Kermis 1949 WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN [nqevtóeliqheid. Gaat Canada de immigratie beperken? Lcetió me. Se Colóiadókevec (9, K* eniaqie i\eemi$ Zaterdag 6 Augustus 1949 No. 31 Zeventigste Jaargang Druk en Uitgave Firma van den Munckhof Drukker y K ;üu oorbook handel U root eet raai "28 Telefoon K 4780 512 Postrekening 1*>0852 PEEL EN MAAS Advertentieprijzen op aanvraag verstrekt Abonnementsprijs per kwartaal voor Venray fl 1.00 buiten Venray fl 1.20 uitsluitend vooruitbet. Sluitingsuur voor drankloka liteiten en openbare verma kelijkheden gedurende de kermis jn Venray'kom. De Burgemeester der gemeente Ven- ray, gelet op het bepaalde in de Al gemene Politieverordening Venray; brengt ter openbare kennis: dat aan de houders van voor het publiek toegankelijke inrichtingen als bedoeld ir. art. 121 der algemene Politieverordening Venray, voorzover gelegen in de kom der gemeente, door hem tot wederopzegging toe stemming wordt verleend om hun lokaliteiten op 7, 8, o, 10, 11 en 14 Aug. a.s. voor het publiek geopend te houden tot des nachts half een; 2. dat de onder 1 bedoelde toe stemming, zonder enige voorafgaande waarschuwing, incidenteel of in het algemeen zal worden ingetrokken by gebleken ongeregeldheden of niet na leving van door de amblenann der politie gegeven voorschriften; 3. dat de openbare kermisverma kelijkheden op 8, 9, 10, 11 en 14 Aug. mogen geopend zyn tot midder nacht; 4. dat in de voor het publiek toe gankelijke inrichtingen, waarin met dezerzydse vergunning muziek mag worden gemaakt of vermakelijkheden mogen worden gegeven, het geven van muziek of de vermakelykheden zelve op 7, 8, 9, 10, 11 en 14 Augustus moet(en)zyn beöindigd te middernacht. 5. dat het aan de houders van vergunningslokaliteiten verboden is in die localiteiten of hunne aanhorig- heden sterke drank te schenken op 7, 8, o, 10 en 11 Augustus, gedurende het tijdvak van 15 tot22 uur. 6. dat op strikte naleving van de bestaande of hierbij gegeven voor schriften ten strengste zal worden toegezien. Venray, 30 Juli 1949. Afwijking van artikel 144 der Algemene Politieverordening houdende verbod tot het bezoeken van avondvermakelijkheden door jeugdige personen gedurende de kermisdagen. De Burgemeester van Venray brengt ter algemene kennis, dat door hem ingevolgo het bepaalde by artikel 144 der Algemene Politieverordening de navolgende ontheffing wordt verleend aan bestuurders of beheerders van een inrichting, waarvoor het publiek toegankelijke vermakelijkheden wor den gegeven, om gedurende de ker misdagen in deze inrichtingen na des avonds negen jmr toe te laten of te laten verblijven personen beneden de "leeftijd van 18 jaar. Het bezoeken van de kermisinrich- tingen en van dranklokalen waar vergunning is verleend voor het maken van muziek, (uitgezonderd zyn gelegenheden waar gedanst wordt) door personen beneden de 18-jarige leeftijd is in begeleiding van ouders, voogden of meerderjarige broers of zusters toegestaan. Kinderen beneden de achttienjarige leeftijd, welke zich in een der inrich tingen of lokalen als bedoeld na negen uur des avonds bevinden, anders dan begeleid door ouders, .voogden of meerderjarige broers of zusters, wordt daaruit door de politie verwyderd en tegen hen zal procesverbaal worden opgemaakt. De ontheffing geldt enkel voor de Kom Ver ray. Venray, 30 Juli 1949. Bekendmaking. De Burgemeester der gemeente Venray maakt bekend, dat doorhem ingevolge het bepaalde by artikel 127 sub b der Algemene Politieverorde ning der gemeente Venray aan de houders der in de artikelen 121, 135 en .137 van ovengenoemde verorde ning bedoelde inrichtingen of plaatsen geen danstenten zy'nde, toestemming wordt verleend om op Zondag 7, Maandag 8, Dinsdag 9, Woensdag 10, Donderdag 11 Augustus a.s. aldaar hun vrouwelijk personeel gedurende de uitoefening van het bedrijf dienst te laten doen of door of vanwege de houder aanwezig te doen zyn, onder voorwaarde dat zy de leeftyd van 16 jaar hebben bereikt en van een on besproken levenswandel zyn. Deze ontheffing geldt enkel voor de Kom Venray. Venray, 30 Juli 1949. Houders van muziek of variété Degenen, die vergunning hebben bekomen tot het houden van muziek of variöté in hunne vergunnings- of verlofslokalen moeten onder overleg ging der vergunning vóór Zaterdag voorm. 12 uur ten kantore van de Gemeenteontvanger de verschuldigde belasting betalen. Be kwitantie moet steeds op eerste aanvrage aan de politieambtenaren worden vertoond. Venray, 30 Juli 1949. Houders van dansmuziek. De Burgemeester van Venray brengt ter kennis van degenen, die op hunne aanvraag verlof tot het houden van dansmuziek hebben bekomen, dat zy verplicht zyn deze muziek op het door hem bepaalde uur, zynde negen uur namiddag behoudens intrekking of wyzigingen zynerzyds, stipt te doen eindigen. Door de politie wordt niet gewaar schuwd en van lien, die na gesloten tijd hun inrichtingen nog voor dans muziek geopend hebben, zal voor de volgende dagen de vergunning wor den ingetrokken. Op de vergunningen is do tyd, waarop de dansmuziek moet eindigen vermeld, zynde 9 uur nm. Alle bezoekers dienen in het bezit te zyn van een geldig toegangsbewijs dat vanwege het gemeentebestuur is verstrekt of gestempeld. Aan het verbod voor de onder nemers om personen beneden de achttienjarige leeftijd toe te laten en aan het verbod voor personen beneden d6 achttienjarige leeftijd om deze inrichtingen binnen te gaan of daarin te verblijven, zal zeer streng de hand worden gehouden. De dansmuziekhouders zyn ver plicht met duidelijke op minstens drie meter afstand leesbare letters aan de ingang en in de tent of zaal te vermelden, dat de toegang voor personen beneden 18 jaar is verboden. Bij overtreding zal zowel tegen de vergunninghouder als tegen de be zoekers procesverbaal worden opge maakt en degenen, die zich hieraan schuldig maken, zullen bovendien onmiddellijk door de politie worden verwyderd. Yenray, 30 Juli 1949 Dringende uitnodiging aan alle ouders, verzorgers en weldenkende inwoners De Burgemeester van Yenray ver zoekt de ingezetenen met de meeste aandrang hunne algehele medewer king te verlenen om alle wanordelijk heden en drankmisbruik tijdens de kermis te voorkomen en aan de kasteleins na drie uur namiddag tot tien uur 's avonds geen sterke drank te vragen. Aan ouders en verzorgers richt hy in hun eigen belang en dat hunner kinderen de dringende uitnodiging, medo te zorgen, dat de hand wordt j gehouden aan het verbod van bezoe ken van avondvermakelijkheden door kinderen, voorzover daarvan geen ontheffing is verleend. Dit verbod is in het eigen belang der ouders en der kinderen vastge steld. Venray, 30 Juli 1949. Openstelling Gemeente- bureaux gedurende de kermis Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemene kennis dat de gemeente-secretarie, het kantoor van de gemeente ontvanger, het kan toor van gemeentewerken en het woningbedrijf op Maandag 8, Dinsdag 9, Woensdag 10 en Donderdag 11 Augustus a.s. voor het publiek uit sluitend zyn geopend van 10—12 uur voormiddag. De uren waarop de vleeskeurings dienst voor het coen van aangiften ingevolge de vleeskeuiingswet gedu rende de kermisdagen is opengesteld, zyn vastgesteld van 10—11 uur voor middag. Venray, 30 Juli 1949. Liefde is het teerste en mooiste, wat de ene mens aan de andere kan geven. Laten we daarom niet met de liefde spelen of de liefde als een spel beschouwen. Laten we daarom uit kijken aan wie wij onze liefde weg schenken. Laten we ze dankbaar aan vaarden, waar ze ons geboden wordt. De liefde is zo sterk, dat ze de laagste ziel kan adelen, dat ze een struikrover tot ridder kan slaan. Als de liefde zo iets fijns en teers is, moeten we op ons gedrag passen tegenover degenen, die ons liefheD- ben. We zyn eigenlijk van nature geneigd onderscheid te maken tussen degenen, die ons liefhebben en hen, die wy lief hebben. En toch mogen wy dat niet doen. Wy moeten voor beiden even attent zyn. Wy moeten beiden even fijn beluisteren, even hardnekkig zoeken naar raaklijnen. We moeten ons laten leiden door de vrees om te storen, om pijn te doen, om te grieven, om niet te begrijpen. Dat moeten we zelfs reeds doen in onze jonge jaren, als we zo gemak kelijk omspringen met onze woorden, onze gevoelens van liefde. Ook als we zeggen tot een meisje, dat zich in onze armen haakt: ik houd van jou, dan is het lang niet altijd liefde met een grote L, maar dan is dikwijls niet meer bedoeld dan: ik vind je aardig, ik mag je wel, je bent me sympathiek, je hebt een lief gezichtje, ik vind het prettig om met je uit te gaan, maar er zit niets dieper achter. Deze fijngevoeligheid moet heel het leven worden doorgezet om te komen tot een volleorde levenskunst. Het is zo gemakkelijk hen te kwetsen, die van ons houden. Dan moeten we ieder woord op een goudschaal wegen. Dan moeten we al onze gebaren meten, ieder woord niet alleen, maar ook de klank van dit woord. Daar voor moeten we op onze hoede zijn, want alles wat we doen, krijgt voor lien uitzonderlijke betekenis. Wy zijn in staat hun dag goed of kwaad te maken, naar gelang wy hen 's mor gens begroeten. Laten wy dit nog beter begrijpen als we denken aan het gedrag van Een landarbeider bewerkt soms 500 ha grond Hoewel in de laatste decennia een aanzienlijke immigratie in Canada heeft plaats gehad, zyn de mogelijk heden er nog altyu zeer groot en blijft er ook een grote behoefte bestaan aan geschoolde krachten, die zich daar met hard werken een goed be staan kunnen verwerven. Dit jaar wordt de immigratie nog op grote schaal voortgezet, maar het is hele maal niet onmogelijk, dat de Cana dese regering by de komende con junctuurwijzigingen (waarvan de eerste verschijnselen al zijn geconsta teerd en op grond waar van bet spook der werkloosheid weer van zich begint ie doen spreken)de immigratie- bepalingen zal verscherpen. Zij heeft zich in die zin zy het voorzichtig al uitgelaten. Canada heeft een bevolking van ongeveer 13 millioen zielen en een gebied van meer dan 90 millioen vierk. kilometer. Van dit enorme gebied is ongeveer 1/10 in cultuur gebracht (voor 9/10 bestaat het land nog uit wouden, toendra's en meren), bewoond door niet meer dan 2l/z millioen mensen, hieronder begrepen de boeren, hun arbeiders en hun gezinsleden. De boerderijen zijn dus zeer groot en zij kunnen slechts dank zy een vergaande mechanisatie van het bedryf worden bewerkt. De Canadese cultuurgronden vallen in twee duidelijk onderscheiden ge bieden uiteen. Het eerste gebied cmvat het Oosten en het uiterste Westen, verbonden door de prairie gebieden in het Noorden. Do gronden zyn er over het algemeen minder vruchtbaar door gebrek aan pliosfaat en kalk, vooral in de kustgebieden en ten Oosten van Quebec. Het tweede gebied omvat de vruchtbaarste gronden, die men moet zoeken in het Zuiden, in het centrum en in de drie voornaamste prairieprovincies. De bodem is daar zeer rijk, nu eens licht zuur, elders licht alkalisch. Zij zyn buitengewoon productief, vcoral wan neer het vochtgehalte voldoende is. In de prairies, die de voornaamste graangebieden vormen (uitgezonderd die in liet Noorden), heeft men sterk wisselende temperaturen. In het centrum vindt men een uitgesproken landklimaat met strenge winters, naar de beide kusten toe wordt het klimaat gaandeweg milder. In het Zuiden, in de provincie Ontario, zyn de zomers het warmst. Deze provincie levert dan ook fruit in overvloed en voorts tabak, maïs en soja. Hoe meer men naar het Noorden komt, hoe korter het seizoen voor de cultures. Dit wordt ten dele gecompenseerd door het feit, dat de producten er sneller groeien en rijpen dan ir. Europa; desondanks heeft men in deze gebieden cultures moeten zoeken, cfie in betrekkelijk korte tyd tot wasdom en ryping komen. Enorme uitgestrektheden Door de enorme gebieden, welke ter beschikking staan, liggen de boerderijen ver uiteen. Het leven van de Canadese landbouwer en dus ook van de immigrant is dan ook niet gemakkelijk, vooral' niet in de wintermaanden. De boerderyen hebben een gemiddelde oppervlakte van 100 ha, waarvan de Jielft aan landbouw, de andere helft aan veeteelt is gewijd. De omvang van de boerderyen loopt uiteen. In het gebied van Nieuw Schotland en op het Prince-Edwardeiland heb ben zy een gemiddelde oppervlakte van 40 ha, hetgeen voor Canada zeer weinig is, terwyl in de uitgestrekte regionen van Saskatchewan en Alber ta het gemiddelde niet minder dan 180 ha bedraagt. In de kustprovincies hebben de boeren dan ook één arbeider in dienst op elke 10 ha, in de prairies slechts één arbeider op 120 ha. Bijna driekwart van het aantal boerderijen is eigen bezit van de boer en vele van dez9 worden zelfs zonder arbeiders, dus alleen met behulp van de familieleden, gedreven. Er zyn dan ook 21'a maal zoveel eigen boeren als arbeiders. In de graangebieden van de prairies passen de boeren een rouleringssysteem toe telkens als een stuk land twee jaren bebouwd is geweest, blyft het een jaar braak liggen. Een man bewerkt 500 ha Eén man is voldoende om aldus een oppervlakte van 250 tot 500 ha te bewerken. Op elke tien boerderyen in Canada zyn er vier volledig gemechaniseerd. De Canadese landbouwers bezitten hun eigen organisatie, de Canadese Landbouw Federatie. Deze federatie omvat ongeveer 400.000 landeigenaars hetgeen circa 55 pet. van het totaal is. De boeren zyn niet rechtstroeks lid van de federatie; zij zijn in klei nere organisaties verenigd en deze zyn als zodanig by de federatie aan gesloten. „Die dumrneu Hollander" Het weekblad „De Zwerver", orgaan van organisaties van oud-illegale wer kers, keert zich tegen het donkbeeld van toerisme naar Duitsland. Het blad schrijft: „Toerisme naar Duitsland is .weer mogelijk, vertellen de kranten dag- aan dag; en de reisburoau's blyken overstelpt te worden met vragen of men nu met vacantie naar Duitsland kan gaan! Gelukkig heeft de Neder landse Bank bekend gemaakt, voor dat vacantiegenot geen deviezen te zullen geven. Maar deze belangstelling voor een reisje-voor-plezier naar het land, dat zo onzegbaar veel leed over ons volk bracht, pleit niet voor de mentaliteit van de betrokkenen, Het is natuurlijk waar, dat voor de her opvoeding van het Duitse volk contact met West- Europa nodig is, maar voor dit contact komen dan toch in hoofdzaak intel lectuelen in aanmerking en in ieder geval heeft de belangstelling van deze vacantiegangers niet zulk een nobele bijbedoeling, men wil alleen voor genoegen uit en denkt, dit in het land onzer overweldigers te vinden. Moeten de kruiperig onderdanige Mof of de „freche" Pruis zich dus inwendig weer vrolijk maken over „die dumrnen Hollander", die, na vijf jaar lang te zijn beroofd en mishan deld, nu de bedrijvers van deze mis daden nog hun vacantie-spaarpotjes komen brengen Zijn deze Hollanders dan vergeten, dat het Duitse volk in zyn overgrote meerderheid Hitier aan de macht heeft geholpen in een tijd toen nor male verkiezingen een vrije uiting van de volkswil nog volledig mogelijk maakten Dat daarna keer op keer deze meer derheid haar fiat en haar geestdrif tige steun heeft gegeven aan de mis dadigersbende, welke de Duitse regering vormde En dat ook nu een groot deel van het Duitse volk volgens velen de meerderheid zelfs geen berouw heeft, maar alleen spijt, dat Hitiers opzet, het Duitse volk als Herrenvolk te doen heersen over de wereld, niet gelukt is Beseft men niet, dat honderddui zenden Duitsers in bezet Europa als politieman, gevangenbewaarder, pro vocateur, beul, lid van een executie peloton met eigen hand hebben mee gedaan aan de vreeselijksta mishan delingen, pijnigingen, moordon,, exe cuties, verkrachten en vergassingen van honderdduizenden onschuldigen En dat millioenen Duitsers dat hebben geweten, getolereerd, zelfs toegejuicht Wil men zyn vacantie „gezellig" gaan doorbrengen in een land, waar men ieder ogenbljk in contact kan komen met een dezer sadistische misdadigers, nu vermomd als hotel houder, kellner, treinconducteur of ansicht verkoper Wil men met alle geweld de be kende Duitse grofheid weer beleven, in de geest van de historisch-ware ervaring van een Nederlandse dame, die by een ontmoeting met een Duit ser zeggend, dat zy in Rotterdam woonde, te horen kreeg: „Rotterdam, dat ken ik, dat heb ik in Mei 1940 gebombardeerd; misschien herinnert U zich dat I" de mensen van wie wy houden. Mis schien zyn zy niet kwetsbaar voor ons maar wy des te meer voor hen. Hoe sterker onze gevoelens voor hen zyn, des te gevoeliger, des te lichtgeraak- ter, des te kwetsbaarder zyn wy. Daarom is degene, die meer bemind wordt, dan hy zelf bemind, steeds in de voordeligste positie. Even goed, als degene, die nooit iets vraagt, die nooit kan vragen, in de allerslechtste positie is. P. H. RONGEN, O.C.R. Ofschoon de omstandigheden voor de Coloradokeverbestryding dit jaar buitengewoon gunstig zyn geweest, beginnen hier en daar de jonge zomerkevers volop voor den dag te komen, dit bewijst, dat vele aardappel telers hun plicht niet hebben gedaan. Artikel 2 van de Coloradokeverwet 1947 zegt: „Elke gebruiker van een perceel, waarop zich de Coloradokever bevindt is verplicht deze ZO GOED MOGELIJK TE VERDELGEN." Wanneer zich dus jonge zomer kevers op of in de nabijheid van kaalgevreten aardappelplanten bevin den, is het bewys geleverd, dat de eigenaar nalatig is geweest de Colo radokever en larven ZO GOED MOGE LIJK TE VERDELGEN en is zonder meer strafbaar. Jonge kevers kunnen niet vliegen, het fabeltje van aan vliegen wordt dus niet aangenomen. Zij, die in gebreke zijn dienen dit zo vlug mogelyk te herstellen door het doden van de kevers, wat zeer goed mogelyk is door bespuiten met 0,4 pet. D.D.T. olie-emulsie als b.v. Arkotine of Avero. Degenen die menen maar op een briefje van de Burgemeester te moeten wachten kunnen er rekening mee houden, dat in het vervolg aan die briefjes een procesverbaal vastzit. Het blijkt nu eenmaal, dat zelfs in zeer gunstige jaren alleen bekeurin gen voldoende effect sorteren. Men zy dus gewaarschuwd. De controleur b.d. P.D. H. DERKX tevens vacantieweek. „Nog enne dag sloape" zoggen de kleinen en dan is het Kermis. Dan stopt ieder jaar even het leven van alle dag, van werken en poetsen, van sjouwen en sloven. Dan is de week van zgn. rust gekomen, al komt van die rust betrekkelyk weinig. De meeste zaken sluiten, de bouw vakarbeiders hebben vacantie kortom het doodgewone dorpsleven krygt een ander beeld. Vacantiegangers en familie komen over, anderen trekken Holland of hot buitenland in. Maanden is gespaard voor deze week en nu is hy dan aangebroken. De jeugd heeft de afgelopen week mee opgebouwd en meegesjouwd met de kermisspullen, de huismoeders hebben gepoetst, gebraden en gebak ken, de huisvaders hebben buiten alles opgeruimd en nu kan het werk een volle week stil blijven liggen. Vergeten worden enkele dagen de zorgen, men trekt er weer eens op uit, er wordt weer eens gedansd, kermis 1949 is er. Elders in dit blad staan de voor schriften, waaraan ieder zich heeft te houden, maar voor de rest kan ieder plezier maken zoveel hy wil en zoveel hy centen heeft. Dat laatste zal niet meer ,in die mate zyn als voor enkele jaren terug, maar zo links en rechts te horen is er toch wel wat gespaard voor deze dagen, ondanks alles, en Venrayse kermis heeft nog altyd de naam gehad van een plezierige en vlotte kermis. Maar dat zullen devolgende dagen wel uitwyzen. De Kermisexploitanten zien in ieder geval de toekomst niet som ber in. En zal het weer wat mee vallen, dan zal het ongetwijfeld zeer druk worden. Peel en Maas zult U volgende week ook moeten missen, de zetters en drukkers leggen het werk ook neer en wensen U een plezierige kermis toe en tot over veertien dagen. SCHOUW DER WATERLOSSINGEN Burgemeester en Wethouders van Venray brengen by deze ter kennis van belanghebbenden, dat schouw zal worden gevoerd over de volgende waterlossingen op achter elk harer vermelde tijdstippen: LEGGER A De Giezevennekens op 16 Aug. De Loonse Pas Daland Zijtak vd. Waterlos.Daland Zytak vd. Giezevenn Smakter Spurkt op 18 Aug. De Spurkt j; Burggraaf }f Zijtak vd. Burggraaf De I.andweerd n De Brabander De Endepoel De Hiept n Kleindorp Weverslose Beek op 19 Aug. Zijvak vd. Weversl. Beek De Nachtegaal De Rouwkuilen De Kustert De Straat Kempkensberg op 20 Aug. Ysselsteynse Waterl. 24 Zytak idem 23 Be Litsenberg 27 Be Zompen de ie op 22 Aug. 28 Be Zompen de 2e 29 Be Zompen de 3e 33 Be Boshuizer Maas 34 Zytak van idem 32 Zy'tak vh. Oostrumse Veen 35 Be Pomp op 23 Aug. 36 Be Zompgraaf 37 Zytak van idem 38 Be Falkenskamp 39 Be Zandhoek 40 Witte Vennen 41 Zytak van de Zandhoek 42 Trans Cedron 43 WaterlaatdeLullsePas op 25 Aug. 44 Oirlose Pas 45 Waterlaat de Scheide 46 Be Brienshoek 47 Leunse Beek 48 Be Heide 49 Be Steeg 50 Het Volen 51 Zytak v. Waterl. de Scheide 52 Be Brugskense Beek 53 Be Breevennen op 26 Aug. 54 Zijtak van idem 55 Leiding van Overbroek 56 Het Veulen 57 Be Wig 58 Uit de Bossen 59 Be Staart 60 Be Moost 61 Be Putten 63 Be Rotvennerloop op 27 Aug. 64 Zijtak vd. Boddebroekerl. 65 Klein Oirlo 66 Castenrayse loop 68 tJit de Bergen 69 Het Castenrayse Broek 71 Be Veulense Wateren 72 Be Ontginning 74 Be Horsterweg telkens van 7 uur v.m. tot 7 uur nm. LEGGER B 6 Zwart Water op 16 Aug. 26 Be Zompen op 22 Aug- 30 Op de Buis 31 Oostrumse Veen op 23 Aug. 62 Be Vossenvennen sloot op 27 Aug." 67 Be Castenrayse Pas 70 Be Grenssloot 73 Be Biepelingse Beek telkens van 7 uur vm. tot 7 uur nm. Be eventueel nodige herschouw zal geschiedenvoor overtredingen ge constateerd op 16, is en 19 Augustus op 6 Sept. d.a.v. en voor overtredin gen geconstateerd op 20 en 22 Aug. op 8 Sept. Voor overtredingen gecon stateerd op 23 en 25 Aug. op 9 Sept. d.a.v. en voor die geconstateerd op 26 en 27 Aug. op 13 September. En zal deze op de gebruikelijke plaats aan het Raadhuis worden aangeplakt en aangekondigd in het Weekblad „Peel en Maas" te Venray. Venray, 27 Juli 1949. Burgemeester en Wethouders voorn. A. H. M. JANSSEN, Burgem. H. VORST, Secretaris Aangeplakt op de gebruikelijke plaats aan het raadhuis te Venray op 6 AugUStUS 1949. Be controleur in algemene dienst, tevens onbez. gem.-veld wachter, A. SANBERS Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur Br. v. d. HOMBERGH Charles Ruysstraat 5, Telefoon 393 Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. GROENE KRUIS Binsdag 9 Augustus Consultatiebureau voor Kleuters. Bonderdag 11 Augustus: Consultatiebureau voor Zuige lingen uit de Kerkdorpen. Zangverenigingen vieren feest Zondag was het dan een grote dag voor 3 van onze koren. Wekenlang was er gerepeteerd, wekenlang was er geoeffend en Zondag trokken zang- sterren en supporters naar Nijmegen, waar een onverbiddelijke jury recht velde in naam 'der Muzen. Venrays Mannenkoor leverde de uitzonderlijke prestatie door in de afdeling Uit muntend de eerste prys te behalen met 300 punten, een feit dat alleen door het koor van Geleen geevenaard werd met 319 punten. Het Gemengd Koor had niet zo veel succes maar werd toch een goede tweede in de 2e afdeling met 297 punten. Oirlo ging ook mee en werd verdiend eerste in de 3e afdeling. Be terugkomst van de verschillen de zangverenigingen werd weer eens een ouderwetse huldiging en van alle kanten werd geteliciteerd en bloemen aangeboden. In Oirlo vertolkte de heer Peters de gevoelens, in Venray Br. Sala namens de Harmonie, de heer Wintels namens de gemeente, de heer Bartels namens V.V.V. en de heer P. van Opbergen namens de zustervereni gingen. Kortom de verenigingen kregen hun moeite ruimschoots terug betaald met de sympathie der be volking en de gehele verdere avond heerste overal een prettige stemming. In Venray werd tenslotte door de gezamelyke brouwers nog een feest avond aangeboden, terwyl de zieke president van het Mannenkoor nog eens extra werd bedacht met een serenade. T.B.C.-vlueht. WIE WINT DE RADIO Zoals reeds eerder gemeld houdt de P.B.V. „Be Zwaluw" tellende 250 leden a.s. Zondag haar jaar lijkse wedvlucht ten behoeve van de T.B.C.-bestryding. Als hoofdprijzen worden beschik baar gesteld een prachtige radio, een tour-, sport- of racefiets, een gesmede kroonlamp enz. Trots deze prijzen wil de verkoop van deelname-nummers, welke door meisjes van de m.dden- stand worden aangeboden, niet vlot ten en het ziet er naar uit, dat de vlucht een Zondag zal moeten wor den en verschoven moet worden naar Zondag 14 Aug. a.s. Te meer ook nog, omdat weinig meldingen binnen komen van ge schonken prijzen. Het comité betreurt dit ten zeerste. Overal in den lande worden deze vluchten door de hoogste autoriteiten gesteund, overal stellen fabrikanten, handelaren, mi Idenstandei s enz. gratis prachtige pryzen beschikbaar voor dit schone doel. Ook in Venray kan dit en moet deze vlucht slagen, waarom het co mité nogmaals een dringend beroep meent te moeten doen op de Mid denstand, t.w. winkeliers, aannemers, caféhouders enz. "Wilt gij een prys beschikbaar stel-

Peel en Maas | 1949 | | pagina 1