i$an links en eeclits SPORT Tob ni< Wethouders geluk met hun uitver kiezing, waarop de heer SELDER het woord vroeg. Spreker deelde mede, dat hij een spoedcursus gevolgd had in de ge meentepolitiek en dat hy zijn tevre denheid moest uitspreken namens de arbeidersfractie over de Wethouders- verkiezing, die juist zo was uitgeval len als deze verwacht had. Daarna dankte hy allen, die aan deze verkie zing hebben meegewerkt en hoopt, dat dit college veel in het belang van boeren en middenstand kan doen. De VOORZITTER wees naar aan leiding van deze woorden op de be langen van de gemeenschap, waaraan alle groepsbelangen ondergeschikt moeten zyn. Mocht het echter ooit speciaal om groepsbelangen gaan, dan zal B. en W. ook de belangen der arbeiders met alle kracht behartigen. De heer ODENHOVEN vroeg dan het woord, maar met een korte hamertik stelde de Voorzitter vast, dat dit punt is afgehandeld. Raadscommissies Met de nieuwe Raad komen ook de nieuwe Raadscommissies, nml. voor openbare werken en landbouwaange- legenlieden. Als eerste moesten drie leden gekozen worden voor openbare werken. By de eerste stemming kwamen uit de bus: Vermeulen 10, Selder 2, Fr. Janssen 12, Odenhoven 3, van Haaren 6, de Bruyn 8, H. Janssen 2, Camps 1, Wismans 1, Steegs 1 en Custers 2. Een stembriefje bleef blanco. De heren Vermeulen e:i Fr. Janssen hadden dus de vereiste meerderheid, terwyl om het 3e lid opnieuw stemd moest worden. Hiervan was de uitslag de Bruyn 13, van Haaren 3, Selder 1, blanco 1. Hiermede" was dus de heer de Bruyn gekozen. De commissie van Landbouwaan- gelegenheden was een groter struikel blok. In de eerste run was de uitslag blanco 2, van Haaren 3, Selder 2. Pubben 1, Camps 3, Wismans 8, Steegs 5, Custers 10, Houben 5, M; 4, H. Janssen 4. De heren CUSTERS en WISMANS waren dus winnaar, maar de rest moest opnieuw kampen. Van de tweede run was de uitslag Maas 1, van Haaren 3, Camps 3, Steegs 3, H. Janssen 2 en Houben 5 stemmen. Dus weer geen absolute meerder heid, maar voordal men aan de 3e run begon, deelde de heer Houben mede, dat hij door omstandigheden een even tuele benoeming niet aan zou nemen. Zo ging dus de derde run beginnen. De uitslag hiervan was: van Haaren 4, Steegs 3 en Camps 4 stemmen. Camps en van Haaren kwamen dus in een semi-finale. Hierin kreeg Camps 8 en van Haaren 7 stemmen, waar door dus Camps in de finale kwam tegen Steegs met 10 tegen 4, terwyl er een blanco was. De commissie voor de landbouw zijn dus de heren CUSTERS, WISMANS en CAMPS. De ingekomen stukken, o.a. schryvens van G.S. over goed keuringen van Raadsbesluiten voor aan- en verkoop van grond werden voor kennisgeving aangenomen. Dr. A.J.J. Janssen was aan de beurt van periodieke aftreding als lid van het Algemeen Burgerlijk;Armbestuur. B. en W. hadden een nieuwe voor dracht opgemaakt, n.l.Dr. A. J. Janssen en J.W. v.d. Tillaert. De Raad ging voor de zoveelste maal aan liet briefjes invullen en by het opmaken der stemming bleek, dat Dr. Janssen met 16 stemmen voor en 1 blanco herkozen was. Sclioolartsendienst Het Limburgse Groene Kruis is van plan een schoolartsendienst in het leven te roepen, maar zyn nog niet klaar met de indeling der dis tricten. Vooruitlopend daarop heeft de Raad vorig ^aar reeds Dr. H. v.d. Hombergh, voor de tijd van één jaar de schoolartsendienst opgedragen tegen een vergoeding van f 3000,—. B. en W. stelde voor dit contract met een jaar te verlengen, waar de Raad niets tegen had. De heer de BRUYN, wilde, alleen weten hoe groot de districten zouden worden, maar aangezien het Groene Kruis hierover nog geen nadere mede delingen gedaan had kon de Voor zitter ook niets vertellen. In de Rondvraag vroeg de heer Fr. JANSSEN of het B. en W. niet dienstig leek om een aparte Raadscommissie, met tamelyk grote vryheid, te benoemen, die de industrialisatie-problemen voor haar rekening zou nemen. Verder zou hy wel eens willen weten of de architect voor de Ambachtschool reeds de goed keuring had van het Departement. De VOORZITTER vroeg de heer Janssen te wachten tot de volgende vergadering, daar B. en W. reeds vergevorderde plannen had uitgewerkt voor de stimulering van de industria lisatie, waarmee zy de volgende ver gadering mee op tafel hoopte te komen. Wat de architect-keuze betrof, den Haag zou een dezer dagen de goed keuring afzenden, gebeurde dit niet dan zou nog eens op de tafel getikt worden. De heer VERMEULEN hoopte dat or dan hard genoeg getikt werd, want den Haag liet alles maar rustig begaan. De stukken zyn intussen reeds van Mei af daar, dus het wordt tyd dat men eens antwoord geeft. De heer VAN HAAREN zou graag zien dat het nieuwe reglement van orde zo spoedig mogelyk aan de heren Raadsleden zou worden uitge reikt en dat men dan ook eens de hand aan een en ander hield. Speciaal de notulen van de afgelopen vergade ringen zou hy graag wat eerder zion, terwyl die van de besloten vergade ringen ook nog ver achter zyn. Bovendien zou hy nog graag een afdruk ontvangen van de gemeente lijke verordeningen, zodat ieder Raads lid ook precies wist, water verordend was. De heer CUSTERS vestigde nog eens de aandacht op de sintelweg naar Klein Oirlo. Vorig jaar was reeds beloofd, dat hier sintels op zouden komen, maar tot heden was er nog niets en als het weer slechter wordt, wordt deze weg weer onbe gaanbaar. Wethouder WINTELS vertelde, dat men aan geen sintels kon komen, waarop de heer CUSTERS te vertel len wist dat in Sevenum en Horst de wegen vol lagen. Wethouder WINTELS beloofde eens een onderzoek in te zullen stellen. De heer STEEGS hield naar aanlei ding van deze kwestie dan zijn maiden-speech en vroeg zich met verwondering af, waarom Horst en Sevenum wel sintels konden krygen, maar Venray niet. De VOORZITTER wees nogmaals op de belofte van de Wethouder en sloot toen de openbare zitting, daar nog reclames tegen hand- en span diensten in de besloten vergadering moesten behandeld worden. De ^Ludetculöse- destaging in IQencay In Venray is de grote strijd begon nen tegen de meest gevreesde vo'ks- ziekte, de tuberculose. Het eerste offensief is gevoerd in Merselo en op enkele uitzonderingen na gelukkig nog geen 10 gevallen heeft de gehele bevolking van dat kerkdorp zich laten doorlichten. Een prachtig resultaat. Merselo heeft weer eens blyk gegeven een gezond ver stand te hebben. Immers, alleen als allen medewerken, is de stryd te winnen en bestaat een mogelijkheid om het grote gevaar voor onzebevol king uit de weg te ruimen. Op een zeer vlotte manier zyn de mensen in een heel snel tempo langs het foto-kanon getrokken en hebben hun plakje tuberculine-zalf gekregen. Niemand zal spijt gehad hebben van de moeite, die hy zich heeft gedaan om aan de uitnodiging gevolg te geven, want de prettige wijze waarop men geholpen werd door de dames en heren, stelde ieder gerust en te vreden. Het is immers bovendien nog in ons eigen belang, dat wij ons laten onderzoeken. Wanneer wy dit schrijven is Cas- tenray aan de beur» en verwacht mag worden, dat ook daar ieder verstan dig mens, jong of oud, arm of rijk zich meldt en laat doorlichten. De ziekte moet er uit, alle gevaar, elke dreiging voor ons zelf of voor onze kinderen moet zoveel als mogelyk is uitgebannen worden. De gelegenheid is er nu voor, daar om moeten ook allen meewerken. Een moeilijkheid is er echter door een misverstand ontstaan. Er is een bijdrage gevraagd in de kosten die ruim één gulden per foto bedragen. Wanneer men echter deze gulden per persoon niet kan betalen, blyf dan in 's hemelsnaam niet weg maar kom toch, U wordt toch ge holpen. Geef alleen dan naar Uw draagkracht. Kunt U werkelijk niets betalen, er is niemand die U dan weg zal sturen, U geeft dan eenvoudig niets. Wy Christenen hebben de plicht voor el kander op te komen, elkander te helpen, Uw buurman die het wel be talen kan zal ook voor dit prachtig werk graag iets meer geven dan een gulden per persoon. Zyn gezondheid en die van zyn gezin is hem dit extra bedrag wel waard en moet het hem ook waard zyn. Niemand mag wegblijven. Ieder geeft naar vermogen hetzy een gulden, hetzy meer, hetzij minder want samen moeten wij vechten tegen deze ver schrikkelijke ziekte die ons allen be dreigt, ons allen kan treffen. Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur Dr. VERCAUTEREN Telefoon 333 Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. GROENE KRUIS Dinsdag 13 September: Kleuterbureau van 2—3 uur. Donderdag 13 September Consultatiebureau voor Zulge lingen uit de Kom Storten van puin te Oirlo Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter kennis van be langhebbenden, dat met ingang van 9 September j.l. te Oirlo alléén des Vrijdags gelegenheid bestaat tot het storten van puin op de daarvoor aan gewezen puinplaats, waarbij de kan tonnier ter plaatse aanwijzingen zal geven. Op het terrein aan de Leunse weg zyn Zaterdag j.l. door de Com missie Cursussen Jeugdsportleiders in samenwerking met afgevaardigden van de K.N.V.B. examens afgenomen in jeugdleiding. De navolgende candi- daten legden het examen met goed gevolg af W. Verheyen, C. Verheyen, Th. Vullings, H. Stevens en G. Noordman, allen uit Venray en tevens jeugd leiders van de voetbalver. Venray. Bovendien slaagden nog de heren L. Bussemakers, WanssumJ. Gielens, TienrayF. Engels, Horst-Meterik en Th. van Dyck, Well. 40-jarig Kloosterleven. Deze week herdachten twee Paters hun veertigjarig kloosterfeest, n.l. Pater Donulus Schopman, leraar aan het Gymnasium en Pater Cassimirus Nyland, die wegens ziekte nog steeds verpleegd wordt in het Paterskloos- ter alhier. Yolk8concert Heden Zaterdagavond 7 uur, zal Venray's Harmonie een concert geven op het Henseninsplein. Bevordering. De heer G. A. Janssen, adjunct commies-titulair der Belastingen alhier is bevorderd tot adjunct com mies. GESLAAGD. Te Sittard slaagden voor het Gezel diploma huisschilder de heren van Rooy te Venray en Fleurkens te Oostrum. Voor het eindexamen als ge diplomeerd verpleegster slaagde mej. A. Jacobs. Het examen werd afge nomen in het Ziekenhuis te Venray. Gevonden een garnering Van Japon, Wismans Landweertweg 1. Eerste H. Mis te Oirlo Ook Oirlo had Zondag j.l. oen neomist nml. de ZeerEerw. Pater Coen Classens. Voorafgegaan door Zangkoor, Fanfare en Bruidjes werd hy naar de kerk ge'eid door een schitterend versierd dorp. Erebogen en groene slingers gaven de weg aan naar de noodkerk, waar de jonge priester, geassisteerd door twee paters van dezelfde orde, zyn vrienden, de eerste H. Mis opdroeg. Na afloop van de H. Mis werd de neomist toegesproken door de Z.E. Heer Pastoor, waarna de jonge pries ter allen hartelijk dankte voor deze onvergetelijke dag. Natuurlijk had ook hy vele gelukwensen en cadeaux in ontvangst te nemen, waarmede Oirlo de priester huldigde. Eerste H. Mis in Castenray Zondag j.l. droeg in Castenray Pater Weys S.V.D., als eerste neomist van Castemay, aldaar in de parochiekerk zyn eerste H. Mis op. De jonge priester werd geassisteerd door Rector Weys, de Pastoor van Castenray en kapelaan Keyzers. Koor en orgel hebben hun beste beentje voor gezet en de wisselende gezangen werden op schitterende wijze naar voren gebracht. Pastoor Rieter hield de feestpre- dicatie. Voor de kerk en de ouderlijke woning had de buurt een schitterende versiering aangebracht. Na afloop dor kerkelijke plechtig heden werd de jonge priester naar huis geleid door een feestelijke stoet en hier was het, dat Castenrays Mannenkoor hem een grootse Aubade gaf. De heer Volleberg sprak daar de jonge priester toe en beloofde hem o.m. de steun van zijn dorp als hij binnenkort naar de missie gaat ver trekken. Het gebruikelijke cadeau werd even eens aangeboden. Was het een wonder, dat pat9r Weys, ontroerd dankte voor deze spontane huldiging. Loterij kerk Castenray De volgende nos. kunnen hun prijzen nog afhalen 195, 217, 273, 401, 410,411,467,723, 728, 732, 808, 1256, 1281, 1382, 1286, 1322, 1368, 1370, 1383, 1474, 1480 en 1497. Boerenkermis Er bestaan aan 't Veulen plannen toe organisatie van eén z.g. „Boeren kermis" op Zondag 2 en Maandag 3 October 1949 ten bate van de nieuwe kerk aldaar. Diverse aantrekkelijke attracties verzekeren het publiek bij voorbaat een paar gezellige avonden. Ruitersport. Op het Zondag te Horst gehouden Kringconcours wisten de navolgende verenigingen en ruiters prijzen te behalen: Dressuur Klasse A ie De Peel- dravers, Ysselsteyn; 3e De Eendracht Castenray; 4. Ons Genot, Leunen. Klasse B4e Sport na arbeid, Oirlo. Klasse C: 4e Nobel, Oostrum. Défilé: 3e De Eendracht, Castenray. Individuele dressuur: F. vd. Weijer, Ysselsteyn, met Swift; 6. A. Boom Venray Bobby; 7e B. Geurts Leunen met Pollie. Springen licht: 3e J. Litjens, Leu nen met Fredda; 4e G. Classens, Cas tenray met Karei. Aangespannen B.T. 2e M. Aben, Oostrum, met Mia. Patrouille springen4e De Peel- dravers, Ysselsteyn; 6e Ons Genot I Leunen. YENRAYS BRANDWEER IN ACTIE Er bestaat een schoon oud Venrays vers, dat begon met de volgende veel- zinnen S.Y.V.-nieuws Zondag begint weer de competitie. En nu we S.V.V. I de laatste oefen wedstrijd tegen Wit-Zwart hebben zien wirnen met 2—1, terwyl de uitslag normaal 6—2 zou moeten zyn. kunnen we tamelyk gerust zyn. Want uit deze wedstrijd bleek, dat S.V.V. I zyn oude vorm weer had en dat de tekortkomingen zoveel mogelyk wor den weggewerkt. Slechts de voor hoede zal doortastender moeten zyn met schieten. Ook het tweede, dat met" 4 3 won, toonde tegen Wit Zwart 2 een beste partij, terwyl het 3e een behoorlijke wedstryd speelde tegen Jeugd A en verdiend won met 3-0. Zondag gaat het iste naar Sevenum vertrek kwart voor één. S.V.V. II speelt hier tegen V.V.V. 3 en waar schijnlijk zal het derde ook nog een wedstrijd spelen. Voor het begin der competitie is er nog een vergadering van de werkende leden nu Zaterdag om half 8. Naar Sevenum kunnen hog 15 supporters mee. Kaartjes tegen voor uitbetaling verkrijgbaar in 't club huis. Tennis Al neemt de tennissport slechts een bescheiden plaats in de Venrayse sportwereld in, niet minder hevig werd er in het laatste week end om de zege gevochten van de plaatselijke kampioenschappen. De heer Coenen bevocht deze in de finale „heren-single" met een 7—5, 6-3 overwinning op de heer M. Martens. Bij de „dames-single" was het mej. N. Janssen die in de finale mevr. Stappers wist te slaan met 6—4,3—6, 7—5. In de finale „heren dubbelspel" waren het de heren Gossens en Cus ters, welke met een welverdiende overwinning op de heren Martens en Neymeyer 5—7, 6—1, 6—3 de bijzon derebelangstelling genoten. Door hard nekkig oefenen tydens het seizoen, wist dit tweetal, nog voor kort als „beginneling" betiteld het tot dit kam pioenschap te brengen. Een belofte voor de a.s. competitie van de Ned. Lawn.tennisbond Voor nieuwelingen een aansporing om regelmatig te oefenen Dames- en heren-nieuwelingen, ver gevorderden en jeugdige personen, welke belangstelling voor de ternis- sport hebben, voor inlichtingen en aan meldingen -Secretariaat T.C.V. Pater straat 35 Venray. „Ik heb enne hooiberg ir. brand zien vliege, haalt de spuut, haalt de spuut. Mar toen de boere kwame um te blusse, toe was ie uut, toe was ie uut". Dit tekent wel de paraatheid en de technische uitrusting van Venrays brandweer in die dagen, to9n deze onbekende dichter nog leefde. Heden ten dage is dat wel wat ver anderd. Venrays brandweer heeft niet alleen een technische uitrusting ge kregen, die klinkt als een klok^-maar ook de paraatheid en de vaardigheid van de brandweerlieden, hebben haar een goede naam bezorgd tot V6r over de provincie grenzen. Nog vers in het geheugen ligt het geweldige succes van onze brandweer op de provinciale wedstryd in Horst, waar zy verdiend de eerste prys be haalde, terwyl op de Landelijke wed stryd te Eden, zij de 9e prijs toe gewezen kreeg, ondanks het feit, dat zy een zeer goede prestatie afleverde. Dit alles is feitelijk in kleine kring gehouden. We hebben allen al eens de nieuwe tankwagen zien ryden en we hebben allen al eens de technische snufjes horen roemen, die deze kolos opbrengt, maar aan het werk hebben hem nog maar enkelen gezien. Welnu, Venrays Brandweer gaat nu het Venrays publiek in de ge legenheid stellen om eens nader ken nis te nemen van haar kunnen en wel op hecen Zaterdag half 4. Allereerst zal dan de demonstratie gegeven worden, zoals deze in Eden en Horst gegeven is en dat feitelyk een pakhuisbrand voorstelt en de blussingsmethoden, die men daarbij toepast. Vervolgens zal men een demonstra tie geven met het schuimblussen, wat wordt toegepast bij garage branden, kortom bij alles wat fel brand en wat met water moeilyk te blussen is. Hierby zal o.m. de nieuwe tankwagen worden ingeschakeld. Dan krygen we een waterballet, waarby met acht stralen tegelyk gespoten zal worden, 't Waterkanon wordt gedemonstreerd, terwyl als slot een spuitbalwedstryd gehouden zal worden tussen Brand weer en Rykspolitie. Een voetbalwed strijd dus feitelyk, waar echter de voetballers vervangen zijn door spuit gasten, die de bal door spuiten in de goal proberen te krygen. In dit num mer wordt met 10 stralen gespoten. Een kleine entree wordt geheven en het publiek zal een goed overzicht hebben over alle demonstraties. Voor de velen, die eens nader ken nis willen maken met de brandweer is dit een unieke gelegenheid. Oliver Twist Deze week draait het Luxor Theater, dat intussen een aanzienlijke ver andering heeft ondergaan, door een nieuwe inrichting en een nieuwe film- mstailatie, de film Oliver Twist. Menigeen zal 't verhaal van de grote Engelse schryver Charles Dickens kennen, van het jongetje geboren in een weeshuis, dat daar een ellendige tyd doormaakt, tenslotte vlucht en terecht komt in het oude Londen, met zyn boeven en misdadigers, waar hy by de oude Jood Fagin een tehuis vindt, maar tenslotte dit misdadig hol weer ontvlucht en eindelijk zyn familie weer terug vindt. Deze film heeft overal een diepe indruk nagelaten en is werkelyk ook een groot succes geworden. De bekroning op het internationale festival in Venetië zal daar ook wel debet aan zyn. We zien jammer noeg niet veel van dergelijke films en daarom is een aanbeveling voor deze dubbel op zyn plaats. Ongetwijfeld zullen velen deze unieke verfilming van een der beste boeken uit de wereld-litteratuur gaan zien en zy zullen hier werkelyk geen spy't van hebben. met enkele collega's naar de Maas. Ondanks het feit, dat hy niet kon zwemmen, ging hy toch te water zonder de diepte van de verraderlijke rivier ter plaatse te kennen. Hy waagde zich te ver en zonk plotseling weg. Een uur later kon men eerst het ontzielde lichaam bergen. Te veel fruit in Limburg Terwyl op de Nijmeegse fruitveiling in de laatste dagen de fruitprijzen weer stijgen, worden op de Limburgse veilingen steeds grotere hoeveelheden doorgedraaid. Naar schatting gaat in Limburg iedere week eer. half millioen kilo goed fruit naar de mestvaalt. Daarbij zyn dan nog niet inbegrepen de mil- lioenen kilo's fruit, die men in de boomgaarden moet laten rotten, om dat ze het plukloon niet meer om brengen. Dat de fruittoestand hier ongunsti ger is dan elders in het land wordt toegeschreven aan het feit, dat de Limburgse soorten (Klaps en Reine Claude) minder gevraagd zyn. Boven dien is het weer hier warmer en droger geweest dan tussen Maas en Waal, waardoor het aanbod is ver groot. De 31ste fokyeedag te Cuyk Voor de 31ste maal wordt op Donderdag 29 September a.s. de fok- veedag, uitgeschreven door de Bond van Rundveefokverenigingen van de N.C.B. Land van Cuyk, gehouden. Ofschoon dit jaar ook andere be langrijke vee-exposities plaats vinden zal een bezoek aan de fokdag te Cuyk voor de roodbontveehouders toch zeker nog de moeite waard zijn. Bijna 1200 dieren zyn voor deze veeshow ingeschreven. Zeer zeker zullen ook belangrijke rubrieken jonge dieren (mannelyke en vrouwelijke) getoond worden waarvan ongetwijfeld verschillende gekocht zullen kunnen worden. Maandag de warmste dag van het jaar Wat zeker in geen 100 jaar gebeurd is, heeft Maandagmiddag plaats ge vonden De temperatuur is in De Bilt boven 32 graden gekomen. Daarmee is het maximum van 1 September 1886, dat 31,8 bedroeg, overtroffen. Tevens was het Maandag de warmste dag van de gehele zomer. Des middags om 12 uur was het in het gehele land 5 graden hoger dan Zondagmiddag op dezelfde tyd. Bovendien is* de nacht van Maandag op Dinsdag bijzonder warm geweest. Het kwik kwam in De Bilt niet be neden 19 graden, dit is bijna de nor male maximum temperatuur, die in deze tyd van het jaar 's nachts voor komt. Goede vangst. By het vissen in de kasteelgiacht te Well gelukte het de gebroeders Th. en L. Janssen een flinke snoek aan de haak te slaan. De kolos bleek zulke afmetingen te hebben, dat het heel wat motite kostte eerhy op het droge was gebracht. De vechtende snoek weerde zich zo dapper, dat hy tenslotte met de handen aangepakt moest worden om hem zo uit het water te slepen. Het beest, dat zo onvoorzichtig was geweest een voorn van 20 centimeter door te slikken, woog 12 pond en had een lengte van 90 centimeter. De kop alleen had een gewicht van meer dan een pond. Hieruit blykt wel, dat er in de kasteelgracht nog snoeken van be hoorlijk kaliber rondwaren. Hoewel de vangst werd doorge geven aan de K.R.O. voor de hengel competitie bleek dit exemplaar toch niet de zwaarste te zyn van .de afge lopen week. De eerste prys was een 24 ponder. Philatelistisch nieuws Ter gelegenheid van het 75 jarig bestaan van de Wereldpostvereniging geeft de Nederlandse P.T.T. geduren de de maand October een bijzondere postzegel uit in twee waarden t.w. 10 cent (bruinrood) en 20 cent (donker blauw). Deze zegels stellen voor een wereldbol met in elkaar gestrengelde posthoorns. Deze zegels blyven toten met 31 December 1950 geldig voorde frankering. Burentwist Te Maastricht werd by een buren twist een vrouw gedood en een man zwaar gewond. dag en tegen de avond zijn er ook de nodige, we zouden haast zeggen gewone klanten. Wie beweren wil, dat een dergelijke instelling niet meer nodig is, moet in de buurt van het smaal pedje, in de buurt van beide markten maar eens informeren. Vorige raadsvergadering is dit pro bleem naar gemeentewei ken verwezen Hópenlyk weet die binnenkort een oplossing, want in een middel grote stad zal een openbare urinoir nu toch heus wel geen overbodige luxe zijn. Q, Tegen Willy Lages, de beruchte voormalige SiD.-leider in Amsterdam, werd deze week de doodstraf geëist. Verdronken Te Venlo werd uit de Maas opge haald het lyk van L. G. te Tegelen. Te Maastricht is een 4-jarig jongetje in de Maas by het pootje baden verdronken. Geen houtbeperking meer bij woningbouw Nadat begin Juli de distributie voorschriften betreffende bouwhout waren ingetrokken, bleef nog de bepaling van kracht, dat per woning maximaal 10 m3 hout mocht worden verbruikt. Thans is ook deze laatste houtbeperkende maatregel by woning bouw ingetrokken. Soldaat yerdronk in de Maas De dienstplichtig soldaat A. J. v.d. Velde uit Liempde (N.B.) in garnizoen te Maastricht, ging Maandagavond DISTRIBUTIEKRING VENLO. Brandstoffen voor bedrijven. Be- dryven, instellingen e.d., welke een toewyzingsbericht brandstoffen van het Rykskolenbureau Maastricht heb ben ontvangen, kunnen tegen over legging van dit toewyzingsbericht hun brandstoffen afhalen op de bekende zitdagen. BURGERLIJKE STAND van 2 t.m. 8 September 1949 GEBOREN Steerneman Anna M.P., Bontekoestr. 1 Stevens Albertus C.H.M.,Langeweg68 Camps Lambertus J., Oostrum D 17a OVERLEDEN 2 patiënten St. Servatius. ONDERTROUWD Arts Peter Wilhelmus, oud 29 jaren, arbeider Nederl. Spoorw. en Janssen Antoinetta Theodora, oud 22 jaren, beiden te Venray. Lensen Petrus Joseph M., oud 27 jaren, arbeider N.S., te Vierlingsbeek en Reintjes Johanna Th. H., oud 24 jaren, te Venray. GETROUWD Pijpers Gerardus J. A oud 31 jaren, timmerman, en Claessens Maria Ger- truda A., oud 28 jaren, beiden te Venray. Muysers Hendrikus Th. G., oud 33 jaren, en Spee Petronella M. A., oud 27 jaren, beiden te Venray. Jacobs Johan A. M., oud 20 jaren, fabrieksarbeider, en Jacobs Petronella J. L., oud 20 jaren, beiden te Venray. VOEDSELBUREAU YENRAY Paterslaan 20 Telefoon 416 BEKENDMAKING Registratiekam-ten. Enkele gere- gistreerden hebben de registratiekaart van 4 September nog niet ingeleverd indien deze op Maandagmiddag 12 Sept. niet binnen zyn, dan kunnen de eerste 2 maanden geen veevoederzegels wor den afgegeven. Tevens dienen de B geregistreerden er rekening mede te houden, dat by niet inlevering voor het komende seizoen geen machtiging voor huisslachting kan uitgereikt worden. Zitdagen. Deze worden de komende week normaal gehouden op de bekende plaatsen en uren. vecpeinzinqen. Yarkens We leven ontegenzegggelyk in een rare wereld, waarin men van alles kan beleven. Dat zie je nu weer aan de varkens. Varkens worden hier geleverd aan de een of andere inkoopcentrale of wat voor plechtige naam die instel ling ook hebben mag. Ze wordan dan keuiig netjes vertransporteerd per wagen overal Nederland in om daar als voedsel te dienen voor de mensen. Wy hier in Venray krygen echter weer de varkens uit het Noorden, ge slacht en wel ook netjes thuis be zorgd. Dat er met dat hete weer wel eens van die geslachte varkens op de auto rit naar Venray, bederven, is reeds meermalen voorgekomen, maar ja, een goede organisatie van deze var kensverhuizing kan nu eenmaal niet zonder zulk risico. En per slot van rekening kunnen de Venrayse slagers met al dat vlees op de bon ook moeilyk nog die paar varkens er by slachten voor onze gemeente, dat kan men ook veel beter in Winterswyck doen. Zodoende moet het vlees wel duur blijven. Markt We beginnen misschien knap ver velend te worden maar afgelopen markt hebben goed geteld 72 mensen naar een urinior gezocht en toen ze die niet vonden, maar Venrays puinen opgezocht. Dat is met een markt, over NIEUIVE BONNEN (Geldig van 11 t.m. 24 September) Voedingsmiddelenkaarten 009 301 Vlees (A, B, D) 100 gram vleet 302 Vlees (A, B) 30Q g vlees 303 Vlees (D) 100 g vlees 306 Algemeen (A, B) 200 g kaas of 250 g korstloze kaas 312 Algemeen (B) 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaat 307 Algemeen (A, B) 125 gram koffie 314 Algemeen (D) 100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas. Bonkaarten ZA, ZB, ZC, ZD, ZE, MD MF, MH 910 (bijz arbeid) a.s. moeders en zieken) Geldig zyn de bonnen gemerkt met de letter Z. De bonnen 285, 287, 288, 289, 290, 291, 292, 293, 295, 296, 297, 298 en 299 Algemeen der bonkaarten voor voedingsmiddelen kunnen worden vernietigd. KERKELIJKE DIENSTEN. PAROCHIEKERK St. Petrus-Banden PAROCHIE-ACTIEWeest arbeid zaam, leeft sob6i' Priester v. d. weekKap. Keyzers. ZONDAG 14de Zondag na Pinksteren u. leesmis; 7 u. leesmis A.H. Derckx lid der H. Familie; 8 u. leesmis; 10 u. leesmis. Om 8.45 vertrekt de pro cessie naar Oostrum, waar om 10 u. de hoogmis wordt opgedragen. Geen kinderlof; 5 u. vergadering H. Familie: 7 u. Rozenhoedje, Lof en verering relikwie van St. Gerardus. MAANDAG, feest vd. Zoete Naam van Maria; 6.30 zielemis "voor alle overleden parochianen; 7 u. leesmis Regina Verstegen—Larrers; 7.30 lm.; 8.15 best. hoogmis by 40jarig jubileum H. A. Bertrams; 7 u. zielelof en ro zenhoedje; 8 u. vergadering van H, Familie. DINSDAG H. Mis als Zondag; 6.30 7 u. en 7.30 leesmis; 8.15 gest. jd. Hendr. Manders en ouders (2kl) WOENSDAG, feest vd. Kruisverhef fing, 6 30 leesmis Maria vd. Hulst; 7 u. leesmis Herm. Bexkens, echtg. en zoon Louis; 7.30 leesmis; 8.15 gest. jd. Math. vd. Putten; Joha. Evers, Gertr. vd. Putten, Jan Jacobs en vd. Putten (2kl) DONDERDAG, feest van 7 Smarten van Maria, 6.30 leesmis Peter Gerrits; 7 u. leesmis Gertr. van Ham-Pouwels; 7.30 leesmis Th. Schreinemakers, o. en k.; 8.15 gest. jd. J. Roussau, W'. Crommentuin 6n dochter Maria (2kl) VRIJDAG, feest v. H. Cornelius en Cyprianus, 6.30 leesmis t.e.v. H. Ge rardus; 7 u. leesmis Regina de Bruyn Weiten; 7.30 leesm. Anna Kessels, lid Limb. Bedevaart n. Lourdes;8.i5 gest. jd. Ew.H. M. en Fr. Roelofs, Jacob Michels en echtgen. (1H) ZATERDAG, feest v. H. Lambertus, 6.30 O.L.Vr. hoogmis; 7 u. leesmis H. Huisman; 7.30 leesmis; 8.15 huwe lijksmis voor bruidspaar v. Meygaar- den Donders; 9 u. pl. hoogmis uit dankbaarheid by 25jarig huwelyk Tonen-Peters. 5.30—7.30 gelegenheid tot biechten; 7 u. Marialof en rozen hoedje. HEPE: Meests fam. Simons. f le u. rozenkran Thomas Micl yeltüm;7U Zondag 5, 7 3C met instruct A Sijen, 7.30 iK vespers, 5 ut". kerk, 2e bjfc Maandag ^g! onderneming echtgenote; ;Sim0 van het koon Dinsdag tin„ heiligste, te>Qy0 6 u. voor \emg: voor yrouwje2er Antomushos ze huwelyk; 4;nton verering der Woensdag„erhe Theodorus Koordje; 8 Amjj ouders. Donderdag, en v u. voor ovfe 30 Vergeldt-v. ,n- Gertruda Arts/ Vrydag 7 Van ,.d vh. Koi^ooi zekere intentfuisv Zaterdag, Ijj.H tekenen vanranc; abs. voor de,r pjj zekere 30 baarheid; 7.3^rra- echtgen. en z,. 7 3' mis; 4 u. pl.érs- lof met Fian^roór Biechthorens y< .30-8 u. Diede 1. Mis voor oene Me<le<k|e 0 De bedeva^enki uitgesteld. De gezinsbi js a j Sept. geh 6.5 plaats van gei PAROCHIE :.iua, Zondag 6.3>0or Meyers-Poelyoor van Dyck-So Vc Lucassen; hmis parochie; omrtrel kerk in pr(a,r 0 van Oostrun om met preek er^ ov akker; 5 ut uit Heden ie '0or werk, 2de voeder fanfare wor^t d( op te luistere Maandag 7:©i©c Godfried Litje Dinsdag 7,st. j Goemans—Pu u. hoogmis vooidsp: Jacobs. Woensdagdei heffing, hoogitie: H.H. plaatsevred tina. Donderdag, 7 Si Maria, 7.30 gmi Croymans. Vrijdag 7.3i Ar echtgenote enn k Zaterdag 7.$. w •Toosten, zyn juli leden kinderei Voortaan var u. Lof t.e.viuw A.s. Zondadei heid. Onder disse collecte voor idsl Namiddclshe zegening deri er van het scapif. PAROCIHOO! Zondag: vjue Pinksteren; C en 9 de beideien der parochie; >1.1 preek voor dele 3 uur lof en jor van Leunen. Maandagbest Mathys Janssögii daag feest vas Dinsdag: ha ge Christiaan Sta Woensdag: be P.J. Peeters eaell Donderdagva Smarten van lalf jaarg. voor Aiiren Vrydag: 3e va dus Missie-V.voc half 8 best. zrfen en echtgen.; oiH. H. Communie?k: de Missie. ZaterdagSes Michel Jacobs;Ma RECTORAAteel Zondag: ï-te n; vroegmis halfjt.. hoogmis tot z«©n met rozenhoed Maandag: ui St. Jozef. Dinsdag: isSt, 2de H. Mis v< Woensdag zekere intentit Donderdag Jozef; 2de H. Victor Assell Vrydag: ïsfle overledene. Zaterdag: ïsjst 2de gez. L. Ijs; 5—7 gelegenhepe' lof t.e.v. O.L. ADV EN' Zwart Flu* E met uwl - Wij reparei* mogelyk by Ull! vakkundig. Op korte ter'6 naaimachi8' en prima K naaimachlfv H. JANSS3 Erk.NaaimachiT

Peel en Maas | 1949 | | pagina 2