Commissaris SPORT van deze uieek Htt&noepje van de week Administratief bezoek van de 'aan Venray Het „administratieve" bezoek, dat de hoogste gezagsdrager der provincie, mr. dr. Houben, Donderdag aan Ven ray bracht, had zeker niet een amb telijk karakter in de zin, als men regel aan „ambtelijk" pleegt te geven. Met een levendige belangstelling nam de gouverneur kennis van alles wat Venray in zyn bonte verscheiden heid biedt, voor zover de beperkte duur van het bezoek althans toeliet, aan de Loge bezoeker een enigszins afgerond beeld van „Venray zoals het is en leeft" te geven. Even voor half elf kwam de Com missaris, vergezeld door de chef van het kabinet de heer Defesche aan de grens der Gemeente aan, in Casten- ray, waar de hoge bezoeker werd welkom geheten door de Heer Burge meester, die vergezeld door Deputé Peters de Commissaris hadden afge wacht. De jeugd van Castenray zwaaide met hun vlaggetjes en dan ging het naar het Gemeentehuis. De jeugd van Leunen had de gast nog niet zo gauw verwacht en kwam te laat, de wagen was reeds voorbij. Aan de jongensschool stonden verschillende klasse ter verwelkoming en 10 min. vroeger dan men verwacht had. arriveerde de kleine stoet aan het Gemeentehuis. Hier werden de Wet houders alsmede de hoofden der verschillende afdelingen aan de Com missaris voorgesteld, waarna het belangrijkste onderdeel van de dag orde, het z.g. administratieve onder zoek en een conferentie met Burge meester en Wethouders plaats had. Ondertussen hadden zich in de feestelijk versierde Raadszaal de leden van de Raad verzameld om aan de Gouverneur te worden voorgesteld. In de hal was eveneens een prachtige versiering aangebracht. De Commissaris onderhield zich lang met de Raadsleden en sprak hun toe. Daar echter de pers niet toegelaten werd kunnen wij U hier verder niets over vertellen. Na deze korte „Raadszitting" volgde de receptie, waarbij wij o.m. de heren geestelijkheid van onze gemeente, directeuren van openbare instellingen en heren doktoren opmerkten. Die gene, die een particuliere audiëntie hadden aangevraagd, kregen dan hun beurt en even over twaélf was ook dit punt van het druk bezette tijd schema achter de rug. Een kort bezoek werd gebracht aan de St. Petrus Banden, waar de Commissaris zijn grote belangstelling toonde voor de gerestaureerde beel den en zich door de heer Deken liet inlichten over de toekomstplannen. De schooljeugd van Venray ver wachtte de vertegenwoordiger van Hare Majesteit in de Grote Kerk en hij werd hier op de gebruikelijke wijze met zang en toespraken begroet. Hij richtte zich met een ernstig woord tot de jeugd. Na de lunch kregen de leerlingen van de landbouw- en de landbouw- huishoudschool een kort bezoek en opvallend was het enthousiasme en de prettige sfeer, die er rond het gehele bezoek hingen, en die vooral bij het bezoek aan de verschillende scholen tot uiting kwamen. Ofschoon de dagorde een groot aantal bezoeken bevatte, werd het tijdschema vry nauwkeurig gevolgd en zodoende verscheen de P 89 met de provinciale standaard die de gouverneursauto siert bij diens amb telijke bezoeken achtereenvolgens aan Jerusalem, waar de wederopbouw bezichtigd werd, aan de Ambachts school, het Ziekenhuis, Gymnasium en Patersklooster, waar de Gouver neur zich met leraren, leerlingen, doktoren, zusters, patiënten en paters onderhield. Na een wandeling langs Langeweg, Kempweg, waar de her opbouw bekeken en nogmaals be sproken werd, werd nog een bezoek gebracht aan de prefabs bouw waar mede het officiële bezoek van de vertegenwoordiger der Koningin aan onze Gemeente ten einde was. Het was al laat toen de Commis saris na 'n drukke dag onze gemeente verliet. Bij herhaling betuigde hij zijn tevredenheid en zijn bewondering voor alles, waarmede hy gedurende de tijd van zyn bezoek kennis gemaakt had. Donderdag 27 October: Consultatiebureau voor Zuige lingen uit de Kom. Kringvergadering L.L.T.B. De Kringvergadering van de L.L.T.B afd. Venray werd Donderdag in hotel De Zwaan" gehouden. De heren van Kampen en Kluit mans bespraken verschillende proble men. Wy hopen hierop volgende week nader terug te komen. Meester Messemaeckers onderscheiden Zoals wij vorige week reeds meldde heeft het Z.H. de Paus behaagd de heer E. Messemaeckers te begiftigen met het ereteken Pro Ecclesia et Pontifice. In een feestelijke vergadering van de St. Vincentiusvereniging werden .1. Vrijdag aan de heer Messemaec kers de versierselen uitgereikt door de H.E. Heer Deken, die in een kort woordje de verdiensten van Meester Messemaeckers voor deze charitatieve vereniging uiteenzette. Hy feliciteer de de jubilaris, die naast zyn 50 jarig lidmaatschap ook het feit herdacht, dat hij 40 jaren secretaris van St. Vincentius is geweest, recht hartelijk. Ook had hy felicitaties in ontvangst te nemen van de voorzitter P. Jans sen, die hem het ere-lidmaatschap van de vereniging aanbood. De verdere avond werd in genoege- Iyke stemming doorgebracht en alle leden van St. Vincentius hebben met de Meester nog eens oude herinne ringen J VOOR EEN MODERNE OEISER NAAR TILLEMANS Technisch Installatiebureau Eindstraat 2 VENRAY Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur Dr. v. d. HOMBERGH Charles Ruysstraat 5, Telefoon 393 Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. GROENE KRUIS Maandag 24 October: Kleuterbureau van 2—3 uur. (Voortaan steeds op de 2e en 4e MAANDAG). Benoeming Als opvolger van de heer Gradussen, die directeur der Ambachtsschool in Gennep is geworden, is als leeraar machinale houtbewerking aan de Am bachtsschool alhier benoemd de heer van Toor uit Druten. Fiscus De controleur van 's Rijksbelastin gen J. H. Creusen is verplaatst van Seerlen naar Venray en belast met het beheer van het ontvangkantoor Diefstal Bij een bruiloft waren enkele kle dingstukken uit een wagen gestolen en niemand wist waar ze gebleven waren. Toen echter de volgende mor gen een marechaussee een tweetal mannen passeerde begonnen deze uit alle macht te hollen en wierpen ver schillende kledingstukken weg. De marechaussee rook onraad en slaagde er in, beide heren te pakken te krygen. Het bleken twee Helmondse jongens te zyn, die naar Duitsland wilden maar op reis daarheen hun vingers niet thuis konden houden. Ze hebben nu hun Duitse reis onderbroken voor een bezoek aan de gevangenis te Roermond. Een andere lieve jongen, van beroep parapluiemaker., had ook ge brek aan geld en besloot daarom de Wed. C. maar van de centen af te helpen. Hij stal daar een beurs met textielkaart en f 45,— en zette het op een lopen. De beurs werd weg gegooid en de centen verstopt, maar het mocht allemaal niet baten. Hy liep tegen de lamp en bekende ten slotte. Ook hy is naar Roermond over gebracht. Jagersgel uk Dat de jagers van Venray niet mis zyn, heeft reeds menig haasje totzyn of haar nadeel moeten ondervinden, maar vorige week maakte ookReinaert de Vos kennis met hetmoordend lood, toen J. Huisman hem in het vizier kreeg en zo een einde maakte aan de kippendiefstallen vande laatste tyden, Ongelnk De hoek Henseniusstraat-Paterslaan is onderhand berucht om de botsingen die daar met de regelmaat van een klok voorkomen. Een luxe auto kon schijnbaar niet goed hebben, dat het hakkepufje van een Mosquito voor hem de bocht door knetterde en daar om ramde hy hem. Daar kon de fiets niet tegen en de Mosquito nog minder. Met een korte knal blies hy zyn laatste adem uit en de eigenaars van de beide voertuigen zyn nu aan het bakkeleien wie de schade moet be talen. De politie is scheidsrechter Aanbestedingen Alhier werd aanbesteed het bouwen van een woonhuis aan de Beekweg voor rekening van W. Driessen, Heide. Achitect Apau, Boxmeer. De uitslag was als volgt: Gebr. Spee f 17.150 Karei van Bergen f 16.900 Maassen-Siebers f 16.762 Gebr. Verstralen f 16.075 Begroting f 14.190 Aanbesteding woning en bakkerij voor P. Janssen, Overloon. Hier was de uitslag: Rutten, Overloon f 29.950 Koenen, Holthees f 29.700 v. Lith, Gemert f 29.548 v. Braken, Oploo f 28. Kersten, Overloon f 28.675 HERDENKING In Leunen zyn gedurende de be vrijding van onze gemeente nog ver schillende mannen meegenomen naar Duitsland, waar zy door de Duitsers dikwijls op de onmogelijkste plaatsen werden tewerk gesteld. Men heeft er een goede gewoonte van gemaakt om ieder jaar dit feit te herdenken als mede de behouden terugkomst. Zo kwamen Maandag alle oud-gedepor teerden weer by elkaar, nadat 's mor gens een plechtige H. Mis was opge dragen voor de zielerust van de heer Martens, die de bevrijding niet meer mocht beleven maar in Duitsland gestorven is. Aan de koffietafel, die daarop volgde, werden nog eens alle oude herinneringen opgehaald en het feit dat hun oude geestelijke leider in Duitsland, Pastoor Peeters, eveneens aanwezig was op avond-bijeenkomst gaf alles nog een bijzonder cachet. De heer P. J. Weijs sprak als voor zitter enkele korte woorden en heette vooral de Pastoor hartelijk welkom. Morgen Algem. Missie-Zondag Katholieken, denkt aan Uw Missie-plicht.300.000.000 hei denen hebben Uw gebed en offer nodig. Gy kunt een volle aflaat verdienen wanneer gij te Com munie gaat en bidt voor de bekering van de ongelovigen. Bezoekt ook het Lof en bidt het Rozenhoedje voor diezelfde intentie. Gedenkt ook edelmoedig de collecte voor de Voortplanting des Geloofs, die onder alle H.H. Missen gehouden wordt. Vandaag, ZATERDAGAVOND Missie-film om 8 uur in de Wilhelminazaal Schoolstraat. Toegangsprijs50 ct. en 25 ct. Morgen ZONDAG na het Kin-\ derlof in de Parochiekerk plechtige opdracht aan het Kindje Jezus en plechtige zege ning van alle kinderen die lid zyn van de H. Kindsheid. Moeders, zorgt dat Uw kinderen deze zegen krijgen FRUITVEILING OOSTRUM Oostrum 20 Oct. Aanvoer 240.000 kg. De Prijzen waren Sterappelen I 23,00—24,00 Sterappelen III 15,00—15,80 Sterappelen val 15.40—17,30 Kioet 9.90—10,00 Lemoen 15,00—20,00 Dubbele Bellefleur 11,00 15,00 Besloten werd alles in het werk te stellen om het stoffelijk overschot van de heer Martens zo spoedig mogelijk naar Leunen te laten over brengen. Jongveekéuringen te Heide op Dinsdag 18 October Rubriek 1Kleine groep, beste klasse: ia Toosje 1, M. v. Kempen, Scheide; lb Anna, Gebr. v. Kempen, Heide; 2a Amalia, Kind. Camps, Heide; 2b Anna H. Willems, Heide. Rubr. 2. Ruim gebouwde beesten: ia Collie, A. Bovee, Veulen; tb Anna J. v. Dyck, Heide; 2a Sjoerda, Gebr. v. Meyel, Heide; 2b Anna, J. v.Dyck, Heide; 3 TreesjeH. Claessens, Leunen. Rubr. 3. Behoorlijke klasse met koplopei ia Anna, Wed. Verschuren, Over- broek; lb Bertha, P. Spee, Heide; 2a Mina, G. Geelen, Veulen; 2b Lena, G. Michels, Volen; 3a Mina, P. v. Meijel, Leunen; 3b Omalia, Kind Camps Heide Rubriek 4. Vaarzen met typen voorop: ia Toosje, Wed. Loonen,Leunen; lb Mia, M. v. Veghel,Leunen; ic Lena G. Michels Volen; 2a Truus, J.Janssen, Leunen; 2b Nelly, Kind. Bom, Leunen; 2c Mina, W. Jenniskens, Leunen. Rubriek 5. Goede klasse, ia Bloem van G. Geelen, Veulen; tb Nelly van M. Claessens, Leunen: 2a Roosje van J. Hendriks, Veulen; 2b Roosje van M. Claessens, Leunen; 2c Anna van W. van Rens, Heyde; 3a Marie van H. Janssen, Heyde; 3b Anna van P. Loenen, Leunen; 3c Anna van J. Litjens Leunen Rubriek 6. Beste klasse met unifor me en goed typ. beesten ia Beatrix van Gebr. v. Meyel, Heyde; tb Roosje van dezelfde; te Catriene van M. Geurts, Scheide; id Toinetta van dezelfde; if Martha van G. Geelen, Veulen; 2a Margaretha van J. Hendriks, idem; 2b Lira van W. van Rens, Heide; 2C Bertha van Gebr. van Meyel, idem; 2d Ida van W. van Rens, idem; 3a Jeanette van H. Claessens, Scheide; 5b Truus van P. van Meyel, Leunen: 4b Marie van A. Bovee, Veulen. Rubriek 7. Goede klasse met beste kopnummers. ia Toosje van H. Claessens, Leunon; lb Anna van P. Spee, Heyde; ie Lena van Th. Jacobs, Scheide; Gerda van J. Geurts, Heyde; 3a Mietje van W. van Rens, Heyde. 3b Treesje van H. Claessens, Scheide' Rubriek 8. Goede uniforme rubrièk met edele kopnummers ia Rika van H. Willems, Heyde; lb Truus van W. Jenniskens, Leunen: 2a Anna van J. van Dyck, Heyde; 2b Truus van J. Janssen, Heyde; 2c Doortje van J. Hendriks, Veulen 3a Agnes van M. v. Kempen, Scheide; 3b Elsje van G. Geelen, Veulen; 3c Mina van dezelfc'e; 3d Albertha van J. Willems, Heyde Rubriek 9. Iets te weinig unifor miteit osje, G. Michels, Heide; tb Anna, Wed. Verschuuren, Oerbroek: te Rika P. Loenen, Leunen;2a Mietje G. Michels, Heide; 2b Toos, J. Geurts. Heide; 2c Collie, W. v. Rens, Heide! 2d Anna, J. v. Dyck, Heide; 2e Jo, A, Janssen, Wieën; 3a Anna J. v. Dijck. Heide; 3b Mia en 3c Collie, J. Hen driks, Veulen; 4a Mia, Wed. Loonen. Leunen; 4b Anna, Gebr. v. Kempen. Heide; 4C Toosje, A. Janssen, Wieën! Rubriek 10. Wat ongelijke klasse met 3 goede typische dieren voorop ia Elta en tb Albertha, H. Claessens Leunen; ie Ella, W. Jenniskens, Leunen; 2a Gerda, H. Claessens, Scheide; 2b Toosje, H. Janssen, Heide) 2c Truus, H. Claessens, Scheide; 3a Anna, M. Voesten, Leunen; 3b Nelly Gebr. v. Meyel, Heide; 3c Grada P. Loenen, Leunen; 3d Mia, M. v. Vegchel Leunen. Rubriek 11Matige klasse 1 Anna, J. Geurts, Heide; 2a Jetje H. Coenen, Steegsbroek; 2b Elsje, Wed. Loonen, Leunen; 2c Treesje, H. Claessens, Scheide. Rubriek 12. Goedsoortige kalveren: ia Alberta, J. Willems, Heide; ïb Jo, L. Weys, Leunen; 2a Toos, J. Geurts, Heide; 2b Truus J. Janssen, Heide; 2e Tilda, J. Reintjes, Over- broek; 2d Rika, P. Loenen, Leunen. Loterij ten bate der kerk Het kerkbestuur te Gey steren heeft een kwartjes-loterij georganiseerd, waarvan de opbrengst is voor de in aanbouw zijnde kerk. Jengd voetbal. Venray A—1 contra Arcen A—1 2—1 Arcen A—2 contra Venray A—2 1 1 Venray B contra Venray B—2 5—2 Jongens, in de leeftyd van ca 15 tot 17 jaar, die idee hebben om te gaan voetballen, worden verzocht zich als lid te melden by Th. Vullings, jeugdleider, Schoolstraat N.W. 13. We kunnen er nog verschillenden ge bruiken. H.C.Y.-nieuws Het is onze dames niet mogen ge lukken in Blerick succes te behalen. Met een zeer onvolledig elftal verloren ze met 3—1. Mogen we in 't vervolg op trouwere opkomst van de dames rekenen En op tyd afmelden, als men werkelijk verhinderd is. a.s. Zondag hebben zowel dhmes als heren een thuiswedstrijd. Door de afkeuring van het veld aan de Leunse- j waren we genoodzaakt uit te zien naar een ander. Na lang zoeken hébben we voor het komende seizoen de beschikking gekregen over het terrein van de V.V. Leunen. Op deze plaats mag hier wel een woord van dank gebracht worden voor de bereid willige medewerking die we van hen mochten ondervinden. Om twaalf uur begint de wedstrijd Venray—Maastricht II heren en om 1 Uur de dames-wedstrijd Venray— Eindhoven IV. Zowel voor dames als heren zit hier een goede kans in op twee winstpunten. Cross Country Zondagmiddag hebben de Venrayse Ruiters zich zelf en hun paarden in alle mogelijke bochten gewrongen bij de Cross Country, die door de Lan delijke Ryvereniging georganiseerd was op het Terrein tegenover het ziekenhuis en waarvoor als inzet de prachtige Jaeger Wisselbeker de be geerde buit was. Over heuvels en dalen, langs vlag getjes en vervaarlijke greppels moes ten de paarden in een vlot tempo geleid worden en het niet talrijke publiek heeft soms mooie staaltjes van ruiterkunst kunnen zien, maar ook verschillende zandruiters. Het met bloed en tranen bevochten eindresultaat was, dat J. Goumans. Molenhof, dit jaar de beker mee naar huis mag nemen en daarmede de Leun6nse ruiterclub een waardig trofee bezorgd heeft. 'Nu maar vast gaan trainen voor het volgend jaar. Sluwe oplichtster De Rechtbank te Roermond eiste maanden gevangenisstraf tegen de 28jarige E. A. v.d. B., die een jonge man uit Belfeld op allerlei manieren enige duizenden guldens heeft lichter gemaakt. Ofschoon zij reeds enige malen was gehuwd geweest, vertelde zy de jongeman, dat zy ongehuwd was en haar ouders in Koningsbergen in Duitsland door de Russen vermoord waren. De verloving liet niet lang op zich wachten en het huwelijks bootje werd reeds naar de wal getrokken. De jonge vrouw wist haar slacht offer te bewegen om f 1400 af te geven om een uitzet te kopen. Er werd een levensverzekering van f 2000 afgesloten, waarin vermeld stond, dat by overlijden het bedrag aan haar zou worden uitbetaald. Toen kwam de bittere ontgocheling: de dame was op zekere dag spoorloos met haar het geld, dat zy onder haar beheer had. Na haar arrestatie kwam de aap uit de mouw. Zij bleek meermalen gehuwd te zyn geweest, zonder zich van haar vorige echtge noot te hebben scheiden. Haar eerste slachtoffer was iemand uit Helmond, daarna een Duitser, toen een Pool. Zy vluchtte naar Nederland, waar een nieuwe buit haar wachtte. Thans stond zy be schaamd en schuldbewust voor haar rechters. Yijf jaren voor verrader. Maandag deed de Rechtbank te Roermond uitspraak tegen J. H. L. Nahon, afkomstig uit Tienray, thans gedetineerd te Roermond. In de zomer van 1944 verried deze persoon verschillende Jodenkinderen, die te Tienray en omgeving waren onderge doken, aan de S.D. De kinderen wer den gearresteerd en weggevoerd. Acht jaar gevangenisstraf werd geëist en de uitspraak luidde: 5 jaar gevangenisstraf met aftrek van voor arrest en ontzetting voor het leven uit beide kiesrechten. Overloon eerde zijn bevrijders In Overloon had Zondagmorgen een plechtige dodenherdenking plaats op het aldaar gelegen Engelse, militaire kerkhof. Na een plechtige hoogmis, welke ter intentie van de gevallenen in de noodkerk werd opgedragen, trok een grote stoet, waaraan alle plaatselijke verenigingen deelnamen naar het kerkhof. Op de grote dodenakker werd het woord gevoerd door de voorzitter van het gravencomitó en pater Ma- jell a o.f.m. Als Engelse afgevaardigde bracht de Chef, Ned. Imperial War Graves Commissionary, dank aan de bevol king van Overloon voor het vele wat zy blijven doen voor de gevallen En Zakagenda 1950 FA. YAN DEN MÜNCKHOF Het voornaamste Oorlogsgetroffenen wenden zich tot Tweede Kamer De landelyke federatie van stich tingen voor oorlogsgetroffenen, welke organisaties van oorlogsgetroffenen uit alle streken van ons land omvat, heeft zich tot de Tweede Kamer ge wend met een adres, waarin zy te kennen geeft het wetsontwerp op de materiële oorlogsschaden onaanvaard baar te achten. Zy doet daarin „met de meeste klem namens de honderd duizenden Nederlanders, welke door deze onvoldoende regelingen ernstig worden gedupeerd, hetgeen voor tal rijken volkomen declassering bete kent", een dringend beroep op de Kamer dit wetsontwerp niet te aan vaarden. In de motivering van het door de federatie ingenomen standpunt nader toegelicht op een te 's-Graven- hage onder leiding van de voorzitter, de heer J. A. Koops gehouden pers conferentie wordt o.a. opgemerkt, dat door het onderhavige wetsontwerp ongeveer 3.9 milliard aan oorlogs schade zal worden vergoed, terwijl by intregale vergoeding een bedrag van ongeveer 5.9 milliard zou nodig zyn, hiermede wordt do suggestie gewekt als zou de totale oorlogsschade in de particuliere sector rond 5.9 milliard bedragen. Dit bedrag is echter naar de mening van de federatie veel te laaggestelc Bepaalde categorieën oorlogsschade heeft het wetsontwerp geheel ver waarloosd, terwyl de taxaties andere categorieën zodanig beneden de werkelijke schade liggen, dat het totaal van de werkelyk geleden oor logsschade in de particuliere sector zeker op 2 milliard meer moet worden begroot. Wanneer dus het wetsontwerp slechts 3.9 milliard van de oorlogs schade zal vergoeden, dan betekent dit, dat in feite slechts ongeveer de helft van de werkelyk geleden schade wordt vergoed en niet twee derde ge deelte, zoals is opgemerkt. Duiven uit Brabant gaan op het noorden vliegen Daar na de devaluatie van de gulden de vervoerskosten van duiven naar het buitenland aanmerkelijk verhoogd zullen worden, heeft men in het Zuiden, en met name in Brabant, het plan opgevat volgend jaar meer op het Noorden te gaan vliegen, met als verste plaats van lossing Roode8chool. Op de a.s. bondsvergadering zal deze kwestie nader ter sprake worden gebracht. Het betreft hier voorname lyk de vluchten in het begin en aan het einde van het seizoen. De vluch ten midden in het seizoen gaan over te grote afstanden. De duiven voor de grote vluchten uit het buiteyland denkt men in samenwerking met de Ned. Postduiven Organisatie gecom bineerd te verzenden per spoor of per vliegtuig. De „vergeet-hen-niet" postzegel De opbrengst, boven de frankeer waarde, van de z.g. „Vergeet-hen- niet" postzegels bedroeg ruim f I60.000, een bedrag, dat ten goede komt aan het Nederlandse Rode Kruis, de Niwin en de -Stichting „Nederland helpt Indië". Dodelijke val De 40-jarige J. B. wonende aan de Pastoor Wijnen weg te Maastricht, had Zondagavond zijn vriend B. naar diens woning aan de Zwanenstraat gebracht. Toen hy zich weer wilde verwijderen om naar zyn eigen woning terug te keren, viel hy van een zeer steile trap naar beneden en kwam in de gang terecht. Met een schedelbasisfractuur werd hy in het ziekenhuis opgenomen en hy is aldaar Maandag aan de ge volgen van zyn ongelukkige val overleden. een ïakje met heerlijke versnaperingen erf een kinderverrassingjgBy^ Bij aankoop van l 2.50 aart De Gruyfer's artikelen DeGruytefT1 BURGERLIJKE STAND van 14 t.m. 20 Oct. 1949 GEBOREN Stevens Martinus P. J. M., Oirlo E 64 Verstappen Jozef M. H., Oirlo E 64 Smits Antonius, Groenewoltsepad 22 Goumans Cornelis G. M., Akkerweg 6 Aben Jacoba, Oude Oostrum som eg 9 Hendrix Hendrica, Ysselsteyn I 35a Reijnders Hubertus, Oostrum D 36 Dommeck Wilhelmus, Hagelweg 4 Martens Anita J.A.M., Stationsweg 24 OVERLEDEN Volleberg Oda H. Th. L., oud 22 j., te Veltum. Jenneskens Anna M., echtgenote van Spreeuwenberg Jan W., oud 77 jaren, Brukske. Schüpermeier Sophia Th., klooster zuster, oud 73 jaren, te Venray. Litjens Maria H., wed. van van Ryswyk Wilhelmus, oud 88 jaren. GETROUWD van der Veght, Wilhelmus, 42 jaren, boomkweker, te Venlo en van den Boogaard, Johanna C.J., 47 jaren, te Venray Verstegen Arnold," 28 jaren, dak dekker, en Swinkels, Johanna H., 25 jaren, beiden te Venray de Ligt, Leonardus H., 25 jaren, conducteur N.S., te Amsterdam, en Heynen Antonetta J.M., 24 jaren, te Venray De plechtigheid werd opgeluisterd door de fanfare van Overloon en het gemengd koor. Na afloop der plechtig heid werd de dodenakker door de tal rijke aanwezigen in een bloemenzee herschapen. Schrikdraad teg^n wild. Hazen en konijntjes komen er niet over uitgepraat: ze hebben byna alle maal de schrik van hun leven gehad. De tuinderyen in de gemeente Bergen hebben namelijk nogal veel last van deze beestjes en nu zyn in het gemeenteplantsoen Wellerlooi by wijze van proef laag gespannen elec- trische schrikdraden gespannen. De langoren schijnen er een heilig respect voor te hebben. Dus we kun nen een variant tegemoet zien var. de z.g. electrische weidoafrastering voor koeien en paarden in een laj afrastering tegen het schadelijke wild. Thee en koffie duurder Met ingang van 18 Oct. zyn de pry'zen van koffie en thee voor de detaillisten gestegen. Voor de consu menten gaat deze verhoging 24 Oct. in De koffie werd tot nu toe beneden de vastgestelde maximumprijzen ver kocht, maar voortaan zal men de maximumprijs moeten betalen. Koffie die tot 18 Oct. f 0,98 per half pond kostte, zal nu f 1,10 gaan kosten. Voor thee was de maximum-pry's- regeling reeds opgeheven. De pry's van thee, die nu f 0,74 per ons kost, zal f 0,80 per ons bedragen. Franciscanen terug Tijdens de' oorlog moesten de paters Franciscanen hun missiecollege te Katwijk a. d. Ryn verlaten en zy zyn er sindsdien niet teruggekeerd, want na de bevrijding werd het huis inge richt als heropvoedingsgesticht voor jeugdige politieke delinquenten. De laatsten hiervan zullen binnen kort vertrekken, waarna het gebou wencomplex grondig gerestaureerd zal worden, terwyl gedeeltelijk nieuw bouw zal worden aangewend om vol doende ruimte te krygen voor de op leiding van studenten, die later als missionarissen een taak zullen hebben te vervullen. VOEDSELBUREAU VENRAY Paterslaan 20 Telefoon 416 BEKENDMAKING Melktooslag 1948 Op onderstaande zitdagen zullen de mandaten voor de melktoeslag 1948 zijnde f 24 per melkkoe, aanwezig volgens de Mei inventarisatie 1948 worden uitgereikt. De mandaten moeten door de vee houders persoonlijk worden afgehaald voor een vlotte afwerking hopen wij, dat de belanghebbenden op de tgestelde uren kunnen aanwezig zijn. Zondag na de Hoogmis te Castenray in caté Kuijpers; Maandag van 9—12 uur te Venray by J. van don Heuvel, kassior van de Boerenleenbank; nam. van 2—4 uur te Heide in. café Litjens; Dinsdag van 9—12 uur te Oostrum op het kantoor van de Boerenbond; nam. van 2—5 uur te Ysselsteyn op het kantoor vande Boerenbond: Woensdag van 9—12 uur teMerselo in café Arts; nam. van 2—5 uur te Oirlo in café Drabbels; Donderdag van 9—12 en van 2—4 uur te Leunen bij G. Reintjes, kas sier van de Boerenleenbank. Huisslachtingen, Per 23 October begint het nieuwe zelfverzorgersseizoen. Diegene, welke het komende jaar geen varken slach ten en gaarne vleesbons ontvingen, zolang deze althans nog nodig zyn, dienen zich op Maandag 24 October op het bureau te vervoegen met alle stamkaarten van de gezinsleden. De P.B.H. H. EMONTS. lm. L. Km jd. PetronQ zoon Simof voor meisje f1 gezinscursu, jaar in de hi Pater Gerar^ Christus K: Iedere av. ln Dinsdag, en Daria; 0; P, lm. W. Janijf lm. Voestennni 8.15 lm.; bruidspaar Woensdag 6.30 leesmii -g 7 uur lee8n^j 7.30 leesmija gest, jaard. in, Donderdaj-ji Simon en e Bouten en ier, Gertrudis mis Theodo'tre ouders en kn.- Johanna V. V en Petr. Jen3's mis uit darj- huwolyk DBo Vry dagT, Judas. 6.3G,jo dochter Peta. vrouw vann' mis Godefrrej-"! mis. Zaterdag^y ..30 o.l. v:00 mis t.e.v. rro Godefrieduigtj. jaargd. Zier Smelts. GeieYó -6 uur et6 3 Vandaag,c^c BezinnjngSt Y boven 17 ja A.s. Zondp6l Koning. VELTUNfle; KatechisiQe 3 e en 4 de iej ie en 12e 0 5—7de kla? a Chrijk Zondag om - 'ijes mej:el komst zyn;)> Tot prefehn de voi[e, Mevr. Bloenj Conferentie] een moedei KER^s Zondag :i|a Zondag. Colj des Geloofsjc - Fleurkens; jjjl Voortplantky met rozenW Maandag] intentie. Dinsdag:3 Derks—Voe Woensdag van Boerininc Donderdag! Swinkels. Vry dag1: Zaterdag Biechthoren 5 van 6.30. Woensdag^ voor alle ms - nenbond dienstel ij ken? NIEUWE BONNEN (Geldig van 22 Oct.. t.m. 5 Nov.) Voedingsmiddelenkaarten 909 361 Vlees (A, B, D) 100 gram vlees 362 Vlees (A, B) 300 g vlees 363 Vlees (D) 100 g vlees 364 Algemeen (A, B) 250 gr ryst 366 Algemeen (A, B) 200 g kaas of 250 g korstloze kaas 354 Algemeen (D) 100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas. 374 Algemeen (B) 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas Bonkaarten ZA, ZB, ZC, ZD, ZE, MF Mil 912 (byz. arbeid) a.s, moeders en zieken) Geldig zyn de bonnen gemerkt met de letter C. De niet aangewezen bonnen 344 345, 348, 349, 350, 351, 353, 355, 356, 357 358, 359 Algemeen kunnen wor den vernietigd. KERKELIJKE DIENSTEN. PAROCHIEKERK St. Petrus-Banden PAROCHIE-ACTIEWeest arbeid zaam, leeft sober Priester v. d. week Kap. Keyser Tel. 274 Zondag, Missiezondag, 20e Zondag na Pinksteren; volle aflaat, wanneer men te communie is geweest en bidt voor de bekering van ongelovigen; óu.lm. overl. fam. Arts—Claassen; 7 u. lm. Willem Broers; 8 u. lm. Anto- nia Janssen; 9 u. kindermis; 10 u. hoogmis voor de Venrayse oorlogs slachtoffers. Collecten: ie kerk, 2e de voortplanting des geloofs; 3e armen: 2 u. grote congregatie met collecte voor St. Petrus liefdewerk; 3 u. kin derlof, plechtige opdracht aan het Kindje Jezus en plechtige zegening van alle kinderen, die lid zijn van de H. Kindsheid; 4 u. vergadering van christen moeders; 7 u. plechtig Lof. Maandag, feest van Aartsengel Ra phael; 6.30 zielemis voor alle parochi. anen; 7 u. lm. Heniicus Derks; 7.30 Zondag3 steren, Misaic 5.45, 6.30, 761 hoogmis, m planting deoc wordt geeihi Communicea.c en door miia gez. vespemi van de OctaE voor de Mis2< Maandag: zekere inte:6 der Octobend Dinsdag Allerheilige aflaat; 6.30 I uit Indië; Heezen; 7.:t. voor J. IJats Marie; 8 u, f door de oufl- houdschool; 1 Octobermaa:^ relikwie v.c^ Woensdag Potenta, vod: 7 u. Leonar? Geurts; 7.3^* te Chinoch-a Sanders—L£] beden dei (01 Donderdag uur Wedr£ 7.30 Gertru:r< met gebedef Vrijdag voor behotf (zijaltaar); :'e Maria Sp:^j vanwege gebeden de:° Zaterdag:^ Jenneskens.' Anny Volle!? leerlingen I3 Marialof ffi'1 maand; bie4'] 3—8 uur. Iedere da11 weldoeners: MedD Zondag 2.30! gadering va13 Dinsdag 11 Fleurkens. Zaterdag J Maria Sprei0 PAROCHIÏ Zondag steren, hed j voor de V|J 7 u. H. Mi'1 voor Josepl1 voor de leor Voortplant?' Familie vc€ Congregatie Maandag, van Dyck. Dinsdag

Peel en Maas | 1949 | | pagina 2