f 25.975 Gebr. Janssen, f 25,950 Gebr. Oudenhoven, f 25,500 Firma Nelissen, f 24,324 Gebr. Verstralen, f 24,167 Begroting f 27,000. Aanranding. Een jonge dame, woonachtig aan Boschhuizen is deze week enkele lokken haar kwytgeraakt, toen zy in het duister werd aangegrepen door twee personen, die haar een tasje ontrukte en met een daarin gevonden schaar haar enkele lokken afknipten De politie zal deze vreemde ge schiedenis wel zien op te lossen. Kleine avonturiers. Twe6 jochies uit Boxmeer besloten om een tocht om de wereld te maken en begonnen vol goede moed aan hun grote tocht. Doordat zy echter de baan langs de spoorbaan als wandel weg kozen, vielen zy by de Venrayse politie in de gaten, die hen netjes en gratis weer naar huis transpor- toerden. Kind overreden Een kind van A. uit Veltum, viel vorige week voor de wielen van de aanhangwagen van een tractor, waar door het overreden werd. Hoewel men eerst het ernstigste vreesde, bleek na overbrenging in het ziekenhuis echter, dat de toestand niet direct zorgwekkend was. LEUNEN. De fanfare „St Catharina' zal met medewerking van de Toneel vereniging „St Catharina" haar jaar lijks concert met toneeluitvoering geven op Zondag 20 en Maandag 21 November a.s. De toneelvereniging heeft in studie genomen „Emigranten", een toneelspel in 3 bedryven door A. v.d. Lugt. Plaatsing Doopvont. Deze week werd in de geheel restaureerde kerk te Leunen het doopvont in de doopkapel geplaatst, Als de schilder Daan Wilschut deze doopkapel nog verder heeft afgemaakt is Leunen's kerk weer geheel klaar en „schoner en mooier" verrezen als zy vroeger ooit was. Inzegening Kerk Veulen. Hoewel men gedacht had, vroeger klaar te komen, is de inzegening van de nieuwe kerk op het Veulen door onvoorziene omstandigheden uitge steld moeten worden en zal nu op 8 Dec. a.s. door de HoogEerw. Heer Deken Berden verricht worden. Oudste inwoonster De Wed. J. Smits—Creemers, die de oudste inwoonster is van Smakt- Holthees, vierde Dinsdag j .1. haar 91 ste verjaardag. Aanbestedingen. Voor rekening van den heer M. Deriet te Overloon werd aldaar aan besteed het bouwen van een woon huis met hotel. Architect de heer Jan Strik te Mill. De uitslag is als volgt: C. Liket te Vught f 64,700 Kersten, Overloon f 62,100 Sportnieuws S.Y.Y. De grote stryd Horst—Venray is al weer bijna vergeten. Deze viel met het kleinst mogelijke verschil in ons nadeel uit. Een ieder wist toen te vertellen, dat als. Venray ooit ge makkelijk had kunnen winnen het deze keer was, maar... Er is dus iets geweest waar het haperde en indien dat zo is, dan moet het mes er in, diep en onmedogend, zonder aanzien van persoon. Hier is dus werk voor het bestuur en van de elftalcommissie. Wij langs de ly'n zien graag werkers op het veld en geen die meer kijker dan speler zijn. Het tweede bracht een verrassende 4—2 overwinning mee van uit Blerick. Bravo jongens! Het derde wat zwaar kampioens- candidaat was, bracht het in America niet tot een overwinning. Het kan veel boter, Venray staat achter jullie en hoopt, dat het beste beentje wordt voorgezet om alsnog te proberen kampioen te worden. Het eerste ontvangt Zond&g Pan- ningen. Een niet te onderschatten tegenstander. Er zal hard gewerkt moeten worden om de puntjes thuis te houden. Wy verwachten, dat ieder zyn uiterste best zal doen en dan blijven de punten thuis. Het tweede heeft een moeilijke uit wedstrijd tegen Horst 2. Het zal ons benieuwen hoe hier de uitslag zal zyn. Het tweede speelt enthousiast en kan onder deze omstandigheden het wel tot een gelijk spel brengen. Of denken de jongens van het tweede er anders over en worden wij weer met een overwinning verrast. Het derde krygt een zeer zware thuiswedstrijd tegen Melderslo. Aanpakken jongens zal de bood schap zyn. Indien er nog kampioens illusies zyn zal gewonnen moeten worden. Daarop rekenen wij vast. Bezorgt ons geen teleurstelling jongens Boys, allen veel succes Jeugdvoetbal. Uitslagen van gespeelde wedstrijden van afgelopen Zondag Wittenhorst A3 Venray Al 0-8 Venray A2—Hegelsom Al 1—7 Venray Bi—Sevenum 1 1—6 Wittenhorst Bi -Venray B2 afgelast. a.s. Zondag krijgt Venray Al Lot- tum op bezoek. We kennen de sterkte van de tegenstander niet, maar Venray kan deze wedstrijd-winnen. Heide en Venray direet op bezoek. Heide naar Hogelsom, waar zij vorig jaar bun voornaamste puntjes moes ten achterlaten, ditmaal zal 't mis schien beter lukken. Venray gaat naar Sevenum, waar 't tegen de nog onbekende vereniging oppassen zal zyn, ajleen heeft Venray 't voordeel, dat Sevenum nog geheel vreemd staat tegenover de reglemen taire speelwijze, 't Zal ons benieuwen, maar in alle geval veel succes 1 FRUITVEILING OOSTRUM Aanvoer 160.000 kg. PRIJZEN Sterappelen I f 18.90 f 19.20 III f 14.70 f 15.— val f 17.10 f 17.40 kroet f 7.00 f 7.10 Diversen kroet f 7 60 f 8.— Boskoop I f28.50 III f 18.60 val f 16.10 Iwu REKENEN OOK OP U!| Het voornaamste ALLES VAN DE BON behalve koffie en steenkolen De Volkskrant deelt mede, dat verwacht mag worden, dat de textiel distributie in November zal eindigen. Daarby zullen de prijzen echter niet worden vrijgegeven, omdat bepaalde artikelen, zoals slopen en lakens, keuken- en badhanddoeken, voorlopig schaars blyven en het gevaar van prijsopdrijving daarom niet denk- reeldig is. De opheffing van de textieldistri butie, die zal worden genomen ter voorbereiding van de economische unie met België, is een onderdeel van een reeks maatregelen, die is te wachten. Het is de bedoeling, dat vóór Januari alle distributiebepalingen met uitzondering van die van-koffie en steenkolen van de baan zyn. Verschijning te Weert Naar aanleiding van een bewering van een jongeman in Weert, als zou de H. Maagd aan hem zyn verschenen, zyn ook vanuit Venray, velen naai de plaats getrokken, waar de ver schijningen zouden hebben plaats H.C.V.-nieuws In een wedstryd, waarin beide par tyen geen tweede klas spel vertoon den, hebben onze beren met 2— 1 de volle buit aan Maastricht moeten laten, waarmee deze meer kregen dan ze verdienden. De wedstryd begon met een lieel licht overwicht vau Maastricht. Hier na kwam Venray flink opzetten, maar worsteling voor 't Venray-doel leverde via een dubieus doelpunt een 0-1 voorsprong op voor Maastricht. Ven ray probeerde het ook, maar bracht het niet verder dan enkele strafcor- ners, die op niets uitliepen. Weerv 't Maastricht dat succes had. Door 'n misser in onze achterhoede kreeg hun linksbinnen kans 0—2 te maken. Hiermee brak ook de rust aan. Na rust zagen we een verwoed aanvallend Venray en een soms veel te fors verdedigend Maastricht. Tot tenslotte onze midvoor by een door braak de stand op 2—1 wist te brengen. Na nog enkele gevaarlijke aanvallen op de Maastricht veste, floot de scheidsrente einde. Van te voren hadden onze dames een niet onverdienstelijk 0—0 gelijk spel tegen Eindhoven III bevochten. Zondag a.s. gaan onze dames naar HTCCIV. Mits ze volledig zyn, kun nen ze .wel een of beide puntjes los peuteren. Onze heren binden hier (dus weer in Leunen) de stryd aan tegen het ongeslagen HMHC (Helmond). Willen ze mee blüven doen in de stryd om de bovenste plaats, dan moet er gewonnen worden. Maar om te winnen moet er uit een heel ander vaatje getapt worden, dan i .1. Zondag, Van 't begin tot 't einde je helemaal geven. R. Beugelballen gaan weer rollen Op 9 Oct. werd' te Horst—Melders lo een hoofd bestuursvergadering en op 23 Oct. de algemene vergadering van de N.L. B.B. gehouden en werd 't nieuwe seizoen der beugelsport wederom geopend. Op 9 November zal op alle banen de slager (na onze laatste oefenwed strijden) weer eens goed ter hand genomen worden en iedere speler zal proberen zich te weren tot 30 geteld wordt. Over kampioen-illusie's zullen we nog maar niet spreken, want dit seizoen zal 't hard tegen elkaar op gaan. District II Venray komt dit jaar met de volgende verenigingen uit Ons Genot, Heide; Onder ons, Ven ray; Ons plezier, Hegelsom; De Knip pers, Melderslo en Kiek oet, Sevenum. Deze laatste komt dit seizoen voor 't eerst uit. Als eerste wedstrijd, 9 Nov., gaat Extra vleesbon aangewezen Het slechte weer aan het einde van de vorige week, heeft een groter aanvoer van vea op de slachtmarkten veroorzaakt. Hierdoor is het mogelijk voor de lopende rantsoéneringsperiode (tot 6 November a.s.) een extra vlees bon aan te wijzen, nl. bon 365 „alge meen", die recht geeft op het kopen van 100 gram vlees. Nieuw Sanatorium in Oost-Brabant Het wordt nu menens met de bouw van het sanatorium StJozefheil onder de gemeente Bakel. Over de plannen voor dit sanatorium, dat 220 bedden krygt, hebben we reeds eerder bericht. Dinsdag hebben nu in Helmond de architecten W. Maas uit Utiecht en F. v. Eekeren uit Helmond de bouw (zonder yzerconstructiewerk) aanbe- steéd. Van de 21 inschrijvers was de hoogste de Amsterdamse Beellart My met f 951.790 en de laagste de fa. Gebr. Strüycken te Tilburg, met f 691.000. Begin November volgt de aanbeste ding van ijzerconstructiewerk, verf- werk enz. Het sanatorium wordt geheel zonder rijksbijdrage gebouwd en moet midden .1951 worden opgeleverd. Demonstratie bietenkoppers en bintenrooiers Op Woensdag 2 Nov. a.s., zal op een perceel van de Wed. Kessels, Mel- dersloseweg 20 te Horst, een demon stratie met bietenkoppers en bieten rooiers gehouden wordt. Deze demqhstratie wordt georgani seerd door de Werktuigencommissie van Stichting voor de Landbouw Limburg, met medewerking v.d. Ryks- landboifwvoorlichtingsdienst, van de C.O.V.A.S. en van de Jonge Boeren. Bankbiijettensmokkelarij naar Indonesië Van officiële zyde wordt mede gedeeld, dat de laatste weken ernstige gevallen van bankbiljet tensmokkel in postpakketten naar militairen in In donesië zyn achterhaald. In verband hiermede is de controle op deze zendingen verscherpt en zul len deze en dergelijke overtredingen van de deviezenvoorschriften met ge strengheid worden vervolgd. Even buiten Weert staan een aantal Canada-bomen, waarin een van hen de verschijningen zouden hebben plaats gehad. 12 maal zou de H. Maagd in de loop van de vorige week aan Mathieu Jacobs, een 18 jarigeschilders leerling, zyn verschenen en Zy zou hem by de laatste verschijning gezegd hebben, dat Zy hem nog eenmaal zou roepen om hem mede te delen wan neer Zij aan alle mensen een teken zal geven. Nadat de beweringen van de jonge man bekendheid gekregen hadden, hebben reeds tienduizenden de plaats der verschijningen bezocht. De Kerkelijke Overheid is uit de aard der zaak zeer terughoudend. Limb. Fruittelers-Organisatie „Kring-Yenlo" 9 Nov. a.s. zal te Horst, op een perceel van de heer P. Buijssen Middelijk een werktuigendag worden gehouden. Genoemde dag wordt gehouden op initiatief van de „Kring Venlo" L.F.O., met medewerking van de werktuigen commissie van de Stichting van de Landbouw. 9 uur v.m. zal in zaal van Heyster te Horst, de opening plaats hebben door de heer J. Hanssen, voorzitter van de „Kring Venlo". Hierna volgt een uiteenzetting van de heer Vissers, hoofdassistent over grondbewerkingen boomgaarden, ter wijl assistent Daelmans 't bevloeiïngs- vraagstuk zal behandelen. Ook Ir. Dr. v.d. Muysenberg heeft zyn medewerking toegezegd en zal op deze dag een korte inleiding houden op het gebied van de mechanisatie in het algemeen. 's Namiddags om half 2 zullen demonstraties plaats hebben van diverse trekkers met werktuigen en bevloeil'ngsapparaat. Men verwacht op deze dag grote belanstelling. Een bezoek hieraan is dan ook ten zeerste aan te bevelen. Sclieermesjes-maniak ook ii Maastri clit Na Heerlen wordt nu ook Maastricht geplaagd of beter gezegd geteisterd door een persoon die als laffe vernieler er zyn werk van maakt de kleren van zyn medemensen met een scheermesje te vernielen. Of de Heerlense maniak een navolger heeft gevonden of het terrein van zyn werkzaamheden naar Maastricht heeft verplaatst weet men nog niet. Yeesmokkelaars in de val Ambtenaren van de Centrale Con troledienst te Venlo hebben na weken lange naspeuringen een smokkelarij van vee naar België ontrafeld. De twee smokkelaars en ook hun mede werkers werden opgespoord. ADVERTENTIEN (Herplaatsing) f Na een langdurige ziekte over leed tot onze diepe droefheid, ge sterkt door de laatste H. Sacra menten, onze innigeeliefde,.doch ter, zusterjf. behuwdzuster, tante en verlopfde Johanna Gertruda Maria Vollenberg in de leeftyd van 27 jaren. Wy bevelen hare ziel in U godvruchtige gebeden aan. De diepbedroefde familie, J. VOLLENBERG J. VOLLENBERG-AERTS D. ACHTEN-VOLLENBERG J. ACHTEN en kind M. VOLLENBERG M. VOLLENBERG-v. HOUDT en kinderen HARRY THEO (Indonesië) MIET BEB MIEL JANSSEN (Verloofde) Venray-Veltum, 14 Oct. 1949. De plechtige lijkdienst heeft plaats gehad op Dinsdag 18 Oct- te 0.30 uur in de Parochiekerk te Venray •ij Wi Ofdsgarde ver'Venr< taling Zondag ,orm- 12 uur 'imps,Oc Do pre, pC,._ Dank aan Godaf!(i verhoord de Berline,rst Haagsers< dén, do bei Kerkpad j Telef Met hel®an Al gen, we]^Dipper< genomen ij 0p Dondftioven legenheinen in De gï.en kon uur «organ: 9-10I het iiedere DAGAVOi;eid om te verzilvfigonomt perdagen. 1 Voor dtyierhe: geen briefjpatrooi Echter vowerkd snipperdag, verkla de patroon- T BES' ren. 7 9 van In Voor Driiwors heerlijkst :es Kerkpad 3 j T Laat urat'u door ons viet de a >n. U ontvaiaieuw Eéngt U c M. DI.EUN (68 Mijn hartelijke dank, mede namens myn vrouw en kinde ren, voor de grote belangstelling by mijn zilveren feest op 1 October 1949 als Hoofd der School te Venray Heide. Mijn diepgevoelde dank, mede namens mijn kinderen, voor de nog grotere innige deelneming met het overlijden van onze dierbare Moeke Henrietta Gertruda Even op 21 October 1949. W. J. Driessens Venray-Heyde L 53a Heden Zaterdagmiddag tussen 1.30 en 3 uur woiden voor de laatste keer bij de Ballonzuil. Bewoners van Schoolstraat en Jan Hensenstraat die belang stellen in een op te rich- en worden dringend uitgenodigd ter VERGADERING op MAANDAG 3! OCTOBER om 8 uur in Hotel Schaef fers. Zondag a.s. bij Pietje Schellen Langstraat 14 Ma bidt Voorjsneel broodits fifi ■lang kfcfci pakt r. Alleenverkonray ij V( Een ongekeie met gkpen en uranti 11.- f»Ju ■IBIBBIIIIignilK OerstferR Scloen voor najaan heb zeer grote «heid elke beurs. M. DilLe Maakt U Koopt» mo f en toch hewt i vol Ifa** EN»""15 SlSEK Fa. Pn J49

Peel en Maas | 1949 | | pagina 2