SPORT SCHILDERWERK •sZOMERS BUITEN fsWINTERS BINNEN Sportnieuws 8.V.V. De uitwedstrijd tegen Mill is 0-4 overwinning geworden. Het zijn altyd lastige wedstrijden in Mill, maar deze keer werd er zo goed gespeeld, dat Mill, bijzonder in de tweede helft, er gewoon niet aan te pas kwam. Bovendien moesten wij het zonder de rechtsback stellen, die in de wed strijd tegen Sp.Irene geblesseerd werd. Voor Zondag staat weer een zware uitwedstryd op het programma. Uit naar Horst is altyd lastig. Deze wed strijd is van groot belang, daar de verliezer achterop raakt bij Tegelen. Daarom boys, denkt er om wat op het spel staat. Van het begin af aan er een hoog tempo in. Indien de wil om te winnen aan wezig is en er wordt gespeeld van het begin tot het einde dan is de kans groot, dat de punten mee naar Venray komen. Laten wij het daar op houden. Het tweede won verdiend met grote cijfers. 5—2 was de uitslag tegen Venl. Boys 2. Voor rust kregen de voorhoede spelers reeds veel kansen en toch geen goals. Na rust moest het eerst 0—1 voor de Boys worden eer Venray 2 wakker werd. Toen gebeurde het, dat binnen 5 min. drie goede doelpunten gemaakt werden. Indien de linksbuiten op schot was geweest, de uitslag zou heel wat groter zijn. De voorhoede zou ongetwijfeld ver sterkt worden, als er een meer agres sieve speler stond, voor de eigenwijze en steeds afwachtende linksbinnen. Zondag is de reis naar Blerick. Een moeilijke opgave, welke zelfs in de beste jaren geen overwinning heeft opgeleverd. Daarom jongens zorgt deze keer eens, dat de traditie gebroken wordt. Een gelijk spel zou reeds aardig zy'n. Het derde speelt de return wedstrijd reeds tegen Ysselsteyn. Veertien dagen geleden werd er met 3 1 ge wonnen. Uit zal het wel iets zwaarder zijn, doch winst zit er in. Laat zien jongens, dat jullie je zinnen gezet hebt op een kampioenschap. Met be langstelling tegemoet. Het vierde zal binnenkort op het groene tapijt verschijnen. Nog even geduld boys. Hier volgt de stand van 3e klasse E: Sportcl. Irene 5 4 1 0 9 i 53 Venray 5 3 2 0 8 16—7 R.K.D.E.V. 5 3 1 1 7 11—9 Wittenhorst 5 2 2 1 6 13—6 Panningen 52125 12—10 Sevenum 51224 9—11 Juliana 5 2 0 3 4 8—16 Montagnards 5 0 3 2 3 9—12 I.V.O. 5 11 3 3 5-13 Boxmeer 50141 5—10 Hondensport. Zondag hield de Hondendresseerclub „de Verdediger" een onderlinge wed strijd, waarin de navolgende leden prijzen behaalden: ie H. Dechnar, 246 punten; 2e P. J. Beerkens, 245 punten; 3e W. Thyssen, 187 punten; 4e H. Dechnar Jr., 184 punten; se Jo Barents, 166 punten; 6e J. E. Beerkens, (wegens omstan digheden teruggetrokken) 64 punten. H.C.Y.-nieuws. Onze jongens hebben onze verwach tingen niet beschaamd en zyn met een 2 1 overwinning naar huis terug gekeerd. Roermond trok direct stevig van leer, zodat HOV geen kans kreeg haar eigen spel te spelen. Tengevolge van een foutje van een der backs, gelukte het Roermond een t—o voor sprong te nemen. Hoe onze jongens ook werkten, ze vermochten hier geen verandering in brengen. Na de rust werd HCV overwegend sterker en scoorde tweemaal. Maar ook beide malen keurde de scheids rechter deze goals af. Totdat eindelijk by een strafcorner de rechtsbinnen de bal zuiver en hard in "t doel plaatste. HCV kreeg moed en aanval 11a aanval golfde op 't Roermondse doel aan. Nogmaals werd een door onze midvoor gescoord doelpunt afgekeurd daar de rechtsbinnen de keper af hield. By de volgende aanval beging de keper van Roermond een overtreding, dit gaf een vrije slag juist buiten de cirkel. De midvoor plaatst de bal naar de rechtsbinnen, die de bal ineens in 't doel kogelt. Kort hierna floot de scheidsrechter einde. Dit succes is des te mooier, daar HCV met 4 invallers moest verschijnen; deze bleken goed mee te kunnen, maar vooral de invaller-back verdient een pluimpje. Zondag a.s. zyn de heren vrij en begint de damescompetitie te draaien. Onze dames moeten naar Blerik II, waar ze een goede kans op overwin ning hebben, mits er enthousiast en met overleg gespeeld wordt. Aan hen is de heus niet onmogelijke taak om het verloren ie klasserschap van de afdeling terug te winnen. Veel succes. Paardensport te Castenrjiy De Ryvereniging „De Eendracht" heeft besloten een grote cross country te organiseren en wel op Zondag 23 October op het terrein van de Casten- rayse Bergen. Precies om 1 uur zal de eerste ruiter starten. Politiehonden in actie Zondag j.l. waren dehonden van de vereniging „De Verdediger", in volle actie. Ditmaal ging het om een prachtige beker, die H. Dechnar met zyn Bouvier Donci, met 246 punten in de wacht wist te slepen. P. Beerkens, met Belgische herder Arma, zat hem echter op de hielen en werd 2e met 245 pnt. 3e werd W. Thyssen met de bouvier Diabola, met 187 pnt., terwijl H. Dechnar jr. 4e werd met de bouvier Restano met 174 pnt. No. 5 van deze prachtige wedstrijd J. Barendts met bouvier Luci met 166 punten. Ondertussen was men in tijdnood gekomen waardoor de Groenendaeler Wilson van E. Beerkens het gehele programma niet meer kon afwerken en als laatste werd gekwalificeerd. Zitting Politierechter Op de maandelijkse zitting van de politierechter hier op het stadhuis vielen weer de nodige vonnissen voor dé verschillende wetsovertredingen, die hier in Noord-Limburg bedreven zyn. Zo werd Mej- v. L. alhier, veroor deeld .wegens verduistering van een postwissel tot 25 gulden of 10 dagen hechtenis. H.G. uit Nymegen was dronken en werd hier naar de kazerne opgebracht. Dit scheen hem niet te bevallen en hy uitte zyn misnoegen door de be geleidende wachtmeester een klap op zyn oog te geven. Dit kostte hem nu 30 gulden of 15 dagen brommen. W. uit Malden, die hier in een der kampen zat, kon zyn vingers niet uit andermans zakken houden en had zijn kameraden bestolen voor enkele guldens. De politierechter eiste nu 10 gulden of 5 dagen. later een derde groep tanks overtrok brak ze doormid den. Intussen hadden de Norfolks op de grote weg enige vorderingen gemaakt, zij het dat hierbij beestachtig geluk heeft geholpen. De typische by zonderheid deed zich nl. voor, dat beide compagnieën dwars door een mijnenveld waren opgerukt zonder het zich te realise ren en zonder dat één enkele explosie gehoord werd! Maar dit aanvankelijk geluk zou spoedig in het tegen deel verkeren. Nauwelijks waren 400 man over of de duitse artillerie brak ook hier los. Ditmaal deden zelfs Nebelwerfers hun luguber werk mee. De duitse artille rie schoot, zegt Norman Scarfe, in een tempo als het laden van de kanonnen toeliet. De Engelsen sneuvelden bij tientallen of bleven liggen op de mijnenvelden luid schreeuwend oni morfine. Men zag er uit brandende tanks springen,'andere sprongen radeloos in het ijskoude water van de Loobeek om zich te beschermen tegen de duitse kogels; Op hetzelfde moment spoot dan een fon tein water, ^ï'ood gekleurd door bloed, omhoog, want zelfs de bodem van de beek was bezaaid met mijnen Verbindingen tussen de troepen onderling bestonden nauwelijks, de telefoonkabels waren stukgeschoten en de radiotoestellen waren gevuld met water. De Suffolks raakten bijna alle commandanten kwyt, „A" compagnie had geen enkele officier meer, de andere nog iederéén. „C" compagnie bleek uiteengerukt by een duitse tegen aanval. De Commandant Lt.-Colonel Craddock, verne mende, dat een van de compagnieën in moeilijkheden verkeerde, begaf zich naar de voorste linie om te zien wat er aan de hand was. Hij liep hierbij over de hoek van een veld, zocht zorgvuldig naar de voetstappen van voorgangers, trapte echter desondanks op een Sehu-myn waarbij een voet werd afgerukt. By de over gang op de grote weg zakte de eerste tank reeds door de met veel moeite gelegde brug, andere tanks konden zelfs niet tot aan de' beek komen omdat ze in de mod der van de weilanden bleven steken. „En de regen bleef stromen, zegt Norman Scarfe, gestaag als het zand in een zandglas en de koude drong tot in de botten". Intussen kregen de duitsers versterking in de vorm van het Regiment Hardegg, dat, in het gebied van Maeseyk vech tend, te elfder ure naar het front van Venray gedirigeerd werd. Maar dit regiment vermocht geen wending meer te brengen in de toestand. Het lot van het duitse leger op het Overloon-Venray front was bezegeld, het is bezegeld op de dag van de Loobeek, 16 October 1944. Zijn artillerie was murw gebeukt onder de slagen van de Engelse kanonnen. Toen de avond viel bereikten de Suffolks Hiept, de Nord- folks zaten toen in de -Brabander, vijf commandanten bleven achter, hierbij voegden zich later de Warwicks, wier „C"- compagnie het grondgebied van het St. Annagesticht bereikte. Langs de grote weg kwamen kort na donker nog de East- Yorks, de beide Brigades waren nu weer byeen. Vele duitsers werden krijgsgevangen gemaakt. In diezelfde nacht sloeg de 253 Field Company van de Royal Engineers één nieuwe en dit maal een stevige balk brug over de grote'bres in de weg Overloon-Venray en deze brug- kreeg de naam Fort Crossing. Het Duitse front was ingestort, Venray stond aan de vóóravond van zyn duur betaalde bevryding. Voor wie de.Fens of the Fouland, kent, een streek in Cambridgeshire, ongeveer in de Midlands, mag het met recht twyrelachtig heten of die van Venray, wie men overigens geen overdaad aan chauvenisme mag toedichten, zich met deze vergelijking gevleid zullen gevoelen. De schrijver kennende, achten wij hem in staat, de leuze Parel der .Peel, zo hy al van dit schone epitheton kennis droeg, in zijn eigen taal weer te geven met Pearl of the Fens. Hetgeen stoutmoedig isH.v.L. Dit oorlogsverhaal werd met welwillende toestemming overgenomen uit „Ons Eigen Erf", veertien daags orgaan van de Gemeenschap Overloon. WIJ REKENEN OOK OP U

Peel en Maas | 1949 | | pagina 4